הסיפור על נפילתה של שיקגו בולס – ניק פריידל / תרגום Smiley

הסיפור על נפילתה של שיקגו בולס

אוקטובר 24, 2017

מאמר מקורי: http://kwese.espn.com/nba/story/_/id/21082183/story-chicago-bulls-downfall

ניק פריידל

כותב צוות ב-ESPN

דרק רוז במרכז העולם של הכדורסל. כמה ימים לפני הכריסטמס ב-2011, והבחור הביישן, רכז בן 23 מוצא את עצמו באמצע של קניון עמוס במעריצים הצועקים לקבל תשומת לב. כמה שעות מוקדם יותר, שיקגו בולס הודיעו רשמית שהם החתימו את ה-MVP המכהן על הארכה לחוזה מקסימום בשווי קרוב ל-100 מיליון דולר. העתיד היה בהיר עבור אחד מהמועדונים המבטיחים ב-NBA.

"אני מאוד מבורך, ואני לא לוקח שום דבר כמובן מאליו ואני מעריך כל דבר", אמר רוז במסיבת העיתונאים. "ואני חושב שאני יכול לומר בסופו של דבר את זה: 'אימא, סוף סוף עשינו זאת'".

עכשיו, כשרוז עושה את דרכו אל עבר השולחן באמצע הקניון, צעקות "MVP, MVP" נשמעות מסביב למתחם. אנשי ביטחון, חלקם מחזיקים בגלוי אקדחים, מנסים לוודא שרוז לא ימחץ מכל הקהל שמסביב.

שש שנים לאחר מכן, החלומות פינו את עצמם לשורה של פציעות, שבמרכזם רוז קורע את ה-ACL בברכו השמאלית במשחק הראשון של הפלייאוף ב-2012. הארגון לא היה על אדמה יציבה מאז.

כשהבולס מתכוננים לפגוש את הנמסיס הוותיק (נכתב לפני המשחק ב-24.10.2017 בו קליבלנד ארחה את שיקגו וניצחה 119-112), שמוקף עכשיו בכמה פרצופים מוכרים בקליבלנד, הנה הם 12 הרגעים שמגדירים את גורלם, מקבוצה מבטיחה עם ה-MVP הצעיר בהיסטוריה של הליגה למועדון מבולגן ומבולבל שחזר לעמוד על פי תהום ושגדולתו נראית רחוקה, רחוקה מאוד.

Image result for derrick rose injury

1. אפריל 28, 2012: פציעה הרסנית

רוז סבל מפציעה מסיימת עונה. קריעה של ה-ACL בברכו השמאלית בזמן שניסה לדלג עם רגלו השמאלית בדקות האחרונות של המשחק הראשון נגד פילדלפיה, בסיבוב הראשון של הפלייאוף במזרח.

אף סיפור על עלייתה ונפילתה של הבולס לא יכול להיות מסופר בלי להזכיר את אותו היום. "הייתה לו תאונה מחרידה שאפילו עד היום הזה אני מרגיש סוריאליסטי", אמר טאג' גיבסון. "בגלל שהיינו חבורה של כישרונות נחמדים. הייתה לנו חבורה של אנשים שכולם פשוט רצו לנצח. אף אחד לא היה אנוכי".

סגן הנשיא לענייני כדורסל בבולס, ג'ון פקסון אומר: "אני יודע שקל לשבת בכיסא ולומר, 'תאשימו הכל בזה, תאשימו את מה שקרה בפציעה הזו'. אבל אני לא חושב שאנשים מבינים כמה זה היה משמעותי. ראשית, הפציעה הזו באופן אישי עבורו, מה שזה אומר עבור היכולות הפיזיות שלו והקריירה והלחץ המנטלי שזה שם עליו. זה היה דבר ענק. אבל מנקודת מבט עסקית, זה הגביל מאוד את מה שיכולנו לעשות. אם אתה מאבד סוג כזה של  שחקן, אתה באמת הולך להתקשות".

הפציעה, בשילוב עם הארכת החוזה של רוז, סתמה כל מקום בתקרת השכר של הבולס. רוז החליט לא לחזור במהלך עונת 2012-13 גם לאחר שאושר לשחק על ידי רופאי הקבוצה באמצע העונה, אבל הבולס, בהובלת ג'ואקים נואה והמאמן תום ת'יבודו, נלחמו בדרכם לניצחון בסדרת סיבוב ראשון מרשימה נגד הברוקלין נטס. הם הודחו בסיבוב לאחר מכן על ידי לברון ג'יימס והמיאמי היט, שניצחו אותם בגמר האזורי שנתיים לפני. רוז חזר מהפציעה להתחיל את עונת 2013-14 אבל קרע את המיניסקוס בברכו הימנית במשחקו ה-10, והחמיץ את שאר העונה.

Image result for jimmy butler bulls

2. אוקטובר 29, 2014: הבטחה, כאב ועוד הבטחה

רוז חזר במשחק פתיחת העונה, קלע 13 נקודות והבולס ניצחו את ניו יורק ניקס כתוצאה 104-80. אבל הוא יקרע שוב את המיניסקוס שלו בפברואר 24, 2015. ולא יחזור עד אפריל. בכל אופן, במהלך העונה הזו התרחשה התגלות בולטת, תקווה לכוח מייצב להווה ולעתיד: ג'ימי באטלר.

הבחירה ה-30 בדראפט 2011 התפתח מהר יותר ממה שכל אחד בארגון ציפה. לאחר שלא שיחק הרבה בעונתו הראשונה, באטלר החל להרוויח יותר זמן בעונתו השנייה והחל לפתוח בעקביות בעמדה שלוש, כשהוא משיג 13.1 נקודות ומשחק כמעט 39 דקות למשחק. חבריי הקבוצה והמאמנים התלהבו ממוסר העבודה שלו והיכולת שלו להתחבר עם אנשים.

כאשר נואה מתקשה למצוא את הקצב לאחר ניתוח ברך שנערך בפגרה לפני העונה ורוז נכנס ויוצא מהסגל בגלל פציעות שונות, באטלר סחב את הקבוצה במהלך החודשים הראשונים של העונה.

"הוא בטוח במה שהוא", אמר באז וויליאמס, מאמנו של באטלר במכללת מארקט, ששחקנו לשעבר מתחיל להראות את יכולתו. "הוא יודע שמחר הוא יצטרך לעבוד קשה יותר ממה שהוא עבד היום. והוא לא נתפס בהתלהבות ובפרטים שמסביבו של מה שהולך".

באטלר נותן קרדיט לזמן שבילה עם המאמן כריס ג'ונסון כאחת הסיבות העיקריות שהוא החל להרגיש שהוא מסוגל להרוויח מקום בעילית של הליגה. פקסון מסתכל על הבחירה בבאטלר כטובה ביותר שהבולס עשו המהלך כהונתו.

"אני חושב, כפי שקורה לעיתים קרובות בביזנס הזה, הבחור שנמצא בבית ספר למשך ארבע שנים נוטה להיות פחות מוערך על ידי הסקאוטים", פקסון אומר. "חושבים שהתקרה שלהם לא כזו גבוהה כמו שחקנים צעירים, ואני חושב שזה מה שקרה לג'ימי". אבל דרך ההתמדה והעבודה הקשה שלו, הוא הצליח להיות בטופ 10 [טופ]-15 של השחקנים בליגה.

Image result for tom thibodeau

3. מאי 10, 2015: הפסד פלייאוף המבשר רעות

לאחר שהצליחו להוביל 2-1 בסיבוב השני של הפלייאוף במזרח נגד קליבלנד קאבלירס, הבולס השמיטו יתרון בספרות כפולות, ברבע הרביעי של משחק 4, שהסתיים בסל ניצחון עם הבאזר מג'יימס. הבולס הפסידו את שני המשחקים הבאים, והדבר הגיע לשיא בהפסד ביתי ב-21 הפרש שסגר את הסדרה. ת'יבודו פוטר שבוע לאחר מכן, ובזה הוא סיים את אחת התקופות המוצלחות בהיסטוריה של המועדון.

לאורך כל העונה, תפקידי הנהלה במסגרת המועדון והקבוצה השתנו. והמתיחות בין ת'יבודו, המנהל הכללי גאר פורמן ופקסון היתה מוחשית. הדברים נעשו כל כך גרועים מכמה סיבות, והם התגלגלו עד להתמוטטות התקשורת. ת'יבודו רצה לשמור על היכולת להריץ את התכנית שלו בדרך בה הוא ראה לנכון. פורמן ופקסון רצו לקבל יותר השפעה, במיוחד עבור דקות המשחק של הכוכבים כמו נואה ורוז במשחקים. אחד הדברים שהרגיזו את פורמן ופקסון במיוחד, על פי מקורות, היה זה שהם הרגישו שהם לא מקבלים מספיק קרדיט על כך שאיפשרו לת'יבודו סגל מלא של שחקנים מקצוענים.

"לחלוטין היה חוסר תקשורת בין המאמנים להנהלה," נואה אומר עכשיו. "זה גרם לקצת בלאגן. וכדי להיות קבוצה אלופה כולם צריכים להיות באותו עמוד. זה בהחלט היה פספוס של הזדמנות".

אף שחקן לא ביקר את ת'יבודו בפומבי בתקופה הזו, אבל כמה מהם התעייפו מגישתו האוטוריטרית, כשהם מביעים את התסכול בפני פורמן ופקסון. האחדות שאפיינה את הבולס בתחילת כהונתו של ת'יבודו החלה להישחק.

"הרגע בו הבנתי זאת היה במהלך כמה משחקים כאשר ת'יבס – שבדרך כלל כאשר היו לנו משחקים רעים, ת'יבס היה מקלל אותנו", גיבסון אומר. "יכולת להרגיש זאת בתוך הלב שלו בגלל שכשהוא כועס, הוא מתפוצץ. וזה היה בזמנים, במשחקים בהם הוא ידע שאנחנו משחקים כמו זבל, והוא ידע שלא הגענו למשחק, והוא בכלל לא קילל אותנו. ידעת שמשהו קורה".

"השנה האחרונה הייתה כל כך שונה בגלל שאתה כל הזמן שומע שההנהלה ות'יבס לא מסתדרים", באטלר מוסיף. "כך שזה תמיד היה באזור הבניין, בתקשורת, אם החלטת לקרוא זאת. כולם ידעו מה הולך לבוא, מביאים ציטוטים".

"בספורט מקצועני … זה לא דבר רגיל", ת'יבודו אומר עכשיו, "ואני הרגשתי שלפציעות יש חלק רב בכך שלא הגענו לאן שהיינו יכולים להגיע. אבל הרגשתי שהתמודדנו עם זה בצורה הטובה ביותר שיכולנו, ואני הייתי מאוד גאה בקבוצה ובכל הדברים שהשגנו".

עם הזמן, נואה, שהיה בעל מערכת היחסים ההפכפכה ביותר עם ת'יבודו, חולק את אותה התחושה. "אם הייתי משנה משהו? לעזאזל לא, בנאדם. זה מי שאני. תמיד נתתי את כל מה שהיה לי. אז אני הולך להאשים את ת'יבס בזה? בזה שנבחרתי לאול-סטאר פעמיים, ונבחרתי לחמישייה הראשונה ב-NBA, שנבחרתי לשחקן ההגנה של השנה. להאשים את ת'יבס? לעזאזל לא".

Image result for fred hoiberg

4. יוני 2, 2015: דברים משתנים

פרד הוייברג נבחר להיות מאמן הבולס. במשך חודשים, אנשים בליגה האמינו שהמאמן של איווה סטייט ייקח פיקוד ברגע שת'יבודו יפנה את מקומו, מכיוון שפורמן והוייברג היו בחברות עוד מהימים המוקדמים של פורמן בהנהלה וכשהויברג היה שחקן שם. פורמן, שהציג את הוייברג כגורו התקפה שיגרום לבולס לרוץ מעלה ומטה במגרש וכ"מתקשר נהדר", קיווה במחשבותיו שהוא ינחית את סטיב קאר 2.0.

הבולס הגיעו לעונת 2015-16 באמונה שיש להם הזדמנות ריאלית להתמודד על האליפות. הם צרפו את פאו גאסול לנואה במצבת הגבוהים, עם רוז שחוזר ומגיע לאחר קיץ ללא פציעה ובאטלר שחוזר לאחר שזכה בתואר השחקן המשתפר ב-NBA.

כ-MVP לשעבר, רוז עדיין היה בעל השפעה בחדר ההלבשה והוא הגיע לעונה בתחושת ביטחון מחודשת שהוא יכול לרכוש שוב את תווית האול-סטאר בהתקפה של הוייברג. נואה עדיין נתפס כמנהיג אמוציונלי, אבל תפקידו צומצם במעט לאחר שהוצא מחוץ לחמישייה הפותחת על ידי הוייברג. להבדיל משנים עברו, באטלר נכנס לעונה שהוא מפיק את המרב בזמן שלו על הפרקט. לאחר שדחה את הצעת הבולס בשנה שלפני, הוא חתם על חוזה מקסימלי לחמש שנים בשווי של כמעט 95 מיליון דולר באותו הקיץ.

הספקולציות עפו לכל עבר במשך הקיץ על ידי האוהדים והתקשורת כשאמרו שיש מאבק כוחות בין רוז לבאטלר על הזכות להיות הפנים של הבולס. שני השחקנים באופן עקבי דחו כל דיווחים על מתח. רוז אמר כי באטלר הוא השחקן הכי כישרוני שהוא אי פעם שיחק אתו. "אף אחד עדיין לא יודע כמה טוב הוא מסוגל להיות", רוז אמר, "כך שזה הדבר הכי נהדר לגבי זה". באטלר אהב לומר שהוא עדיין רק "ילד מטומבול אלבמה, טקסס". אבל חלק מעובדי המועדון החלו לגלגל את עינייהם לגבי זה – במיוחד בעקבות כך שבאטלר קרע את הוייברג לאחר הפסד לניו יורק ניקס באמצע דצמבר, כשהוא אומר שהמאמן הצעיר צריך "לאמן יותר בקשיחות."

"אני זוכר שהוא דיבר בקיץ, אומר דברים כמו, 'אני הולך להיות הרכז. אני האחד שצריך לקבל את ההחלטות'", נואה אומר. "ואני הייתי כאילו, בנאדם יש לנו כאן את דרק, למה הגארד השני שלנו מדבר, 'אני הרכז?'… אני חושב שכשאתה בראש השרשרת, מתי שאתה אומר דברים, זה משפיע על כולם".

אין דוגמה טובה יותר מנקודת השבירה בין עידן אחד של שחקני הבולס לאחר מאשר ההתדרדרות ביחסים בין נואה לבאטלר במהלך עונת 2015-16. הזוג הזה גדל קרוב אחד לשני במהלך עונותיו הראשונות של באטלר, אבל, ככל שהעונות חלפו, זה נהייה בלתי אפשרי לארגון להתעלם מכמה שהאהבה נעלמה בין הזוג שבעבר הפגין קרבה. על פי מספר מקורות, נואה ובאטלר התעמתו במספר מחלוקות סוערות במהלך העונה.

"מה קרה?" באטלר אומר. "אני לא יודע. כל מה שאני יכול להגיד, ברור שהוא היה אתי מאז שהייתי אף אחד בליגה. והלכתי דרך הדברים בצורה שונה. הקול שלי לא נשמע. והוא היה אתי כשנהפכתי לאול-סטאר גם כן בליגה הזו. ואז כן שמעו מה שיש לי לומר. ומתי ששמעו את מה שיש לי לומר, אני הולך לגרום לכך שישמעו זאת".

"אנחו פשוט אנשים שונים", נואה אומר. "תמיד היינו קרובים; אני וג'ימי תמיד היינו מאוד קרובים, אבל דברים משתנים".

"זה היה קשה בגלל שכולנו הגענו ביחד", גיבסון אומר. "היינו הליבה, וזה קשה כשהליבה שלך מתחילה להתפרק".

Image result for jimmy butler and mark wahlberg

5. ינואר 28, 2016: ערכה של תמונה.

במהלך משחק בינואר נגד לוס אנג'לס לייקרס בסטייפלס סנטר, באטלר יצא מהמשחק בסוף הרבע הראשון ולקח תמונה עם חברו הקרוב, השחקן מארק וולדברג, שישב בצדי המגרש ליד הספסל, כשהוא לובש את החולצה החדשה של באטלר, Jimmy Buckets, מהמותג ג'ורדן.

באטלר לא תמיד הרגיש שחלק מחבריי הקבוצה משקיעים את אותה עבודה כמוהו. לפי כמה מקורות שונים, אחד הדברים שתמיד הרגיזו את באטלר, במיוחד בקשר לנואה, הייתה הנטייה של הסנטר, שהוא אול-סטאר, שהיה מאחר לפעילויות הקבוצה, מהווה דוגמה לא טובה לשחקנים הצעירים. "כן, אם הם לא אוהבים את הדרך בה התמודדתי עם דברים, ואני הייתי עצבני בגלל שידעתי כמה קשה עבדתי ואני רוצה שאנשים יעבדו קשה כמוני, אני אגיב לכך", באטלר אומר.

הוא החל לבודד את עצמו משאר הקבוצה, מתלבש בחלקים שונים בחדר ההלבשה לפני ואחרי משחקים, לפי מקורות. לאחר שנים של יצירת הנרטיב שהוא פשוט בחור רגיל, באטלר פתאום נראה החל לאמץ גינוים של סלבריטאי.

"אני לא דוחף את עצמי רחוק או מפריד את עצמי מאף אחד, אבל אני רוצה שכל אחד יהיה נהדר, בנאדם", באטלר אומר. "בגלל שכאשר כל אחד נהדר, אז זה עוזר למורשת שלי. אני לא יכול לעשות זאת בעצמי. זה לא 1-על-5 על המגרש. זה 5-על-5".

"ג'ימי נהפך מהאיש ה-15 בקבוצה, השחקן האחרון שקם מהספסל, להיות השחקן הכוכב של הקבוצה בארבע שנים", נואה אומר. "כשזה קרה. אני בטוח שהיה פרק זמן של הסתגלות עבורו. היה זמן הסתגלות לארגון. ובוודאי שהיה שינוי בתרבות".

הזהות שהבולס פיתחו תחת ת'יבודו עזבה. ההתקפה שהוייברג הביא על מנת לתקן הייתה רדומה, ולהגנה לא היה את אותה רוח לחימה שהייתה לה בשנים עברו. הוייברג נחשב בעיני רבים בארגון כמישהו "נחמד מדי" בגלל היחס שבו הוא טיפל במספר סיטואציות על הפרקט עם השחקנים.

רוז החמיץ את מחנה האימונים של 2015-16 לאחר ששבר את העצם הארובתית ביום הראשון של האימונים. כשהוא חזר, הוא התקשה לחזור לעצמו. נואה מעולם לא נראה כמי שהתחבר עם הוייברג לאחר שהמאמן החדש הוציא את הסנטר מהחמישייה בקדם עונה. הבולס חוו קצת הצלחה מוקדמת בעונה הזאת אבל מעולם לא חזרו לעצמם לאחר שבינואר פציעה בכתף של נואה הושיבה אותו בחוץ לשארית העונה ובאטלר החמיץ חודש בגלל ניתוח בברך.

"ברור שמה שאגיד עכשיו, המסר שלי לא יחלחל פנימה", הוייברג אמר לאחר הפסד מביש לאורלנדו מג'יק החלשים בסוף מרץ.

"כשהתחלנו להחליק בכמה משחקים, רק יכולתי לראות את זה מגיע – שפת הגוף", גיבסון אומר. "שפת הגוף שלנו, אף פעם לא הייתה לנו באמת את שפת הגוף הזו שמראה שלפעמים לא ממש אכפת לנו. לפעמים הייתי פשוט כמו, 'האם אנחנו רציניים?' האם אנחנו באמת בנקודה הזו איפה שאנחנו מתחילים להתנהג כמו הקבוצות האלו שנהגנו לדבר עליהן".

"הרגשתי כאילו – זה פשוט השתנה. פשוט השתנה", נואה אומר. "והמסר השתנה מהזמן שת'יבס היה כאן. ת'יבס היה מאוד תובעני ומאוד קפדן באיך שהוא רצה שדברים ירוצו. כשהוא עזב, הגישה הזו בערך גם כן נעלמה, המבנה הזה".

Image result for gar forman john paxson

6. אפריל 13, 2016: אף אחד אינו בטוח

במסיבת העיתונאים שנערכה בחופזה לאחר עונה בה הבולס נכשלו להעפיל לפלייאוף בפעם הראשונה בשמונה שנים, פורמן ופקסון מודעים לאכזבה והודיעו בבירור שאף אחד בסגל אינו בטוח.

כשהעונה הסתיימה לרוז עדיין הייתה שנה בחוזה שלו, אבל כבר אין לו את אותה רמה של תמיכה בתוך הארגון. עבור רבים מעובדי הבולס שצפו בו מאז שהוא הגיע לקבוצה כבחירה מספר 1 בדראפט 2008, התשוקה של רוז למשחק דעכה. הפציעות, השיקום, חוסר העקביות על הפרקט והעובדה שהוא כבר לא היה אהוב בצורה כוללת בעיר הולדתו בשיקגו, כל אלו גבו מחיר. חשוב יותר, רוז לא היה יציב במשחקו שהוא כן שיחק, כשהוא במקום ה-58 מתוך 60 ברשימת מדד הפלוס-מינוס האמתי של הרכזים, על פי הסטטיסטיקה והמידע של ESPN.

"אני לא יכול לכעוס על דעות של אנשים, תמיד אמרתי זאת", אמר רוז, בראיון בינואר 2016, ועל פי דוברת מטעמו סירב להתראיין לכתבה זו.

"יש להם כל זכות להגיד ולחשוב כל מה שבדעתם לומר או לחשוב. ולא משנה מה הם אומרים או חושבים זה לא משפיע על חיי".

רוז עדיין האמין שהוא יכול לחזור לרמת העילית, אבל המשחק שלו כבר לא תמך בהצהרה הזו. כפי שעשה בעבר כל כך הרבה פעמים במהלך השנים, נואה הגן על רוז בכל צעד ושעל.

"הדינמיקה השתנתה בחדר ההלבשה, וזה תמיד קשה", אומר פקסון, שזכה בשלוש אליפויות NBA כשחקן. "זה עניין של אנשים מתבגרים שגדלים והציפיות שלהם מהאחרים סביבם. אתה כן צריך לכבד או להעריץ את השחקנים ואת הקבוצות שנה אחר שנה שיש להם את המחויבות והכימיה ביחד. לצערי, עבורנו זה השתנה".

ביוני 22, 2016, יום לפני הדראפט ב-NBA, הבולס שלחו את רוז, יחד עם ג'סטין הולידיי ובחירת סיבוב שני, אל הניקס בתמורה לרובין לופז, ג'ריאן גרנט וחוזה קלדרון. נואה עזב במהרה, כשחתם עם הניקס כשחקן חופשי תמורת 72 מיליון דולר לארבע שנים.

ואז הגיע ערב הדראפט. לאחר שיחות עם כמה קבוצות שונות, כולל קבוצתו החדשה של ת'יבודו – מינסוטה טימברוולבס – הבולס החליטו לא להעביר את באטלר. בוסטון סלטיקס הוזכרה לאורך זמן כיעד עבורו, אבל הסלטיקס היססו לתת לבולס בחירת סיבוב ראשון עתידית גבוהה, בלתי מוגנת, בה הבולס חשקו. בקשר לטימברוולבס, הבולס פשוט לא הרגישו שהם מקבלים מספיק בחזרה בעסקה פוטנציאלית עבור שחקנם הטוב ביותר. על פי מקורות, ההצעה שהטימברוולבס הציעו לבולס באותו הזמן סבבה סביב ריקי רוביו והזכויות לבחירה החמישית, שלאחר מכן נהפכה להיות הגארד מפרובידנס כריס דאן.

מצדו, באטלר הבין בנקודה זו, יותר מתמיד, כי תפקידו בארגון היה בסיכון.

Image result for RAJON rondo bulls

7. יוני 27, 2016: מילים ומעשים

לאחר בחירה בדנזל וולנטיין בדראפט, פורמן חרט את הביטוי שייחקק על המצבה של עונת 2016-17 של הבולס. פורמן אמר שהבולס רצו להשיג "צעירים ויותר אתלטים". אז, כמה ימים מאוחר יותר, הבולס סיכמו את התנאים עם הרכז בן ה-30 ראג'ון רונדו והמשיכו כשהחתימו את דווין וויד בן ה-34.

הבולס שיחקו על העובדה שרונדו מגיע לשיקגו כשהוא מוביל את הליגה באסיסטים עם ממוצע של 11.7 למשחק ואחוזי הקליעה שלו, 36.5% מחוץ לקשת, הם הגבוהים בקריירה שלו. אבל רונדו עם הבעיות המתועדות אצלו בתחנותיו הקודמות בקריירת ה-NBA נראה כציוות מוזר לקבוצה שניסתה למצוא זהות. וויד לחלוטין לא התאים לתיאור השחקן שיתאים בצורה טובה עם השיטה של הוייברג: הוא היה 7 מ-44 מעבר לקשת בעונת 2015-16. ושניהם לא התאימו למנטרה של "צעירים ויותר אתלטים".

כמה שפורמן ניסה לסובב את זה שהבולס תכננו במשך שבועות לנסות להנחית את וויד, המציאות הייתה שהארגון, לפי מקורות, היה בשוק שיחסיו של וויד עם הצאר של מיאמי היט, פט ריילי, התפתחו לנקודה שהבולס קיבלו את ההזדמנות להחתימו. כאשר להנהלה של הבולס עדיין לא ברור או האם הם רצו להתקדם עם באטלר, הרעיון להישאר היה רלוונטי עם וייד במקום להתחיל בנייה כללית מחדש. הפיתוי היה גדול מדי כדי לוותר עליו.

וויד חתם על חוזה לשנתיים שכולל אופציית שחקן בעונה השנייה בשווי של כמעט 24 מיליון דולר. הוא הקסים במהלך מסיבת העיתונאים בסוף יולי, כשהוא מסביר איך הוא תמיד חלם לשחק חזרה בבית בשיקגו בקבוצה אותה הוא העריץ כילד. הוא גם הבהיר בהערותיו הפומביות הראשונות שזאת "הקבוצה של ג'ימי", הצהרה שהארגון יודע שהייתה חשובה עבור שחקן הכנף האול סטאר שלהם. באטלר, שהיה בעיר כחלק מהטיול הקדם אולימפי של נבחרת ארה"ב, חייך כשהוא צופה מאחור במרכז האימונים של הקבוצה.

הבולס החלו את הקמפיין של 2016-17 עם 11-7, ובאטלר ווויד פיתחו במהרה חברות. תמונות של הבולס יוצאים באירועים חברתיים החלו לצוץ בתקשורת כשהפרצופים מחייכים מסביב. לילה בסולט לייק סיטי, הקבוצה הלכה לראות את הסרס "להילחם על זה" (Bleed for This). בדנבר, זה היה טיול קבוצתי לפארק שעשועים.

אבל הזמנים הטובים לא החזיקו מעמד. רונדו, שהושעה למשחק אחד בתחילת דצמבר לאחר חילופי דברים עם עוזר המאמן ג'ים בויילן והצליף מגבת בפניו, סופסל לחמישה משחקים לאחר ששיחק רק מחצית בהפסד לפייסרס ב-30 לדצמבר. רונדו הסביר לאחר מכן שצוות המאמנים אמרו שהוא לא משחק מספיק מהר. רונדו לא הסכים. הבולס סבבו סביב ה-50% עד לסוף ינואר לפני לילה גורלי נגד ההוקס שהשאיר את הארגון בחתיכות.

Image result for chicago bulls 2017

8. ינואר 26, 2017: פגישה קבוצתית

לאחר שהבולס שמטו יתרון 12 נקודות לאטלנטה הוקס, וויד העניש את חבריי קבוצתו לאחר המשחק. פגישה קבוצתית נקבעה לבוקר שלמחרת.

"המשחקים האלו אמורים לכאוב", וויד אמר לאחר ההפסד. "אני לא יודע אם זה בתוך הבחורים בחדר ההלבשה. אני מקווה שהם יוכיחו שאני טועה, אבל אני אאתגר אותם כדי לראות עם הפסדים כאלו פוגעים. אנחנו יכולים לשחק רע, אנחנו יכולים להחטיא זריקות, אבל יש לנו יותר מדי חוסר יציבות. אנחנו מקבלים יותר מדי הפסדים כאלו. זה פשוט לא יכול להיות מקובל אם אתה רוצה לעשות משהו מלבד ללבוש גופיית NBA ולהרוויח קצת כסף. זה כל מה שאנחנו עושים כאן".

לאחר מכן הוא אמר לכתבים לגשת לארונית הקרובה של באטלר שהוא יכול לשחרר כמה מילים משלו. "ב—ז—-ת צריך להיות אכפת אם אנחנו מנצחים או מפסידים", באטלר אמר. "בסופו של יום, תעשה מה שצריך כדי לעזור לקבוצה לנצח. אתה משחק בתפקיד שלך עבור הקבוצה. תהיה כוכב בתפקיד שלך, בנאדם. ככה אתה מנצח בליגה הזו".

כמה שחקנים צעירים פנו למדיה החברתית להגן על עצמם, וכך גם עשה רונדו. "השחקנים הוותיקים שלי לעולם לא הלכו לתקשורת. הם היו באים לקבוצה", כך הוא אמר על קווין גארנט ופול פירס בפוסט שהעלה לאינסטגרם. "המטרה שלי זה להעביר את מה שלמדתי. החברה הצעירים עובדים. הם מופיעים. הם לא ראויים להאשמה. אם יש משהו בסימן שאלה, זה ההנהגה".

הפגישה הקבוצתית, שהתרחשה למחרת בבוקר, גרמה לבולס לסבול.

גיבסון, אדם חביב שהסתדר עם כולם, היה בעל כבוד כלפי וויד, באטלר ורונדו. עכשיו, כשהעונה איימה להיקרע לגזרים, דיבר בפעם הראשונה, ולפי מספר אנשים שנכחו בפגישה, דבריו הדהדו ביותר. רק תזכרו את הזמן לפני שהלכתם לדראפט או לפני שהלכתם למכללה ואיך הייתם. רבים מאתנו הגיעו מכלום. אז אנחנו צריכים להעריך זאת כאילו זה היום האחרון.

גיבסון השתמש במילה "אינטנסיביות" כדי לתאר את ההליכים. "כשאמרתי את מה שאמרתי, זה פגע והם הבינו למה אני מתכוון".

לאחר שהפגישה הסתיימה, אומר וויד, "אם הייתי מודאג מלהיות אהוד, לא הייתי אומר את הדברים שאמרתי באותו הלילה. … ניצחון מרפא הכל. אני רק רוצה לראות אותנו מנצחים. … זה פשוט על הגישה שלנו למשחק כקבוצה. האם אנחנו נותנים את כל מה שיש לנו כקבוצה? אם כן, אז אנחנו מי שאנחנו".

למחרת, במהלך הזמן עם המדיה לאחר האימון, גיבסון חשף שהשחקנים הצעירים אמרו לוויד שהם רוצים שהוא יתאמן יותר. על פי מספר מקורות, מספר שחקנים צעירים דברו בפגישה, שהם מביעים את מורת רוחם מהצורה שוויד קרא להם.

מאז אותו סוף שבוע ואילך, וויד בעיקר שמר לעצמו, מלבד באטלר וכמה אינטרקציות ספורדיות עם שחקנים אחרים. וויד, באטלר ורונדו נקנסו לאחר ההערות הפומביות שלהם, אבל החלטת הארגון לספסל את וויד ובאטלר בתחילת ההפסד להיט ב-27 לינואר הרגיזה את שני האול-סטארים, אומרים המקורות.

Image result for taj gibson

9. פברואר 23, 2017: הלב של הקבוצה עוזב.

כשמועד סיום העברות מתקרב, שמועות על באטלר שוב צצו על פני השטח, אבל זה היה גיבסון שנשלח למקום אחר – לת'אנדר, יחד עם דאג מאקדרמוט ובחירת סיבוב שני עתידית בתמורה לקמרון פיין, אנטוני מורו וג'ופרי לובראן.

במשרדי ההנהלה של הבולס ידעו שהם לא הולכים לתת לגיבסון הארכת חוזה עם הרבה כסף בקיץ, אז הם החליטו להמשיך הלאה, אבל עזיבתו הורגשה על ידי רבים ברמה האישית, כולל באטלר.

"דבר אחד יכולת לסמוך על טאג', הוא היה מגיע בנפש טהורה כל יום", אמר באטלר לאחר העסקה. "בכל יום שנכנסתי כועס או עצוב או לא משנה מה זה היה, כל מה שצריך לעשות זה להביט בטאג', בנאדם. טאג' תמיד חייך. לזה אנחנו הולכים להתגעגע. הוא עשה את כל הדברים הקטנים עבורנו ושיחק מאוד חזק. אבל אני חושב שהבנאדם שהוא היה – זה מה שיהיה חסר".

חלל ההנהגה שהותירה עזיבתו של גיבסון כוונה אל רונדו, וויד ובאטלר שיצטרכו להרים את עצמם אפילו יותר פנימה, אבל השברים אפילו בין שלושת הוותיקים מעולם לא ממש החלימו.

נקודה זו הוצגה ב-5 לאפריל באימון באוניברסיטת טמפל. בזמן שזה לא חריג עבור קבוצות להתחלק לקבוצות קטנות לאחר האימון כדי לזרוק לסל, הקרבה של באטלר ווויד זורקים לסל בצד אחד של הפרקט בעוד שרונדו ושאר הבולס היו בצד השני עובדים הייתה פוגענית.

כשהוייברג המשיך לנסות למצוא דריסת רגל בחדר ההלבשה, זה נהייה ברור שלבולס ישנן בעיות יותר מתמיד. מלב הדרמה המתמשכת בין שלושת הוותיקים, שחקנים צעירים כמו מאקדרמוט, מייקל קרטר-וויליאמס, בובי פורטיס, ניקולה מירוטיץ', ווולנטיין לא הראו את ההתפתחות שלה הארגון קיווה. הוייברג לא נראה כאילו הוא נהנה מהסביבה החדשה שלו – כשהלחץ מההפסדים והבעיות מחוץ לפרקט עולים. לא רק שהתברר שהמאמן הצעיר מתקשה במעבר מהמכללות למקצוענים זה גם נהייה ברור שבחירות הדראפט האחרונות של פורמן ופקסון לא הבשילו בכלל.

רונדו התעורר מחדש על הפרקט, כאשר זה התחיל בהחזרתו לחמישייה הפותחת ב-13 במרץ, שכשהוא קולע 20 נקודות בניצחון על ההורנטס. הבולס התגנבו לפלייאוף, כשהם מסיימים 41-41 את העונה, ונהנים מיתרון בשובר שיוויון מול קבוצה הקודמת של וויד, ההיט.

הבולס הדהימו את הליגה כשניצחו את שני המשחקים הראשונים בסדרת הסיבוב הראשון שלהם נגד הבוסטון סלטיקס, אבל שבר באגודל במשחק 2, ובעיות מתמשכות בפרק היד, הוציאו את רונדו החוצה לשאר הסדרה ושברו את הסיכויים של הבולס. הם לא ניצחו עוד משחק.

Image result for jimmy butler

10. יוני 22, 2017: עוד עזיבה גדולה, עוד אתחול

לאחר החלפת מספר שיחות ביום הדראפט, הבולס והטימברוולבס הסכימו על עסקה ששולחת את באטלר והזכויות על הבחירה ה-16 (בהן הטימברוולבס בחרו בד'סטין פאטון מקיירגטון) למינסוטה ובתמורה לזאק לווין, דאן והזכויות על הבחירה השביעית (בה הבולס בחרו ביוצא אריזונה, לארי מארקאנן). שנה לאחר היום בו רוז עבר בטרייד, זהו תורו של באטלר לעבור הלאה.

הבולס חטפו ביקורות מכמה פינות בליגה ומבסיס האוהדים שלהם עצמם על כך שלא השיגו יותר בתמורה לשחקן הטוב בקבוצה. פקסון מגחך עכשיו על כך שהבולס לא לקחו את ההצעה הטובה ביותר שנתנו להם.

"קבוצות היו מתקשרות אלינו כל הזמן וחוקרים על ג'ימי ועל הדבר הזה", פקסון אומר, "אבל אף אחד אף פעם לא הניח הצעה לגיטימית. למעשה, רוב הקבוצות, כאשר הן היו נותנות הצעה, הן היו הצעות מעליבות. אז תמיד הקשבנו, שזה מה שעושות קבוצות, אבל זה הגיע לשורש העניין, שהאם אנחנו מתחילים לבנות מחדש עם כמה שחקנים צעירים איכותיים? ולקוות שאנחנו יודעים מה צופן העתיד שלנו, זה הולך להיות כואב בזמנים מסוימים. אבל אם אנחנו נשתלב בדראפטים הקרובים ברמה משמעותית, התקווה היא שנצליח לשלב בין בחירות הדראפט הבאות לשחקנים שקיבלנו בעסקה הזו, אנחנו יכולים לחזור במוקדם ולא במאוחר.

הייתה תחושה של התרגשות עם הנהלת הקבוצה בעניין ההתחלה החדשה. בינתיים, בצד השני של העולם, באטלר ישב בפריז עם וויד ועוד חברים אחרים כשהוא אפוף במחשבותיו לגבי כל מה שהתרחש.

"אני מנחש שלהיות הפנים של ארגון זה לא טוב כמו שחשבתי", באטלר סיפר לשיקגו סאן-טיימס ביום שלאחר העסקה. "כולנו רואים איפה להיקרא הפנים של השיקגו בולס תפס אותי. אז תנו לי רק להיות שחקן עבור הטימברוולבס…".

"איך שהם רוצים לקרוא לי… פנים… אני לא רוצה להיכנס לזה יותר. של מי הקבוצה הזו? זה לא משנה דבר. יודעים מה למדתי? הפנים של הקבוצה, לבסוף אתם הולכים לראות את החלק האחורי של ראשו בזמן שהוא עוזב את העיר, אז לא תודה".

באטלר לא היה היחידי שהביע תסכול לאחר שהעסקה בוצעה. כך גם מאמנו האישי טראבל גיינס, שחרר למדיה החברתית טיל כאשר פוצץ את פורמן בטוויטר: "0-82. התרבות הכי גרועה בליגה. פגשתי סוחרי סמים עם מוסר טוב יותר מהג'נרל מנג'ר שלהם. הוא שקרן וכולם יודעים זאת".

פורמן ופקסון הגנו על הקשר שלהם עם באטלר, כשהם מאמינים שהם היו כנים על האפשרות של עסקה פוטנציאלית. "זה אף פעם לא קל להיפרד מכל כישרון שהוא, אבל היינו בעמדה של להגדיר את הכיוון שלנו, שלא באמת היינו מסוגלים לעשות כך מאז שדרק נפצע, אם להיות כנה אתך. תמיד ניסינו לסתום חורים ולתפור טלאים על דברים, וזה היה קשה, אז זה נתן לנו את ההזדמנות לא להביט אחורה יותר".

העסקה של באטלר סימנה סוף עידן. כשפקסון ביצע את העסקה, הוא ידע שזה אומר פוטנציאל לכמה שנים שחונות בעתיד.

"הקשיים והכאב מגיעים כשהחברה הצעירים שלך על המגרש במהלך עונת ה-NBA והם מתחרים אבל לא מנצחים משחקים", הוא אומר. "האתגר עבורנו כארגון … הוא לשמור על האמונה החיובית שזה רק התחלה של משהו".

העסקה של באטלר גם שירתה בציבור סוג של ריפוי בין ת'יבודו והנהלת הבולס. "תום ואני דיברנו מאז שהתבצעה העסקה", פקסון אומר. "תמיד יש אשמה על שני הצדדים כשמשהו כזה מסתיים בדרך בה זה הסתיים. אז אנחנו מקבלים את האחריות שלנו, ואני בטוח שגם כן תום. אתה תמיד מרגיש רע כשזה קורה, אבל שעכשיו מביטים קדימה, שזה מה שעשינו וברור שמינסוטה עושה אותו הדבר, אתה מסתכל על הכיוון שאתה רוצה עבור קבוצתך ומה הכי טוב עבור קבוצתך".

Image result for dwyane wade cavaliers

11. ספטמבר 27, 2017: איחוד, בעיר אחרת.

הקאבלירס הודיעו על החתמת וויד, שהסכים לחוזה ביי-אאוט מהבולס. הוא התאחד עם חבר קבוצתו לשעבר בהיט ג'יימס וישחק בקו האחורי לצדו מלא אחר מכוכב הבולס לשעבר רוז, שחתם עם הקאבס ביולי.

וויד לא הפתיע אף אחד בארגון הבולס שמימש את אופציית השחקן שלו ביוני עבור כמעט 24 מיליון דולר. ההפתעה היחידה הייתה בלילה לפני יום המדיה כשוויד והבולס הגיעו להסכם ביי-אאוט ששני הצדדים יוכלו להמשיך בדרכיהם הנפרדות.

"אנחנו הבנו שדווין, בשלב בו הוא נמצא, רוצה לנסות לשחק בקבוצה בעלת סיכוי לתואר", פקסון מסר לאחר שהביי-אאוט של וויד נהפך לרשמי. "ששני הצדדים יכולים להסכים שזה הטוב ביותר בסיטואציה שנוצרה, אז משהו יכול לקרות".

הבולס סיימו זאת בכך ששילמו לוויד קרוב ל-39 מיליון דולר עבור שנה אחת. כמה שפקסון ניסה לתת ספין חיובי לאותם גירושים הדדיים, המציאות הייתה שההחלטה להחתים את וויד מעולם לא השתלמה עבור הארגון.

12. אוקטובר 17, 2017: האגרוף שנשמע ברחבי הליגה

בובי פורטיס וניקולה מירוטיץ' נכנסו לעימות במהלך אימון שהשאיר את מירוטיץ' עם זעזוע מוח ושברים בפנים. פורטיס הושעה לשמונה משחקים על ידי הבולס, בזמן שמירוטיץ' כנראה יחמיץ 4-6 שבועות.

שנתיים של משחק אחד כנגד השני באימון ומאבק על אותן דקות הגיע לנקודת רתיחה בין שני השחקנים הצעירים שלא עומדים בציפיות. לאחר שרצו מעלה ומטה על הפרקט כל היום, פורטיס זרק אגרוף והימם את מירוטיץ' והשאיר אותו על הפרקט. חבריי הארגון היו מזועזעים ממה שהתרחש לנגד עיניהם. מאז שמחנה האימונים החל, הוייברג התגאה בכך שהקבוצה הצעירה שלו מתחרים בקשיחות ביניהם ומנסים להשתפר. עכשיו, המאמן נותר לספק הסברים כיצד הלוך ושוב בין שני שחקנים הסתחרר כל כך למצב של חוסר שליטה.

"הייתי בדברים כאלו כשחקן", הוייברג אומר. "ראיתי התרחשויות כאלו בכל שנה, בכל שבוע, בכל חודש. אתה רואה דברים שקורים על הפרקט. מתי זה הזמן הנכון להתערב? ראיתי זאת בקבוצות הטובות ביותר בהן שיחקתי איפה שיש את אותה רוח תחרותית; אתה חייב שיהיה לך את זה אם אתה רוצה שיהיה לך איזשהו סיכוי. אז כן, בהסתכלות לאחור על זה, האם היינו מטפלים בסיטואציה בדרך שונה? אולי, אני לא יודע".

פקסון מודה שהסיטואציה היא "חסרת תקדים"  אבל מאשר כי הארגון יתמוך בשני השחקנים.

האגרוף, והנזק שהוא גרם, רק מעלה את אותה שאלה בכל הליגה: כפי שקרה במהלך כל כהונתו של הוייברג, הדעות סקפטיות על מידת השליטה האמתית שלו על קבוצתו?

 

הודעות

אפילו שהבולס מנסים להישאר מתחת לרדאר ברמה הארצית, נראה שהם מוצאים דרך כלשהי לייצר חדשות. ולחלוטין ישנן יותר שאלות מאשר תשובות לגבי עתידם. עם זאת, למרות המתח שסבב את הארגון במהלך השנים האחרונות, הדמויות המרכזיות ברנסנס האחרון של הבולס מדברים בחיבה על הזמן שלהם ביחד.

"הקבוצה הזו נתנה כל מה שהיה לה", ת'יבודו אומר על הזמן שלו בשיקגו. "אני חושב שזה מהדהד עם העיר, הארגון היה נהדר. כך, שאתה מביט אחורנית, האם זה היה מושלם? לא, אבל שום דבר לא מושלם". הוא מוסיף, "בסופו של דבר, לא זכינו באליפות. אבל הרגשנו שנתנו כל מה שהיה לנו אבל אין שום חרטות בסיום, וזה משהו שכולנו יכולים להיות גאים בו".

לאחר שלא דיברו אחד עם השני יותר משנה, נואה ובאטלר החזירו דברים למסלולם בקיץ הזה במהלך אימונים משותפים בקליפורניה, על פי מקורות. נואה אומר כי הוא ורוז עדיין מדברים על כמה הם מתגעגעים לזמנים הטובים שהיו להם עם ת'יבודו וחברי קבוצתם בשיקגו".

"אני יודע שלא הייתי מקבל את הפרסים האלו [כולל שחקן ההגנה של השנה ב-2014] ללא ג'ימי באטלר, ללא טאג' גיבסון", נואה אומר. "יתכן שאני אביט אחורה לקריירת הכדורסל שלי ואגיד, 'יודעים מה? אלו היו הזמנים הטובים בחיי'. … בהחלט היינו שונים אחד מהשני. אבל בסופו של יום, טאג', ג'ימי, פו [רוז], כל החברה האלו הם אחים לחיים".

באטלר מפרט את השיעורים שהוא ייקח אתו מהימים בשיקגו: "אנשים הולכים לאהוב אותך, אנשים לא הולכים לאהוב אותך, אנשים הולכים לדבר. אתה לא יכול כל הזמן להקשיב למה שאנשים הולכים לומר לך. תשלוט במה שאתה יכול לשלוט. צא לשם ותהיה השחקן הטוב ביותר שאתה יכול להיות. תהיה החבר לקבוצה הטוב ביותר שאתה יכול להיות. ופשוט תשחק חזק. … כשאתה מנצח, רק דברים טובים יאמרו עליך. כשאתה לא, אז זה בעיה. או שיש לך בעיה עם מישהו אחר, או עם מישהו. זה מה שלמדתי כאן".

"הייתה לנו עונה של 60 ניצחונות", נואה אומר. "היינו הולכים לקיץ, כאילו, באמת האמנו שאנחנו יכולים לקחת אליפות. זה נדיר. … אז כן, אני מתגעגע לעבודה עם החברה האלה, מאמין שהיתה לנו הזדמנות לקחת את האליפות. זה היה הכי טוב. להאמין שאתה מסוגל לזכות באליפות זה הכי טוב".

 

לפוסט הזה יש 20 תגובות

 1. תודה רבה על תרגום הפוסט
  שיקגו בתהליך ,מרקונן מפתיע לטובה ולזאק לווין יש פוטנציאל כסקורר
  אני חושב שאולי היה כדאי לפצל ל 2 פוסטים כי הפוסט קצת ארוך

 2. לברון הוא הסיבה שהדור הזה של שיקגו נשאר בלי כלום. שנה אחרי שנה.
  חלון ההזדמנויות היחיד נפתח עם הטיים-אאוט השגוי שלקח דיוויד בלאט, שהיה מוביל אולי לנצחון בסדרת גמר המזרח ולעליה לגמר, ואפילו לתפוס את גולדן סטייט לפני שנהיתה מפלצת. עם רוז, באטלר, גאסול, נואה, גיבסון, מירוטיץ', מקדרמוט, סנל, ברוקס, היינריך ואטואן מור, רוסטר שהיה שווה אז אליפות.
  השריקה לא נשרקה, ולברון לקח את זה הלאה. נגמר.

 3. וואווו…איזו השקעה סמיילי. חשבתי שלא אצליח לקרוא הכל הבוקר כי אני אמור הייתי לצאת ב-9:15 לחיפה אבל נתקעתי עם הקפה, ובקשתי מבתי כוס קפה נוספת, ורק עתה סיימתי. ספור עצוטב אסבל זה ה-NBA. דור קבוצות הולך ודור קבוצות בא. גם שיקגו תחזור לעוצמתה כפי שבוסטון עושה זאת.
  תודה עצומה ממני!

 4. כל הכבוד על ההשקעה!

  המשפט האחרון בפוסט, זה של נואה:
  "זה היה הכי טוב. להאמין שאתה מסוגל לזכות באליפות זה הכי טוב."

  זה מסכם עבורי נהדר את מה שאני כאוהד מצפה מקבוצת כדורסל –
  לשחק כמו מי שמאמינים שזה שלהם.
  לזכותם של הבולס, חייבים לציין –
  הם אכן עשו זאת.

  1. בהנחה שלאבין חוזר כמו שצריך מהפציעה והאם הוא באמת שחקן לבנות סביבו. אני ממש לא אוהב את קבלת ההחלטות שלו והעדפה שלו לזרוק בחוץ ולהימע ממגע וללכת לסל עם האתלטיות שלו.

   מרקנן הוא עדיין סימן שאלה גדול. מקווה שלא מדובר פשוט בניפוח מספרים בקבוצה חלשה.

   גם דאן נקבל פה הזדמנות. דובר עליו רבות לפני הדראפט ועד עכשיו הוא מאכזב.

 5. תרגום אדיר. הקבוצה של רוז הייתה קבוצה אדירה ופספוס כואב במיוחד. אני עד היום זוכר את הרגע שבו הוא נפצע. הבעיה של הבולס הייתה ונשארה הנהלה בינונית מינוס שממשיכה לקבל החלטות שגויות למרות שהיה נהנית מהמון מזל

 6. הסדרה ההיא נגד בוסטון עוד זכורה לי כאחת הגדולות בעולם, מעולם לא הבנתי למה נתנו(?) לבן גורדון ללכת, היתה להם אחלה של קבוצה.

 7. תודה לקוראים ולמגיבים.

  בהחלט כתבה מעניינת על קבוצה שהיה אולי חסר לה חתיכה אחת (כרמלו?) וחוסר מזל של הפציעה של רוז.

  מלבד זאת, יש כאן התנהלות קצת הזוייה (הייתי אומר) של הנהלה שנראה כאילו היא עושה כל טעות אפשרית ולא מנסה ללמוד מכך.

 8. אחלה פוסט תודה רבה סמיילי.
  הרבה חוסר מזל, ולא מעט החלטות כושלות.
  בדיעבד, אני חושב שגם אם תהליך הפירוק היה בלתי נמנע, צריך היה לקיים אותו מהר יותר. אם היו מטרידים את באטלר לפני שנה ומוותרים על רונדו ווויד היו חוסכים שנה של תהליך.

 9. אחלה מאמר תודה על התרגום סמיילי . כאוהד הניקס הדבר היחידי שמנחם אותי הוא שאני מסתכל על שיקגו ומחייך

 10. כאוהד שיקגו כואב לקרוא את הדברים האלה. הקבוצה הצליחה למרות פורמן ולא בזכות. סיפור שלא כולם יודעים הוא שלפני שבוש ולברון עברו למיאמי אז הם התלבטו בין שתי אופציות: להיות עם וויד במיאמי או שוויד יצטרף אליהם למעבר לשיקגו של רוז ובוזר. בסופו של דבר בגלל הרצון של וויד להשאר במיאמי הדבר לא יצא לפועל ולברון ובוש הגיעו למיאמי.

 11. דבר שעולה בצורה ברורה מהכתבה (תודה רבה סמיילי) הוא שבאטלר עשה את כל הדרך של סינדרלה והגיע לשלב השתן שמציף את הראש. מין העתק של התהליך שעבר דרק רוז רק בלי להיות סימפטי באף שלב.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט