הקבוצה בירוק – גורדון הייוורד / תרגום Smiley

הקבוצה בירוק – גורדון הייוורד / תרגום Smiley

הקבוצה בירוק

גורדון הייוורד / בוסטון סלטיקס
אוקטובר 24, 2019

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/global/articles/gordon-hayward-boston-celtics

"אנחנו מושרשים לקבוצה בירוק".

בנותיי יודעות, בחיי. הן יודעות. הן עדיין צעירות מדי כדי להרגיש זאת יותר ממה שזה עכשיו, אבל אני מרגיש די טוב לגבי הדברים – רק חושב כמה רחוק הן הגיעו בשנים האחרונות: הן יודעות שאבא שלהן משחק כדורסל עבור קבוצה בבוסטון. הן יודעות שאלו הם הסלטיקס. והן יודעות שאנחנו תמיד, תמיד מעודדים את "הקבוצה בירוק".

אני אקח זאת. ושימו את הבדיחות בצד, זה מסוג הדברים שמזכירים לי כמה רחוק הגעתי בעצמי במהלך השנים האחרונות. הייתה את הפציעה בשנה הראשונה, שאנחנו בהחלט לא צריכים להזכיר במאמר הזה – זה היה קשה כפי שזה היה. ואז הייתה את העונה האחרונה, שהייתה לחלוטין קשה בדרכה שלה. ואנחנו לא צריכים להעלות את זה פה, בנוסף, אבל אני פשוט אשאיר זאת כך: אף אחד לא חותם עם הסלטיקס רק כדי לעבור את הסיבוב ה-2, אתם מבינים למה אני מתכוון?

אלו החיים בליגה עבורכם, למרות הכל. אני מתכוון – אלו החיים עבורכם, נקודה. הדברים לא תמיד קורים בקו ישר. בדרך כלל זה הולך להיות זיג-זג כאן, זג לשם, וזה תופס אותכם בהפתעה. ואז זה תלוי בכם כיצד להסתגל לזה. ואני מרגיש שזה הסיפור של הקבוצה שלנו כאם בבוסטון. יש לכם את קבוצת האול-סטארים הזאת, והמומחים צופים לנו להגיע לגמר ממש מיד….. והדברים לא הלכו כמתוכנן. אבל אני חושב שבמקום בו הרבה ארגונים יתנו לזה להגיע אליהם, אנחנו ממש עשינו את ההפך – וניהלנו זאת כדי להשאיר זאת בכיוון הנכון.

ועכשיו פנינו לתוך העונה הזו עם קבוצה שאני מרגיש בעלת סיכוי להיות די מיוחדת.

Image may contain: 5 people, people playing sport and basketball court

זה הכל מתחיל עם קמבה, ברור. בחיי….. אני חושב שהוא רשום כ-1.85? אבל יש מערכת שלמה לגמרי בה החברה הולכים להימדד ללא נעליים – ככה שזה הולך לשנות במעט את המדידות הישנות. ואני נרגש עבור קמבה, בדרך מוזרה, כי כמה מדהים שזה נראה עבור 1.85….. אנשים לחלוטין צריכים להבין ולהעריך שהוא נמוך יותר בכמה סנטימטרים. שזאת דרך לומר כמה הוא הרבה יותר מדהים בתור כישרון.

ואני יודע איזה סוג של שחקן הוא קמבה – רק מלשחק מולו במשך כל השנים האלה. אבל עכשיו לראות אותו עושה את הדברים האלה מקרוב, כחבר לקבוצה? זה גורם לי לתדהמה. הבחור בעיקרון יכול להגיע לכל מקום על המגרש, לפי הרצון שלו. והוא מסיים בביטחון כזה שזה לא מציאותי. לא משנה אם זה מהלך בשנייה האחרונה תוך כדי מהלך שהוא הוסיף, או משנה את התזמון שלו במעט זמן, או משתמש בטבעת כמגן בכל הדרכים היצירתיות האלה….. קשה להסביר זאת, אבל מה שקמבה מסוגל לעשות מסביב לסל הוא ייחודי.

אתם מכירים שיטת הדירוג הזאת לפי המשקל באגרוף? אם ה-NBA היה עושה כך, אני חושב שקמבה היה ממש שם בטופ עם מספר מועט של בחורים. ואני פשוט שמח שהוא אחד מהחברה שלנו עכשיו.

ואז יש לכם את ג'ייסון, שהוא כזה סקורר טבעי שזה מטורף. הוא מגיע אליכם בכל שלושת הדרכים, ובזה אני מתכוון שהוא מסוגל לירות מרחוק מהשלוש, תוך כדי כדרור, או בעמידה. להיות כזה ורסטילי וכזה קטלני כסקורר כפי שהוא בגילו….. תאמינו לי כשאני אומר לכם שזה נדיר ביותר. זוהי רשימה קטנה. ג'ייסון טאטום מוכן לעשות קפיצה גדולה השנה – בשני צדי המגרש. ואם אתם כבר יודעים כמה הרמה ההתחלתית שלו טובה, אז אתם מבינים שזה משהו.

ואז יש לכם את ג'יילן, ו-וואו….. אני פשוט שמח שג'יילן קיבל את ההארכה שלו. בגלל שאנחנו צריכים אותו פה לזמן ממושך. ג'יי הוא אחד האתלטים הטובים ברחבי הליגה, וכאשר הוא מרוכז בזה הוא יכול להיות שומר עילאי – ואני מדבר על מספר עמדות. זה מה שמפריד את המשחק שלו מהרבה שחקני כנף צעירים שאליהם הוא מקבל השוואות: הרבה חברה, אולי הם יכולים לשמור על עמדה אחת….. ואז "להצליח לא רע" שעמדה נוספת או שתיים. אבל אין הרבה חברה שיש להם את היכולת הלגיטימית של לשמור בהגנה על מספר עמדות על המגרש – כנגד שחקנים גבוהים ורכזים כאחד (ובזמן שאנחנו כאן, תנו לי לומר את זה: כל מי שמצפה מאיתנו "ליפול" השנה הגנתית? הם כנראה הולכים להיות טיפה בהלם).

ואז יש לכם את מרכוס, הבחור הרביעי שלנו שהיה בנבחרת ארה"ב בקיץ הזה – ואני אומר לכם משהו: אם אתם חושבים לעצמכם, רק ממבט בשורת הסטטיסטיקה שלו או משהו כזה, שמרכוס לא באמת שייך לנבחרת ארה"ב? אז כנראה שאף פעם לא שיחקתם איתו כדורסל. בגלל שכאשר אני חושב על מה שמרכוס מביא לשולחן עבורינו, זה באמת חבילה שלא תאמן של דברים: זאת הדרך שהוא כנראה נולד ווינר.זאת הדרך בה הוא מתנהל בכל האספקטים ה"קטנים" של המשחק – מסירות חוץ מהירות, אסיסטים כמו בהוקי, חסימות פתאומיות. זאת הדרך בה הוא ממשיך להתבגר במקבל החלטות, וכמשבש מהלכים, וכסקורר, ובמנהיג. אבל יותר מכל, מה שמרכוס מביא הוא שהוא החבר לקבוצה הזה שכולם חושבים עליו וזה הולך ככה, אתם יודעים, בחיי – אני אוהב לשחק עם הבחור הזה. אתם לא זוכים במדליה ללא הבחור הזה….. ואתם בהחלט לא זוכים בטבעת.

Image may contain: 30 people, people smiling, basketball court and crowd

וזה רק ליבת הצעירים הוותיקים שלנו. אבל אם אתם מסתכלים על התוספות האחרות שההנהלה שלנו עשתה במהלך הקיץ האחרון, דרך הדראפט ודרך שוק השחקנים החופשי וכל זה, הייתי אומר שיש אפילו יותר כדי להיות נרגש לקראתו. אני למעשה מתכוון ללכת כחנוך כדורסל מלא עבורכם פה, ולהריץ פה את כולם. אתם יודעים מה?? זה המאמר שלי.

בוא נריץ את כל היחידה:

אנס: אולי ריבאונדר ההתקפה הכי טוב בעולם, וכנראה השחקן הכי מועדף על ידי האוהדים שלנו בסגל. קל לראות למה הוא שיחק כזה תפקיד חשוב בריצה של פורטלנד בשנה שעברה – אני חושב שהוא יכול לעשות את אותה ההשפעה כאן, ועוד הרבה.

קרסן: אם צפיתם בליגת הקיץ, אז אתם יודעים. אבל אם לא אני אתן לכם רמז: קרסן? הבחור הולך לקלוע הרבה נקודות בליגה….. למשך זמן רב. הוא זריז להפליא, ועדיין איכשהו אין לו פחד – עם שליטה בגוף של מישהו עם ותק של 10 שנים. אני אוהב שעשינו את הבחירה הזו. הילד תותח.

גראנט: אחד השחקנים הצעירים הכי טובים שראיתי בכך שאענה על השאלה הפשוטה (אבל לא כזו פשוטה להרבה חברה) הזו: מה הקבוצה צריכה ממני, עכשיו? יכולותיו של גראנט מדברות בעד עצמן, אין ספק. אבל הוא גם קורא את המשחק כמו מקצוען, והוא בעקביות עושה את הקרבת הקבוצה-'קודם. הוא עצום עבורינו.

רוב: פוטנציאל אינסופי. כבר די דומיננטי כמסתובב-לטבעת וכשומר-טבעת וחוסם-זריקות. לא הרבה גבוהים בגילו של רוב יכולים לשלב את התזמון שלו והיכולות הפיזיות שלו. אם הוא מחבר את הכל ביחד, הוא הולך להיות חיה.

רומאו: הוא היה מעט פצוע בקדם עונה הזאת, אבל ישחקתי הרבה עם רומאו בקיץ – והוא ממש הרשים אותי. אני יודע כמה הוא יכול להיות מסוכן עם החיתוכים, אבל לא ידעתי כמה הוא מתקדם עם שאר המשחק שלו. קורא פיק-נ'-רולים, קורא עזרה בהגנה….. הוא כבר מתחיל להיות  אשף בשטויות האלו. אתם לא רואים זאת הרבה אצל שחקני שנה ראשונה.

טרמונט: אני אוהב את החזון שלו. טרמונט כנראה לא יהיה הבחור הכי גדול על המגרש, אבל הוא רואה שניים או שלושה צעדים לפני כל אחד אחר – דבר שיביא אתכם די רחוק בליגה הזו. זה תמיד עוזר להיות חכם, וטרמונט חכם כפי שהוא נראה.

טאקו: הנה העניין עם טאקו: אנשים רואים את הגודל שלו, והם רואים את הצורה שבה הקהל מגיב אליו….. ואני חושב, בדיוק בגלל זה, שיש סוג של מגמה לראות אותו כאילו הוא, "אטרקציה חדשה". אתם מבינים למה אני מתכוון? אבל אני אומר לכם משהו – לאחר שראיתי אותו באימון ממבט ראשון: טאקו לגיטימי. לחלוטין ב-10,000% לגיטימי. כאילו, מתי שהוא מגיע למקום שלו?? הוא מהווה בעיה. ככה פשוט. אין מישהו בליגה כולה שיכול להיות מסוגל לעצור את טאקו כאשר הוא מגיע למקום שלו. עכשיו, האם הוא יהיה מסוגל להגיע לשם בעקביות?? זה משהו שהוא יצטרך להשקיע בו הרבה עבודה. שחקנים עדיין לוקחים יתרון מהגודל שלו לעתים קרובות, והולכים מתחתיו. אבל ממה שאני ראיתי, יש לו את הרצון לפתור את זה. בכנות, הדרך בה הוא הגיע לא רק כשחקן, אלא גם קיבל את הפופולריות שלו וכל זה….. אני מאוד מכבד זאת. זה מצריך מעט רצינות. בגרות של רמה אחרת. טאקו הרוויח את כל מה שהוא קיבל.

ואז יש לכם את דניאל, ויש לכם את סמי, יש את וינסנט, יש את ג'וונטה, ויש את בראד בתוך המיקס הזה?? בחיי…… אתם עוברים שוב ושוב על הסגל שלנו וקשה שלא באמת להתלהב. יש לנו בדיוק את מה שאתם מקווים לו בליגה הזו: קבוצה עמוקה ומאוזנת – מלאה בבחורים כישורניים שפשוט אוהבים לשחק כדורסל.

ואחרון חביב, אני אתן לכם את דוח הסקאוט על גורדון היוורד העונה: הוא מוכן.

זהו זה – זה כל הדוח.אני שפוט מוכן ומזומן. אני מוכן לעשות את זה, אתם מבינים??? להיות עוד שנה מאחורי הפציעה, הייתי מסוגל לקבל קיץ שלם של אימון – וזה היה כל כך גדול, ובקטע של למצוא את המשחק שלי ולחזור חזרה להיכן שרציתי להיות. הרבה אנשים א מבינים איזה שינוי זה – תהליך השיקום מול אימון אמיתי. אבל עבורי זה המשמעות של הכל. זה אומר חזרות אמיתיות. זה אומר ביטחון

לפוסט הזה יש 7 תגובות

    1. איזה ראיון כיפי. מסכים עם כל מילה שלו למרות שתמוד יש לי את התחושה שהם רכים. אם יהיה פלייאוף (בעזרת ה'!) נוכל לראות עד כמה אל הורפורד היה משמעותי בקשיחות של הקבוצה. תודה סמיילי

  1. הגורדון הזה הוא יחיד במינו. כמעט כל האחרים מדברים צ90% על עצמם ואולי 10% על האחרים.
    הוא כותב 90% על האחרים ו-10% על עצמו. כך הוא גם משחק.
    שחקן מיוחד במינו.

  2. כנראה שהוא בחור מאוד טוב והוא פגע בול עם התחזית שלו על טייטום וג'יילן (פחות בכל הקשור לרוקיז, חוץ מגרנט). הטור עצמו די דבילי, אני חייב להודות (עם כמה שאני אוהב את גורדון) – בעיקר מרים לחברים שלו – אבל מה שאני לוקח מזה שיש מצב שהוא חותם בסוף החוזה על חוזה נוסף אצלנו, עם הנחה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט