מבט לאימפריה הגדלה של קווין דוראנט – דארן רובל / תרגום Smiley

מבט לאימפריה הגדלה של קווין דוראנט – דארן רובל / תרגום Smiley

מבט לאימפריה הגדלה של קווין דוראנט

מאי 22, 2018

מאמר מקורי: http://www.espn.com/nba/story/_/id/23532594/how-kevin-durant-building-silicon-valley-empire

דארן רובל / כתב בכיר ב-ESPN


המאמר מ-ESPN כפי שמנחם כתב על חלקו בטור שלו: http://www.hoops.co.il/?p=125673


כאשר קווין דוראנט עבר מאוקלהומה סיטי לאזור המפרץ, הוא לא עשה זאת רק כדי לזכות בתואר – הוא עשה זאת כדי לקצור את הרווחים מבירת ההשקעות

הטכנולוגית של העולם. פחות משנתיים מאוחר יותר, דוראנט עבר מלהיות בעל הכי הרבה חסויות ב-NBA (יותר מ-10 לתקופה מסוימת) לבעלות על אחד מתיקי ההשקעה הרחבים בליגה.

התיק שלו עמוק, וזה מדבר על האמביציה שלו לחיפוש מעבר לתהילה בלבד. פורטפוליו החסויות שלו מורכב מנייק, אלסקה איירלינס וביטוח משפחתי אמריקאי. חברת התקשורת של דוראנט, שלושים וחמש מדיה, לא רק מפיקה את התוכן שלו ביוטיוב אלא גם מפרסמת תוכן מקורי בפלטפורמה. החברה לאחרונה מכרה לאפל את תסריט הסדרה הראשונה שלה, הנקראת Swagger, שבעיקרון מבוססת על הימים של דוראנט בליגות הצעירים (AAU), וישנם עוד שני פרויקטים בפיתוח עם שתי רשתות טלוויזיה רציניות.

זרוע ההשקעה שלו, חברת דוראנט (The Durant Company), משקיעה בין 250,000$ למיליון דולר ב-30 חברות בערך באמצעות רשת של קרנות הון סיכון, כולל פלטפורמת מסחר אלקטרונית Coinbase, אפליקציית כסף Acorns, סטרט-אפ חישוב ענן Rubrik, חברת משקאות WTRMLN WTR, פיצה Pieology, חברת שיתוף אופניים LimeBike וחברת משלוחים Postmates.

בבירור, דוראנט מפיק יהלומים באופן מילולי. ככה שישבנו אתו לשיחה על הנוכחות שלו בעמק הסיליקון, גדילת האימפריה שלו ומה תהיה ההשקעה האולטימטיבית שלו שאולי תהיה בחליפת בעלים.

כמה החכמת כאיש עסקים לעומת העבר, נגיד, מלפני שנתיים?

יש לי מדריכים כמו רון קונוואי (משקיע ראשוני בגוגל ופייפאל) ובן הורוביץ' (מייסד קרן הון סיכון עמק הסיליקון של אנדרסן הורוביץ') וחברות טובה עם חברה כמו כריס ליונס (מנכ"ל אנדרסון הורוביץ'). אני מתכוון, אתה רק הולך לארוחות ערב עם החברה האלה, מבלה אתם. אתה מתחיל לפגוש את סוג האנשים הללו במשחקים. זה קצת יותר קל להיות כאן מאשר לומר, "בוא ניפגש כאשר אני מגיע מאוקלהומה".

כמה טבעי העולם העסקי הגיע אליך?

אתה רואה את העסק שלך תחילה. יש לך בראש את התמונה שאתה רוצה לתאר, אלו סיפורים אתה רוצה לספר ואיך אתה רוצה להשתמש במשאבים שלך כדי לגרום להכל להתפתח. ככה שאני מנסה תחילה להסתכל על העסק שלי תחילה. אז אני מעסיק בחורים כמו [השותף העסקי] ריץ' [קליימן], אנשי הפיננסיים שלי, אנשי הקרן שלי ששכרתי, פשוט לדעת שאפשר לתת לאחרים לעזור לך לדחוף את החזון שלך.

איך הדרך הכי טובה שלמדת עסקים?

אתה צריך להזיז את האגו מזה ולהבין שאתה לא יודע כל דבר. אני רוצה ללמוד יותר על החיים הללו והעסק הזה ועל העולם הזה. ככה שאני צריך לשאול שאלות, וצריך שיהיה לי ראש פתוח לכל דבר. המוח שלך מתפקד טיפה אחרת כאשר אתה מזדקן.

בעבר, חדר ההלבשה היה מקום כדי לדבר הו על השקעות, אבל בדרך כלל ההשקעות שהיו "מגניבות" היו רעות. איך חדר ההלבשה של הווריורס נראה כאשר כל כך הרבה חברה משקיעים?

אנחנו לא מדברים על זה כל יום, אבל אתה יודע מה החברה עושים. אנדרה [איגואדלה] נהיה טייקון במהלך חייו. לפני שהגעתי לכאן היו שמועות לגבי הדברים שאנדרה עושה, האריסון בארנס עושה. אנדרו בוגוט היה מתעניין בכמה דברים. וסטף [קארי] גם כן. למדתי רק מלהיות כאן שהרבה מהחברה מתרכזים בהצלחה בהשקעות בודדות, ואם מתרכזים בזה, בסופו של דבר מצליחים לפגוע באחד מוצלח.

מה הדבר המטורף ביותר שלא ידעת לגבי השקעות?

נהגתי לחשוב שחברות ההון סיכון בשווי מיליארדי דולרים היו מחזיקות בחברה אחת, משקיעים בה ואז עושים את המכה. לא ידעתי שהם מסתכלים על 100 עסקאות ביום כדי לבחור את התשע או 10 שבהן ייה לחברות עניין. זה הרבה עבודה. זהו תהליך יומיומי של בדיקות. אי אפשר פשוט לדלג על זה. הם מנתחים מה הן החברות הללו, הם מדברים עם המנכ"לים, מבינים את הטכנולוגיה. הם ממש חייבים לעשות את שיעורי הבית שלהם בזה.

See the source image

אתה אולי חלק ממה שהיה אחד הקרבות הגדולים של נותני החסות בהיסטוריה של הספורט, כאשר בקיץ 2014, היית שחקן חופשי בשוק הנעליים. נייק בסופו של דבר גברו על אנדר הארמור עם חוזה ל-10 שנים, בשווי 300 מיליון דולר. איך זה בדיוק היה?

התהליך הזה היה מאוד רגשי כי אני מאוד אוהב את נייק. ידעתי שיש לי מיומנות עליונה שצריך לקבל על כך פיצוי, וידעתי שאני צריך לעשות את שלי במשא ומתן הזה. אבל לא רציתי להתחיל מחדש עם אנדר הארמור או אדידס. ידעתי היכן אני רוצה להיות, ו-300 מיליון דולר היו יותר ממספיק. אני עכשיו בדרך לנעל ה-11 שלי אצל נייק.

אני יודע שיש לך הרבה השקעות. אני יודע שחלקן בנויות אחרות מאחרות. איך זה עובד?

כן. הדבר היחידי שאנחנו לא עושים זה עסקאות חסויות. אין שום דבר רע עם זה, אבל הזמן זה הדבר החשוב ביותר עבורי. וכאשר נותנים חסות לפרויקט, הרבה מהזמן נלקח.

אבל אם אתה גאה במשהו לגבי החברה בה אתה משקיע, אתה יכול לומר זאת?

כן, בהחלט. אפילו שאני לא שם כל יום, אני מרגיש שהשארתי את החותמת שלי על דברים. ככה שאני מעדיף לעשות זאת מאשר לתת חסות על משהו, בו אני צריך לעשות פרסומות ותמונות וללכת לאירועים. אני רק רוצה להאמין במשהו אחר, שיש להם רעיון נהדר, ולנסות לגבות זאת ככל שאני יכול מבחינה פיננסית. ואם הם כן צריכים מעט דחיפה ממני, אתה יודע, אני לא אומר שאני השם הכי גדול בספורט או בעסקי הבידור, אבל הרבה אנשים עוקבים אחרי במדיה החברתית והרבה אנשים מכירים וצופים בכדורסל.

אמרת שאתה תשמח להיות בעלים של קבוצת NBA.

הלוואי שהיה לי את הכסף. זה מטורף. ברור, החלק הפיננסי הולך להיות החלק הכי קשה. הייתי חלק משני ארגונים נהדרים. אני מכיר את המשחק מבפנים ומבחוץ ואני מכיר את השחקנים. ואני חושב שהארגון הזה של ה-NBA משנה חיים. הם משנים ערים. אני בהחלט אוהב לעשות זאת. כל האספקטים של להיות בעלים של קבוצה, אני אוהב להיות מעורב בזה – מהתחום הפיננסי והשיווק לבניית הקבוצה ולחברויות ולאימון.

העצה העסקית הכי טובה שנתנו לך?

אל תעשה דברים רק בגלל הכסף. אל תעשה דברים רק בגלל התהילה. תעשה דברים בגלל שאתה מרגיש לנכון והם מרגישים אמתיים.

זה מעניין, בגלל שאני מרגיש שאנשים אומרים שאתה מזויף – מתי אתה מרגיש שאתה אמתי.

זיוף זה מה שמריץ את העולם עכשיו. הנרטיבים הם מה שחשוב. תחושה זה מה שחשוב. אז כאשר יש לך את רוב העולם מודאג בגלל פרספקטיבה ואיך הם נראים, אז האנשים שלא אכפת להם לגבי הדברים האלה נראים להם מזויפים.

לפוסט הזה יש 20 תגובות

 1. תודה סמיילי. שמעתי את דוראנט מדבר די הרבה. בוא נגיד שהוא לא העיפרון הכי מחודד בקלמר. מה שכן, הוא נראה מספיק down to earth כדי לתת למי שמבין להחליט. עכשיו השאלה אם בחר נכון את האנשים שמקיפים אותו שזה נראה לי הדבר הכי חשוב.
  נחיה ונראה, כך או כך, עם הכסף שמקבל מנייקי קשה לי להאמין שנראה אותו פושט רגל יום אחד.

 2. תודה סמיילי. חבל שמנחם תרגם קטעים של אותו מאמר, אבל אצלך ישנם את כל הקטעים החסרים.
  השורות האחרונות הן הכי חשובות, האם דוראנט מזויף או לאו?

  1. המאמר לא בא להחליף את המעורב של מנחם (שמוסיף גם את דעתו האישית).
   בגלל שמנחם רשם חלק ממנו במעורב, ראיתי לנכון כבר להעלות את כל התרגום.

 3. קראתי בהרבה עניין.
  שמעתי הרבה סיפורים על שחקני אן בי איי שגמרו בלי כסף.
  עכשיו אני מבין למה.
  השקעות זה עולם אחר לחלוטין מהופס. מקוה בשבילו שהוא יודע מה שהוא עושה ושהוא לא מהמר על הכל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט