זמן פלייאוף ביוטה – פריוויו פלייאוף 2017

זמן פלייאוף ביוטה – פריוויו פלייאוף 2017

אחרי לא פחות מ8 שנים ללא ניצחון בפלייאוף ו6 שנים מחוצה לו יזכה הקהל המורמוני לחזות שוב בפני הפוסט סיזן. אמנם, הוא יאלץ לחכות שתי משחקים לשם כך אבל ייתכן וההמתנה תשתלם והמשחקים שישוחקו לנגד עיניו יהיו בעלי משמעות רבה.

צריך לומר בפשטות – הקבוצה הזו צריכה להראות משהו בפלייאוף. עוד קודם שנכנס למי ולמה. אחרי שנים שחונות, בסיס שרץ כמה שנים ומאמן שמטמיע שיטה, הקבוצה צריכה לספק תוצאות. ותוצאות מספקים בפלייאוף.

 

מה היה העונה: ניסיון להלך בין טיפות הפצועים של הקבוצה שהעמידה סגל ארוך ורחב הכולל רכז בשם ג'ורג' היל המחזיק בריבוע הקדוש, הגנה – קליעה – חדירה – מסירה. את אחד מהשחקנים המשתפרים של העונה ומועמד בכיר לשחקן ההגנה של העונה- הסנטר רודי גובר, את העוגן בעמדה שלוש שממצב את עצמו כסופרסטאר לגיטימי – גורדן היוורד, את השחקן ההולך ומשתפר באחת העמדות השחונות בליגה – רודני הוד, את הווטרן הנפלא והטוב ג'ו ג'ונסון וכמובן מעל כולם, האס, הג'וקר, הנשמה ואלוף אירופה ג'ו אינגלס. ניסיון ההליכה הזה סיפק תוצאה נאה: מאזן 51:31 ומקום חמישי במערב.

אם לראות התקפה שוטפת הגעתם אתם כנראה לא במקום הנכון. יוטה קלעה העונה 100.7 נקודות למשחק, שלישית מהסוף בליגה, לצד זה היא מוסרת 20.2 אסיסטים למשחק, גם שלוש מהסוף בליגה.  אל תטעו – אין בנתונים אילו להעיד על מוגבלות התקפית כמו על קצב אטי שנובע מהלחם והחמאה שאוכלים בסולק לייק סיטי לארוחת בוקר – הגנה.  יוטה השאירה קבוצות השנה על 102.7 נקודות, מקום שלישי מההתחלה ורק אחרי מובילות הקונפרנס המערבי ג"ס וסאן אנטוניו.

עוד כמה נתונים: המהלך העונה הסדירה במפגש מול קבוצות הפלייאוף הנוכחי יוטה במאזן שלילי של 24-17. 12 מתוך 24 ההפסדים הללו קבוצות עם מאזן נמוך משלה. רוב הפסדיה של יוטה העונה היו מול קבוצות שהצליחו לעצור את ההתקפה של יוטה ולו במעט, מה שלרוב הוריד את יוטה אל מתחת למאה נקודות – מתכון להפסד וודאי מול כל קבוצה ביום בינוני פלוס.

כך שהמצב של יוטה הוא שמחד יש לה כלי נשק אדיר בדמותה של ההגנה שתעלה עוד רמה בפלייאוף הנוכחי ותהפוך את הסטייפלס סנטר למקום הרבה פחות מרווח פתאום, אך יש לה גם בעיה בדמות התקפה היחסית מוגבלת. אל הבעיה הזו נוסיף את הקושי של יוטה במהלך העונה להתמודד עם קבוצות שמסוגלות לרוץ כגון הקליפרס, שאם שאלתם, נצחה את יוטה לא פחות משלוש פעמים במהלך העונה.

אם נשים מבטינו אל הסדרה הקרבה נזכיר שזהו פלייאוף ראשון של רוב הקבוצה ושל שחקנים חשובים כגון גובר והוד, גם היוורד שחווה פלייאוף אחד חווה אותו מהצד של הסוויפט והקבוצה תזדקק לניסיון של ג'ורג' היל וג'ו ג'ונסון. בנוסף לכך, הסדרה עשויה להתברר כמשמעותית לא רק לקילומטראז' של חבורת השחקנים המוכשרת אלא גם לעתיד המועדון שיעמוד הקיץ על בלימה כשגורדן היוורד יסיים חוזה, השמועות מדברות על איחוד עם מאמנו בבאטלר שעומד היום על הקווים בבוסטון ואין ספק שריצת פלייאוף מוצלחת תשחק תפקיד חשוב בשיקולי ההישארות של האול סטאר.

יוטה כאמור, צריכה לעשות פלייאוף איכותי. הסדרה מול הקליפרס היא סדרה פתוחה מאוד על הנייר בעיני, ואני אקווה בשביל יוטה שתצליח להעביר אותה לצד שלה. כבר שנים שהמועדון מכוון לרגע הזה וזה הזמן להוכיח שהקבוצה הזו היא כוח משמעותי בליגה.

(עוד אוסיף ככה בקטנה, עליה לשלב הבא תפגיש את יוטה מול סגנית האלופה מהמקום הראשון. שואלים אותי? מפגש מאתגר מאוד לחבורה מהמפרץ, ליוטה יש כמעט את כל מה שצריך כדי להקשות על הלוחמים ולייצר בסדרה לפנתאון. ואולי רק בשביל זה אני מקווה).

לפוסט הזה יש 14 תגובות

 1. מעולה לביא!

  הסטטיסטיקה מלמדת אותנו שעדיף לסיים חמישי מאשר רביעי ובכל שנה יש קבוצה שמסיימת חמישית בקונפרנס שלה ומדיחה את הרביעית. בהתחשב בכך יוטה יכולה להיות מרוצה מהמקום החמישי. הבעיה שלה הייתה בכל מקרה שהיריבה שלה היא הקליפרס, קבוצה שיש לה מאץ' אפ טוב עם יוטה.
  לדעתי יש פה פוטנציאל לסדרה ארוכה אבל קשה לי לראות מציאות בה יוטה מנצחת אותה.

 2. נהדר.
  הג'אז היא הקבוצה השנייה האהובה עלי בפלייאוף המערבי העונה אחרי הקליפרס..
  לדעתי הסדרה לא תארך יותר מדי עבור המפרשיות לא רק בגלל המצ'אפ המוצלח נגד הג'אז אלא בעיקר מחוסר הנסיון במעמד וקשה לי לראות את הסדרה הזו הולכת מעבר ל-6 משחקים שיקשו מאוד על הקליפרס.
  מצד שני נגד הלוחמים בסיבוב השני המצ'אפ של יוטה עדיף בהרבה מהקליפרס שהוכיחו כבר פעמים רבות שהם לא תחרות אמיתית ללוחמים. בכל מקרה הסדרה הכי מעניינת בסיבוב הראשון

 3. אחלה פריוויו. כשהם בריאים הם קבוצה קטלנית, אבל זה לא קרה הרבה. לזכותם של הג'אז הם באים לפלייאוף בריאים (יחסית) ומאוד מתורגלים כשהרבה שחקנים קיבלו דקות העונה.

  יחד עם סניידר, מאמן מעולה, יש פה סיכוי לסנסציה. עדיין יש להם בעיות אבל אני מאמין שהם יוכלו לעבור, כי יש להם פתרונות הגנתיים טובים לפול (היל) ובצבע. אני לא חושב שגריפין לבד יוכל לסגור את הסדרה, כשהם גם יודעים להגן על שלשות.

 4. פריוויו מצויין.
  הקליפרס ב 5 אצלי בבראקט.2 ניצחונות ב ל.א. גניבת משחק אחד בסולט לייק סיטי וסגירת הסדרה במשחק 5 ב ל.א.

 5. הג׳אז צריכה לעבור את הקליפרס
  הגנתית יש להם את כל הכלים לעשות את זה מה גם שהקליפרס מפשלת דרך קבע
  סדרה מול גולדן סטייט תהייה פיצוי על עונה פנטסית

 6. באמת קבוצה מעניינת שעברה תהליך, אני חושב שהחסרונות העיקרי שלהם הוא בעמדה מס' 4 שם הם נפגעו מאוד מהפציעה והעונה הלא טובה של פייבורס. אם הוא גם היה בעניינים הם היו פייבורס אבל כמו שציינו לפני זה כנראה יילך לקליפרס, אני מקווה שלאחר 7 משחקים.

 7. יופי של פירוויו. קבוצה חביבה יש ביוטה, אולם המחסור בכלים התקפיים אמינים בפלייאוף יורגש הרבה יותר מאשר בעונה הסדירה והם יודחו ב6 משחקים עי הקליפרס.

 8. קבוצה מאוד מאוזנת עם רוטציה עמוקה , הרבה נסיון בדמות הוותיקים ג'ונסון את דיאו, וכוכב יעיל שמצדיק כל סנט שמקבל.
  ההגנה לדעתי תוביל אותם לעבור את הקליפרס וגם להציק ללוחמים לאיזה 6 משחקים סיבוב שני .

 9. כמו שכתבת זאת קבוצה בלי הרבה ניסיון וזה לא יספיק מול הקליפרס שכבר עשו פלייאוף עם ההרכב הנוכחי ועוד הצליחו להעיף את סן אנטוניו על הדרך.. יהיה מעניין גם בלוס אנג'לס וגם אצל המורמונים

 10. הקבוצה מאוזנת מאוד וכל שחקן בערב נתון יכול להוות אקס פקטור, רק שישארו בריאים.
  אני באמת חושב שהם יכולים להפתיע את הקליפרס הלא יציבים (אבל גם לא אתפלא עם הקליפרס ינצחו בסוויפ).

 11. תודה, לביא.

  למזלם הרע של יוטה, הם מקבלים במקום הרביעי קבוצה טובה בהרבה מהמאזן שלה.
  הקליפרס דשדשו לאורך חלקים נרחבים מהעונה,
  אבל לאחרונה (ובדיוק בזמן) הם חזרו לכושר.
  והקליפרס בכושר זו קבוצה שיכולה לנצח כל קבוצה בליגה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט