היכן הם עכשיו: טרל ברנדון – VEGTER21 / תרגום Smiley

היכן הם עכשיו: טרל ברנדון – VEGTER21 / תרגום Smiley

היכן הם עכשיו: טרל ברנדון

מתעדכנים עם האיש שלנו TeeBee

מרץ 24, 2017
פורסם ע"י VEGTER21 באתר canishoopus.com

מאמר מקורי: https://www.canishoopus.com/2017/3/24/13311912/where-are-they-now-terrell-brandon-garnett-portland

למה טרל ברנדון? בגלל שאנחנו אוליגרכיה חזקה ויכולים לעשות פרופיל למי שבא לנו (ובגלל שג'ון מאייר ביקש זאת). בנוסף, TeeBee היה חלק ממסורת ארוכה של הפויינט גארדים המבטיחים שנעלמו מהעיניים הידידותיות שלנו מהר מדי. שלא כמו שמות כמו מארבורי, בילאפס, וקאסל, טרל ברנדון מעולם לא המשיך להיות כוכב בקבוצה אחרת, או הפך ל"Mr Big Shot" בגמר של 2004, או היה חלק באחד מהטריידים הגרועים בהיסטוריה (מארקו יאריץ' עדיין מופיע בסיוטים שלי). לא, טרל ברנדון נפגע בברכו, ובשקט הלך לעבר פרישה מה-NBA, מסיים עוד תקופה קצרה, אבל מלהיבה, של שילוב של רכז בעידן KG.

טרל ברנדון נבחר במקור על ידי הקאבלירס בדראפט 91, והועבר לבאקס ב-97, והשלים את המסע במערב התיכון עם הטימברוולבס אליה הגיע במהלך העונה המקוצרת של 98-99. למרות שכואב לי לרשום זאת, ההגעה שלו הייתה תוצאה של הפיכתו של מארבורי לסטארבורי כאשר הכריח את עזיבתו מהצפון הקפוא. טרל והבחירה העתידית בסיבוב הראשון (שצ'רביאק) הגיעו בזמן שסטארבורי עזב כדי לקבל את אור הזרקורים לעצמו (כן, אני עדיין מריר). הקריירה של ברנדון במינסוטה נמתכה לאורך ארבע עונות, אבל השתיים שבאמת היו משמעותיות היו 1999-2000 ו-2000-01.

במהלך עונת 1999-2000, ברנדון השיג ממוצעים של 17 נקודות למשחק, 9 אסיסטים, 2 חטיפות, בזמן שהוא קולע ב-40 אחוזים מהשלוש ו-90 אחוזים מקו העונשין. הוא וגארנט הדריכו את הוולבס לעונתם הראשונה עם 50 ניצחונות, מסיימים במקום השלישי, ולסדרת סיבוב ראשון נגד הקבוצה ממקום הולדתו של ברנדון, הפורטלנד טריילבלייזרס. טרל אוהב את פורטלנד (יותר מזה מאוחר יותר), אבל הוא עשה כל שביכולתו בסדרה ההיא כדי לנסות לשלוח מוקדם הביתה את סקוטי פיפן, ארווידאס סאבוניס, דיימון סטודמאייר וראשיד וולאס כדי שיוכלו לחזור לעישון המריחואנה שלהם. הוא השיג ממוצע נקודות גבוה יותר משל גארנט במהלך הפלייאוף בזמן שהוא משיג 50.8% מהשדה. פשוט להתפעל מזריקת הניתור המתוקה שלו.

בסיום, בכל מקרה, טרל והוולבס לא יכלו להמשיך את המשחק העילאי שלהם מהעונה הרגילה, כשהם מפסידים לבלייזרס 3-1 בסיום הסדרה. פורטלנד ימשיכו הלאה ויפסידו ללייקרס בגמר האזור המערבי בזמן שמינסוטה תתכונן לעוד עונה עם הליבה הצעירה והמבטיחה שנמצאת בקבוצת השחקנים שלה. כן, זה כולל את וולי. מה? הוא היה מבטיח לזמן מסוים…

הקיץ של 2000 לא היה טוב במיוחד. אני לא אכנס ליותר מדי פרטים, כי זה לא העיקר של הפוסט הזה, אבל אומר בקצרה מאליק זכרונות לברכה, העסקאות מתחת לשולחן עם ג'ו סמית שהעלו תהייה, ובעקבות זה איבוד בחירות הסיבוב הראשון בדראפט זאת לא דרך אידיאלית לבנות בארגון שקצר בכסף.

למרות זאת, הטימברוולבס התגברו וסיימו עם 47-35. לטרל הייתה עוד שנה סולידית והוא הדריך את צ'אונסי בילאפס הצעיר בתפקידו כרכז. KG המשיך להרחיב את כוחותיו והאיש עם הברכיים החורקות של סם מיטשל, איכשהו, עדיין היה בסגל. דברים איכשהו נראו מבטיחים כאשר הם העפילו לפלייאוף….

ואז הפגישה עם הספרס קרתה. הספרס הארורים הללו. עוד הפסד של 3-1 בסדרה. עוד הדחה בסיבוב הראשון. עוד קיץ של המתנה לוולבס כדי להתגבר על המהמורה שבדרך.

עונת 01-02 נפתחה היטב. הוולבס ממש לפני פגרת האול-סטאר היו עם מאזן של 32-15, כאשר הם היו בטיסה לסן אנטוניו. ה-4 לפברואר, 2002, הספרס האלו, הספרס הארורים הללו, שברו לטרל ברנדון את הברך. אני לא יודע אם זאת הייתה אשמתו של טים דאנקן, אבל אני די בטוח זאת הייתה אשמתו של טים דאנקן. זאת הייתה הפעם האחרונה שמישהו ראה את טרל ברנדון על מגרש ב-NBA. הוא הוצב ברשימת הפצועים ובסופו של דבר הועבר בטרייד לאטלנטה ב-2003 עבור מקום בתקרת השכר.

Image result for terrell brandon timberwolves

למרות שיש לי זיכרונות נעימים מתקופתו של TeeBee במינסוטה, תמיד יש איזו צביטה של עצבות בזיכרון. לא רק בגלל הפציעה, ההדחות בסיבוב הראשון, והבחירה בברנדון על פני צ'אונסי בילאפס הצעיר ב-2002, אלא גם בגלל שזה הרגיש כמו ארגון שעובר דרך שנים קשות בזמן שהוא גדל. אנחנו היינו הילד הנחמד והמקסים של אמצע שנות ה-90 ופתאום החל לגדול ולהתבגר וספג את הפצעונים ותחילת השפם הבלתי נראה בשנים שלאחר מכן. הגורל השתנה עם בואם של שלושת הגדולים ב-2003, אבל זה הרגיש כאילו היה לנו משהו עם טרל שאיבדנו מהר מדי.

בסדר, הזמנים העצובים נגמרו. אין משהו שמח יותר מראיון עם טרל ברנדון. ברצינות, זה ממש חימם את הלב לצפות בכל וידאו שנמצא ברשות Vegter21. בואו נבדוק עם טרל ונראה מה הוא עשה עם הזמן שלו מאז הטרגט סנטר.

אני אקח שהייה ארוכה למעלה

טרל בסופו של דבר חזר לעיר הולדתו בפורטלנד, אורגון, לאחר שהודיע באופן רשמי על פרישתו ב-2004. הוא החל ככוכב בתיכון גרנט איסט הנמצא הצפון מזרח פורטלנד ולאחר מכן הלך לאוניברסיטת אורגון לשחק במכללות. זורם בתוכו הדם של צפון מזרח פורטלנד ולכן הוא החליט שזה המקום המושלם עבור המספרה של טרל ברנדון.

Image result for terrell brandon barber shop TWITTER

בראיון עם הופס הייפ ב-2013, טרל אמר כי הזמן היחידי בו הוא סיפר במהלך הזמן שלו כבעלים של המספרה הייתה בפתיחה הגדולה. מלבד זה הוא, "מנקה שיער מהרצפה, מוציא את האשפה ועונה לטלפונים ואני אוהב לדבר עם האנשים הצעירים שנכנסים פנימה".

באותו ראיון הוא דיבר על הזמן שלו עם KG.

"זאת הייתה חוויה נהדרת. יש לו את אותה האש באימון כמו במשחק ואפשר לראות את הבגרות בתוכו (גדלה) בכל יום. נהגנו לשבת ולדבר על כדורסל לאחר אימונים והוא היה כמו ילד היונק הכל פנימה. הוא היה נוהג לשאול אותי על העבר ואיך זה היה אז ב-NBA. הוא אדם נפלא שיש להעריך אותו שהוא בסביבה. סם מיטשל ואני ניסינו להדריך אותו ואני כל כך גאה במה שהוא השיג והוא יהיה בחירה בהצבעה הראשונה להיכל התהילה ואני גאה לומר שאני הייתי חבר לקבוצה שלו".

העצבות מחלחלת שוב פנימה, רק לרגע, כשאני קורא את הפסקה הזו. זמן לאיזה ראיון:

אני אתן כמה ביטים חמים של פורטלנד.

ברנדון הוא איש עסקים רציני. בתוספת למספרה שלו, הוא מכהן כמנכ"ל Tee Bee Enterprises (טי בי יזמויות). העסק מעורב בכמה מיזמים באזור פורטלנד, אבל באופן מובהק הכי מבדר מכולם הוא המוזיקה של בה עסקיו מעורבים. צפיתי בקליפים כל כך הרבה פעמים. לא רק בגלל הצלילים היפים שמכים בעור התוף שלי, אלא גם בגלל החליפה הצהובה על הצהוב שעל הצהוב, הסיגר שמעשנים, ושגרת משקפי השמש בלילה שממש משלימה את המראה. טבעת ורודה היא פשוט תוספת ענקית: 

ביג בוי יאק בברזיית המים? מהלך סולידי. ככה ביג בוי חי.

אני אעשה קצת שירות קהילתי

Related image

טרל ברנדון משתתף בתוכניות כדורסל קהילתיות בפורטלנד לאורך שנים. בתוספת למספרה שלו וליזמות המוזיקה שלו, הוא מארח מחנות כדורסל מהתקופה שלפני שקריירת הכדורסל שלו נקטעה. ב-1997, בזמן שעדיין שיחק בקאבס, הוא זכה בתואר ה-Sportmanship ב-NBA על עבודתו עם אוכלוסיית צעירים מקופחות. הוא אפילו אירח מחנה שכלל את הכוכב העתידי של ה-NBA שהיה אז בכיתה ז', לברון ג'יימס. אם אי פעם שמעתם עליו? ללא ההדרכה של טרל, האם היינו מקבלים את המלך ג'יימס? כנראה שלא.

במשך 20 שנים, הוא מקים מרפאות חינם לילדים ברחבי פורטלנד. מאז שעזב את אוניברסיטת אורגון ב-1990, הוא מספק לילדים ברביקיו וציוד כדורסל יותר ממה שהם יכולים לקבל במהלך המחנה השנתי. הוא לא משתתף יותר מדי מאז, כשהוא קובע:

“איני יכול סתם לשחק, להשתתף באיזה משחק קטן. כדורסל זה כמו סם, בחיי. זה נשאר בתוכך. לאחר שנפצעתי, באופן פיזי לא יכולתי לשחק. ואז, כשהתחלתי להבריא, חזרתי להיכן שהייתי רק שהייתי איטי מדי באיזה שתיים וחצי צעדים ממה שהייתי רגיל. התחלתי לשחק טניס, לעשות יוגה. אבל איני יכול לשחק שוב כדורסל. אין מצב שאני יכול לשחק רק בשביל הכיף. לאחר כל השנים הללו שהייתי תחרותי, משחק בשביל העבודה שלי, אני אהיה שם כמו שהייתי ב-NBA, ואף אחד לא צריך זאת. אז אני צריך להישאר רחוק מזה. אני ממשיך לדבוק במשחק הטניס ולימוד ילדים לשחק".

לפוסט הזה יש 5 תגובות

  1. וואלה לא הכרתי את השחקן. מעניין, תודה רבה!
    בעצם יצא לך מעין המשכון לפרויקט ״שחקנים שאסור לשכוח״, והכל בחסות סדרת התרגומים שלך 🙂

  2. תודה סמיילי. סיום עצוב של קריירה נחמדה. אחלה טיפוס, ועושה ה כי טוב שהוא יכול היום עם המספרה ועם עזרה לקהילה. הלוואי ושאר השחקנים היו מסיימים בחיוב כמוהן!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט