מומלץ בחום גדול, מ.ל: "מכתב לעצמי הצעיר" – קווינטין ריצ'רדסון / תרגום Smiley

מומלץ בחום גדול, מ.ל: "מכתב לעצמי הצעיר" – קווינטין ריצ'רדסון / תרגום Smiley

מכתב לעצמי הצעיר

קווינטין ריצ'רדסון
פרש ממשחק פעיל / NBA
ינואר 7, 2018

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/letter-to-my-younger-self-quentin-richardson/

עבור Q בין ה-12.

הם הולכים להרוג את אח שלך. הם הולכים להרוג את ברנרד. עבור כלום. פשוט שוד אקראי.

סבתא שלך הולכת למות מזקנה.

אימא שלך הולכת למות מסרטן השד. אתה תצטרך לצפות בה נעלמת. אין יותר קניות או השמעת The Young and the Restless לאחר בית הספר.

ואני מצטער לומר לך, אבל הכל הולך לקרות השנה. 92'.

עכשיו, יש לי שאלה עבורך. האם אתה יודע מה זה DNA? אתה בוודאי שלא יודע. DNA זה עמוק יותר מדם, בנאדם. זה האיפור שלך. זה מה שאתה בנוי ממנו. זה הקרע בבגדים שלך, אתה מבין מה אני אומר?

אתה מהצד הדרומי של שיקגו.

אתה מה-"Wild Hunneds".

אתה הבן של לי ריצ'רדסון, נוסע ברכבת L מעלה ומטה בקו הירוק במשך 38 שנים.

כל כך שמח עבורך, למרות שאתה הולך לעבור דברים נוראיים, יש לך את ה-DNA של כמה מהחברה מהטורפים שלוקחים את מה ששלהם.

PressReader - Chicago Sun-Times: 2010-04-27 - Richardson's father ...

אתה תצטרך כל פיסה מזה. לאחר כל המוות, אתה הולך להיות מפורק למשך שמונה חודשים. אין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה. הפעם הראשונה שאתה הולך לראות את אבא שלך בוכה הולכת להיות בהלוויה של ברנרד. אתה לא הולך להיות מסוגל לעשות משהו מלבד לשבת שם ולהיות מרוגז. כועס על הרוצחים של אחיך. כעס על אלוהים שלקח את אמך. כעס על החיים. אבל אז אתה הולך להרים כדורסל. ולא אכפת לי אם זאת קלישאה – זה הולך לעזור. לא משנה כמה רע עבר עליך היום, תמיד תוכל להרים כדורסל ולהעמיד פנים שאתה MJ.

לעולם אל תשכח זאת.

עכשיו, אני לא מתכוון למכור לך סיפורי מעשיות כאן. אתה לא הולך לזרוק ולקרוע את עצמך בזריקות ניתור כל הלילה בחווה כמו לארי בירד, בסדר? העניין בכדורסל בשיקגו, שזה אפילו לא ספורט. אני מתכוון, זה כן, אבל לא בצורה הזו. זה יותר כמו קרב. הבחורים האלה בפארק, הם הולכים לז**ן אותך. האם אתה מבין מה אני אומר לך? לז**ן. אותך.

בחורים מוכני לחתוך עבור זה או שלא. אתה חייב להיות כלב כדי לצאת משיקגו. אני מתכוון, זוכר בכיתה ג' כשאותו ילד גנב את הסופגנייה שלך ממש מהמגש של ארוחת הצהריים של המארחת?

יכולת פשוט לקבל זאת.

אני מתכוון, זה רק סופגנייה. עם אבקה פשוטה למעלה.

אבל מה עשית? קמת, חטפת את הסופגנייה ישירות מידיו ונתת לו אגרוף עם הסופגנייה הארורה הזו. נתת לילד הזה אגרוף-סופגנייה. אבקה ממש בכל השיער שלו טכל זה.

זה לא היה בגלל הסופגנייה, בנאדם. זה היה בגלל העיקרון. בשיקגו? ילד, אתה לעולם לא נכנע. אל תשכח זאת, בנוסף. כי לצערי, במשך כל חייך, אנשים לעולם לא יפסיקו לנסות לקחת לך את הסופגנייה.

עכשיו תקשיב, זה לא רק שבפארקים זה מטורף. כשתעלה לבית ספר תיכון, אתה הולך להיות בחטיבה של ה-Red West. המפורסמת. בנאדם, אני אומר לך, שנים מעכשיו, אתה הולך לשחק מול קווין גארנט ואתה אפילו לא הולך לומר שום דבר מלבד שתי מילים.

אתה הולך לומר, "Red. West".

והוא ייתן לך את המבט הזה, ואז הוא יתחיל להיקרע מצחוק כאילו, "בנאדם. ה-Red West היה חתיכת טירוף".

ותקשיב, אתה אילו לא הולך להיות באחד מבתי הספר הגדולים האלה. אתה הולך להיות ב-Whitney Young. בית הספר של המגנטים, בנאדם! בית הספר של החנונים, בנאדם! אתה הולך להכין את עצמך לזה מנטלית. אני באמת הייתי מתחיל עכשיו.

כשאתה יוצא לדרך למשחק חוף נגד בתי הספר האלו, האווירה באולם הולכת להיות כמו קרב במשקל כבד. בחורי הרחוב האלו יהיו ביציעים, והם יהיו באוזן שלך ישר מההתחלה. כשאתה הולך לשחק נגד האקדמיה של Orr, הקהל הולך להשליך דברים למגרש במהלך המשחק.

Mike Miller & Quentin Richardson | Sports basketball, Spalding ...

דברים הולכים לחלוף בשריקה מעל הראש שלך. כמו כמה דברים כבדים ממתכת.

האם זה…?

וואו, האם הם זורקים עלינו מנעולים?

הם כן.

כאילו, פשוטו כמשמעו, מנעולי קומבינציה ממתכת.

אמרתי לך. אתה חייב להיות כלב.

תחזור אחרי: אני חייב להיות כלב.

זאת הדרך היחידה. הבחורים האלה טובים מדי, חזקים מדי, פיזיים יותר. אבל אם תישאר כלב, ותמשיך לעבוד, אתה הולך למשוך קצת תשומת לב – אפילו שאתה בא מבית ספר של חנונים.

קנטאקי יגיעו. קנזס יגיעו. הג'ייהוקס יטיסו אותך ופול פירס יעשה לך סיבוב בקמפוס. בנאדם, הם ייקח אותך לתוך Allen Fieldhouse בטירוף חצות ויהיה להם בית שלם שם שצורך "Rock Chalk, Jayhawk". אבל בסוף, במקום "KU!" הם הולכים לצרוח, "Q, Rich!"

יכולת להיות ג'ייהוק. בקלות.

אבל כשתעשה את ההחלטה שלך, כל מה שתצטרך לעשות זה ללכת לחדר שלך ולקחת את כל מכתבי הגיוס שקיבלת. להסתכל על הפינה העליונה של המעטפות. לבדוק את המיקוד.

מה המיקוד על המכתב מאוניברסיטת דה-פול?

60604

והיכן זה? זה בשיקגו, ילד. זה לא קמפוס בפרברים. זאת העיר. זה ה-DNA שלך.

עכשיו, ללכת לדה-פול זאת ברכה מעורבת. אתה הולך להיות בבית, אתה בהחלט הולך לשחק כדורסל. אבל אתה יודע מה? לאבא שלך לא אכפת מכל זה. לא ממש אכפת לו מכדורסל. לבנאדם הזה אכפת ממטלות.

Image

זאת האמת, סיפור מאומת.

בשנתך הראשונה, הקבוצה שלך הולכת לנצח את הבחור הזה קניון מרטין והסינסינטי ברקאטס במשחק מטורף של שתי הארכות. משחק ביתי. זה המפתח. בגלל שבאותו לילה, הקמפוס הולך להיות מטורף. אתם הגיבורים. אתה לא יכול שלא לחכות לחזור לשם ולחגוג, אתה תצטרך לעצור בבית לפני כן.

תראה, ירד שלג באותו היום.

וכשיורד שלג, אבא שלך לא משחק משחקים בנוגע למדרכה שלפני ביתו. אתה תגיע הביתה, ותדבר על המשחק, וכמה מטורף זה היה. אתה הגבר, נכון? אתה הגבר.

פשוט הדבר הבא שאבא שלך יאמר לאחר "משחק נהדר", הוא…

"יש שלג שם בחוץ, ילד … זה לא הולך להתפנות מעצמו".

לעזאזל.

אתה אפילו לא יכול לקבל שחרור בגלל ניצחון בהארכה כפולה.

PressReader - Chicago Sun-Times: 2010-08-12 - 180 years in murder ...

אז, אני מתכוון, מה אתה הולך לעשות? אתה הולך לתפוס את האת ולהיכנס לעניינים. אבל ממש בזמן שאתה בחצי הדרך כדי לפנות את המדרכה, הבחור הזה מהשכונה יגיע בהליכה מהמשך הרחוב.

הוא מסתכל עליך.

שואל "Q?"

"כן?"

"אני רק…"

"כן?"

"רק צפיתי בך בטלוויזיה לפני שעתיים".

"כן?"

רק ניצחתם את סינסינטי. בטלוויזיה".

"כן?"

"מה אתה עושה כאן בחוץ?"

"אני מפנה את השלג".

ואז הוא מתחיל להיקרע מצחוק.

הוא אומר, "בנאדם, מר ריצ'רדסון לא משחק!"

לעולם אל תשכח זאת, בנוסף. אבא שלך לא משחק משחקים. הוא סוג של בחור שהולך מסביב עם אותם מחזיקי מפתחות תעשייתיים עם 100 מפתחות עליהם. עבור מה לעזאזל כל אותם מפתחות משמים? אתה יודע שבנאדם לא משחק כשהוא מסתובב עם 100 מפתחות. הוא היה בונה את המודלים האלו של הרכבות במרתף, צועק במעלה המדרגות כמו אבא של קרייג בימי שישי: "היי! ילדים ארורים שכמותכם לא יכולים להרוס את כל הרכבות האלו! אלו רכבות יקרות! אלו רכבות שלא משחקים בהן!"

אתה הולך לעשות כמה דברים טיפשיים במהלך השנים. מבזבז סתם כסף. עושה החלטות מטומטמות. אבל המשפחה שלך הולכת להחזיק אותך. במיוחד אחיך המבוגר לי. הוא יהיה בחיל הים כשאתה תהיה בתיכון. אבל כשהוא מגיע הביתה ורואה שאחיו הקטן קצת 'קר' בכדורסל, הוא הולך להיות המגן שלך. ואתה הולך להזדקק לו. בגלל שאנשים ינסו להגיע אליך. פעם אחת כשתהיה בפארק, לאחר שנתך הראשונה בדה-פול, כמה בחורים יגיעו אליך עם שק מלא בכסף. פשוט שק מלא בכסף. הם רוצים לצרף את עצמם אליך, בשביל סיבות רעות.

אבל לי הולך להתערב ולחתוך את השטויות הללו.

הוא יגיד להם בישירות, "מאיפה שאני מגיע, אף אחד לא נותן משהו בחינם".

זה אולי יהיה השיעור הטוב ביותר במכתב הזה.

בגלל, שילד … שה-NBA מתקרב … דברים הולכים להיות מטורפים. אתה לא רק הולך לליגה. אתה הולך לליגה בלוס אנג'לס. לא, לא , לא – לא ללייקרס.

לקליפרס.

עם הבחור שלך דריוס מיילס.

הבעלים הולכים להיות בנאדם בשם דונלד סטרלינג.

יו … זה בוודאי החלק הקשה ביותר בכל המכתב. איך אני מסביר על בחור כמו דונלד סטרלינג לילד בן 12 משיקגו? בכנות, מעולם לא התקרבת לבחור כמו סטרלינג במהלך חייך. החתול הזה … רמאי.

בפעם הראשונה שאתה ודריוס באיזשהו אירוע של הקבוצה, אתה תירגע, תתעסק בעניינים שלך, וסטרלינג יגיע אליך ורק, "או! הנה השחקנים היפים שלי!"

אז הוא יסתובב לחברו ויהיה, "תסתכל עליהם! תסתכל על השחקנים שלי! האם הם לא יפים?"

אתה ודריוס תסתכלו אחד על השני כאילו, יו, מה בדיוק קרה עכשיו?

בנאדם, הקבוצה הזו … תקשיב … בעתיד, יהיה להם משהו שנקרא מדיה חברתית. בעיקרון, אנשים יודעים מה קורה אתך במשך כל הזמן. כל היום, בכל יום. אם הדבר הזה היה קיים ב-2001, כשאתה ודריוס הסתובבתם באזור לוס אנג'לס באסקלייד התואמות שלכם, וסטרלינג היה מביא את חברו הרנדומלי לתא ההלבשה בזמן שכל הקבוצה הייתה עדיין במקלחות, בנאדם…

בנאדם.

זה היה שובר את האינטרנט. פשוט כמו שזה נשמע. אנשים היו מאבדים את דעתם.

Quentin Richardson on Twitter: "Check out @kobebryant on the first ...

אבל לאמיתו של דבר, השנים הראשונות בליגה הן מה שאתה הולך להסתכל עליהן במבט לאחור ופשוט לנענע בראשך, בנאדם. בלתי נשכחות. הפעם ההיא שהיית במיאמי ונשארת בבית של אלונזו מורנינג במהלך השנה הראשונה? 'זו' לעזאזל! ואתה ודריוס רכבתם סביב באופנועי הים של 'זו'. ילד משיקגו וילד ממזרח סנט לואיס, שהגיעו משום דבר, בנאדם. אני מתכוון, בחייך. ל'זו' יש מכונת ספרייט בביתו שלו. זה פשוט יעיף לך את המחשבות.

אתה ודריוס הייתם במרתף שלו, נהנים בטירוף כאילו, "יוווו, אתה לוחץ על הכפתור ויוצא ספרייט בחינם?!" תדהמה טהורה.

ואז דריוס עם אבעבועות רוח ממש לפני שטורניר הצדקה בכדורסל של 'זו' עומד להתחיל, והוא מחמיץ את כל הסוף שבוע. אייברסון שם. מארבורי שם. וינס קרטר שם. טי-מאק! והבחור הזה מקבל אבעבועות רוח.

אבעבועות רוח של מבוגר, בנאדם!

הוא עדיין בוכה בגלל זה!

הסוף שבוע הזה אולי יהיה הזמן הכי בלתי נשכח בחייך, בכנות. בגלל שאתה עדיין הולך להיות ילד. וכל הבחורים האלה מכירים אותך. והם אחלה אתך. אתה הולך להיות בכמה מסיבות בסוף שבוע הזה, ו-A.I יגיע אליך במבט רגוע, ועוד לפני שתוכל לחשוב, הוא הולך לומר, "מה המצב, Q?"

בנאדם, A.I.

"מה המצב, Q?"

באותו הלילה, אתה הולך להתקשר לכל מי שאתה מכיר בשיקגו ולספר להם שאתה מבלה עם A.I, ושהוא קורא לך Q.

אני לא יודע מדוע הזיכרון הזה עלה לי, או למה זה עושה אותי אמוציונלי, אבל זה עושה.

אז, האם אתה מרגיש את עצמך עכשיו? האם אתה אוהב את העתיד שלך?

בסדר אם כך, תבלה.

העניין בקשר ל-NBA הוא, זה עסק משונה. הרבה מכך ללא הגיון. אתה והקליפרס הולכים להיות מרגשים, בנאדם. אתה, דריוס, למאר אודום, קורי מאגטי, קניון דולינג. אנשים יצפו בקליפרס בפעם הראשונה לאחר הרבה זמן, אבל הם יפרקו את הקבוצה בכל מקרה. דריוס יועבר, וזה ישבור לך את הלב.

כמה שנים מאוחר יותר, אתה תחתום אצל הסאנס, והבעיה היא … ובכן, אתה אמור להיות נוראי. כולם צופים שנסיים במקום האחרון. הרכז הוא איזה בחור רזה ולבן מקנדה.

למרות זאת, לא תסריחו את הפרקט. למעשה, אתם הולכים להרוג את היריבים. תרוצו בקצב משוגע. והבחור הרה והלבן יהיה כלב.

מספר 13. סטיב נאש. זה ייילללדדד רע.

כשתגיע לפיניקס, לא הולכת להיות איזו תכנית גאונית שמחכה. אבל מהכדרור הראשון באימון, סטיב הולך להמריא.

באנג.

Image

שיער יעוף בכל מקום. הבחור הזה הולך להיות מטורף. אתה הולך לבלות את העונה בניסיון לשמור על הקצב עם הבחור הזה. הוא גאון. אין דרך אחרת לומר זאת. התקשורת הולכת לקרוא להתקפה שלכם "שבע שניות או פחות". אבל בכנות, כל החברה הולכים לקרוא לזה, "אנחנו חייבים לעמוד בקצב של הבחור הקטן  והמז**ן הזה".

סטיב הוא מומחה. הוא הולך לשמור את האגו של כולם ביחד בפעם הראשונה בהיסטוריה של ה-NBA. הוא ידע מתי לתת לבחורים את הכדור ברגע הנכון. הכדור בקושי יגע ברצפה בחלק מהלילות, ואתה תשים קרח על הברכיים שלך ברבע הרביעי ותסתכל על לוח התוצאות כאילו, "זה מטורף".

העונה הזו הולכת להיות הכיף הכי גדול שאי פעם חווית במשחק כדורסל. ואז אתם תפסידו לספרס בגמר האזור המערבי. והסאנס יעבירו אותך באותו הקיץ.

אני אמרתי לך. ב-NBA אין שום הגיון לפעמים.

אתה ממש מרגיש את עצמך, הא? אתה תאהב את העתיד. תראה, אני הזהרתי אותך. זה לא סיפורי מעשיות. למעשה, זה הולך להיות חשוך עבורך לאחר פיניקס. הם יעבירו אותך לניקס, במה שיראה נהדר בהתחלה. אבל הקבוצה תהיה מלאה בשחקנים עם האופי הכי פסיכי אולי בהיסטוריה של ה-NBA. הקבוצה הזו תהפוך את הקליפרס הצעירים להיראות כמו כיתת בית ספר קתולי. רוב הדברים אינם ראויים להיכתב, בכנות.

אבל העונה הראשונה עם הניקס הולכת להיות מטושטשת עבורך מסיבה אחרת. אתה תהיה בחוץ בסיאטל במסע משחקים, תשב באוטובוס, כאשר קבל שיחה מאחותך.

אתה תדע מיד שמשהו קרה. התחושה הזו מוכרת לך, כשמשהו רע נמצא באוויר. היא תתעכב, להתנהג מוזר, ואז לבסוף היא תגיע לזה ותאמר זאת.

"לי נורה".

הוא היה חזרה בשיקגו. הוא ואביך העבירו כמה רהיטים בדירתו. כמה בחורים עקבו אחריו לבית. הם רצו את המכונית שלו. זאת הייתה המכונית שלך. אתה נתת לו אותה, כמו תמיד כדי שישמור על הדברים בשבילך בזמן שאתה בלוס אנג'לס בשנה הראשונה. כמו תמיד הוא דאג לכל דבר ודאג לכך שאתה בסדר.

אתה נתת לו את המכונית, וכמה בחורים אקראיים רצו לגנוב אותה. היו להם אקדחים. הם כיוונו זאת ישירות לאחיך, ולאביך. אחיך ניסה לתפוס את אחד האקדחים, והוא נורה ארבע פעמים. הם ניסו לירות באביך, בנוסף, אבל הכדור עבר דרך הז'קט שלו, ואפילו לא שפשף אותו.

אבל לי נורה באופן קשה.

לפני שתצליח לחזור לשיקגו. הוא כבר נפטר.

עבור כלום. עבור מכונית. עוד שוד. עוד אח נעלם. עבור כלום, בנאדם.

הכעס יהיה מעבר להבנתך. זה שונה מהכעס שתחווה בגיל 12. הפעם … בנאדם, זה לי. אח שלך. השותף שלך. המגן שלך. למה?

למה, בנאדם?

Quentin Richardson: Knicks Teammates Afraid Of Fan Criticism | CBS ...

אתה לא תוכל לחשוב על שום דבר אחר מלבד כעס. לאחר ההלוויה, כאשר תחזור חזרה אל הניקס, זה הולך להיות בלגן. אתה תנסה להילחם בכל אחד, כל יום, בכל אימון. אתה תתחיל לשתות הרבה.

הרבה.

תחזור הביתה לאחר האימון, תתחיל לשתות. כל יום. וודקה. קוניאק. כל דבר. אתה תחשוב שזה מחכה את המוח שלך, אבל לא באמת. זה רק הופך אותך אובססיבי לגבי כל הכעס הזה. זה רק יגרום לך להעלות במשקל. זה חור שחור, בנאדם.

יום אחד באימון, אתה הולך להישבר, וזה הולך להיות רע. אתה תנסה להילחם בעולם. הם יצטרכו להתקשר לאייזיה תומאס – האגדה, ה-אייזיה תומאס – שיגיע שינסה להרגיע אותך. וזה לא הולך לעבוד. אייזיה הולך להתקש לאחותך, שתנסה להרגיע אותך.

זה הולך להיות סצנה שלמה, בנאדם.

מאליק רוז יציל לך את הקריירה באותו היום. הוא יאמר לך משהו שיתן לך לחשוב בהיגיון ולעזוב את הבניין. הניקס יכריחו אותך לקחת שיעורים בשליטה בכעסים, ובכנות, אתה תצטרך אותם. אתה באמת תצטרך להבין מאיפה הכעס שלך מגיע, או שזה ישמיד אותך. בסופו של יום. זה הכל בגלל הסירוב לשחרר על מה שקרה לאחיך. כל מה שאתה יכול לחשוב על, במשך כל היום, זה שהבחורים האלה שהרגו את אחיך צריכים לשלם על מה שעשו.

ואתה יודע ה כל כך מטורף? באמת תהיה לך הזדמנות. המשטרה תתפוס את הרוצחים. הם ישלחו אותם לכלא. ואתה תכיר כמה אנשים שיכולים לעשות זאת. ללא בעיות. בקלות.

הבחורים שהרגו את אחיך? עבור כלום? עבור מכונית? רק תאמר את המילה.

הולכת להיות לך את ההזדמנות הזו.

ובכל אותם שנים לאחר מכן … בכנות, אתה עדיין תוהה איך היה לך הכוח לומר לא. זה באמת הולך לקחת את כל הכוח שלך כדי להתרחק מכך. ולקבל את מה שקרה.

יהיה לך את הכוח בגלל אחות שלך. היא האחת שתצעד קדימה ותהפוך לאימא שנייה עבורך כשאימא תמות. היא האחת שתתעלה שוב כאשר לי נרצח ותחזיק את כל המשפחה ביחד.

אתה יודע מה היא אמרה בהלוויה של לי, כאשר אתה בוכה כל כך שאתה בקושי יכול להרים את ראשך כדי להסתכל עליה? אתה יודע מה היא אמרה על הרוצחים, באותו הרגע?

"אני סולחת לכם".

תדמיין זאת.

אני נותן לך הרבה דברים לחשוב עליהם. אבל אם באמת יכולתי לחזור בזמן ויכולתי לתת לך לזכור דבר אחד, זה יהיה נורא פשוט.

הולך להיות בסדר.

Image may contain: 2 people, wedding

הרבה דברי רעים הולכים לקרות. הרבה דברים טובים גם כן. אבל לפעמים הרעים נראים שזה כל מה שאתה יכול לראות.

אבל זה יהיה בסדר.

יום אחד, הולכת להיות לך אישה יפה ומדהימה, וארבעה ילדים מדהימים.

אתה לא הולך לזכות בתואר ב-NBA. אתה לא תהיה אול-סטאר.

אבל אתה יודע מה? כשתשחק נגד קובי, שתשחק נגד KG, שתשחק נגד פול פירס, הם הולכים לדעת. הם הולכים לדעת, ילד. הם הולכים להסתכל עליך במהלך השריקה הראשונה, והם יתנו לך מין חיוך שכזה, בגלל שהם יודעים שהם שם כדי להילחם.

אפילו שאתה שמן Q, הם יודעים שיש לך את זה.

הם הולכים להסתכל עליך כאילו, "הי, הבחור הזה משיקגו. זה הולך להיות לילה ארוך".

ומה יש לך?

יש לך את ה-DNA המז**ן של אחד שהולך ולוקח.

שלך,

Q

קווינטין ריצ'רדסון

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. סיפור עצוב ובאותו זמן משאיר תקווה. מי שלא ניכנס וקורא – מפסיד. סמיילי מתרגם כאילו שהוא כותב את הסיפור בעצמו. אני מקווה ש-Q חי עתה בשלום עם זכרונותיו ושהוא ידע להשתמש בכספו בשכל ובזהירות. אני עומד להוריד שתי הדבקות כדי שהסיפור יעלה לשורה הראשונה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט