נעליים להיכנס אליהם – בול בול / תרגום Smiley

נעליים להיכנס אליהם

נובמבר 20, 2017

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/bol-bol-oregon-ducks-basketball/

בול בול

בית ספר / מחזור 2018

היום יש לי שאלה שקשה לענות עליה. זה על העניין: לאיזו מכללה אני הולך.

לפני זה, ממש בקצרה, אני אפנה כמה שאלות קלות מהדרך.

כן, מאנוט הוא אבי.

אני 2.18.

לא, אני כנראה לא הולך לשים על עצמי איזה 20 קילו של שרירים. ניסיתי. לא יקרה.

אין לי מושג כמה זוגות נעליים ברשותי. זה הרבה (מידה 48, דרך אגב).

זה דבר טוב להתחיל אתו, אומנם – נעליים. תמיד הייתי מאוד בעניין שלהם. זמן רב מאוד. אבא שלי נפטר כשהייתי בן 10. אחד מהזיכרונות המועדפים שלי עליו לפני שהוא הלך לעולמו כוללים זוג של לברון 3s. הייתי בן שש או שבע, והיינו בפוט לוקר ובקניון של מערב הארטפורד בקונטיקט.

נשאר להם רק זוג אחד של 3s, ורציתי אותם – ממש. הייתי חייב אותם לא משנה מה. אז הם הביאו את הזוג האחרון החוצה, ואבא שלי עזר לי לנעול אותם.

Image result for manot bole

מיד, הוא ידע זאת ואני ידעתי זאת – הן קטנות מדי.

אבל לא נתתי לזה לעצור אותי.

"אתה בטוח שהן מתאימות?" אבא שלי שאל אותי עם חיוך.

"כן, הן מתאימות", עניתי. "לחלוטין".

נעלתי את הלברון 3s ביציאה מהחנות באותו היום. הייתי כל כך שמח, אפילו שכפות רגליי כאבו בגלל שהנעליים היו קטנות מדי. אבא שלי – הוא היה שמח, בנוסף. הוא היה כזה איש נתינה. הוא רק רצה את הטוב ביותר עבורי.

אני חושב על אבא שלי בימים האחרונים, בזמן שאני צריך לקחת החלטה לגבי המכללה אליה אלך. אני תוהה מה הוא היה עושה אם הוא היה בחיים עכשיו. מהם הגורמים החשובים ביותר בבחירת המכללה? אלו עצות הוא היה נותן לי? לאבא שלי הייתה קריירת NBA מיוחדת. מה הוא היה רוצה עבור קריירת הכדורסל שלי?

הנה מה שאני יודע. אני יודע שאבא שלי היה רוצה שאייצג את משפחתי כמו שצריך. אני יודע שהוא היה רוצה שאמשיך להתעניין בתחומי העניין שלי מחוץ לכדורסל, כמו מוזיקה, אופנה ובסופו של דבר, העבודה ההומניטרית שהוא החל בסודן.

יותר מכל, אני יודע שהוא היה רוצה שאהיה אני עצמי.

יש לי הרבה חברים ומשפחה שדואגים לי, וכמה מהם נתנו עצות לאן כדאי שאלך. דבר אחד בו אני גאה הוא שאני לוקח את ההחלטות לגבי החיים שלי בעצמי.

אז עם כל זה, אני כנראה צריך לומר לכם להיכן אני הולך במקום למשוך אתכם.

שנה הבאה, אהיה 'ברווז' באורגון.

Image result for BOL BOL

שבוע לאחר שעשיתי ביקור ביוג'ין, ידעתי שזה המקום אליו אני רוצה ללכת.

זה לא אומר שזאת לא הייתה החלטה קשה. זה הגיע לאורגון וקנטאקי – שזה די מצחיק שאלו הם שתי המכללות. בגלל שכשהייתי ילד, לאחר שמשפחתי עברה לקנזס, כולם בקבוצות ה-AAU וקבוצות בתי הספר היו אוהדי הג'יהוקס. כמישהו שאוהב לעשות את שלו – וכן, להטריל קצת – תמיד נטיתי לקנטאקי. בקנזס, לעודד את הווילדקאטס זה כאילו נגד החוק. אז התחלתי לספר לאנשים שאני מעודד את קנטקי בגלל שאני רוצה ללכת למכללה שם. ואז כשהתבגרתי, כמישהו שעומד לגיוס, ממש אהבתי כיצד המאמן קליפארי מפתח שחקנים צעירים. זה מדבר בפני עצמו. קנטאקי הייתה בראשי כל חיי, ככה שזה היה רגע מעורר שקיבלתי הזדמנות להיות 'חתול פרא'.

אורגון ממש הייתה ההפך, בדרך זו. לא ממש ידעתי הרבה על המכללה עד שהתחלתי לקבל הצעות לגיוס על ידי עוזר המאמן באורגון, טוני סטבלפילד. ולאחר מכן על ידי המאמן אלטמן. לפני זה, ידעתי שיש להם הרבה גופיות, הרבה קומבינציות של נעליים, אבל זה הכל. אבל אלו היו הפגישות הראשונות עם המאמן סטבלפילד שהרשימו אותי יותר מכל. הוא היה נגיש. הוא הכיר אותי. הוא היה מאוד אמתי אתי.

והוא היה אמין עם העובדה שלאורגון אף פעם לא היה באמת מגויס בפרופיל גבוה כשזה הגיע לבחירה בין קנטקי ודיוק. הוא לא התבייש בכך. מה שהוא עשה זה לפרוש את החזון שהיה להם עבורי.

הרגשתי כאילו כל צוות המאמנים מכירים את המשחק שלי – ואני לא סתם אומר זאת. גם המאמן אלטמן וגם המאמן סטבלפילד הסבירו לי מדוע הסגנון שלי שונה מזה של שחקן גבוה ממוצע. אני גבוה (ברור), אבל אני לא אבא שלי. הוא היה באמת איש גדול, אחד ששיחק בצבע וחסם זריקות. אבל אני אוהב לעבוד מבחוץ. אני אוהב לשים את הכדור על הרצפה. אני מקבל הרבה סיפוק מלמסור את הכדור למישהו שפנוי יותר ממני.

ובמהלך כל השיחות האלו עם צוות המאמנים של אורגון על מה שהם מתכננים עבורי, הם הזכירו את כל הדברים האלה.

הם אמרו שהמשחק שלי בחוץ הוא משהו שהם מאוד נלהבים לגביו. הם הכינו סרט עבורי – חלק מזה היה ממשחקי ה-AAU שלי וחלק היה ממשחקים ישנים של אורגון. ויכולתי לדמיין את עצמי בהתקפה שלהם. יכולתי לדמיין את עצמי על המגרש, בגופייה שלהם. אני לא יודע באיזו צורה אחרת להסביר זאת – יכולתי פשוט להרגיש זאת. הם גרמו לי להאמין בזה. המאמן אלטמן אמר שאפילו שהוא רוצה שאני אתחזק, הוא לא מצפה שאעמיס משקל יותר ממה שזה אפשרי. זה היה אחד מאותם דברים קטנים שהוא אמר שגרמו לי להרגיש כמו, אני לא יודע… כאילו הוא תפס אותי.

Image result for Bol Bol Basketball

במהלך הביקור הרשמי שלי – זה היה בסוף שבוע האחרון – יצא לנו ללכת לתוך החדר שמישהו אמר שזה היה חדרו של פיל נייט. זה היה חדר מיוחד בו הם הראו את כל הציוד החדש של אורגון שנייקי עובדים עליו.

מה שראיתי שם הדהים אותי לגמרי.

נעליים מסודרות בשורות. ג'ורדן בהתאמה אישית בצבעי אורגון. משהו כמו 13 קומבינציות שונות של תלבושות. ציוד של נייקי שטרם יצא. ג'ורדן 4 רטרו של אורגון שלברון לבש לאחרונה – היה להם את זה שם. התחלתי להיות מוטרף שם, בנאדם. עבור ילד שאובססיבי לגבי נעליים, זה היה כמו גן עדן.

הדבר האחרון שאהבתי לגבי אורגון היה שברשות האוניברסיטה אחד מהמותגים הגדולים ביותר של תקשורת חברתית בספורט המכללות. ואם אתם עוקבים אחרי באינסטגרם, אולי אתם יודעים שאני ממש פעלתן ברשת החברתית. אני אוהב להתחבר עם אנשים, לעשות חיים. זה מאפשר לי להכיר כל כך הרבה אנשים חדשים וליצור כל כך הרבה חוויות שהפכו את חיי ליותר מעניינים – וגם הופך את העולם לקטן יותר. אני אוהב שאורגון והתכנית לאתלטים רוצים שיהיה להם את הסגנון שלהם והזהות שלהם. אני מרגיש אותו הדבר.

Image result for Bol Bol Basketball

עשיתי את ההחלטה הסופית ללכת לאורגון ממש לאחרונה. זה היה במהלך נסיעה ארוכה במכונית. עשיתי את הביקור הרשמי שלי בקנטקי כמה ימים לפני זה. ככה שהיה לי על הרבה מה לחשוב. הייתי ממש מתוח. קנטקי הייתה מכללת חלומותיי מאז שהייתי ילד. אני מכבד מאוד את המאמן קליפארי.

לא היה לי מושג מה אני הולך לעשות. אבל אז נרגעתי וחשבתי על כך.

איזו קבוצה תהיה הכי טובה לסגנון הייחודי שלי?

איזו מכללה תציע לי יותר אפשרויות מעבר לספורט שיפתחו את התשוקות שלי?

ואיזה מכללה תיתן לי את ההזדמנות להגיע לכמה שיותר אנשים?

חשבתי על כל זה. וחשבתי הרבה על אבא שלי ועל מה שהוא היה אומר לי עכשיו. וכשפירקתי את כל זה לחלקים ככה, פשוט ידעתי.

ככה שאראה אתכם ביוג'ין. אני מתערב שאפילו יש להם זוג של לברון 3s שסוף סוף במידה שלי.

אבא שלי, הוא בוודאי היה שמח על כך.

בול בול

לפוסט הזה יש 17 תגובות

  1. אין זה סותר לדעת לשחק בחוץ. הוא מן הסתם יודע לשחק בפנים וצרקיך לפתח יותר זאת ומן הסתם באורגון ירצו שהוא ישיק חר פחות גם בפנים כדי שיתרום להם בצורה הטובה ביותר.

   1. ברור ששחקן צריך לדעת לשחק בפנים ובחוץ. אבל מספיק לראות את הביקורת על הבחירת זריקות של פורינזגיס כדי להבין שאף אחד לא לוקח מישהו בגובה הזה רק בשביל הג'מפים שלו מחצי מרחק.

    הוא גם נשמע בעייתי בכל מה שקשור להוספה של שרירים, מספיק לראות איך טייטום הגיע לליגה כדי להבין שלא משנה כמה אתה טוב, אתה חייב להתחזק בטירוף אם אתה רוצה להיות פקטור רציני בנ.ב.א.

 1. בכדורסל מכללות אני לא מבין .
  אבל בחירה בין אורגון המטמטמת ,עם הוד ריבר ,עם סוללת הגלשנים של סלינג שוט ,עם האפשרות לסקי בקיץ.
  עם הסובלנות של קליפורניה והאקלים של אורגון , זה לעומת קנטקי הפרווה…
  אין לי ספק במה הייתי בוחר ,ולעזעזאל הכדורסל ,יש גם חיים ….
  בחיים לא קנטקי ולא פרייד ציקן ,אורגון הדבר האמיתי .
  כן והיום גבוהים צריכים ללמוד לשחק גם בחוץ …
  פרט שולי…

 2. מעולה סמיילי, תודה רבה. בול נחשב לאחד השחקנים הטובים במדינה אבל יש לי לא מעט ספקות בנוגע למשחק שלו..

 3. אני מקווה שיצליח. אגב, בקשר למה שהוא אמר על המאמן קליפטרי מקנטקי, בספורטס אילוסטרייטד ישנו מאמר מצויין על יכולת הרקרוטינג של קליפרי ומה הסוד שלו.
  ובקשר למה שכתב פומה, לדבי, אשתו של קני (הבן של אשתי גייל) ישנם 6 אחים ואחריות באורגון. אחד – אחד הם עצבו את המדינה הדפוקה הזאת והיגרו לצפון קרולינה ודרום קרולינה, היכן שישנה עבודה, ופחות מסוממים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט