כולם צודקים לפעמים וטועים לפעמים, כולל דקסטר / דקסטר

 

  איפה טעיתי ואיפה צדקתי

אז אתם יודעים, לא חוכמה לדעת דברים בדיעבד. ולפעמים (כל הזמן בעצם…) אני מנסה לתפוס כמה ניואנסים ולהמר לאיזה כיוון עניין מסוים ילך.

לדעתי לרוב אני פוגע- מילווקי לא באמת יהוו איום אמיתי בשום שלב; סנטר לא יוביל קבוצה לשום מקום רציני; מיצ'ל הוא השחקן של הדראפט ולפעמים קצת פחות (טוב לוק וולטון באמת השתפר)

אבל כדי להיות באמת כן עם עצמי סקרתי כמה דברים שאמרתי מתחילת העונה והנה הרשמים.

היכן טעיתי?

בקשר לג'וליוס רנדל.

רנדל הוא נציג השחקנים של הדור הישן. הוא מסוג שחקני פנים שחיים בצבע ותוקפים את הטבעת בכל הזדמנות. במקום לשפר את הקליעה מבחוץ הוא הולך ומשפר את משחק הפנים שלו לנשק העיקרי ומסתבר שיש מקום עוד לשחקנים כמוהו.

מעולם לא חשבתי שהוא לא שחקן טוב או לגיטימי וכמו הרבה דברים בחיים הרבה הכל תלוי בנסיבות. והנסיבות בלייקרס לא היו אידיאליות ולא היתה  את הגמישות כלכלית להשאיר שחקן שבקבוצה טובה יהיה השחקן הרביעי או החמישי באיכותו על חוזה שיהיה באזור ה 12-15 מיליון דולר לעונה

אבל כיוון שהוא כ"כ השתפר ומצב תקרת השכר של הלייקרס השתפר לאחר הטרייד האחרון אני בהחלט רוצה שהוא יהיה חלק מהקבוצה והד.נ.א של המועדון בשנים הבאות.

היכן צדקתי?

בקשר לקלרקסון ונאנס

 

הם חצי מלהקת אינגראם-בול-נאנס -קלרקסון שהתחייסתי אליהם כמקשה אחת.

שוב, הכל תלוי נסיבות, האם שחקן ספסל כמו קלרקסון השווה 12 מיליון דולר בקבוצה הנואשת להחתים סופרסטאר הוא שחקן שהייתי רוצה להשאיר בקבוצה?

אז התשובה היא לא וההוכחה היא שהלייקרס מאז הטרייד ששלח את קלרקסון ונאנס משחקים טוב יותר ומציגים מאזן טוב יותר (לא תמיד זה בא ביחד) ואילולא הפציעות של הארט ואינגראם היו אפילו במאזן טוב יותר.

לדעתי נאנס תקע את אינגראם רנדל וקוזמה והטרייד שיחרר קצת את הפקק.

בול והארט השתחררו מקלרקסון ואני לא בטוח שהאחרון כ"כ תמך בהם הרי הדקות שלהם באו על חשבונו וכל דקה לא טובה שלהם תיתן לו יותר דקות על הפרקט. לי אישית קלרקסון לא היה נראה מחובר לקבוצה מעולם. היה בו משהו קצת OFF.

לפעמים הפחות נותן יותר.

היכן טעיתי?

בקשר לניו אורלינס.

אוקיי ברור שדייויס וקאזינס הם שחקנים גדולים אבל הבור שהיה להם בעמדות 2 ו 3 היה עמוק מדי ולא האמנתי שיצליחו לכסות אותו.

אז מסתבר שבעזרת 2 פלסטרים בעמדה הם כן הצליחו לעשות משהו ורק נותר להצטער על הפציעה של קאזינס שסיימה את הניסוי הזה מוקדם מהצפוי העונה.

אי אפשר לשפוט את ניו אורלינס  שעלולה לאבד את מקומה בפליאוף בסיום העונה כיוון שזו לא אותה קבוצה. כשהמערב כ"כ צפוף שהם עוד עלולים היו לסיים עם יתרון ביתיות כאשר בתחילת העונה הנחתי שהם ייאבקו במקרה הטוב על המקום השמיני במקרה הטוב.

היכן צדקתי?

גולדן סטייט!

 

אין ספק שהם המועמדים הפייבוריטים לקחת שוב את הטבעת אבל יוסטון במערב ו OKC (????) ואולי טורונטו או קליבלנד במזרח יעשו להם חיים קשים מאוד, ואם בשנה שעברה ההיעדרות של אחד משחקני המפתח של הווריוס לא היתה משנה ממילא משהו בתוצאה הסופית, אז השנה הקרב צמוד יותר והיא תצטרך לבוא בשיא הכושר כדי להגן על האליפות.

בכל מקרה, ברור ששלטון של הווריוס לא יימשך לנצח.

לפתע גרין וקליי לא נראים כמו שחקני טופ 12 כפי שהיו בשנה שעברה ואני בטוח שבלי כל אחד מ'הרביעייה' הווריוס לא לוקחים אליפות השנה.

כמעט בלתי אפשרי להישאר בזון כזה יותר מ 3 שנים ואיכשהו הם מצליחים קצת יותר כיוון שיש להם מערכת מושלמת עם שחקנים נטולי אגו ועם כנראה השחקן ה 2 וה- 3 בטיבם במשחק! עדיין, משהו נראה חורק העונה. כבר עכשיו התשישות המנטלית מתחילה להכריע אותם ובהמשך תפיל אותם לגמרי, בין אם זה יקרה העונה או בעונה הבאה.

דריל מורי התחיל להתוות את הדרך- – קודם כל תשיג את הפאקינג סופרסטאר אחרי זה תשלים פערים בטריידים קטנים בקיץ ובחלון ההעברות וביי אאוטס. תמיד נמצא קבוצה שמרגישה שצריכה להיפטר משחקנים טובים או רול פליירס מעולי הספסל שבשבילה הם עול ובקבוצה אחרת הם הגרוש ללירה.

אבל בינך לביני, המרחק ביניהם לשאר הליגה הרבה יותר קטן ממה שנראה!

ועתה נבואה אחת שהיא 50-50 . גם צדקתי וגם טעיתי, או קצת טעיתי וקצת צדקתי.

אני מדבר על בול ואינגראם!

אם לברון יגיע – או לחילופין כל חיבור שני סופרסטארים – הצעד להשאיר אותם הוא נכון.

אבל אם שוב הלייקרס ימצאו את עצמם בלי כלום הדבר הנכון ביותר הוא טרייד בעזרת אחד הנכסים.

הטרייד שפינה עוד 13 מיליון דולר וקבלת בחירת סיבוב ראשון די שינה את מאזן הכוחות בקיץ והלייקרס מגיעים עם כל הגמישות האפשרית ועוד נכס חשוב בקנה מידה שלא היה להם קודם. אני לא מתרגש מרצף של כמה קליעות או כמה החטאות (לונזו בול) או אפילו רצפי נצחונות או הפסדים. כמעט כל קבוצה ב NBA יכולה לרמות אותך באיזשהו שלב בעונה. אבל במקרה של קבוצה כמו הלייקרס, צריך להתחיל מהסוף – מה התקרה של אותה סיטואציה.

אז התקרה של קבוצה שכרגע במקום ה 10 במערב ללא שינוי משמעותי היא לא גבוהה במיוחד, בין אם זה כניסה לפלייאוף או סתם מקום 5-6 במערב ועדיף וצריך לנצל את חלון ההזדמנויות בלייקרס שבו השחקנים הצעירים והטובים הם עדיין בחוזי רוקי. שנתיים מהיום זה כבר מאוחר מדי כי חלקם כדרך טבע ילכו לחפש חוזה טוב יותר במקום אחר וחלקם יסתמו את התיקרה ולא יאפשרו גמישות רבה מדי.

אני לא מקבל את הטענה שהלייקרס צריכים לצמוח עם הצעירים ואין לכך שום סימוכין בשטח. תשאלו, 'אז מה עם בוסטון?' אז אני אתן את התשובה: "בוסטון יכלו לבנות מפה ועד טימבקטו,  אבל אילולא קיירי אף אחד לא היה מסתכל לכיוון שלהם. ובכלל אפשר לעבור על כל אחת מ 6 הקבוצות החזקות בליגה ולגלות שכל אחד מהן מחזיקה שחקן טופ 15 לפחות.

טורונטו- דה רוזן

בוסטון- קיירי

קליבלנד- לברון

ווריוס- סטף, דוראנט

יוסטון- הארדן, פול

ספרס- קוואי

ואפשר להזכיר את מינסוטה עם באטלר וטאונס, ניו אורלינס עם דיוויס וקאזינס ופורטלנד עם ליליארד

אז איפה הלייקרס יכולים להשתלב שם, עם הטובות באמת?

רק עם נדידה של אחד הסטארים האמיתיים (או יותר) בליגה אליהם.

 

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 27 תגובות

 1. אני חושב שאתה עדיין טועה לגבי כמה מהנקודות.

  קלרקסון ונאנס אחלה שחקנים. הם כרגע נראים זוועה המערכת של קליבלנד.
  הגמד נוראי וברור שלא ימשיך והדבר היחיד שקיבלתם זה פינוי השכר והבחירה.
  לדעתי עדיין הפסד.

  לגבי בניית הקבוצה – בוסטון היו קבוצה טובה מאוד כשקיירי הגיע.
  הם נבנו לאט ועברו כמה מדרגות.
  ברור שכדי לעבור לרמה העליונה ביותר צריך משהו מיוחד.
  אבל קודם תעלה כמה מדרגות.
  לקפוץ מהמרתף לעליית הגג זה too much.
  למשל – הבאד-בויז 2 היו כבר קבוצה נהדרת. אבל עלו לרמה העליונה אחרי שקיבלו את ראשיד.
  הלייקרס צריכים קודם לשחק בפלייאוף, ואז לצבור ניסיון, ואז להתקדם בפלייאוף, ואז יהיו מוכנים להתמודדות אמיתית, בתנאי שעד אז כבר יהיה להם שחקן כזה.

  עוד דבר זה התאמה של הכוכב לקבוצה.
  לברון לא מתאים, ולא שווה לבזבז את כל מה שעשיתם ואת העתיד על כוכב שישנה את הד.נ.א שנוצר למען הצלחה רגעית (שברור שלא תספיק לרמה הגבוהה ביותר).
  יש מספיק שחקנים שיכולים להתאים בעונה-שתיים הקרובות, פול ג'ורג' למשל. לא יודע מה מצב החוזה של דייוויס אבל הוא לדוגמא מושלם לד.נ.א החדש של המועדון.

  לגבי נ"א – לא חושב שהיינו רואים קבוצה כזו במידה וקאזינס היה משחק.
  שחקנים כמור, הולידיי והאחרים לא היו נותנים את אותה תוצרת, הגבה היה בחצי כוח וההתלהבות והמחויבות לא היו כאלה בגלל שקאזינס הוא בול הוג שזורק המון, מאבד, ומרכז את כל המשחק סביבו.

  בקשר לרנדל צדקת כמובן, ואני שמח שגם הלייקרס הבינו זאת אחרי היחס המחפיר שלהם אליו.

  1. אל חשש, לסרון לא יגיע אליהם (וגם אני חושב שהוא לא מתאים להם), גם פול ג'ורג' לא מי יודע כמה. רק דיוויס

   1. לאשך

    יש 100 כמו קלארסון ונאנס בליגה אבל יש מקום רק ל 2-3 כאלה בקבוצה והלייקרס מלאה בהם.
    יוצר סתם תסכול וחוסר היררכיה.
    כמו שראינו הלייקרס משחקים טוב יותר מאז הטרייד.
    איו פה עניין של דעה זאת עובדה.
    כל השחקנים הראו שיפור ביכולת והקבוצה נראית פשוט טוב.

    לגבי בנייה של קבוצה. הלייקרס כבר בסוף הבניה. כרגע זה רק להוסיף את הפקטורים המרכזיים בליגה.
    בלי 2 אולסטארים העסק לא יזוז.
    לאו דווקא לברון אבל גם הוא יעזור אין כזה דבר לא מתאים לקבוצה זה שטויות. בוודאי ששחקן כמוהו יתאים לקבוצה ולשואו.

    המערכת בלייקרס מספיק אינטלגנטית בשביל להכיל כל שחקן.
    במאני טיים אף אחד לא יגיד לא ללברון.
    ואם הוא יבוא יצטרף אליו עוד אחד מהאולסטארים הפנויים וזאת כבר קבוצה שיכולה ללכת עד הסוף.

 2. תראה דקסטר אין ספק שלקחת אליפות עם בול,אינגרם לבד זה בלתי אפשרי,ובהנחה שמגיע לך הזדמנות לסופרסטאר(כמו המקרה של קיירי)אז לקפוץ ב2 ידיים בלי להסס אבל סתם לעשות טרייד בשביל להביא כוכב דרג ב עדיף לתת לבול ולאינגרם להתפתח עוד עונה שתיים ואז תוכל למשוך גם FA הרבה יותר בקלות ולא תיאלץ לוותר על אף שחקן.

  1. אבל המצב של הלייקרס הוא כזה שהם יכולים להחתים 1-2 שחקנים בלי להטריד את הרוקיסשנמצאים על חוזה נמוך, ולחכות לראות לאן התפתחו ליד השחקנים המובילים.
   אני חושב שאינגרם למשל שחקן טוב אבל משלים וכנראה כבר לא יהיה כוכב למשל. גם על בול קשה לי לראותכוכב (אם כי לבול עומד יתרון הזמן).
   הם רק צריכים להיפטר מדנג ולנסות לשכנע את רנדל לחתום על חוזה נורמלי לשווי שלו.

 3. מקווה שאהיה כשיר להגיב כאן בעוד מספר שנים בקשר לאינגרם ובול. שניהם יהיו שחקנים טובים מאוד עד מצויינים, עם או בלי הגדרות כמו סטאר או סופרסטאר. זה מה שדדי מפמפם כל הזמן בין השורות ואף אחד לא מקשיב. מי שחזה באינגרם ב-25 המשחקים האחרונים ראה שחקן חכם, אתלטי, מחושב, קבוצתי מאוד, ששיחק רוב הזמן בפוינט בצורה פשוט מעוררת הערכה. זה למה לברון לאל-איי זה לא רעיון טוב, הם די על אותה משבצת.
  לגבי לונזו – מת עליו. ילד טוב, בסקטבול איי-קיו נדיר, הגנה קבוצתית מעולה, קליעה חשודה שצריך לתת לה כמה שנים להתבסס ולהשתפר.
  מקווה שמג׳יק ופלינקה יחתימו את רנדל ויתבססו על הקיים. הייתי מתאמץ לכוון את זובאק להתחיל לתרגל קליעות מהשלוש בדרך לחמישייה אם צריך ולהחתים השנה רק מקס פלייר אחד, ג׳ורג׳ אבל בטח לא קאזינס. פלייאוף בעונה הבאה יהיה מספיק לאוהדים והתחלה טובה לשנים הבאות.

  1. מסכים לגבי שניהם – מה זה חשוב ההגדרה סטאר או סופר סטאר. שניהם שחקנים מצוינים ובעתיד יהיו מעולים.

 4. הלייקרס צריכים כוכב אבל לא בכל מחיר
  הייתי מנסה ללכת על מישהו צעיר בטל שלא לברון
  הבסיס הקיים שווה פלייאוף בעונה הבאה
  הייתי מנסה ללכת על דוראנט או קוואי חוץ מהם לא רואה סיבה להשתולל

 5. טור מצויין, כרגיל אוהב לקרוא אותך. מאוד מעניין מה יהיה עם רנדל בקיץ, לדעתי ישאר. יש מצב שעדיף ללייקרס ללכת עם הבסיס הצעיר הקיים ולא לרדוף אחרי לברון.אינגרם ורנדל יכולים להפוך לסטארים ברמה שדיברת עליה, בעיקר אינגרם. רוב הקבוצות שהזכרת גידלו את הכוכבים שלהן, לא קנו אותם או הביאו בקיץ

  נאנס לדעתי אחלה שחקן, אבל לא מנוצל טוב בקליבלנד (ולא נוצל בלייקרס). סנטר בחמישית סמול בול זה תפקיד שתפור עליו.

 6. אחלה טור
  בלייקרס אף אחד מהצעירים הוא לא סטאר-פאואר.
  כולם שחקנים טובים…. אבל זה לא נראה זה.
  הם צעירים, אולי אתבדה

 7. יסלחו לי המתלהבים, עד עכשיו לא ראיתי שום דבר ממש מיוחד מרנדל, ואני מקווה שאני טועה. צריך עוד לראות אותו יותר, אבל ממה שאראיתי עד עכשיו הוא שחקן אנרגיות, וזה בד"כ לא מתאים ברמות הגבוהות.

 8. אני חוזר ואומר, ללייקרס יש כרגע קבוצה טופ 4 במערב. בלי שום שינוי. בנוסף, יש להם ערימות של כסף להחתמות נוספות בקיץ. תומאס ב 10-12 מיליון צריך להישאר. לגבי כוכבים, לא גורג ובטח לא לברון. לא יודע מי פנוי בקיץ אבל סוג השחקנים עליהם אני חולם זה קוואי, דיוויס, קליי תומפסון, יוקיץ.
  אם לא, אסתפק בבוקר מפניקס, מארק גאסול או רדיק. בקיצור, שחקנים משפרים שלא עסוקים בברנדינג של עצמם. בוקר הוא היוצא מהכלל אבל התקרה שלו בשמיים והוא מזכיר לי את קובי.

 9. אני זוכר את גולדן סטייט בעונת 2014. קרי, תומפסון וגרין כבר היו שם. הגיעו לפלייאוף ונתנו פייט. הפסידו לקליפרס. אף אחד לא ראה את מה שהולך לקרות איתם בעונה שאחרי. אף אחד לא האמין שסטף , גרין, וקליי זה חומר לאליפות בלי סופר סטאר נוסף.
  בקיץ השינוי העיקרי שלהם היה להוסיף את ליווינגסטון וברבוסה. שום דבר מסעיר. הם בנו על מה הכישרונות מהדראפטים שלהם וזכו בכל הקופה.
  זה מה שהלייקרס צריכים לעשות. הם עכשיו הרבה יותר טובים מגולדן סטייט 2012.
  להיפטר מקלארקסון זה המקביל של להיפטר ממונטה אליס.
  הלייקרס נראים כל כך טוב כי הם משחקים שונה מכולם ושוברים קונספציות. אנחנו בדרך לשושלת. רק עיוור לא רואה את זה.

   1. הליגה משתנה.
    מה שהיה נכון ל 2015 לט נכון ל 2018.
    מה שהיה נכון ל 2012 לא היה נכון ל 2015 וכן הלאה.
    זאת הליגה הדינמית ביותר

כתיבת תגובה

סגירת תפריט