Free No More 2018 – חוזים חד שנתיים – פייבורס, אריזה, אוואנס, רדיק, רודי גיי / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2018 – חוזים חד שנתיים – פייבורס, אריזה, אוואנס, רדיק, רודי גיי / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

 

דריק פייבורס נשאר ביוטה – $37,600,000 לשנתיים – $18.8 מיליון לעונה – שנה אחרונה אופציית קבוצה:

דריק פייבורס ביוטה זה כבר שנים אחד השילובים שיותר מעניינים אותי בליגה.

ליד רודי גובר, הוא נותן לג'אז אפשרות לשחק בהרכב שני גבוהים שכמעט לא רואים היום בליגה, ויכול להפתיע הרבה קבוצות. קחו למשל את אוקלוהומה, שחשבה שהיא יכולה להסתדר עם מלו בעמדה 4 מולו, וחטפה ממנו משחק עם 8 ריבאונדים בהתקפה שהפך לה את הסדרה:

אינדיווידואלית – פייבורס היה אחלה השנה:

הוא זרק 73.5% בRestricted-Area (מרחק של 4 feet מהטבעת) – הנתון הטוב בליגה לשחקן שזרק יותר מ300 זריקות כאלה העונה ולא קוראים לו לברון ג'יימס. הוא גם הוריד בכמות העבירות והכי חשוב – השלים עונה בריאה של 77 משחקים + פלייאוף, בו הוא היה אחראי לזריקה הכי חשובה של הג'אז העונה:

אבל צריך ללכת קצת לסטטיסטיקות העמוקות כדי לראות את ההשפעה של הציוות שלו עם גובר על הג'אז בטווח הארוך. ההרכבים האלה השיגו נתוני NetRtg פנטסטיים בשנתיים האחרונות:

REB%NETRTGDEFRTGOFFRTGLWMINGPSeason
5510.796.5107.21630541462016-17
54.47.398105.21836842542017-18

אבל אם עושים זום עמוק יותר על הג'אז של אחרי הטרייד שהביא את קרואדר במקום הוד (זו שרצה 18-6 ב24 המשחקים האחרונים של העונה), מגלים דבר מעניין. בתקופה הזו, החמישייה של גובר-פייבורס-אינגלס-מיטשל-רוביו השיגה נתון NetRtg של 18.7+ ב250 דקות – מרשים מאוד. לעומת זאת, תחליפו את פייבורס בקראודר, והחמישייה הזו השיגה נתון NetRtg פסיכי של 27.4+ ב194 דקות.

ההבדלים בנתונים בין החמישיות הן בערך מה שהייתם מצפים – הראשונה שולטת יותר בריבאונד, השנייה רצה יותר. הנתון מפתיע הוא שלחמישייה עם קראודר יש דירוג הגנתי עדיף כמעט ב10 נקודות על זו עם פייבורס (87.4 מול 97.1 – שניהם נתונים מהמובילים בליגה). זה מפתיע מאוד, כי כמעט תמיד חמישיות עם סטרץ' 4 כמו קראודר חלשות יותר הגנתית מחמישיות עם שני גבוהים, וזה מעלה מחדש את השאלה שנשאלת בסולט לייק כבר שנים – האם ייתכן שפייבורס וגובר ביחד זה יותר מידי מאותו דבר?

אפשר להסתכל על זה לשלילה – הקבוצה יותר טובה עם קראודר מאשר עם פייבורס וכדומה – אבל אני דווקא בוחר להסתכל פה על חצי הכוס המלאה. עם ההישארות של פייבורס, הג'אז שומרים על היכולת להעמיד שני הרכבים איכותיים ושונים – ויכולים למקסם את היעילות שלהם בעזרת התאמה לשחקני היריבה. פייבורס רק בן 27 וגם אם 18 מיליון זה המון (המון!) כסף בשבילו, זה ככל הנראה כולה חוזה לשנה אחת, שעדיין משאיר את הג'אז קצת מתחת לתקרת המס.

במהלך שאני מאוד אוהב, וג'אז קבעו בחוזה הזה את "דדליין ההחלטה" – התאריך שבו הם חייבים להחליט האם הם שומרים את פייבורס על החוזה הזה לשנה שנייה או מוותרים עליו ללא פיצוי –  ל6 ליולי. למי שלא עוקב, זה אומר 6 ימים לתוך מועד ההעברות, אחרי שכמעט כל ההחתמות כבר נגמרו, מה שמשאיר בידיהם גמישות כמעט מוחלטת בקיץ הבא – בו 35 מיליון דולרים של ברקס,רוביו, ספאלושה ואודו יורדים בכל מקרה מהספרים שלהם ויכולים לפנות להם מקום לשחקן מקסימום.

זו דוגמא מושלמת למקרים בהם הסכום הוא לא כל מה שחשוב בהחתמה חופשית, ואני נותן פה ציון גבוה למרות שהכסף הוא בערך פי 1.5 משווי השוק של השחקן.

FAR = 7


טרבור אריזה לסאנס – $15,000,000 לעונה אחת:

מצחיק לראות היום שחקנים שכתבתי על החוזה הקודם שלהם לפני 4 שנים – בשנה הראשונה של הפרויקט הזה. אריזה הוא אחד שטעיתי לגביו מאוד, כי אחרי 6 קבוצות בעשור הראשון שלו בליגה, הוא היה המניה הבטוחה של יוסטון לאורך 4 השנים האחרונות:

האחוזים מהשדה נראים מגעילים, אבל זה רק כי יותר 60% מהזריקות שלו מגיעות מטווח השלוש. מבט באחוזי השדה האפקטיביים (EFG% – נותן משקל של פי 1.5 לקליעה מ3 מאשר ל2) נותן מושג טוב יותר ונתון סביר בהחלט. אריזה היא פרצוף המהפכה של ה"מורי-בול" של יוסטון בשנים האחרונות, והאובדן שלו יקשה מאוד על העונה על יוסטון – שלא יכלה לשאת בתשלום מס המותרות על המשכורת שלו ונתנה לו ללכת.

אבל בעוד שהעובדה האחרונה לא נתונה לויכוח, לא ברור לי מה הסאנס חשבו שהם מרוויחים פה. הם לא הולכים השנה לשום מקום, ואריזה בעיקר יקח דקות לג'וש ג'קסון וטי ג'יי וורן – שניים מהפרוספקטים המבטיחים של הקבוצה. הרציונל כנראה היה שמלבד צ'נדלר ואנדרסון (שהגיע בטרייד אחרי ההחתמה הזו) הוא הוטרן היחיד בסגל, אבל כבר ראינו בסקרמנטו של שנה שעברה (היל זי-בו וקרטר – הפילו גם אותי בפח) שזה פשוט לא עובד ככה.

בדומה למה שאמרתי בכתבה על דיאנדרה – עבור הקבוצות הצעירות שהיה להן מקום פנוי, זה היה בעיני הקיץ to swing for the fences, ולצרף שחקן משמעותי לסגל במחיר טוב ובחוזה ארוך טווח (ולא חסרים כאלה הקיץ ונגיע לכולם). מעבר לסכום המוגזם, עצם ההחתמה הזו מצד פיניקס בשעה הראשונה של המועד היא כניעה לפחדנות ולבינוניות. מאכזב מאוד.

FAR = 2


טייריק אוואנס לפייסרס – $12,400,000 לעונה אחת:

עונה מוזרה לטייריק אוואנס, שפרח בחלל העצום שנוצר בקו האחורי של ממפיס עם פציעתו של מייק קונלי בעונה שעברה, בדרך למה שהרבה יגדירו כעונת קריירה מבחינתו:

בעונת חוזה מובהקת – על חוזה חד שנתי בלי זכויות בירד וכשברור שלממפיס אין דרך להחתים אותו מחדש אחריו – טייריק הוציא מעצמו את המיטב והיה השחקן הטוב ביותר בממפיס הכושלת של השנה. כמה טוב? בדקות שלו על המגרש, הNetRtg של הגריזליז – קבוצת טנקינג להזכירכם – היה 0.3+ חיובי, כשבדקות שהוא לא הנתון הזה צנח עד ל11.2-.

תחת הנסיבות הללו, די ברור למה ממפיס השביתה אותו לחודש האחרון של העונה (כאשר הוא ללא כל פציעה – אפילו לפי דו"ח הפציעות שהם מוסרים לתקשורת בכל משחק). הגריזליז רצו להפסיד משחק והוא עזר להם לנצח אותם. גם מבחינה אישית, עונה של 20-5-5 פר 36 דקות היא משהו די נדיר – הנה רשימה של אלה שעשו את זה השנה:

השינוי העיקרי היה בקליעה מ3. אחרי שבשמונה העונות הראשונות שלו בליגה הנתון עמד על 2.2 זריקות למשחק שנקלעו ב29.5% מחפירים, אוואנס זרק 5.5 שלשות בממוצע למשחק השנה, וקלע אותן ב40%. כשמוסיפים לכך את זה שרוב הזריקות האלה (3.2) היו בעלייה מכדרור, ונקלעו ב41.1% – מתעורר החשד שמדובר באנומליה. אבל כמעט 300 זריקות לשלוש הן מדגם לא רע.

השאלה אם הוא יכול לשחזר את אותה היכולת בקבוצה פלייאוף תיבחן העונה ואוואנס – שהגיע לפוסטסיזן רק פעם אחת בקריירה הלא קצרה שלו – יצטרך להראות שהוא יכול לתרום לקבוצה מנצחת. אוואנס יעלה מהספסל כשחקן שישי מאחורי אולדיפו וקוליסון, וינסה לעשות את מה שסטינבסון עשה בשבילם בעונה שעברה בצורה קצת יותר טובה ויציבה.

האם זה יצליח? אולי כן ואולי לא. אבל שחקנים כמו אוואנס צריך תמיד להחתים על חוזים חד שנתיים עד שיוכח שהם מסוגלים לספק את הסחורה לאורך זמן (משהו שניו אורלינס לא השכילו לעשות לפני כמה שנים). הפייסרס רצו שדרוג קטן בסגל ויחד עם זאת לשמור על גמישות לקיץ הבא – בו אולאדיפו ומקדרמוט יהיה השחקנים היחידים שיהיו חתומים על חוזה בשווי של יותר מ3 מיליון דולר – והם משיגים את זה כאן.

כקבוצה די מוצלחת במזרח הנחלש שרוצה לגלות מה יש לה לפני כל ההחלטות בקיץ הבא, אני מבין את ההחלטה ומעריך את הביצוע.

FAR = 8


ג'יי ג'יי רדיק נשאר בפילי – $12,250,000 לעונה אחת:

משחק קטן לפני שנתחיל – האם אתם יכולים לנחש כמה נקודות קלע רדיק העונה למשחק? כי אני פספסתי בהרבה:

תחת שיאי Usage חדשים (מספר זריקות מהשדה משלוש ואפילו מהקו), רדיק שמר על האחוזים (בדרך לעונת 46%-50%-90% – לא רחוק ממועדון הזהב) בדרך ללא פחות מעונת קריירה בגיל 33 ושיאי קריירה בכמעט כל קטגוריה סטטיסטית. אלה פשוט לא דברים שקורים בדרך כלל לשחקנים, וזה גורם לי להרגיש ממש שמח עם ה10 שנתתי לו בקיץ שעבר.

מעבר לכך אין לי הרבה מה לחדש מבחינה מקצועית ממה שכתבתי אז:

גם על המגרש ההתאמה מושלמת. לסיקסרס – עם אמביד סימונס ופולץ – יש הרבה יותר מידי שחקנים שצריכים את הכדור אצלם והרבה פחות מידי קליעה. רדיק – אחד מקלעי השלוש המצטיינים בליגה לאורך 3 השנים האחרונות (…) יתאים מצוין ויחד עם קובינגטון יספק קצת ריווח עבור החבורה הזו (ואולי יצליח להציל לניק סטאוסקאס את הקריירה). רדיק גם הצהיר (חודש אחרי ההחתמה) שהוא רוצה לסיים את הקריירה בפילי, והוא כבר מגיע לגיל שבו הוא יכול לעשות פשרות כספיות עבור קבוצה שהוא אוהב, בטח אחרי הקופה שהוא מקבל בחוזה הזה.

מלבד החלק על סטאוסקאס, הכל כאן התממש – כולל החלק של לקחת הנחה בעקבות החוזה המוגזם של הקיץ הקודם.

ושלא יהיה לכם ספק – זה מה שקרה כאן. רדיק היה מאוד קרוב (על פי הודאתו שלו בפודקאסט של זאק לואו) להגיע לפייסרס במקומו של אוואנס – החתמה שככל הנראה קרתה רק אחרי שהוא החליט לא להגיע. הסברה היא שההצעה הראשונה של הסיקסרס הייתה נמוכה מידי אפילו כדי שרדיק יוכל להתפשר עליה, ורק אחרי שהוא הביא את ההצעה מהפייסרס (שהייתה יוקרתית אף יותר מהחוזה שעליו חתם בסופו של דבר), פילי התרצו ונתנו לו קצת יותר כסף.

האובדן של איליאסובה ובלינלי – הוטרנים שהגיעו יחד לפילי סמוך לדדליין של העונה שעברה בפברואר – משמעותי מאוד. שניהם היו פנטסטיים מהספסל בדקות משמעותיות, והיו חלק גדול מהסיבה שפילי סגרו את העונה עם ריצת 22-5 אחרי האולסטאר – כולל רצף של 16 ניצחונות עד סיום העונה (כבר שכחתם מזה הא?). גם בפלייאוף שניהם נתנו דקות חשובות (בעיקר בלינלי), שעזרו לקבוצה צעירה ובוסרית יחסית לעבור סיבוב פלייאוף – בהופעה הראשונה שלהם שם מאז תחילת הפרוסס.

בהיעדרם ובהיעדר הריווח והניסיון שהם סיפקו, הסיקסרס היו חייבים להשאיר את רדיק. ולעשות את זה במחיר כל כך נמוך עבור שחקן בשיא הקריירה שלו? זה לא מותיר לי ברירה אלא לשחזר את הציון מהקיץ שעבר.

FAR = 10


רודי גיי נשאר בספרס – $10,087,200 לעונה אחת:

גיי יצא מאופציית שחקן של 8.8 מיליון דולר עם הספרס כדי לחתום מחדש על החוזה הזה. אחרי שלא רבים ציפו שהוא יפתח את עונת 2017-18 (אחרי קרע באכילס בעונה הקודמת בסקרמנטו), הוא הצליח להביא את עצמו לפתיחת העונה, והיה לא רע לאורכה:

הוא ירד לספסל ושיחק הרבה פחות דקות, אבל זה מובן לאור החזרה מהפציעה, ואם תיקחו את הסטטיסטיקות שלו פר 36 דקות תראו מספרים לא רעים בהשוואה לשנים קודמות. הוא הפסיד קצת יותר מחודש השנה לפציעת קרסול – אבל לא באותה הרגל של הקרע באכילס ב2016-17, אז זה קצת פחות מדאיג. גיי אומר בעצמו שהוא מרגיש טוב יותר ורזה יותר ואתלטי יותר וכל-הדברים-ששחקני-NBA-תמיד-אומרים-בקיץ-למדיה יותר לקראת העונה החדשה, אז תשפטו בעצמכם

כחלק מהמחסור בגובה בסגל של הספרס בעונה שעברה – וכחלק מההתקדמות של משחק הכדורסל באופן כללי – גיי שיחק 84% מהדקות שלו בעונה שעברה בעמדה 4, לעומת 18% בלבד מכל דקות שאר הקריירה שלו. זה גם מעבר גדול שצריך ללמוד, וזה אולי עוד גורם שהוריד קצת את המספרים והיעילות הקבוצתית שלו.

הספרס הם כבר לא הקבוצה "היפה" של פעם, ולצד דרוזן ואלדריג' גיי ישמש כאופציה אינדיווידואלית התקפית נוספת וחשובה ללכת אליה. קיימת קצת יתירות שלו עם דרוזן, אבל קשה לי להתחשב בה כיוון שההחתמה הזו קרתה לפני הטרייד על קאווי, ולכן קשה לי לשפוט את הספרס על זה.

נזכיר שהספרס מעל תקרת השכר עוד לפני ההחתמה הזו, והחתימו את גיי באמצעות חריגת הnon-bird, שאפשרה להם להעניק לו משכורת של עד 120% מהשנה הקודמת למרות זאת. בהינתן השימוש המלא שלהם בMLE על בלינלי ופונדקסטר, זה אומר בגדול שזה היה או להחתים את גיי, או לתת לו ללכת ולא להחתים אף אחד אחד לסגל במקומו (מלבד אולי קייל אנדרסון- למרות שאני בספק אם הם רצו לשלם לו 36 מיליון דולר ל4 שנים כמו שממפיס עשו)

הספרס הולכים על לנצח השנה, ובין אם זו החלטה נבונה או לא (אני חושב שכן), ההחתמה של גיי על החוזה הזה (המקסימלי שהם יכולים לתת לו) הייתה הדרך היחידה שלהם ללכת לכיוון הזה. בנוסף, ההימנעות מחוזה ארוך טווח לשחקן כזה במצב שלהם היא החלטה נהדרת, ואם הוא יצליח העונה הם עדיין יוכלו להשאיר אותו תחת חריגת הearly-bird תמורת איזה סכום (ריאלי) שירצו. בהתחשב בכל הנסיבות, אין לי דבר רע להגיד על החוזה הזה.

FAR = 8


לפוסט הזה יש 39 תגובות

 1. תודה רבה על סדרה נהדרת.
  לדעתי הסאנס הביאו את אריזה כקלף שיתכן ויהיה שוה הרבה לקראת הטריידים שבאזור האולסטאר לקבוצות פלייאוף.

  ב אולי אולי הוא יהיה מנטור לילד שנראה שצריך מישהו שיכווין אותו לגבי הזריקות ל3.

 2. אני גם התאכזבתי מההחתמה של אריזה במיוחד לאור זה שהיא קרתה די מוקדם בשוק שהייה ברור שהוא די רווי. בסוף פספסנו הזדמנות להשיג את רנדל שהוא שחקן שממש יכול היה לתרום לקבוצה לטעמי.

 3. >ודה רבה עומר.בדרך כלל חוזים לשנה הם חוזים טובים, למרות שאת פייבורס לא ממש אהבתי. אוואנס לדעתי יפתיע לטובה. רדיק זה כמובן החתמה אש. רודי גיי סבבה כי אין משהו יותר טוב.

 4. שאלה – לשאר החוזים החד שנתיים (נגיד אלה שהם לא מינימום) לא יהיה טור בפרוייקט השנה?
  כי זה בערך חצי מהלייקרס ויש גם את קאזינס,פייטון, הזוניה, ואפילו אוקווין שזו החתמה מעניינת. שלא לדבר על זו של טוליבר שלטעמי נופלת בלא מובנת.

    1. שניהם שוליים. את טוליבר אני אוהב למינסוטה ולהזוניה אני עדיין מתפלא שמשלמים כסף לשחק כדורסל בNBA. ואם כבר בוא תוציא ממנו אופציית קבוצה כמו שיוטה עשו עם פייבורס ואז יש איזה אפסייד לחוזה. 8 ו2 בהתאמה בלי לחקור יותר מידי.

     1. העניין שלי עם טוליבר הוא כזה – הם השתמשו עבור ב-MLE המלא ועכשיו הם תחת הארד קאפ. השאלה היא האם זה לא מגביל אותם במהלך העונה אם ירצו להתחזק או בסיטואציה שנוצרה עכשיו פוגע בהם במו"מ להעברת באטלר?
      הזוניה הוא מקרה דומה אבל לא נראה לי שלניקס מפריע להיות תחת הארד קאפ העונה.

     2. הפרט החסר הוא הרוקי של מינסוטה – בייטס דיופ, שהם השתמשו בחלק נוסף מהמיד לבל כדי להחתים אותו על חוזה ל 3 שנים.

     3. טוב אבל הזוניה מראש היה יותר ממליון מעל. אז רק בגלל בייטס דיופ זה משתלם להם? כאילו כי ממילא הם צריכים את הmle המלא?
      לא יודע אם לא עדיף שחקן אחר במינמום במקום?

     4. קצת ערבבת בין הקבוצות, אבל באופן כללי כשאתה מחתים שחקן לחוזה לעונה אחת בלי זכויות בירד, יש חשיבות מסויימת לזה שהמשכורת שלו תהיה מספיק גבוהה כדי שיהיה לך סיכוי סביר להחתים אותו עם זכויות "non bird" ולחסוך קצת מקום תחת התקרה (אם אתה במצב של הניקס).

      לא שזה וודאי שירצו להשאיר אותו או שיצטרכו לשלם לו 8 מיליון בשביל זה, אבל אם כבר לקחת שחקן לטסט – אז כבר.

      הם גם יודעים שהתכנון הוא לצאת לקניות בקיץ הבא עם מקום תחת התקרה, וגם אולי יודעים משהו על ביי אאוט אפשרי של נואה, אז הסיכוי שהתקרה הקשיחה תפגע בהם נשמע לי די קלוש.

     5. תודה. הייתי צריך להפריד שם כי התכוונתי דווקא למינסוטה.לניקס לא ממש איכפת להיות תחת הארד קאפ השנה. אבל אני מבין את הלוגיקה של הניקס עכשיו. אותו דבר תופס למינסוטה? השכר של טוליבר לא בכיוון עלייה אלא בכיוון השני.

     6. מינסוטה גם הרבה יותר קרובה לתקרה הקשיחה מהניקס…
      אבל אני מניח שהם פשוט לא ציפו ליותר מדי שינויים העונה, רצו את טוליבר, רצו לנעול את דיופ ל 3 שנים, והלכו על זה.

      אני יודע שהיתה תחרות מסויימת על טוליבר מהקליפרס אז יכול להיות שזה גם השפיע קצת על המחיר שלו.

 5. מה שממש עצוב זה שבמחיר של אריזה אחד,
  הסאנס יכלו להחתים רונדו + רנדל.
  2 שחקנים עם מענה טוב בהרבה לחוסרים הנוכחיים של הסאנס.

  כל זה כמובן בטל, אם וכאשר (אני לא אופטימי בחזית זו) הסאנס מצליחים להביא רכז נורמלי בטרייד על וורן.

  הפעם, זה ממש מדכא לרשום –
  "עומר, אתה צודק . . "

  תודה, אחלה פוסט (כרגיל).

 6. תודה עומר. מהנה כרגיל לקריאה כמו כל הפרויקט.
  מסכים מאוד עם הציונים שהענקת פלוס – מינוס נק' לפה או לשם…
  פייבורס גם יסיים את החוזה אם יישאר במלואו בדיוק בזמן שיצטרכו להתחיל לשלם למיטצ'ל… אצל ג'יי כמו אוונס רק שאלת הבריאות מעט מפחיתה בציון, מאמין שכשחקני משנה יצליחו להשאר בריאים יחסית,
  טייריק מועמד חזק לשחקן השישי העונה.

 7. ורדיק העונה באמת היה שיחוק אדיר של פילי, השנה אחרי עזיבת בלינלי ואיליאסובה הקליעה שלו תהיה עוד יותר משמעותית עבורם העונה.

 8. נקודה נוספת בקשר להחתמה של רודי גיי היא תועלת שהתבררה רק בסופו של דבר: בכתבות שפורסמו בזמן האחרון כתוב שרודי ודמאר דרוזן הם חברים כבר כמה זמן, ורודי עוזר לו בהתאקלמות בסן אנטוניו אחרי הטרייד הלא צפוי מקבוצה שדרוזן לא התכוון לעזוב כלל.

 9. תודה עומר על ניתוח מצויין שנהניתי לקרוא . מסכים שפניקס לא הייתה צריכה להחתים את אריזה ובמקום לתת דקות לצעירים שלה .

 10. כרגיל אדיר.
  אינדי – אוונס – למה לא להחתים לעוד כמה שנים עם אופציית קבוצה? יעני איזה 40 ל4 עם אופצייה בשנה האחרונה
  גיי רדיק ופייבורס מסכים.
  אריזה צעד מוזר ביותר. פיניקס ממשיכים לא לנהל את העסק כמו שצריך

 11. אני מאוד אוהב את ההחתמה של פייבורס לעונה אחת לא הסתכלתי אבל מאמין שהרכבי סמול בול איתו בסנטר הם גם מאוד מוצלחים (ויותר יתאימו להגנת חילופים אם הם יפגשו את גולדן בסדרת פלייאוף) כנראה ששנה הבאה יחתום על קצת פחות.
  רדיק נהדר
  אוואנס הימור מעניין בלי יותר מדי סיכון
  גיי אני מאוד מסכים הם איבדו יותר מדי שחקנים הקיץ לאבד אותו לא היה בא בחשבון

  אריזה סופר מאכזב ולא ברור לא רואה שום סיבה להחתים אותו ולא לנסות לתפוס רכז

 12. פייבורס – לא מאמין שהיו לו הצעות גבוהות בשוק, אבל ביוטה הוא דווקא משחק לא רע ונותן להם גמישות בהרכבים שהוא יכול להיות סנטר שגובר נח. אופציית הקבוצה, במיודח בתאריך שלאחר שבוע, זה בכלל יתרון רציני ליוטה.
  אריזה – מלבד שחקן ותיק שיתן ניסיון אין לי מושג למה הסאנס סגרו איתו מוקדם, במיוחד שיש להם צעירים על עמדה שלו.
  לדעתי הוא בכלל לא יסיים את העונה בסאנס.
  אוונס – מחליף ראוי לסיבנסון ואולי אף עולה עליו במקצת. מה שבטוח יהיה יותר שקט. השאלה אם שנה קודמת בממפיס הגרועה זה לא היה הבלחה חד פעמית של קבוצה בה מישהו צריך לנפח את המספרים שלו כי פשוט אין אף אחד אחר. יוסיף הרבה עומק לאינדיאנה.
  גיי – נתן עונה סולידית מאוד בספרס והיה דווקא די יעיל. לפי מה שרשום זה היה או לשלם לו או לאבד אותו עבור כלום ולכן ההחלטה לשלם לו טובה.
  גיי עדיין הוכיח שהוא יכול לשחק בשתי עמדות הפורוורד ויכול ליצור לעצמו מצבים. התאקלם טוב מאוד במערכת של הספרס.

 13. פשוט מעולה מסכים איתך לחלוטין בכל הדירוגים. פיבורס – תמיד חשדתי שהוא ה X פקטור של יוטה בזכות הצירוף שלו עם גובר . אני חושב שזה הקו הקדמי הכי טוב או בין הטובים בליגה.הבאת נתונים שמאששים את זה FAR 8 אפילו מבחינתי. רדיק אין מה לדבר. 10. מסכים. כנל רודי גיי אוונס מסכים לחלוטין עם הציונים שלך.
  לגבי אריזה אני מסכים לחלוטין. בדראפט פיניקס הלכה עד הסוף עם מיקל ברידג'ס גם ויתרה על זאהיר סמית וגם על בחירת סיבוב ראשון של מיאמי . אתה לא עושה את זה אם אתה לא בונה לגמרי על שחקן והיתרון שלו שאחרי 4 שנים במכללות הוא אמור להיות לגמרי NBA READY.
  תוסיף את ג'קסון בוקר וורן זה המון כשרון בכנפיים. בפנים יש את איטון תביא רכז נורמלי והקבוצה השנה בלימוד ושנה הבאה בפליאוף. מה עשו מאז? הביאו את אריזה ואם נעשה את התרגיל שעשית בשבוע שעבר וניקח בחשבון גם את ההחתמה של אנדרסון אז זה FAR=1. אין רכז יש עומס ענק בכנפיים ושחקנים מעולים שיתייבשו על הספסל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט