בתוך התנועה: כיצד הקליפרס ארגנו את המהפך הכי גדול ב-NBA – מייקל מקנייט / תרגום Smiley

בתוך התנועה: כיצד הקליפרס ארגנו את המהפך הכי גדול ב-NBA – מייקל מקנייט / תרגום Smiley

בתוך התנועה: כיצד הקליפרס ארגנו את המהפך הכי גדול ב-NBA

משרדי ההנהלה המסורים פיתו את פול ג'ורג' ואת קוואי לנארד ללוס אנג'לס, היכן שהקליפרס (הקליפרס!) נמצאים עכשיו בכנות כמועמדים לתואר. אבל מה שהיה פעם ארגון ה-NBA הכי גוסס שם את הרף גבוה מאי פעם.

מייקל מקנייט / SI.com
אוקטובר 16, 2019
מאמר מקורי: https://www.si.com/nba/2019/10/16/nba-preview-clippers-kawhi-leonard-paul-george

Image may contain: 6 people, people smiling, people playing sport

ביום שישי הראשון של אוקטובר, גארד הקליפרס, פטריק בברלי, התיישב בעצלתיים בוואקיקי, מערער קרוב לגלישת הצהריים. "כדי לחיות בלוס אנג'לס ולעודד את הקליפרס, אתה צריך להיות אדם עם אופי שונה", הוא אמר. "לא זכינו בכלום, אין לנו באנרים, אין לנו אולם משלנו". ממש אז, חברו לקו האחורי, לאנדרי שאמט, התהלך לאיטו והזמין את בברלי להצטרף לשיעור הגלישה שהוא קבע. בברלי הסתכל על תחזית מזג האוויר.

"כדי לחיות כאן", בברלי ממשיך, מדבר כאילו הוא עומד ברחוב פיגורואה במקום במחנה האימונים של הקליפרס בהוואי, "להיוולד וגדול כאן ולהיות אוהד הקליפרס ולעבור את זה בכל יום – לחשוב על זה. זהו קרב תמידי. אלו סוג האוהדים שיש לנו".

לאחר האימון של אתמול באוניברסיטת הוואי-מנואה, המאמן דוקריברס אמר, "כאשר אתם נתקלים באוהד הקליפרס שהיה אחד כזה למשך 20 שנה, האם אתם יכולים לדמיין מה הוא ראה?" ריברס פוצח בצחוק שהפך לסימן המסחרי שלו, אולי חושב על העידן של דני מנינג שמעולם לא היה, או על החלפת ופספוס הבחירה מספר 1 בדראפט 1998 עם הבחירה במייקל אולווקנדי, או הבושה שבהקלטות של דונלד סטרלינג. "מעולם לא הפרשנו גופיה של שחקן – והארגון הזה כמעט בן 50".

"אני פשוט מרגיש שאנחנו צריכים לזכור את העבר שלנו, את ההיסטוריה שלנו. תסתכלו על קבוצת השחקנים הזאת", הוא אמר כאשר בברלי מעיף שלשות לאחר האימון, לו וויליאמס ומונטרזל הראל נמתחים, הפורוורד החדש פול ג'ורג' מסתודד עם חבר היכל התהילה [ויועץ הקליפרס] בן ה-81, ג'רי ווסט, וקוואי לנארד מפנים את הכל כמו ספינקס. "הם חבורה של שורדים, חבורה עם נאמנות שבנקודה מסוימת היו צריכים להמר על עצמם".

"סה בדיוק זה", אמר ג'ורג' ארבעה ימים לאחר מכן. "זהו ארגון של צווארון כחול. יש לנו את חיי הלילה, יש לנו את הסצנה לוס אנג'לס – וכל דבר הקשור בזה – אבל הקבוצה הזו עובדת קשה ופשוט חורקת שיניים. זאת הדרך בה התחלתי את הקריירה שלי, באינדיאנה. זאת הדרך שבה הגעתי לליגה הזו. ככה שאני מרגיש בבית".

הבחור בן ה-29, שש פעמים אול-סטאר, עומד על הלוגו של הקליפרס במרכז המגרש בתוך מתקן הקבוצה, בדיוק השלים אימון ללא מגע ביום הראשון לאחר חזרתו מהוואי, מכין את כתפיו שתוקנו בניתוח לקראת העונה. ג'ורג' הייתה תוספת מפתיעה ב-5 ביולי, שלוחה מאוחרת בלילה של הצעד הלילי המפתיע של שוק השחקנים החופשי שהביא את השחקן החופשי הראשי, לנארד, לקליפרס. ההתחייבות של שני הכוכבים להצטרף לארגון הכי חסר מזל בספורט המקצועני דחף את לוח השחמט של ה-NBA כמו רעידת אדמה בעוצמה של 7.1 שטלטלה את העיר באותו הערב.

"זה לא היה קשור ל-5 ביולי", אמר נשיא פעולות הכדורסל של הקליפרס, לורנס פרנק, בהונולולו, כשהוא יושב לא מגולח עם כובע מצחייה ליד הים. "זה היה כמו כל הימים, במהלך השנתיים האחרונות, שקדמו ל-5 ביולי".

"ה-5 ביולי היה רק יום ההוצאה לפועל".

*****

כל חבר בהנהלה מסרב לדבר על המעברים הנועזים שהם עשו מאז 2016, כאשר החברים הוותיקים, ריברס ופרנק, הסכימו כי האחרון צריך לקחת את המושכות בפעולות הכדורסל ולתת לריברס להתרכז רק באימון. הם מעדיפים לא לשוחח על הסיום הרועם שהם הנחיתו בבית ב-5 ביולי.

פרנק, ששירת לתקופות כמאמן ראשי בנטס ובפיסטונס בין 2003 ל-2013, אומר, "אני לא צריך שמילה אחת תכתב על [ההנהלה]. בסופו של דבר זה קשור לשחקנים שלנו. אתם רואים את כל התרשימים הארגוניים האלה, חלקם בתצורת I, חלקם בתצורת T. שלנו, השחקנים הם במרכז וכולנו חישורים בגלגל. בעלות, מאמנים, הנהלה, ביצועים ורפואה, סקאוטים, כולנו משרתים דבר אחד. אשתי צחקה פעם אחת, 'זה אמור להיקרא המשרד האחורי'. והיא צודקת".

פרנק החל לבנות את המשרד שלו בכך ששכר בפעם הראשונה את מייקל ווינגר כג'נרל מנג'ר, בחור מקריח בן 39 וגאון בתקרת שכר עם חוש ריח לכישרונות ועין לפרטים (כדאי שנערי הכדורים של הקליפרס ידעו כיצד למסור בחימום), ועוזר הג'נרל מנג'ר טרנט רדן, שעבד עם ווינגר בקליבלנד. פרנק הוסיף עוד עוזר גנ'רל מנג'ר, מומחה הסקאוטינג ויחסי השחקנים בשם מארק יוז, 2.07 שרירי, שיודע לשחק בפוסט ולערער את ביטחון צעירי הקליפרס לאחר האימון. פרנק מעולם לא אף אחד מהם לפני שראיין אותם. "זה לא כאילו הוא הביא את החברה שלו", אומר מנהל אחד ב-NBA. "הוא רצה את ההתאמה הכי טובה, וללא דרמה".

הם כולם עובדים עבור השחקנים, ועבור סטיב באלמר, הבעלים הכי עשיר ב-NBA (ובפער גדול) ושנמצא במקום ה-19 ברשימת עשירי עולם. הטייקון האנרגטי של מיקרוסופט לשעבר, שפעם עבר ניתוח במיתרי הקול בגלל צעקות יתר, מוגדר על ידי האינטלקט, יצירתיות והנכונות שלו לנסות כל דבר לפחות פעם אחת. ברוח הזו, באטלר בשנה שעברה חבר לפרנק ושכר את לי ג'נקינס, מחבר של תריסר פרופילים NBA מלאי מחשבות עבור המגזין הזה, בתור מנהל הביצוע עבור מחקר וזהות, תואר מגניב הדורש ממנו לתרום לאסטרטגיית הסגל ולהפוך כל אספקט של הארגון לאטרקטיבי עבור השחקנים העתידיים. ג'ינקינס אוהב לציין כי הפגישות במשרדים הראשיים של הקליפרס לעתים קרובות כוללות "אלוף הטבעות [די בראון, סגן הנשיא לשילוב פיתוח והערכה] ומדען טילים [מנהל מחקר ואנליזה, גרגורי פים, בעל דוקטורט לפיזיקה תיאורטית]".

צוות פיתוח השחקנים כולל את נטלי נקאסה, רכזת UCLA לשעבר בגובה 1.58 שלפני מספר שנים שילמה על עצמה כדי לאמן קבוצת גברים ביפן. "הדרך שבה פאט [בברלי] משחק, זאת הדרך שבה אני שיחקתי", נקאסה אומרת. "הייתי לוחצת על כל המגרש, השתמשתי [בגודל] שלי בתור יתרון. יכולתי גם ללחוץ על הכדור, נכון?"

תרבות עבודה מגוונת ואינטליגנטית היא דבר טוב ויפה, אבל בשנתו השנייה של פרנק, התרשים המרכזי של ארגון הקליפרס הפסיק להתגלגל. למרות שהיה להם את המאזן השלישי הטוב ביותר ב-NBA בין 2012-13 עד ל-2016-17, "זה היה ברור להנהלה ולשחקנים שלנו שאנחנו לא הולכים להגיע לשלב הבא", אומר באלמר. "זה היה כריס פול – ההחלטה שלו, לא שלנו – ההחלטה שלו לומר, 'היי, אני אוהב ללכת [לשחק במקום אחר]'. זה הדליק את הגפרור".

הקליפרס שלחו את הגארד אול-סטאר ליוסטון ביוני 2017 ובתמורה קיבלו שלושה שחקנים שהפכו להיות ידועים כ"שלל פול", או כפי שג'נקינס מכנה אותם, "האבות המייסדים של העידן הזה בכדורסל של הקליפרס".

בברלי שרד גירוש מכוער מאוניברסיטת ארקנסס והוגלה עד לליגות המקצועניות באוקראינה ויוון כדי לבנות את עצמו לתוך תבנית הגארד ההגנתי המעצבן. הראל הוא גבוה שרץ את המגרש שאוהב כדורסל כמו פרנק, אוהב זאת כל כך שהוא רץ במגרשים של וניס ביץ' באמצע העונה. ו-וויליאמס – לו היה לו, ה-GOAT המחתרתי, כוכב סרטוני היילייטס לשעבר שבעונה שעברה הפך להיות שחקן הספסל עם כמות הנקודות הרבה ביותר בהיסטוריית ה-NBA. כאשר הרוקטס קיבלו אותו בעסקה מלוס אנג'לס, לו בכה, ולא משמחה. "הגעתי לקבוצה הזו בזמן בקריירה שלא ידעתי מהי הדרך למעלה", אומר וויליאמס בן ה-32. "חשבתי שסיימתי, בסוף הדרך, ודוק וארגון הקליפרס, הם החיו אותי מחדש".

ניצחונות הקבוצה צנחו מ-51 ל-42 ב-2018 (בברלי סבל מפציעת ברך שסיימה עבורו את העונה בנובמבר), אבל ההגעה של שלל פול "עזרה לכוון את הטון התרבותי", בברלי אומר. הקבוצה החלה ללבוש את המדים השחורים שלה באופן יותר תכוף, בגלל דבר אחד, להקים את המותג שלה בלוס אנג'לס האפלולית. יותר מזה, הקשיחות של בברלי, הראל ושל וויליאמס הבטיחה כי הקבוצה לעולם לא תובך על המגרש, לא משנה כמה הם היו כמיס-מאצ'. ההשפעה שלהם הגיעה לכל הארגון. "היינו מוכנים להשקעה לטווח ארוך", אומר באלמר. "היינו מוכנים לחרוק שיניים, והיינו מוכנים להיות נועזים".

"בעלים בדרך כלל לא מציעים מהלכים נועזים", הוא ממשיך, "אבל אף אחד לא יבצע טרייד על בלייק גריפין מבלי לומר, 'היי סטיב, בוא לפחות נדבר על קודם'".

שבעה חודשים לאחר הטרייד על פול, הקליפרס שלחו את גריפין, הקלעי המוביל שלהם והשחקן הכי מזוהה עם הארגון בהיסטוריה, אל הפיסטונס. באותה עסקה, כמו הברית של לנארד-ג'ורג', סוכמה בשעות הקטנות.

הם לא עשו טנקינג – באלמר התעקש שהקבוצה תישאר תחרותית – אבל עונה שנייה ברציפות הם השלחו את השחקן הכי יקר שלהם, במקרה הזה עבור חבילה המורכבת מטוביאס האריס ובחירת דראפט שהפכה להיות שיי גילגיוס-אלכסנדר. "הימרנו על העתיד שלנו", אומר ווינגר, הג'נרל מנג'ר. "הימרנו על היכולת שלנו לייצב את עצמנו שתוך שנתיים או שלוש שנים יפתח עבורינו חלון הזדמנויות. אבל הכל היה היפותטי באותה תקופה, הכל היה בתיאוריה".

*****

ההכנות החשאיות שלהם לקראת הקיץ של 2019 כללו טרייד על בנו של ריברס, למען השם. "אמרתי, 'תקשיבו, אנחנו הולכים לעשות את זה'", ריברס אומר על השלת שכרו של ריברס בסך 11 מיליון דולר ביוני 2018. "זאת הייתה ההחלטה הכי קשה בחיי". בינתיים, האריס הפך לכוכב, והקליפרס מהר מאוד מצאו את עצמם בקצב מפתיע של 50 ניצחונות.

"למרות הכיף, למרות הריצה, למרות הכימיה הבלתי רגילה שהייתה לקבוצה הזו", אומר ווינגר, "היינו צריכים להיכנס שוב למערה ולהאיר על עצמנו בפנס, על הסגל שלנו, על העתיד, ולערוך שוב דיון קשה". האריס עמד להפוך לשחקן חופשי, והוא לא היה מגיע בזול.

אז ווינגר השלים עסקה לשלוח את "השחקן הכי חביב ומכובד שאי פעם תפגשו", לפילדלפיה בסיום מועד הטריידים בפברואר שעבר. ממש לפני שהטרייד הוכרז, האריס קלע זריקת ניצחון כדי לנצח את ההורנטס. "זה קרא את הלב שלנו", ווינגר נזכר, "אבל היינו צריכים לכבד את התוכנית". המכה התרככה כשנודע שהאריס הולך לשחק עבור קונטנדרית. הסיקסרס הם אנשים טובים, ווינגר חשב, הוא מניו יורק, הוא יהיה קרוב יותר הביתה. "זאת הייתה התאמה טובה עבור טוביאס. זה היה לנו חשוב".

הקליפרס ערכו עוד שתי עסקאות במועד הסופי של הטריידים, כשהם מקבלים את הפורוורדים ג'מייקל גרין וגארט טמפל מהגריזליס, ואת הסנטר איביצ'ה זובאק מהלייקרס – הטרייד הראשון בין שתי הקבוצות האלו מאז הקליפרס עברו צפונה מסן דייגו ב-1984. כאשר הקליפרס הגיעו לבוסטון עבור משחקם ב-9 בפברואר מול הסלטיקס, זובאק חיכה להם במלון שהלייקרס בדיוק עזבו. הקליפרס נפלו באותו הערב לפיגור של 28 נקודות לפני ששאמט, אחד הבחורים החדשים מפילי, קלע ארבע שלשות ברבע הרביעי כדי לדחוף את הקליפרס לניצחון מול בוסטון, 123-112. "הוא רץ לספסל בחיפוש אחר חיבוקים", ווינגר נזכר, "והחברה האחרים כאילו, כן, עשינו זאת! מי אתה?"

הניצחון התניע ריצה של 18-8 שסגרה את העונה הרגילה. סיכום המהלכים האלו רמז על הערמה העומדת לבוא, אם ה-NBA היה נותן יותר תשומת לב. הדבר היחיד שהקליפרס בנו, אחרי הכל, היה מקום שמיני.

Image may contain: one or more people and people playing sport

בלילה שהקליפרס ערכו את העסקה ששלחה את גריפין לדטרויט, עוד בינואר 2018, קוואי לנארד ישב בחוץ בעוד משחק של הספרס עקב פציעת השריר הארבע ראשי. מתואר כשבור ומדוכא, לנארד הקשיב לחברי הקבוצה של הספרס ואנשי הצוות החושבים כי הוא לא ממהר לחזור לפרקט. לנארד לעולם לא לבש שוב את מדי הספרס.

הוא שיחק רק בתשעה משחקים באותה השנה, קולע 146 נקודות – 25 פחות ממה שהוא קלע מול הווריורס בגמר ה-NBA בשנת 2019, שם הוא זיכה את הראפטורס, הקבוצה שלקחה עליו סיכון ועל רגלו הפגועה, עם גביע לארי אובריין.

פתאום, לנארד הושווה, על ידי אחד המאמנים המוערכים בליגה, למייקל ג'ורדן. ריברס נקנס ב-50,000 דולר עבור זה ב-31 במאי, בכך שהפר את חוקי הטמפרינג של הליגה, אבל אף אחד לא מצמץ על ההשוואה. מוסר ההשכל: גורל יכול להשתנות במהירות ב-NBA. ואין עתיד של קבוצה שהולך להשתנות באופן יותר דרמטי מאשר לזו שבצורה סבלנית צברה מקום של 59.7 מיליון דולר בתקרת השכר – הקבוצה שהייתה בשוויון עם הווריורס בסדרת הסיבוב הראשון של הפלייאוף. זה היה עוד כאשר האכילס הימני של קווין דוראנט היה ללא פגם והוא היה השחקן החופשי הבכיר בכיתתו, וכביכול היה נראה כי יחתום עם הניקס, הקבוצה היחידה יחד עם הנטס עם יותר מקום בתקרת השכר מאשר הקליפרס.

דוראנט קלע 50 נקודות במשחק מספר 6 שסיים את הסדרה, אבל רוטציית הקליפרס, שכללה גם את טמפל וג'רום רובינסון, לא רק שהיוו יריב לאלופים המכהנים, אלא גם לקחו מהם שני משחקים. למרות ההדחה שלהם, ששת המשחקים האלו צורפו לקמפיין הפרסום של הקליפרס כדי להשיג את השחקנים הטובים ביותר בליגה. יש לנו כמה כלבים. הצטרף אלינו.

משהו נוסף קרה במהלך הסדרה הזו. ווינגר, הג'נרל מנג'ר הבולט של הקליפרס, סירב להתראיין לתפקיד נשיא פעולות הכדורסל במינסוטה. הסיבה, אומר הבחור מאוהיו שהגיע לאנג'לס, הייתה ש"שיש תחושת אחריות המגיעה עם הצירוף לקבוצה הזו…. ההנהלה שלנו הייתה בעלת תשוקה וצנועה, ורצתה להיות חלק ממשהו מיוחד. הם רצו שתהיה משמעות לעבודה שלהם".

*****

השיחה מראש העיר, אריק גארסטי, הגיעה ממש לפני משחק האול-סטאר 2018 בלוס אנג'לס. "בהובלה לקראת האולימפיאדה, המטרה שלו הייתה להפוך את לוס אנג'לס לעיר הכי בריאה באמריקה בכך שיספק לכל ילד גישה לענפי ספורט", אומרת גיליאן צ'וקר, נשיאת הפעולות העסקיות של הקליפרס (והראשון שבאלמר שכר כשהוא קיבל את הבעלות ב-2014). ראש העיר ביקש מהקליפרס לעזור. אולם העירייה הזמין ביקורת לכל מתקן כדורסל בלוס אנג'לס, בפנים ובחוץ, כדי לקבוע את התנאים שלהם. התוצאה "הגיעה עם הכרכים הענקיים האלו", צ'וקר אומרת. "כתבתי מזכר ונתתי [את הכרכים] לסטיב. הוא יצא לטיסה לאנשהו".

"כאשר הוא נחת, הוא התקשר אלי ואמר, 'בוא נעשה את כולם'". היום הם בסביבות 150 מגרשים ברחבי לוס אנג'לס עם סלים חדשים, רצפה חדשה והשילוב LAC בעיגול במרכז, ועד לסוף 2020 יהיו 348.

הקליפרס גם מימנו חנות ניידת של אופטומטריסט המגיעה לבתי ספר מקומיים כדי לערוך בדיקה לראייה של הילדים ולהתאים להם משקפיים. "יותר מ-30% מהילדים בבתי ספר ציבוריים מתמודדים עם בעיות ראייה", צ'וקר אומרת. "שמים אותם בכיתות מיוחדות, או [מאובחנים לא כשורה] עם לקויות למידה, כאשר מה שהם צריכים זה רק משקפיים". התוכנית הזו החלה בחמישה בתי ספר בוואטס, ואז בכל מערכת בתי הספר של אינגלווד (12,000 תלמידים), ואז בלונג ביץ' (71,000). בערך לפני שנתיים החלו חנויות הראייה הניידות לשרת 670,000 תלמידים במחוז בתי הספר המאוחד של לוס אנג'לס.

בברלי קפץ על הזדמנות נוספת שתיחשף העונה. בשיתוף עם חברה טכנולוגית שבסיסה בלוס אנג'לס הנקראת האני [Honey], הקבוצה תשים בצד בין 50 ל-200 כרטיסים לפני כל משחק ביתי, תתמכר אותם ב-10$ כל אחד ותמכור אותם לאוהדים הלבושים באדום-כחול מחוץ לסטייפלס, תחת העיקרון כי משחקי הקליפרס לא אמורים להיות נגישים רק לבעלי ביטחון פיננסי.

כאשר הקליפרס החתימו מחדש את בברלי מוקדם ביולי, לנארד שם לכך לב. כך גם שחקן אחר שאיפלו לא היה בשוק.

"כאשר העונה נגמרה", פרנק אומר. "היינו מאוד שקופים שקוואי הולך להיות המטרה מספר 1 שלנו". פרנק שלח אנשי צוות – אפילו את באלמר – למשחקי הראפטורס כדי ההיר את האינטרס של הקבוצה כמו גם לבחון. "היינו נעולים, ולא הסתרנו זאת".

כאשר הגיע הזמן להיפגש עם לנארד ומשפחתו, פרנק קיבל יותר ביטחון כשהוא למד כי "קוואי אוהב את החברה שלנו. הוא עבר כל שחקן, הוא הכיר את המשחק שלהם". לאחר מכן, הקליפרס נאלצו לחכות ולהזיע כאשר לנארד נפגש עם הלייקרס בזמן שהם מגבשים את תוכנית ב' שלהם.

אלו היו שלושה ימים רצופים של הזמנות אוכל וקפה, עם פרנק, ווינגר ושאר אנשי ההנהלה נועדים עד שתיים לפנות בוקר, ואז חוזרים בשש לאחר שמיהרו לבתיהם בהתאמה באזור סאות' ביי כדי להתקלח. "ההלוך ושוב, שיחות הטלפון, השיחות השונות כדי לשמור את כולם בעניינים", פרנק נזכר. "היה לנו את כל המשרד בחדר קטן, אני חושב שבנקודה מסוימת המזגן לא עבד, הזענו חבל על הזמן, ואז יש רעידת אדמה, הבניין רועד, [אנחנו] מדברים עם סטיב, מדברים עם דוק, מדברים עם ג'רי, נותנים לכולם את המידע…."

בסוף, לנארד נתן להם לדעת שלא רק שיש להם עסקה, ג'ורג' רצה גם כן להצטרף. הנהלת הקליפרס חיברו ביחד את החתיכות לטרייד עם אוקלהומה סיטי, ומהר. התוצאה הסופית, אומר פרנק, "הייתה התרגשות בלתי יאמנת ושמחה, אבל אז יש הכאב שצריך להתקשר לשיי" – ששיחק נפלא ב-82 משחקים כשחקן שנה ראשונה – "ואמא של שיי, צ'רמין. והיינו צריכים לומר לגאלו [הפורוורד דנילו גלינארי]" שהוא יצטרף לגילגיוס-אלכסנדר באוקלהומה סיטי.

"הנה שיי, הוא בן 20, מעולם לא חשבנו שנעשה עליו טרייד, אבל הוא ככה, 'עשיתם עלי טרייד עבור פול ג'ורג'? כן, אני מבין את זה. זה פול ג'ורג"".

זה היה הצעד הסופי והקריטי במסע שארך שלוש שנים. "אתה רוצה לוודא שהכל מתנהל בצורה הנכונה", אומר פרנק. "ניהול המידע, לתת לאנשים לדעת את הסדר הנכון, בזמן הנכון. דבר אחד שהקבוצה שלנו גאה בעצמה היא כי הדברים לא דלפו החוצה".

"למדנו מספר דברים שעשינו את הטרייד על בלייק", פרנק מוסיף ברצינות, בהסתכלות על העסקה ב-2018 בה נפגעו רגשות שלא לצורך, "דברים שיכולנו להשתפר בהם".

בברלי היה בלאס וגאס, במסעדת קרבון עם וויליאמס. "חבר קבוצתי לשעבר, צ'נדלר פרסונס, בישר לי את החדשות כאילו הייתי חלק מהעסקה", בברלי אומר. "'חברה קיבלתם את קוואי ופול ג'ורג', אני די בטוח שבעבירו אתכם בטרייד'".

בינתיים, בחזרה במשרד הלחוץ באל סגונדו, מישהו מצא חצי בקבוק וודקה תפוחי אדמה של צ'ופין וכמה כוסות אדומות של סולו להרמת כוסית שהלכה כהלכה במקום אסון. תוך ארבע שעות, הם היו חזרה על זה, עובדים על החוזה החדש של ג'מייקל גרין.

בברלי ו-וויליאמס היו ערים מהשעות המוקדמות, בנוסף, מתאמנים וזורקים ב-UNLV עם עוזר המאמן, סם קאסל. "כבר הייתה בנו אש בוערת", אומר בברלי, "אבל כאשר אתה מקבל את החדשות כשלא היית מוכן אליהן, מחדד את החרבות שלך, מוודא שהכל כשורה". ואז מונטרזל הופיע באולם תומאס ומאק כשהוא לובש גופיית רטרו של הקליפרס מ-שנות ה-90, עם הכיתוב המסולסל בלבן שהיה שם נרדף במשך עשורים לסחבה.

מהדורת המדים של העיר החדשה שהראל והקליפרס יציגו לראשונה העונה עוצבו בשיתוף עם מר קרטון, אמן הקעקועים הנודע מלוס אנג'לס ואבן בוחן תרבותית, ועוד ראייה על החיבור של הארגון עם הצד הזה של העיר שהוא לא קלישאת מאליבו-הוליווד שהתקשורת מייצרת ברחבי העולם. הם ילבשו על ידי הקבוצה שעכשיו מציגה את שני שחקני הכנף המסקרנים של המשחק, הקבוצה שתיכנס ל-2020 עם זהות של הגנה-יוצרת-התקפה הבנויה מסביב ללנארד וג'ורג', ילידי דרום קליפורניה. אבל זה מה שהארגון באמת שואף להתרחב מעבר לסגל.

"הלכנו לקוואי לאחר שמישהו ניגש אלינו בקשר לתרומה של ילקוטים לילדי אמנה וחסרי בית", אומרת צ'וקר. "למדנו שיש 140,000 ילדים שזקוקים לילקוטים כדי להתחיל את שנת הלימודים. ואז הבנו שאם ניתן ילקוטים לילדים האלו, הם יסתובבו עם משהו שממתג אותם ככאלו הזקוקים לעזרה. אז החלטנו, בואו פשוט ניתן ילקוטים לכולם".

כאשר היא הזכירה זאת ללנארד, הוא הציע שהם יתחילו זאת במורנו וואלי, היכן שהוא גדל.

"לפני חודש בערך, התחלנו את הבוקר שלנו במורנו וואלי והכרזנו שניתן ילקוטים לכל ילד במערכת בתי הספר של ריברסייד קאונטי", נזכרת צ'וקר. היא לחשה ללנארד שהיא הביאה את הקמע של הקליפרס, צ'אק הקונדור, על מנת שהכוכב החדש של הקבוצה לא יצטרך לתת בעצמו 350 ילקוטים. לנארד התעקש לעשות זאת בעצמו. ואז הם נסעו לבית הספר היסודי ברחוב 107 בדרום לוס אנג'לס, והודיעו כי הם יחלקו ילקוטים לכל ילד במחוז בית הספר המאוחד בלוס אנג'לס. עד הכריסמס, מיליון ילקוטים יחולקו ברחבי כל האזור.

"כל הדבר הזה מרגיש כמו תנועה", אומר ריברס. "אנחנו והאוהדים. ככה אני מרגיש. תנועה שאוספת תומכים, שאוספת כוח. אלוהים, מעולם לא חשבתי שאנחנו יכולים לגרום לזה לקרות. הייתה לנו קבוצה באמת טובה עם בלייק וכריס ודי ג'יי [דיאנדרה ג'ורדן], אבל לא הצלחנו לגרום לתנועה להתקדם. ועכשיו זה ממש תפס. אנחנו זזים, אנחנו אוספים אנשים [ללכת] יחד איתנו. ואנחנו רק התחלנו".

לפוסט הזה יש 9 תגובות

 1. מעולה סמיללי מעניין אבל תכלס קאווי רצה להגיע ללוס אנגלס אז כל היתר האדרה עצמית והוא גם זה שארגן את גורג.
  עם כל האנשים וכל סה היה מתבצע באטלנטה למשל קאווי לא היה מגיע לשם גם ככה אז הכל זה די סרק. קאווי רצה לוס אנגלס סגר איתם את זה בפברואר ואז פינו הכל.

 2. אחלה מאמר סמיילי
  ותרגום מצויין
  הקליפרס באמת החליפו את עורם בשנים האחרונות, יחד עם ההתרסקות (עד השנה) של הלייקרס.
  אני מאמין שהרבה הם אוהדי הצלחות אבל ימים יגידו
  🙂

  1. בטוח שכן, תמיד עד טרמפיסטים על העגלה ברץ'..
   מצד שני שאתה תורם לקהילה ובדגש על ילדים ושם ברחבי העיר 350 מגרשים לציבור הרחב עם לוגו של הקליפרס זו דרך לבנות קהילת אוהדים מגיל צעיר (ברור שקבוצה מצליחה הרבה יותר קל לעשות את זה), יש משהו מאוד בריא בארגון ששנים היה מאוד חולה

 3. תודה סמיילי על תרגום מצוין כהרגלך.
  תודה לפה הגזעני והמטונף של סטרלינג שאילץ את הליגה לדחוף אותו החוצה ותודה לבאלמר שהחליט לקנות.
  כל השינויים מתחילים מהראש – החלפת בעלים איום נורא הבעלים מעולה שכנראה לפי המאמר גם מביא תרבות ארגונית שונה ובריאה. הפך ארגון שמעטים באו לשחק בו מרצונם לכזה שוכבים אשכרה בוחרים לבוא אליו.
  אוהדי הניקס אל תאבדו תקווה אולי יום אחד זה גם יקרה לכם…

 4. ומילה טוב גם לדוק ריברס שהוזז לתפקיד המאמן הראשי בלבד אך בחר להשאר ועושה בעיניי עבודה טובה מאוד שהוא מרוכז רק בזה.

 5. הכל טוב ויפה אבל הליגה תחליט (אם גדול בשלב זה) לחקור את התלונות של הליקרס על האנשים שמקיפים את קוואי (הדוד דניס) והן תמצאנה נכונות (יהיה קשה להוכיח ללא הקלטות) סופו מי ישורנו

כתיבת תגובה

סגירת תפריט