עמדהמכללהגילגובהמשקלמוטת ידיים
רכזוושינגטון191.93 מ'86 ק"ג2.06 מ'
דקות% מהשדה% מהשלוש% עונשיןריבאונדיםאסיסטיםחטיפותחסימותאיבודיםעבירותנקודות
35.747.6%41.3%64.9%5.75.91.61.23.22.523.2

למה הבחירה מצוינת:

כי ההווה והעתיד ב-NBA מורכב מהתקפות ורסטילית והגנה של חילופים אוטומטיים. סקאוטים יודעים כבר מזמן להפסיק להשתמש במושגים של גובה אלא האם השחקן יכול לשחק בכמה עמדות בהתקפה ובהגנה. פולטס יכול לנוע בכיף בין שתי עמדות הגארד גם בהתקפה וגם בהגנה.

הוא מוביל כדור בחסד ויכול לנוע ולשחק ללא הכדור כשצריך (למשל ליד תומאס). בניגוד לשחקנים בגילו הוא כבר שולט נהדר בקצב המשחק ויכול לשנות כיוונים ומהירויות בצורה אפקטיבית (מה שג'ון וול יודע לעשות אולי שנתיים). הסלטיקס הולכים בכל הכוח על SF בשוק השחקנים החופשיים. בין אם ינחיתו את פול ג'ורג' או גורדון היוורד או שיישארו עם קראודר, לפולטס יש את חבילת הכישורים המלאה להיות כוכב בקבוצה הזו לצד תומאס או במקומו בשנים הבאות. כקבוצה המלאה בשחקנים שמתמחים בתחום אחד לעומת היותם נטל בצדדים אחרים, הסלטיקס משוועת לשחקן שמכסה את כל הצ'ק בוקסים ולא צריך להחביא צדדים במשחקו. לונזו בול יבחר רק אם איינג' ירצה להושיט למג'יק אצבע אמצעית גדולה לזכר הימים השמחים ההם….

למה הבחירה מסוכנת:

כי הוא טוב בכל כך הרבה דברים אך לרוב הכוכבים שהם לא לברון בשנים האחרונות יש לפחות תחום אחד שבו הם עילאיים. בין אם במסירה, חדירה מהירות, קליעה או עוצמה וכוח. לצערו של פולטס אין תחום שבו נראה כבין הטובים בליגה. אולי קבלת החלטות וקור רוח. בנוסף הפעם האחרונה ששיחק יחד עם שחקנים כישרוניים היה בתיכון במשחק של נייקי. אם הוא אכן מגיע לקבוצה כמו הסלטיקס אז הוא יהיה חייב להבין שהוא לא שחקן הפרנצ'ייז שלהם בשנים הקרובות כדי לא לפגוע במארג הקבוצתי המצויין של הסלטיקס.

מיקום ברוטציה:

חמישייה פותחת – אם לא אז אסור לבזבז את הבחירה עליו. כנראה שחקן של 25-30 דקות עם כ-16 נקודות למשחק. בין אייברי בראדלי, מרקוס סמארט וטרי רוזיר אולי רק 2 יהיו בסלטיקס שנה הבאה


https://www.youtube.com/watch?v=aEFg-5BApQA

סגירת תפריט