Free No More 2016 – צ'נדלר פרסונס / עומר מזיג

צ'נדלר פארסונס לממפיס – 94,438,523$ לארבע שנים – 23.6$ מיליון לעונה

נירמול משכורת לעונת 2015-16 – 17.0 מיליון דולר. שחקנים שהרוויחו קרוב לכך בעונה שעברה:

פארסונס עובר לקבוצה השלישית שלו בבית הדרום מערבי תוך ארבע שנים. לפני שנתיים הבאתי לדאלאס FAR של 9 על ההחתמה שלו, ולמרות שהוא היה פצוע חלק גדול מהזמן (הפסיד 38 משחקים בשנתיים האחרונות במאבריקס), הוא הצליח להשתפר במעט בשנתיים האחרונות, והעלה משמעותית את מספרי ה36-דקות ואת האחוזים שלו מהימים ביוסטון:

למרות זאת, מעבר לחודשים הראשונים שלו בקבוצה (לפני הטרייד על רונדו – כשדאלאס הייתה הקבוצה הכי כיפית בליגה בהתקפה), פרסונס לא הצליח להביא לדאלאס את השדרוג שלו היא ציפתה, ולהצעיד אותה מעבר לסיבוב הראשון בפלייאוף המערב.

כדי לשפוט את ההחתמה, נתחיל מהשאלה המרכזית – האם פרסונס הוא שחקן ששווה מקסימום של 2016?

נתחיל מהצד ההגנתי, כי נורא קל להוציא את זה מהמשוואה – פרסונס שומר ממוצע. הוא לא נוראי – ומסוגל לשמור על עמדות 2 עד 4 בצורה סבירה, עם אורך וזריזות רגליים שמספיקים בקושי לקצוות של הספקטרום הזה. מצד שני, הוא אף פעם לא הצליח לשפר את הדירוג ההגנתי של הקבוצות שלו בדקות שבהן הוא על המגרש, ולא מדובר בסטופר הגנתי שיכול לעצור את הכוכב של הקבוצה היריבה:

וזה יהיה אולי הפן הכי מעניין בהתאמה שלו לממפיס – גם יוסטון וגם דאלאס היו קבוצות רעות הגנתית, בעוד שממפיס מדורגת בעשירייה הראשונה בליגה בדירוג הגנתי כבר 6 שנים ברציפות. במידה והמאמן החדש לא יעשה שינוי דרמטי בסגנון של הקבוצה, פרסונס יצטרך להתאים את עצמו לרמה הגנתית גבוהה בהרבה ממה שהיה רגיל לה, או שהוא ייאלץ לבלות הרבה מדקות הקלאץ של הקבוצה על הספסל.

התקפית, לא בטוח שפרסונס אי פעם יהפוך ל3 השלם הזה שכולם קיוו שיהיה (כולל אני לפני שנתיים). הוא יודע להוביל כדור בפיק&רול ויש לו חדירה מצוינת ויכולת סיום טובה בטבעת, אבל הוא היה Just short מלהיות מוביל הכדור השני שדאלאס חיפשה השנה לצד דרון וויליאמס הבינוני. הוא לא מוסר יותר מידי אסיסטים (פחות משלושה למשחק בשתי העונות האחרונות), והקליעה שלו בCatch&Shot טובה בהרבה מאשר מכדרור.

דווקא בבידודים הוא השתפר מאוד, ועמד בעונה האחרונה על 0.98 נקודות לפוזשן – מספר ששם אותו באחוזון ב85 בליגה ביעילות (רק 15% מהליגה טובה ממנו).

בממפיס הצבע יהיה סגור יותר מאשר בדאלאס או יוסטון עבור החדירות שלו, אך הוא יזכה להרבה זריקות חופשיות מבחוץ מהוצאות כדור של גאסול ורנדולף מהפוסט. הוא גם יוכל להיות מוביל כדור שלישי אחרי קונלי וגאסול – תפקיד שהוא בהחלט יכול למלא.

אבל יותר מהכל, הוא יהווה עוד שחקן שהגנות יריבות צריכות לחשוש ממנו – אם בקליעה, אם בחדירה, או אם במסירה. במשך שנים – למעשה, מאז העזיבה של רודי גיי – לממפיס היו 3 שחקנים שצריך באמת לשמור עליהם בהתקפה, כאשר כל השאר (טוני אלן, טיישון פרינס, קורטני לי) הם לא שחקנים שבאמת יכולים להעניש אותך.

פרסונס יכול להעניש אותך. הוא שחקן התקפה מצוין שהגרף שלו עדיין מצביע מעלה בגיל 27, ואם הוא יצליח להסתדר הגנתית על המגרש בקבוצה הזו, הוא יכול להיות זה שישדרג את הקבוצה אל מעבר לסיבוב הראשון במערב. הוא גם בן 27 "בלבד" מה שהופך אותו לנכס הצעיר ביותר שיש לקבוצה בסגל.

האם הוא שווה מקסימום? כנראה שלא. אבל הוא השחקן הכי גדול שהגיע לממפיס בהעברה חופשית בשנים האחרונות, וזה היה הקיץ האחרון שבו ממפיס יכלה להביא שחקן בקליבר הזה בכסף פנוי מתחת לתקרה. זה אוברפיי די צפוי שקבוצות קטנות כמו ממפיס צריכות לעשות, אבל זה לא אחד נוראי. וכשהחוזה הזה לוקח אותו רק עד גיל 31, ללא אופציית שחקן או Trade kicker, והשחקן מתאים לתחזית המטרות של הקבוצה לשנים הקרובות, אני לא מתנגד.

FAR = 7

 

תעקבו. 

לפוסט הזה יש 23 תגובות

 1. בעולם מושלם – אין ספק שפארסונס לא שווה חוזה מקסימום.
  אבל זו ממפיס – הקבוצה שבדרך כלל לא מצליחה למשוך שמות גדולים,
  וזו ה-NBA של 2016 – ליגה שמשלמת פרימיום על קליעה מבחוץ.

  ובמציאות הנ"ל – פרסונס שווה מקסימום.

  דרך אגב, לפרסונס יש מוניטין לא מצדק בכלל של שומר גרוע.
  למעט עונת 2015, הוא תמיד בצד החיובי של ה-DBPM,
  והוא גם מצליח להוריד את האחוזים שיריביו קולעים כשהוא שומר עליהם.
  אז זה נכון – הוא חלש בשמירה על פורוורדים פיזיים,
  אבל אולי זו אחת הסיבות שדווקא בממפיס הוא ישתפר –
  הרי ממפיס היא אחת הקבוצות היותר "בשרניות" מתחת לסל.

 2. זו החתמה של 9 לפחות.
  התאמה מושלמת לקבוצה – קודם כל בגלל השלשות שממפיס כל כך צריכה ופארסונב אנדררייטד ביכולת הקליעה שלהן, וגם עוד קצת יכולת התקפית באופן כללי שזה מה שחסר לממפיס להתמודד עם כל קבוצה בליגה כשווים אל שווים (טוב, כל קבוצה בליגה בעונה שעברה…).

  קשה בכלל לחשוב על איזה שהוא שחקן חופשי בליגה הקיץ חוץ מדוראנט שהיה עדיף להם.
  קצת מדאיג בריאותית אבל גם רק בן 27.
  ריאלית, אי אפשר לבקש יותר אם אתה ממפיס.

  1. פרסונס לא שחקן ששווה מקסימום. אני מבין שהוא מתאים ושזה הישג בשביל ממפיס ושלא הייתה להם ברירה, אבל זה לא קרוב להחתמה מושלמת סטייל לדוגמא באטום.

   1. חולק עליך.
    בשוק של הקיץ הזה עם כל המקום בתקרה שמסתובב והחוסר בכשרונות ראויים למלא אותו אתה לא בודק את לברון ודוראנט כמקסימום ומשווה את האחרים אליהם.
    צא מנקודת הנחה שהשחקנים בקצה העליון של הסקאלה הם אנדרפייד בהגדרה.

    המונח "מקסימום" בכלל לא רלוונטי.
    עבור הקבוצה הזו הוא שווה את הכסף יותר מכל אופציה אחרת שהיתה להם חוץ מדוראנט.
    הוא צעיר, יש להם סיכוי ללכת רחוק איתו, וכל השיח מזכיר לי את מה שאמרו על גורדון הייוורד כשיוטה הישוו את הצעת המקסימום שלו – שהוא "לא שחקן מקסימום"
    מי בכלל זוכר היום אם זה היה מקסימום או שמקסימום.

    השאלות הרלוונטיות היחידות הן מה ההשפעה האפשרית שלו על הקבוצה ומה היו האלטרנטיבות.

    והתשובות הן השפעה דרמטית (בתיאוריה כמובן אם כולם בריאים) ואף שחקן יותר טוב או יותר מתאים.

    קבוצה במצב הרבה פחות ממזהיר בתחילת הקיץ הצליחה להנחית שחקן שעונה להגדרות האלה ?
    9 לפחות מבחינתי.

 3. הכל תלוי בבריאות. אם הוא משחק מעל 70 משחקים זה 9. שחקן כל כך פציע שזה מדהים שהוא קיבל מקסימום. ממפיס היא קבוצה שתפורה עליו. לדעתי הם שווים מקום 7-8.

 4. 7 די מתאים פה. לא שחקן של וואו, אבל הראה שממפיס יכולה למשוך שחקן חופשי. זה יכול להשפיע על העתיד של המועדון בצורה יותר טובה משחושבים.

  הצוות הרפואי של ממפיס יוכל לטפל בו כמו שצריך, אם כן אז הוא 8

 5. בקיץ בו כמעט כל סכום מטורף הוא למעשה סביר, ההחתמה של פארסונס מצוינת.

  התקופה שלו בדאלאס הייתה פרווה לגמרי, ובממפיס הוא יקבל הזדמנות לנצוץ מחדש, ולהזכיר מדוע דאלאס הימרה עליו מלכתחילה.

  בכלל, במידה ומארק גאסול כשיר לחלוטין, ממפיס עוד עשויה להיות אחלה קבוצה העונה.

 6. ויתור על מעט יכולת הגנתית בשביל להגיע למינימום יכולת התקפית (לפחות עבור קבוצת סף פלייאוף). הקבוצה הזו כבר שנים משוועת לשחקן שמסוגל לקלוע ולפנות שטחים. הגיע הזמן.

 7. ממפיס משחקים ברולטה עם שחקן שנפצע כל יומיים.
  מסכים שאם הוא בריא ונכנס לסיסטם ההגנתי הם יכולים להגיע גם לגמר מערב.
  שזה המוןןןן

 8. לא שחקן מקסימום, נקודה סוף פסוק.
  אבל אם לא מסתכלים על הכסף אז הוא תוספת נחמדה לממפיס.
  מסכים עם הציון

 9. הסכומים שנזרקים על ספורטאים אותי אישית מעציבים, זה כמו הקטע הזה שהאנושות משקיעה את מיטב המוחות בייצור סמארטפונים….מה עם רפואה, מדעים, פיתרון לרעב, מלחמות, עוני? צריך למסות לספורטאים האלה את התחת באיזה 80% ולקחת את הכסף הזה למקומות חשובים. עיוות שצריך לתקן.

  1. לברון נגד קרי מעניין יותר מעוד איזה ילד רעב באפריקה או ילד מת בסוריה.
   עצוב? כן.
   סיכוי שזה ישתנה? אפסי.

  2. מסכים ומעלה ב-10 – גם 90 אחוז מס, בסכומים כאלה.
   לא מכיר הרבה אנשים שהיו מוותרים על 3 מיליון דולר לשנה, לשנה!, עבור משחק של ילדים.
   זה לא יקרה כי אמריקה מעוותת לגמרי, תרבות של אחד למעלה-למעלה והמון-המון אפסים למטה. ווינר טייקס איט אול.

 10. אם פארסונס נשאר בריא סוף סוף ומראה את הפוטנציאל שבזכותו הוא מקבל חוזים גבוהים זה שיחוק רציני לממפיס.
  ממפיס כיתה צריכה שחקן בעמדת הSF ואם לא היה משלמת סכום כזה כנראה שהוא לא היה מגיע, כלומר לא הייתה לה ממש ברירה כדי לזכות בו.
  אני מאוד מקווה בשבילם שפארסונס, שאומרים שיש לו בעיות ברכיים רציניות, יהיה בריא ומתן אישה צעד או שניים קדימה.
  אם הוא בריא ולא נפצע הציון צריך להיות גבוה יותר. בכל מקרה ממפיס יכולה להגיע היום רחוק להפסד מכובד בסיבוב השני

 11. לא מחבב את השחקן הזה, אבל אין ספק שממפיס צריכים אחד כמוהו.
  החתמה טובה סך הכל, ואם גאסול נותן עונה בריאה, וקונלי לא נח על זרי הדפנה עם החוזה השמן שלו, יש להם סיכוי להשתחל לפלייאוף מאחד המקומות האחרונים.

 12. אני מאוד אוהב את ההתאמה לממפיס וסה"כ חוזה טוב כי ממילא הם נעולים לשנים האלה עם קונלי וגאסול אז להסריח לגמרי הם לא יוכלו (בלי קשר לזה שין להם את הבחירות דראפט שלהם). סה"כ עדיף ככה מלהחמיץ את הפלייאוף כל פעם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט