מה כל קבוצה יכולה ללמוד מהיום ה-45 של הפלייאוף?/רועי ויינברג

הערב ראינו את קליבלנד חוזרת ומנצחת לראשונה בגמר 2016. איך היא עשתה את זה, ומה היא (וגולדן סטייט) יכולות ללמוד לקראת המשך הסדרה?

*

הדבר החשוב ביותר מבחינת קליבלנד בתחילת המשחק היה קיירי אירווינג. העלאת ריצ'רד ג'פרסון בחמישייה הייתה פיתיון שהוביל להגנת חילופים מוגברת של גולדן סטייט, מה שעבד בהצלחה במשחקים במפרץ (הרחבתי על זה בפודקאסט האחרון, אתם מוזמנים לשמוע שם), ואירווינג הזריז ניצל כל חילוף שהיה עליו (יחד עם הגנה מזעזעת של סטפן קרי) בשביל ליצור נקודות קלות, ומכאן המומנטום של הבחירה הראשונה בדראפט הצליח להוביל אותו ל-16 נקודות ברבע הראשון, כמו כל גולדן סטייט. זה כפה על הווריורס לשנות את ההגנה לשמירה אישית פשוטה, מה שנתן לקליבלנד יתרון ענק בריבאונד.

תומפסון וג'פרסון. שלטו בריבאונד (מקור: חשבון הטוויטר של האנ.בי.איי).
תומפסון וג'פרסון. שלטו בריבאונד (מקור: חשבון הטוויטר של האנ.בי.איי).

הריבאונד היה הכל. במיוחד ברבע השני, כשג"ס חזרה לפיגור של 7 נקודות, ונראה שהיא בדרך לשלוף עוד שפן מהכובע. השילוב של ג'פרסון בחמישייה, ריבאונדר נפלא לכל דבר, עזר משמעותית, והוא, לברון ותומפסון לקחו ביחד 32 ריב' (כמו כל גולדן סטייט), 12 בהתקפה. החמישייה הזאת הייתה פיזית, אבל עדיין זריזה: הם קלעו 21 נקודות מאיבודים של הווריורס, מה שכמובן השפיע על ההפרש.

דבר חיובי נוסף היה המשחק החזק של ג'יי אר סמית'. הוא סיים עם 20 נקודות, כולל 5 שלשות, והיה האיש של קליבלנד כשהקאבלירס היו צריכים אותו, בעיקר בריצה ברבע השלישי. הוא הגיע סוף סוף לגמר, וזה עבד מצויין לקאבלירס. עוד שחקן חשוב מאוד בהתקפה, כמובן, היה לברון שנתן 32 נקודות, למרות שהוא עדיין התקשה משמעותית מול איגודלה, אחת נקודות האור היחידות בגולדן סטייט.

למרות זאת, יש תלות מוגזמת של קליבלנד בחמישייה. להוציא את הרבע האחרון וחסר החשיבות, הספסל של קליבלנד לא קלע כלל ושיחק 23.2 דקות, 12.8% מסך הדקות (לעומת 56 דקות של מחליפי גולדן סטייט בפרק זמן זה, 31.6% מסך הדקות). כשהמשחק הבא בעוד יומיים, בין שישי לשבת, העייפות של שחקני החמישייה יכולה להיות מורגשת. למה לברון, אירווינג וסמית' היו צריכים לשחק את רוב הרבע האחרון? התשובות אצל לו.

מבחינת גולדן סטייט, המשחק הזה היה אסון. סטפן קרי וקליי תומפסון נתנו משחק נוראי לכל דבר, בין היתר בגלל שמירה הדוקה של קליבלנד על השניים, וקלעו 29 נקודות ב-10 מ-26, כשברבע הראשון שניהם לא מופיעים, קרי לא מופיע בשני ותומפסון בשלישי. לא משנה כמה הספסל יהיה חזק, והוא היה טוב הערב, הווריורס צריכים משחקים גדולים של שניהם. בלעדיהם יהיה להם קשה מאוד לנצח, כשגם גרין רחוק מלהדהים התקפית (למרות 7 ריבאונדים ו-7 אסיסטים).

גו-טו-גאיז לא צריכים להראות ככה במשחק גמר, בייחוד קרי שהיה זוועה מבחינת ניהול המשחק, שליטה בכדור והגנה הערב. הם החטיאו יותר מדי זריקות פתוחות, הלכו על הרבה יותר מדי שלשות במקום לחפור פנימה דרך איגודלה ובארנס שהיו טובים מאוד, ונראו כמו הצל של עצמם. יכול להיות שהיה מדובר בערב רע ושהם ינצלו את המנוחה היחסית שקיבלו (קליי וקרי עם 31 דקות כ"א, גרין עם 36) בשביל להתפוצץ במשחק 4. הם לא יכולים לסיים משחק עם 35 נקודות משותפות.

דבר נוסף שהאלופה הנוכחית צריכה לעשות הוא לשנות את ההגנה. הגנת החילופים נכשלה בעקבות הפתיחה החמה של אירווינג וקר עשה בשכל שנטש אותה, אבל ההגנה האישית שהם ניסו הערב לא עבדה, ולראיה קליבלנד קלעו 120 נקודות. פיתרון אפשרי, שיאפשר שליטה בריבאונד, הוא הגנה אזורית. גרין ובוגוט בצבע יעצרו את ג'פרסון/לאב (שיכול לחזור למשחק 4) וטריסטן תומפסון, וכל השאר יכסו את שאר המגרש, כשלעתים אפשר להוציא את דריימונד בשביל לשמור על קרי.

הסיכון היחיד של שמירה כזאת הוא המעבר של הקאבס לשלשות. זה יכול לעבוד, במיוחד כשג'יי אר סמית' תופס יום כזה, ולכן אם הוא יתחמם גם במשחק הבא צריך להעביר את תומפסון לשמירה אישית עליו (ולחזור לאזורית כשהוא לא על המגרש). אבל כשלברון נותן 11 זריקות מחוץ לקשת בשלושה משחקים, ואירווינג עם 4 מ-14 עד עכשיו, זה הימור שיוכל להשתלם לגולדן סטייט בסופו של דבר, אבל המפתח היה ונשאר סטאר קוואליטי.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 60 תגובות

 1. שלושה משחקים לתוך הסדרה ואין לי מושג מי יהיה mvp במקרה שהווריוורס לוקחים – באופן מצחיק מספיק – קרי עדיין מוביל את הקלעים שלהם יחד עם דריימונד.

  1. תחרות בין גרין לאיגי. אני נוטה ללכת עם השני.
   זה גם יהיה ממש משעשע עם רשימת השחקנים עם 2 MVP גמר תכיל, בין היתר, את השמות הבאים:
   לארי בירד, קובי בראיינט, לברון ג'יימס, אנדרה איגואדלה 🙂

 2. חברים בעקבות בקשות חוזרות ונשנות החלטנו לפתוח את ארגון הקקק
  קרי קאקר קטן\קרי קקי קסם
  תנאי התקבלות:
  1) צריכים להיות לכם 2 אשכים
  2)הבנה שקרי הוא בלוף\אוברייטד\פלופ\בדיחה\לוזר\צוקר\דנידין בפליאוף
  3)לא גדלתם עם מגרש כדורסל פרטי בבית
  כל בר דעת יודע שהגמר הזה הוא לא כוחות,ולברון הנדיב לא מסתפק בחלוקת מלגות אלא נתן גם לגולדן "פור",להוביל 2-0 כדי לאתגר את עצמו,אבל פה זה נגמר.הסדרה לא תגיע לצערי למשחק 7 כי לברון לא יקח צאנס שהשופטים ימכרו משחקים וקליבלנד תנצח כבר ב6.זהו התהליך היחיד שאתם אמורים לזהות בימים אלו.
  אני מזמין אותכם להצטרף אלינו לכוחות האור, לסלק את כוחות האופל ילדי השמנת קיבינימט,להצטרפות השיבו קקק,להסרה השיבו "לצערי אני לוקה בשכלי ואצטרך לוותר על התענוג"

 3. דנידין בפלייאוף? גמר בקלאץ׳ את הגמר האמיתי מול הת׳אנדר. ה-ללל תשאיר ממכם אבק ותהיו דלילים יותר מהשיער של ברגר קינג ג׳יימס.

  1. והנה אדון נדב מוכיח שהוא לא כתב מאמר "פיוטי" על לברון,אלא הוא פשוט השה הפיסח בסוף השיירה של ללל-לא לומדים לקח.
   תתביש,אם espn היו רואים את הכתבה היינו מאבדים את כל מה שמנחם והצוות עמלו עליו במשך שנים ואתה בהינף יד היית ממוטט הכול

   1. די, שחרר.
    התגובה הראשונה ("קרי קאקר קטן") מגניבה.
    קצת קונטרה ל-"למדים" זה נחמד…

    אבל מספיק עם התגובות לגופו של אדם.
    נדב חושב שלברון מסריח, אתה חושב שקרי דוחה –
    סבבה.
    למה התגובה צריכה להיות על נדב???
    אם אתה רוצה להיות חלק מהדיון, ושלא יתעלמו מתגובותיך, או יתייחסו עליהם כאל תגובות "טרוליות" –
    תפסיק עם תגובות המתייחסות למגיב/כותב, ותביע את דעתך!

    1. גיא אתה איש יקר ו קקק תשמח להיעזר בידיעותיך בתחום הסטטיסטי ובתחום הלשוני לעתיד לבוא.קקק מגנה כל תגובת אד הומינם,זהו היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל,זכותו של נדב לכתוב פוסטים כראות עיניו אך לכשיקבל עליהם ביקורות אין הוא רשאי להתקפל ולתרץ את הפוסט באופנים שונים ומשונים,אלא לעמוד מאחורי כתיבתו ועל כך אנו מלינים.

     1. סבבה.
      קצת תחמושת ל-'קקק':

      ה-'KKK' טוענים לא מעט שלברון נוטל סטרואידים.
      אז על אותו המשקל –
      יש למישהו הסבר לחזרה הסופר מהירה של קרי למגרשים?
      (HGH אפקטיבי מאוד בקיצור תקופת ההחלמה אחרי פציעה מהסוג שקרי עבר)
      והאם העובדה שהוא פתאום בוחר שלא להגיע לאולימפיאדה לא מחשידה?
      (הסיכוי להיתפס באולימפיאדה גדול בעשרות מונים מהסיכוי להיתפס על ידי ה-NBA)

     2. האותיות ל ו-K נכתבות באותו מקש
      מעניין . . .
      במקום לקרוא ל-קקק בצורה שלישית על קרי, גיא המציא את ע.ג.ל – עדי גדולתו לברון
      אני המצאתי את פממסמ – פקידים משועממים מעריצי סטטיסטיקה מתקדמת
      או: להמס – לברון הוא מפלצת סטטיסטית

     3. תודה רבה לגיא ולעגל,מיקירי האתר שמבינים באיזה צד של הפרוסה מרוחה החמאה(גיא!!!#לא באמת)קקק שוקד בימים אלו על היכל תהילה וחברי כבוד של הקהילה,ומן הראוי שמגיבים מובילים כמוכם יהיו חלק ממנה.
      בהזדמנות זו קקק רוצה לשבח גם את מתן גילור,עידו גילרי,jhon מהמובחרים שבאתר שעיניהם בראשם ולא נותנים לללל (חחחח)להוליך אותם שולל עם נתונים שגויים וקריאת מפה לא נכונה.

    2. אני גם לא באת חושב שאף אחד פה מסריח, אפילו לא לברון – כולה נהנים מכמה דאחקות באסקטבול ומי זלורח את זה יותר מדי ברצינות הוא רפה הבנה.

     1. וכן, אין שום קשר בין הרצינות שאני מייחס לתגטבות לרצינות האמיתחת של במאמרים – והמאמר ההוא עדין בהרבה מהרבה מאוד טורים ב-espn

 4. כל הכבוד לקליבלנד שנלחמו ושרטו והרוויחו את הניצחון הזה בזכות. ההפסד הזה הוא יותר מהכול על קרי. הוא עשה המון שטויות ואיבד את הראש מול ההגנה של הקאבס. משחק הבא הוא חייב לחזור לעצמו ולהוביל את הלוחמים לניצחון.

 5. תודה רועי, סדרת הטורים שלך היא המרענן הרשמי של הפלייאוף!

  מבחינתי, המנצח הגדול של הלילה הוא…
  אני!
  יש משחק 5, ואני הרווחתי את הזכות לכתוב את הפריוויו שלו.

  וקצת יותר ברצינות –
  אני מקווה שהעייפות לא תפגע בקליבלנד –
  הפסד במשחק 4, והניצחון הלילה שווה כקליפת השום.

 6. שנה שעברה ג'יי אר היה חושך כל הסדרה והתעורר רק ממש בסופה, במשחק האחרון כשכבר נכנס לגארבג' טיים. היום היה לו משחק טוב מאוד מקווה שזה יתפתח למומנטום.
  מצד שני סטף קארי גם התחיל חלש את סדרת הגמר שנה שעברה והשתחרר במשחק הרביעי אם אני זוכר נכון.
  מצד שלישי קארי השתחרר כשדלי כבר שבק חיים ולא הצליח לרדוף אחריו יותר.

 7. תודה רועי מצויין.
  טוב אחרי שכל צוות הופס (כמעט) יצא קטן ואמר שאין לקליבלנד מה למכור בסדרה ובמגרש הכדורסל הגיע המשחק הזה.
  יש הרבה תלונות על הבלואו אאוטס בין משחקים בשנים האחרונות.
  אני לא יודע כמה זה נכון בראי ההיסטוריה אבל במקרה שזה נכון אז שוב אפשר להאשים את השלשות.
  You live by the 3, you die by the 3
  מספיק יום קליעות חלש לקבוצה אחת לעומת יום קליעות מוצלח לקבוצה השנייה וזהו, נגמר הסיפור. זה לא כדורסל, זה הפך למשחק חיובים.

 8. כפי שידעתי שיהיה 2-0 [כתבתי שעד שהקאבס יבנו מה קורה ויתרגלו לקצב והמהירות יהיה 2-0 ]
  כך ידעתי שהיום הקאבס ינצחו בקלות .
  קארי לא מתפקד בסדרה וגם תומפסון .
  הם לא משחקים כסופרסטארים אפילו במשחק אחד וגם לא כאולסטארים .

  הייתי מודאג לגביי המשחק הבא [ידעתי שיפסידו הם הריי הפסידו כל הפלייאוף את מספר 3 ]
  היכולת של קארי מחרידה וגם של קליי [אם כי פחות] יש להם בעייה מנטלית חמורה תמיד כשהם ביתרון הם מרפים ונותנים לקבוצה השנייה לחזור כדי שיהיה משחק צמוד וכמו ילדים הם ינצחו בקלאץ' שם קארי אדיר וקליי טוב . הם לא מודעים לזה ולפעמים המשחקים נגמרים קודם לכן אבל זה תמיד בגלל איגי או גרין או שאר השחקנים ואף פעם לא בזכותם .

  לגביי המשחק היום ב4 -0 לקאבס נגעלתי מרמת המאמץ והגישה ב6-0 צרחתי על המסך וקר שייקח טיימאאוט ויתחיל לצעוק הוא חיכה ל9-0 .
  כשהם יצאו מהטיים אאוט ונראו אותו דבר [בגישה ובתנועה ] במשך שתיי דקות ידעתי שהמשחק נגמר והתלבטתי עם ללכת לישון או לראות בתקווה שתהיה אשליה של משחק ……לצערי נשארתי סתם מאובססיה כי ידעתי לאן זה הולך כמובן שנרדמתי ברבע הרביעי .

  ולא הקאבס לא היו טובים יותר לברון היה מחריד ולולא ג"ס באו במצב מנטלי גרוע כל כך היה יכול להיות 3-0 בעיקר בגלל היכולת המחרידה של לברון .
  גם סמית כמו תמיד היה חסר ביטחון אבל הגנה מחרידה עליו של קארי וגם של תומפסון נתנה לו סוף סוף ביטחון שלא יעלם במהרה ואז הכדורים התחילו להכנס .

  קיירי היה קיירי ידעתי שילך לבד וקר לא עשה שום התאמות לפניי המשחק ולא במהלך המשחק [עבודה גרועה ]

  נוסף על כך קליבלנד מנסים לפצוע את תומפסון וקארי כי הם פשוט אנשים מלוכלכים עם צוות מאמנים מכוער ומלוכלך והם קיבלו הוראה ברורה לפצוע אותם .

  אולי הם יצליחו אבל לדעתי אז תיגמר הקריירה של לברון כי גרין פשוט ישבור לו את הברך בכוונה ….האיש לא מוכן ולא יודע להפסיד וגם לא פריייאר .

  כפ י שכתבתי אחריי משחק מספר אחד קר היה צריך לשבור את לוח השרטוטים על הראש של קארי ואז התוצאה היתה שהMVP היה מפתח בלוטה או אולי זעזוע מח קל אבל גם נראה כמו MVP ולא כמו פרימדונה ,סמרטוט או בעיקר שחקן ליגת הWNBA זה נראה כאילו הוא החליף זהות ומח עם ג'יימס הארדן כי הוא משחק ממש כמוהו .
  אותה אדישות אותה זחיחות אותה שחצנות ללא שום מאמץ או כבוד למשחק ולחבריו רק כי יש לו יכולת אישית גבוה והוא מרגיש שהוא יכול לקלוע מתיי שהוא רוצה[נכון לשנייהם ]

  קשה לצפות את מהלך המשחק הבא .
  לקליי תתנפח הברך והוא יהיה מוגבל בתנועה ובהגנה .
  לא כל יום פורים וקליי יציל להם סדרה בפיגור ………..קארי ? קר לא עזר לו וגם הקבוצה והגם הוא לא עזר לעצמו אי אפשר לעלות ממצב של אפס והוא משחק כמו אפס כבר שניי משחקים[ ובאמצע היה לו משחק קל עם כמה זריקות קלות ברמה של שחקן ממוצע פלוס ולא יותר .] למצב סופרסטאר שאות צריך כדי לנצח קבוצה חזקה עם כישרון בחוץ .
  מצד שני לברון גם לא הכי תפקד הכתבה שבה סוכנו של השחקן האלמוני[קיירי] משמיץ אותו השפיעה עליו מאוד זה ברור .
  הוא אמנם קלע אבל ג"ס נשברו מנטלית עקב היכולת המזוויעה של קארי וגם קליי והפסיקו לשמור עליו אז הוא הגיע ל30 בהרבה נקודות מתות .
  היכולת של לברון תמשיך להיות בינונית וקארי ? נראה,
  ביינתים זה הגמר הכי גרוע שראיתי מאז ה4-0 של הלייקרס על ניו ג'רזי שאותו …………לא ראיתי כי ידעתי שזה יהיה סוויפ משפיל .

  שלוש תבוסות באף אחת מהן הקבוצה המביסה לא הייתה באמת טובה ואילו המובסת הייתה מחרידה .

  הכוכבים היו גרועים בכל המשחקים ……….וכן זה כולל את לברון המחריד של היום ואת קיירי שנתן רבע ראשון מעולה ובזה הוא בעצם סיים את המשחק .

  יש לקאבס סיכוי לזכות אפילו באליפות עם קארי ייראה ככה או אפילו ביכולת הלא משכנעת של המשחק השני .

  הם יכולים להשוות ואז הלחץ והבעיה המנטלית יביאו את ג"ס אולי לשבוק אם כי כל הקבוצה תתפקד בבית ורק שניי ה ספלשים לא יתפקדו וזה יכול להספיק .
  אבל לאורך זמן כשכל שחקניי הקבוצה יודעים שהכוכבים לא מתפקדים בכלל זה יגרום גם לידיים שלהם לרעוד .

  לסיכום בכל שנות חיי לא ראיתי MVP של עונה משחק גרוע יותר אין ספק שהגדולה של קארי תקבל בעיטה חזקה בתחת חזרה למה שהיתה לפניי שנתיים אפילו אם הוא יתעלה במשחקים הבאים תישאר לפחות כוכבית.

  לגביי מאמנים :
  לו ? ההגנה הזאת תוכננה על ידיי בלאט עוד בקיץ בזה אני בטוח[שוב מציין לא סובל את בלאט] לו לא הרשים אותי בכלל .
  שיחק עם בקושי 7 שחקנים והספסל לא נתן כלום .

  קר ? קשה יותר לשפוט כי ממתיי מאמן אמור לצפות שהכוכב שלו ייראה כאילו חייזרים שאבו ממנו את כל הכוחות והכוכב השני זורק לבנים מהקו ויוצא לשלוש ומייד משליך עוד לבנה .
  מצד שני לא היו לו[ או שהוא שמר אותם למשחק הבא ] הפתעות .לא היו לו תכניות לשבש את משחק השכונה הצפוי של קיירי .
  הוא לא הלך לספסל וכשהלך זה היה מתכנית מהבית ולא בהתאם להרכבים שמולו .
  למשל העלה את אזילי בדיוק כשמוזגוב הגבוה והמפלצתי שומר עליו ואזילי לא תפקד .
  הרכב נמוך לא קשור בכלל כשטריסטן תומפסון בהצגת ריבאונד התקפה והתבקש לשים מולו את ווארז'או או ספייטס רק כדי שיסגור אותו לריבאונד ושהאחרים ייקחו . או לחלופין הרכב סמול בול גבוה עם תומפסון ביחד עם ליווינגסטון איגי גרין ובארנס שיחפו על הנחיתות מול טריסטן תומפסון .

  הרגשה לא נוחה בכלל . ג"ס חזרו להרגלים הרעים ומהרגלים רעים מנטלית לא חוזרים לאליפות פעמיים וגם אם כן זאת תהיה האחרוונה שלהם [ללא הבאת שחקן פנים אמיתי דוגמת קאזינס או חודר גדול כמו דראגיץ' ]

  הצפי שלי בניגוד לאוהביי\ נוקמיי בלאט אחרים ושונאיי לברון היה 4-1 יייתכן שאטעה בפעם הראשונה בהרבה מאוד שנים [וגם ייתכן שלא ] .

  ממש לא צפיתי שקארי ייראה כמו רכיכה ציפיתי לפחות ליכולת של אולסטאר שאמורה להספיק נגד הגלקטיקוס .

  קליי יחזור לעצמו כך הייתי בטוח רק שהוא נפצע בברך וההגנה שלו לא תהיה אותו דבר כך שהוא יצטרך להתעלות התקפית ….שוב ואי אפשר לצפות לניסים של 11 שלשות פעמיים בעונה .

  להתראות במשחק הבא

 9. ההגנה של קרי היום באמת הייתה זוועתית (בנוסף למשחק ההתקפי המרושל). עשו עליו 20 נקודות ב-67% אפקטיבי. הוא נראה לגמרי לא בענייינים.
  באותו נושא קיירי ממשיך להיות בור בהגנה כשאפשר 20 נקודות ב-68% אפקטיבי אבל נסלח לו אחרי המשחק ההתקפי הנהדר.

  1. לקיירי יש תרומה נוספת שלא מופיעה בדף הסטטיסטיקה –
   הוא מאפשר ללברון "לנוח" על המגרש, ובכלל, הוא מוריד ממנו המון לחץ.

 10. אחרי 3 משחקים בפיינלס,
  גם השנה לברון מוביל את שחקני 2 הקבוצות ב-
  נקודות (24.7)
  ריבאונדים (10.3)
  אסיסטים (8)
  איבודים (5.3)
  ודקות משחק (38.2)

  בנוסף, הוא ראשון גם בחטיפות (2.3, כמו קיירי),
  שני בחסימות (1.3 , שני אחרי 2 של בוגוט)

  מצד אחד, קליבלנד השנה בפיגור 1 – 2 אחרי 3 משחקים.
  מצד שני – הם נראים הרבה פחות גמורים פיזית בהשוואה לסדרה בעונה שעברה.

  1. פסיכי לגמרי.
   שנה שעברה הוא ללא ספק היה השחקן הכי טוב (והכי valuable) בגמר, נקווה שהשנה הוא גם יזכה בזה (שהקאבס יקחו)

    1. ואז יבואו עם מומנטום לחמישי כדי לחזור הביתה למשחק 6 לטירוף של קהל שמרגיש שאולי יקבל אליפות סוף סוף ולנצח את האלופה משחק 4 רצוף!
     חלום 🙂

     1. חלום שקרוב להתגשם,הלוחמים נראים שבורים מנטלית שחבל על הזמן,כמו שגיא כתב משחק 4 הוא הקריטי ביותר.נצחון שלכם והייתי מזמין טיסה לקליבלנד לחגיגות האליפות,הפסד ונגמר הסיפור

 11. קרי חייב לתקוף יותר את הטבעת, הוא אחד החודרים הטובים בליגה וחוץ מלברון אף אחד בקאבס לא יכול לעצור אותו ( בטח שלא קיירי ).
  דיברנו על לברון שזה נחמד שהוא משתף את החברים אבל הוא צריך לקלוע 30+ בעצמו, עכשיו גם קרי צריך להבין את זה ( כמו במשחקים 5-7 נגד התאנדר ).
  כשלא הולך ( כמו ברבע הראשון ) קרי לא יכול להמשיך לרוץ סביב החסימות כשהקאבס מחליפים על הכל והוא מתקשה חהגיע לזריקה, הוא חייב לקחת את הכדור אליו, לשחק את הפיק & רול ולקחת מה שההגנה נותנת לו כמו שהוא יודע, המקרה של חנלוף שיחדור לצבע, 2-3 חדירות טובות וגם השלשות ייכנסו יותר בקלות.

  אם לאב יחזור משחק הבא לו באמת בדילמה מה לעשות איתו, אני גם חושב שכמו שהציעו כאן בכמה מקומות באתר לו יהיה חייב לשמור על החמישייה מהיום ולהעלות את לאב מהספסל גם כדי שמישהו ייצר נק משם וכגם כדי שהוא וקיירי יהיו על המגרש ביחד כמה שפחות.

  לקראת משחק 4 זה תלוי באנרגיות של ג"ס. ראינו אותם הרבה פעמים העונה משחקים sloppy, עם המון איבודי כדור, נותנים סלים בנגנה ומפסידים בריבאונד,, אני מקווה שלקראת משחק 4 הם יבואו עם האנריות שראינו ממשחק 5 בגמר המערב ועד אתמול, ועם ההגנה והמלחמה על הריבאונד כאילו זה משחק הדחה.

 12. לדעתי הסיבה שהם נשארו כל כך הרבה זמן על המגרש למרות שהמשחק היה גמור נבע מכוח ההרתעה האדיר של הלוחמים.לו כל כך פחד מקאמבק שלהם שהוא פשוט פחד והשאיר את השחקנים החזקים כמעט עד הסוף.
  עוד דבר שחשבתי עליו הלוחמים בפליאוף הזה מראים שהם מוותרים על משחקים מהר מדי בסדרת גמר המערב ו3 משחקים בתוך הסדרה הזאת הם חטפו 3 תבוסות מהדהדות מה שצריך בהחלט להדליק נורה אדומה אצלהם.

 13. ג"ס- נראה כי היה נפילת מתח לאחר שני הנצחונות הכביכול לא קשים. אני חושב שהם ידעו שכנראה במשחק מס' 3 קליבלנד יבואו בטירוף והם פשוט נותנים לסערה לחלוף ויחזרו במחשק 4. הבעיה בהחלט זה שקארי ותומפסון לא ממש בעניינים עד עכשיו ויש להם ירידה (לדעתי) עד עכשיו בסדרת הגמר.
  קליבלנד – באו למשחק שהוא must win וניצחו בקלות. מהפתיחה הם השתלטו על המשחק בזכות קיירי ארווינג. יש פה דילמה לא פשוטה לגבי לאב. ג'פרסון בחמישיה הלך לטובת קליבלנד (אף אחד לא מבטיח שכך יהיה במשחק הבא) אבל ישנו לאב וכוכב בסדר גודל שלו לא עולה מהספסל (רק פאפאלוקס מצסק"א עשה זאת) בטח לא ב-NBA (אלא אם כן אתה נמצא במערכת של הספרס). קליבלנד רק צריכים לקוות שקיירי ימשיך להיות יותר מועיל מאשר מזיק ולברון יתחיל להיות לברון.

  1. אני מסכים איתך בגדול, אבל אי אפשר להגיד שלברון לא היה לברון אחרי 30 נקודות, 10 ריב' ו-6 אס'. חוץ מזה, לדעתי אם לאב יעלה בחמישייה האיזון של ג'פרסון-לברון-תומפסון יפגע והם יחזרו לחמישייה החלשה של שני המשחקים הראשונים.

   עדיף להם להעלות אותו מהספסל, אולי אפילו כסנטר לפעמים כשתומפסון נח (בדקות של אזילי/בוגוט)

 14. אחד הדברים הכי מטורפים שיש בפליאוף הם השינויים במומנטום, לפני יומיים הקאבס היו על הפרצוף, כל החמצה לוותה בפרצוף חמוץ של לברון, חוסר פרגון, לכלוך שיוצא מחדר ההלבשה והיום כולם מהללים את הקבוצה ואיך היא הכניעה את ג"ס בקלות.

  אותה ג"ס אגב שלפני שבועיים פיגרה 3-1 במשחק החמישי נראתה לפרקים כקבוצה חסרת כיוון והופ הדברים השתנו והיא ניצחה את הסידרה ופתאום נראתה כמו מפלצת שאינה מסוגלת להפסיד.

  הנושא הפסיכולוגי משחק תפקיד מאד מאד חשוב בקרבות הללו ואני משער שלא מעט מהסיבות לתבוסות הללו שאנו רואים בפליאוף הזה ככל הנראה קשורות ליכולת של קבוצה אחת לשבור את היריבה שלה מבחינת פסיכולוגית. הסיבות לשבירות האלו לא ממש ברורות לי עדיין, אולי זה נובע מהשימוש המאסיבי בקשת השלוש שמאפשרת לקבוצה לברוח בזמן מאד קצר. אולי האופי של השחקנים. מה שבטוח זה שהנושא הזה מכער מאד את הפליאוף והורס הרבה מהמתח שאמור להיות חלק מהפליאוף.

  לברון גיימס הוכיח היום בדיוק למה הוא אחד השחקנים הכי גדולים ששיחקו את המשחק הזה. הוא הגיע במצב שבו אף אחד לא האמין בו ומול קבוצה שמאמינה ביכולות שלה ונתן לה נוקאווט שבהחלט יכול להיות שישנה את המומנטום בסידרה הזו (לפחות אני מקווה שזה מה שיקרה). הוא אולי לא הבנאדם הכי נעים, הוא לא חבר לקבוצה הכי טוב אבל הבנאדם מקצוען והיכולות שלו על המגרש הן מהגבוהות ביותר. אין ספק שגם אחרי הניצחון הזה הסיכויים של הקאבס לקחת את הסידרה עדיין נמוכים ועדיין לי אישית יהיה קשה לראות את השחקן הזה מפסיד אליפות נוספת.

  1. תגיד לי מה אתה נגרר אחרי העדר לדיון על שטויות??
   סדרת הגמר זה עיתון שמחר יעטוף קרפיונים לשבת.. עזוב אותך מזה.

   תגיד לי, אתה שמעת שאנטוני בנט ורויס וויט עושים work out בניקס?!

   1. הפתיע אותי שאף אחת מהקבוצות שזרקו את העונה לזבל לא החתימה את בנט לקראת סוף העונה, נגיד פניקס הייתה יכולה לתת לו לשחק בגארבג' טיים ולראות מה הוא שווה לקראת העתיד

     1. למה לזלזל בניקס?
      הם הראשונים להבין שעל מנת שהם יוכלו לנצל מקסימום מהפוטנציאל של רויס ווייט, הם פשוט צריכים להחתים את טמפלטון פק, שכבר יש לו ניסיון בקבוצה שבשורותיה שחקן עם פחד מטיסות (בי. איי ברקאס)

   2. דובי מסיבה אחת פשוטה:
    "Phil Jackson: I can make Knicks an East contender, fast"

    נראה לי שהוא עדיין לא התאושש מסמי ההזייה שהוא שאף באיזה אוהל אינדאני בחופשה במונטנה

    חוץ מזה בנוגע לבנט ורויס, הכל בעזרת הזן, נצליח לשנות להם את הדנ"א ולהפוך אותם לשחקנים המובילים בליגה

 15. חחח דובי. האמת, רויס וויט תפור על הבית משוגעים שלכם שם בנ"י.
  זה לא הפחד מטיסות, הוא חיכה לקבוצה שתשחק התקפת משולשים.

 16. מה שהקאבס צריכה היתה ללמוד (ואני מקווה שהיא למדה) מהמשחק הוא שהיא חייבת מההתחלה לתפוש את המושכות, ולהיות הקבוצה האגרסיבית מהשתיים. לא משנה החמצות וטעויות – העיקר ללות מההתחלה בשיא האגרסיביות, כפי שעשתה אמש!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט