למה אנחנו אוהבים לשנוא את לברון ג'יימס? / הגולש ודיע סרסור

"כל מה שעשיתי בקריירה שלי היה לייצג את ה-NBA בדרך הנכונה. 14 שנה, ומעולם לא הסתבכתי בכלום, מעולם לא היו לי צרות. כיבדתי את המשחק".

לברון ג'יימס בהחלט צודק. הוא מייצג את הטוב באן.בי.איי – השחקן הכי לא אנוכי שיש, התחתן עם אהובת ליבו מהתיכון, הוא לא עושה עבירות מלוכלכות, הוא צוחק עם הקהל, העבודה על התדמית שלו פשוט אדירה . אבל למה שונאים אותו כל כך בעולם?
בשתי מילים, נראה שיש לו "אגו מזויף". עזבו את הבלופים שהוא עושה במשחק וההצגות, וגם את ההחלטה "אני רוצה לקחת את הכישורים שלי לסאות ביץ'" ולא נדבר על זה שהוא הטריף את בלאט ונוצרה לו תמונה של שתלטן ששולט בקבוצה ולא מקשיב למאמן שלו, אחד שמניירות הכוכב שלו עברו כל גבול.

אלו דברים שנמצאים כמעט בכל שחקן, לכל שחקן יש את הדברים שהקהל שונא בו, בקובי שנאו את האגואיסטיות, במייקל שנאו איך שהוא מתייחס לאחרים (שחקנים כמובן, הקהל מת עליו כי הליגה רצתה בכך) אה וגם את ההימורים, רג'י מילר והטראש טוק שלו, קווין גארנט והמכות שנתן מתחת לעיני השופטים וראשיד וואלאס היה פשוט מטורף שאהה לקבל טכניות.

אצל לברון זה שונה. זה האגו המזויף. אני מתכוון למצב שבו אם לברון יקלע קליעת קלאץ' במאני טיים החגיגה שלו לא תשמח אותנו ולא תרגש אותנו, אנחנו לא נתרגש מקליעת ניצחון שלו, התגובה שלו, המבט שהוא נותן, השפת גוף שלו פשוט לא משדרת יופי. היא לא מייצגת את כוחות הטוב שנלחמו זה עתה בכוחות הרשע. לברון יצחק, יפלרטט, יקלע בטירוף, יחסום ואנחנו עדיין לא נאהב אותו, עדיין נרגיש שזה מזויף שיש לו דמות אחרת, שזה לא הוא משחק על המגרש.

אתם יודעים מה הדבר שהכי מציק? הוא בעצם עושה את הכל נכון, הוא נמצא בין עשרה השחקנים הכי טובים ששיחקו את המשחק ובדירוג גבוה גם, הוא שחקן מושלם שלא חסר בו כלום.

היו ללברון היו רגעים מרגשים מטורפים זה יכול להתחיל ממופע הרבע האחרון והארכה מול דטרויט ב-2007, ה-chase down block על כל שחקני הליגה, מסירות מטורפות, היכולת והמספרים האדירים נגד גולדן סטייט בגמר של 2015 ועוד המון, אבל יש לי תחושה שכאשר לברון ג'יימס יגמור את הקריירה ואת המורשת שלו שהוא כל כך דואג לה (הוא מזכיר זאת ביותר מריאיון אחד), אנחנו נזכור לו דווקא את המעבר למיאמי, אנחנו נזכור שהוא היה יותר מדי טוב ולא רצה לכפות את עצמו ולקלוע את הקליעות האחרונות של קבוצתו, אנחנו נמשיך להגיד שהוא רכרוכי, שחצן, אחד שחושב שהוא יכול לעשות את מה שהוא רוצה על המגרש וגם מחוצה לו.

באותו עניין, שווה לדבר על חודש ינואר המופלא של לברון ג'יימס. לפני שנתיים הוא רצה לנוח עם דיוויד בלאט והקאבס ירדו למאזן שלילי, לפני שנה הוא פיטר את אותו בלאט, והשנה הוא מבקש חיזוק לקבוצה מגה חזקה, ויוצא כהרגלו בתקשורת נגד הבעלים שלו.

שנהמאזן בינוארמאזן בסוף העונהמקום (במזרח) בסוף העונה
2014/156-1129-532
2015/163-12*25-571
2016/178-7??

* חודש בו הוחלף מאמן הקבוצה

למה בחודש ינואר? בשני המקרים הקודמים הקאבס קיבלו דחיפה אדירה לאחר מכן (כשב-2014/15, לאחר שלברון חזר, הקבוצה ניצחה 12 משחקים ברציפות ו-34 משחקים מ-43 עד לסיום העונה), כשכל פעם מתעלה לו שחקן אחר ומגלים את האור מחדש. יכול להיות שזה בהחלט חלק מהשיטה של לברון שנועדה לחזק את הקבוצה ולהסתכל לגולדן סטייט בלבן של העיניים, או שלברון פשוט מתנהג כלברון ג'יימס ופשוט רוצה לקחת עוד אליפות כדי לחזק את המורשת שלו..

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 262 תגובות

 1. אחלה כתבה שמסכמת די טוב את היחס ללברון. דור בלוך אמר פעם, וצדק, שלברון הוא קצת כמו רפאל נדאל – שחקן אדיר עם כוח מתפרץ, אבל הרבה פחות אוהבים אותו מפדרר (בלוך השווה את פדרר לג'ורדן, לדעתי גם קרי מתאים מבחינת הסגנון העדין, לא מבחינת ההצלחה או הדומיננטיות). עדיין ספורטאי גדול, כמו רפא.

 2. מעבר לכל מהלכי הקריירה הידועים, ההחלטה וכו' – לא אוהבים אותו כי הוא חולה תשומת לב, שמעולם לא הצליח להיות מגניב באמת (נוסח שאק).

  אבל עוד לפני זה, ופה זה יהיה קצת לא פוליטיקלי-קורקט, לברון הוא מה שמלקולם X ופבליק אנמי קראו לו,

  too black, too strong.

  הוא חזק מדי, פיזי מאוד, בנוסף להיותו לא-מלך-היופי והאסתטיקה. שיקול שתמצא, למשל, בהעדפה של אנשים את פדרר (המשעמם לאללה, כטיפוס), האסתטיקן הגדול, על נדאל ("הלוחם").

  והוא שחור מדי. גם פוליטית (דבר שאני למשל מבסוט ממנו, בטח מהשנה האחרונה), וגם בהשוואה מול הדארלינג החדש שנורא קל לילדי אמריקה והעולם להזדהות איתו, סטף קארי.

  1. ועוד קטנה אחת:
   מכיוון שהמדיום הוא המסר, העובדה שיש המון לברון-הייט, נובעת גם מהעובדה שהיום, או בתקופת לברון, הרבה יותר קל להפיץ לברון-הייט. ברשת כמובן. בתרבות הרשת.

   אני משוכנע שאם היה אינטרנט וטוויטר וכו' בוולים כזה, בתקופת גו'רדן למשל – הדימוי שלו היה לגמרי אחר. לגמרי.

  2. סומסום מה שאמרת לגבי ה- Too black, too strong זה לגמרי זה.
   זו הסיבה האמיתית. כל השאר זה קשקושים של יאפים.
   ברור שצריך לבקר אותו על ההערות המעצבנות בתקשורת ועל שפת הגוף המעצבנת שלו.
   אבל הסיבה האמיתית לשנאה כלפיו היא שהוא פשוט לא בא טוב בעין לחובבי האסתטיקה והסימטריה שבינינו.

  3. סומסום, צודק לגמרי בעניין המדיה החברתית והשפעותיה.

   לא מסכים לגבי ה"חזק מדי, שחור מדי", ראה דוגמת שאקיל הדי-אהוב-על-כולם. ויחסית לשאק, הסגנון של לברון משלב הרבה יותר חוכמת משחק ויופי (לא מאמין שאמרתי את זה על לברון…)

   באופן אישי, אצלי הסיבה קשורה באמת למה שנכתב בפוסט – "אגו מזוייף".
   אני פשוט מתקשה להאמין לכל התנהגות/הצהרה/הבעת פנים של הבנאדם הזה, נראה שכל מה שהוא עושה קשור למה יחשבו עליו ואיך יזכרו אותו.
   נראה לי שרובנו מעדיפים את הכוכבים שלנו ככאלה שלא דופקים חשבון, לטוב ולרע.
   אה, וגם מה שפאקו רשם.

   ולגבי הטניס: פדרר בכלל לא משעמם, רק נתפס ככזה. ולגבי אסתטיקה ויופי, נדאל הוא זה שדיגמן תחתונים לטומי הילפיגר 🙂

 3. מעוולה ודיע ודי מסכם.כמו שפאקו כתב מעלי הוא מה שנקרא יותר מדי מתאמץ וזה תמיד יוצא בעוכריו.מעבר לזה שהוא נרקסיסט מטורף שהמשחק לא ראה מעולם(כן כולל קובי וכולל ג'ורדן)
  שלא תגידו שאני רק שלילי אז התכונה החיובית היחידה של לברון היא שהוא באמת לא מפחד להביע את דעתו בנושאים שנויים במחלוקות וזה לזכותו

 4. בקרב האפר-אמריקאים, לברון הוא האתלט הפופולרי ביותר.
  בקרב כלל האוכלוסייה, קרי כיום הוא הפופולרי ביותר.

  אני חושב שהנתון הנ"ל תומך בנקודה שסומסום העלה.
  שחור מדי, חזק מדי.

   1. קראתי מאמר על תמיכת האפרו-אמריקאים בקבוצות NBA, ועל התניידות התמיכה בעקבות מעבריו של לברון למיאמי, ואחר כך לקליבלנד.
    המסקנה שהגיעו אליה במאמר היא שהקהילה האפרו-אמריקאית הרבה פחות "לוקל-פטריוטית".
    אני אחפש, ואפרסם את הלינק.
    נתוני התמיכה בקרי בכלל האוכלוסייה, זו הסקה שלי לאור נתוני מכירות המרצ'נדייז שה-NBA פרסמו (קרי וגולדן סטייט בראש, ובהפרש).

 5. מה שמשעשע זה איך השנאה אל לברון גורמת לאנשים לטענות בסגנון: "הוא דורש מהמנג'ר לחזק את הקבוצה כי הוא רוצה עוד אליפות!"
  באמת חוצפה, צריך לאסור אותו.

 6. חושב שכל דבר בו מרגיז הוא מתנשא שחצן לא רהוט לא חכם בכיין
  מלכלך על מאמן מאחורי הגב לא לויאלי …חושב שכתבתי מספיק…
  אהה כן גם משקר בלי בושה .
  בקיצור סתם אדיוט.

  1. משהו מהדברים האלה לא תופס על קובי? (בנוסף לאנס לכאורה ומסתכסך עם גאסול שאק האוורד מלון ובטח עוד כמה שפיספסתי)

 7. גם לג'ורדן היו הרבה שונאים במהלך הקריירה אבל זה גם ביגלל העובדה שללברון יש יריבים הרבה יותר איכותיים.

  בסוף הקריירה של לברון גם השונאים יבינו שהם שנאו את השחקן הכי טוב שיצא להם ליראות.

 8. למה שונאים את לברון? סתם.
  התחילו לשנוא את לברון במעבר למיאמי והצורה המכוערת בה עשה את זה. עידן הרשתות החברתיות זה עידן של נראטיב, התדמית השקרית שאתה ממציא לעצמך או התדמית השקרית שמצמידים לך (post truth אלק). תשאלו את ביבי והוא יסביר לכם.
  לברון מאוד חלש בזה לצערו.
  עוד כמה שנים לא נזכור את המעבר למיאמי אלא נתגעגע לילד העני שהיה שחקן מושלם על המגרש. נקלל כל שחקן שחושב שהוא גדול "שיט, יא אפס שכמותך, אצל לברון זה לא היה קורה" ונתגעגע למשחק ה-all around הנדיר כל כך. לא היה ולא יהיה שחקן כזה.
  (הכותב הוא יליד 68')

 9. יש משהו אחד שאני מסכים לגבי הביקורות עליו – האיש מדבר על עצמו בגוף שלישי יותר מדי (הכישרון שלי, המורשת שלי ועוד) כאילו שהוא מתייחס לעצמו כאל מוצר של נייק שצריך לשווק ולא כבן אדם. מצד שני עם רמת העניין התקשורתי /כלכלי באיש הזה מגיל אפס זה מובן

  1. המורשת שלי, הכשרון שלי – גוף ראשון יחיד (בערך)
   אם היה אומר "המורשת של לברון, הכשרון של לברון" זה גוף שלישי, לא?

 10. אתם מתאמצים למנוע ממני להנות מהליגה ללא השחקן הזה.

  הבעיה איתו היא, כן, האופי המזויף.
  השחקן השחור הכי פריווילג לבן שיש שנותנים לו לעשות כרצונו. תשוו לאייברסון. ככה הליגה מגיבה לשחור יתר.
  הכי חי על פוסט אמת והמצאת תדמית מכלום (לא שהוא שחקן כלום. אלא ההתפרצויות המזויפות.
  לזכותו, הוא משחק את משחקי העידן החדש הכי טוב שאפשר והליגה הפכה אותו לדארלינג והפיגרהד שלה. לחלק זה נמאס.

  1. +++

   לא את הכל אפשר לתלות בגזענות הטבועה בנו, לפעמים סיגר הוא רק סיגר.
   כן, הוא שחקן נהדר, וכן, הוא לא פוחד להביע דיעות פוליטיות, אבל כאן בערך נגמרים לי הדברים החיובים עליו. מה שנשאר זה איש שמלכלך על יריבים (תקרית השיעול עם וויד), שעסוק במורשת שלו (ססראבאק, אתה שחקן כדורסל, לא רבין) והדבר היחיד שיותר מהיר מהרדיפה שלו אחרי שחקן עם כדור זו הרדיפה שלו אחרי כבוד, והמהירות בה הוא נעלב.

   ובאמת, הוא גדול. היא כל כך גדול, שעם אופי קצת אחר, היו לו כבר 7-8 אליפויות בכיס

   1. מה הקשר? הוא עשה את המקסימום כשחקן, והאליפות הרביעית היתה יכולה להגיע במשחק נגד דאלאס. אף סידרה אחרת הוא לא היה קרוב לנצח, וללא כל קשר לאופיו.

    1. לי, בתור רפה הבנה, תמיד ישנה התחושה שכזו מכונת כדורסל מושלמת הייתה יכולה לבלוט אפילו יותר. יכול להיות שאני טועה, ואשתי תתמוך בזה בלי קשר לנושא שבדיון…

 11. נו לא צריך תואר ביחסי בינאישיים כדי להבין שלפעמים אתה יכול לעשות הכל "נכון" ואף אחד לא יאהב אותך ואתה יכול להציק להרביץ ולהתגרות ועדיין כמעט כול יאהבו אותך.

  זה עניין של מעבר לנתונים יבשים. אם ג'ורדן היה חי היום הוא היה אפילו עשיר יותר ואהוב יותר. הוא פשוט סוחף וזה לא משנה שאם נתן כאפה לסטיב קאר . את מי מעניין סטיב קאר בחייאת.

  ג'ורדן, מג'יק, מייקל, שאק, קובי הם מסוג האנשים שלא משנה מה יעשו רמת האהבה אליהם לא תפחת למרות מעשים פחות חיוביים. מה שמשנה זה מה עשו על המגרש ואיך הם ניהלו את עצמם.

  אי אפשר להתווכח עם הרגשה ומה לעשות ש"לא קונים" את לברון למרות כל הדברים הטובים שהוא.

  לא מעריצים את לברון, מעריכים אותו.

 12. אני חושב שאתם מחפשים מורכבות יפה שאין.
  הבעיה העיקרית עם לברון היא שהוא לא קוּל. לא על המגרש ולא מחוצה לו.
  היו שחקנים שחורים יותר ממנו וחזקים ממנו, שאקיל הוא לא בדיוק רכרוכי ומתחנף וגם לא מוקה א-לה קארי, בטח שלא צנוע במיוחד ובכל זאת הוא לא עורר רגשות כאלה.

  לברון שחקן על אבל במשחק שלו יש מעט מאוד "פינֶס", אין בו גרם אחד של אלגנטיות וגם כשהוא עושה את המהלכים המרשימים ביותר, הוא נראה מכונתי משהו. הוא אף פעם לא נראה באמת שמח כמו ילד, ההתלהבות שלו באה לידי ביטוי בהפגנת עוצמה ולא בצורה "זורמת" או טבעית אפילו החיוך של לברון נראה מאולץ.

  אני לא חושב שהוא בנאדם נחמד פחות מג'ורדן, מג'יק או אייזאה אבל כשכל אחד מהם חייך, כל מה שרצית זה לשבת איתו לאיזה בירה. אני לא חושב שמישבהו פעם ראה את לברון ואמר לעצמו – "זה בנאדם שהיה מעניין לשבת איתו על הבר".

  אם הוא לא היה כל כך טוב זה לא היה מפריע לאף אחד כמובן אבל כשאתה כל כך דומיננטי, אפשר או לאהוב אותך או לשנוא. את לברון יותר קשה לאהוב. זה הכל.

  1. מצויין. ודבר נוסף: למייקל, קובי, שאק – לכולם היו פנים סימפטיות וחיוך משגע. ללברון אין לא את זה ולא את זה.

 13. אלון עידן כתב ב"הארץ" על פדרר:
  "בשנים האחרונות יש נטייה לזלזל ביופי. בעיקר משום שלא-יפים (או בשמם המעודכן: פחות-יפים) מוצאים פתרונות לנצח את היופי. וככל שנמצאים יותר פתרונות, היפה מאבד מערכו והקהל מטיל בו ספק. הוא אומר: יפה יפה, אבל מה זה שווה אם בסוף הוא מפסיד. וככל שנערמים ההפסדים, כך היפה מוכרז כנאיבי, לא מעשי, לעתים אפילו כלוזר.

  אבל אסור לשכוח: העבודה הקשה היא בסך הכל פתרון למחסור ביופי. נובאק ג'וקוביץ' צריך לעבוד קשה על המגרש כי החבטות שלו פחות יפות משל פדרר. גם אנדי מארי. גם רפאל נדאל. העבודה הקשה היא האופן שבו הלא-יפה מאזן, לעתים אפילו גובר, על היפה. ובנוגע לשאלה המתבקשת מה זאת אומרת "חבטות פחות יפות": זאת אומרת שהחבטות פחות יפות. זה בדיוק מה שזה אומר. כל אדם עם עיניים רגישות רואה את זה, מבחין בזה ויכול לקבוע: זה יפה, זה פחות יפה.

  זה לא אומר ש"עבודה קשה" היא דבר מגונה. עבודה קשה היא דווקא פתרון נהדר למחסור ביופי. צריך להעריך את כל אלו שבעזרת עבודה קשה הצליחו להתגבר על החיסרון המובנה שלהם אולם אסור לשכוח שבסופו של דבר היפה הוא האמיתי. הוא יפה כי הוא משקף איזושהי אמת. לצפות בפדרר משחק טניס זה לצפות באמת של הטניס."

  לברון ג'יימס הוא ההפך מיפה, הוא אומנם כישרון עצום ומקצוען אבל הוא פריק אוף נייצ'ר שמנצל את היכולות שלו. אין שום דבר אסתטי במשחק שלו. אין יופי והצופים רואים את זה, אי אפשר לרמות את הצופה. בגלל זה הוא תמיד יהיה מועמד למשפט מצד האוהדים לא מקבל את הויתור הקולקטיבי שמקבלים השחקנים עם היופי.

  עידן כותב על פדרר ואוסליבן שהם המשחק עצמו, לדעתי היה יכול להכניס לשם גם את מייקל ג'ורדן:
  "בכל פעם שאני מביט ברוני אוסליבן, אני נזכר ברוג'ר פדרר (וההפך). למרות הבדלי הביוגרפיות והאופי השונה, אוסליבן ופדרר משחקים את המשחק כאילו הומצא עבורם. אפשר להיות מדויק יותר: המשחק לא הומצא עבורם, הם המשחק עצמו. טניס: ישנו מחבט, ישנו כדור, ישנה רשת, וישנו פדרר. סנוקר: ישנו מקל, ישנם כדורים, ישנו שולחן, וישנו אוסליבן."

 14. "אך כל עת שאשתו הייתה לתומה לשאול מדוע הוקמה החומה, אוזו שלא זכר עוד עכשיו בעצם למה עם מוזו הוא רב.
  היה אז מסביר בקול רציני, כי האיש הגר בצד השני הוא רשע מרשע, אכזר וצמא דם,
  בקיצור-חיה בצורת בן אדם, ואותה חומה נועדה להגן על משפחתם מפני השכן.
  "ואבוי לך", סיים את דבריו לאמור, אם לצד השני תנסי לעבור!"
  והיא לא נסתה, כי איזו אישה תרצה ליפול בידיו של רשע?

  ומוזו?
  גם מוזו הביא אישה מרחוק, ומיד נולד גמבו, זה שם התינוק.
  ומובן שאשתו אישה חכמה, שאלה שאלות בעניין החומה.
  "החומה נבנתה.." פתח מוזו כך, "מפני ש..מפני…" אך גם הוא כבר שכח.
  אבל להסביר צריך, ולכן התחיל לתאר כמה רע השכן.
  "האיש שגר מאחורי החומה, הוא חיה דו-רגלית, נוראה, איומה, רוצח, פושע, שודד וגנב. ואבוי לו למי שיפול לידיו."
  "אם כך"ף אמרה האישה בחשש, "אני לכיוון החומה לא אגש"."

     1. כנתנייתי, מצפון לחומה, הייתה לי בחירה. ולרגע לא חשבתי על חיפה. מרכז תל אביב, בבניין שעובר שיפוץ תמ"א + הוספת קומות, נשמע לי יותר טוב.

     1. לא אוהד של אף אחד, אבל כשראיתי בטלוויזיה שגליל לקחו אליפות בהיכל לפני 7-8-9 שנים (מי סופר) ארגנתי את אשתי, הלכנו מהבית והגענו לחגיגות על המגרש (אף אחד כבר לא שמר על הדלתות, נשארו רק בערך 200 אוהדים והשחקנים של גליל).
      אחלה מקום.

  1. יפה!
   רק אתמול הבת הקטנה שלי שיחקה את התפקיד של התינוק של אוזו,
   בהצגת בית ספר.

   הם, הילדים ששיחקו בהצגה, באמת לקחו את הסיפור ללב.
   בגיל שלהם (10) כועסים מהר, וסולחים מהר.
   אני כבר לא זוכר, אבל באיזה גיל אנחנו לומדים לשנוא לנצח?

  2. עידן כותב היטב כהרגלו אבל יש לו גם לא מעט הגזמות או נטיה להתאהב בקלישאות ולארוז אותן מחדש ברהיטות.
   תכלס זו אידיאה רומנטית על היופי המושלם. "האמת" האחת וכל היתר הוא פחות ממנה.
   אפשר לקשקש על זה. או לתת דוגמא אחת שבה המושלם הזה נכנע בלא תנאי לטוב יותר אבל גם פחות מתאמץ. כריסטיאנו רונאלדו הוא ללא ספק כדורגלן 100. מושלם. הכל. כל תנועה.
   הגמד החייזרי ליאו מסי הוא ממש ההיפך מרונאלדו, שנלקח מהסרטים של ריפנשטאהל. מסי ממש רחוק משם.
   ומרהיב וטוב פי כמה.

   1. אם כל הכבוד לאלון עידן,
    יופי, זה בעיני המתבונן.
    לברון יודע לפעמים למסור מסירות שגם מג'יק היה מתגאה בהם,
    זו ראיית המשחק שלו, זו שלא נופלת משל אף אחד אחר, ולא רק היתרון הפיזי שלו.

    1. המבחן של לברון הוא בשנתיים הבאות.עוד מעט הגוף שלו כבר לא יהיה היתרון הגדול שלו ואז נראה גיא האם זה לא רק היתרון הפיזי שלו.הוא יהי חייב למצוא פתרון אחר ונראה אם יצליח

     1. מבחן במשמעות של האם לברון הוא מה שנקרא וואן טריק פוני והסיבה הכמעט יחידה שהוא שולט בליגה בערך כעשור היא הנתונים הפיזים המטורפים שלו(כמובן לא רק יש לו עוד דברים אבל הם לא היו באים לידי ביטוי לולא הפיזיות המטורפת שלו) או שכמו ג'ורדן למשל הוא ידע לעשות התאמות ולהישאר עדיין בטופ כאשר היתרון הפיזי שלו כבר לא יהיה כזה יתרון

     2. אתה מוזמן לצפות באסיסטים שלו (בסרטון שצרפתי לתגובה לודיע),
      לכתוב עליו "וואן טריק פוני" זה כמו לכתוב את אותו הדבר על מג'יק.

 15. אביא כאן תגובה שלי שהגבתי לפני זמן קצור בטור של מל שעסק בעיקר בלברון ובארקלי אך הובאו תגובות ביחס לשימו בהומואים ולסביות כגנאי.

  זה שלא צריך להעליב מי שיש לו נטייה לאותו המין אין זה סותר שנטייה זו אינה מקבילה לנטייה למין השני ואינה מצב תקין כי כשהמבנה הגופני מתאים ליחסים בין שני המילים אינה מתאינה לנטייה הנפשית למין השני אין אפשרות לראות במצב כזה מצב תקין כי האדם הוא מכלול של גוף ונפש ומצב תקין הוא רק כיש התאמה ביניהם וכשאין התאמה בין המבנה הגופני לנטייה נפשית זה אינו מצב תקין.
  והעובדה שאנשים עם נטייה לאותו המין שינו נטייה זו והיום מנהלים חיי משפחה רגילים: http://www.atzat-nefesh.org/%D7%95%D7%99%D7%93%D7%90%D7%95/ (סרטוני וידאו שבהם אנשים מדברים על השינוי שעברו מנטייה לאותו המין לנטייה למין השני)
  http://www.atzat-nefesh.org/category/%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%9D/
  (סיפורים אישיים בעניין זה)
  הסיפוריים האישיים האלו מוכיחים שהנטייה לאותו המין אינה מולדת ואינה טבעית אינה היא נטייה הפוכה מהנטייה הטבעית הבסיסית.
  וכן ראו מאמרים וספרות מקצועית וכתבות שמראיה שהעניין הזה הוא לא כפי שחשבתם:
  http://www.atzat-nefesh.org/category/%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%AA/
  http://www.atzat-nefesh.org/category/%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/
  http://www.atzat-nefesh.org/category/%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA/

  אז אם אותו אחד שיש לו נטייה לאותו המין מבין זאת אז אין כל בעיה אך כשרואים זאת כמקביל לנטייה למין השני וכשעושים מזה חינגה כמו במצעדים למיניהם או זה מכוער ומגונה.

    1. אבל אני מסכים – תגובה חשוכה, הומופובית ולא נכונה. לכל אדם יש זכות לחיות עם מי שהוא רוצה כל עוד שניהם מסכימים לכך ומבוגרים. והמצב ממש ממש לא שיווני, דרך אגב. להט"בים לא יכולים להתחתן או לאמץ (רק דרך פונדקאית בחו"ל) כרגע, וזה רע. הם לא שונים מהשאר רק בגלל היותם להט"בים.

     1. להתחתן בישראל לא יכולים גם מי שרוצים להתחתן בחתונה חילונית, כי לדת יש מונופול בישראל על נישואין וגירושין.
      אבל מסכים שזה צרות של עשירים לעומת מה שקורה ללהט"בים.

     2. תגובה המבוססת כל עובדות ומקרים בשטח אינה חשוכה אלא משקפת את המציאות כמו שהיא.
      אלו ששינו את נטייתם המינית והיום נטייתם למין השני הם חשוכים בגלל שהם לא מתאימים לדעה שהנטייה לאותו המין מולדת?!
      הדעה שנטייה זו מולדת היא החשוכה!!!
      ובכל מקרה מצב שבו הנטייה הנפשית לאותו המין מנוגדת למבנה הגופני המתאים ליחסים בין שני המינים לא יכול להיות מצב תקין כי כשאין התאמה בין הגוף לנפש לא יכול להיות מצב תקין.

     3. כאן זו מדינת העם היהודי ולכן הדברים הבסיסיים ביותר של הזהות היהודית צריכים לבוא לידי ביטוי במרחב הציבורי.
      העתיד של המדינה והעם תלוי בשמירה על המסורת היהודית ובדרך האורתודוקסית. הדרך החילונית והרפורמית והקונסרבטיבית רק מגבירות את ההתבוללות ומצמצמות את העם. עם ניקח לדוגמה את יהדות ארה"ב אצל הקונסרבטיבים כ-40% של נישואים עם גויים ואצל הרפורמיים כ-60% ואצל ישראלים לשעבר חילוניים האחוזים אף גבוהים יותר. אצל האורתודוקסים לעומת זאת ישנם רק 3% וגם הם ל כאלו שאינם חזקים ברמה הדתית להם.
      לכן רק בדרך של האמונה הדתית הנצחית יש עתיד לעם ישראל ורק כך אפשר לשמור על הזהות היהודית.

     4. לרועי: 1. גם אם לא עושים ניתוח מין לא מונעים את ההולדה. הנטייה לאותו המין מונעת את ההולדה.
      2. ובנוסף מי שרוצה ניתוח לשינוי מין אומר שהוא לא מרוצה שלא בצדק מהמין שנולד אתו ולכן אין הצדקה לניתוח. אך המצב של נטייה נפשית לאותו המין היא עצמה המצב הלא תקין כי היא מנוגדת למצב הגופני המתאים ליחסים בין שני המינים ומונעת את ההולדה.

     5. אתה מבולבל.
      אלו החילונים שהקימו את המדינה.

      זו אכן מדינת העם היהודי,
      לא מדינת -"העם היהודי האורתודוקסי".

      אני לא בטוח שהמשפחה שלי בכלל שייכת להגדרה שלך ל-"עם היהודי",
      אבל אני משוכנע שהם תרמו הרבה יותר ממך לקיומה של מדינת ישראל.

    1. מצרף עוד שרשרת פלוסים
     בנוסף, מציע למי שמעוניין לחפש בלוג בשם תיבת נעם. זה בלוג מדעי, שמלבד שאר הכתבות הנהדרות שם, עוסק לא מעט בהומוסקסואליות בקרב בעלי חיים. מתברר שזה לא כל כך נדיר, מה שאולי שומט את הקרקע מתחת להנחה המקובלת של 'טבעי' ו'לא טבעי'

    1. עד היום האלימות תמיד הופנתה מהצד בעל הדעות החשוכות כלפי הקהילה הגאה.
     להציג את זה בכל דרך אחרת, זה לא יותר מדמגוגיה זולה.
     קרמר, זה אתר בו אנחנו דנים בכדורסל, לא פלטפורמה למיסיונריות חשוכה.
     ולכתוב על אסופת השטויות המצוצה מהאצבע שצרפת לתגובה שלך "עובדות", זה מגוחך.

     ואחרון –
     בכל רחבי העולם יש לא מעט "ארגונים" שחולקים אתך את אותה הדעה.
     לא מעט מהם אנטישמים קיצוניים.
     רק לתשומת לבך.

    2. צודק.
     כולנו יודעים שהזיווג היחיד הראוי הוא בין אדם לצלע שלו.
     כולנו יודעים שהמין היחיד שמותר הוא לפי הטבע. הגבר, כמו הברדלס הפראי שהוא, צריך לעקוב מאחורי השיחים עבור הנקבה הנכונה, לזנק עליה, בזמן שהנקבה משכפלת את עצמה לשני תאים זהים ויורקת פועלים חסרי מוח לתפעול הכוורת האנושית.

  1. כרגיל האדון ישראל קרמר מפרסם פוסט פרימיטיבי ושם את עצמו ללעג.
   אין דבר שיותר מעצבן אותי מדוסים מטומטמים שמפרסמים את טיפשותם ברבים.

   1. מתנצל על המשפט השני, אין לי שום בעיה עם דתיים. כן יש לי בעיה עם דתיים כגון ישראל קרמר שמפרסמים את האשפה המגוחכת שלהם בשם הדת הנאורה שלהם.

  2. או, התחלנו עם הבעיה שיש לדת עם לה"טבים, והנסיון להציגם כחולי נפש שיש לרפאם (או לפחות להכריח לחיות בארון ולהתחתן עם המין השני.
   כי בעיה שלא רואים הרי אינה קיימת.
   מעניין כמה צעירים להט"בים מהקבילה הדתית לא הצליחו לחזור בשאלה או לחיות עם הקרע הזה ופשוט התאבדו.
   מדכדך איך אנשים יכולים להיות אינטליגנטיים וחשוכים באותה מידה.

   בכל מצעד גאווה שבו אני נוטל חלק (יחד עם אשיתי וילדי), הכי מחמם לי את הלב זו קבוצת ההורים הדתיים לילדים להט"בים.

    1. כבר מלא זמן לא עשו חדשים עם שחקני nba. מה יהיה? גם game of zones.
     מאז שטראמפ ניצח בבחירות כל השמאלנים מהתקשורת הפכו ליללנים דכאוניים במקום להצחיק אותנו.

  3. לא משנה איך אתה חושב או אחרים. אבל כאן זה אתר כדורסל וזה לא מקום להביא נושאים כאלה עם כל החשיבות שלהם

  4. ישראל כנראה אתה אדם דתי אני הסברתי לך בעבר עד כמה הדת גזענית וחשוכה, כמה "אלוהים" הוא אכזר עצוב לי שיש אנשים כמוך.

   1. זה שהסברת לשיטתך לא אומר שאתה צודק כי אתה לא צודק כלל כי הבסיס של יחס היהדות לאנושות הוא "חביב אדם שנברא בצלם (אלוקים)" וזה הפוך משנאה לאנשים בגלל גזעם.

  5. תמיד חשבתי שהמאבק לשיוויון זכויות להומאים מיותר. הרי זה מובן מאליו שלכל אדם יש זכות להמשך למי שהוא רוצה ולבחור עם מי הוא חולק את חייו אבל אחרי התגובה של קרמר אני שוקל ברצינות לצעוד המצעד הגאווה הקרוב

  6. מה זה בכלל ענייך את מי אדם מסויים בוחר לאהוב, ועם מי הוא בוחר לחיות? מי אתה שתגיד לו מה נכון ולא נכון?
   כל עוד האדם אינו פוגע באף אחד, משתמש באלימות או בכוחניות, זה פשוט לא ענייך. מי נתן לך ולחברייך הדתיים לקבוע למישהו מה לעשות?
   מי אמר שהדעה שלך עליונה על כל שאר הדעות?

 16. אתה יכול לצפות בקובי ובמייקל או בקרי וללמוד המון דברים המון תנועות ליהנות מהמשחק שלהם.. אצל לברון זה לא הולך כך אתה לא תלמד כלום כי המשחק שלו מבוסס על פיזיות ומסה גוף ענקית שעוזרת לו במשחקו.. 😉

   1. אתלטיות זה הדבר הכי חשוב אדל אני מתכוון שלברון נכנס לסל בלי תרגילים ולהטוטים .. מייקל היה מקחף באוויר ועוד המון תרגילים … לברון בחי אתלטיות וכול הוא שחקן ממוצע מאוד… מייקל בלי אתלטיות כפי שהיה בשנים האחרונות עדיין היה השחקן הכי טוב בליגה

     1. אני יענה לך כאן.גיא אתה יודע שאם תכין עכשיו קלטת של הביצועים הטובים ביותר של טל בן חיים 2 אתה תגלה שחקן שיכול לתת פייט למסי ורונלדו.
      שוב אני חוזר לברון הוא לא רק יכולות פיזיות כי יכולות פיזיות לבד לא היו מאפשרות לו להיות השחקן הכי טוב בעשור האחרון,אולם הכל מתאפשר לו בזכויות יכולות פיזיות יוצאות דופן.מעולם לא היה שחקן שהוא לא סנטר והוא לא נופל פיזית מאף סנטר שיש בליגה.עכשיו כמו שודיע רשם לך אין לו מהלך שרשום על שמו או איזה משהו.רוב הנקודות שלו והאסיסטים שלו הם נכנס חזק לסל ואז אחד מהשלוש בדרך כלל קורה:
      א.סל(יכול להיות סל ועבירה
      ב.עבירה
      ג.מסירה שהיא בדרך כלל לקלעי 3 שעומד ומחכה.
      אין לי בעיה אם זה(זאת אומרת יש לי אבל זה דיון אחר).כל מה שאני אומר זה שברגע שלברון יאבד מהפיזיות שלו אתה תראה שחקן קצת מעל הממוצע בליגה שכן מוסר טוב ומפעם לפעם קולע יפה מבחוץ אבל לא יכול להשתמש ביתרון המובנה שלו אלא אם הוא יעשה שינוי במשחק שלו ואז נוכל לראות עד כמה טוב הוא באמת

     2. אני עדיין נסער מה-"דיון" עם קרמר, כך שאם אני יוצא בתגובה בוטה, זה עליו…

      אם לג'ורדן לא היה ניתור,
      אם לקארים לא הייתה את מוטת הידיים,
      אם מג'יק היה פחות גבוה.

      לברון הוא לא הכי אתלט, ולא הכי חזק, וגם לא הכי מהיר,
      ששיחק ב-NBA.
      זה פשוט ששון קמפ לא ידע לעשות עם הכדור את מה שלברון יודע לעשות.

      וזה כישרון.
      ראיית משחק של רכז בגוף של פאוור פורוורד.

      ותסלח לי, אבל המשפט "קלטת של הביצועים הטובים ביותר של טל בן חיים" אומרת רק ש-
      או שלא ראית את לברון משחק בשנים האחרונות,
      או שכמו רבים מאתנו (כולל אותי),
      לרגע נכנעת לייצר הרע, ובחרת להשתמש בקצת דמגוגיה.

     3. גיא אני פשוט לא מבין מה אתה נסער מה'דיון' עם קרמר. זה כמו להתעצבן מדיון עם 'לידיעת הציבור' שחד העין ראש המוסד מחכה לו מחוץ לבית עם מחבט בייסבול.
      שמור את העצבים שלך לדברים חשובים. תכף יש סופרבול והפטס חייבים להפסיד.

     4. זו הדיכוטומיה של אישיותי –
      מצד אחד, אני מטיף (אולי יותר מדי, ובאובססיביות המזכירה קצת את זו של 'לידיעת הציבור'…) לסובלנות,
      ומהצד השני, אני בן אדם חסר סבלנות לחלוטין.
      זה לא סתם, שפעם אחר פעם אני נגרר ללופ אינסופי של תגובות…

     5. אפלטון גם אתה נכנעת לדמגוגיה של סומסום. עם כל הכבוד לווריורס הפטריוטס הם לא. אם כבר אז ההשוואה המתבקשת היא לספרס.

     6. Learn will I. Just make watch football don't.

      אנחנו בטוחים שהספרס לא חתמו על עסקה עם השטן?
      או באס סניור? ועכשיו זה העונש – לקחו את הנשמה מהקבוצה.

     7. לפני הכל אני איתך בדיון הבאמת חשוב ואתה צודק מיליון אחוז. לגבי הדמגוגיה אז כן השתמשתי בה. לגבי הדוגמאות שנתת אז זה בדיוק מה שאני מתכוון. ג'ורדן איבד את הניתור( יחסית) ופיתח פיידווי קטלני. קארים הייתה מוב שהיה מאוד רלוונטי גם בגיל 40. מג'יק לצערי לא חזינו איך הוא מסתגל לגיל. לגבי הדוגמא של שום קמפ אז זה גם דמגוגי כי קמפ לא יכל לשמור על גארדים. אתה באמת חושב שלברון יהיה רלוונטי נגיד עוד שלוש שנים בהנחה שהוא לא משנה משהו במשחק שלו?

 17. ודיע כתבת יפה מאוד! גם התגובות בנוגע לעובדה שלברון "שחור מדי, חזק מדי" ממש מעניינות. אני יכול להגיד לכם שפה יש קונצנזוס ואף אחד לא זוכר את המעבר למיאמי! ממש אף אחד.. ההערצה ללברון באוהיו היא בלתי נתפסת. לדעתי המעמד שלו הרבה יותר חזק מהמעמד של קובי באל.איי בגלל שלברון הוא אחד משלהם. בגלל זה גם המעבר היה כל כך טראגי ולשמחתם של האנשים מאוהיו הסיפור השתנה לחלוטין עם החזרה שלו לקליבלנד והזכייה באליפות. כל הדיבורים מעבר לזה הם מיותרים ואנחנו עושים אותם כי אנחנו רואים את העסק מרחוק..

 18. פששש, כבוד על השהיית התגובות עד לאישור מנהלים.
  עצוב שכך המצב בכל אתר שמכתב את עצמו (יעני הוא לא YNET, WALLA או ספורט5), אבל במוקדם או במאוחר מבינים שתגובות מבזות או טרולים אולי מעלים את הטראפיק, אבל פוגעים בתחושת הבית של הגולשים הקבועים.
  בטח ובטח שבאתר שאינו מתקיים על פרסומות-תלויות-טראפיק, חובה סינון תגובות.
  בשעה עצובה וטובה.

 19. כול אחד רואה באופן שונה ספורטאי.
  יש כאלו שמתחברים לקובי, מייקל, בירד מאג'יק ועוד סופרסטארים. באופן אישי לא אוהב פלופים, כוחנות, בכיינות יתר ומניפולציות כתכונות אופי בולטות. לכן מהרגע שלברון הגיע לא התחברתי אליו בלשון עדינה.

 20. אני מתתי על לברון כששיחק במיאמי, ומתתי עליו כשניצח את גורדן סטייט. הייתי שונא אותו שנאת מוות לו שיחק בגולדן סטייט או – אלוהים ישמור! – בלייקרס.
  מבחינה אישית, נאמנותו לאשתו, לחבריו מהעממי, ותרומתו לצדקה ולילדי גיטו הן כולן מעל ומעבר.

 21. מי ששונא את לברון זה עניין שלו.
  למיטב ידיעתי, לברון היה הספורטאי (לא כדורסלן) הכי פופולארי בארהב, לפחות בשנתיים האחרונות וכאשר היה שם מישהו אחר, הוא היה מקום שני.
  לכן, להגדיר אמירה כזו, שאנחנו שונאים את לברון, היא מיותרת, סובייקטיבית לחלוטין ובכך, גם אינה קשורה למציאות ולעובדות בשטח.

  אני , באופן אישי, חרד מסיום הקריירה שלו. חרד ממש.
  אין דברים כאלו ואין שחקנים כאלו.

  הבעיה היחידה של לברון, לדעתי, הינה שהוא מושווה למייקל מהיום הראשון, לא פחות.
  כל הקפצת כדור שלו אי פעם הייתה מושוות למייקל.
  לברון בן 19, אומרים איפה הוא ואיפה מייקל.
  לברון בן 22……25. …… וכן הלאה וכן הלאה.
  חטאו הגדול ביותר הוא שהוא משווה למייקל.

  כל שאר הדברים שאתם מעלים כאן הם רק סימפטום ותוצרי לוואי של הבעיה האמיתית, ההשוואה למייקל.

  איפה מועדון של שונאי דוראנט כאן בפורום?
  לא נחשפתי אליו עדיין.
  למה אין כזה?
  שחקן כמו דוראנט שעדיין אין לא פאקינג אליפות????
  שעשה את המעבר הכי בזוי בהיסטורמה של הליגה הזו אי פעם????
  דוראנט הוא חתיכת אכזבה מטורפת בשבילי.
  לא עובר משחק של גולדן סטייט שלא בא לי לתת לו סטירה.
  אני פשוט הלום ממה שהאיש הזה לקבוצה לשעבר שלו ובעיקר לליגה. בושה וחרפה.
  אז איפה מועדון השונאים שלו?

  על קרי אני בכלל לא מדבר.
  שתי התפיידויות רצופות בגמר הנבא.
  איפה מועדון השונאים שלו?

  לא צריך מועדונים כאלו לשניהם מכיוון שהם לא הושוו, לא מושווים ולא יושוו למייקל.

  וכשאתה אתא מאיים על "אלוהים" הגדול, אין לך בעיה.

  בקיצור, לגבי ה"שנאה" ללברון.
  1. דבר בשם עצמך בבקשה מכיוון שהעובדות בשטח מראות את ההיפך הגמור (180 מעלות הפוך)
  2. פרטתי את הסיבה שבגינה (לדעתי כמובן והיא הייתה כזו מאז ומתמיד) יש את אלו ששונאים אותו ולהם יש לי רק דבר אחד להגיד. ההפסד, כולו שלכם.

  1. + 10 אבל אנחנו הכוונה הישראלים – בישראל יש סוג של קונצנזוס נגדו. בארה"ב אני לא חושב שהוא פחות אהוד מקובי (מן הסתם יותר)

  2. לא יורדים על דוראנט כי אז דוראנט יבכה.

   ואף אחד – ואני מתכוון אף אחד, כולל האנשים שחושבים שצריך לשנוא את דוראנט, לתעב אותו, לבוז לו, בוגד סכין בגב קוויזלינג ברוטוס אחיתופל זעמן המטבעות שהוא – וצריך כמובן לרדת על דוראנט, זה המינימום שכל בן תרבות חייב לעצמו –

   אבל אף אחד לא יכול לעמוד בעוד נאום בכי של דוראנט.
   או במילים אחרות, מאמי, מאמי די.
   זוכר את נאום ה-mvp של דוראנט?

   מהרגעים האפלים בהיסטוריה.

   לא עוד.

 22. לגבי היציאה שלו על בארקלי, זה קשור במאפייני האישיות הנרקיסיסטית שלו. נרקיסיסטים אינם מסוגלים לקבל ביקורת עקב העצמי החלש והלא מגובש שלהם (שההתנהגות הנרקיסיסטית היא פיצוי מלאכותי על כך).
  הם מגיבים על ביקורת באופן תוקפני, אמוציונלי, ולא פרופורציוני.

  ממאפייני הנרקיסיסט:

  1. בעל תחושה מוגזמת של חשיבות עצמית.
  2. מועסק בדמיונות של הצלחה אין-סופית, כוח, יופי או אהבה מושלמת.
  3. מאמין שהוא מיוחד ויחודי ושרק אנשים מיוחדים יכולים להבין אותו.
  4. דורש הערצה מוגזמת.
  5. מגלה ציפייה בלתי הגיונית לקבל יחס מועדף.
  6. נצלן.
  7. היעדר יכולת לאמפתיה.
  8. קנאי לאחרים לרוב, או מאמין כי אחרים מקנאים בו.
  9. בעל יחס יהיר, שחצן ומתנשא.

  יחס לביקורת:
  תוקפנות – אנשים עם הפרעת אישיות נרקיסיסטית מאוד רגישים לאותות של דחייה ושל ביקורת. הם תלויים באישור ובהערכה של אחרים, ולכן חייבים להגן על עצמם מפני דחייה וחרדה. בחלק מהם ההגנה מתבטאת בתוקפנות כלפי כל מה שמתפרש כביקורת.

  לברון מציג כ"כ הרבה מן המאפיינים של האישיות הנרקיסיסטית שזה מדהים.
  המשך ישיר לפוסט של זעפרני על ה-ADHD.

    1. לזכותו של ג'יימס, קשה לי לראות איך גדלים כמוהו מגיל 12 עם הידיעה שאתה העתיד של הnba, ולא מפתחים הפרעה נרקסיסטית כלשהי

  1. אני חושב סה כ שהבן אדם שמיח ועשיר בדרך להיות מעשירי העולם. ופוטנציאל להיות נשיא ארהב עוד 20 שנה

   ככה שנראה לי שיהיה לו אחלה לגסי ועוד כמה מפעלים ועמותות כדי לשמר אותה

   ובכל זאת סטפן קרי מרגש אותי .

 23. על אף שנאמר כבר הכל אני חייב להוציא את זה:
  א' אני שונא את לברון – אמרו את זה לפניי המעבר למיאמי כשלעצמו הוא סבבה הרבה שחקנים גדולים עשו את זה ויעשו את זה, וההחלטה עצמה הוכיחה את זה. "ההחלטה" המזויינת והמשפילה זה היה פשוט גועל נפש שלא יכלתי לשאת.
  ב' ההתייחסות שלו לחברים שלו. לא יודע מה נכון ומה לא קשה לי עם תנועות הגוף שלו כשהוא לא מרוצה הבכיינות שלו – דבר ראשון כלפי החברים שלו ואחר כך הריצה לשופטים – זה פשוט בלתי נסבל. אני חולה על קיירי הוא בעיניי ההיפך הגמור מזה צנוע מחייך ואני עוד לא ראיתי גוער ונוזף – המנהיגות שלו היא שקטה. מג'יק חיים של מומי היה לא פחות שחור גדול וכו' ׁׁׁ(מצחיק אותי שאנחנו אשכרה דנים במדד צבע זה כל כך לא רלוונטי בעיניי) ועדיין הקסם אוי הקסם החיוך הכריזמה השמחה והעידוד שלו כלפי החברים שלו – לראות אותו מעודד את קארים זה פשוט חוויה מעוררת השראה.
  סטף קרי החזיר לי את החשק לקום בבוקר ולראות משחקים. הסיפור של לברון היה אמור להיות הרבה יותר שובה לב ועדיין בשבילי סטף הוא הדבר האמיתי – מעולם לא ראיתי אותו מוציא תסכול על אחד הצעירים וקל וחומר בתקשורת היחס שלו לאוהדים והצניעות זה דברים שמאוד קשה לזייף וזה דברים שלברון בחיים לא יגיע אליהם אם לא יעבור טיפול פסיכולוגי מעמיק

 24. לברון שחקן גדול. והאישיות שלו עם כל מה שיש בה תכלס מוסיפה ליעניין. ואם בנוסף לזה העמידות שלו תיתן לו עוד 2 אליפויות עד סוף הקריירה הוא ישב יופי על ההר המדובר.

 25. אנשים יקרים
  אתם כותבים כאן על נרקסיזם, טיפול פסיכולוגי, הפרעות אישיות ועוד וכו וכד.
  תגידו, זה פורום של פסיכולוגים או אוהדי כדורסל?
  מי אתם, אוהדי ומגיבי כדורסל, שתסבירו מי ומה הוא בן אדם.
  לא סתם תחוו דעה אפילו, אלא ממש תקבעו נחרצות מהי אישיותו של אדם. מי אתם?

  אני מאמין שלפחות 50% מהמגיבים כאן לא גדלו בבית הרוס ועני לאם חד הורית בשכונת מצוקה , שהפכו להיות , מפאקינג גיל 14 או 15, לשם הכי מדובר בספורט האמריקאי ואולי העולמי.
  לפחות 50% מכם ואולי קצת יותר (סליחה על הציניות).

  לברון מצטייר כאדם אהוב על חבריו, יותר מכל סופרסטאר אחר בנבא מלבד אולי דאנקן.
  כולם רוצים להיות איתו, לשחק איתו , כולם מעריצים ומעריכים אותו בלי סוף.

  איפה פורום הפסיכולוגים שיתאר את האישיות המופלאה של מייקל, קובי, ווילט, מג׳יק וכו וכו. איפה הפורום הזה?

  למה שלברון עושה אין אח ורע בכדורסל אלא רק בשנות ה80, אז היו רק שתיים או שלוש קבוצות בליגה ובשנות הסלטיקס של אוסקר.

  שוב אומר, חטאו היחידי של לברון הוא שהוא באמת! יכול לעבור את מייקל בגדולתו (קובי למשל, לעולם לא היה בקטגוריה, גם אם היה לוקח 6 אליפויות).

  שחקן עצום, ענק, שעושה דברים שלא נראו על מגרש הכדורסל מאף שחקן , בקונסיסטנטיות שכסר מזמן הפכה להיות בלתי נתפסת בעליל!

 26. למגיב "התותח הקטמוני".
  1. שמח בשבילך שיש לך בשביל מי לקום ולראות נ.ב.א.
  תגיד, ראית את השחקן שלך, סטף היקר, בשני הגמרים האחרונים ?
  כי אני לא ראיתי אותו.
  היה בגדר נעלם.
  אז תגיד לי,,,, למה לסטף מותר להתפייד ולא להיות קיים, שניי גמרים רצופים!!! ולא תגיד עליו כלום ועדיין תהנה לראות אותו?
  כי הוא דופק שלשות עד שזה מגיע לישורת האחרונה?

  לגבי זה שלא ראית אותו מוציא תסכול על חבריו לקבוצה- הבחור ילד טוב. הכל בסדר. אבל הטייפ קאסט של הילד הטוב לא מביא אליפויות.
  מסי ילד טוב? ממש ממש לא ! למרות שנראה כך הוא ביקורתי לעיתים בצורות ארסיות ושטניות.

  שוב אומר, חטאו היחיד הוא שהוא באמת מאיים על אותו "אלוהי" הכדורסל המודרני.

  1. ארז קודם כל בגדול אתה צודק שלברון משווה למייקל ולכן שופטים אותו לחומרה. אין מה לעשות בזמנו שהוא עשה את המעבר למיאמי אז כל התומכים שלו יצאו מה אתם רוצים גראנט ואלן לא חברו לפירס. אז התשובה שלי עוד אז הייתה שאם אתה רוצה להיחשב הגדול מכולם( וכבר אז הוא דיבר על זה) אתה לא יכול המחשב הגדול מכולם. מעבר לזה יש לכל אחד ואחד מאיתנו לנתח פסיכולוגית את מי שאנחנו רוצים. נראה לי ששכחת שבלעדנו( כלל ציבור אוהבי הכדורסל) לברון וכל שחקני הכדורסל לא שווים כלום אז כל עוד לא מקללים ועושים זאת יחסית בחן הכל בסדר ואם בא לי לקרוא לחברון נרקיסיסט על סמך ההתנהגות שאני עד לה זכותי כמו שזכותי להגיד שפול לוזר וכמו שזכותי להגיד שלמרות שקרי נעלם בגמלאים האחרונים הוא עדיין השחקן שהכי מרגש אותי. ודבר אחרון הכי מעצבן אותי בעולם זה ההתנשאות של אוהבי לברון שאתם מפסידים את הגדולה שלו. מבחינתי אחד הדברים שהכי גורמים לי לאושר בשנים האחרונות בכדורסל זה שלברון נכשל וזה אתה מפסיד. אתה יכול לאהוב אותו ולהגן עליו ולהגיד שהוא מושלם אין בעיה ואם אתה גולש הרבה זמן באתר אז אני מניח שאתה מכיר את הויכוחים האינסופיים של הלל נגד תומכיו אבל אל תגיד לאחרים מה לחשוב או האישה זכות אתם חושבים ככה

  2. אם זה עוזר אז אני עובד סוציאלי שעובד בין השאר בבריאות הנפש – יש מצב שאני טיפה מבין באישיות ובהפרעותיה.
   כשלברון התחיל הערצתי אותו הוא תופעה שלא הייתה כמוה מבחינת יכולת ולדעתי כישרון הכדורסל הגדול ביותר שהיה כאן. הדרך בה הוא מתנהל מגעילה אותי ואם יש שחקן אחד שאני שונא יותר ממנו זה את האלוהים ובאמת שלא מעניין מי יותר גדול ממי. ההתנהלות מסריחה. תראה את מסי חוגג שער ותבין שאתה לא בכיוון – רמת הפרגון שהוא מפגין היא אדירה – ואני לא מתיימר לדעת מה יש בתוך חדר ההלבשה אלא רק מה שאני רואה – למשל לתת לשחקן אחר לבעוט פנדל כי הוא כבר תמצא לי אנלוגיה ללברון שהיא כזו..
   סטף הוא אולי לא הווינר הכי גדול (מזכיר לך כמה דברים אמרו על הווינריות של לברון כשהיה 3-1 שנה שעברה…) אבל מבחינת התנהלות היחס לאוהדים (אם מה שמספרים הוא נכון…) זה שהוא מוכן לא לעשות רעש על כסף (ואני מאמין שגם בחוזה הבא הוא לא יקח מקסימום) ועוד זה מה ששובה אותי זה הכל.
   לא חייבים להתנהל בצורה דורסנית בשביל לקחת אליפויות – לא חסרים אנשים עם אופי צנוע (לפחות ממה שמוצג בתקשורת) וליהפך שחקנים ירצו לשחק איתך ולשתף איתך פעולה איזה שחקן צעיר יסכים לבוא עכשיו לקבליבנד כשהוא יהיה תחת כזו אש צולבת אני באמת לא יודע.

 27. לגבי פרימיטיבים וחשוכים:
  פרימיטיבים וחשוכים אלו שאצלם רווח לכנות נקבות על בסיס השם הערבי לאבר המין הנשי ומשלבים בשפתם גסויות וניבולי פה מכוערים ומגעילים שכולם לא באו ממקור דתי.
  חשוכים הם אלו שאצלם פרסומאים עושים פרסומות מיניות ובמאים עושים סרטים אנטי מוסריים.
  פרימיטיבים הם אלו שמשפילים את כבוד האישה בכינוי ובפרסומות ובסרטים הנ"ל והופכים אותו לחפץ מיני וזה כולל את הנשים המשתפות םעולה עם זה ומשתתפות בזה ובקיץ הולכות בלבוש חלקי מאוד ואך את בנותיהן מלבישות כך וכל זה מבזה את כבוד האישה וחשוך גם אם יש להן זכות דמוקרטית לעשות זאת.
  וכן התופעה ההולכת וגדלה של קטינים ואף ילדים שמתעסקים עם מין לא קיים בחינוך של שומרי מצוות ותופעה כזו יכולה להיות רק בחינוך חשוך.

  פרימיטיבים וחשוכים הם המאמינים שהעולם נוצר מאליו ומהדומם התפתחו החיים ודעות כאלו הן השטויות.

   1. תנו לי לגלות לכם משהו – אני, והרבה מאוד מחברי, שנאנו את מייקל ג'ורדן בזמן אמת ועוד הרבה שנים אח"כ. אפילו היום אני מבסוט שהפרצוף הבוכה של החולרה הפך לבדיחה ברשת.

    הדיון על שנאת לברון כל כך לא רציונלי שאלו הטיעונים העיקריים שעלו:

    א. הוא מכוער מדי
    ב. הוא שחור מדי
    ג. הוא חזק מדי
    ד. הוא משתדל מדי

    למרבה ההפתעה, הדיון עוד הצליח לצלול לתהומות חדשים עם קרמר והמיניות המודחקת שלו שמדי כמה זמן מושפרצת כאן באתר…

  1. באמת לא מבין למה קוראים להם חשוכים. ראבאק, חצי מהמנהיגים שלהם לובשים שמלות! קצת מייקאפ ואיילינר, והרבבובדיה היה אחלה דראג

   1. עזוב האווי. אתה מדבר פה עם מישהו שמאמין שאלוהים ברא ביום השלישי את הצמחים והעצים ויום אחר כך את השמש והירח, בשביל שנבדיל בין יום ללילה.
    ילדים בגנון אצלנו יותר מפותחים ממנו.

    1. וכלאחר כבוד, זוהי תגובתי האחרונה לישראל קרמר שמוציא ממני עצבים שלא בא לי עליהם באתר המעולה הזה.
     אז ישראל יקר, אתה הוכחה חיה לכך שבאמת הגענו מהקוף. המשך בעבודת הקודש הנהדרת. סאלאמאת.

     1. מי שמאמין שהעולם נברא מאליו ושהחיים התפתחו מהדומם הוא ברמה של קוף ששפתו היא על אותו עיקרון של בעלי החיים האחרים ולא קרוב לשפה האנושית יותר מבעלי החים האחרים.

   2. ממש לא חצי. כדאי שתבדוק שוב את המקורות שלך. וגם אלו שכן זה לא עושה אותם פרימיטיביים וחשוכים מנקבות שלובשות בקיץ חלקי בגדים שמביישות את הנשיות שלהן ואת האנושיות שלהן.

    ומי שמאמין כמוך שהעולם נברא מאליו ושהחיים התפתחו מדומם הוא החשוך.

    אנשים משכילים מאוד ובהם דוקטורים ופרופסורים בתחומים שונים וגם מדעיים חזרו בתשובה לאחר שהכירו מקרוב את השקפת הדת היהודית. האם גם הם פרימיטיביים?
    ואפילו ניקח את הפרופ' לארכאולוגיה אדם זרטל שגדל על השקפה כמו שלך ואמנם לא חזר בתשובה אך לאחר גילוי מזבח יהושע על הר עיבל אמר שישנם חמישה-עשר דברים בגילוי ז\ה המוכיחים את האמונה היהודית (ביניהם: מידות המבנה שהתגלה המתאים למידות המזבח כפי שמופיעים במסכת מידות במשנה, בשטח נתגלו עצמות של חיות ובהמות כשרות בלבד ורק של חיות ובהמות בני שנה המתאימות לגיל הקרבת קורבנות כפי שמופיע בתורה). על גילוי חיבר את הספר "עם נולד".

    1. המדד הוא השוואה ציבורית, השוואה של תופעות כלליות.
     זה לא מקרי שכל הניבולי פה והגסויות (ובכלל זה לכנות נקבות ע"ש אבר המין שלהן על בסיס המילה הערבית לאבר זה) נכנסו לעבריות מהתרבות החילונית,
     ושרק פרסומאים חילוניים מפרסמים פרסומות המבזים את הנשים ורק במאים חלוניים מביימים סרטים המבזים את הנשים ורק חילוניות מתלבשות בקיץ באופן המבזה את כבודן שלא לדבר על אלו המשתתפות בפרסומות והסרטים הנ"ל.
     אחרי זה מאמשימים את הדת היהודית המחפיצה את הנשים כהדברים שהכי הופכים את הנקבות לחפץ מיני הן התופעות לעיל שאינן קיימות אצל שומרי מצוות.
     וכן התופעה של קטינים ואף ילדים המתעסקים עם מין והגיל בירידה, קיימות לא קיימות לא בחינוך החרדי ולא בחינוך הדתי-לאומי (ואני לא מדבר על בתי"ס ממ"דים למיניהם שרבים מתלמידיהם חילוניים).

  2. ישראל, אכפת לך שאקרא לך ישראל? כי אתה מכיר מספיק טוב אותי ואת האנשים והתרבות שאני מסתובב איתם כדי לשפוט אותה ככה שאני מרגיש שאנחנו נורא קרובים.
   אז ישראל, רציתי להודות לך. אם לא הייתה מגיע עם הדברים האלו לפני כשנה וחצי, כנראה שבחיים לא הייתי מתעצבן מספיק כדי להגיב לך ולא הייתי מגיב באתר הזה לעולם.
   אז זה הכל בזכותך. תודה.

  3. החינוך הדתי שקיים בארץ ישראל כל כך מזיק לאדם ולחברה שזה עצוב פרמיטביים חשוכים. הגברים שיותאים משם חותאים עם חסך חברתי חמור. ישראל קרמר אשאל אותך שאלה על התנך? אתה יודע מדוע שאול הורד מכס המלוכה כיוון שהוא לא רצה לרצוח את כל עמלק "אלוהים" אמר לא להשאיר זכר (אפס מוסריות כבר אמרנו), אותו דבר במקרה של המכה העשירית (מה תינוק בן יומו אשם בחטאיו של אביו)?
   דוד המלך הצדיק לא היה יותר מפדופיל בימינו אלה (וְהַמֶּלֶךְ דָּוִד זָקֵן בָּא בַּיָּמִים, וַיְכַסֻּהוּ בַּבְּגָדִים וְלֹא יִחַם לוֹ. וַיֹּאמְרוּ לוֹ עֲבָדָיו 'יְבַקְשׁוּ לַאדֹנִי הַמֶּלֶךְ נַעֲרָה בְתוּלָה, וְעָמְדָה לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ וּתְהִי לוֹ סֹכֶנֶת; וְשָׁכְבָה בְחֵיקֶךָ, וְחַם לַאדֹנִי הַמֶּלֶךְ'. וַיְבַקְשׁוּ נַעֲרָה יָפָה בְּכֹל גְּבוּל יִשְׂרָאֵל, וַיִּמְצְאוּ אֶת אֲבִישַׁג הַשּׁוּנַמִּית, וַיָּבִאוּ אֹתָהּ לַמֶּלֶךְ. וְהַנַּעֲרָה יָפָה עַד מְאֹד; וַתְּהִי לַמֶּלֶךְ סֹכֶנֶת וַתְּשָׁרְתֵהוּ, וְהַמֶּלֶךְ לֹא יְדָעָה).הץורה הפכה אותך לאדם חשוך.

   1. התבלבלת לגמרי: הדברים המזיקים ביותר לאדם ולחברה הם בחנוך החילוני ובתרבות החילונית:
    כולל תרבות דיבור של ביב שופכין, כולל התייחסות לנקבות כחפץ מיני בכינוי המגעיל והמכוער ביותר ע"ש אבר המין שלהן ובפרסומות מיניות ובסרטים זולים וגסים ביותר (כולל סרטים רגילים עם סצנות מיניות).
    התרבות החילונית הורידה את הרמה המוסרית של עם ישראל. בלי החילוניות לא הייתה יכולה להיות תרבות דיבור מלוכלכת כזו ולא יחס לנקבות כחפץ מיני.

   1. אתה צריך להביא בחשבון שכל מה שלמדו אותך מאז שהיית ילד הוא שקר. והעובדה שאנשים משכילים ואף מדענים שגדלו בהשקפתך חזרו בתשובה לאחר שהכירו את היהדות מקרוב. כך שאתה לא יכול להיות בטוח שמה שלמדו אותך היה שקר.

   2. אפילו ניקח את הפרופ' לארכאולוגיה אדם זרטל שגדל על השקפה כמו שלך ואמנם לא חזר בתשובה אך לאחר גילוי מזבח יהושע על הר עיבל אמר שישנם חמישה-עשר דברים בגילוי ז\ה המוכיחים את האמונה היהודית (ביניהם: מידות המבנה שהתגלה המתאים למידות המזבח כפי שמופיעים במסכת מידות במשנה, בשטח נתגלו עצמות של חיות ובהמות כשרות בלבד ורק של חיות ובהמות בני שנה המתאימות לגיל הקרבת קורבנות כפי שמופיע בתורה). על גילוי חיבר את הספר "עם נולד".
    כך שאתה צריך להביא בחשבון שמה שלמדו אותך מאז שהיית ילד הוא שקר מוחלט.

   1. פשוט תכתוב כוסית, זה יחסוך לך איזה ארבעים מילים שאתה צריך להקליד בשביל לעקוף את השימוש במילה הנוראית הזאת. וכן, על פניו זה כינוי נורא מבזה אבל דרכה של שפה שהיא נבנית מסלנג ודרכו של סלנג היא לפעמים להווצר מגסויות, והמילה הזאת כבר ממזמן חרגה מהמשמעות המאוד מגעילה שאתה מתעקש להדביק לה במסירות נפש.
    בכל מקרה, בתנך האהוב שלך שנמצא בכל בית ושיש חובת לימוד לגביו המערכת החינוך הישראלית (כך שהוא נגיש לילדים בכל עת!) מופיעים פסוקים מופלאים כמו "ותעגובה על פלגשיהם אשר בשר חמורים בשרם וזרמת סוסים זרמתם".
    אז ביץ', פליז

    1. "…זרמת סוסים זרמתם" הוא כינוי להתנהגות מוסרית נחותה ביותר כפי שהתנהגו אלו שזכו לתיאור הזה.

     אך הכינוי המגעיל ביותר לנקבות הנ"ל הוא התייחסות לאישה כאישה שמתייחסים אליה ביכוי זה כחפץ מיני וזה בדיוק מראה על רמת ההתייחסות לנשים בבסיסה של התרבות החילונית.
     איך היית מגיב אם נשים היו מכנות אותך ע"ש אבר המין שלך?

  4. קרמר אתה צודק שיש חלקים בחברה החילונית שמשתמשים בשם של איבר המין הנשי ככינוי לבנות ואני מסכים שזה מגעיל. אבל בתור אדם דתי זה מצחיק שאתה משתמש בכך כטיעון לזילות של החברה החילונית כשזה משהו שהתנך רשם עליו פטנט בטאבו #נקבה

   1. בתנ"ך אין דבר שהוא כמו לכנות מין מסוים ע"ש אבר המין שלו אלא יש תאורים למעשים לא מוסריים כפי שהם.

 28. ישראל, יש דברים שהשתנו.

  אין לך ברירה, סליחה שאני אומר את זה ככה, אלא להבין שהם השתנו ולא יחזרו יותר.

  אתה סוקל מחללי שבת?
  לא. ולא תוכל יותר לעשות את זה.
  ואם כן – זה לא יהיה כאן.

  אותו דבר להט"ב.
  לא חולים, לא סוטים, לא לא-נורמלים, לא סוקלים אותם. וכן מתייחסים אליהם כמו שאתה רוצה שיתייחסו אליך ולכל אחד אחר. בדיבור בפורום או ברחוב או בכל מקום אחר.

  אז זהו, די, נגמר.
  רד מזה.

  1. יחס אנושי זה דבר אחד אך אי אפשר לראות את התופעה הזאת כמקבילה לנטייה למין השלי כי מצב שבו הנטייה הנפשית לאותו המין סותרת את המבניה הגופני המתאים ליחסים עם המין השני אינו יכול להיות מצב תקין כי האדם הוא מכלול אחד של גוף ונפש ומצב שבו אין התאמה בין הגוף והנפש אינו יכול להיות מצב תקין.

   1. ישראל אם למבנה גופני מתאים אתה מתכוון לשקע ותקע אז גם עם בנים זה עובד. ושם זה עוד יותר משוכלל. אפשר ליצור Human centropod. מקווה שקראת את תנאי השימוש לפני שלחצת ok.

 29. אני מצטער שפיספסתי את כל הדיון הלוהט על הומואים ולסביות וכל זה (אשך, שמת לב שזה צץ דווקא בפוסט על לברון, לא רע, הא?)
  באמת חבל שלא יכולתי לזרוק איזה קיסם בוער למדורה.
  ובכל זאת, נקודה לישראל – רובנו ימניים ביד וברגל אבל באוכלוסייה ישנו גם מיעוט סוטה שבועט ומכדרר יותר טוב עם רגל ויד שמאל.
  אני מציע לתקן אותם

  1. אגב במחקר לא יודעים מה גורם להבדל בין ימניים לשמאליים באוכלוסיה ובאיזה שלב הוא מתפתח (דיברתי לאחרונה עם כמה פרופסורים וזה עניין לא ברור דיו).

  2. ההבדל הוא שכאן ההבדל הוא רק ביד כזו או אחרת אך אצל הלהט"בים הנטייה הנפשית לאותו המין מנוגדת למצב הגופני המתאים ליחסים בין שני המינים ומפני שהאדם הוא מכלול אחד של גוף ונפש כשאין התאמה בין הגוף והנפש אין מצב תקין.

   1. לא, לא, אני מבטיח לך – הגירוי המיני הגופני שווה לגירוי המיני הנפשי בכל מצב. אולי חוץ מאצל המסכנים שעברו טיפולי המרה.
    ככה שאתה יכול להיות רגוע. מי שמרחיק בין הנפש לגוף אלו דווקא אותם טיפולים שאתה כל כך ממליץ עליהם.

    (גיא. עידו. מישהו. איך עוצרים?)

    1. אוקיי ביורקי תקשיב לי.
     קום על הרגליים.
     תסתכל סביב, תמצא את הקיר הקרוב ביותר.
     עמוד קרוב ככל האפשר אל הקיר.
     הזז את הראש קדימה ואחורה מספר פעמים.
     התעלם מהכאב.
     זה אמור לעזור יותר מלנסות לדבר עם הנידון.
     אם זה לא עובד בפעם הראשונה לחזור על השלבים מספר פעמים עד לקבלת התוצאה הרצויה או עילפון.

    2. Ljos, חבל על המאמץ שלך.
     ג
     ילוי נאות: אני לא סובל את קרמר מויכוחים קודמים בהם הוא לא מכבד כל דעה אחרת וטוען שכל מי שחושב אחרת ממנו מדבר שטויות.

     גם במקרה דנן, הוא חושב באותה צורה. והאמת? קשה מאוד להתווכח עם אמונה דתית של אדם, בטח אם היא מבוססת על שנים על גבי שנים של שטיפת מוח וחוסר יכולת להכיל מחשבה שונה מהמודה.
     לך תתווכח אם רבנים שחושבים שאין כזה דבר הומסקסואל/עם פלסטיני או כל דבר שלא מתיישב היטב עם האמונות הבסיסיות שלהם.
     אתה יודע שביהדות הכריזו חרם על אוננות? גורמים למאמינים לחשוב שלשפוך זרע לבטלה זה הדבר הכי נורא לעשות (כאילו שזרע נגמר מתישהו) ושזה לא הדבר הכי טבעי בעולם.
     אבל העיקר הם יודעים מה טוב ושיש להם את המספר של אלוהים, שאומר להם מה טוב בחיוג המקוצר.
     וחשוב לי להגיד, אני מכבד את היהדות, גדלתי והתחנכתי על ברכיה ושאבתי ממנה המון, אבל ליהדות יש פנים רבות ובעוד אני חושב שיהדות היא דבר מאחד , 'חכמים' כמו ישראל קרמר, עסוקים כל הזמן במה שמבדיל ומפריד.

     דרך ארץ קדמה לתורה? רק במילון.

     1. מי שעוסק במה שמבדיל ומפריד הם אלו שהם אנטי דתיים ושמאלנים קיצוניים והם אלו שלא מקבלים מי שדעתו שונה מהם.
      בניבוד עליהם אצלי לא לקבל דעה אינו אומר לא לקבל את האדם.

     2. אין מי שטוען שאין הומוסקסואל אלא שזה לא מקביל לסטרייט ולא מולד והעובדה שאנשים שינוי נטייה זו גם ללא טיפולי המרה קשים.

      לגבי הערבים המכונים פלסטינים העובדה ההיסטורית שכל הלאומיות הםלסטינית החלה מתקופת המופתי אל חוסייני ימ"ש כשראו שיותר ויותר יהודים חוזרים לארצם ומטרתה רק לפגוע בהתיישבות היהודית אך הארץ לא באמת חשובה בעיניהם ואף בקוראן כתוב שהארץ של היהודים וזה מוכיח שהם משקרים בטענותיהם.

 30. ישראל, כבוגר של הציונות הדתית ותלמיד של כבוד הרב מרדכי אילון שליט"א אני יכול להגיד שלדעתי אתה מפספס בגדול. ואם החינוך הדתי כל כך מוצלח איך זה שיש כל כך הרבה גברים מכים/ פוגעים מינית/ גנבים מושחתים שבאים מלב ליבה של הציונות הדתית או האורתודקסיה החרדית לגווניה?
  הפיתרון הדתי – חרדי הוא להגיד שאנשים אלו הם באמת לא דתיים (מה זה אומר על החינוך שממנו באו??) או לחיות בהכחשה ולהתעלם מן המיוחס להם (אותו שליט"א דלעיל – סתם בשביל הקוריוז זכור לי שהוא פעם העיף חבר שלי לשבוע שלם כי הוא דיבר על פורנו והוא במקרה שמע אותו. לא אירוני??)

 31. כתב את זה מישהו למעלה והוא זה קלע לנקודה. לברון במעבר למיאמי יצר לעצמו שם רע. משם המדרון תלול והשונאים שלו לא שכחו לו את זה שאר הדברים הוא תוצר לוואי של אותו מעבר מתוקשר. ביום שבו הוא הודיע את מה שהודיע הוא הפך לנבל וכך הוא נשאר בתודעה של אוהדים רבים של המשחק. במצב הנוכחי כל פיפס שהוא מוציא מפיו מקבל משמעות הרבה יותר גדולה.

  אני גם מאמין שבתמימותו הרבה הוא באמת האמין שהתיקון שהוא עשה בחזרה לקליבלנד יאפשר לקהל הרחב למחול לו על מה שהוא עשה קודם. במציאות זה קרה בצורה מאד חלקית

 32. ליניב היקר.
  אין לי בעיה עם מה שאמרת אז אני אגיד מה שיש לי ללא בחינה של דבריהם של אחרים.
  לברון ענק, מדהים, בעל יכולות שלמות ויוצאות דופן ברמה ההיסטורית.
  אלוף, ווינר ענק, אדם מיוחד מאוד, איש טוב, תורם, מוערך כשחקן וכאדם, הסופרטאי הכי פופולארי בארה'ב, לא רואה לא את סטף, לא את דוראנט (שלא רואה את סטף) ואני מקווה מאוד, בשבילי ובשביל יתר עשרות ומאות מליוניי אוהדיו, שימשיך לשחק כמו שהוא משחק עוד שנים רבות.

  לתותח הקטמוני- אני לא עובד סוציאלי אבל מבין דבר אחד או שניים בנפש האדם ומפריע לי שאנשים עושים ניתוח אישיות לבן אדם שכזה.
  לדבר על כדורסל, מגניב, לנתח אישיות זה יומרני מדי, מתנשא ולעיתים אף נרקסיסטי.
  כל ניתוח אופי שכזה ולא משנה למי זה יהיה, יפריע לי.

 33. תנו לי לגלות לכם משהו – אני, והרבה מאוד מחברי, שנאנו את מייקל ג'ורדן בזמן אמת ועוד הרבה שנים אח"כ. אפילו היום אני מבסוט שהפרצוף הבוכה של החולרה הפך לבדיחה ברשת.

  הדיון על שנאת לברון כל כך לא רציונלי שאלו הטיעונים העיקריים שעלו:

  א. הוא מכוער מדי
  ב. הוא שחור מדי
  ג. הוא חזק מדי
  ד. הוא משתדל מדי

  למרבה ההפתעה, הדיון עוד הצליח לצלול לתהומות חדשים עם קרמר והמיניות המודחקת שלו שמדי כמה זמן מושפרצת כאן באתר…

 34. רק שתדעו שאני מסכים עם קרמר. אולי לא בכל מה שאמר, אבל ברעיון הכללי. והם הרעיון הכללי (שמשכב זכור זה דבר לא טוב), כל דתי חייב להסכים איתו, אחרת הוא לא דתי.
  שוב, אני לא מסכים עם הדרך של קרמר להציג את הדברים, אבל עצוב לראות את תגובות השנאה והזילזול של מגיבים לכל דבר שקשור לדת, כשהידע של כמעט כולם, על הדת ובעיקר על דתיים , מבוסס על התקשורת, ולא מהיכרות ונסיון אישי.
  בישראל היום כל דעה היא לגיטימית חוץ מדעת התורה.
  חבל , כנראה יש לנו עוד מה להתקדם בתור עם אחד.
  אני לא מצפה באמת לשכנע מישהו בהתכתבות כזאת, אלא רק להציג את הצד שלנו

  1. התגובה שלי לדבריך 'גם אני' היא מאוד פשוטה:
   את הבעיה של רוב המגיבים פה עם קרמר אפשר לתמצת במשפט אחד שכתבת – "כל דתי חייב להסכים איתו, אחרת הוא לא דתי".
   מי שמך לקבוע מי לא דתי? מי שם את קרמר לקבוע מה טבעי ומה לא טבעי? מי שמך לשפוט על דברים שאנשים אחרים עושים אם הם טובים או לא?
   רב ראשי שלוקח שוחד הוא דתי ובן אדם שנמשך לבני מינו הוא לא? אדם שמעלים מיסים קבוע ועובד בשחור כדי לדפוק את המדינה אבל מקפיד על תולעים בחסה הוא דתי? מי שלא מקפיד על 'ואהבת לרעך כמוך' ומשמיץ ומלכלך על ציבורים שלמים אבל מתפלל שלוש תפילות במניין ביום הוא דתי?
   את התשובה לכל השאלות האלה אני לא יודע. אני רק יודע שלא בסמכותי להכריע מי דתי ומי לא. מי יותר יהודי מהשני ומי רשע מרושע שיירקב בגיהנום.
   אתה וגם קרמר יכולים להאמין במה שאתם רוצים, זאת זכותכם ואני אאבק על זכותכם להתבטא (ועובדה שלמרות ההתלבטות השארנו את דבריו הפוגעניים של קרמר ולא מחקנו אותם. כן, אנחנו מאמינים בחופש ביטוי גם בשביל לשמוע דעות כאלה).
   מה שאנחנו מתנגדים לו זה שהאחד ירצה לכפות את דעתו על האחר.
   שהאחד יפסול את האחר ואת מהותו רק בגלל שזה לא מתיישב עם עולם הערכים שלו. כשמתחילים לפסול על דברים גדולים וחשובים (בעיניכם) אחר-כך מגיעים לפסול כל אדם על קוצו של יוד שהוא לא מקיים לפי אמות המידה שלכם.
   כל אחד שיבדוק את עצמו ואת המוסריות שלו לפי ערכיו. ואם הוא מסתכל על האחר – שיחפש את המכנה המשותף ולא את המפריד. זאת כל התורה כולה.

 35. דתי היא מי שדרכו לשמור על חוקי הדת בקביעות ולא לזלזל בהם בקביעות ורב שהדרך הקבועה שלו היא שוחד אכן אינו רב ולא דתי וכך מי שמחרחר ריב ומחלוקת ולא רק מתווכח עניינית על דעות אינו דתי.

  1. למרות שאני משתדל לא להתייחס ברצינות לענייני דת ופוליטיקה, אני אחרוג ממנהגי הפעם.
   אני חושב שאתה צודק. דתי אורתודוקסי לא יכול להתייחס לעצמו כך אם הוא לא שומר על תרי'ג מצוות (או כמה שמותר, אני לא לא יודע מה ההקלות בימינו, תלוי במאבחן כנראה). משכב זכר כנראה חלק מהם (אגב יש איזה משהו לגבי משכב נקבה? לא זוכר שראיתי כזה).
   וגם אם הוא או היא מרגישים משיכה לבני אותו מין הם מחויבים על פי הדת להתנגד למשיכה הטבעית שלהם ולנהל חיי משפחה לפי ההלכה.
   עכשיו, אם אתה רוצה לחיות חיים הכוללים משכב זכר, או נקבה, מה שמקובל בחברה המודרנית כיום, אתה לא צריך לשאול את דעתם של האורתודוקסים, ובגלל זה כל מדינה מוסרית, חייבת להפריד בין דת למדינה. ישראל רשאי לדעתו, וגם אם כיף לנו ללגלג עליה או מתעצבנים לשמוע דיעה שונה משלנו, זו זכותו להשמיע אותה.
   הבעיה טמונה בחוקי המדינה ולא בדיעה של ישראל.

   1. יש אמת בסיסית אחת ברורה מאחורי מה שכתבת –
    אנחנו עדיין רחוקים מלהיות דמוקרטיה אמתית.
    כל עוד אין הפרדה בין דת למדינה, כל עוד יש לפלג של האוכלוסייה מונופול על שורה ארוכה של חוקים שהם בעליל לא שוויוניים,
    לא נהיה באמת דמוקרטיה.

    והאשמה, היא לא של קרמר.
    זה מתחיל בחטא הקדמון, בו בן גוריון לא הפריד דת ומדינה, ולא חוקק חוקה דמוקרטית,
    וזה ממשיך בשנים של ממשלות שחשוב להן יותר הכיסא מאשר להלחם על זכויות של מיעוטים,
    וזה נגמר באחריות של כל מי שלא נאבק על זכויות הפרט, למרות שהוא מאמין בהן.
    (כי רובנו לא נתקלים ביום יום בבעיות בהן נתקלים קהילת הגאים, או מסורבי נישואין.)

    אבל –
    חלק מלהיאבק על דמותה של המדינה, זה גם להיאבק ברמת הפרט.
    לא לקבל בשוויון נפש גזענות, לא להבליג על צרות אופקים.

    למען הסר ספק –
    ברור שזכותו של קרמר להשמיע את דעתו.
    אף אחד לא מחק תגובה שלו, מקוממת ככל שתהיה.
    אבל באותה מידה, זו זכות (שגובלת בחובה) להשמיע את הצד הנגדי.

    1. אני דווקא חושב שיש יותר מדי 'אבירי צדק', ואם כל אחד היה מנסה לשנות את החיים הקטנים שלו ושל הקרובים אליו במקום להזדעק על חוסר הצדק בעולם ולהילחם על הצדק המוחלט שלו, אולי היתה לנו חברה שהייתי רוצה לקחת בה חלק. אבל זה רק אני, ובגלל זה אני לא חלק משום חברה.

     1. מי הם 'אבירי הצדק'?

      ביומיום אני לא מחפש להטיף מוסר, לבוש חולצה של מרץ וחמוש במגפון.
      אבל –
      כשהיו הפגנות תמיכה בבית משפט עליון, עליהן הגעתי.
      ארגנתי מחאה נגד הכנסת חב"ד לבית הספר
      (ובסוף הושגה פשרה שתהיה נוכחות בוגרת של הורים בכל מפגש מול גורם חיצוני, כמו חב"ד).
      ואלו סתם דוגמאות.

      להיות אדישים למתרחש סביבנו,
      זה לוותר.

      זה ברור שחינוך מתחיל מהבית, ובעולם אוטופי,
      "חייה ותן לחיות" היה הכלל על פיו כולם חיים.
      הבעיה מתחילה כאשר יש מישהו שלא מתאים לו הכלל,
      והוא הופך את זה ל-"אפשר לחיות רק כמוני".

      להחליט להתעלם, לא פותר את הבעיה.
      רק מחריף אותה.

    2. לגמרי, ובשבילה הייתי גם משלם מיסים. אפשר לקבל דרכון הופס? זה מגיע עם חבילת הטבות ליג פס ואקרדיטציה למשחקי הליגה?

   1. מה הקשר?!
    משום מקרה אי אפשר להבין שאין דתיים בעולם. בהחלט יש דתיים בעולם שכציבור הם מוסריים יותר.
    וזה לא מקרי שאין במאים דתיים שמביימים סרטים מלוכלכים או סרטים שנחשבים רגילים אך עם סצנות מיניות, אלא רק חילוניים.
    וזה לא מקרי שאין פרסומאים דתיים שעושים פרסומות מיניות, אלא רק חילוניים.
    וזה לא מקרי שכל הגסויות וניבולי הפה באו מהתרבות החילונית.
    וזה לא מקרי שהתופעה המתרחבת של קטינים ואף ילדים שמתעסקים עם, ןהגיל יורד, מין היא בחינוך החילוני, והחינוך המיני לא משנה זאת אלא מחמיר, כי עניין המין לא שייך לילדים ואף נערים זה לא מתאים לנפשם ורק משחית אותם, ולכן התופעה מתרחבת והולכת.

    1. מה הקשר?
     אתה כתבת: "דתי היא מי שדרכו לשמור על חוקי הדת בקביעות ולא לזלזל בהם בקביעות"
     מכיוון שאין אנשים כאלה בעולם(כולל אתה), המסקנה המתבקשת על פי הטענה שלך אין דתיים בעולם.

     מעבר זה שבכל קנה מידה אובייקטיבי, שאינו כולל הגדרת האדם הדתי כמוסרי יותר מהלא דתי בתור קביעה שלא ניתן לערער עליה לפני שבכלל נבדק משהו, האדם הדתי יוצא הפחות מוסרי, לא ברור לי מה יש לך נגד מין. מדובר בפעולה טבעית ביותר עבור בני אדם. אפילו אתה טוען כך. אחרת איך יכולת לטעון שמין בין אנשים מסויימים הינו לא טבעי בעוד מין בין אנשים אחרים הינו כן.
     אם המין היה כל כך לא נפוץ בחברה שלך כנראה לא היו שם כל כך הרבה ילדים.
     גם מצחיקה ביותר התלונה על גיל העיסוק היורד במין מאדם שבא מחברה שעד לפני כמה מאות ספורות של שנים הגיל עליו הוא מלין היה גיל בו כבר ציפו מאנשים לעסוק בהבאת ילדים לעולם.

 36. אני מסכים עם רוב דבריך, אבל אני כן חושב שיש לי זכות להגיד על מעשה מסוים שהוא רע. אני לא חושב שישראל פסל מישהו או ניסנ לכפות את דעתו על מישהו בתגובות שלו. הוא רק הציג את עמדותיו וניסה לשכנע, בצורה שעיצבנה הרבה אנשים מכל מיני סיבות. אני דווקא הרגשתי בתגובות שאנשים שפוסלים את על הדתיים בהכללה.

  אתה אומר שאין לנו זכות להביע את דעתנו על מי דתי, מה טבעי, ומה לא טוב.דתי או לא דתי זה רק עניין של הגדרה באמת, אבל למה אני לא יכול להגיד על מעשה מסוים שהוא לא טוב עפ אמונתי והבנתי? לא לפסול בנאדם, או לשפוט, או להחליט שהוא רשע או לפגוע פיזית או מילולית , רק שהמעשה עצמו פסול מוסרית לפי דעתי. לא האדם, המעשה.
  הרי זה מה שאתה גם עושה בעצם, אתה אומר שהמעשה של כפיית דעות ולפסול אנשים זה מעשה רע ולא נכון. לכל אחד יש סולם ערכים והבנות על מה טוב ומה לא. ברוב המוחלט של הדברים אנחנו מסכימים גם. אז תרשה לי גם להביע את דעתי על מעשה שהוא לא טוב, גם אם אתה לא מסכים עם הדעה הזאת ועם הבסיס ממנה היא נובעת

 37. קורא קבוע באתר, גם אם מגיב רק לעיתים רחוקות, הומו בן ארבעים פלוס שחי עם בן זוג, (הייתי גם באוזן בר באחד המפגשים בפלייאוף האחרון)
  עברתי תהליך ארוך מאוד מאוד של קבלה ויציאה רק בשנים האחרונות גדלתי כחרדי לשושלת אצולה רבנית מהרמה הגבוהה ביותר, אז נכון אינני מגדיר את עצמי כדתי יותר בגלל הקונפליקט האדיר בין הדת למשיכה המינית שלי. ישראל היקר! במשך שנים חקרתי, קראתי, התענתי בחיפוש אחר התגובה לשאלה ״מה מקור הנטייה״, אינני חושב שקראת יוצר ממני על נושא מקור הנטייה, מה שברור שאין מדע מדוייק בעניין, לדעתי, זה שילוב בין נטייה טבעית לתנאים סביבתיים, יש מחקרים על הורמונים, על ביולוגיה, על תאומים, על גנטיקה, על אמא דומיננטית ואב מוחלש/נטש, ועדיין המחקר איננו מושלם, התנסיתי גם בטיפולי המרה כמו גם רבים מחברי, לא מכיר ולו אחד שזה עזר לו!! לעומת זאת אני מכיר רבים שזה פגע בהם קשות, הייתי חבר שנים בארגון ״כמוך״ (הומואים דתיים אורתודוכסים) שהם דתיים המקפידים על קלה כבחמורה ועוברים עינויי נפש רבים, הקלות שבה אתה מזלזל וקובע אקסיומות היא מקוממת ביותר!! תהיה בריא ושבת שלום!

  1. תודה רבה על התגובה. אני בטוח שזה לא היה קל לכתוב את זה. אבל סחטיין עליך שעשית ורק בגלל זה אולי התגובות של ישראל שוות את זה.
   אני יכול לשאול שאלה? באמת רק מניסיון להבין ולא לשפוט.
   למה להתענות עינויי נפש כדי לשמור על דת שמגדירה אותך כחוטא? מה המשיכה הזו להקפיד על חוקים כשאתה מבין ששמים אותך בצד כאדם? האם זה מפחד להיענש בחיים הבאים? האם זה מהרצון לשמור על קשר עם החברה והמשפחה שבה גדלת? האם השמירה על החוקים נותנת איזו הרגשת התעלות או שייכות? זה באמת מרתק אותי.

 38. ואם כבר נחשפתי אז גם אני לא סובל את לברון אם כי מכיר בגדולתו, מתי על מייקל ועל הכריזמה שלו, יש לי חיבה למוסרים גדולים כמו קוקוץ, (שהרסו לחלוטין בשיקגו כשהוסיפו לו מאסה כמו אידיוטים) ג'ינובילי, כריס מאלין וכו׳

 39. אפלטון היקר! זה כמעט כמו לאהוד את יוסטון למרות שהיא לא המצליחה והטובה ביותר, מבחינתי הדת לא הייתה מאוד חזקה, אבל הרצון להיות חלק מהעדר, מהמשפחה, להיות קונפורמיסט, היה חזק ביותר, עם הזמן והתפוררות המשפחה, השתלטות הפוליטיקה על המשפחה והשחיתות הדתית הבאישו את הרצון שלי להיות חלק מהדבר הזה, ועדיין אני בדעה שסבי היה איש ענק, טבע את המונח ״כוחה דיהיתרא עדיף״ (זו לא חוכמה לאסור זה וההוא אלא תמצא דרכים להקל על העם את החיים) אציל נפש ורוח על שהפוליטיקה הרסה אותו ואת מה שהיה חשוב לו ביותר…

  1. אני יכול להבין את זה לגמרי, וגם להזדהות. אגב יש לי חבר ילדות שגדל איתי בקיבוץ וגם הוא יכל לצאת מהארון (ביטוי מוזר לא?) רק כשיצא משם. יש המון מקבילות בין החברה החרדית לחברה הקיבוצית. גדלתי במשפחה הכי קונפורמיסטית שיש והייתי כזה בעצמי, גם אם לא רציתי להודות בכך עד שהכרתי את אשתי.
   יש להם את המשפחה הכי מקבלת בעולם. אבא דתי, אמא חילונית, אחותה חזרה בתשובה וגרה במאה שערים ואשתי כולה מקועקעת ואוכלת שרצים. והם מקבלים אחד את השני ללא תנאי. לא הבנתי עד כמה זה מיוחד עד שהיתה לנו שיחה פוליטית עם ההורים שלי הליברלים הסוציאליסטים. ואשתי מה לעשות, לא רק שהיא כולה מכוסה קעקועים, מה שהיה להורים שלי קשה לקבל, היא גם ימנית קיצונית. אבא שלי כמעט פיצץ ווריד מחוסר הסובלנות 'שלה' ולא הצליח להבין איך בן אדם עם ראש על הכתפיים יכול לחשוב ככה. רק אז הבנתי כמה אנחנו חסרי סבלנות כלפי דיעות של אחרים, גם אם אנחנו חושבים את עצמנו הכי מתורבתים ו'מתקדמים'.
   כל אחד רשאי לדעותיו, וכן, גם לחנך את ילדיו לפי אמונתו, גם אם היא מתנגשת בשלנו. והילדים, כשיגדלו, צריכים להיות חזקים מספיק כדי ללכת ולבחור את דרכם בעצמם. והם האנשים שאני הכי אוהב והכי מעריך. יציאה מהארון היא התקרבות לאלוהים לא פחות מחזרה בתשובה. כי היא דורשת ממך ללכת עם האמת שלך עד הסוף, גם אם היא לא מקובלת וקשה. ולגבי התנגשות עם הדת. חייבים לזכור שהדת לא לקחה בעלות על אלוהים והוא יכול להיות איתך גם אם אתה לא דתי. רק צריך לזכור שהוא שם. או לא. מה שבא לך 😘

   1. מתנצל שאני מתפרץ לדו שיח,
    רק רציתי "לחלק" המון ++++ לשניכם.

    קשה שלו לכבד את היכולת לנהל דיון ללא התלהמות
    (יכולת, שלצערי, לי קשה לאמץ.)

    שיהיה לשניכם סוף שבוע נעים.
    (והפסד לפטס!)

   2. אפלטון, רק רשת, גיא.

    תגובות נהדרות. לקרוא תגובות כאלה נותן איזושהי תקווה שלא כולם מסביב מתגוללים בפרימיטיביות חשוכה כמו קרמר שלקרוא אותו- בקושי מצליח לחבר רבע משפט ברור וכולו טבול בנבערות חשוכה ומטרידה.

   3. אפלטון- רק להסיר את הכובע ולהגיד תודה על התגובה, אני בטוח שמאוד מעניין לך עם אישתך (: מעולם לא חשבתי על החברה הקיבוצית כמקבילה לחרדית, אין ספק שגם אתה עשית דרך ארוכה, בהצלחה🤗

  2. אדם גדול כמו סבך וכמו גדולי ישראל בכל דור ודור הם הוכחה לאמתיתות הדת היהודית כי אנשים גדולים כאלו אין בדרך החילונית.

 40. תודה ודיע! על ההשקעה ועל הצתת הגפרור 🙂

  כדורסלנית הוא אחד הטובים בכל הזמנים. יש לי לא מעט השגות לגבי מיקומו ההיסטורי אבל ניחא. בסיפור האחרון אני מבין את שני הצדדים. במקרה הזה אני עם בארקלי. היללות שלו היו מגלומניה בשיאה. הוא לא גדול מידי ולא שחור מידי כפי שכמה ניסו להגיד. לא הכל גזע. גזע לא הפריע לו להפוך לשחקן הנערץ והיקר ביקום.

  גזע לא הפריע לו לפטר או לאיים בפיתורין על כל מאמן שלא אהב (כל אלה שלא היו שחורים אגב גזע). גזע לא הפריע לו כפי שלא הפריע לג'ורדן או למג'יק. יש כאן אדם שמגיל 16 מקבל כל דבר שאי פעם חלם ולשמוע אותו מתאונן זה כמו לשמוע את ביל גייטס מתלונן על כך שהוא לא שולט בשוק הסללולארי.

  מה שהוא עשה זה ירה לגילברט בפנים. אם גילברט החליט לא לרכוש עוד שחקן לברון היה צריך לפתור את זה בתוך האירגון או לשתוק. אם גילברט התכוון לעשות את זה בקצב שלו עכשו לברון יקבל על זה קרדיט ושוק הרכזים המחליפים יהפוך ליקר במיוחד עבור גילברט כאשר שאר הקבוצות ידעו שאפשר לסחוט את גילברט בכיף. אופציה ב היא להחיות גופות כמריו צ'למרס. כל מה שהוא היה צריך לעשות זה להעצים את קיי פלדר וג'ורדן מקריי. הם שחקנים טובים אבל חסרי זמן משחק. גם איאן קלארק פט מקאו וקוון לוני היו נערי פוסטר. אתמול הם אפשרו זמן מנוחה חשוב לג"ס הפצועה

  1. כל כך נכונות דבריך..
   הוא היה חייב לפתור את זה בתוך הארגון ולא לצאת או לבגוד בגילברט והמנהלים שלו… וכאן הבעיה הוא מתנהל כאל בין אנשים

 41. וואו!
  רק עכשיו שמתי לב לאיך שהדיון התפתח.
  לא נכנסת כי חשבתי לעצמי שכמה כבר אפשר לדוש בעניין לברון אבל הדיון הזה קיבל חיים משל עצמו.

  אם לא מושקעים רגשית אז ממש כיף לקרוא אפשר ללמוד כאן מכולם.
  אז ברור שבכל קבוצה אנשים גדולה יהיה הומו, דתי, ימני, שמאלני, ליברלי מדי, גזען מדי.. כל עוד שומרים על פרופורציות ומבינים שיש דברים יותר חשובים בחיים הכל טוב.

 42. "גם אני" יקר, בפועל, במציאות, על אף תחושתך המובנת שמזלזלים בדת, יש קיפוח של להטבים וכפייה דתית ואפילו סחטנות דתית – הרבנות שפועלת כמו מאפיה. זה לא שהלהטבים והשמאלנים בשלטון והם מערימים קשיים על אנשים פה לנהל אורח חיים דתי. אתה בתגובתך הרבה יותר פלורליסט מתופעות מדאיגות בשטח. ישראל, הפלסטינים לא ייעלמו להם מהשטח, צריך למצוא פתרון ובשביל זה חייבים לדבר. ולכבד. במה אתה שונה מחמאס אם מבחינתך אין להם מקום פה? וסליחה אם פגעתי.

  1. אתה בטח לא תראה את התגובה שלי, אבל בכל זאת. בשבת אני לא מגיב מה לעשות..
   אלה מדבר על הכפייה הדתית, אבל במציאות יש גם הרבה כפייה חילונית. ויש לי הרבה דוגמאות. לחלקם רוב החילונים אפילו לא מודעים, בגלל חוסר היכולת עם הדת. ברור של אחד רגיש יותר לצד שלו, ככה זה, החכמה היא להכיר בזכויות השבי ולכבד גם כשלא מסכימים

 43. בעיקר עצוב לי שאדם דגול כמו אדם זרטל שורבב לדיון כמייצג מה שהוא בפירוש (!!) לא מייצג, ושלצערו, בגלל שהוא כבר סיקס פיט אנדר, אינו יכול להתגונן ולסתור את הטענות המופרכות לגביו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט