אר ג'יי המפטון למד היטב את השיעורים שלו – ג'ונתן אברמס / תרגום Smiley

אר ג'יי המפטון למד היטב את השיעורים שלו – ג'ונתן אברמס / תרגום Smiley

אר ג'יי המפטון למד היטב את השיעורים שלו

שיטות המוטיבציה הקשוחות של אביו גרמו לעתים לרגעים של מתח בבית. אבל עכשיו, כאשר פוטנציאל בחירת הלוטרי העתידית של ה-NBA מתכונן לשחק בניו זילנד, זה ברור שאר ג'יי ואביו למדו הרבה אחד מהשני.

ג'ונתן אברמס / Bleacher Report
יוני 23, 2019

מאמר מקורי: https://bleacherreport.com/articles/2842196-rj-hampton-has-learned-his-lessons-well

אר ג'יי המפטון לא יכול שלא להביט סביב כאשר הוא נכנס לממבה ספורטס אקדמי. מרכז האימונים הופך להיות יעד עבור שחקני NBA ובעלי התקוות בדרום קליפורניה.

יום אחד, המפטון יכול לזהות שחקן שהוא בדיוק צפה בו בטורניר ה-NCAA כשהוא מתכונן לדראפט ה-NBA. ביום אחר, הוא תופס את אנטוני דיוויס ואת ג'רו הולידיי. חברים מהבית בליטל אלם, טקסס, מספקים וידאו כהוכחה. המפטון מסרב. אם הוא הולך להיות בקרוב חלק מזה, הוא צריך להראות עם אותו הסגנון בזמן שהוא חווה מעבר מהיר מילד פלא למקצוען.

רוד המפטון, אביו של אר ג'יי, כנראה יעדיף שהוא יצעד בעיניים עצומות. "זה מסע ההופעות הזה", הוא אומר. "אני בכלל לא רוצה שהוא יהיה מסביב לחרא הזה. הוא עדיין לא בסטטוס הזה. אני ממשיך לומר לו, 'אני הייתי בסדר במשך 51 שנה, ויש לי עוד 51 שנה לפני. אני חייב לוודא שאתה בסדר'".

לאחר המתיחות, הצמד מבטיח לעצמו חצי מגרש כדי להתחיל את ריקוד סשן האימונים הרגיל שלהם. תחילה, אר ג'יי צריך ללכת לשירותים. "בכל פעם", רוד אומר. "בכל פעם שאנחנו עומדים להתחיל, הוא צריך ללכת. הוא לא יודע את זה לפני?"

אר ג'יי, קומבו גארד בגובה 1.96, ממהר לחזור. הוא מתחיל כשהוא מכדרר שני כדורים בו זמנית. ליי-אפים במהלכי יורו והשעייה מתפתחים לסטים קצרים של זריקות.

הוא מוריד את הקפוצ'ון שלו. הדם זורם. האימון נכנס להילוך גבוה. וכך גם רוד.

כדור נבעט חזרה. "תוציא את הידיים מהכיסים שלך", רוד מורה לכריסטיאן גרגורי, אחד מתוך בודדים שסומכים עליהם ושהצליח לחדור את המעגל הפנימי של ההמפטונים וכרגע משמש כמחזיר כדורים. "הבן זונה מסתובב פה כאילו הוא ג'רי ווסט, כאילו הוא חלק ממשפחת באס".

זריקות מחצי מרחק לאחר מכן. רוד מורה לאר ג'יי לתת מהלך מהיר ולעלות לזריקה מקו העונשין. "זריקות מטווח הביניים משתלמות", רוד אומר. "תקלע את החרא הזה, ואתה תקבל תשלום ל-40 עונות". אר ג'יי מגיע אל הקו, מבצע סטפ-בק וזורק. "אמרתי טווח ביניים", רוד אומר. "סטף בלבל את כולכם, בחיי. סטף לא אמיתי".

אר ג'יי ממלמל משהו תוך כדי התנשפויות. הוא קיווה לסשן רגוע יותר. "תקלע, ואני לא אגיד כלום", רוד רוטן. "אתה לא הולך לדבר לפט ריילי בצורה הזו. אתה לא הולך לדבר בדרך הזאת למאמני NBA".

רוד מורה לאר ג'יי לקלוע זריקת עונשין. הוא לוקח צעד אחורה מהקו, מקריא את התרגיל הבא. "עוד אחת", רוד אומר. הוא קובר אותה. "עוד אחת". ועוד אחת.

רוד יותר מזיע מאר ג'יי, נותן מסירות כאשר בנו נע מאחורי קשת השלוש. האנליסטים לעתים הם קנאים יותר בהערכת השוואות עבור שחקנים כמו אר ג'יי בעלי תערובת מגרה של גיל ופוטנציאל. אחד תייג אותו כ"ג'ון וול עם זריקת ניתור". אר ג'יי עכשיו הרבה מאחורי קשת השלוש, מראה רגש עדין. זריקה אחר זריקה צוללת דרך הרשת. "קלעים זורקים", רוד אומר. "לשם אנחנו הולכים. כסף בבנק".

היעד נראה באופק, אם כי יש עצירת ביניים במרחק 7,000 מיילים עד ל-NBA. ההמפטונים עשו גלים בחודש שעבר כאשר אר ג'יי הכריז שהוא הולך לשחק כמקצוען עבור הניו זילנד ברייקרס בליגת הכדורסל האוסטרלית, כשהוא פוסח על ה-NCAA.

"אתה אף פעם לא הולך להיות גדול יותר מ[ג'ון] קאלפרי", אומר רוד. "אתה אף פעם לא הולך להיות גדול יותר מביל סלף. אתה אף פעם לא הולך להיות גדול יותר מהמאמן ששבסקי. וזה בסדר. אבל, אפילו שהילדים האלה הולכים למכללות, תן להם את מה שהם ראויים לו. ולמה הם ראויים? האם אלו דקות משחק? האם אלו ספרים, כדור, שכר לימוד? זה בסדר. אבל כאשר אתה מרוויח כל כך הרבה כסף, אתה חייב לחלק את העוגה. אתה חייב לחלק את העוגה. בחזרה לתחילת שנות ה-80, 70 ו-60, לא הכרנו משהו טוב יותר. אבל הילדים האלה – יש לך ילד בבית הספר שלו, ג'אבז [ווילאלובוס], שפרש מכדורסל. ממה הוא עושה כסף?"

"יוטיוב, אינסטגרם", אר ג'יי עונה. "יש לו, ככה, מיליון עוקבים. פרש מכדורסל בשביל זה".

"אז, אם הוא הולך לאוניברסיטת אוקלהומה, רק כסטודנט, אתה הולך לומר שהוא צריך להפסיק את ערוץ היוטיוב שלו?" רוד אומר. "הם לא הולכים לומר את זה. זה אותו הדבר".

יותר מעשור לפני, סוני ואקרו, מנהל הנעליים לשעבר, תיווך בעסקה עבור ברנדון ג'נינגס שילך ישירות מאוק היל אקדמי למשחק מקצועני באיטליה. ב-NBA היה מנדט כי שחקן צריך להיות לפחות בן 19 ולאחר שנה מהתיכון כדי להגיש את עצמו לדראפט. ואקרו הניח כי זרם של שחקני על צעירים ילך בדרכו של ג'נינגס, מחדדים את יכולות המשחק שלהם במשרה מלאה כמקצוענים ויפסחו על משחק המכללות. ואקרו הרגיש כי בתי הספר והמאמנים לא מעריכים את השחקנים לפי השווי האמיתי שלהם.

מעטים פעלו כך. רוב הכוכבים, כמו זאיון וויליאמסון, בחרו להתענג תחת אור הזרקורים של ה-NCAA. דריוס ביזלי, פורוורד שנבחר בבחירה ה-23 בדראפט בליל חמישי, בילה את השנה האחרונה באימון ובהתמחות אצל ניו באלאנס במקום במכללה, אבל הוא עדיין יוצא דופן. "אנחנו היחידים שיש לנו מערכת ולילדים לא ממש דואגים", אומר סוכנו של המפטון, האפי וולטרס, שגם ערך את המשא ומתן עבור גארד אוקלהומה סיטי ת'אנדר על עסקת ה-NBL שלו לפני שנבחר בדראפט ב-2017. "אז, זוהי אחת הדרכים, אני חושב, שבתקווה הדברים ישתנו".

בנוגע לחלקם, ה-NBA ואיגוד השחקנים צפויים להוריד את הגיל שבו לשחקנים זכאות להירשם לדרפאט לגיל 18 בדראפט שיערך בשנת 2022.

המפון, 18, לא מתמודד עם דאגות הזכאות. הוא בעל ממוצע GPA של 3.8 בתיכון. "כותב בקלות", הוא אומר. אימו, מרקיטה, סיימה תואר מאסטר במנהיגות ופיתוח מקצועי בזמן שגידלה את הילדים. היא תזמנה את לימודיה לפי לוח הזמנים של הכדורסל וסירבה לתת לאר ג'יי להחליק בלימודיו שלו. הוא החזיק במספיק מידע כדי לעבור ללא הרבה הכנה, אבל רק לעבר לא היה מספיק טוב עבור מרקיטה. "אתה לא יכול לקבל C", היא הייתה אומרת לו.

אבל יכולות הקליעה שלו העלו את מניות הדראפט שלו (ESPN כרגע מדרגים אותו במקום השישי ב-2020), המשפחה לקחה החלטת כדורסל מקצועית.

"אנחנו תאגיד בשלבים המוקדמים", רוד אומר. "אתה צריך לראות איך 10 השנים הבאות יראו. אתה יכול להכין את עצמך לטווח הארוך".

ואקרו לא מצפה בינתיים שיהיה שיטפון של שחקנים שיחקה את תוכניותיו של המפטון, אבל לאמלו בול כבר הצהיר שהוא מצטרף לאילווארה הוקס בליגת הכדורסל הלאומית, וקניון מרטין ג'וניור מחפש אחר הזדמנויות מקצועניות בינלאומיות במקום לשחק בוונדרבילט, כתוצאה רבה מכיוון שהוא הושפע מהחלטתו של המפטון.

"ישנם עדיין אינדיבידואלים ללא סימני שאלה מסביב לשמם שפשוט אומרים, "מה לעזאזל אני עושה?" ואקרו אומר. "הוא היה כמעט כמו בן סימונס. הם הכריחו [את סימונס ללכת למכללה], ואחד הכישרונות הגדולים בתקופה ההיא ידע שזה היה טריק. אני חושב [שהמפטון] אומר, 'למה אני הולך להמשיך עם הטריק הזה? אני רק רוצה ללכת ל-NBA בשנה הבאה'".

התכנית היא לא רק בהגעה ל-NBA, בכל מקרה.

"אני יודע שכאשר הוא הולך לניו זילנד, הולכת להיות לו מטרה על הגב", רוד אומר. "הוא הולך למצוא  דרך".

Image may contain: 3 people, text

הוא פונה אל אר ג'יי. "אני אומר לך, אתה חייב למצוא דרך. … הבמה ערוכה עבורך. … אני לא הולך לומר שהוא צריך למצוא דרך כדי להיבחר בדראפט. אתה הולך להיבחר בדראפט. אם לא, צריך שמשהו קטסטרופלי יתרחש".

"התפילה והקטע שלי עבורו, שאתה צריך למצוא את הדרך להיות הבחירה ה-1. ואם אני שם את האתגר הזה מולו, הוא הולך להבין מה תהיה הדרך".

רוד יודע הכי טוב. הוא הניח אתגרים מול בנו למשך זמן מה על מנת להכין אותו לזה.


האימון ממשיך בשלו כאשר אר ג'יי עושה את דרכו למגרש השני באקדמיה. הוא לובש קפוצ'ון עם תמונה של ניפסי האסל, אמן ההיפ-הופ ופעיל קהילתי שנרצח במרץ. הוא שמע לראשונה על ניפסי לפני מספר שנים ב"קילר", שיר יחד עם דרייק. "אני ממשיך להרוויח כסף ואף פעם לא יוצא החוצה … אז אני נכנס לליגה ישירות מהרחובות ללא שום מגלה כשרונות", ניפסי מבצע ראפ בשיר.

עבור אר ג'יי, האמנות של האסל מראה אותנטיות בסדר העדיפויות על חשבון טרנדים פופולאריים. "לא אכפת לו מהמכוניות ומהכסף", אר ג'יי אומר. "הוא לא  עושה ראפ על מה שמתרחש עכשיו. אם לא אהבת על מה שהוא עשה ראפ, לא היה אכפת לו. … אני יודע שהרבה אנשים אפילו לא אהבו את ההחלטה שלי, אבל כל עוד אני שמח איתה, אנשים שלא שמחים, אני לא יכול לעשות דבר לגבי זה".

הוא מוסיף: "אני חושב שאני בונה מסלול חדש עבור חברה המסוגלים ללכת למכללה אבל לא ילכו לשם וישחקו כדורסל מקצועני. ישנם אנשים שעשו זאת והיו חייבים לעשות זאת בגלל שלא היו להם את הציונים, אבל אני חושב שבזה שאני לוקח את המסלול הזה אני אומר, 'אפילו אם אתה תלמיד מצטיין אבל המטרה העיקרית שלך היא להגיע ל-NBA, אתה יכול לעשות את זה'".

הבחירה נשארה בידי אר ג'יי, הזכות לאוטונומיה שרוד היה מעדיף שתהיה לו אותה בזמן קריירת המכללות שלו. המציאות שלו הייתה שונה לחלוטין בפרסומת ה-NCAA האידיאלית. הוא הגיע ל-SMU כגיבור מקומי, גארד גדול בעידן של חוקי הגנה אחרים. הוא מצא משוכות בכל מקום שאליו פנה. הוא היה בקבוצת המחליפים במשך עונה. הצהרת 48 הכריחה אותו לעוד עונה בחוץ. דייב בליס, המאמן שגייס אותו, עזב והוחלף באחד שלא התאים לסגנונו של רוד. הם הלכו ראש בראש. בינתיים, חקירות ה-NCAA ריחפו מעל הקמפוס של SMU. תוכנית הפוטבול נפגעה מהפרות חוק חמורות, כולל שימוש קרנות כספיות כדי לשלם לשחקנים. רכביו של רוד שימשו כנושא בשתי חקירות.

"ראיתי את העסק שבכדורסל המכללות", רוד אומר. "זה בקשר למאמן. זה קשור לחברת הנעליים. זה קשור לתקשורת. באותו הזמן, זה ממש לא היה קשור לשחקנים. לא היו שום רשתות חברתיות ודברים כאלו. זה היה לעשות את זה בדרך ההיא או לעבור".

הוא נשאר, סיים את לימודיו ושיחק כדורסל מעבר לים למשך מספר שנים. הוא הקים חברת ייעוץ לכדורסל ועדיין המשיך לשחק, משחק בליגות pro-am, כאשר אר ג'יי נולד.

רוד גילה שבנו הוא עכבר אולמות. הם החלו בסשן של אימונים כאשר אר ג'יי התחיל את כיתה ב'. הוא המשיך להשתפר ולהשתפר. מאמנים ושחקנים אחרים התפעלו מכישוריו ויכולותיו של אר ג'י. רוד לא סמך על דעתו שלו. כן, בנו יכול היה לשחק, אבל הוא עדיין היה יכול לדחוף אותו להשתפר. היה זה אר ג'יי שאמר לו שהוא רוצה להיות שחקן NBA. רוד הבטיח להביא אותו לשם עם הוא ישקיע את העבודה.

אז הוא לחץ, דחף ודרבן.

"היחסים שלנו לא תמיד היו שמנת ותותים", רוד מודה. "[כאשר] נכנסנו למכונית לאחר המשחק, מהר מאוד, המשכתי כמאמן. לא הפכתי לאבא". מרקיטה התעקשה שעליו להיות אביו של אר ג'יי מחוץ למגרש. לא זכיתי להיות אבא, לפי מחשבתו של רוד. הוא רצה להיות מקצוען, אני חייב להפוך אותו למקצוען. "בכך שעשיתי זאת", הוא מודה, "הפסדתי את בני".

נקודת השבר הגיע כאשר רוד אימן את אר ג'יי במשחק AAU במהלך עונתו הראשונה. ביתרון שתיים עם פחות מדקה, אר ג'יי הלך להטבעה והחטיא.

רוד לא היה שמח.

"ראיתי שהוא האמין שהוא ממש טוב – מה שאנחנו מכנים חושב את עצמו – וזה לחלוטין העלה לי את הסעיף", רוד אומר. "הוא ירד להגנה, ואני צורח עליו. לחלוטין מאבד שליטה. קראתי לפסק זמן. אמרתי, 'מי לעזאזל אתה חושב שאתה? אתה חושב לעזאזל שאתה שחקן?' פאוו".

רוד הכה את אר ג'יי בעורף ראשו.

"הוא לא אהב את זה", רוד נזכר. "חמש עשרה מאמני מהדיביזיה הראשונה היו ממש שם. לאחר המשחק, אמא שלו כסחה אותי".

אר ג'יי אמר למרקיטה שהוא שונא את אביו.

מרקיטה, המתארת את עצמה כאמא ומתווכת, אמרה לאר ג'יי ללכת לדבר עם רוד. והיא אמרה לרוד ללכת לדבר עם אר ג'יי.

"יש כל כך הרבה בחורים צעירים שם בחוץ שהם ללא האבות שלהם", מרקיטה אומרת. "במיוחד שיש לך אבא שנמצא כאן מאז שהגחת מהרחם. האיש הזה היה אבא לילדיו. אבל … עם רוד, אתה יכול לרצות משהו ממש חזק עבור מישהו שזה הופך להיות מכוער ומלוכלך. אתה לא יכול לרצות משהו עבור מישהו יותר ממה שהם רוצים את זה לעצמם. אתה חייב לאפשר לאר ג'יי לגדול".

רוד בטח בה שהוא לא צריך להיות קשה איתו, בגלל שמאמנים בעתיד אפילו יהיו קשוחים יותר. אר ג'יי אמר לה שאבא שלו היה שתלטני. היא הייתה, ועדיין, קול ההגיון עבור שניהם.

"מה שקרה, זאת הייתה נקודת ההתפכחות שלי", רוד אומר. "אני לחלוטין לא כיבדתי אותו. היה צריך לעשות את זה, אבל זה שם לי אור על הראש. אם אני לא אלחץ על הבלמים, אני הולך לאבד אותו".

רוד שחרר את המושכות .. במידה מסוימת. הוא לא היה בעד שאר ג'יי יעשה איזשהם קעקועים, באומרו שזה יפגע ביכולות שלו למכור נעליים, אבל הוא הסכים לאפשר זאת אם הוא משיג את המטרות שלו ואפשר להסתיר את הקעקוע ביגוד. אר ג'יי רצה מכונית. הויכוח הזה נמשך.

"אני עדיין נוקשה … אבל הוא גבר עכשיו. הוא מסוגל להאכיל את עצמו לרכוש לעצמו בגדים. אבל מה שאני רואה עכשיו, הוא נשען עלי יותר [כאבא]. אני מקבל בחזרה, לא את השנים, אבל את החודשי  שהחמצתי. אני רוצה להיות המאמן שלו, המנטור שלו, אבל אני ממש רוצה להיות אבא שלו בסופו של יום. זהו זה".


לפני שנה, ג'ואי רייט צלצל לרוד המפטון. רייט אימן את טרנס פרגוסון בקבוצת ה-NBL, אדלייד 36' ושיחק מול המפטון במכללות כאשר היה בטקסס. "האם [אר ג'יי] הוא  בנך?" הוא שאל. "אך תשלח אותו למכללה. יש לו את זה. תשלח אותו לכאן. תנאי המחייה נהדרים. אתם הולכים לקבל את הכסף שלכם".

רוד החל לחפש אחר הקבוצות והשחקנים שהגיעו ל-NBA מליגת ה-NBL, רשימה הכוללת את הבוגרים ג'ו אינגלס וג'יימס אניס.

"אתה רוצה ללכת למכללה?" הוא שאל את אר ג'יי. הוא הציג את ה-NBL כאופציה שיש לשקול. אר ג'יי חשב כי אביו מתלוצץ. לא באמת דאגתי לגבי מה שהוא אומר, הוא חשב. תן לי רק לחזור לתהליך הגיוס שלי. לאחר הערכה מחודשת, הוא צמצם את אפשרויות יעדי המכללה שלו לקנזס, ממפיס או טקסס טק.

חודש עבר. הצמד נשאר ער כדי לצפות במשחקי NBL באינטרנט. "אתה רואה מעודדות ועשן שעולה משם", רוד אומר. "כל הדברים הנוספים. זה כמו מיני NBA".

טורניר ה-NCAA הגיע וחלף. מרקיטה נזכרת בהתרגשות כאשר אר ג'יי קיבל את מכתב הגיוס שלו, אבל היא החמיצה כאשר התהליך המשיך. "האם זה עובד לפעמים עבור האתלט?" היא שאלה. "זה עובד, אבל ישנם חורים בזה שאני לא ממש אוהב, שראיתי בדרך שאני פשוט לא חושב שהם הוגנים ונכונים".

"יש אנשים אמיתיים, אבל אני חושב שבתהליך הגיוס, ישנם הרבה משחקים. מאמנים לא כנים לגמרי. אתה רואה שהם צריכים לתת הבטחות לאדם הזה ולאדם ההוא ואיך אתה בסופו של דבר תצא? זה דבר לא ידוע, ואם אתה לא מסתדר עם המאמן, אם מאמנים יגייסו אותו ולא יגידו לך, ואז אתה מגיע לשם …"

אני באמת די אוהב את זה, אר ג'יי חשב במאי. "באמת רציתי לעשות את זה", הוא אומר.

הם התקבעו על קבוצה ניו זילנדית לאחר שמצאו נוחות אצל שחקן פלורידה לשעבר, מאט וולש, אשר מכהן כחלק מקבוצת הבעלים. "בנוסף, יש לו הזדמנות להיות רכז פותח", רוד מוסיף. "כמה קבוצות אחרות אמרו לנו, 'הוא יכול להגיע לכאן, הכסף הולך להיות בסדר, תנאי המחייה הולכים להיות בסדר, אבל הוא הולך לשחק רק שש דקות'. אנחנו לא נגיע עבור זה".

ההחלטה גררה הרבה ביקורת מאלו אשר הרגישו שהמשפחה הוליכה שולל את המכללות בזמן שערכו משא ומתן על חוזה מעבר לים.

רוד דוחה את ההנחות הללו.

"אני לעולם לא הייתי נותן לו לחתום על חוזה עם הליגה עד שהיינו מודיעים לקנזס", הוא אומר. "אז, הוא חתם על מכתב כוונות עם הליגה שהוא מתכוון להיכנס להסכם חוזי. למה? בגלל שהוא צריך לקבל ביטוח. אני כאבא שלו, הוא בן 18. אם אני אתן לך לחתום, אתה סוגר את העסקה. אז אמרתי לו, 'תחתום על המכתב שמראה כוונה, ואנחנו הולכים להמתין'. בגלל מה אם הילד בן ה-18 שלי מודיע לי, 'אבא, אני מפחד. אני רוצה ללכת למכללה'? קנזס, בסופו של יום, אם הכל נופל, אף אחד אפילו לא היה יודע מזה. הוא היה הולך לקנזס".

אר ג'יי הצהיר על כוונותיו מאוחר במאי ב-ESPN.

"כדורסל זהו ספורט שבו אני מרגיש שבכל גיל, שאם יש לך את רמת הכישורים ואת הכישרון ומוסר העבודה, אתה יכול להיות הטוב ביותר בכל רמה", אר ג'יי אומר. "פוטבול, אתה צריך להיות מוכן פיזית כדי ללכת ל-NFL או שתיהרג. אבל כדורסל הוא יותר משחק של כושר, ככה שאם יש לך את הלך המחשבה ואת הכישורים ואת הכישרון ומוסר העבודה, אתה יכול להיות בן 16. שחקנים מקצוענים – תראו את לוקה דונצ'יץ', משחק בליגה האירופית הכי טובה בגיל 16. ואז הוא ה-MVP בגיל 18".

המשפחה מתכננת לעזוב לניו זילנד בסתיו. "אני חושב שהוא יתאים נהדר, אבל בהחלט שיהיה הלך תרבות כאשר הוא יגיע לכאן לראשונה", אומר דילון בושר, הג'נרל מנג'ר של ניו זילנד. "אנחנו מדינה דוברת אנגלית. הוא לא צריך לדאוג לגבי זה. הולכים להיות חברי קבוצה נהדרים שהולכים לתמוך בו ולעזור לו לגדול, אבל בכל פעם שאתה מגיע ממשחק של כדורסל תיכונים לתוך אווירה מקצוענית במלואה, תמיד הולך להיות הלך תרבות. זה נהדר שמשפחתו הולכת להיות כאן איתו כדי לעזור לו עם הצלחת המעבר למקצוען במשרה מלאה".

הברייקרס סיימו במאזן של 12 ניצחונות מול 16 הפסדים את העונה האחרונה תחת המאמן קווין ברוסוול, ששיחק כרכז עבור ג'ורג'טאון בשנים 1998-2002 לפני שבילה את 14 השנים הבאות כשהוא משחק במגוון קבוצות, רובן מעבר לים.

"אני שם כדי להצליח ככל יכולתי ולעזור לקבוצה שלי לנצח", אומר אר ג'יי. "אני מרגיש שאם אשחק טוב, הקבוצה הולכת לשחק טוב. ואז אנחנו הולכים לנצח. זאת לא ליגה קלה, [אבל] אני רוצה לזכות שם באליפות. זוהי המטרה העיקרית".

החשש העיקרי של אר ג'יי הוא הבדלי הזמנים ולהיות מסוגל להתעדכן עם חבריו בבית בליטל אלם. "כאשר אני אשן, הם יהיו ערים", הוא אומר. עדיין, מגלי כישרונות של ה-NBA צפויים לעקוב אחריו לניו זילנד.

הוא מתעקש שהוא לא מודאג מהפוטנציאל הפרסומי שהוא יחמיץ מכך שיהיה מחוץ לבועת ה-NCAA.

"אם אנחנו אמיתיים, אף ילד במכללה לא קיבל פרסום השנה, מלבד זאיון", אר ג'יי אומר. "זה הכל היה זאיון. כל הזמן, זאיון. זה בעיקרון היה זאיון, ESPN. הוא יכול היה ללכת לסין ועדיין להיות זאיון, ESPN. אני פשוט חשבתי כשאתה הולך למכללה, הם הולכים לבחור בחור אחד שיהיה אותו הזאיון עבור המחזור. כל היתר הולכים להישאר בצל".


כאשר עוד סשן אימונים בין אבא לבן מסתיים, ילד גבוה ורזה בן 11 זורק בעצמו בצידו האחר של המגרש.

אר ג'יי מתאר את אחיו הצעיר, ראיין, כטוב ממנו באותו גיל. "רק בגלל שהוא היה בסביבה של אר ג'יי כל כך הרבה", רוד אומר.

ראיין ביקש להתאמן תחת אביו, כמו אחיו הבוגר. רוד התנגד. הוא עשוי להתחיל איתו בחטיבת הביניים.

"אני לא חושב שעלי לעשות כל כך הרבה, והוא רוצה שאצרח ואצעק לעברו", רוד אומר. "הוא רוצה את זה, הקטן שלי, אבל אני לא הולך לעשות זאת. למדתי".

כאשר מסתכלים על זה, כך גם אר ג'יי.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

  1. בקרוב הכל ישתנה. חובת שנת הלימודים במכללה תיעלם, ואז כל שחקן יבחר את דרכו-הוא בסיום התיכון.
    לא הייתי מודע לסיפור, וגם איכשהו החמצתי אותו ב-B/R. תרגום נהדר סמיילי!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט