דיוק (Duke) – גרייסון אלן / תרגום Smiley

דיוק Duke

נובמבר 14, 2017

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/grayson-allen-duke-basketball/

גרייסון אלן

סניור / אוניברסיטת דיוק

"למה בחרת בדיוק?"

עמדתי על הפודיום לאיזו שנייה והתעמקתי בשאלה.

למה הגעתי לכאן?

ועניתי בשאלה נוספת: למה החלטתי לקחת קורס בדיבור בפומבי?

הבנתי שזה יהיה קל. נתתי מגוון קלישאות בראיונות מאז שהייתי בשנה השלישית בתיכון. כמה יותר מסובך יכול להיות קורס בדיבור בפומבי?

לפחות, זאת הייתה התאוריה שלי. אבל אז ביום הראשון של הכיתה בשנתי השנייה, פרופסור ביירלי בחרה בי להיות האדם הראשון שידבר. ברגע שהגעתי לעמוד שם, מיד הרגשתי מחוץ לאזור הנוחות שלי.

אני לא ממש קשקשן מלידה, וככה זה היה נכון במיוחד בשנתיים הראשונות שלי בדיוק. אם זה לא היה שיח בקשר לכדורסל, הייתי בהחלט מרגיש בסדר גמור במשך כל היום כשאני לא מוציא מילה מפי.

בהיתי בסטודנטים נוספים. הם בהו בי בחזרה. אז עברתי לדיבור מונוטוני, שזה, אתם יודעים, הדרך בה אני מדבר.

"ובכן, תמיד חלמתי להגיע לדיוק מאז שאני ילד קטן. ואני…"

פרופסור ביירלי עצר אותי. "זאת תשובה מעולה, אבל תן לי מעט גיוון".

"מממ, ובכן…".

"בלי ממממ, גרייסון".

"צפיתי בקבוצה מנצחת את האליפות הארצית ב-2010, ואני חושב שאז ידעתי שאני רוצה לשחק עבור…".

היא עצרה אותי שוב. "אני אוהבת את זה, גרייסון. עמידה יפה, אבל תנסה לדבר עם קצת יותר ביטחון".

המשכתי ככה עד שתורי הסתיים – כשאני מנסה לדחוף משפטים במבוכה. כשחזרתי לכיסא שלי, אני זוכר שחשבתי לעצמי. אחי, בדיוק ניצחת אליפות ארצית שמיליון אנשים צופים בך לפני מספר חודשים. למה אתה כל כך לחוץ כשאתה עושה את זה?

אבל אני לא חושב שזה צירוף מקרים. בראייה לאחור, הקורס בדיבור בפומבי היה אחד מהקורסים היותר שימושיים שלקחתי בתקופתי בדיוק. הוא גרם לי לצאת מהקליפה שלי.

Image result for grayson allen DUKE

באותו היום של הקורס בדיבור בפומבי, נשאלתי למה החלטתי להגיע לדיוק. באותו הזמן, זה נראה מאוד פשוט. זאת דיוק. בחייכם. אם אתם אוהבים כדורסל, ויש לכם הזדמנות לבוא לדיוק, אז אתם הולכים לדיוק.

עכשיו אנשים שואלים אותי שאלה אחרת. "לאחר כל מה שקרה במהלך השנים האחרונות, למה החלטת להישאר לשנה רביעית?"

זאת שאלה מעניינת… אנחנו צריכים לחזור ללילה הראשון שהמאמן K הגיע לבית הוריי בג'קסונוויל. זה היה לילה גדול במשפחת אלן. כל המשפחה שלי הייתה עצבנית. הכל היה צריך להיראות מושלם. כל חדר היה נקי. ניקינו אבק מתחת לכל המנורות. כולנו התלבשנו במיטב של יום ראשון. ואימא שלי בילתה את כל אחר הצהריים בהכנת מנת הדגל שלה.

אימא הוציאה את התותחים הגדולים. עוף עם פסטה בשרימפס, תה מתוק ועוגיות הבית של דודתי.

אני זוכר שהסתכלתי סביב בהשתאות באותו הלילה שכולנו יושבים מסביב לשולחן האוכל המשפחתי: אימא, אבא, המאמן K, המאמן קאפל, המאמן ווג'ו ואני. כשמייק ששבסקי נמצא בחדר האוכל שלכם, אני מתכוון… זה כל מה שיכולתי לראות.

זה קרה לקראת סיום שנתי השלישית בתיכון. זה היה רגע סוראליסטי מהרבה בחינות, במיוחד בגלל שהייתי קצת מה שנקרא "פורח מאוחר". לא לקחתי כדורסל ברצינות עד בערך כיתה ח', שזה בערך קצת מאוחר עבור מישהו שמקווה להיות מגויס על ידי בית ספר ברמה גבוהה. שיחקתי כדורגל מאז שהייתי בן 4, כך שלמשך זמן רב לא חשבתי שכדורסל יהיה משהו שיהיה לי בו עתיד.

פיתחתי את אהבתי לכדורסל במגרש המשחקים של דיונס פארק ליד ביתנו. על מגרשי החוץ הללו, למדתי לשחק על יתרונות. שם בחוץ, המשחק היה פשוט. בואו רק נגיד שהחוקים נאכפו רק בעת הצורך. אתם משחקים חזק כדי שתוכלו להמשיך לרוץ במשחק. זה כל מה שהיה חשוב. זה היה כדורסל רחוב.

Image result for grayson allen DUKE

בבית הספר, הייתי תמיד הרבה יותר מאופק. סבתא שלי הייתה מורה לאנגלית, כך שמגיל צעיר, קדחו לתוך ראשי שבית ספר לפני הכל. כל זמן שיש לי ציונים טובים ולא מסתבך, אני יכול לבלות את שאר הזמן שלי איך שאני רוצה. כך שהייתי הולך למגרש המשחקים.

על המגרש, הייתי לחלוטין בנאדם אחר. לא הייתי הילד החמוד. הייתי כלב. הייתי מגרד את ברכיי על האספלט עבור כדורים אבודים, וחוטף מרפקים לחזה בעלייה לכדורים חוזרים. הייתי נוהג לשפוט משחקי כדורגל של ילדים כדי להרוויח כסף כדי לרכוש נעלי כדורסל חדשות בגלל שהייתי קורע לחתיכות את נעלי במשחקים הללו. זה היה צד אחר שבי, אבל צד שמאוד אהבתי. כשהכדור היה בידיים שלי, הרגשתי ביטחון שלא ניתן להסבר. הרגשתי… חזק.

הגישה הזו לא הייתה רק חלק ממשחקי – זה היה המשחק שלי. משך רוב חיי הייתה לי קליעה נוראית. מרפקים שעפו הצידה בכל זריקה. פשוט זורק לבנים במשך ימים. אבל עדיין הצלחתי להתמודד בהצלחה בגלל שהתחריתי. בתיכון הבנתי שאם אני רוצה ללכת לאיזשהו מקום בעזרת הכדורסל, אני צריך ללמוד את הדרך הנכונה לזריקה, וזה הזמן בו התחלתי לפתח את הזריקה שאני זורק היום.

לשחק במכללה נראה כמו מטרה רחוקה. לשחק בתכנית כמו דיוק נראה לחלוטין בלתי אפשרי. אבל ככל שהתקדמתי והתחלתי לגבוה, התחלתי למשוך תשומת לב מבתי ספר, ולבסוף הצעות למלגות החלו להגיע. אני זוכר כמה מגניב היה להיות מבוקש בפלורידה וג'ורג'יה בגלל שאמי הייתה 'תנין' ואבי היה 'בולדוג'. משך כל הילדות שלי, הם משכו אותי לכל צד מהיריבות הזו, אבל זה היה חסר טעם, כי מאז שהייתי ילד קטן, זה הכל היה הכדורסל של דיוק. לאחר שהשדים הכחולים ניצחו את האליפות ב-2010 באותו משחק מדהים נגד באטלר, זה היה גמור. זה היה בית הספר שלי למשך חיי.

ועכשיו כשהמאמן K אכל עוף עם פסטה בשרימפס בבית שלנו? זה היה מטורף. במשך כל הזמן אני זוכר שרק חשבתי, המאמן K ממש כאן בשולחן האוכל שלנו.

היינו באמצע ארוחת הערב כשהוא נתן את הצעתו שאני אבוא לשחק כדורסל בדיוק.

בתוכי, הייתי כאילו, כן! כן, אני אשמח לבוא לדיוק! האם אתה רציני? כן!

אבל הורי אמרו לי באופן ספציפי לפני, לא לעשות משהו אימפולסיבי, כך שחיכיתי מספר ימים לפני שהתחייבתי באופן רשמי. הייתי צריך לשחק באירוע של Nike EYBL בקליפורניה בסופ"ש שלאחר שהמאמן K נתן לי הצעה ולא רציתי למשוך עוד תשומת לב שהתחייבות כמו זו לדיוק תגרום. ברצינות, אלו היו הימים הארוכים בחיי.

אני לא אהיה מסוגל לעשות עבודה טובה להסביר כמה לשחק בדיוק משמעותי עבורי. זה בלתי אפשרי.

Image result for duke basketball 2017

כמה לילות לאחר האימונים בשנתי הראשונה, הייתי מחכה ליד מתקן הכדורסל עד לאחר שכל האנשים הלכו. כשהמתקן היה כמעט ריק מאדם, הייתי מתיישב בכיסאות הקהל באולם בקמרון. הייתי לוקח קצת זמן להביט סביב, ומנסה להבין את העובדה שאני באמת כאן. הייתי שחקן כדורסל בדיוק – במקום בו גראנט היל וג'י ג'י רדיק שיחקו. הייתי מבורך להיות חלק מהאחווה הזו. כמעט ציפיתי להתעורר בחדר השינה שלי כשאני בן 12, כשנאמר לי שהחלום הסתיים והגיע הזמן ללכת לבית הספר. היה קשה בשבילי להרגיש שאני שייך למקום כזה מיוחד. סוראליסטי… סוראליסטי.

בגלל זה, מאוד מוקדם, ניסיתי בכל כוחי לא לבלוט בחדר ההלבשה. הייתי מוקף בחברי קבוצתי, אבל לא ממש הרגשתי שאני חלק מהקבוצה. הייתי מבלה עם שאר שחקני השנה הראשונה, אבל ברוב המקרים פשוט ניסיתי להתרחק מהשחקנים הוותיקים יותר.

קווין קוק (Quinn Cook) היה ממש לא כזה. ממש לא.

קווין היה הבחור המבוגר ביותר בקבוצה. הוא היה הקפטן שלנו – הלב והנשמה. קווין הוא הבחור שכשהוא מדבר כולם בחדר מקשיבים. בחלקו זה היה מתוך כבוד, אבל בחלקו השני זה בגלל שידעת שמה שיבוא אחר כך הולך להיות טוב.

הארונית שלי הייתה ליד שלו, ובכל יום הוא היה מגיע לחדר ההלבשה וישר מברך אותי לשלום. ובכן למעשה, הוא היה צועק ברכת שלום לעברי.

"היי, גרייסון! מה המצב גרייסון?!"

ברור שזה גרם לכל הנוכחים בחדר ההלבשה להביט לעברי.

אז אני בערך היית עונה בצורה מוזרה, "היי, מה נשמע?"

עכשיו, באותו הזמן, לא באמת ידעתי מדוע הוא בודד אותי. מדוע קווין קוק אפילו יקדיש לי, שחקן שנה ראשונה בסוף הספסל, זמן מיומו? עכשיו אני מבין זאת. ואני באמת מעריך זאת יותר ממה שהוא יכול לדמיין. קווין לא ניסה למשוך אלי תשומת לב כדי להביך אותי. הוא עשה זאת בגלל שהוא ניסה לערב אותי. הוא ידע שאני צריך לצאת מהקונכייה שלי.

לא לקח לי זמן רב להתחיל להסתכל עליו כעל אחי הגדול בקבוצה. אנחנו בסופו של דבר המצאנו את לחיצת היד המגוחכת הזו שאנו עושים בכל פעם שאנחנו נפגשים.

בגלל קווין, התחלתי לדבר יותר בשנתי הראשונה, שזה היה משהו שלא ממש אהבתי לעשות. ואני מבין עכשיו כמה חשוב זה היה להתפתחות שלי. אם יש לך ביטחון לדבר בחדר ההלבשה ובאוטובוס של הקבוצה, אתה תרגיש ביטחון לדבר כשאתה על המגרש. וזה רק יכול לעזור לקבוצה.

Image result for grayson allen DUKE

בשנתי הראשונה, אני חושב ששיחקתי די טוב במשחקים הפנימיים ובמשחקי הראווה. אבל ברגע שהמשחקים האמתיים החלו, נשארתי על הספסל. בפעם הראשונה ששיחקנו נגד ויסקונסין באותה עונה, לא שיחקתי אף לא דקה.

הייתי די מדוכא בגלל זה.

לעולם לא אשכח שישבתי מול המאמן K במשרדו כשהוא אומר לי, "גרייסון, אל תחשוב שזאת לא השנה שלך. אני צריך אותך שתישאר מוכן, בגלל שאתה אף פעם לא יכול לדעת מתי הקבוצה הזו תצטרך אותך".

מסתבר שהוא ידע על מה הוא מדבר.

לאחר השיחה הזו הפסקתי לחשוב שאני לא נכנס למשחק בגלל שאני לא טוב מספיק, ושיניתי את קו המחשבה שלי ל-: יש לנו קבוצה ממש מוכשרת, ואני נמצא כאן מסיבה מסוימת.

עד שהגיע טורניר ה-NCAA באותה שנה, התחלתי לשחק יותר דקות. בפעם השנייה שפגשנו את ויסקונסין הייתה במשחק האליפות הארצית. עליתי מהספסל כדי לקלוע 16 נקודות, וכנראה היה לי את המשחק הטוב בחיים שלי עד לאותה נקודה. לאחר מכן, כבר לא הייתי שחקן השנה הראשונה האנונימי שיושב בקצה הספסל. אנשים החלו לשים אלי לב, תוהים מי הייתי. וזה היתה הנקודה שהכול השתנה.

Image result for grayson allen DUKE

למה אנשים עושים את מה שהם עושים? אני חושב על כך הרבה.

לקחתי קורס בפסיכולוגיה חברתית מוקדם בדיוק, וזה באמת הקסים אותי. למדתי הרבה על התנהגויות של אנשים ומוטיבציה. מה שהיה מעניין ביותר עבורי זה כמה פסיכולוגיה וספורט חופפים. זה מה שהוביל אותי לתואר בפסיכולוגיה בדיוק.

להיות אתלט מיומן זה רק חלק מהמשוואה בכל הנוגע לספורט. אם שחקן (או כל אדם) משיג את מלוא הפוטנציאל שלו, זה נמדד על ידי מה שאי אפשר לראות: ע"י היכולת הנפשית. נראה חשוב ללמוד על זה בזמנו, אבל לא היה לי מושג כמה חשוב זה יהיה לחיי.

אני תחרותי בטירוף. ככה תמיד הייתי. זה חרב פיפיות.

החלקים במשחקי שעזרו לי להצליח ברמה הזו הם גם אלו שגרמו לחלק מהאנשים לקבל רושם רע ממני.

אין ספק, ישנו זרקור עלי – ועל חברי קבוצתי המוכשרים – בעונה הזו. אני רוצה לסיים דברים מיד. במיוחד עבור המאמן K. אני בר מזל במיוחד שיש לי מאמן שעמד לצידי ובאמת מאמין בי. במהלך השנים האחרונות, הוא בהחלט היה קשה אתי לאחר שכשלתי בסטנדרטים של התכנית שלנו ושלי. הוא אף פעם לא מייפה דברים כשאני עושה שטות כזו או אחרת. אבל, הוא אף פעם לא ניסה לבייש אותי, והוא אף פעם לא ויתר עלי, אפילו כשאנשים אחרים ייעצו שזה מה שעליו לעשות.

זה מצחיק, במשך כל חיי אהבתי את הכדורסל של דיוק בגלל המסורת המדהימה וההיסטוריה. זה מה שרציתי להיות חלק ממנו כשהגעתי לכאן. היום, אני עדיין אוהב את הכדורסל בדיוק, אבל מסיבות שונות. אני אוהב את המקום הזה בגלל שהאנשים פה בקמפוס לא רואים אותי רק כבנאדם שמשחק כדורסל היטב, אלא גם כאחד שיכול לעשות שגיאות. בעיקרון, חברים בתכנית הזו וחבריי לדיוק מבינים שאני עדיין בתהליך של התבגרות שאני מנסה להבין מי אני, אפילו כשהאורות בהירים. אני ממש מודה על כך. במילים פשוטות, דיוק היא המשפחה המורחבת שלי.

זה אולי יפתיע אנשים, אבל לפעמים אני מקבל מכתבים ממעריצים. במונחים של דמוגרפיה הם מגיעים מכל רחבי הספקטרום. אבל ללא קשר לשולח, תמיד לקחתי את המסר ללב. כל כך הרבה חברויות שפיתחתי הגיעו ישירות מדואר של מעריצים. החברויות האלו מאפשרות לי לראות טוב לב וחסד מהמסע שלי בדיוק.

אני במיוחד אוהב את הפתק הזה שקיבלתי מאוהד צעיר בשם ג'ון:


"עבור גרייסון אלן,

שמי הוא ג'ון. אני בן שמונה. אני אוהב לשחק כדורסל. אני המעריץ הכי גדול שלך. אני חושב שהיית מדהים במשחק האליפות. בן כמה היית שהתחלת לשחק כדורסל"

(והוסיף ציור שלי מטביע במשחק האליפות מול וויסקונסין).


תמיד יהיו אנשים שלא יאהבו אותי. אני יודע זאת. האפשרויות שלי הן או לקחת את השלילי ולהרגיש מאוד קטן, או לקחת את הדברים שאני שומע ולהיעזר בהם על מנת לגדול לאדם טוב יותר.

כשהתלבטתי אם להישאר לשנתי הרביעית, חשבתי על כל הדברים שאני עדיין יכול להשיג על מגרש הכדורסל: להפוך למנהיג אמתי, להיות יותר קולני, ולנסות להיות כמו קווין עבור שחקני השנה הראשונה שלנו. כדורסל לא היה ההיבט היחידי. חשבתי על החיים שלי פה בדיוק – ועכשיו אני רוצה יותר מזה. עוד שנה של להכות בחברה המערביים עבור אוכל לפני שחוזרים למעונות כדי לשחק בזוגות Rocket League. עוד שנה של הליכה דרך החצר לכיתה, כשאתה רואה מלא פרצופים מוכרים לאורך הדרך. עוד שנה של קמרון – לא רק האולם, אלא גם אחד המקומות השקטים המועדפים עלי בקמפוס, היכן שאני יכול ללכת להרהר במחשבותיי.

חשבתי כמה טוב זה יהיה לסיים את מה שהתחלתי בתור חבר כיתת דיוק ל-2018, ולהשיג את התואר שלי – וכמה גאה אני ארגיש כשאני אלך על הבמה לקבל את התואר. בדיוק, או בכל מקום אחר אם זה משנה, זה הישג נהדר.

אולי יותר חשוב, ובכן, חשבתי  על מי אני – ומי אני יכול להיות שנה מהיום. זה בוודאי מה שמרגש אותי יותר מכל. עם חסדו של אלוהים ועזרתו, תהיה לי הזדמנות נפלאה לזרוח – כמנהיג קולני, שנואם בציבור עם ביטחון, כחבר קבוצה נהדר, כשחקן טוב יותר ובגאווה כבוגר דיוק.

אין ספק שיש לי הרבה סיטואציות מביכות ומביישות על מגרש הכדורסל במהלך השנים האחרונות, מהסוג שראיתם בטלוויזיה או קראתם במדיה החברתית. הם בקלות יכלו להפוך לכדור שלג ולעשות יותר ממה שהן גרמו, ולהרוס את קריירת הכדורסל שלי.

מה שקרה לאחר מכן… ובכן, זה למה אני כל כך אסיר תודה לשחק בדיוק. כולם בתכנית – מחבריי קבוצתי בחדר ההלבשה ולמאמנים ולשאר הצוות שתומך בנו כל יום – מכירים אותי טוב מכדי מאשר לשפוט אותי על הטעויות שלי. הם אף פעם לא ניסו לגרום לי להרגיש מבודד בגלל הטעויות, ואני אוהב אותם על זה. ותמיד אהיה אסיר תודה.

נשארתי בדיוק בגלל, שכמו רוב הסטודנטים במכללה, יש לי עדיין לאן לגדול – , ובגלל שאין מקום אחר שאני מעדיף לעשות את זה בו.

חזרתי לדיוק בגלל שמעולם לא עזבתי.

-גרייסון.

גרייסון אלן

 

לפוסט הזה יש 21 תגובות

 1. תודה רבה. אין ספק שהבחור דפקט אמיתי. מזל שהוא לא בחר בפשע ומסתפק בלנסות לפצוע שחקנים כדי לספק את היצר "התחרותי" שלו.

 2. תודה רבה סמיילי ! באמת תהיתי לאן גרייסון נעלם.
  מדהים שבכל המאמר הזה הוא לא הזכיר במילה את הנ.ב.א, רק את דיוק כחלום שמתגשם. אולי בגלל זה הוא יהיה שחקן טוב בליגה.
  מסתבר שיש מחשבה אמיתית מאחורי ההחלטות שלו, ומחשבה אמיתית אחרי הפעולות הטובות ובעיקר הרעות שלו. הילד יותר עמוק וחכם ממה שהוא נראה.. מקווה שיקבל צ'אנס אמיתי

 3. גרייסון בחור מיוחד ושווה לתת לו הזדמנות. ששבסקי כבר הפך לsellout של one-and-done ונותן להם תמיד עדיפות. בגלי קיבל עדיפות בכל סיטואציה אבל גם השנה בכל מצב שבגלי נעדר או התקשה גרייסון לקח את הקבוצה על הכתפיים. הוא הרבה יותר אתלטי ממה שנדמה. יש לו אדג'. והכי חשוב קליעה נהדרת משלוש במיוחד כשצריך אותה. הסטטיסטיקה לא חשובה כפי שלא הייתה עם טייטום. בדיוק לא יודעים לשחק בהתקפה וגם אם היו נותנים לששבסקי את השאוו טיים לייקרס היה מנצח משחקים 65-55

 4. תודה רבה סמיילי .
  אין לי מושג מיהו אך ברור שאתחיל לחפור .
  ברור לחלוטין יש כאן עומק ,
  ויש החלטה מושכלת להיות מישהו ,ללמוד להוציא תואר ולהיות מישהו .
  וברור שיושבת עליו חתיכת הסטוריה ,עובדה שהוא לא אומר מילה על האבא ,וברור שלא במקרה .
  מאיפה הוא צמח ומה הרקע שלו מהתגובות כבר די ברור עוד לפני שאתחיל לחפור .
  מבחינת המשפחה , הקבלה לדיוק זה החלום ההזדמנות שמהמופרע הזה יצא משהו .
  והמופרע מודע לכך טוב מכולם ,שיש לו בעיות שליטה לא פשוטות וחשוב לו להיות עטוף בחום ואהבה ,מי אמר בלייק ? אז הוא כבר במצב טוב יותר מאשר רוב עברייני הכדורסל ,עיין ערך דבלדובה וקליי אוליניק .
  מה יהיה בהמשך נראה .
  תודה סמיילי על עוד יצירת מופת .

 5. יופי של תרגום סמיילי, אתה ענק.
  מבחינת התוכן – שילוב בין כתב הגנה של ילד מופרע, נסיון להראות כיותר מסתם ילד מופרע, ובירבור של, ובכן, ילד מופרע. ועדיין, זה שחקן שהייתי רוצה אצלי בקבוצה. אני מאוד מקווה שדני איינג' ידע לדוג אותו עם איזו בחירה מאוחרת / סיבוב שני.

   1. אני הייתי מהמר עליו בבחירה נמוכה. יכול להיות מין אנרג׳ייזר/ערס שיטריף את הקבוצה בכמה דקות מהספסל. לדעתי כל קבוצה צריכה כזה.
    בבוסטון יש לנו את סמארט שלצערי לא מבינים שהוא צריך להיות איש לדקות מסויימות ולא שחקן של 30 דקות.

 6. הוא מין רדיק באופי ובצורה, אבל אין לו את הקליעה מרחוק של כרדיק, ומצד שני הוא מגן הרבה יותר טוב, והרבה יותר אגרסיבי בהתקפה עם כניסה לא רעה בכלל. בחירת סיבוב ראשון בטוחה, ואני מאמין שיהיה שחקן שיוכל לתרום לקבוצה הנכונה ב-NBA. הוא קצת דפוק בראש, אבל זאת לא הפרעה נפשית. זאת צורה התנהגות. אני מאחל לו הצלחה ב-NBA שצריכה עוגד לבנים כמוהו.

  סמיילי, תרגום משובח. אתה מצליח להכניס אותנו מיד לאווירה הנכונה בה המאמר ניכתב באנגלית (שכמובן קראתיו מזמן לפני התרגום). ממש מלאכת מחשבת, ואהבתי את "חרב פיפיות".

  אתה אוצר לאתר!

 7. סמיילי… התרגומים שלך בוןבון אחד אחד.
  יש עומק לבחור וזה יפה לראות את זה.
  הוא פושטק אמיתי ? לא כזה מכיר אותו… 🙂

  1. איזה עומק ואיזה נעליים. נראה כאילו ילד בכיתה ח׳ כתב את זה (מבלי לפגוע בכותבים הצעירים (המעולים) פה באתר, או בתרגום המשובח של סמיילי). בתרבויות מסויימות היו שולחים להיות אותו מחבל מתאבד – יש לו את האופי לזה.

 8. תודה על התרגום
  תמשיך במסורת
  גרייסון אלן באמת ערס על המגרש אבל נראה לי שהוא נכנס לדמות הזו וזרם איתה ולא באמת כזה

 9. מעולה סמיילי. לא מכיר אותו באופן אישי אבל יפה שהחליט ללכת על התואר ולנצל את ההזדמנות המעולה שקיבל. יש שחקנים שלעשות 3-4 שנים במכלחות יכול לעשות להם רק טוב להמשך הקריירה. בלי ציפיות בשמיים, יודע לקראת מה הוא בא ועושה את זה בגלל שהוא רוצה, לא כי הוא חייב וזו האופציה היחידה.

 10. תודה לקוראים ולמגיבים. בהחלט כיף להמשיך ולהעלות את התרגומים הללו.

  לדעתי גרייסון הוא שחקן שרק מרוויח מהעניין שנשאר 3-4 שנים במכללה ומתפתח. התקרה שלו לא כזו גבוהה והוא כנראה לא יהיה כוכב ב-NBA, אבל בסיטואציה נכונה זה לוחם שכל קבוצה תרצה מהספסל.
  אני לא בטוח שתהיה לו קריירת NBA מהעובדה הפשוטה שאני לא ממש רואה מישהו נותן לא הזדמנות, אלא אם כן הוא ממש ירשים במחנות האימונים (בדומה למקונל מפילי).

 11. אחלה סמיילי. רק לי הוא מזכיר את למבייר בפנים? הוא מקסימום יכול להיות קלעי למשימ6ת מיוחדות. לא רואה אותו מגיע לרמה של רדיק.

 12. תודה סמיילי. אני מחזיק ממנו, אני מקווה שיגיע לבוסטון לשנה הבאה בין אם בבחירת סיבוב ראשון מאוחרת או בחירת סיבוב שני ובין אם כשחקן חופשי. אני חושב שכל קבוצה אלופה צריכה שחקן כזה שיטריף אותה וייתן גם תרומה מקצועית

 13. קודם כל תרגום נהדר שפותח את הראש לגבי מי שחשבתי שאני מכיר.
  כרגע גרייסון ממוקם בין מקום 20 -25 בסיבוב הראשון, אבל זה מכיוון שהוא סניור ומוגדר כהד קייס רציני מאד.
  הוא לא היה "בחיר" בשנתיים האחרונות בגלל בעיות התנהגותיות קשות מאד. מאמן שיידע ליישר אותו ולהדק ברגים יוכל לקבל גארד נפלא, מלא תשוקה עם יד מצויינת ואקספלוסיביות בחדירות לסל.
  מבחינתי, מדובר באנדרייטד אמיתי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט