אירועי דיומא – 19.6.16 / דוד "פאקו" סעדה

כדורגל / שגיא נאור

יורו 2016

לפני שנדבר על שני משחקי היום, התייחסות קטנה לנבחרת שלנו.

הולנד, סרביה, דנמרק, בוסניה, יוון. אלה הנבחרות שנשארו מחוץ ליורו וטובות מנבחרת ישראל. גם סלובניה, מונטנגרו, בולגריה וסקוטלנד לפחות לא נופלות מהנבחרת שלנו, אם לא עולות עליה. וזה ביורו מורחב של 24 נבחרות. למונדיאל עולות רק 16 (15 כשאירופאית מארחת). אז איך זה שכל פעם שאנחנו לא מצליחים לעלות לטורניר גדול זה נחשב כשלון אם אנחנו פשוט פחות טובים באופן מובהק? אולי הגיע הזמן להסתכל למציאות בעיניים ולהתאים את הציפיות למיקום היחסי שלנו ביחס ליבשת? נקודה למחשבה…

ועכשיו לאילו שכן נמצאות שם.

רומניה – אלבניה 22:00 (שידור בספורט 1)

צרפת – שוויץ 22:00 (שידור בערוץ 2)

טבלת בית א׳:

נבחרת  נקודות  יחס שערים

1 צרפת    6        4-1

2 שוויץ     4        2-1

3. רומניה  1        2-3

4. אלבניה 0        0-3

הרבה ביקורת נמתחה על הגדלת היורו אולם לפחות דבר אחד הרווחנו – מתח בכל הבתים עד המשחק האחרון וסיכויי העפלה מבחינת כל הנבחרות. כך גם אלבניה, שמגיעה למשחק היום אחרי 2 הפסדים, יכולה בעזרת נצחון ו-3 נקודות בסיום שלב הבתים למצוא את עצמה בין 4 הנבחרות עם המאזן הטוב ביותר מהמסיימות במקום השלישי ולהעפיל לשמינית הגמר. גם רומניה חייבת לנצח כי 2 נקודות בטוח לא יספיקו לעלות מהמהקום השלישי ולכן צפוי לנו משחק מרתק.

למרות 2 ההפסדים אלבניה הוכיחה שהיא נבחרת טובה ומסוכנת. היא לא נבהלה מצרפת ושיחקה מולה כדורגל התקפי, הגיעה למספר הזדמנויות ונוצחה משני שערים מאוחרים של גריזמן ופאייה. גם לשוויצרים האלבנים הסתכלו בעיניים והיו ראויים לפחות לנקודה למרות ששיחקו חלק גדול מהמשחק ב-10 שחקנים. מי שחשב שהנבחרת הבלקנית בהופעת הבכורה שלה תספתק בהעפלה ותעשה בושות התבדה והיא הוכיחה שמקומה ביורו מוצדק לחלוטין.

לרומנים עדיפות בגלל התיקו מול שוויץ ונצחון היום יכול להעניק להם אפילו את המקום השני, במקרה של הפסד שוויצרי. תיקו ומעלה של שוויץ והרומנים ינסו לסיים עם הפרש השערים הטוב ביותר ויכולה להיות לכך משמעות מכרעת מאחר ולא יהיה מופרך להעריך שכל הנבחרות שיסיימו במקום השלישי יעשו זאת עם 3 או 4 נקודות. לכן כל שער הוא קריטי.

במשחק השני המצב קצת יותר פשוט. צרפת הבטיחה את העלייה אבל הפסד היום והיא מסיימת במקום השני בבית. המשמעות היא יריבה מעט חזקה יותר בשמינית הגמר (כנראה פולין, אולי גרמניה) ויותר מכך – מפגש צפוי עם ספרד כבר ברבע הגמר. צרפת תנסה להימנע מכך ולפחות לסיים בתיקו והמקום הראשון. מבחינת שוייץ, תיקו יבטיח לה את המקום השני, נצחון יעניק לה את המקום הראשון והפסד יסבך אותה במידה ורומניה תנצח. לכן, במקרה של הפסד גם הפרש השערים יכול להיות קריטי. נצחון רומני ביותר משער אחד או לחילופין הפסד שוויצרי ביותר משער אחד ורומניה תסיים לפני שוויץ.

תחזית:

כמו שקורה בלא מעט מקרים, כששתי נבחרות צריכות את אותה תוצאה, באורח פלא הן משיגות אותה. תיקו בין השכנות צרפת ושוייץ. אלבניה מנצחת את רומניה בקרב מרתק של שתי נבחרות שחייבות נצחון ומתפללת שזה יספיק לה להעפלה מול הנבחרות בבתים האחרים.

טניס

טורניר האלה

ציפינו למפגש חוזר בגמר בין רוג'ר פדרר לדומיניק תים, וקיבלנו במקום דרבי גרמני הרבה פחות צפוי, בין אלכסנדר זברב הצעיר, אשר הדיח את פדרר מתוארו תוך כדי הפגנת טניס מצויין, לבין פלוריאן מאייר שסיים את דרכו של תים בטורניר. שידור חי בספורט 5 פלוס החל משעה 14:00.

טורניר קווינס

כאן קיבלנו גמר הרבה יותר צפוי בין אנדי מארי שגבר על מארין צ'יליץ' לבין מילוש ראוניץ' שגבר על ברני טומיץ'. שידור חי בספורט 5 גולד החל משעה 16:15.

אופניים

יום אחרון בהחלט של רכיבה לפני הטור דה פראנס בשני מירוצים המסתיימים היום.

הטור של שוייץ

הטור של שוייץ מתגלה כטור איכותי ובלתי צפוי, עם חילופי הובלה בסיום כל קטע. בקטע הנג"ש של אתמול זכה יון איזאגיר הספרדי-באסקי (רוכב מוביסטאר עם אחיו גורקה). אחריו הגיע מיגל לופז הקולומביאני, שעבר להוביל את המירוץ. בסיום הקטע קיבלנו חבורה צמודה של ארבעה רוכבים המונה את לופז, אנדרו טלנסקי האמריקאי (8 שניות אחרי), איזאגיר (16 ש') ווורן ברגיל הצרפתי שהוביל את המירוץ עד אתמול (18 ש'). הקטע של היום הוא קטע בן שתי פסגות HC המסתיים בירידה, כך שצפוי לנו סיום מרתק למירוץ. (ספורט 2, החל מ-16:50).

Route du Sud

נאירו קינטאנה ממשיך להוביל במירוץ לאחר קטע הטיפוס היחיד, בו זכה בן קבוצתו מארק סולר. ניצחונו של קינטאנה בטור מובטח למעשה, היות והקטע של היום הוא קטע מישורי. נותר רק לראות אם בריאן קוקארד, הספרינטר הצרפתי, ישלים כאן זכייה שלישית בקטע ספרינט. ללא סיקור חי.

גולף / עידו ג.

אליפות ארצות הברית הפתוחה

אחרי הלו"ז הצפוף כמעט כול המשתתפים ששרדו סיימו את הסיבוב השלישי כאשר כרגע מוביל שיין לאורי האירי עם 5 חבטות מתחת לתקן. לאורי יצטרך להציג יכולת דומה לזו שהראה היום כדי להשיג תואר מפתיע. מאחוריו נמצא אנדרו לנדרי העוד יותר מפתיע שמצליח להחזיק בפסגה עם (3-) אחרי יום ראשון נהדר ונפילה רגעית בסיבוב השני. מאחוריהם נמצאת קבוצה של שחקנים בעלי רקורד מצויין שעשו קריירה מלסיים בטופ של טורנירי גראנד סלאם אבל אף פעם לא לנצח: לי ווסטווד האנגלי (2-), דסטין ג'ונסון האמריקאי (2-), סרגיו גרסיה הספרדי (2-) וברנדן גרייס הדרום אפריקאי (1-) . ארבעת אילו מחזיקים ביניהם 51 סיומים בטופ 10 של טורניר גראנד סלאם אבל 0 זכיות. מאחורי כולם אורב לו מספר אחד בעולם ג'ייסון די האוסטרלי שהתאושש עם סיבוב נהדר של 4- ואיגל מדהים בגומה ה-4. דיי עומד כרגע על 1+, 6 חבטות מאחורי המוביל. זהו פער שקשה מאד לסגור ביום אחד אבל במסלול כמו אוקמונט אסור להוציא אותו מהמשוואה.

לאחר סיום הסיבוב הנוכחי יחל בערב הסיבוב הרביעי בסדר הפוך למיקום בסיום הסיבוב השלישי.

פורמולה 1

מירוץ באקו – את הפול פוזישן יאייש היום המוביל ניקו רוזברג, לאחר שסיים ראשון במירוץ הדירוג אתמול. לחברו לקבוצת מרצדס לואיס המילטון היה יום קצת פחות טוב, לאחר שהתנגש בחומה, מה שמציב אותו היום רק במקום העשירי. שידור חי החל מ-16:50 בספורט 5 לייב.

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 21 תגובות

 1. כל יום שעובר מראה עד כמה אסור לי לתת הימורים או הערכות: אחרי שכתבתי שהמשחק בקופה בין צ'ילה למקסיקו יהיה שקול ומעניין, מנחילה צ'ילה למקסיקו את אחת התבוסות הגדולות בתולדותיה בתוצאה של 7-0.

   1. מה שמפתיע זה החולשה של המרכז אמריקאיות, זה היה אמור להיות הטורניר שלהן. מקסיקו, קוסטה ריקה וכמעט כל מרכז/צפון אמריקאית אחרת (מלבד ארה"ב) נותנת טורניר חלש על גבול המבזה.

    במקרה של ברזיל הם הודיעו מראש שהם מתכננים לשמור כוחות לאולימפיאדה ובצדק, הם אף פעם לא זכו (ורוצים לתקן את הרושם של נבחרת בבית אחרי 2 המשחקים האחרונים של הסלסאו במונדיאל). עדיין זה לא מצדיק הדחה בשלב הבתים.

 2. יופי של סיקור חבר'ה.

  שגיא – הכישלון הוא לא רק באי ההעפלה, אלא בצורת המשחק.
  אנחנו לא באמת רואים תהליך שיפור כלשהו, או נבחרת שאתה יכול לכתוב עליה שבקמפיין הבא בטח תיראה כבר יותר טוב.

  1. המטרה היא תמיד לעלות, לכן במבחן התוצאה זה תמיד כשלון. במוקדמות המונדיאל שיתחילו עוד שלושה חודשים תהיה הפעם הראשונה שהמטרה לא תהיה להעפיל אלא לסיים במקום השלישי אחרי איטליה וספרד כי אין לנו באמת סיכוי ריאלי לסיים לפניהן. כמו שאפשר לראות ביורו, אלבניה לא פראיירים וגם הם טובים מאיתנו.

 3. מוביסטאר כרגיל מוכיחה שיש לה רוכבים מצוינים ואצברי מצליח תמיד לבזבז את הכישרון הזה.

  מה שמעביר אותנו לספרד שוב והפעם בגלל שקיץ לים .
  בעבר לאחר שהוומצא גלשן הרוח בסביבות שנות השמונים התבסס באירופה גולש מצין בשם קרל מסמר שידע לעשות הכל בים .
  אבל תואר אחד מעולם לא לקח אותו מסמר הגרמני כי היה בחור אמריקאי טוב ממנו בשלוש דרגות בשם רובי מהואי .
  רובי היה זה שהמציא את הסלטה לאחור עם הגלשן .
  הספורט הזה מוכר בארץ היטיב לאחר שגל פרידמן לקח באתונה מדלית זהב.
  ולי קורזיץ החניכה הראשונה של גל קצת לפני שלקח זהב לקחה אליפות עולם ראשונה מתוך הארבעה שלה בסך הכל .
  עכשיו נחזור לספרד בה מתקימות מספר תחרויות בשנה בסבב גלישת הרוח המקצועני .
  ב 12 לחודש התקימה תחרות בקוסטה ברווה בקטלוניה בחוף הנקרא בלנה אלגרה בערך עשרים

 4. סיום הסיבוב השלישי ביו אס אופן ראה את לאורי מגדיל את יתרונו ל 4 חבטות והוא כרגע עומד על 7- בלתי נתפס עבור המסלול שרבים ציפו שחבטה אחת מתחת לתקן בסוף הטורניר תביא לניצחון בו. איך שלא הופכים זאת התחרות היא עכשיו של לאורי להפסיד.

 5. אמנם יש נבחרות טובות מאיתנו בבית…..אבל גם נבחרות פחות טובות מאיתנו בטורניר …לפחות כאלה שהיו על מה אנו מדברים ?.
  1. אלבניה .
  2. ווילס
  3. צפוו אירלנד.
  4. איסלנד
  5. הונגגריה
  6. אוסטריה.
  כל הנבחרות הללו היו פחות טובות רובן באופן מובהק מנבחרתנו ובכל זאת הם כאן ואנחנו לא.
  בקיצור מה שמתסכל בנבחרת הוא שאנו שומרים על "יציבות "
  תמיד נסיים במקום השלישי או הרביעי בבית ואף פעם לא נתקדם.
  נבחות כמו לטביה למשל פחות טובות מאיתנו מהותית זה 20 שנה אבל להם יש הופעה בטורניר גדול ( יורו 2004 ).
  ולנו אין.
  בשורה התחתונה מקומנו ביבשת ידוע אבל זה מתסכל שאין אפילו סטיית תקן .
  מאז שאנו באירופה כמעט כל נבחרת נורמאלית הייתה בטורניר גדול כולל למשל בולגריה ,נוורווגיה וסקוטלנד.
  למען השם אפילו אלבניה שפעם הייתה סוג של מלטה ביורו ואנחנו תמיד אבל תמיד בחוץ וזה משגע .
  יודעים מה ? אפילו צסק"א לקחה פיינל פור .
  ירושלים לקחה אליפות סל …..אפילו באר שבע ברגל.
  חיפה לקחה גביע לסטר אליפות אנגליה.
  ורק נבחרת ישראל רגל מפסידה פעם אחר פעם וזה נהיה רק מביך יותר.

  1. על סמך מה אתה אןמר שהן פחות טובות מאיתנו? אוסטריה נבחרת טובה מאוד שעשתה קמפיין מוקדמות מצוין והיא בטורניר בזכות. היא מסוג הנבחרות שפעם בכמה שנים גדל דור טוב שמוביל להישגים ואז ירידה אבל יש להם מסורת רבת שנים. זה שלפני 17 שנה נתנו להם בראש לא אומר שאנחנו טובים מהם. לנו יש כוכב בסין, להם יש כוכב בביירן וטופ 5 בעולם בעמדה שלו. איסלנד עלתה מבית קשה והשאירה את הולנד בבית, היא לא נבירת גדולה אבל אני חושב שהיא טובה מאיתנו, בעיקר בכושר גופני, הגנה וטקטיקה.
   לנבחרות.הבריטיות יש שנים סגל שחקנים מהפריימר ליג שלא מצליח למצות את הפוטנציאל, לויילס גדל כוכב על והוא מוביל נבחרת סבירה על הגב.
   הונגריה ואלבניה נבחרות פחות או יותר ברמה שלנו עם סגל שחקנים קצת יותר מוכח, שתיהן ניצלו סיטואציות מסוימות במוקדמות בשביל להעפיל – הונגריה ניצלה בית קל יחסית להעפיל, כולל קריסה יוונית ואלבניה ניצלה את הבלאגן עם סרביה שהופחתו לה נקודות ואלבניה זכתה בנצחון טכני.

 6. הנצחון של צ'ילי על מכסיקו (סגרתי את הטיווי ב-0-5) הוא לא יאומן כלל. מכסיקו לא הפסידה השנה אף משחק, וחלטוף 0-5 באיצטדיון בפוקסובו (בוסטון) כש-80% מה-70 אלף הם מכסיקנים?
  לא יאומן.
  וארגנטינה נראית כמו מכונה. נראה כיצד ארה"ב תצליח לעמוד נגדה ביום ג'.
  מה שאני לא מבין לגבי היורוקאפ כשכתבו שמדינות אירופה יותר מעויינות באולימפיאדה, לא מדובר על שתי נבחרות שכמעט אין קשר ביניהן מלבד אולי 1-3 שחקנים?

 7. ביו אס אופן רורי מקלרוי, פיל מיקלסון, וריקי פאולר – מטובי הגולפאים בנמצא – לא עשו את ה-CU בשבת והם מחוץ לאופן.

  ממש לא יאומן!

 8. סיום מבאס לחלוטין לטור של שוייץ. הקטע המסכם קוצר ל-57 ק"מ עקב תנאי מזג אויר מחורבנים. בסוג של ספרינט סיום, זוכה הקולומביאני ג'רלינסון פנטאנו. מיגל לופז, המוביל מאתמול, מצליח לשמור על קשר עם החבורה, ושומר על מיקומו על מנת לזכות בטור כולו. אחריו במיקום הכללי יון איזאגיר הספרדי-בסקי ווורן ברגיל הצרפתי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט