חם מהתנור: הסכם קיבוצי חדש בין ה-NBA ואיגוד השחקנים / רועי ויינברג

אחרי חודשים של משא ומתן, האנ.בי.איי חתם עם איגוד השחקנים, ה-NBPA, על חוזה קיבוצי חדש. חוזה זה ימנע בטווח הקרוב שביתה עם תחילת העונה הבאה, וכולל כמה סעיפים שישפיעו על הליגה:

ראשית, העונה תפתח ב-17 או ב-18 באוקטובר ולא שבוע לאחר מכן, מה שיקטין העומס על השחקנים (כמות משחקי הבק-טו-בקס, למשל) ויאריך את העונה. תקופת משחקי קדם העונה תתקצר.

שנית, קבוצות יוכלו להאריך חוזי שחקנים ל-5 או 6 עונות ולא רק ל-4 או 5 בדומה למצב הנהוג. יהיו עליות משמעותית בחוזים שניתן לתת לרוקיז, לשחקנים עם ותק של יותר מ-10 שנים ובחוזים שאפשר להעניק בלי שיחשבו תחת תקרת השכר (במיד-לבל אקספשן, שאמור לעלות מ-5 ל-9 מיליון דולר והבי-אנואל אקספשן).

נוסף על כך, האנ.בי.איי ואיגוד השחקנים מתכננים להקים ועדה שתתיר שימוש במחשוב לביש ומעקב אחרי נתונים ביומטריים על השחקנים בכדי לשמור על בריאותם. ועדה זו תעקוב אחרי המצב הבריאותי של השחקנים ורמות המאמץ שלהם בכדי לשמור על בריאותם. יכול להיות שבעתיד יותר להשתמש בהתקנים לבישים שמספקים מידע על בריאות השחקנים במהלך המשחקים, מה שכרגע אסור.

ראוי לציין כי החוזה בתוקף עד 2024/25, כשל-2 הצדדים תהיה אופצית יציאה ממנו שנה לפני כן. לא יהיה סעיף אמנסטי (שמאפשר לקבוצות לשחרר שחקנים בקלות) ב-CBA החדש. החוזה יצטרך לעבור אישור של השחקנים ובעלי הליגה, אבל זה נחשב הליך פורמלי בלבד לאחר שהושג ההסכם.

נוספו ביטוחי בריאות לשחקני עבר והווה באנ.בי.איי, שישולמו על ידי האיגוד והליגה. חוקי היציאה מהמכללות ישארו כמו שהם (יש צורך בשנה אחת בלבד במכללה או בקבוצת כדורסל כלשהי כדי לגשת לדראפט) אבל ידובר על שינוי במהלך השנים הקרובות. יחד עם זאת, סגלי הקבוצות יורחבו מ-15 שחקנים ל-17 בכל קבוצה, כש-2 המקומות החדשים בכל קבוצה יהיו חוזי two-way שיוכלו לאפשר מעבר דינמי של שחקנים מה-NBA לליגת ההתפתחות ולשפר את התיאום בין הליגות.

*

החל מהיום ועד דד-ליין ההעברות קבוצות יכולות לבצע טריידים. חלק מהקבוצות כבר מחפשות חיזוקים ונכון לעכשיו אורלנדו מעוניינת להוסיף עוד סקורר ומינסוטה עוד שחקן לקו הקדמי. שמות שהוזכרו ככאלו שיכולים לעבור בטרייד הם בן מקלמור, עומר אסיק, אנדרו בוגוט (הוזכר כמועמד לבוסטון ופורטלנד) ורבים אחרים.

רועי ויינברג

אחד מעורכי הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 14 תגובות

 1. מבורך, התחלה, יותר טוב מכלום.
  מעניין איזו חברה הולכת לעשות בוננזה מההתקנים הלבישים האלה שמודדים בריאות שחקנים במהלך משחק.
  אולי עדיין אפשר להשקיע שם 100$ ולצאת לפנסיה כשהם יהיו הזוכים הבלעדיים במכרז…

 2. היכולת להחתמה ארוכת טווח היא משמעותית מאוד.
  האם יש איזשהו שינוי בתקרת השכר? להקשיח אותה? סילבר רצה להתמודד עם תופעת הסופר טימס, נעשה משהו בכיוון הזה?

  1. בדרך כלל מודיעים על תקרת השכר החדשה ביום פתיחת הפרי אייג'נסי. אין שינוי משמעותי בחלוקת ההכנסות בין הבעלים לשחקנים, מה שלא צפוי להגדיל את תקרת השכר, אבל יכול להיות שתהיה גדילה מסוימת.

   מה שכן, לא תהיה קפיצה של 70 ל-94 מיליון דולר כמו בשנים האחרונות.

 3. קבוצות כבר יכולות לעשות טריידים מהקיץ – אין שום קשר להיום.

  השינוי הוא שהחל מהיום ועד לדד ליין מותר להעביר בטרייד את רוב השחקנים שהוחתמו בקיץ האחרון.

  1. CBA זה נושא שאתה מבין בו הרבה יותר ממני. ברצינות מלאה. אם אתה רוצ לכתוב משהו על ההסכם החדש תרגיש חופשי לשלוח לי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט