הדעיכה של כוכב הקליעה כרמלו אנתוני – בקסטר הולמס / תרגום Smiley

הדעיכה של כוכב הקליעה כרמלו אנתוני – בקסטר הולמס / תרגום Smiley

הדעיכה של כוכב הקליעה כרמלו אנתוני

בקסטר הולמס / ESPN
אוקטובר 16, 2019

מאמר מקורי:https://www.espn.com/nba/story/_/id/27802481/the-burnout-shooting-star-carmelo-anthony

הוא מתכונן לזרוק את הניסיון מספר 20,361 לסל שדה, אבל אין לו מושג שזה כנראה הולך להיות האחרון שלו. התאריך הוא ה-8 בנובמבר, 2018, כאשר נותרות 8:54 דקות ברבע הרביעי, היוסטון רוקטס שלו בפיגור 86-64 מול האוקלוהומה סיטי ת'אנדר, וכרמלו אנתוני בדיוק לקח ריבאונד התקפה. שתי שניות לאחר מכן, הוא מסתכל על הטבעת הנמצאת במרחק 23 פיט, והעמדה הכי אירונית עבורו.

הפינה.

עבור קלעי בנפח גבוה מטווח הביניים – הבחור נחשב לאנטיתזה של תנועת האנליטיקס שחוללה מהפכה ב-NBA – אנתוני עומד לקחת את אותה הזריקה שהתנועה הכריזה שוב ושוב כזריקת הכדורסל הכי יעילה ורבת ערך: זריקה ל-3 מהפינה.

עד לאותה הנקודה במשחק, כל 10 הניסיונות של אנתוני כשלו להגיע לתחתית הרשת. האחרונה הוחשבה כסל רק בגלל שריקה לעבירה של חסימה לא חוקית. חמש מהזריקות האלו היו מעבר לקשת. מי שעוד נוכח באוקלהומה סיטי, היכן שקבוצתו הנוכחית בפיגור של 22 נקודות, הוא הג'נרל מנג'ר של הרוקטס, דריל מורי, שתוך 24 שעות יפגש עם אנתוני בחדר מלון בסן אנטוניו. מורי יודיע לאנתוני – שציפה לשחק ביום שלמחרת מול הספרס – שהרוקטס, לאחר רק 10 משחקים, לא צריכים יותר את שירותיו.

לאחר מכן, אנתוני בילה את שארית העונה בצדי המגרש כאשר שחקני NBA מביעים את אהבתם כלפיו במדיה החברתית ובראיונות, כאשר כולם בטוחים שאנתוני, שיהיה בן 35 במאי, שייך וצריך להיות בין 450 השחקנים בליגה. המעגל הזה נמשך לתוך הקיץ, פזמון החוזר והופך לקולני יותר כאשר שחקן היכל התהילה העתידי – 10 פעמים אול-סטאר – נותר ללא קבוצה כלשהי. פרויקטים נשכחים אחרים – כולל הסנטר האניגמטי, דוויט האוורד, ושחקן הכנף בן ה-38, ג'ו ג'ונסון – צפויים להיכלל בסגלי ה-NBA. אנתוני אפילו הלך לטלוויזיה הארצית – ב-ESPN – וערך קמפיין למען סיום שונה.

"אני מרגיש שאני עדיין מסוגל לשחק", אנתוני אומר לסטפן איי סמית. "אני יודע שאני עדיין יכול לשחק".

ברגע הזה, למרות הכל, זה הכל נמצא בעתיד של כרמלו אנתוני. ביום הזה, הוא עדיין בן 34, עדיין בליגה, עדיין במשחק, עם הכדור בידיים שלו. כפי שהוא עשה 20,360 פעמים בעבר, הוא נתן לזה לעוף. הוא לקח זריקות רבות שעכשיו נחשבות כלא טובות, בגלל שהוא הגיע ושיחק את המשחק כפי שהגיבורים שלו שיחקו לפניו, אבל הזריקה הזו ניתנת להגנה כמותית. אירוני, אז, שאותה זריקה מתגנבת מאחורי הטבעת, נותנת לו שתי נקודות עם 1 מ-11 ניסיונות בזמן שהקהל בשידור הארצי צופה. פסק זמן נקרא כשתי שניות מאוחר יותר. הוא מוחלף מהמשחק. הוא לא חזר שוב לשחק.

לאחר ההפסד 98-80 שזרק את יוסטון למאזן שלילי של 4-6 בעונה, אנתוני עולה על מטוס הצ'רטר של הרוקטס. המטוס התרומם לתוך השמיים הקרירים של אוקלהומה סיטי דרך מערב טקסס כאשר חצי הסהר מנצנץ מעל. למספר אנשי צוות על המטוס לא היה מושג שהם בדיוק היו עדים למשחקו האחרון של אנתוני. לו לא היה שום מושג שהוא בדיוק שיחק אותו. יש את מחר, משחק נוסף. אנתוני לא ידע שכל זה נגמר.


לאחר פסק הזמן שנקרא ולפני שהוא הוחלף החוצה, אנתוני מתמהמה על המגרש של הצ'יספיק אנרג'י ארנה, נותן מבט ממושך לספסל של הת'אנדר. עונה אחת לפני, ביום אחד בסוף ספטמבר 2017 הת'אנדר הציגו את אנתוני, והוא נשאל לגבי עלייה מהספסל לאחר שעלה בחמישייה בכל משחק בקריירה שלו. יושב במסיבת העיתונאים שהציגה אותו, הוא חבש קפוצ'ון, וידיו שלובות. הוא נשען קדימה לתוך המיקרופון, חיוך נמרח לאורך פניו.

"מי, אני?"

הצליל הזה יגבר כאשר, בראיון העזיבה שלו לאחר עונה מאכזבת באוקלהומה סיטי, אנתוני נשאל שאלה דומה. "כן, אני לא מקריב שום תפקיד של שחקן ספסל, אז אתה יכול – זה לא בא בחשבון". וככה הנרטיב המשיך: כוכב מזדקן שלא יכול לשחרר מהתואר שממנו נהנה, מסרב להרפות ממה שבסופו של דבר משאיר אותו מאחור.

אנתוני סירב להשתתף בכתבה הזו, ונציגיו שלחו תגובה מראיונות קודמים. אבל הרבה אנשים הקרובים אליו ומתוך ומסביב לארגונים בהם הוא שיחק היו מוכנים לשוחח על פטירתו המהירה. "שמו זה ברכה וקללה", אומר מקור אחד המקורב לאנתוני.

"וזה יותר קרוב לקללה עכשיו".

צלילת הראש של אנתוני לגלות מכדורסל היא בחלקה הסיפור של ההתפתחות הדרמטית של המשחק ששם אותו בצד הלא נכון של ההיסטוריה. אבל זה בעיקר גם הסיפור של נפילתה של הגדולה – וכיצד כוכבים לעתים קרובות מתדרדרים במדרון החלקלק לאחר עלייתם לדומיננטיות.

"כאשר אתה אחד מ-10 השחקנים הטובים בליגה שלנו במשך 10 שנים, אתה חושב שאתה הולך להיות שם לנצח", אומר אחד ממאמניו לשעבר של אנתוני ב-NBA.

"הם תמיד האחרונים לדעת את זה".


סימני האזהרה הגיעו תחילה בדרום מערב לואיזיאנה, שם הרוקטס נאספו למחנה האימונים בקומפלקס בלייק צ'ארלס. זה מאוחר בספטמבר של 2018, ולאחר שנים של התרפסות כלפי כרמלו אנתוני, הרוקטס סוף סוף השיגו אותו. מנהלי הקבוצה מאמינים כי היתרון ההתקפי שלו יפצה על אובדנו של הקלעי ממרחק רב, ראיין אנדרסון, שאותו הם הטרידו בדיוק לפני חודש. הם מאמינים שאנתוני, עם התחלה חדשה, יכול לקפוץ בחזרה מעונה חלשה באוקלהומה סיטי.

מה שלא אומר שאין חששות. ישנן חששות אצל חלק מחברי צוות המאמנים ואצל אחרים בארגון לגבי הדינמיקה בין אנתוני ומאמן הרוקטס, מייק דאנטוני. לשניים יש עבר שביר בזמן המשותף שלהם בניקס לפני מספר שנים. ישנו חשש שאנתוני, קלעי מטווח הביניים, יתקשה בתוך ההתקפה המונעת על ידי אנליזה של הרוקטס, אחת הנשענת על זריקות מ-3, זריקות עונשין וזריקות מסביב לאזור הטבעת.

אבל הרוקטס בסופו של דבר בטוחים במערכת של דאנטוני. הם מאמינים שזה יכול להדגיש את היתרונות ולמזער את החסרונות מתוך סט היכולות של השחקן – לא רק אנתוני אלא כל שחקן. הגישה היא מסוכנת. אבל תחת מורי, הרוקטס הם שום דבר אחר מלבד אגרסיביים. הם מנסים להכות בהום-ראן.

כפי שאמר מקור אחד בקבוצה: "אנחנו צריכים קליעה".

בשיחות עם אנתוני, מקורות בקבוצה אמרו, התפקיד שלו הוסבר לו: הוא יעלה מהספסל. מקורות אלה גם אמרו שאנתוני קיבל על עצמו את התפקיד, היה מקצוען לגמרי והבין את ההתאמה שלו לסגל שכלל את ה-MVP המכהן, ג'יימס הארדן, ואת כריס פול והיה בעל שאיפות לריצת פלייאוף עמוקה לאחר 65 ניצחונות בעונה הקודמת לפני שנפלו במרחק ניצחון אחד מהעפלה לגמר ה-NBA.

במהלך מחנה האימונים בלואיזיאנה, אם כן, עלה נושא אחר, אחד שכמה ממנהלי הרוקטס אומרים שהם לא לחלוטין הבינו אותו עד שהם ראו את מלו על המגרש: בן ה-34 התקשה בסכמות ההגנתיות של הקבוצה, אחת הדורשת מהשחקנים לחילופים באופן תדיר במהלכי פיק-נ'-רול (לפי נתונים של Second Spectrum, הרוקטס החליפו ב-44% מהחסימות בעונה שעברה, באופן מובהק הכי גבוה ב-NBA. הווריורס היו שניים עם 33%. אף קבוצה נוספת לא עברה את ה-25%).

אלו לא היו חדשות מפתיעות עבור אף אחד שאנתוני היה מגן מתחת לממוצע, אבל אז סגנון המשחק ב-NBA השתנה – בגדול.

Image may contain: 1 person

כאשר אנתוני נכנס לראשונה לליגה ב-2003-04, מספר כולל של 35,492 נסיונות לשלוש היו בכל הליגה. עד 2018-19, המספר הזה קפץ ל-78,742, עליה של 121%.

קבוצות, בתגובה, החלו לאסוף קלעים משלוש, הגנה על הקשת הפכה להיות בחשיבות עליונה, במיוחד תשומת הלב לחילופים בפיק-נ'-רול כדי למנוע מהקלעים האלו מבטים פנויים. לפי נתונים של Second Spactrum, ההגנה מחליפה על מהלכי פיק-נ'-רול 7.2% מהפעמים ב-2013-14, הנתון הזה היה 16.5% בעונה האחרונה.

מנהל אחד של קבוצה יריבה הבחין כי מהפכת ה-3 בליגה הופכת את זה לקשה יותר מאי פעם להחביא שחקנים שהם לא שומרים חזקים. הוא מדבר על כרמלו אנתוני – מישהו, כפי שהוא אומר, "לא מסוגל לשמור, לא מסוגל לסגור, הרגליים שלו איטיות וגוברים עליו בכל פעם". יותר מתמיד, קבוצות התקפיות ילכו באופן חוזר על שומרים חלשים במהלכי פיק-נ'-רול, המנהל הוסיף.

והדבר הזה שיחק בזמן אמיתי עבור תקופתו הקצרה של כרמלו אנתוני באוקלהומה סיטי – יותר מתמיד במהלך סדרת הסיבוב הראשון של הת'אנדר בפלייאוף 2018 מול יוטה ג'אז.

בסדרה ההיא, אותה הת'אנדר הפסידו בשישה משחקים, אנתוני היה השומר על החוסם 157 פעמים, לפי Second Spactrum. הוא סומן על ידי התקפת הג'אז שחיפשה עבור חילופים. המספר הזה היה השני הכי גבוה עבור שחקן של הת'אנדר בסדרה הזו. רק סטיבן אדאמס (186) היה בעל נתון גבוה יותר. אז, במשחק 5 בסדרה ההיא, אנתוני הוחלף החוצה מהמשחק ברבע השלישי כאשר הת'אנדר בפיגור 71-52. כשהוא על הספסל, הת'אנדר שאגו את דרכם חזרה כדי לקחת את ההובלה, 88-87, עדות נוספת לטרנד שהמשיך: הת'אנדר היו במינוס-9.7 בפלייאוף ההוא איתו על המגרש ובפלוס-5.3 כשהוא על הספסל.

למרות שהרוקטס ידעו את חולשותיו ההגנתיות של אנתוני לפני שהוא הצטרף, מקורות בקבוצה אומרים שהם לא צפו כמה מוגבל הוא יהיה בהגנת החילופים האגרסיבית שלהם, שדרשה ממנו לרוץ אחרי שחקנים מהירים על קשת ה-3. גורם בקבוצה אחרת העריך שאם הם היו יודעים שהוא מתקשה מאוד בהגנה שלהם, אנתוני לא היה מגיע לשם. "הוא ממש, ממש התקשה עם זה", המקור מסר.

אבל בתחילת עונת 2018-19, גורמים אחרים גם כן תרמו לניפוי שלו. למשל: לאחר שהפסידו את המשחק הראשון שלהם מול ניו אורלינס, הרוקטס ניצחו את הלייקרס במשחקם השני – כריס פול הושעה לשני משחקים לאחר שהתעמת עם גארד הלייקרס, ראז'ון רונדו. עם פול בחוץ, הרוקטס הפסידו את ארבעת המשחקים הבאים שלהם, במהלך הרצף הזה, הארדן מתח את ההאמסטרינג השמאלי שלו. אנתוני סיפק משחקים עם 22 ו-24 נקודות במהלך רצף ההפסדים, אבל המאזן שלילי של 1-5, הרוקטס כבר הרגישו ייאוש באזור המערבי הסופר תחרותי. "זאת הייתה הסערה המושלמת במהלך 10 המשחקים הראשונים האלה", אומר גורם אחד ברוקטס.

אנתוני נתן עוד הופעת וינטג' במשחקם הבא, משיג 28 נקודות ב-9 מ-12 ניסיונות ב-2 בנובמבר בניצחון על ברוקלין כדי לסייע לעצור את רצף ההפסדים. אבל העניין עם ההגנה של אנתוני סירב להיעלם. בחמשת ההפסדים הראשונים של הרוקטס, היריבים קלעו ב-54% כאשר אנתוני היה המגן הקרוב ביותר. "פשוט לא יכולנו לשים אותו על המגרש בהגנה", אומר מקור בתוך הרוקטס.

לאחר שפתח בכל משחק בקריירה שלו עד לעונה הזו, אנתוני שיתף פעולה בתפקידו החדש, עולה מהספסל בשמונה מתוך 10 המשחקים ביוסטון. עדיין, הרוקטס ידעו שהם לא יכולים פשוט להוציא אותו מהרוטציה, בעשייתם זאת הדבר יגרום לסופת אש תקשורתית. "בגלל ששמו היה כרמלו, התייחסנו לשזה באופן שונה", אומר גורם אחד בקבוצה. וכאשר השיגו עוד שני ניצחונות שהביאו את הקבוצה למאזן של 4-5 כאשר המשחק באוקלהומה סיטי מתקרב – מפגש מול קבוצתו לשעבר – זה נראה כאילו הדברים משתפרים עבור הרוקטס.

אבל כאשר אנתוני התקשה התקפית באותו הפסד ב-18 נקודות לת'אנדר, הנושא המרכזי בשיחות פנימיות בתוך ארגון הרוקטס התגבש: הקבוצה מתקשה, שינויים צריכים להיעשות, אין זמן לחכות. הרוקטס קיוו כי פרידה מהירה מאנתוני תאפשר לו להצטרף לקבוצה אחרת. מורי העביר את החדשות לאנתוני בסן אנטוניו ביום שלפני המשחק של הרוקטס מול הספרס – אם כי באופן פומבי, הקבוצה אמרה שאנתוני היה בחוץ למשך שלושת המשחקים הבאים בגלל "מחלה".

בימים והשבועות שהגיעו, שמועות החלו לצוץ על פני השטח על כך שאנטוני אולי יצטרף לארגון אחר, וגורם אחד המקורב לאנתוני אמר שהוא מאמין שמלו יצטרף לליקרס באמצע העונה. מספר מקורות המכירים את הסיטואציה הבחינו כי מיאמי היט גם כן התעניינה ברכישת אנתוני לפני שהוא בחר ביוסטון, אבל בסופו של דבר, שום אפשרות לא התממשה.


במבט לאחור, השאלה ממשיכה להישאל: אם הרוקטס הם כאלו קבוצה דקדקנית מבחינה אנליטית וידעו  מראש שאנתוני המזדקן היה מגן עלוב לשמצה שכנראה לא יתאים לסכמה המבוססת בעיקה על חילופים, למה להביא אותו מלכתחילה?

ב-2018-19, אנתוני היה בעל רייטינג התקפי של 102.3 ומדד פלוס/מינוס של מינוס-9.9 – שניהם הכי גרועים בקריירה שלו. "הוא פשוט לא מסוגל לשחק יותר הגנת NBA", אומר גורם אחד ברוקטס, אבל היכולות ההתקפיות הביאו בסופו של דבר את הרוקטס להמר ולהפסיד. עדיין, נותרו משקעים של אשמה בתוך ובסביבת הארגון ובמעגלו של אנתוני.

"אני מרגיש נורא שזה הסתיים בדרך הזו", אומר גורם אחר ברוקטס. "הוא היה טוב יותר אם הוא היה הולך למיאמי או פשוט לא משחק. אבל אותם 10 משחקים … בעיקרון הרסו אותו".

שלושה חודשים לאחר שהתלבש בפעם האחרונה, אנתוני נסע לשארלוט עבור ארוחת ערב משופעת כוכבים במשחק האול-סטאר כדי לכבד את כוכב ההיט, דווין וויד, באמצע מסע הפרידה שלו בעונתו ה-16 והאחרונה. בהתכנסות, הרבה כוכבי NBA בעבר בהווה הרימו כוסית לכבוד וויד, שישב בכסא דמוי כס מלכות. כאשר הגיע תורו, אנתוני התייחס לכך שהם מכירים אחד את השני מאז המכללות, איך הם כמו משפחה.

"אחת מהשיחות האמיתיות שניהלתי איתך ב-16 שנים הייתה כאשר אמרת לי שאתה הולך לפרוש", אנתוני אמר. "אמרתי, 'לעזאזל לא'. אמרתי, 'אתה לא יכול ללכת בצורה כזו'. ועכשיו תראה אותך".

באותו הרגע, אנתוני עדיין בן 34, וויד בן 37. גורם שהיה נוכח בהתכנסות אמר שמילותיו של אנתוני נראו טבעיות בלהראות אהבה לחבר יקר ובשום אופן לא היו צרות עין כלפי מסע הפרידה שוויד נהנה ממנו. בגלל, אותו גורם אמר, כאשר כולם כיבדו את ה-MVP של הגמר, אנתוני טרם האמין שקריירת ה-NBA שלו נגמרה. הוא עדיין חשב כי קבוצה כלשהי תאסוף אותו – במהרה".


"זה קשור להתאמה הנכונה" וויד אומר. "החלק הקשה ביותר – עבור הג'נרל מנג'רים, נשיאים, בעלים ושחקנים – זה כיצד להתמודד עם סופרסטאר מזדקן במשחק הזה. כל זה צריך לעבוד בצורה מושלמת. כולם צריכים לעשות את ההקרבות המתאימות, זה צריך להיות הקבוצה הנכונה והמאמן. זה צריך לעבוד בצורה מושלמת כאשר זה כוכב מזדקן במשחק הזה".

זה מספר שבועות בעונה האחרונה לפני משחק האול-סטאר, ו-וויד מדבר עם עיתונאים בניו יורק לפני שההיט משחקים מול הניקס. יושב בצד המגרש זהו אנתוני, שכרגע שוחרר על ידי הרוקטס. מספר חודשים מעכשיו, וויד ישחק את משחק ה-NBA האחרון שלו, הפעם בברוקלין, ושוב אנתוני, שנותר ללא קבוצה, יהיה בקהל. בנקודה אחת במהלך אמצע הרבע הרביעי, הכדור יקפוץ לכיוון אנתוני, היושב בצדי המגרש בבגדים אזרחיים. הוא יאסוף אותו ויעשה כאילו הוא הולך לזרוק לסל, אבל הוא לא. הקהל ישאג. הסרטון יהפוך לויראלי. לאחר המשחק, וויד יגיש את גופיית המשחק שלו לאנתוני, ושני החברים הקרובים וחברי כיתת דראפט ה-NBA לשנת 2003 יחלקו חיבוק ארוך.

Image may contain: 1 person

הסיום – וההתחשבנות שבאה יחד עם זה – היא לעתים ברוטלית, אפילו יותר כאשר מדובר משחק על במה לעיני הציבור. וכך במשך ימי הקיץ האחרונים והרבים לאחרונה בעיר ניו יורק, צופים מבחוץ מסתדרים מבעד לחלונות הזכוכית הגבוהים כדי להציץ לתוך מגרש כדורסל באורך מלא קרוב לפינת השדרה ה-11 ורחוב 42 בהלס קיצ'ן. הם אמרו בשולחן הקבלה של קומפלקס דירות היוקרה שהם מתלבטים אם לעשות מנוי בחדר הכושר, לייפטיים אטלטיק סקי, ופשוט רוצים לעשות סיבוב, אבל חברי הצוות יודעים היטב. הם יודעים כי הסקרנים נמצאים שם רק כדי לצפות במשחקים המזדמנים שכולם הפכו כבר לויראלים באינסגרם, הכוללים את המי ומי של הסופרסטארים ב-NBA: הארדן, ראסל ווסטברוק, קווין דוראנט, לברון ג'יימס, סי ג'יי מקולום.

וכאן זה גם היכן שאותם צופים רואים את כרמלו אנתוני משחק.

הם לא רואים את אותו כרמלו אנתוני שהם זוכרים בגדולתו, שאת גרסתו אפשר למצוא במרחק של קילומטר וחצי ולפני שש שנים, במהלך עונת 2012-13. בתקופה ההיא, אנתוני היה בן 28, שבע פעמים אול-סטאר בעונתו השנייה המלאה עם הניקס. ובאותה השנה, משהו בלתי רגיל התרחש עבור הניקס: הם עלו באש. אבל הסיבה שבגינה זה קרה תדבק בקושי הממשמש ובא עבור אנתוני להתאים לליגה המשתנה שבסופו של דבר תאיר אותו מאחור.

אנתוני, אשר מספר חברים בניקס ההיא אומרים עכשיו, תמיד תיאר את עצמו כסמול פורוורד, הוא בעקשנות העדיף את העמדה הזו, אפילו כאשר חברים בצוות המאמנים ובמשרדי ההנהלה אמרו שכבר מזמן ראו בו כסטרץ' פאוור פורוורד שיכול לרווח את המגרש עם הקליעה שלו. אבל מקורות בניקס אומרים כי הבעלים – ג'יימס דולן – רצה שאנתוני ישחק בעמדת הסמול פורוורד בזמן שאמרה סטודמאייר שיחק כפאוור פורוורד. זה תסכל מספר אנשים בצוות המאמנים, שראו זאת רק בגלל הרצון של דולאן לשים כוכבים על המגרש, זאת על פי גורמים באותן קבוצות הניקס. אבל ב-2012-13, סטודמאייר הושבת למשך רוב העונה עם בעיות ברכיים. כדי לספק את רצון המאמנים, אנתוני הסכים להחליף בין העמדות. "הפציעה באותה שנה הכריחה את כולם להסתגל – ג'ים וכרמלו", אומר גורם אחד בניקס.

כאש אנתוני בתפקיד הפאוור פורוורד עם סכמה התקפית במקום, הניקס שלעתים תכופות היו חסרי אונים שגשגו. עם משהו שנראה כמו התצוגה המקדימה למהפכת ה-3 שתגיע במלוא צורתה בעוד שלוש שנים עם הווריורס, הניקס הללו היו בעל המספר הרב ביותר של ניסיונות ל-3 עם 2,371. הם השיגו ממוצע של 110.5 נקודות ל-100 פוזשנים באותה העונה והיו עם מדד פלוס/מינוס של פלוס-6.2 עם אנתוני על המגרש.

אנתוני הוביל את קלעי ה-NBA באותה העונה – 28.7 נקודות למשחק. הוא קלע ב- 37.9% מזריקותיו ל-3 נקודות, הנתון השני הכי טוב בקריירה שלו, בזמן שהוא זורק 6.2 זריקות במשחק, הכי הרבה זריקות שלו למשחק בעונה מלאה.

הניקס המשיכו וניצחו 54 משחקים בעונה הרגילה, מסיימים עם המאזן השני הכי טוב באזור המזרחי, וזוכים בתואר של הבית האטלנטי לאחר כמעט שני עשורים – וניצחו סדרת פלייאוף בפעם הראשונה לאחר 13 שנים.

גורם בניקס אומר: "הדבר היחיד שהוא היה צריך לדאוג לו היה הקליעה, ככה שזה היה מושלם".

Image may contain: 2 people

אבל במהירות, או בטעות, כמו שזה התחבר, ככה זה התפרק. הסיבה? אנשי צוות רצו לשמור כמה מהשחקנים הוותיקים, אבל דולאן, הם אומרים, לא רצה. "בכל פעם שהעלנו שמות של שחקנים וותיקים, הוא היה ככה, 'אני לא רוצה אף אחד מהם בחזרה'", אומר גורם בניקס. והג'נרל מנג'ר, גלן גרונוולד, פוטר מספר ימים לפני תחילתו של מחנה האימונים. "הם זרקו הכל לסחרור", אומר גורם בניקס. "זה, אני חושב, היה תחילתו של הסוף".

סטודמאייר חזר מהפציעה, אנתוני חזר לעמדת הסמול פורוורד והניקס חזרו לקרקע, כשהם מסיימים במאזן שלילי של 37-45. מאז הם לא חזרו לפלייאוף.

"זאת הייתה התאמה מושלמת עבור [אנתוני]", אומר חבר צוות בנהלה על אותם 2012-13 ניקס. "והם נטשו את זה".


שש שנים מאוחר יותר, אנתוני עכשיו בעיקר משחק עבור קהל העוקבים באינסטגרם וצופים אשר מתאספים מחוץ לחלונות אשר מציצים לתוך האולם בהלס קיצ'ן. אלו הקרובים אליו מזכירים את האולם כמקום מפלט עבור אנתוני, מקום בו הוא יכול להיעלם לתוך המשחק שהוא אוהב ולהימלט מהספקות הגוברים שהוא יותר לא ישחק באופן מקצועני.

אלו אשר במעגל הפנימי של אנתוני נזהרים מאוד בקשר לכל מידע או נרטיבים שעלולים להשפיע על היכולת שלו לשחק שוב בליגה.

ובזמן שאנתוני מאמין – או לפחות כך הוא אמר ל-ESPN – שהוא נמצא "בשלום" אם הוא לא ישחק שוב בליגה, הוא יודע כי הסיום הזה ירדוף אחריו, חבר לקבוצה לשעבר במשך מספר עונות אומר: "הוא לא רוצה ללכת בצורה הזו". וויד וקובי בראיינט קיבלו מסע פרידה, שניהם חברים קרובים של אנתוני. לברון ג'יימס, עוד חבר קרוב, כנראה שיקבל אחד כזה בעצמו. "[אנתוני] רוצה ללכת בצורה הזו", אומר חבר לקבוצה לשעבר.

האולם בו אנתוני משחק לעתים קרובות לא רחוק מהמדיסון סקוור גארדן, אותו הוא עזר לחשמל לפני שש עונות. זה רק מספר שדרות מזרחה, אולי 20 דקות הליכה. אבל המרחק מהיכן שהוא היה אז למקום בו הוא נמצא היום נראה יותר כמו נצח.

לפוסט הזה יש 8 תגובות

 1. תודה, סמיילי. אחלה תרגום. אנטוני הוא הסיפור של דומיניק ווילקינס – יכולת נהדרת עם אפס יכולת להתפתח ברמה האישית או הקבוצתית. ברמת הכישרון הם בליגה של הגדולים ביותר, סקוררים עצומים ובעלי יכולת להיהפך לשחקני אול-אראונד מעולים. היכולת של מג'יק, ג'ורדן, לברון, קרי ואחרים להתפתח, להשתנות, להתאים את עצמם לצרכי הקבוצה, לתרום במגוון דרכים היא שהפכה אותם למה שהם, בניגוד לאנטוני/ווילקינס ואחרים. היו שחקנים, כמו ארל מונרו, פול פירס, מארק אגוויר ואחרים שידעו לעשות את הסוויצ' בשלהי הקריירה ולהפוך לחלק מקבוצה אלופה בזכות היכולת שלהם להתאים את המשחק שלהם לצרכי הקבוצה.

 2. מאז הוא חזר לליגה, אבל כמו שהמורה להיסטוריה כתב מעליי לא ראינו התפתחות כלשהי. הוא כן קולע (15.3 נקודות למשחק) אבל השאר נשאר יחסית מאחורה. בחירת הזריקות שלו קצת השתנתה, אבל הוא עדיין מלו שחי על המיד-ריינג' ועל ליצור לעצמו. מעניין אם ימצא קבוצה בליגה אחרי החוזה הנוכחי שלו, אני מאמין שכן

 3. אני מבין כמה מאמנים ואנשי מקצוע כסילים יש בליגה כל פעם מחדש.
  הופתעו שכרמלו מגן אוויר??? מה?? פאקן כרמלו נצפה מגן בפעם האחרונה בסיריקיוז אולי. הוא היה תמיד מהשומרים המחרידים בליגה. זה כמו שמישהו יופתע שהארדן פתאום שומר אוויר….
  לא יאמן פשוט.
  OKC נשחטה ע"י יוטה בעיקר בגלל ברואר לא רק כרמלו. ברואר היה יותר אוויר ממנו מיצל עשה עליו סל מתי שחפץ. יוסטון חשבו שכרמלו יהיה קובינגטון כאילו? LOL
  ומי המאמן שחושב שכרמלו היה טופ 10 עשר שנים בליגה??

 4. כל מילה שימון שחקן חלש. גם לא טופ 60 בליגה. כן הוא סקורר נהדר אבל אופי מרשמלו ובהגנה מחזיר ליריבים את כל מה שלקח בהתקפה. סתם פרימדונה. לא מוסר לא שומר לא נלחם לא מנהיג רק נזק חברתי. רחוק שנות אור מפול וייד ושאר החברים שלו.

 5. אחלה תרגום סמיילי – תודה רבה
  לא אהבתי אותו, בעיקר אחרי שהוא דרש מדנבר טרייד וככה פירק את הניקס שהעבירו תמורתו את כל הצעירים שלהם.
  פרימדונה. נראה לי שהזכייה באליפות המכללות עשתה לו רק רע בקריירת הNBA … השתן פשוט עלה לו לראש

 6. יאללה לאירופה או לסין
  שיהיה ראש לשועלים. כסף זה לא העניין במקרה שלו.
  יכול לבוא לבטישקאש אם הוא רוצה כבוד
  או לחולוניה אם הוא רוצה לעבוד
  אחלה תרגום
  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט