לאחר ההחלמה משברון לב, החלומות התגשמו עבור אייברי בראדלי – אדם הימלסבאך / תרגום Smiley

לאחר ההחלמה משברון לב, החלומות התגשמו עבור אייברי בראדלי

אדם הימלסבאך / בוסטון גלוב
מאי 23, 2017

מאמר מקורי: https://www.bostonglobe.com/sports/celtics/2017/05/22/after-heartbreak-and-healing-dreams-come-true-for-avery-bradley/5R0gIMQf3IPkYqXcdQ7e0L/story.html 

ב-16 באפריל, יום אחד לאחר שאחותו בת ה-22 של אייזיאה תומאס, צ'יינה, נהרגה בתאונת דרכים, הבוסטון סלטיקס ניסו לגייס את הכוחות כדי לשחק במשחק מספר 1 בסדרת הפלייאוף מול השיקגו בולס.

מאמניו וחברי קבוצתו של תומאס שמרו על מרחק בגלל שהם לא ידעו כמה מרחק הוא צריך. אבל כאשר הוא מטביע את יגונו, תומאס ישב לבדו על הספסל לפני כדור הביניים, כאשר אייברי בראדלי ניגש אליו והתיישב לידו.

תומאס בכה וכיסה את פניו עם ידו. בראדלי הניח את ידו הימנית על כתפו של חבר קבוצתו וליטף אותה ברכות, כשהוא מחזיק כדורסל בידו השניה.

ביום ראשון, בראדלי קבר שלשה מהממת בשנייה האחרונה אשר נתנה לסלטיקס ניצחון במשחק השלישי בסדרת הגמר האזורית ואשר החייתה את תקוותיהם לסדרה. לאחר שהזריקה נכנסה, הוא נישק את ידו והצביע עימה לשמיים, לאימו.

הוא יכול היה לנחם את תומאס בחודש שעבר בגלל שגם לו יש זיכרון צלול של שברון לב. הוא זוכר איך זה מרגיש לצפות בה מחוברת למכונת הנשמה. הוא זוכר כמה זה הרגיש חסר תוכן לשחק שוב כדורסל לאחר שהיא נפטרה.

ואולי יותר חשוב, הוא זוכר מה צריך כדי להחלים.

אמא חרוצה

אליסיה ג'ונס היתה אם חד הורית לארבעה ולפעמים עבדה בשלוש משרות בו זמנית כאשר בראדלי,  אחיו ואחיותו היו ילדים. היא הייתה מזכירה של סוכנות השירותים הסוציאלים ובכנסייה ולקחה משמרות לילה בוולמארט.

בדירה הקטנטנה של המשפחה, היא הייתה ישנה על הספה כדי שילדיה יוכלו לישון על מיטות. אם היה איזשהו ילד בשכונה  שהיה רעב, היא הייתה מספקת לו ארוחות מהמקרר שלה.

אבל היא לא פנקה את ילדיה. לאחר שהייתה חוזרת מוולמארט בארבע לפנות בוקר, היא  הייתה בודקת את הכלים שילדיה שטפו, ואם היא הייתה מוצאת פיסת לכלוך, היא הייתה מעירה את כולם כדי שיסיימו את עבודתם.

Image may contain: 1 person, playing a sport and basketball court

במקום לנקות את המטבח, ילדה הצעיר, אייברי, העדיף לשחק כדורסל כאשר הוא משתמש בפחי האשפה כסלים, שורט את הרצפה עם נעלי הספורט שלו וגורם לאמו להתעצבן. הספורט נעשה בעדיפות עליונה עבורו, והוא נהפך להיות אחד משחקני כדורסל התיכונים הטובים במדינה. אליסיה הייתה מגיעה למשחקיו למרות לוח הזמנים שלה, וכולם ידעו שהיא נמצאת שם.

"היא הייתה האמא הכי קולנית בקהל, תמיד צורחת כל הזמן", בראדלי נזכר, בחיוך. "זה בהחלט הייתה היא".

אהבה צעירה

בראדלי קיבל מלגה לאוניברסיטת טקסס. כשהוא היה שחקן בשנה הראשונה, הוא ראה נערה צעירה המופיעה בפרופיל הפייסבוק של חברו לאבט פייג'.

"היא לא אמיתית", בראדלי אמר לפייג'. "אין מצב שהיא אמיתית".

בראדלי היה מוכה הלם. הוא ואשלי ארצ'בלד החלו לדבר, והשיחות הפכו לפלירטוטים, והפלירטוטים הפכו לשיחות סקייפ בוידאו שהלכו עמוק לתוך הלילה.

בראדלי, שהיה בן 19 באותו הזמן, מעולם לא אמר שהוא מועמד ל-NBA. אבל מכיוון שהוא היה צעיר ממנה, הוא אמר לה שהוא בן 21. הם נשארו בקשר של כמעט שנה עד שהם נפגשו לבסוף. ואז אשלי עברה לניו יורק כדי לרדוף אחרי קריירה בעיצוב בגדי ים ובראדלי נבחר בדראפט בסיבוב הראשון על ידי הסלטיקס, והוא אמר לה כי הקרבה המקרית היא סימן.

לאחר שהחלו לצאת. בראדלי הזמין את ארצ'בלד למסע משפחתי לסנט מרטין. היא ואמו של בראדלי התחברו במהירות. ג'ונס לקחה אותה הצידה ואמרה כמה היא שמחה שהיא נמצאת שם, איך זאת הפעם הראשונה שבראדלי מציג את חברתו למשפחה.

ארצ'בלד אהבה לראות כיצד בראדלי ואמו תקשרו. כאשר בראדלי היה נסער או נלהב ממשהו, ג'ונס פשוט הייתה יושבת בשקט עד שהוא יסיים. ואז בראדלי היה עוצר לרגע ושואל את אמו לדעתה.

"עכשיו זה מה שאני עושה איתו", ארצ'בלד אומרת בקריצה. "למדתי מכך שהסתכלתי  על  אמו".

NBA.com/Stats on Twitter: "Avery Bradley is currently averaging a ...

מוקדם בספטמבר 2013, אייברי ואשלי חזרו מבוסטון עקב תחילת עונת ה-NBA לאחר שבילו את הקיץ בטקומה. ארצ'בלד היתה בחודש השמיני להריונה עם בנם הראשון, ושבוע לאחר מכן ג'ונס הייתה אמורה לעבור לבוסטון כדי לעזור לה לדאוג לילד.

כאשר הם עזבו את ביתה של ג'ונס בוושינגטון, היא עמדה בחוץ וניפנפה לשלום. ארצ'בלד יצאה מחוץ למכונית כדי לתת לה חיבוק. היא קראה לג'ונס "אמא" באותה התקופה, אפילו שהיא ובראדלי טרם היו נשואים.

בראדלי נופף ממושב הנהג.

"מותק, לך תתן לאמא שלך חיבוק", ארצ'בלד אמרה לו.

"היא מגיעה בשבוע הבא", בראדלי ענה.

"בבקשה, תחזור ותתן לה חיבוק".

אז בראדלי יצא ונתן לאמו חיבוק.

"נראה אותך בקרוב, אמא", הוא אמר.

"היא מתה"

מאוחר יותר באותו השבוע, בראדלי וארצ'בלד נסעו חזרה הביתה לבוסטון לאחר פגישת עסקים מהירה בניו יורק כאשר אחיו של בראדלי, טים, התקשר. השניים רבו, ובראדלי היה עייף, אז הוא התעלם מזה.

אז טים התקשר שוב ובסופו של דבר השאיר הודעת טקסט.

"תתקשר אלי מיד. זאת אמא".

אליסיה ג'ונס, שעדיין הייתה צעירה ותוססת ועשתה זומבה בגיל 46, סבלה מהתקף לב מסיבי.

בראדלי נסעה על כביש I-95 בדממה. ארצ'בלד הניחה את ידה על כתפו ואז משכה אותה משם – כי אולי הוא לא רצה שיניחו יד על כתפו באותו הרגע?

"פשוט חשבתי, 'מה לעשות? מה אני צריכה לומר לו?' " היא אמרה. "זאת הייתה אחת הנסיעות הארוכות".

בראדלי היה על הטיסה הראשונה לסיאטל בבוקר שלמחרת.

"כאשר חזרתי הביתה", הוא אמר, "אמא שלי כבר כמעט לא הייתה בחיים".

בראדלי נשאר בבית החולים למשך ארבעה ימים כאשר אחרים באים והולכים. אחד מחבריו התקשר לארצ'בלד ואמר שהם דואגים כי בראדלי לא אוכל או ישן או מדבר.

בכל לילה הוא היה מדבר עם אשלי בסקייפ – כמו שהוא נהג לעשות שחיזר אחריה – והם היו יושבים בשקט, לפעמים למשך שעות, כאשר ברקע אפשר היה לשמוע את הצפצופים של מכונת ההנשמה של אמו. בראדלי לא רצה לדבר, אבל הוא היה צריך לדעת שארוסתו נמצאת שם. כל מה שהוא יכול היה לעשות זה לכתוב, "אני אוהב אותך".

לאחר ארבעה ימים של שכנוע ודאגה, משפחתו של בראדלי שכנעו אותו לעזוב את בית החולים וללכת לישון קצת. הוא התקשר אל ארצ'בלד בסקייפ, שם את הטלפון לצידו, ונפל לשינה אצל ביתו של חבר משפחה.

כאשר ארצ'בלד נרדמה, היה לה חלום מאוד ברור בו אמו של בראדלי הופיעה כאשר היא נכנסת לחדר עם תינוק. היא אמרה ששמו של הילד הוא ליאם.

"היא פשוט אמרה, 'אני צריכה לתת לך אותו עכשיו'", ארצ'בלד נזכרת. "אמרתי, 'למה את מתכוונת, אמא?' היא אמרה שהיא צריכה ללכת, ושאלתי אותה לאן היא הולכת. ואז היא פשוט הניחה את התינוק בזרועותיי, ואני זוכרת שחשבתי, 'איך אני מחזיקה תינוק?' ואז היא פשוט הלכה".

ארצ'בלד לא בטוחה אם זה היה חלק מחלום או שלא, אבל היא התעוררה לקול של דלת נטרקת. בראדלי, שעדיין היה בשיחת הסקייפ בה הם נרדמו, היה  עכשיו ער בצד השני בטקומה. הוא אמר שהוא צריך  לחזור חזרה לבית החולים, בגלל שהמצב של אמו החמיר. הוא התקשר לארצ'בלד מספר שעות מאוחר יותר.

"היא מתה", הוא אמר.

אושר הלידה

כאשר בראדלי חזר לבוסטון ב-23 לספטמבר לאחר הלוויתה של אמו, הוא היה שבור.

"הוא הרגיש שאין לו עבור מה לחיות", אמר פייג', חברו הטוב. "אמו שלו הייתה הסלע שלו, עמוד השדרה שלו".

"בתחתית", בראדלי אמר. "לא אכלתי. בקושי שתיתי. כל מה שעשיתי היה לבכות. אשתי אפילו לא יכולה היתה לגרום לי לדבר. והייתי חוזר הביתה וכל מה שהייתי חושב עליו היה, 'עכשיו אני צריך ללכת לעבודה לאחר כל זה?'"

הסלטיקס התכוננו לפתיחת מחנה האימונים, ובראדלי הלך להתמודד עם שאלות חסרות חשיבות על דקות משחק והארכת חוזה וזריקות משלוש. הוא נחת בשדה התעופה של לוגאן לאחר טיסת לילה והתקשר לארצ'בלד ב-7:59 בבוקר כדי לומר לה שהגיע.

היא לא ידעה כיצד לנחם אותו. מספר דקות לאחר מכן, היא התיישבה על המיטה, והמים שלה ירדו. היא במהירות התקשרה לבראדלי בחזרה.

"את בטוחה?" בראדלי שאל.

"אני בטוחה".

"אשלי, בבקשה תהיה בטוחה, כי זה האושר היחידי שיש לי בחיים עכשיו", הוא אמר. "אני בא הביתה מיד".

ארצ'בלד ישבה בכיסא הקדמי במהלך הנזיעה ברכב לבית החולים, ובראדלי יכול היה להרגיש את התינוק זז כאשר הוא נגע בבטנה.

לאחר 24 שעות של צירים, בנם של הזוג נולד ב-8:13 בבוקר ה-24 בספטמבר. במהלך הלידה בראדלי רעד ודמעות זלגו על פניו. הוא היה שבור וזוהר ושבור לב ומבורך בו זמנית.

Ray FONG on Twitter: "Wifey's newest client, Avery Bradley-Boston ...

"הוא לא נתן לתינוק הזה לצאת מטווח הראייה שלו" ארצ'בלד אמרה. "האחיות אמרו שהן צריכות לנקות אותו ולעשות לו אמבטיה, ואייברי אמר, 'אני אקלח אותו'. ככה שהוא עשה לו את האמבטיה הראשונה".

במשך שבועות, בראדלי היה יושב בכיסא הנדנדה בבית ומחבק את הילד בזרועותיו עד שהוא היה נרדם. התינוק באופן רשמי נקרא אייברי בראדלי ה-3, אבל הם קראו לו ליאם, השם שהוזכר על ידי אמו של בראדלי בחלום.

לאחר בערך שנה, הזוג דיבר על החלום והם גילו שזה משעשע שמכל השמות בעולם, ליאם היה השם שאותו הם בחרו. אז הם חפשו אחר משמעות השם. היו הרבה, אבל אחד הדהד בהם: "אני אציל את אבא שלי".

משתוקק לעוד

בכל פעם שבראדלי קולע שלשה, הוא  מנשק את ידו הימנית ומצביע אתה לשמיים לאימו. הוא עדיין חושב עליה בכל יום.

אליסיה ג'ונס היתה גאה בבנה הצעיר. היא ילדה את בנה הראשון בגיל 15, ורק אחד מאחיו של בראדלי סיים את בית הספר. ועכשיו הנה בנה הקטן הולך למכללה, ולאחר מכן ל-NBA, ואז הוא נהפך לאבא.

"אני חושב שהיא הייתה שמחה עבורי", בראדלי אומר. "יותר חשוב, זה לא שחקן הכדורסל שאליו נהפכתי, זה האדם שנהפכתי להיות".

הוא קיווה שאמו תצליח לראות אותו דואג למשפחתו שלו. לזוג יש שני בנים, ובת בדרך באוגוסט. הם יקראו לה אליסיה-מארי, כשהם משלבים את שמה של אמו של בראדלי עם שמה האמצעי של ארצ'בלד.

אשטון בן השנה יש פרצופים וגינונים שדומים לסבתו שאותה הוא מעולם לא יפגוש.

Image may contain: 1 person, playing a sport and basketball court

ליאם, שעכשיו כבר בן 3, מספיק גדול להבין שאביו הוא כוכב NBA. הוא אוהב ללכת למשחקי הסלטיקס לבוש בגופיה שלו, ואם אבא שלו לא הבחין בו לפני כדור הביניים, הוא נהייה מתוסכל. בבית המשפחה, ליאם מתרוצץ ברחבי חדר האוכל כאילו הוא זה שאותו הציגו בחמישייה של בוסטון. כאשר הוא מעמיד פנים שהוא אביו, הוא נותן מבט רציני ומפוקס.

"אבא עושה את זה", הוא יאמר לכל מי שמקשיב. "אבא לא מחייך".

חיוכו של בראדלי יוצא החוצה בבית. הוא מעדיף להישאר מחוץ לאור הזרקורים ומחוץ למדיה החברתית ורחוק מחיי הלילה של ה-NBA שלפעמים מעוורים אחרים. אבל זה ממש לא העולם שלו.

בבית, הוא משחק על הרצפה עם ילדיו, או שם מוזיקה ורוקד אם חמותו, או אוסף את כולם בסלון כדי לצפות בסרט דוקומנטרי. כאשר בפגרה הם חוזרים לביתם באוסטין, טקסס, הוא ישים בהתרגשות את כולם במכונית וינהג לאנשהו.

בראדלי,  שעכשיו התבקש לקחת תפקיד גדול יותר כאשר תומאס סיים את העונה עם פציעת ירך, מאוד ערני לכך שתפקידו בעולם הספורט הוא זמני. השחקן בעל ותק של שבע עונות מודע לכך שהוא יזכר על רגעים גדולים, כמו זריקת הניצחון שלו מהשלוש ביום ראשון. אבל הוא גם לא רואה שום טעם לחכות עד שהקריירה שלו תסתיים כדי להשפיע במקום אחר.

Image may contain: 5 people, people playing sport

הוא לאחרונה ראה סרט על תנאי המחייה הגרועים בהאיטי ונשבע כי הוא יגיע לשם בקרוב כדי לעזור. הוא עורך מחנות כדורסל לצדקה עבור חסרי המזל בגרנדה וטרינדד. הוא לקח חלק בשיחת וידאו עם חיילים אמריקאים המשרתים מעבר לים.

"הדרך בה אייברי רואה את החיים הוא שמשחק הכדורסל הוא רק שעתיים", אמרה אשתו. "ואז מה? מה אתה עושה כדי להפוך את החיים של מישהו אחר לטובים יותר?"

זה נקודת מבט שהוא קיבל מאמו. ולמרות שהיא כבר לא נמצאת בחיים, זיכרונותיו של בראדלי ממנה והתזכורות שלו ממנה עושה זאת בצורה כזו כאילו היא מעולם לא עזבה.

"היא עדיין דוחפת אותי להיות אבא טוב יותר", הוא אמר. "בעל טוב יותר, שחקן כדורסל טוב יותר, אדם טוב יותר".

לפוסט הזה יש 8 תגובות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט