חואן טוסקנו-אנדרסון עדיין לא מאמין שהוא נמצא בווריורס – מארק ג'י ספירס / תרגום Smiley

חואן טוסקנו-אנדרסון עדיין לא מאמין שהוא נמצא בווריורס – מארק ג'י ספירס / תרגום Smiley

חואן טוסקנו-אנדרסון עדיין לא מאמין שהוא נמצא בווריורס

מבט לתוך המסע של בן ה-27 מהמבחנים לג'י ליג ועד לפתוח בחמישייה עבור עיר הולדתו

מארק ג'י ספירס / theundefeated.com
פברואר 11, 2021

מאמר מקורי: https://theundefeated.com/features/juan-toscano-anderson-still-cant-believe-hes-on-the-warriors/ 

חואן טוסקנו-אנדרסון היה בטלפון שלו כאשר הוא צפה במקרה בסרטון של שחקן גולדן סטייט ווריורס מתחמם לפני המשחק. להפתעתו, זה היה סרטון שלו, ותזכורת נוספת למסע הבלתי רגיל שלו ל-NBA.

"נתתי מבט בבטלפון שלי, עברתי לעמוד של הווריורס והייתי ככה, 'וואו, אני באמת בווריורס'", טוסקנו-אנדרסון אמר ל-Undefeated בשלישי בערב לאחר שהווריורס ניצחו את סן אנטוניו ספרס. "הם ממש העלו סרטון של החימום שלי לפני המשחק. זה עמוק, בחיי".

לפני שש שנים, טוסקנו-אנדרסון אפילו לא הכניס את שמו לדראפט ה-NBA. היום, הוא פותח עבור הווריורס של עיר הולדתו.

"אני לא לוקח שום דבר כמובן מאליו", טוסקנו-אנדרסון, בן 27, אמר. "זה מצחיק כיצד הדברים האלה קורים. זה פשוט אמור להיות כך לפעמים. … אני תמיד מזכיר לעצמי שנדרש ממני המול כדי להגיע לכאן. היו אינספור פעמים שבהם אני באמת רציתי לזרוק את המגבת".

"קשה שלא להיות אמוציונלי. לפעמים אני מרגיש כאילו, 'אני כאן. … תהיה שמח ותתקדם'. אבל כל יום ביומו הוא באמת ברכה. הייתי רגיל להתאמן באולם במקסיקו שלא היה פה סל תקני. עכשיו אני מקבל את הטוב ביותר מכל דבר. אוכל. לינה. מתקנים. משאבים. בחיי, בנאדם, אי אפשר לנצח את זה".

טוסקנו-אנדרסון מעריך את המסע הייחודי שלו. הוא נולד באוקלנד, קליפורניה, ב-10 באפריל, 1993, ונקרא על שם דודו חואן טוסקנו, שנהרג במהלך ההריון של אימו. אימו היא מקסיקנית ואביו אפרו אמריקאי. הוא אמר כי הוא למד הרבה לגבי התרבות של מקסיקו (והבישול) בזמן שבילה זמן עם סבו, שהיגר ממיכואקאן, מקסיקו, לפני 40 שנה, בביתו ברחוב 95 במזרח אוקלנד. הוא גם למד על התרבות האפרו אמריקאית מאביו החורג, שהוא אדם שחור עם שורשים דרומיים.

"כאשר גדלתי, נאלצתי להתמכר בנינוחות לגבי שתי התרבויות האלו", אמר טוסקנו-אנדרסון. "אז אמי, שהיא מקסיקנית מלאה ואבי לא היה בחיי, אבל אבי החורג היה עם משפחתו מלואיזיאנה. ובנוסף גם היה לנו שמרטף שהיה שחור מארקנסס. אז ממש גדלתי בסביבות אנשים שחורים דרומיים, אנשים מהדרום, אנשים מארקנסס".

"וזה מה שהיה ייחודי לגבי. פשוט קיבלתי לחוות מספר רק של סגנונות חיים בגלל שהם שונים. המסורת שונה. הגינונים שונים. אידיאולוגיות שונות. הדינמיקה המשפחתי שונה. הם פשוט מאוד שונים ואני חשבתי שזה די מגניב שיש לי שתי נקודות מבט על החיים".

טוסקנו-אנדרסון הוצג לכדורסל בכיתה ג' בבית הספר היסודי סטונהרסט באוקלנד על ידי מי שהייתה אז המורה שלו וילהלמינה אטלס, שהייתה כוכבת הכדורסל לשעבר של אופסלה קולג' וגם אשתו של אגדת הווריורס ושחקן היכל התהילה אל אטלס. לאחר שראתה את טוסקנו-אנדרסון מתאהב במשחק, היא הצליחה להכניס אותו בחינם לתוך מחנה הכדורסל לצעירים של הווריורס (טוסקנו-אנדרסון הוא שחקן הווריורס הראשון שהשתתף בתוכנית הכדורסל לצעירים של הארגון). אטלס גם עזרה לטוסקנו-אנדרסון להתקבל לקבוצת כדורסל ה-AAU, אוקלנד רבלס.

"הוא היה מאוד אתלטי וכשרוני באותו הזמן", אטלס אמרה. "הם נהגו לצאת החוצה ולשחק כל הזמן במהלך ההפסקות. אתם לא מבינים איזו סוג השפעה יש לכם על הילדים הללו. חואן גם חווה דברים שקרו לו בחייו שהפכו אותי לכל כך קרובה אליו מחוץ לכיתה. הוא היה אחד מתוך ילדים רבים".

טוסקנו-אנדרסון המשיך והיה לכוכב בתיכון קסטרו וואלי (קליפורניה) שם הוא הוביל את הטרוג'אנס למאזן של 2-30 ולאליפות ה-CIF NorCal כסניור בעונת 2010-11. הגארד-פורוורד בגובה 1.98 דחה הצעות מטקסס, ביילור, UCLA, קליפורניה-ברקלי ואורגון כדי לקבל את זו של אוניברסיטת מרקט. כסניור, הוא השיג ממוצעים של 8.3 נקןדות ו-5.7 ריבאונדים, אבל לא תרם יותר מדי כפי שהוא היה רוצה.

לאחר שקיבל את התואר הראשון במשפט פלילי ממרקט, הוא לא קיבל עניין מקבוצות NBA ולא טרח להכניס את שמו לדראפט ה-NBA לשנת 2015. הוא הבין כי משחק הכדורסל התחרותי הבא שלו יקח חלק ב-Bay Area pro-am בסן פרנסיסקו.

"אפילו לא צפיתי בדראפט. כלום. לא היה שום עניין", הוא אמר. "בכנות, הכדורסל הסתיים עבורי".

טוסקנו-אנדרסון שקל לחזור בחזרה הביתה ולנסות לזכות בעבודה מתגמלת בעמק הסיליקון, אבל הוא סיים שהוא מצטרף לנבחרת הכדורסל של מקסיקו בטורניר המוקדמות לאליפות העולם של פיב"א ב-2016 אשר נערך בטורינו, איטליה, והוא השתמש בטוסקנו על גב חולצתו מכיוון שזה היה הדרכון המקסיקני שלו. הוא גם שיחק באופן מקצועני במקסיקו ובוונצואלה מ-2016 ועד 2018.

לפני עונת 2018-19 של ה-NBA, טוסקנו-אנדרסון היה בין 30 השחקנים שנחתו למבחנים פתוחים בקבוצת הג'י ליג של הווריורס, סנטה קרוז ווריורס. נבחרים בודדים יזכו בהזדמנות ללכת  למחנה האימונים של קבוצת הג'י ליג עם הזדמנות להרוויח מקום בסגל. כאשר אין לו שום דבר להפסיד, טוסקנו-אנדרסון היה נחוש להתבלט.

"היו הרבה חברה שהכרתי מהקולג', אז כאשר הלכתי לשם, אני פשוט הייתי ככה, 'ובכן, זרוק. אנחנו רק משחקים. נכון'. ודבר אחד שאני תמיד יודע שאני תמיד יכול לסמוך עליו שתמיד יתן יתרון הוא כמה חזק אתם משחקים", טוסקנו-אנדרסון אמר.

מי שהיה אז מאמנה הראשי של סנטה קרוז, אהרון מיילס, שעכשיו הוא עוזר המאמן בווריורס, זוכר כי טוסקנו-אנדרסון התבלט.

"אני מריץ את זה. אני לא באמת מסוגל לצפות במה שמתרחש", מיילס אמר. "עוזרי המאמנים שלי צפו בזה יותר עבורי. ואז שמעתי על שחקן צורח, 'היי, היי, אני עם הכדור. אני עם הכדור' ואז אני שומע אותו אומר, 'יש לך עזרה מצד שמאל שלך'. פשוט מדבר. הייתי כהה, 'בסדר, מספר 47', הוא מה שהוא לא היה".

"לאחר מכן, שהתחלנו לדבר על מי שאהבנו, הייתי ככה, 'מי זה מספר 47?' הם אמרו ששמו הוא חואן והוא כבר על הלוח. אמרתי, 'אני אוהב אותו'. הוא הגיע למחנה האימון שלנו, קרע את עצמו, שיחק היטב ומצאנו דרך להשאיר אותו. … אי אפשר שלא לרצות שהוא יצליח ולרצות אותו בקבוצה שלכם".

טוסקנו-אנדרסון קיבל הצעה למקום בסנטה קרוז עם תשלום של 2,000$ לחודש בלבד. הוא גם היה סקפטי בקבלת הזדמנות הוגנת בג'י ליג בגלל העדפות פוטנציאליות ופוליטיקה, ודאג על סכום ביי-אאוט גבוה לחוזה שהוצע לו. הוא יכול היה להרוויח יותר כסף אם היה חוזר לשחק במקסיקו.

חברתו, אחרי הכל, שכנעה אותו להמר על עצמו ולרדוף אחרי חלום ה-NBA שלו.

"בנקודה ההיא, אני מנסה גם להרוויח משהו", הוא אמר. "אני כבר ארבע שנים [כמקצוען]. רגרסיה כלכלית הוא לא משהו שאני מנסה לעשות. כאשר ראיתי את מחיר הביי-אאוט, הייתי ככה, 'אני הולך להישאר במקסיקו ולהרוויח מעט כסף'. היא אמרה, 'לא. נפתור את העניין הכספי מאוחר יותר. לך, לך, לך'".

"אז, אני פשוט קופץ לתוך זה לבדי. היא הולכת לעשות את זה איתי. וזה פשוט נתן לי יותר אמונה בללכת אחר החלום שלי".

טוסקנו-אנדרסון השיג ממוצעים יפים של 12.5 נקודות, 9.2 ריבאונדים, 2.6 אסיסטים ו-1.3 חטיפות במהלך 31 המשחקים בג'י ליג. עם כל משחק שחלף, התקוות שלו כי חלום ה-NBA שלו יכול להתממש עם הווריורס או עם קבוצה אחרת גדלו. הג'נרל מנג'ר של סנטה קרוז ווריורס, ראיין אטקינסון, אמר כי טוסקנו-אנדרסון הרשים את הקבוצה במשחק חזק וידיעת התפקיד שלו.

"הוא הימר על עצמו בכך שדחה הצעות משתלמות מחו"ל כדי לשחק בג'י ליג ולהשיג את המטרה האולטימטיבית של לשחק ב-NBA עבור הקבוצה של עיר הולדתו", אטקינסון אמר. "כולנו יכולים ללמוד מחואן. אם יותאים החוצה עם התקווה והאמונה העצמית, אפשר להשיג את מה שאתם רוצים בחיים".

ב-7 בפברואר, הווריורס קראו לו מהג'י ליג והחתימו אותו של עסקת מינימום לשלוש שנים. כאשר הגופיה מספר 10 תפוסה על ידי מי שהיה אז גארד הווריורס ג'ייקוב אוונס, טוסקנו-אנדרסון בחר את המספר הגבוה ביותר בהיסטוריה של הווריורס עם 95. המספר היה לכבוד ביתו של סבו ברחוב 95 באוקלנד.

טוסקנו-אנדרסון השיג ממוצעים של 5.3 נקודות, 4.0 ריבאונדים ו-2.0 אסיסטים ב-13 משחקים, כולל שש פעמים שפתח בחמישייה, לפני שעונת הווריורס הסתיימה באופן סופי עקב המגפה ואי כניסתם לבועת ה-NBA.

"עבורי לשחק במשחק NBA, אבל יותר מכך לשחק עבור הווריורס, המשפחה שלי היו אוהדים שרופים ואני פשוט רק הערכתי את זה. זה גורם לי תמיד לענווה ופשוט לחיות את הרגע", טוסקנו-אנדרסון אמר.

בינתיים, טוסקנו-אנדרסון מהר מאוד השתמש בפלטפורמה שלו כדי להשפיע על קהילות מקסיקניות ושחורות באזור המפרץ. הוא הפך לראשון שמקבל את פרס העזרה לקהילה של הג'י ליג לשנת 2019-20 ביום שלישי "עבור מחויבותו המתמשכת להשפעה חיובית על חייהם של ילדים ומשפחות במהלך עונת 2019-20".

טוסקנו-אנדרסון גם קיבל הפשראה לדבר בפומבי לגבי צדק חברתי, אלימות משטרתית והדיכוי לאחר שג'ורג' פלויד נהרג בזמן מעצר משטרתי במיניאפוליס ב-25 במאי. הוא הוביל שני אירועי Walk in Unity באוקלנד, כולל אחת ב-3 ביוני בהשתתפות חברי קבוצתו סטפן קארי, קליי תומפסון, קיוון לוני ודמיאן לי.

בזמן שטוסקנו-אנדרסון קיבל שבחים על אירוח המחאה, הוא אמר, היו מעט ביקורות מקומיות בקהילה השחורה.

"היו אנשים שאמרו שאני לא אמור לעשות את זה בגלל שאני לא כולי שחור ודברים כאלו", טוסקנו-אנדרסון אמר. "סוג הדברים האלו הוא פשוט מגוחך בגלל שכל מה שניסיתי לעשות הוא להיות שליו, להפגיש אנשים ביחד בתקופה הקשה. זה הייתה באמצע המגפה. עוד בנאדם שחור נורה. אנשים פגועים. אנחנו צריכים חיוביות כרגע. …"

"תמיד רציתי לדבר בפומבי לגבי זה שאני חצי שחור וחצי מקסיקני, אבל אז תפסתי את עצמי אומר שאיני יכול להתווכח עם התקשורת ועם אנשים וכן הלאה", הוא הוסיף. "ולכן אמרתי זאת כדי לומר כי הרבה אנשים מנסים למוסס את היותי שחור בגלל שה-NBA דוחפים את השורשים המקסיקנים שלי כל כך הרבה. זה כל מה שהם רואים ושוכחים שאני חצי שחור. אבל מצד שני, ישנם הרבה מקסיקנים במקסיקו שאומרים שאני לא מקסיקני".

זה שום דבר חדש עבור טוסקנו-אנדרסון, שגדל עם אפרו אמריקאים אשר באופן תכוף פקפקו בהיותו שחור עקב עורו הבהיר, ומקסיקנים אמריקאים שכינו אותו במילת הגנאי "כ" בספרדית. הוא ואחיו גם קיבלו קריאות של "כלבלב".

טוסקנו-אנדרסון מקווה כי על מה שהוא היה מסוגל להתגבר יביא איתו השראה לילדים מעורבים אחרים.

"אני מבין את זה משני הצדדים, אז בכנות, אם אני יכול לומר לילדים שפשוט יהיו עצמם", טוסקנו-אנדרסון אמר. "זה הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות והוא להיות עצמכם. ואני יודע שזה נשמע כמו קלישאה אבל אנשים הולכים לאהוב אתכם, אנשים הולכים לשנוא אתכם ואתם חייבים להיות עצמכם. זה עולם מטורף שם בחוץ. אתם פה לזמן קצר, לא לזמן ארוך. תהיו עצמכם".

הציפיות עבור טוסקנו-אנדרסון העונה היו שהוא הולך לשחק מספר משחקים עם הווריורס לפני שהוא הולך להצטרף לסנטה קרוז מהג'י ליג בבועת הג'י ליג במרכז הספורט של ESPN בלייק בואנה ויסטה, פלורידה. הוא נחתף ב-19 בדצמבר לפני שחתם על חוזה דו צדדי יומיים מאוחר יותר. הווריורס, בכל מקרה, ראו את טוסקנו-אנדרסון בעל ערך רב מדי על מנת לשלוח אותו לבועת הג'י ליג ושמרו אותו בסגל. הוא רושם ממוצעים של 6.1 נקודות ו-5.0 ריבאונדים, וקולע ב-50% מטווח 3 הנקודות, בזמן שהוא פתח בשישה מתוך 12 משחקים.

טוסקנו-אנדרסון בעל טיעון מוצק להפוך את החוזה הדו צדדי שלו לחוזה NBA מלא. על הווריורס יהיה לחתוך שחקן מהסגל שלהם כדי לבצע את המהלך הזה.

"אני פשוט מעריץ ענק של חואן", אמר מאמנה הראשי של הווריורס סטיב קר. "הסיפור שלו מדהים עם הדרך שעבר וכיצד הוא הגיע לכאן. אתם לא מצליחים לבצע כזה מסע ללא היותכם בעלי סוג רצון כזה חזק והרבה אמונה עצמית, ללא שכנוע לא רק בספורט שלכם אלא גם בחיים שלכם, בנוסף. חואן הוכיח שיש לו הרבה מזה".

והוא לא מרוצה מהדרך שעד כה הוא עבר והגיע אליה.

"אני לא נינוח בכלל", טוסקנו-אנדרסון אמר. "אני עדיין מרגיש שהגב שלי נגד הקיר. אני לא עשיתי כלום בליגה. כלום. ואולי אנישם אחרים אומרים שהגעתם ל-NBA או שאתם קולעים 14 נקודות במשחק. אתם נראים כאילו אתם שייכים. בסדר, אולי אני מראה כי אני שייך. אני אולי שייך. אני רוצה לעשות משהו כדי להצדיק את עצמי. אני רוצה שיהיה לי זמן ממושך בליגה הזו".

"שיחקתי מעבר לים וזה נחמד. זה מהנה, אבל שום דבר לא טוב יותר מאשר לשחק ב-NBA. שום דבר. אז זה המקום שבו אני רוצה לשחק. זה המקום שאני רוצה להישאר בו ואני מתעורר בכל יום בהרגשה כאילו אני צריך להוכיח את עצמי. בכל יום. עדיין לא עשיתי כלום".

לפוסט הזה יש 9 תגובות

 1. תודה רבה על התרגום. צריך לזכור שכמו שחואן הצליח במסע הזה, מן הסתם מאות שחקנים נתקעו עם משכורות רעב ו/או לא יכלו לעזוב לקבוצות בשכר הרבה יותר גבוה בגלל הבייאאוט, רק כי הם רצו לקוות שיום אחד יקראו להם בנ.ב.א, וחלק מזה נובע מהסיקור המוטה.

 2. תודה על הסיקור.
  איזה כיף שיש לנו כזה שחקן.
  מדהים כמה האמריקאים דפוקים עם תיאוריות הגזע שלהם. בכל קבוצה דמוגרפית שם.

 3. אחלה תרגום ליופי של סיפור.
  כשכתבת ש "הווריורס קראו לו מהג'י ליג והחתימו אותו של עסקת מינימום לשלוש נשים" הבנתי שהתחילו בשבילו החיים היפים….
  🤣🤣

כתיבת תגובה

סגירת תפריט