מכתב לעצמי כשהייתי צעירה – אלכס מורגן / Smiley

מכתב לעצמי כשהייתי צעירה – אלכס מורגן / Smiley

מכתב לעצמי שהייתי צעירה

אוקטובר 12, 2016

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/alex-morgan-letter-to-my-younger-self/

אלכס מורגן

שחקנית קדמית / אורלנדו פרייד

עבור אלכס בת השבע.

אני יודעת שאת עדיין נורא קטנה, ואת עסוקה מדי בלבעוט בכדורגל בחצר בחוץ מאשר להקדיש לי עכשיו תשומת לב, אבל אני רוצה שתיקחי שנייה להעיף מבט במה שקורה בבית כל יום.

אם הייתה פעם דוגמא מושלמת למשפחה שמתפקדת כמו קבוצה, אלו הם אימא, אבא, ושלושת ילדות מורגן – ג'ני, ג'רי ואלכס הקטנה.

כולם מתואמים ועושים את חלקם עכשיו.

אימא היא הגרסה המשפחתית לסופרוומן. היא רק החלה לקחת שיעורי לילה כדי להשיג את ה-MBA על מנת שתוכל להמשיך ולספק כל מה שאת ואחיותיך צריכות (בערבים מסוימים שהיא לא בסביבה להכין ארוחת ערב, ג'ני, שהיא בת 13, נכנסת לתפקידה … והיא נהפכה לטבחית ממש מעולה! את תאהבי את העוף המוקרם שלה). לאימא אין כמעט זמן פנוי. משני עד שישי, או שהיא עובדת או הולכת ללימודים. כך שההפסקות היחידות שלה הן בסופי השבוע. אבל את יודעת טוב יותר מכל אחד אחר שהיא לא מנצלת את הימים הללו כדי לישון או להירגע. היא מקריבה את ימי שבת וראשון כדי שאת והאחיות שלך תוכלו להתאמן בספורט.

מהזמן שהתחלת לשחק כדורגל שנתיים קודם לכן, היא תמיד הייתה האימא הקבוצתית (team mom). ולא סתם האימא של הקבוצה – היא פשוט כמו האימא הקבוצתית הכי טובה בהיסטוריה של הכדורגל.

לא רק שהיא אף פעם לא פספסה משחק. וזה לא רק חתיכות התפוזים והתותים שהיא מביאה להפסקת המחצית. היא עושה כל מה שביכולתה שאת ויתר חברותך לקבוצה תעשו חיים. למעשה, אימא פשוט עשתה קשירות בשיער לכל חברותך לקבוצה – היא אפילו השתמשה בדבק נוצץ על מנת לשים לכל אחת את מספר חולצתה בקשר השיער שלה. כמה מגניב זה?

ובעוד אימא מתזזת בין שיעורי הבית לקשירות השיער, אבא עסוק בללמוד כל דבר על הספורט שאת משתתפת.

הוא תמיד היה איש של בייסבול, הוא לא ידע דבר על כדורגל. אבל כשאמרת לו כמה חודשים לפני שממש התחלת לאהוב את המשחק, ושזה חשוב לך שהוא יצפה בך משחקת, הוא נהייה רציני. מהר.

ממש בקרוב הוא יירשם לשיעורי שיפוט, והוא יבקש ממך להצטרף אליו. יהיה לך ממש כיף לבלות את הזמן אתו ולטוות את הקשר שלכם לכדורגל. את אפילו תקבלי משרוקית ותשפטי כמה משחקי ילדים אתו.

Image result for alex morgan usa

ואז, תוך כמה שנים, אבא ימשיך ויתקדם לשיעורי אימון. הוא יאמן אותך כשתהיי בת תשע, וכמו אימא, הוא ילך הרבה מעבר לחובתו. הוא הולך לצאת מהדלת הראשית כל יום ב-5:30 לעבודה בחברת הבנייה שלו, אבל הוא תמיד – תמיד – יהיה בבית בזמן כדי לקחת אותך לאימון. ואת לעולם לא תשמעי אותו מתלונן על כך.

כשתהיי בת 13, אבא יעשה משהו שאת תזכרי כל זמן שאת חיה. בנקודה זו, את תתפתחי להיות אחת מהשחקניות הטובות ביותר לליגות פנאי בדרום קליפורניה … ותעשי זאת בעזרת נעלי כדורגל פשוטות. את תהיי בסדר עם זה. אבל, שלא תטעי בזה, אחת מהחוויות הטובות שלך בחיים הולכות להיות כאשר אבא יחזור הביתה יום אחד מהעבודה ויספר לך שהוא רוצה לרכוש עבורך זוג נעליי כדורגל חדשות לגמרי.

תאמיני לי, אין לך מושג כמה זה יהיה מגניב.

הוא ייקח אותך לחנות הספורט, ילווה אותך למחלקת הנעליים, ימצא את אחד המוכרים ואז יגיד לבחור הזה, "אתה יכול להביא לנו את נעלי הכדורגל הטובות ביותר שיש לכם?"

הלסת שלך תישמט שתשמעי את המילים הללו. את תחשבי שאולי את חולמת. אבל זאת הולכת להיות המציאות, אלכס.

וקבלי את זה: נעלי הכדורגל שהמוכר יחזור איתם הולכות לעלות 320$.

כשתראי את תג המחיר, את לא תדעי מה לעשות. את תחשבי על כל הדברים שאבא שלך יכול לקנות לעצמו עם הסכום הזה – כמה זוגות מכנסיי ג'ינס חדשים, או צמיגים להחלפה, או זוג הנעליים שלו. ככה שפחות או יותר תקפאי שם לשנייה.

"ובכן, מה את מחכה, תמדדי אותן", הוא יאמר. "מה את חושבת?"

את תאהבי אותן, ברור. אבל…

"אבא, הן עולות יותר מדי כסף"

הוא יסתכל לך בעיניים, ויחייך, ואז יגיד, "בואי ניקח אותן!"

וברגע הזה, אם זה לא היה ברור עדיין, אז תביני כמה ההורים שלך משקיעים בך . בכנות, הנעליים הללו לא יראו שונות יותר מדי מזוג שעולה 100$ – שזה, כמובן, יכול להיות בסדר. וזה העניין. זה מה שיהפוך את זה למדהים. הזוג שהוא רכש לך יהיו בעלות עור יפה יותר מכל היתר, אבל האדם הממוצע לא ידע שהן מיוחדות.

Image result for alex morgan soccer

את ואבא, ובכן, תדעו זאת.

הוא ירצה בשבילך את הטוב ביותר. וזה מה שיהיה הכי חשוב עבורך. כשתנעלי אותן, תעשי כל שביכולתך על מנת שהוריך יהיו גאים, אלכס.

הם יהיו גאים בך בכל מקרה, לא משנה מה תעשי, אבל את יודעת למה אני מתכוונת. תראי להם כמה את מעריכה את תמיכתם, בגלל שאת הולכת להסתמך עליהם ככל שתתבגרי.

דברים לא תמיד ילכו בדרך שלך.

במשך זמן רב תקבלי את הנעליים המפוארות, זה יראה כאילו את לא מסוגלת לטעות. את תמשיכי להשתפר במשך השנים הבאות, אבל כשתהיי בשנת הסניור שלך בבית הספר – ממש אחרי שתקבלי קריאה לתכנית ההתפתחות האולימפית של דרום קליפורניה ותתחייבי לשחק באוניברסיטת קאל (Cal) – את תקרעי את ה-ACL.

זאת תהיי הפציעה הרצינית הראשונה שלך, ואת הולכת להיות הרוסה מכך, אלכס.

אבל ההורים שלך יתמכו בך תוך כדי. מיד אחרי שהפציעה, הם יתגייסו למענך. הם יבררו וימצאו את אחד מרופאי הברכיים הטובים בעולם כדי שיבצע את הניתוח שלך. לאחר מכן, במשך חמשת החודשים הבאים, הם יעזרו לך בכל דרך אפשרית בזמן החלמת הברך שלך.

הם יעזבו את העבודה כדי לקחת אותך לפיזיותרפיה, יחזרו לעבוד, יחזרו לאסוף אותך, לאחר מכן ייקחו אותך לאימון כדורגל – וכן, את עדיין תופיעי לכל אימון, אפילו שאין ביכולתך לשחק.

תחילה, אימא תיקח כמה ימי חופשה מהעבודה כדי שהיא תוכל לטפל בך ולעזור לך עם התרגילים לשיקום.

זה יהיה מוטיב שיחזור על עצמו לאורך כל חייך, אלכס. גם אימא וגם אבא ייקחו את ימי החופשה שלהם כדי להיות אתך או לצפות בך משחקת כדורגל. כל שנה, כשדצמבר מתקרב, לא יישארו להם שום ימי חופשה כדי לקחת חופשה אמתית.

אבל את יודעת משהו, הם יהיו בסדר. בכנות, בגלל שהם ייראו כמה מוכשרת נהיית ככל שהתבגרת. הם יהיו כל כך גאים בהישגים שלך, והם יהיו שם בשבילך, ביציעים, שתחווי את הרגע הגדול ביותר שלך על המגרש. כשתבקיעי את הגולים הגדולים ביותר שלך ותסתובבי, את תמיד תראי חברי משפחה … קופצים למעלה ולמטה, משתגעים, מראים לך אהבה.

זה מיוחד. לעולם אל תיקחי זאת כמובן מאליו.

כשתבקיעי את הגול העצום ב-2010 נגד איטליה בדקה ה-94 שיבטיח שנבחרת ארה"ב יעלו לגמר הגביע העולמי, זה יהיה רגע שתמיד תזכרי – הפעם הראשונה שאת באמת מחוללת שינוי עבור הנבחרת הלאומית. זאת תהיה נקודת הזמן שתדעי בוודאות שאת שייכת לשחקניות הטובות ביותר במדינה. וכמובן, אבא יהיה שם, בפאדובה (Padova), יותר מ-9,000 קילומטר מאיפה שהוא גר בכלל… וכמובן שהוא יהיה. הוא יהיה בכל משחק שתשחקי, אלכס, לא משנה איפה המשחק יהיה.

Image result for alex morgan soccer

את עדיין לא הולכת להיות שחקנית פותחת בנבחרת הלאומית בנקודה ההיא. אבל בערך שנתיים מאוחר יותר, במנצ'סטר, אנגליה, את תבהירי לכל העולם שהרווחת את המקום הפותח בקבוצה, ושאת בין השחקניות הטובות ביותר בעולם. באולימפיאדת לונדון, את תבקיעי את הגול הגדול ביותר בחייך שישלח את הנבחרת האמריקאית למשחק על מדליית הזהב. הגול הזה יגיע בדקה ה-123, אלכס.

וואו.

ואת תהיה שמחה לדעת שכל המשפחה שלך הולכת להיות שם כדי לחגוג אתך.

אלכס, קחי את המילה שלי בזה, החיים הספורטיביים הללו שאת הולכת לחוות הולכים להיות מדהימים. בנוסף למדליית הזהב, הולכת להיות זכייה בגביע העולם בעתיד. וכמקצוענית, את הולכת לשחק מול אוהדים נלהבים ברוצ'סטר, סיאטל, פורטלנד ואורלנדו.

לכל אורך הדרך, המשפחה שלך הולכת להיות שם אתך. דעי שאת יכולה לסמוך עליהם. הבנתי שאת בת 7 רק עכשיו, אבל הסתכלי קרוב, אלכס. דברים כבר זזים בכיוון נפלא. ברור, אימא עובדת המון, ואבא טרם יודע איך משחק הכדורגל עובד.

בנוסף, קבלי זאת: את תזכי בזהב שלושה ימים לאחר מכן.

אבל רק חכי רגע.

הם הולכים להפוך להורי הכדורגל הטובים ביותר שילדה יכולה לקבל. ואת כל מה שאת הולכת להשיג, את תזקפי לזכותם.

אלכס מורגן

לפוסט הזה יש 10 תגובות

 1. תודה סמיילי
  תרגום נפלא למאמר מרגש מאד
  שמח שכותבים פה גם על כדורגל במיוחד אחרי שהיונייטד השחילו רבעייה לקריסטל פלאס ועזרו לי לעבור את הצום בקלי קלות 🙂

 2. תודה סמיילי באמת שחקנית טובה, מהירה מאד. יודעת לבעוט בשתי רגליים ,שליטה טובה בכדור .
  חשבתי שהיא ברזילאית לפי השליטה בכדור ….
  כמובן נראה שאין קשר לגמרי אמריקאית
  לקחו אותה לצרפת לשחק בליון ,סימן שהיא באמת טובה .

 3. והאבא במקרה הזה לפי התיאור והיסודות שלה אימן מצוין ,אני משוה לאלברו אודריאוסולה שחקן ספרדי בנבחרת עד 21 הוא בסקי משחק בסן סבסטיאן קשר מהיר כמו רוח,אבל בועט רק ברגל אחת, תשוה לרפאל נאדאל ששולט בטניס בשתי ידיים הודות לטוני הדוד ומאמן ,ותבין מהי משמעות היסודות בספורט .

 4. מעניין מה היא אמרה למורגן בת ה-7 בקשר לצילומי הערום בפלייבוי וכמעט ערומה במגזין -ESPN… (לי אין כלל בעייה אתם! היא אחת הנשים היפות מכולן, עם גוף חלומי, והיא אחת השחקניות הטובות בעולם עם פריצה ומהירות מדהימים!)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט