אירועי דיומא – 09.07.2017 / דוד "פאקו" סעדה

כדורסל:

ליגת הקיץ בלאס וגאס:

23:00-ניו אורלינס פליקנס-אטלנטה הוקס (ספורט 5)

23:30-דאלאס מאבריקס-פניקס סאנס

01:00-ברוקלין נטס-מילווקי באקס (ספורט 5 לייב)

01:30-דנבר נאגטס-מינסוטה טימברוולבס

03:00-ל"א קליפרס-יוטה ג'אז (ספורט 5 לייב)

03:30-בוסטון סלטיקס-פורטלנד טריילבלייזרס

05:00-סקרמנטו קינגס-ממפיס גריזליס

03:30-גולדן סטייט ווריורס-פילדלפיה 76'ס (ספורט 5)

 

סנוקר:

טורניר גביע העולם – חצי הגמר והגמר:

רבע הגמר הביא לנו כמה משחקים מהנים מאד. הצמד התאילנדי המשיך עם הטורניר החזק שלו, ואתמול הסיר מדרכו בקלות את הצמד האיראני המפתיע. לטראמפ והוקינס האנגלים זה הלך יותר קשה מול צפון אירלנד של מארק אלן, אך הם הצליחו לעלות לבסוף עם פריים מכריע. שני הצמדים הסינים הצליחו לעלות לחצי הגמר, בדרך אולי לגמר אפשרי. הצמד הבכיר של סין, דינג ו-וונבו, הצליח לגבור בקלות על וויליאמס ודיי הוולשים, בעוד שהצמד הצעיר עם יואלונג ובינגטאו נזקק לפריים מכריע מול בלגיה של לוקה ברסל.

היום ייערכו שלבי חצי הגמר והגמר. הפורמט יהיה זהה לזה שראינו אתמול – הטוב משבע עם שני משחקי יחידים, אחד זוגות, שוב שני יחידים ואחד זוגות, ולבסוף משחק יחידים מכריע. נראה שהפייבוריטים להגיע לגמר הם הצמד האנגלי של טראמפ והוקינס וצמד סין א' של דינג ו-וונבו, בדרך לגמר איכותי מאד. עדיין, שני הצמדים האחרים נראו גם הם טוב מאד בטורניר, וניצחונות שלהם לא יפתיעו. שידור של כל היום ביורוספורט 2. משחקי היום:

08:00-חצי הגמר: אנגליה-סין ב', סין א'-תאילנד.

14:30-הגמר.

 

פורמולה 1:

גראנד פרי אוסטריה:

הנדנדה שאפיינה את המירוץ עד כה, לפיה פטל והמילטון מחליפים ניצחונות, נעצרה במירוץ הקודם בבאקו. במירוץ הסוער זכה דווקא האוסטרלי דניאל ריקיארדו, לפני בוטאס וסטרול הצעיר. המילטון, שדווקא פתח בפול פוזישן, נאלץ לעצור בפיטס על מנת להחליף את תמיכת הצוואר שלו, וסיים חמישי אחרי פטל, וזה עוד כשהגרמני קיבל עונש של עשר שניות לאחר שהתנגש בבריטי. פטל מוביל ב-14 נקודות בצמרת הדירוג על המילטון. היום בוטאס יזנק מהפול פוזישן, כשפטל יזנק אחריו. המילטון היה אמור לזנק שלישי, אך קיבל עונש בעקבות שינוי לא מדווח בתיבת ההילוכים, ויזנק שמיני, מה שמבטיח לנו עוד מירוץ חם.  שידור בספורט 5 לייב ב-15:00.

 

אופניים:

טור דה פרנס – קטע 9:

קטע 8, הגם שלא היה בעל השפעה על תמונת ה-GC, היה מהנה עד מאד. הקטע מרובה הטיפוסים התנהל בקצב מסחרר, הן של קבוצת הבריחה ששלטה בו, והן של הפלוטון. לקראת סוף הקטע, היה זה ליליאן קלמז'אן, שתקף בעלייה האחרונה מקבוצת הבריחה, והגיע ראשון אל הקו. קלמז'אן הצליח להתגבר על התכווצות שרירים לקראת הסוף, ולשמור על הפער מרוברט חסינק שדלק אחריו. הצרפתי הצעיר אוחז כעת בחולצת מלך ההרים, ונראה שצפוי לו עתיד מזהיר (לבטח מחוץ לקבוצת דיירקט אנרג'י הקטנה). צרפתי אחר, ארנו דמאר, שהתמודד על החולצה הירוקה מול קיטל, שרד בקושי את מגבלת הזמן של הקטע, עקב מה שנראה כמו מחלה, ולא בטוח שישרוד את הקטע הקשה של היום. נראה שהחולצה הירוקה בדרכה הבטוחה למרסל קיטל. תמונת ההובלה הכללית נותרה כאמור ללא שינוי, עם פרום בחולצה הצהובה, כשאחריו תומאס (12+), ארו (14+), מרטין (25+), פורט (39+), ייטס (43+), בארדה (47+), קונטאדור (52+) וקינטאנה (54+).

*המלצת צפייה*  קטע 9 של היום הוא לא המלצת צפייה, הוא חובת צפייה. מדובר באחד המסלולים היותר פסיכיים שמארגני הטור יכלו להעלות על הדעת, עם שלוש פסגות תלולות בדרגת HC במזרח צרפת, וירידות מסוכנות אחריהן. שתי האחרונות מוכרות היטב לחובבי הרכיבה מהזמן האחרון. את הראשונה, הגראן קולומבייה, ראינו בטור הקודם (למעשה פעמיים, עם "השרוכים" המרהיבים), כאשר חרלינסון פנטאנו הקדים על הקו את ראפאל מייקה. את השנייה, מון דו שה, או בעברית הר החתול, ראינו בדופינה האחרון, והיא אחת הפסגות התלולות והמסוכנות בצרפת. בדופינה ראינו את יאקוב פוגלסנג מקדים על הקו את פורט, פרום וארו. כל הנזכרים לעיל יהיו כאן גם היום. פנטאנו ייאלץ בעיקר לשמור על קונטאדור, ופוגלסאנג על ארו. כל השאר ייאבקו על ה-GC, כאשר לפרום תהיה הזדמנות להתהדר בכישורי הירידה המזהירים (והחדשים יחסית) שלו. נאחל מכאן שכולם ייצאו מהקטע בחתיכה אחת. שידורים בספורט 5 ב-12:40 וביורוספורט ב-13:15.

 

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 267 תגובות

 1. הקטע מהגיהנום מתחיל בגשם ,ומסתיים בגשם.

  כבר בננטואה מתחילים עם גשם כלומר נראה בריחה המונית על ההתחלה ,וורן ברגיל ילך לחפש נקודות הרים ,זיליאן קאלמנזאן עלול היום שלא לסיים את הקטע אם ההתכוצויות שרירים יחזרו.
  דמאר היה חולה אתמול ,לא סביר שיהיה בריא היום .
  קרוב ל 182 קמ עם שלוש פסגות ברמה הגבוהה ביותר , הקןלומביאנים
  בטנקור קינטאנה צאווס פנטנו ,חייבים להתפוצץ,ארו פוגלסטאט ברגיל חסינק חייבים לנצל את הקטע להתקדמות מהסיבות שלהם ,וכמובן סקאי עם פרום ובי אמ סי עם פורט ינסו לשרוד ,זהו קטע מכריע ,קטע בלי עבר בעצם יש עבר ריימונד פולידור מול אדי מרקס המטפס ברח השען ניצח … השאלה האם ההסטוריה תחזור על עצמה ?
  ובאמצע לא שכחנו נמצא אלברטן קונטאדור היה שקט עד עכשיו מה איתו ?
  סביר שיצטרף לבריחה מוקדמת ,השאלה עם מי וכמה זמן יחזיק ?
  יהיה מענין ורטוב.

   1. במסגרת בורחים כאלו שאין להם מחר וסתם כאלו שחייבים להזכיר בהקשר הקטע היום :
    בשנות ה 2000 בקבוצה צרפתית קטנה שעמדה להיסגר רכב רוכב צרפתי קטן ולא מוכר .
    הרוכב הזה שרכב למיטב ידיעתי בקבוצת המאפים הקיימת עד היום החליט להילחם על מקום העבודה,שלו .
    הצטרף לבריחה עם מאיץ למיטב זכרוני זה היה סנדי קאסאר …שאכן זכה בקטע והוא תומאס פוקלר זכה בצהובה ,לו ולקבוצתו בתקופת ארמסטרונג נשארה רק מטרה אחת להחזיק בצהובה עד כמה שאפשר לעורר את ענין הציבור ואולי להציל את מקום העבודה שלהם .
    היום תשיעי ביולי הוא יום שיחרור הבסטיליה …פחות חמש נשאר לנו רק לנסות ולהיזכר כמה ימים החזיק תומאס פוקלר בחולצה הצהובה ?
    היום אולי פוקלר עצמו ינסה משהו ,אז הוא היה הרוכב הצרפתי היחיד ששוה לשים לב אליו רוכב עם לב ,אתמול פגשנו ברוכב צרפתי אחר כזה זיליאן קלמזאן שכבר זכה לכינוי פוקלר החדש .
    ויש גם את אותו הרוכב שניצח ב 2009 בעליה לארקאליס אנדורה ,האם זה היה ברייס פליו ?
    ובמסגרת הצגת הנפשות הפועלות בהמשך לכתבה של עידו שני הבני דודים לבית רוש ניקי רוש ודן מרטין צפויים לדבר היום בקטע הזה.

    1. הקבוצה צרפת.יום יום או בצרפתית פראנס דה זור ממשיכה בזכות תומאס הקטן והחברים לפעול גם היום ….כשתראו את המדים תזכרו לפוקלר הצרפתי הקטן ,רוכב עם טכניקה מזעזעת ,חסר שיווי משקל ,רוכב,שהתנדנד כמו ברווז שיכור על האופניים ,עד כמה הלב לבדו יכול להיות גדול ,ולהילחם לבד כנגד כל הסיכויים .

    2. ניקו גמר את הרגליים אתמול (ועל הדרך דפק לי את ההימור, מה כואב לא להיצמד לצרפתי, אהה?)בוא נגיד שאם דן מרטין ידבר היום אז כל הרינונים על פודיום אפשרי בהחלט יתחילו לקבל צורה.

 2. בריחת ענק של 40 רוכבים.
  ביניהם: פנטאנו, גלופן, ברגיל, רולאן, מולמה, פינו, רוגליץ, דה חנט, וקלר.
  אם פנטנו ומולמה יצאו לבריחה, זה אומר שקונטדור יחכה לשעת כושר לגשר.

 3. חצי קבוצת סאן-ווב בבריחה ומדובר בחצי החזק של הקבוצה. מניח שהם מנסים לארגן נקודת פריצה נוחה לבארגי.

 4. הפוגת סנוקר: קיבלנו בגמר את המפגש הצפוי בין אנגליה של טראמפ הוקינס לסין א' של דינג ו-וונבו. האנגלים כבר עמדו בפני הדחה מול הצמד הסיני הצעיר יותר, אבל הצליחו להפוך את התוצאה. יואלונג ובינגטאו עוד צפויים לדבר הרבה בענף.

 5. לכותבים המסורים של הדיומא.
  1 תודה על התמדה שלא מתגמלת אתכם רק את המשתמשים
  2 אשמח אם בתקופה הקרובה תתנו את המשחקים בליגת הקיץ בקטנה ללא הרחבה

  1. קודם כל זה *אם* יצליח (הוא בקבוצה השניה). חוץ מזה הוא במרחק של 82 נקודת מקיטל לפני הקטע. זכייה בכל ספרינט זה 50 נקודות, עוד יתרון לקיטל. המחלה של דמאר הכריעה את זה לדעתי לטובת קיטל.

    1. ירידה (אחת המסוכנות שיש), ואחר כך מישור. יכול להסתכל בפרופיל הקטע בסוף הפוסט. השלט שראית הוא של הפסגה הקטנה בדרגה 4 שלפני הטיפוס לחתול.

 6. הקטע הכי יפה עד עכשיו בטור, מבחינת שינויי הקצב העלייה הירידה. מסכן פורט אין לו מזל לעזזאללל, הוא היה נראה מצויין.

 7. טוב, אם להיות קצת קר לב, אז למרות האבדן של תומאס, הפציעה המאד מצערת של פורט מגדילה את הסיכויים של פרום.
  הוא מוביל עכשיו ולא יהיו עוד הרבה הזדמנויות לתקוע לו. בטח עם הקבוצה הזו (למרות האבדן המשמעותי של תומאס). ונזכיר שמאלה שנותרו קרובים עליו הוא הטוב ביותר בנג"ש. משמעותית.
  אם לא נפילה/תקלה, אז הוא ממש צריך התפרקות קולוסלית. עכשיו זה שלו להפסיד באופן מובהק.

 8. עכשיו יום מנוחה, שני קטעי מישהו ואז חוזרים לטפס. הפעם מסיימים ב-HC ירידה ומיד טיפוס ל-1, ירידה ומיד טיפוס ל-2. הסיום בעלייה. קטע מסוכן יותר מבחינת פרום מאשר קטע 13 שמסתיים בירידה ארוכה והעליות בו פחות קשות.

 9. נהניתי מהקטע, היה בו כל כך הרבה דברים יפים שלאחד כמוני "אוהד רכיבה מתחיל" היה תענוג.

  היה קטע שכל רוכבי הGC תקפו את פרום בעלייה, ארו פורט מרטין יעקובסן, ואז נמאס לו והוא התחיל לתקוף אותם ואז הם איבד את כל הכח – בעיקר ארו, בלנסות ולהיות בקבוצה, עד שהתייאשו מלתקוף.

  היה כשל טכני, ארו ניסה לתקוף, אבל קינטנה ופוורט (ז"ל:() התנהגו כמבוגרים אחראיים ותקעו לו מבטים, מה לעזזאל אתה עושה.

  בארגיל הוביל כל הדרך, בשארית כוחותיו כשכל הפייבוריטים דלקו אחריו, נשאר איתם בקבוצה ונח. לא עבד איתם במרדף אחרי בארדה. ואז במטרים האחרונים כמעט וזכה בכבוד הראוי לו, רק כמעט..

  בארדה בורח בכבישים הצרפתיים המוכרים לו מילדותו, ונתפס. ובסוף פרום עוד גונב לו שש שניות.

  ריצי פורט שנייה אחת של חוסר תשומת לב והוא בבית חולים פלאס דפק למרטין את הטור.

  כל קטע פה זה סיפור "I Love It

    1. ריגוברטו אורן לוקח בפוטו פיניש לפני וורן בארגי שהיה בבריחה כל היום. פרום שלישי לפני בארדה, ארו ופוגלסאנג. פורט התרסק וגמר את המירוץ, וכך גם גראן תומאס (ואולי גם ראפאל מייקה). פרום כעת ראשון לפני ארו (18+), בארדה (51+) ואורן (55+). קינטאנה איבד איזה דקה וחצי וקונטדור בכלל התפרק לגמרי.

 10. בפורמולה בוטאס ראשון, פטל שני, ריקרדו שלישי והמילטון רביעי. מאסה המלוכלך שוב התעלם מהדגל הכחול.

 11. אמרתי שהולך להיות טבח אז הנה קציר הדמים הסופי:
  פרשו במהלך הקטע:
  מאנואל מורי
  רוברט חסינק
  ג'י תומאס
  ריצ'י פורט
  יוס ון אמדן
  פספסו את גבול הזמן:
  מארק רנשו
  מטאו טרנטין
  יוראי סאגאן
  וארבעת רוכבי FDJ:
  קונבלובס
  גורארניירי
  דלאג'
  וארנו דמאר.
  חייב לציין שזה היה צעד די מטופש מצד FDJ לבזבז חצי קבוצה על האומץ המטופש של דמאר.

  1. מדהים , כתבתי לפני הקטע שלא נראה אותו בקטע הבא,ובענין ההתנהלות של צרפת.יום יום …הם שכחו למי הם חייבים תודה שהם עדיין קיימים כקבוצה ובזבזו את כל התחמושת על רוכב חסר סיכוי במקום להודות ולגמול.לפוקלר על נאנמותו ובכך לעשות יופי של יחסי ציבור לעצמם.

 12. פורט לא יודע להסתדר בירידות ודאי לא ברטובות, מאחר ןהןא לא מאלו שמבינים מה הם לא באמת יודעים ,אז הלך עם הראש בקיר שתי הנפילות שלו ושל תומאס היה צפויות של.תומאס כבר קרתה בשנה שעברה ,רוכב כזה צריך.להסתכל וללמוד מאחורים ודאי לא לנסות.להוביל .
  פרום למד בדיוק את הדברים האלו , סימן שאפשר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט