דחואן ואגנר – 2 מאמרים קצרים על מי שנחשב לאחת ההבטחות הגדולות בתיכונים / תרגום Smiley

מה קרה לדחואן ואגנר ?

פברואר 2, 2018

מאמר מקורי: https://inthegymrange.com/what-happened-to-dajuan-wagner/

אתר: inthegymrange.com

See the source image

ריק בארי, בובי הארלי ג'וניור, קלי טריפוצ'קה, קיירי ארווינג, קארל אנטוני טאונס, ג'יי ויליאמס, אנדרו ביינום, לואל דנג, ג'ואקים נואה, טים תומאס. הרשימה עוד ממשיכה וממשיכה עבור שחקני תיכונים לשעבר בניו ג'רסי שהיו הכוכבים של הכוכבים בתיכונים. כולם בסופו של דבר הגיעו ל-NBA. לרובם הייתה הצלחה גדולה. בכל מקרה, אף אחד בהיסטוריית הכישרון העשיר של מדינת ניו ג'רסי לא הקסים את לב האוהדים כמו דחואן ואגנר. ואגנר אכן היה אגדה ומיתוס.

בעיר המוכרת בגין פשע, עוני, סמים ושחיתות, בקמדאן, ניו ג'רסי תמיד היה מפלט אחד. כדורסל. ב-2000 וב-2001 האור הבוהק של העיר חסרת כל היה גארד בעל פרצוף עם פני תינוק בגובה 1.88 ובמשקל 91 קילו שמשחק עבור קמדאן היי פנתרס. בחורף של 2000, הכינוי של הילד היה "המשיח", מה ששם את העיר באור חיובי. הבן של כוכבה לשעבר של לואיסוויל, שחקן NBA לשעבר מילט ואגנר, הוביל את תיכון קמדאן לאליפות טורניר בתי הספר של ניו ג'רסי. הוא מילא אולמות תיכונים ברחבי המדינה. הוא מכר את כל הכרטיסים לאולמה של אוניברסית ראטגרס (The Rac). אנשים רצו לקבל טעימה ממנו. ואגנר סיפק זאת. והוא עשה זאת בדרך הכי מרהיבה שלא נראתה קודם לכן בניו ג'רסי.

ואגנר השיג ממוצעים של 42.5 נקודות למשחק בשנתו האחרונה ב-2001 וקלע 3,462 נקודות במהלך קריירת התיכונים שלו, שזה שיא נקודות לקריירה בניו ג'רסי. הוא קלע מספר אסטרונומי של 100 נקודות במשחק בודד. על מעשי הגבורה הללו, ואגנר נבחר ב-2001 על ידי ה-USA TODAY לשחקן השנה של כדורסל התיכונים.

לאחר הקריירה המהוללת שלו בתיכונים, "זואני" כפי שהוא קרוי על ידי חברים, הלך לממפיס כדי לשחק עבור המאמן הראשי ג'ון קליפארי. לאחר שהשיג 21.2 נקודות, 2.5 ריבאונדים ו-3.6 אסיסטים בעונתו היחידה במכללה, הוא עזב ל-NBA. ואגנר היה מושווה בתדירות גבוהה לאול-סטאר של פילדלפיה 76, אלן אייברסון, במהלך קריירת התיכונים והמכללות שלו. עכשיו הוא הלך לשחק כנגד שחקן היכל התהילה העתידי ב-NBA.

הליגה

קליבלנד קאבלירס בחרה את ואגנר בבחירהה-6 בדראפט 2002.

הוא היה אמור להיות המושיע של הארגון לפני שאיזה "מלך" מסוים הגיע. לואגנר הייתה הצלחה סולידית כשחקן שנה ראשונה, עם ממוצעים של 13.4 נקודות, 2.8 אסיסטים ו-1.7 ריבאונדים למשחק. הפוטנציאל לכוכבות היה ברור והיה ברור זאת לפי איך שואגנר שיחק בעונתו הראשונה המבטיחה.

הפוטנציאל והבאז החלו לדעוך. כתוצאה מפציעות, הקריירה של ואגנר והחיים האישיים שלו החלו לצלול. הוא היה מאושפז בבתי חולים באופן תדיר בגין בעיות רציניות הנקראות ulcerative colitis (דלקת כיבית במעי הגס) והיה צריך להסיר את המעי הגס שלו. למישהו כל כך מבטיח ועם המון כישרון זה היה הרסני עבור הקריירה של ואגנר. לאחר שנבחר בדראפט כדי להפוך לפנים של קליבלנד קאבלירס הוא שוחרר ב-2005. השחקן שלקח את השלטון על הקאבלירס היה ה"מלך", לברון ג'יימס.

ב-2006, ואגנר החלים ממחלתו וחתם על חוזה לשנתיים עם גולדן סטייט וורויורס. לצערו, 2 חודשים לאחר מכן הוא שוחרר. הוא סיים כשהוא הולך לשחק מעבר לים בפולין לפני עוד תקופה של פציעות שהכריחו אותו לשוב הביתה לניו ג'רסי.

היכן הוא עכשיו?

ברוב הימים עכשיו תוכלו למצוא את ואגנר בשרי היל, ניו ג'רסי באנדרנלין ספורט פרפורמנס סנטר שהוא הבעלים שלו. הוא עדיין מתאמן בכדורסל ומנסה לבצע חזרה. בגיל 32, הוא יודע שהשעון סופר לאחור. הסנדק שלו וויליאם ווסלי מנסה לעזור לו. ווסלי ידוע בתוך מעגל ה-NBA כ-"World Wide Wes". הוא ידוע כברוקר חזק ואחד האנשים המשפיעים ביותר בצד העסקי של הכדורסל.

לא משנה מה יקרה בעתיד הכדורסל הנראה לעין של דחואן ואגנר, רק אפשר להסתכל. בכל מקרה, דבר אחד הוא בטוח. ב-2000 וב-2001 הוא לקח את אוהדי כדורסל התיכונים בניו ג'רסי למסע של החיים. אולי החשוב ביותר, דחואן ואגנר נתן לעיר הקרה והחשוכה של קמדאן, ניו ג'רסי, משהו להיות גאים בו והוא תמיד יהיה אורה הזוהר.


דחואן ואגנר רודף אחרי חלומות הכדורסל, 8 שנים לאחר משחקו האחרון ב-NBA

דצמבר 26, 2014

מאמר מקורי: https://www.usatoday.com/story/sports/nba/2014/12/26/dajuan-wagner-comeback-injuries-where-are-they-now/20813137/

טים קאסי / USA TODAY sports

See the source image

ברלינגטון, ניו ג'רסי – בפעם הראשונה בשבע שנים, דחואן ואגנר שיחק משחק רשמי בחודש שעבר, כאשר התלבש עבור הפילדלפיה ספיריט של איגוד הכדורסל האמריקאי.

מאות אוהדים נדחקו באולם קטן בלייף סנטר אקדמי, 30 מיילים בעיר הולדתו בקמדאן, ניו ג'רסי, שם הוא נקרא "המשיח" מאז ילדותו. כרזות נתלו על החלונות בחוץ להצהיר ש"דחואן חוזר!".

ואגנר לא התאכזב. במפגש למעשה מול שחקנים נחותים שלא באמת מתעניינים בהגנה, הוא קלע 36 נקודות ב-13 מ-17 מהשדה בהפסד הספיריט 154-150. הגארד בגובה 1.88 הראה שעדיין יש לו את הכישורים ההתקפיים שנראו לעין מוקדם בשנתו הראשונה בקליבלנד קאבלירס, לפני הפציעות והמחלות הפריעו לקריירה המבטיחה שלו.

לאחר שנבחר שישי בדראפט ה-NBA ב-2002, ואגנר הופיע ב-103 משחקי NBA, האחרון שבהם ב-11 בנובמבר, 2006. הוא בילה את הסתיו לאחר מכן במשחק בפולין אבל פציעת קרע לברום מתמשכת בירך, גרמה לו לחזור לניו ג'רסי ולבלות את השנים האחרונות בגידול שני ילדיו ומדי פעם להתחרות בליגות מזדמנות. אבל הבחור בן ה-31 אומר שהוא בריא ומוכן לעשות ניסיון אחרון לחזרה בלתי סבירה.

הוא לוקח זאת לאט. הוא משחק דקות מוגבלות במשחקי ABA ולא יודע כמה זמן ימשיך להתחרות לפני שיעבור לרמה גבוהה יותר. הוא מקווה לחתום עם קבוצה מעבר לים בקיץ הבא, כנראה באירופה או פורטו ריקו, ואז ישנה אפשרות לשחק בליגת הפיתוח של ה-NBA.

"אני לא רודף (אחר ה-NBA)", ואגנר אומר. "זה לא משנה. אבל אם ההזדמנות תגיע, אני אבחן זאת ואסתכל".

מחשבתו הראשונה של ואגנר על חזרה הייתה לפני יותר משנה. וויליאם ווסלי, הסנדק של ואגנר ודמות מקושרת מאוד בעולם הכדורסל, ניגש למאמן הכישורים גיא איקפה בקיץ 2013 וביקש ממנו לעבוד עם ואגנר.

"(ווסלי) אמר שזה פרויקט שקרוב וחשוב לליבו, כאילו זה פרויקט מיוחד", איקפה אמר. "כאשר ווס נותן לך עבודה, אתה בגדול צריך לעשות זאת, סוג של לראות זאת עד הסוף".

איפקה בילה ארבעה ימים בשבוע עם ואגנר באולם בבעלותו של ואגנר בשרי היל, ניו ג'רסי. תחילה, ואגנר לא היה בכושר ויכול היה להחזיק רק 15 דקות, אבל האימונים הורחבו ליותר משעה. ואגנר בנוסף התאמן עם מאמן כוח וההתניות, צ'אד האלט. הוא שוקל כמעט 93 קילו, חמש יותר ממה שהוא היה בימי ה-NBA.

"זה המצב הכי טוב שראיתי אותו", סיפר האלט, שאימן את ואגנר לפרקים במהלך חמש השני האחרונות. "הוא בהחלט נחוש, הבחור הנחוש ביותר שאי פעם ראיתי".

למרות ההפסקה הארוכה, ואגנר נשאר דמות אגדית במדינת הבית שלו. תיכון קמדאן לאחרונה קרא למגרש על שמו, כשחקן עילית מהמדינה בשנתו האחרונה. הוא נשאר הקלע המוביל בכל הזמנים בניו ג'רסי עם מעל 3,400 נקודות, כולל 100 במשחק אחד. בעונתו הבודדת בממפיס תחת ג'ון קליפארי, ואגנר השיג ממוצעים של 21.2 נקודות למשחק והשאיר מאט ספק אם הוא מוכן ל-NBA.

לפני עונתו הראשונה עם הקאבלירס, הוא אושפז במשך קרוב לשבועיים עם זיהום בשלפוחית השתן, כאשר הוא יושב בחוץ במהלך מחנה האימונים ומחמיץ את 14 המשחקים הראשונים של העונה. כאשר ואגנר חזר, המאמן ג'ון לוקאס הכניס אותו לחמישייה הפותחת. ואגנר קלע לפחות 25 נקודות בשש מתוך 11 המשחקים הראשונים שלו כשהוא עם ממוצעים של 13.4 נקודות, אבלל עונתו הגיע לקיצה כאשר הוא קרע את המיניסקוס בברכו הימנית במרץ 2003.

באותו חודש יוני, הקאבלירס בחרו את לברון ג'יימס וחזו שהוא יחבור לואגנר לאחד הצמדים הצעירים הטובים בליגה. אבל בזמן שג'יימס הצטיין, ואגנר התמודד עם סדרה של מחלות, כולל עוד פציעת ברך, דלקת בלבלב, התייבשות וגסטרואנטריטיס.

"עקבתי אחר דחואן (במהלך) כל הקריירה שלו בתיכון", לוקאס סיפר. "אני יודע בדיוק מי הוא היה וחשבתי שהוא יהיה מסוגל לעשות את אותם הדברים בליגה. הוא רק צריך לקבל הזדמנות להיות בריא".

ואגנר ישב בחוץ בכל עונת 2005-06 לאחר שהובחן עם קוליטיס והמעי הגס שלו הוסר. המהלך תהליך החלמתו, משקלו ירד ל-72 קילו. בספטמבר 2006, הוא חתם עם גולדן סטייט ווריורס, אבל הוא חווה סחרחורות ועוד כל מיני דברים ושיחק רק במשחק עונה רגילה אחד לפני שהקבוצה קנתה את חוזהו ושחררה אותו.

כתבה על חזרתו: Dajuan Wagner returns to basketball

"החלק של הכדורסל תמיד היה קל", ואגנר סיפר. "אני יודע שאם הייתי בריא, זה היה סיפור אחר. זה הדבר היחידי שעליו אני חושב. שהייתי על המגרש, הייתי יעיל. אני לא אומר שה-NBA קל, אבל לא היו לי שום בעיות עם זה. יכולתי לשחק אתם".

לואגנר לא היו שום פציעות בשנתיים האחרונות, והוא יותר מחויב ממה שהוא היה לאחר תקופה ארוכה. בכמה פעמים, הוא קרא לאיפקה ב-2 או 3 בבוקר ושאל אותו אם אפשר להיפגש באולם לאימון.

"אנחנו התבדחנו על כך", איפקה סיפר. "אבל אני מרגיש שהוא יכול לעלות מהספסל ולהיות עם ממוצע של 12 נקודות עבור קבוצת NBA עכשיו".

See the source image

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. סמיילי תודה על עוד תרגום משובח. קריירה שבהחלט התפספסה, את דחואן פחות זכרתי אבל את אבא מילטון שהיה סקורר אדיר והבליח כאן לכמה שנים על הפארקט בארץ הקודש בהחלט כן.

 2. גם אני ראיתי ונהניתי ממילטון ואגנר בעונות שלו במכבי ר"ג. אכן סקורר מצוין.
  תודה על עוד תרגום למאמרים ממש טובים. לא מובנת מאליה ההשקעה שלך סמיילי.

 3. תודה רבה סמיילי
  הבן של מילטון האגדי
  צירוף מיקרים של פציעות גמרו לו את הקרייירה
  הוא היה מועמד למכבי תל אביב אבל זה ירד מהפרק
  ממש חבל

 4. תודה רבה סמיילי על תרגום מאמר מעולה . דה חואן ווגנר היה עם פוטנציאל אדיר , אני זוכר את האבא מילטון ווגנר משחק ברמת גן שחקן מעולה

 5. תודה סמיילי על כל התרגומים הנהדרים אתה נכס לאתר. הדבר הכי אנדרייטד בלברון ג'יימס, להיבחר על ידי הקאבס ואשכרה להצליח

 6. תודה סמיילי, תרגום מעולה..השם מצלצל לי אבל אני לא זוכר את השחקן..אולי מתבלבל עם דחואן סאמרס ששיחק בדטרויט ואז באירופה 🤦‍♂️

כתיבת תגובה

סגירת תפריט