חלומות כדורסל שהתנפצו: איפה הדברים הסתובבו לרעה לתופעה לשעבר סבסטיאן טלפייר? – ירון וייצמן / תרגום Smiley

חלומות כדורסל שהתנפצו: איפה הדברים הסתובבו לרעה לתופעה לשעבר סבסטיאן טלפייר?

אוגוסט 30, 2017

מאמר מקורי: http://bleacherreport.com/articles/2729272-broken-hoop-dreams-where-did-it-go-wrong-for-former-phenom-sebastian-telfair

ירון וייצמן

בליצ'ר ריפורט

Image result for sebastian telfair

זה היה בערך ב-2:45 בבוקר של יום ראשון, 11 ביוני, שהשוטר כריסטיאן ולנזואלה ממשטרת ניו יורק, מחלקה 77, הבחין בפורד F-150 עם לוחית רישוי של פלורידה. הרכב חנה באופן לא חוקי, בחציו על קו הבטון שמחלק את הדרך המזרחית והמערבית של שדרת אטלנטיק בברוקלין, ממש ליד שדרת קלסון. שני גברים ישבו במושבים הקדמיים.

הרכב החל לזוז כאשר השוטר ולנזואלה התקרב. הפנסים של הרכב היו מכובים. על פי הדוח של האירוע, ולנזואלה הבחין בנקודה בוערת, שנתנה לו סיבה מספקת כדי לעשות חיפוש בפנים. הוא הורה לשני הגברים לצאת החוצה ולפתוח את חלקו המרכזי של הרכב, שם הוא מצא שני שקים של מריחואנה ואקדח בקליבר 45 חצי אוטומטי טעון. ליד זה הייתה מחסנית שבתוכה 9 כדורים מתאימים.

ולנזואלה עשה את דרכו לאחורי הרכב כדי לבדוק מה ימצא שם. שם, ארוז היטב בתוך דרגש ומזוודה, שכב עוד כוח אש שמספיק הרבה יותר מאשר למישהו בודד: שני אקדחים חצי אוטומטיים, רובה תקיפה חצי אוטומטי, 296 כדורים דחוסים בשתי קופסאות תחמושת ושתי מחסניות. נהג הרכב לבש אפוד בליסטי, בנוסף.

על שני הגברים שמו אזיקים והם נכנסו למעצר. הנוסע, ג'אמי תומאס, היה ילד בן 18 מברוקלין ללא כל רישום פלילי. הנהג היה בן דודו של תומאס. כשולנזואלה הריץ את שמו במערכת הזיהוי המשטרתית, הוא גילה שזהו לא מעצרו הראשון בגין אחזקת נשק. ב-2008, הנהג הורשע באחזקת נשק שלא כחוק ברמה ארבע. הרישיון שלו לנהוג בניו יורק הושעה כתוצאה מכך.

וכאשר ולנזואלה לקח את שני הגברים, כשהם עצורים בגין אחזקת נשק ובבעלות של מריחואנה שלא כדין, בניידת ונהג מספר קילומטרים מזרחה לתחנת המשטרה. שם, רק 16 קילומטר צפונית לדיור הציבורי בקוני איילנד היכן שהוא גדל ומגרש הרחוב עם הרצפה הכחולה שם נעשה מפורסם, הנהג, סבסטיאן טלפייר, כנראה תהה אם החירות שלו תילקח ממנו בקרוב.


סוני ואקארו יכול עדיין להיזכר היטב בפעם הראשונה בה פגש את סבסטיאן טלפייר. הוא עדיין יכול לדמיין את חיוך כוכב הקולנוע. הוא מתאר זאת כ"מדבק" ואת טלפייר כ"מר חביבות".

טלפייר היה "אחד משחקני הכדורסל הכי מבריקים בבתי הספר התיכוניים שאי פעם ראיתי", כפי שואלאקרו מספר לבליצ'ר ריפורט.

זה היה לפני 17 שנים, ב-10 ביולי, שנת 2000, ואקארו היה בן 60, ועשרות משחקני כדורסל התיכוניים המבטיחים בארץ, ואפילו מאמני מכללות ו-NBA, נדחסו לתוך אולם קטן ומעופש ב-Teaneck, אולם הכדורסל של אוניברסיטת Fairleigh Dickinson עבור מחנה ABCD השנתי של ואקארו. ואקארו – מנהל ההנעלה לשעבר שהחתים את מייקל ג'ורדן לעסקה הראשונה שלו עם נייק ובמשך 30 השנים הבאות יהפוך לאחד האנשים החזקים בספורט – הקים את המחנה ב-1984.

Image result for sebastian telfair MCDONALDS

באותו הקיץ, בובי הרטשטיין, עוזר מאמן בקבוצת התיכון אברהם לינקולן הנמצאת בברוקלין, עבד במחנה. הרטשטיין היה סביב הלינקולן Railsplitters לאורך שנים, מאמן אגדות מקומיות כמו סטפון מארבורי, שהמשיך הלאה והפך לאול-סטאר ב-NBA, ובן דודו של מארבורי, ג'מאל תומאס, כוכב הכדורסל לשעבר של מכללת פרובינדס שהפציע ב-NBA ל-12 משחקים בשנים 1999-2001. במהלך שנותיו בלינקולן, הרטשטיין אימן 13 בני משפחה של טלפייר/תומאס/מארבורי, והוא החליט להביא את תלמיד כיתה ח', אז 1.80, לבדו. הוא הבין כי טלפייר ירוויח מהכרות עם ואקארו, יצפה במשחקים וילמד על השחקנים שבקרוב הוא יימדד מולם.

אבל כשאחד מהמוזמנים למחנה לא הצליח להגיע, ואקארו, בשיערו הקצר והמאפיר ופרצוף פיקח של וגאס, פנה להרטשטיין.

"זה תלוי בך", הוא אמר.

הרטשטיין התרכך. הוא אמר שהוא יהיה בסדר עם כך שטלפייר יתאמן עם הקבוצה ביום הראשון ומשם יראה איך ילך לו. ואקארו ואשתו, פאם, דוגמנית גבוהה ובלונדינית לשעבר, רמזו לטלפייר שירד למטה מהיציעים. פאם הגישה שלו תלבושת לבנה עם לוגו של אדידס והספרה אחד מודפסת מקדימה. טלפייר, באקסטזה, עטף את זרועותיו סביבה ונשק על לחייה.

"זה כנראה היה החיוך השמח ביותר שאי פעם ראיתי בחיי", ואקארו נזכר.

באותו לילה של אימון, טלפייר הוכיח שלמרות גילו, הוא כבר היה אחד מהשחקנים המבטיחים במדינה. הוא בילה את השבוע כאשר הוא רץ מסביב לשחקנים גדולים ממנו וחזקים ממנו. במשחק אחד, הוא אפילו מצא את עצמו מתמודד מול שחקן שנה ראשונה בגובה 2.00 מאקרון אוהיו, שנקרא לברון ג'יימס. טלפייר החזיק את עצמו, לעולם לא נכנע, לא מפחד להתקיף, לא מטיל ספק בכך שהוא שייך.

כוכבו נולד באותו הקיץ, ובמהלך ארבע השנים הבאות, הוא רק עלה. היו משחקי אול-סטאר ואליפות הליגות של בתי הספר בניו יורק, שערים על מגזינים ארציים, ספרים וסרטים דוקומנטריים. משחקיהם של לינקולן נהפכו לאירועים ניו יורקים ומשכו סלבריטאים כמו דרק ג'טר וג'יי-זי. מאמני מכללות החלו להתקשר, ואז מגלי כישרונות מה-NBA החלו לפקוד את היציעים באולמה של לינקולן, Ocean Parkway.

"ואפילו עם כל זה, כדורסל תמיד היה עבורו שמחה", אומר קני פרטלאו, עוזר מאמן בלינקולן.

טלפייר תחילה התחייב לשחק כדורסל מכללות בלואיסוויל אבל זמן קצר לאחר מכן החליט לקפוץ ישירות ל-NBA, שם, למרות שגובהו קצת מעל ל-1.80, הוא נבחר בבחירה ה-13 בדראפט 2004 על ידי פורטלנד טריילבלייזרס. הגעתו לסגל לוותה בחוזה ל-3 שנים בסך 5 מיליון דולר, יותר כסף שמשפחתו, בפרויקט הדיור שלהם בקוני איילנד, ראתה אי פעם. אבל בזמן ההוא, זה היה נפוץ ששחקני תיכונים מדלגים על המכללות עבור ה-NBA. זאת הייתה העסקה, לשש שנים בשווי 15 מיליון דולר, שואקארו ואדידס נתנו לו שהפרידה אותו מהשאר.

Image result for sebastian telfair BLAZERS

עד היום זוכר ואקארו איך טלפייר אחז במדי ה-ABCD כאילו זאת הייתה מתנה לחג הכריסטמס, ואז פונה אליו, לפאם והרטשטיין וחולק מחשבה אחרונה.

"לעולם לא אאכזב אתכם".

בברוקלין, במתחם 77 בשדרות אוטיקה, המשטרה לקחה הצהרה מטלפייר. לאחר מכן הוא התקשר לאמו, אריקה, לפני שנשלח עם תומאס לבית משפט להסדר פלילי בברוקלין. אריקה – שעדיין מתגוררת באותה דירה בקומה השלישית ב-Surfside Gardens ברחוב מערב 31 היכן שטלפייר ותשעת אחיו גודלו – קראה לבנה הבכור, דניאל טרנר, להעביר את החדשות המדאיגות.

דניאל גר קומה אחת מתחת לאריקה, כך שהשניים, הוא אומר, חלקו מונית לבית המשפט. הם היו מודאגים, אבל הניחו שהמעצר הוא אי הבנה. זה היה סבסטיאן שלהם, למרות הכל. רק אחר הצהריים של היום לפני, הוא ישב בשולחן המטבח של אריקה, מספר לה על בתו בת ה-12, סאמאיה, ועל בנו בן ה-10, סבסטיאן ג'וניור, ואיך הוא מתכנן לקחת את בן דודו, ג'אמי תומאס, החוצה לרכוש נעליים כדי לחגוג את סיום התיכון שלו. הוא קיווה גם להיפגש עם טרנר, בנוסף. טורניר הכדורסל השנתי של טלפייר בקוני איילנד תוכנן לחודש הבא, וטרנר, כמו תמיד, עזר לארגן את האירוע. לוחות הזמנים שלהם לא השתלבו באותו היום, אבל הם הבטיחו שהם יתראו בקרוב.

אף אחד לא חשב שזה יהיה באותו הלילה בבית המשפט בברוקלין עם שופט שמקריא את כל הפשעים בהם טלפייר מואשם.

אבל הוא עמד שם במכנסי אימון אפורים וחולצה שחורה, כוכב הכדורסל לשעבר וגאוותה של ברוקלין, מסתכל על החברים והמשפחה שמילאו את החדר כדי להראות את אהבתם ותמיכתם. אריקה ודניאל טרנר היו שם, יחד עם אשתו של טלפייר וילדיו, בין היתר. הוא הסתכל בעיניים לכל אחד מהם, אפילו כשרבים מהם היו עם דמעות. לאחר ששוחרר בערבות, הוא הודה לכולם על כך שבאו. הוא היה עצוב והעריך את התמיכה אבל גם כעס.

"לא עשיתי שום דבר רע", טרנר זוכר את טלפייר אומר כשהם עושים את דרכם במעלה הרחוב. הוא נזכר במבט של הפחד והבושה שהיו על פניו של אחיו הצעיר.


להיבחר בסיבוב הראשון של דראפט ה-NBA זאת אמורה להיות התחלה של קריירה נהדרת. עבור טלפייר, זה מתברר להיות נקודת השיא.

משחקי האול-סטאר שהוא היה אמור לשחק – הוא מעולם לא שיחק באחד. המספרים העצומים שהוא היה אמור לתת – הוא מעולם לא הצליח להשיג ממוצע נקודות דו ספרתי לעונה. טלפייר כן היה ב-NBA בחלקים במשך 10 עונות והרוויח בערך 19 מיליון דולר במהלך הקריירה. אבל הברק שואלאקרו ורבים אחרים ראו מעולם לא יצא החוצה.

"ה-NBA לא הייתה מוכנה לבני 19 באותו הזמן", אומר נייט מקמילאן, שאימן את טלפייר במשך עונה בפורטלנד.

Image result for sebastian telfair BLAZERS

שלא כמו עכשיו, לפי מקמילאן, שטלפייר נבחר בדראפט, לא הייתה תשתית לעזור לצעירים להסתגל לליגה. לא היו ארוחות שסופקו על ידי הקבוצות, לא עזרה אישית לילדים כמו טלפייר, מישהו נאלץ לעבור מעל ל-5,000 קילומטר רחוק מביתו בזמן שאמו נשארת בברוקלין כדי לטפל באביו החולה.

"בנוסף", מקמילאן מוסיף, "סבסטיאן היה רכז סקורר, ואני חושב שהוא הקדים את זמנו בנוגע לזה".

זה היה לפני שה-NBA קבעה חוקים שמגנים על שחקנים במהירות ובגודל של טלפייר.

מה שהפך את שדה המוקשים בפורטלנד למסוכן יותר הייתה הקנאה שהשתררה בתוך חדר ההלבשה של הבלייזרס.

"בהתחשב בכל הטירוף שנלווה להגעתו, סבסטיאן בהחלט גרם לכמה מחברי קבוצתו להסתכל עליו באופן שונה", מקמילאן אומר.

שחקן NBA בהווה שהוא וטלפייר חברים לאורך זמן אומר שהשניים שוחחו על העניין הזה בעבר.

"החברה הקבוצה לא היו מדריכים טובים עבורו", אומר אותו שחקן.

ככל שהשנים חלפו ומסעו ב-NBA נהייה מתפתל יותר, טלפייר מצא צרות מחוץ למגרש.

היה את הלילה באוקטובר 2006 מחוץ למסעדה במנהטן בבעלות שון קומבס כאשר שרשרת בשווי 50,000 דולר נחטפה מצווארו של טלפייר. באותו הלילה, באותה המסעדה, הראפר פאבוליוס נורה בירכו השמאלית. המשטרה מסרה לאחר מכן לעיתונאים שטלפייר, שהיה אז שחקן קבוצת הסלטיקס, נחקר על מעורבותו בתקרית, אם כי מעולם לא הוגשו האשמות.

באפריל לאחר מכן, שמו של טלפייר צץ שוב בצהובונים כשהוא נוהג בריינג' רוב'ר שלו במהירות של 50 קמ"ש מעל המותר באזור River Parkway בברונקס. רישיון הנהיגה שלו מפלורידה באותו הזמן היה מושעה, ובזמן החיפוש ברכב, המשטרה מצאה רובה טעון בקליבר 45 מתחת למושב הנוסע. טלפייר הודה באשמה הפלילית בנשיאת נשק וקיבל שלוש שנות מאסר על תנאי.

ארבעה ימים מאוחר יותר, הבעלים של הסלטיקס ויק גרוסבק הוציא את לוחית שמו של טלפייר מתא ההלבשה שלו.

עדיין, הגרוע מכל עוד יגיע. לפי אדם עם ידע באותו המקרה, המעצר נתן את הכוח לאדידס לסיים את העסקה עם טלפייר. נציג מאדידס סירב להגיב, וציטט את המדיניות הקפדנית של החברה. אבל מישהו אחר עם הבנה חזקה בעסק באדידס סיפר כי העסקה של טלפייר כנראה כללה סעיף מוסרי.

"כל אינדיקציה תהיה שבחוזה היה סעיף כזה וכי האירוע הפר אותו", אמר אותו בנאדם. "אני מניח שהחוזה שנעשה, בטל ומבוטל".

באפריל 2014, טלפייר הפך מעוד פרויקט NBA מבטיח לבחור שמטייל ברחבי הליגה, עם עצירות קטנות בשבע מקומות לאורך אותה כמות שנים. לאחר שבילה את עונת 2013 בסין, טלפייר היה נרגש לחזור ל-NBA וסוף סוף לשחק עבור קבוצת פלייאוף. באוקלהומה סיטי, מספר טרנר, זה מה שטלפייר חשב, תהיה ההזדמנות שלו. הייתה לו התחלה חזקה, בנוסף, משיג ממוצעים של 8.4 נקודות ו-2.8 אסיסטים בזמן שהוא עוזר למלא את החור שפציעתו של הגארד ראסל ווסטברוק השאירה. אבל 16 משחקים לתוך העונה, כשווסטברוק בדרכו חזרה, הת'אנדר בחרו לתת לטלפייר ללכת.

"זה ממש פגע בו", דיוויד טרנר אומר. "הוא שיחק היטב והיה ממש נרגש להיות בקבוצת פלייאוף. זאת הייתה האכזבה הגדולה ביותר שאי פעם ראיתי בו".

ההחלטה, לפי עוזר מאמן לשעבר בת'אנדר, הייתה קשורה לכדורסל (OKC הייתה בנחיתות התקפית של 12.3 נקודות כשטלפייר על המגרש לפי NBA.com). לת'אנדר לא היו שום בעיות עם טלפייר – הם פשוט לא חשבו שהוא טוב מספיק. שאר הליגה נראתה כמסכימה. טלפייר לא הופיע במשחק NBA מאז.

עדיין, הוא לא היה מוכן להרים ידיים. הוא אהב לבלות זמן עם אשתו ולידיו, לשחות אתם בבריכה בחצר אחוזתו שבאורלנדו, לבשל להם צלעות חזיר ולקחת אותם לקניות בקניונים המקומיים. הוא גם הקים חברת אופנה, 99 Moves. אבל הוא מעולם לא הצליח להימלט מכוח הכבידה של המשחק.

Image result for sebastian telfair THUNDER

טלפייר חזר לסין בדצמבר 2014, ואז חזר לפלורידה בקיץ והחל להתאמן במכון DBC במיאמי, בית שכיח לאתלטים כמו דווין וויד ולברון ג'יימס. עד ליום הזה הוא שומר על קישור יוטיוב של הביצועים שלו בהופעתו הקצרה עם הת'אנדר בביוגרפיה שלו ובחשבון הטוויטר שלו, כאילו לא מסוגל לקבל שהקריירה שלו ב-NBA הגיעה לסיומה.

במאי באותה שנה, הוא התכתב עם חבר ותיק, אנדרו אמיגו, שגדל בברוקלין ושיחק כדורסל בלינקולן. אמיגו נהפך מאז למאמן ועבד עם בן דודו של טלפייר סטפון מארבורי ועוד אתלטים מקצוענים. במהלך השנים, הוא וטלפייר נפגשו קצת, אבל בכל פעם, אז ועכשיו, טלפייר היה בודק. טלפייר היה אומר לו שהוא מנסה לשוב עוד פעם ל-NBA והיה מעוניין לדעת אם אמיגו יסכים לעבוד אתו.

"אמרתי לו, 'ברור, רק תן לי לדעת'", אמיגו אומר.

הוא לא שמע ממנו מאז.


ניסיון לחבר ביחד איך טלפייר העביר את הזמן עכשיו דומה להרכבת פאזל עם רק מחצית מהחלקים.

למשל 99 Moves לדוגמה. אפשר למצוא את ההאשטג #99moves בכל מקום בדף האינסטגרם שלו. חברו של טלפייר, שחקן ה-NBA בהווה, אומר שהחברה היא "העניין של סבסטיאן עכשיו. זה גדול". האחים של טלפייר, תומאס וטרנר, הזכירו שניהם את קו האופנה כשנשאלו כיצד סבסטיאן מבלה את זמנו.

העניין הוא: טלפייר לא נתן קישור לאתר האינטרנט במשך שנתיים (בקשות לראיונות שנשלחו ל"צור קשר" לא נענו). לעסק אין מספר טלפון, ללא חשבון טוויטר, ללא עמוד אינסטגרם. התוצאה הראשונה בחיפוש בגוגל שמוצאים זה לא אתר האופנה שלו, אלא סרט וידאו של טלפייר מ-2014. זה הופק על ידי חשבון יוטיוב בשם ProTips4U, חברה שבאתר האינטרנט שלה רשום כי היא מתמחה בעזרה "להפוך אותך לאתלט, מאמן או מאמן אישי הטוב ביותר שאתה יכול להיות". בוידאו, טלפייר, שלובש חולצה לבנה במה שאמור להיות לוגו של 99 Moves על החזה, מסביר את המקור והמטרות של העסק החדש שלו:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=z_fMiadORkM

"99 Moves היא החברה שלי עבור חינוך ושיווק פיננסי", הוא אומר, ולאחר מכן מוסיף, "[ב]99 Moves, המטרה המרכזית שלנו היא לגרום לאתלטים להיות מעורבים בעניינים הפיננסיים שלהם. אל תפחדו מזה".

אין שום אזכור לאופנה.

בקשה לתגובה נשלחה לכתובת המייל שבאתר ProTips4U ונענתה בתגובה על ידי אדם בשם מארק לאונרד. נאמר ללאונרד שבליצ'ר רפורט עוסקים בסיפור על סבסטיאן טלפייר. הוא לא הגיב להודעה הזו או למספר הודעות לאחר מכן.

טלפייר, על פי החשבונות שלו, שומר על מעגל הדוק. יש את אשתו (שענתה לבליצ'ר רפורט על בקשה לראיון, אבל בזמן שהתוודתה לנושא של הסיפור, חדלה לענות להודעות טקסט), משפחתו, מספר חברים, מאמן לינקולן דווין "טייני" מורטון ואולי מספר חברי קבוצה לשעבר.

לאונרד אולי לא נמצא בקבוצה הזו, אבל הוא לא היה היחיד ששמר על שפתיים סגורות ששמו של טלפייר הוזכר. דיוויד אלכסנדר, מאמן שבסיסו במיאמי אשר טלפייר עבד עמו בשנה שעברה לאחרונה, סירב להגיב, אפילו לאחר שנאמר לו שסיפורים חיוביים או תגובות לגבי טלפייר מתקבלות בברכה. כך גם ראשים "באבה" פרקר, ידיד ותיק של טלפייר, שמסר את אותה תגובה. אחד מחברי קבוצתו לשעבר של טלפייר בלינקולן הסכים להתראיין, רק כדי להתעלם משלוש הודעות כדי לקבוע. שהושג לאחרונה בפייסבוק, הוא ענה כי משפחתו לא חושבת שזה רעיון טוב עבורו להתראיין.

"כשזה מגיע לבאסי, דברים הם מאוד רגישים", הוא כתב.

מורטון אמר, לכאורה בחצי ספק, שהוא ידבר רק עם ייחתם חוזה שאומר שבליצ'ר רפורט לא ייפרסם שום אנקדוטות שליליות.

"טייני מבין את המדיה: המדיה יכולה לשנות את דברך, וזה יכול להוביל לכך שאנשים קוראים זאת בצורה שגויה", אמר ג'מאל תומאס כשנשאל למה הוא חושב שמורטון, ואחרים, כל כך מאופקים לדבר, אפילו לאחר שהוצעה להם ההזדמנות לחלוק מחשבות מעודדות. "אתה יכול לומר משהו חיובי על סבסטיאן, אבל מילים יכולות לעוות, ואז החברה האלה עדיין גרים ומסתובבים בקוני איילנד. אתה לא רוצה שאנשים יסתכלו עליך ויגידו: 'הבחור הזה אמר את זה או את זה על סבסטיאן או קוני איילנד'".

אז איך בחור בן 32 שנשוי ואב לשניים, בחור שמתואר על ידי אלו המכירים אותו גם כעקרוני וגם כטוב לב, מוצא את עצמו עם בן דודו בן העשרה במושב הקדמי ברכב שחונה שלא כחוק ובתוכו נשק ומריחואנה באמצע הלילה?

"זאת השאלה שכולנו מנסים לקבל עליה תשובה", אומר ג'מאל תומאס.

הוא אומר שהוא עדיין מחכה.


דניאל טרנר מסדר אחר משחק הפוקר שנערך אמש כשהוא פותח את הדלת בדירתו בקומה השנייה. זהו יום קיץ לוהט בקוני איילנד, רק ארבעה ימים לפני שהשכונה בירכה לשלום את ג'ואי צ'סטנוט ושאר המתחרים בתחרות העולמית לאכילת הנקניקיות הנערכת כל ארבעה ביולי.

טרנר, שלבוש במכנס כדורסל ארוך וחולצת אימון שחורה, מתיישב על ספת העור שלו בזמן ששני בניו מסדרים את הסלון. תמונות של משפחתו על הקיר, כמו גם ציור של גשר ברוקלין. בכניסה עומד זוג אופניים חדש וירוק עטופים בפלסטיק לבן.

"אנחנו מגרילים את זה בטורניר", טרנר אומר. "שבוע הבא אייפד. סבסטיאן תמיד משיג דברים להגריל עבור הילדים".

טרנר מוסיף שהוא לא בטוח אם אחיו ישתתף באירוע, אבל הוא מקווה. הקבוצות המשתתפות גם כן, מלבד אחת. לפי טרנר, אותה קבוצה נשרה לאחר החדשות על המעצר.

"שאלתי גברת אחת מהקבוצה, 'הילד שלך העולם לא עשה טעות?' אני מתכוון, זה קורה", טרנר אומר.

הוא נכנס לכל הדברים הגדולים שאחיו הקטן עשה במהלך כל השנים. כל הדרכים בהם עזר לקהילה של קוני איילנד, כל הפעמים בהם הטיס את המשפחה לביתו באורלנדו. הוא אומר שהוא עדיין חושב שטלפייר הוא אחד הכדורסלנים הטובים בעולם, אבל המאמנים מעולם לא נתנו לא לשחק בדרך שלו. הוא סקורר, לא מנהל מסירות, אבל כשאתה כזה צעיר, אז קשה לדבר.

"אני לא חושב שהבעיה הייתה אי פעם המשחק שלו", הוא אומר. "אני חושב שאלו היו דברים אחרים. אנשים מסביבו, אומרים לו מה לעשות, מה הוא לא אמור לעשות. אתה יודע, כשאתה כזה צעיר עם כמות כזו של כסף, זה קשה".

הוא מתחיל להנהן בראשו. אולי, הוא אומר, הוא היה צריך לדחוף יותר. אולי הוא היה צריך לנסות חזק יותר לקחת את תפקיד המנהיג בחיי אחיו הצעיר. זה לא שהוא לא גאה בו, הוא שלא לא אוהב אותו יותר. הוא כן. אבל המחשבה שסבסטיאן יבלה שלוש שנים וחצי עד ל-15 שנים מאחורי סורגים – מה שהוא מתמודד, לפי SI.com, אם יורשע – זה פשוט יותר מדי עבור מה שזה שווה. עורך הדין של טלפייר, אדוארד הייז, מאמין: "חוקיות החיפוש ברכב מהווה עיסוק גדול".

"אני בדאגה אמתית", טרנר מספר. "כולנו. אני לא רוצה שמשהו יקרה לו".

הוא נשאל על האקדחים והסמים. כמו אמיגו, ג'מאל תומאס ואחרים שרואיינו לסיפור הזה, הוא מספר שהוא מעולם לא ראה את טלפייר מעשן או משתמש בכל חומר.

"אני מעולם לא ראיתי אותו שותה", טרנר מוסיף.

האקדחים? טרנר אומר שזה תחביב, כמו לאסוף שעונים, שטלפייר בעל רישיון ושהנשק הזה נשמר נעול ושמור, ובכל מקרה, החוקה מאפשרת לנו את הזכות לשאת נשק, לא כך? אז הוא מצביע על כך שטלפייר נשדד פעם (התקרית עם פאבוליוס), והוא חושב שהוא החל לשאת נשק לאחר מכן. איך הם הגיעו לניו יורק, טרנר לא בטוח. הוא לא שאל את טלפייר. לשחק בלש אינו תפקידו; לתת תמיכה כן. הוא חושב שטלפייר פשוט השליך את כלי הנשק לרכבו מבלי לחשוב.

"הוא ואשתו עברו כמה בעיות בחיי הנישואים", טרנר מספר. "נגיד שאתה ואשתך עוברים זאת, אתה משליך את כל הדברים למכוניתך ועוזב".

טלפייר ואשתו, סמנתה, ביחד כבר 10 שנים ונשואים חמש. טרנר אומר שהיא אישה טובה ואפילו אימא טובה יותר, ושהיא וסבסטיאן הם זוג חזק. כפי שג'מאל תומאס ציין, כששמעה את החדשות על מעצרו של סבסטיאן, סמנתה מיד עלתה על מטוס כדי שתוכל להיות לצד טלפייר. הסוגיות, גם טרנר וג'מאל מאמינים, הן לא דבר גדול, בעיקר התוצאה שטלפייר מצא את עצמו בבית ובסביבת הבית כל יום בפעם הראשונה מאז שהיה ילד.

האם זה שלח את טלפייר לאיזה סחרור? טרנר לא חושב כך. עבורו, כל זה דוגמה נוספת של איך אחיו הצעיר לא מצליח להגיע למנוחה.

"לסבסטיאן לא מגיע זאת", הוא אומר. "הוא עשה כמה טעויות, הוא פישל בכמה דברים, אבל אני חושב שהטוב שלו גובר על כך".

לאחר כמעט 45 דקות, השיחה מגיעה לסיומה. ביום למחרת, מאות ילדים מופיעים באותו רחוב בקוני איילנד כדי לקחת חלק בטורניר של טלפייר. טרנר שם, אופניים ירוקות ביד.

סבסטיאן מעולם לא הגיע.

 

ירון וייצמן מכסה את ה-NBA עבור בליצ'ר רפורט. כל הציטוטים הושגו ממקור ראשון, אלא אם צויין אחרת. תעקבו אחר ירון בטוויטר, @YaronWeitzman, ויש לו פודקאסט על הניקס.

לפוסט הזה יש 14 תגובות

 1. אח.. העלת נשכחות, איזה באז היה סביבו באותו הזמן ועשו עליו סרטים דוקומנטרים, ציפו שהוא יהיה הדבר הבא.

  אחלה פוסט

 2. מעולה סמיילי ! אחד השחקנים שנכנסו לליגה עם מלא הייפ ולא הצליחו..כשמדברים על להחזיר את החוק שאפשר להגיע לליגה מהתיכון, הנה עוד מקרה שמראה למה לא.

 3. נהדר סמיילי. הירון ווייצמן הזה. מעניין אם הוא בן להורים ישראלים שנולד בארה"ב או הגיע הנה בגיל רך מאד.

 4. עשו עליו בשנתו האחרונה בתיכון סרט תיעודי שנקרא through the fire. היה אמור להיות הכישרון הנוצץ הבא בליגה, עם כל הקשר לסטפון מארבורי והייחוס המשפחתי הנלווה.
  בסוף גמר בקול ענות חלושה ככלום ושום דבר, ועכשיו בדרך לכלא…

  איי איי איי דוידוביץ'

 5. נהדר סמיילי, גם בטיימינג מעולה כשמדברים על שינויים בליגה וחוק הone and done אחד המרכזיים בשינויים האלו. טלפייר היה אחד מהטיעונים נגד השינוי. כניסה מוקדמת מדי לליגה בסיטואציה לא מתאימה.

 6. מעולה פשוט מעולה סמיילי
  אני מצטרף לחברים מעליי אתה עושה מעל ומעבר עם הפוסטים המשובחים שלך
  הסיפור של טלפייר יכול להיות של לא מעט שחקנים בליגה
  הסיכוי ששחקן בבחירת סיבוב ראשון יפלט מהליגה לאחר 8 עונות הרבה יותר גבוה מאשר להיות לגיטימי

 7. כתבה טובה מאוד ותרגום מעניין על שחקן בלי מזל. אם היה מגיע לליגה היום, בעידן של ריווח ורכזים שלא שומרים (אין אף רכז מוביל שהוא שחקן הגנה טוב חוץ מכריס פול) היה מצליח יותר. באמת מעניין מה היה קורה אם היה נבחר ב-2010 ולא 2004, הוא היה מוכשר

כתיבת תגובה

סגירת תפריט