מכתב למשפחת הבאקס שלי – אוסקר רוברטסון / תרגום Smiley

מכתב למשפחת הבאקס שלי – אוסקר רוברטסון / תרגום Smiley

מכתב למשפחת הבאקס שלי

אוסקר רוברטסון / שחקן היכל התהילה של ה-NBA
יולי 20, 2021

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/posts/oscar-robertson-basketball-milwaukee-bucks-nba-playoffs 

עבור אוהדי ושחקני הבאקס היקרים,

חלפו להם כבר 50 שנה.

חמישים שנים ארוכות, וזה מתנקז לשני משחקים.

אני אהיה כנה, זה באמת גורם לי להסתכל לאחור. כאשר זכינו אי שם בשנת 71', זה היה דבר גדול. ועבורי, במיוחד, בגלל שזה לקח לי מעל 10 שנים בליגה כדי להגיע לרגע הזה.

התקשרתי לאשתי. זה מה שאני זוכר מאותו הלילה.

היא הייתה איתי במשך כל המסע הזה, מאז שנבחרתי בדראפט ב-1960, למעשה. ככה שהיא ראתה אותי מקבל הרבה ביקורת. תבינו, הייתי שחקן כוכב, 11 פעמים אול-סטאר. אבל לא הייתה לי אליפות, אז מספר מסוים של אנשים שלל ממני את רמת האמינות.

אה, כן כן, אוסקר רוברטסון עשה את זה ואת זה, אבל הוא טרם זכה באליפות.

זאת הייתה ביקורת שלילית שהופנתה אלי כל הזמן.

ואם רציתי לשנות את הדעה הזו, ידעתי מה עלי לעשות.

כאשר קיבלנו את הזדמנות שלנו, לא שיחקנו משחקים באותו הערב. לא היו שם שום שטויות ומה לא. אם מישהו קלע סל, לא היו צרחות כאילו זה הדבר הגדול ביותר בעולם. פשוט לא עשינו את הדברים האלה.

ניגשנו ישר לעניינים.

דבקנו ביסודות.

וזכינו באליפות עבור העיר של מילווקי.

היו אלפי אנשים שחיכו לנו כאשר טסנו בחזרה הביתה. אני מתכוון, דמיינו את זה? אלפי אנשים…. אני אפילו לא מסוגל לספר לכם כמה אלפים. כולם פשוט הריעו וצרחו. זה היה מראה נהדר לצפות בו.

הלכתי הביתה, והשכנים שלי, הפריסטרים, שהיו שכנים מאוד טובים, הציבו שלטים בין הבית שלי לשלהם. דברים כמו קדימה באקס! קדימה אוסקר! זה היה רגע אדיר. באמת זמן נהדר.

כאשר אני נזכר בעונה ההיא, אני נזכר כמה זה היה מאמץ קבוצתי כולל. אתם צריכים חמישייה חזקה – אבל אתם גם צריכים עזרה מהספסל כדי להיות מסוגלים לזכות באליפויות האלו. איתנו, זה לא היה רק זוג שחקנים. הם בצעו את הטריידים הנכונים ויצאו לשם כדי להביא לנו את השחקנים הוותיקים הנכונים. מקוי מקלמור, בוב בוזר, לוסיוס אלן. תוסיפו את זה לקבוצה שכבר הייתה במקום עם קארים, דנדרידג', מקגלוקין ואיתי, והיה קשה לנצח אותנו.

ועכשיו, 50 שנה מאוחר יותר, הבאקס נמצאים באותו המקום שאנחנו היינו בו.

אני אספר לכם….. זה היה עונג לצפות בקבוצה הזו.

יאניס הוא אתלט אדיר. הוא פנטסטי עם הכדורסל. הוא זריז. אתם יודעים, צעד אחד שלו הוא כמו שניים שלכם.

יש להם את הולידיי בקו האחורי. אני חושב שזה עושה שינוי גדול עבורם. כמובן שהייתה לו את המסירה במשחק 5, חוטף את הכדור מבוקר ובתזמון הנכון מעביר אותו ליאניס. זה היה מהלך מאוד תחרותי.

אתם חייבים לשחק משחק כדורסל מאוד יסודי ופשוט.

ככה ניצחנו ב-71', וזאת הצורה שבה הבאקס הללו ינצחו אם הם ישתמשו בראש שלהם.

זה כל מה שדרוש.

ארבעים-ושמונה דקות של כדורסל טוב.

ואני מקווה שזה לא ילך לאיבוד כמה זה מונומנטלי, עבור הבאקס אפילו להיות בעמדה הזו. זה מאוד, מאוד קשה, בתקופה הזו ובגיל הזה, עבור ארגון קטן להיות תחרותי. תראו את כל החברה האלו שקופצים ללוס אנג'לס, מיאמי, ניו יורק. אבל לא מדברים הרבה על שחקנים שהולכים לשווקים קטנים. פשוט אתם לא מקבלים את זה.

עכשיו כאשר מילווקי שמרה על יאניס, זה דבר גדול עבור המשחק.

ואני אומר את זה. אם ל"חוק אוסקר רוברטסון" היה איזשהו קשר לכך שהשחקנים הללו מקבלים את מה שמגיע להם, אני שמח עבור זה.

לפני שנים, לבעלי הקבוצות היה את כל הכוח. רק הבעלים היו יכולים ליזום טריידים. לפעמים השחקן לא רצה לעבור למספר מסוים של ערים או קבוצות, והם לא אמורים לעבור אם הם לא מעוניינים בכך. אבל עכשיו, לברון עובר למיאמי, וחוזר לקליבלנד, ואז עובר ללייקרס. קוואי עובר מסן אנטוניו לטורונטו ואז לקליפרס. קווין גארנט עבר לסלטיקס וזכה בטבעת.

מה שאני אומר, הוא שהשחקנים הופכים להיות שווים עם הבעלים כאנשי עסקים – וזה לוקח את המשחק קדימה. זה עוזר להפוך את המשחק למה שהוא היום. ואני כל כך גאה בזה.

בחזרה לתקופה שלי, לא היה לנו שום מושג שזאת תהיה התוצאה של כל המאמצים שלנו עם איגוד השחקנים. רק רצינו תנאים טובים יותר עבור השחקנים.

רצינו חיים טובים יותר עבור שחקני כדורסל ממה שהיה לנו.

ותסתכלו מסביב….. למה שהליגה הזו הפכה שזה דבר גדול יותר ממה שיכולנו לדמיין.

זאת הסיבה מדוע אני אומר שאני חושב שכל ספורטאי, שחור או לבן, יקרא את ההיסטוריה של הספורט שבו הם עוסקים. מי הגיע לפני מי? כיצד הגענו לשם? אלו שאלות טובות לשאול. זה טוב ללמוד על החלוצים של המשחק. ומה שמעניין הוא, אלו סוגים שונים של חלוצים. אני הייתי מקדימה עם עוד הרבה אחרים. אבל אחדים הגיעו לפני. אחרים הופיעו אחרי, גם כן. ואני אומר לכם דבר נוסף: מספר חלוצים משחקים ממש עכשיו – כדי להפוך את המשחק הנהדר הזה למה שהוא היום, ויהיה מחר.

וכאשר כל זה נאמר, מספר מילים אחרונות מבחור זקן:

לשחקנים בקבוצת הבאקס הזו….. תחשבו על המקום שבו אתם נמצאים. סוף סוף תחשבו על זה, באמת תתענגו על זה. ותשחקו חזק. אני מתכוון, זק יותר ממה שאי פעם שיחקתם. בגלל שהחיים חולפים. אולי לא תגיעו לכאן שוב.

ועבור האוהדים של הבאקס….. 50 שנה זאת תקופה ארוכה. האמינו לי, אני יודע. אבל אנחנו שוב במפתן הדלת של ההיסטוריה.

בואו נביא את זה הביתה.


לפוסט הזה יש 6 תגובות

  1. תודה על התרגום סמיילי. רק תיקון קטן. "אתם גם צריכים עזרה מהספסל כדי להיות מסוגלים לזכות באליפויות האלו". ספסל הוא תרגום לא נכון בהקשר של המשפט הזה. לפי המשך המשפט, הכוונה ל back office – הנהלה ולא ספסל שחקנים. שוב, תודה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט