מה כל קבוצה יכולה ללמוד מהיום ה-44 של הפלייאוף?/רועי ויינברג

גולדן סטייט שחטה גם הלילה ועלתה ליתרון 0-2 בגמר. מה היא, וקליבלנד, עשו הערב, ומה הן יכולות ללמוד לקראת ההמשך?


הקאבס שמו עליו את לאב והוא העניש עם 28 נקודות. גרין.

הדבר שהכי בלט בגולדן סטייט היה מאפיין שדמה למשחק הראשון, בדמות הליכה על השומר הכי חלש של הקבוצה. הווריורס ניסו, בעיקר בריצת ה-2-20 שלהם ברבע השני, ללכת כמה שיותר על גרין בפרט ועל כל מי שנשמר על ידי לאב, מה שנתן לאלופה היוצאת (והנכנסת?) לא מעט נקודות, מה שהכריע את המשחק בסופו של דבר.

משהו חשוב נוסף אצל גולדן סטייט היה השלשות. קליבלנד החליטו, ובצדק, להשאיר את טריסטן תומפסון באזור הצבע ולא לתת לו להתחלף כדי שיוכל לשמור על שחקנים שזורקים מרחוק, מה שיאפשר חדירה חופשית ללואו-פוסט ונקודות קלות בדומה למשחק הראשון. זה הוביל לבעיית עבירות שלו, אבל לזה נתייחס בהמשך.

לכן הקאבס הימרו על לתת לגולדן סטייט לנצח מדאון טאון, וזה עבד להם ברבע הראשון גולדן סטייט נעצרה על 1 מ-8 מהשלוש, כשקליבלנד מצליחה לקרוא את המשחק הקבוצתי בצורה נהדרת, לחטוף לא מעט כדורים ולתת הגנה מעולה לפי כל קנה מידה אפשרי. אבל ברבעים השני והשלישי, כשגרין (או אזילי המהיר יותר) שיחק כגבוה המרכזי, גולדן סטייט קלעה 11 מ-18 מהשלוש, הרוב כתוצאה מאסיסטים חכמים (קליי תומפסון עם 5). הנעת הכדור הייתה מושלמת וזה גמר את המשחק.

אבל ההתקפה לא הייתה הדבר היחיד שניצח לווריורס את המשחק. הייתה הגנה נפלאה של הלוחמים שהוציאו לחלוטין מהתמונה את כל המשחק הקבוצתי של קליבלנד (5 אסיסטים, לא כולל המסירות של לברון) כשכל השחקנים האחרים, מלבד ריצ'רד ג'פרסון, נותנים משחקים חלשים מאוד. גם לברון עצמו נבלם במהלך הרבע השלישי כשהוא וקליבלנד ניסו להכנס לתחרות שלשות עם הווריורס. ג"ס קלעו ב-5 מ-6, הם ב-1 מ-7.

מבחינת קליבלנד אחת השאלות הגדולות היא למה לעזאזל צ'אנינג פריי לא מקבל דקות. להוציא את הרבע האחרון הוא שיחק 3:52 דקות, פחות מהמשחק הראשון, למרות שהיה לו +/- של 3-, הגבוה ביותר בדקות בהן לקליבלנד באמת היה סיכוי. כשהקאבלירס משחקים עם פריי לצד תומפסון הם יכולים לאפשר להוציא גבוה על הזריקות מבחוץ ועדיין לא להפקיר את הצבע, מה שאי אפשר לעשות כשלאב על המגרש.

לצד זה יש את הבעיות שנשארו מהמשחק הראשון-הטיימינג הלקוי של העלאת דוולדובה (כשקרי על הספסל) ברוב המשחק, השילוב הבעייתי של אירווינג-ברגע שחזר למשחק הווריורס התחילו לרוץ, המשחק הרע של כל החמישייה (3 מ-16) מהשלוש וכן הלאה.

לו זכה לרבע ראשון טוב ומשחק איטי יחסית, אבל קליבלנד הזאת לא מסוגלת לתת הגנה ברמה גבוהה במשך 48 דקות, ולכן המשחק נגמר ככה. לא ראינו יותר מדי ניסיונות יצירתיים ברבע האחרון שיוכלו לתת אינדיקציה לשינוי בהמשך, אבל שינוי כזה חייב לבוא. אחרת נראה פה סוויפ.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 39 תגובות

 1. הטורן המהיר במערב (וכמו שאנחנו רואים מי שהכי מהיר במערב הוא כנראה הכי מהיר בNBA)

  ניהול משחק גרוע של טיירון לו. הוא צריך להסתכל על הסדרה של אוקלהומה ועל הסדרה של קליבלנד שנה הבאה בשביל להבין איך אפשר לעצור את גולדן סטייט. הדאבל אפ על קרי פשוט רעיון נוראי שלו כי קרי תמיד מוצא את השחקן הפנוי וכתוצאה מכך הם משיגים זריקות קלות. אני לא בטוח שזה מאוד רע לקאבס שלאב נפצע כשג"ס ניצלו פעם אחר פעם את החולשה שלו בהגנה ואילו בהתקפה הוא לא תרם יותר מדיי. צ'אנינג פריי לא משחק מספיק, מוזגוב עדיין קפוא אחרי שחצי עונה הוא עמוק במקפיא. סמית לא מצליח להשיג זריקות, קיירי נכנס ראש בקיר ואילו לברון לא מצליח להעלות את ההילוך ולהשתלט על המשחק.

  אם גרין דופק שלשות כמו שהוא דפק היום ג"ס פשוט בלתי עצירה. התוצאה 2-0 וקרי ותומפסון משחקים את המשחקים הכי גרועים שלהם בפלייאוף בשתיהם. במילים אחרות, לג"ס יש עוד הרבה תחמושת במחסנית ואילו לקאבס נשארו כמה כדורים בודדים.

  דבר אחרון, תומפסון וגרין קיבלו כמעט את אותו חוזה בתחילת שנה. אני לא יודע אפילו איך לתאר את הפארסה הזאת.

  1. דווקא היום לאב לא היה הבור בהגנה שהוא בדרך כלל. קלעו עליו 2 מ-12 בלבד (לא משנה שחלק מהם היו זריקות פתוחות מהשלוש בהן הוא איחר להגיע רק לא נכנסו).
   קיירי אירווינג ממשיך להיות חור ענק בהגנה כששחקני הווריורס שוב התעללו בו עם 9מ-11 מולו.

   1. אולי אתה צודק. משום מה זכרתי שההתפוצצות של גרין ברבע השני הייתה על לאב ובנוסף זכרתי איזה מקרה שהוא איכשהוא שמר על קרי שהוא פשוט עשה לא הטעייה קטנה והוא קנה אותה וקרי קיבל סל פנוי לגמרי.

    1. התשובה היא במאמר שעלה אתמול -confirmation bias.
     מעבר לכך הרבה מהזריקות מולו מבחוץ הוחטאו למרות שהיו פתוחות. אבל לפחות מתחת לסל הוא עשה את העבודה.

 2. גריפין ממש אידיוט לדעתי. ממש. הוא לא מבין שלברון בידיים שלו. ממש. במקום זה הוא נכנע להתנהלות הטפשית של לברון לאורך כל הדרך. כתוצאה מזה שניהם מפסידים. לברון צריך שמישהו ירסן אותו, ואף אחד לא עושה זאת.

 3. הדבר שהכי מעניין אותי עכשיו, זה איך דן גילברט יגיב לפארסה הזאת שלברון הביא עליו… האיש טוחן את עצמו במס מותרות בשביל קבוצת הבודדים והבידודים הזאת…
  להערכתי יהיו פה הרבה נפנופים, הראשון שיעוף זה טיירון לו. ולראיה השכר שהוא מקבל כיום הוא ביחס למעמדו הקודם ולא למעמדו העכשווי

  1. אם קליבלנד תפסיד בסדרה הקיץ הולך להיות יותר מהנה מהסדרה עצמה.בלברון אי אפשר לגעת והוא יחליט אם ימשיך או לא אבל אני רוצה את הראש של גריפין ולו על הצלחת.בין השחקנים קווין לאב יהיה הטרייד הראשון

    1. הטרייד של לאב בוויגינס היה טעות גדולה של גריפין . וקליבלנד גם העבירה בחירת דראפט . כנראה שלברון דרש את הטרייד . טיפש .

 4. זה לא נכון שהווריורס חגגו על כל מי שלאב שמר עליו. לאב שמר רק על בוגוט תחת הסל עד שיצא, ואח"כ שמר על מי שניכנס לצבע, בעיקר גרין. כשגרין יצא החוצה הוא קלע איזה 3 שלשות עד פציעתו של לאב, אבל לא בגלל לאב. הייתי אומר ש-80% מהזמן (טאולי יותר) לאב שמר על בוגוט ולא היה לו כל קשר או שייכות לפיק אנד רולים.

 5. בעיקר מה שהיה מרשים משחק שני ברציפות הוא ההגנה של
  גולדן סטייט, שסוגרת מצויין את החדירות של הקאבס כמעט בלי להביא עזרות ובכך נמנעת מלאפשר לקאבס זריקות פתוחות משלוש שהן היו הנשק הקטלני שלהן בפלייאוף הזה. בהן זה (גיא זה צירוף תקני?)
  קליבלנד חזרן לשחק בעיקר בידודים של לברון מול כל ההגנה, ברכות לאיגי שכבר שנה שנייה מצליח באופן טוב להפריע לו ובעיקר לעשות את זה בהגנה אישית ועם מינימום עזרות ורוטציות.

 6. פעם כתבתי זאת.
  הייתה קריקטורה יפה שחבל שאיני יכול לצייר וכך צויר בה.
  רואים בריון נופל שדוד בשדה הקרב.
  ושני אנשים מסתכלים מלמעלה.
  הראשוו מספיד ואומר אוי הוא היה השולף הטוב במערב….
  השני שואל אז מה קרה לו ?
  הראשון ענה הגיע מישהו ממזרח😊
  כאו אותו דבר רק הפוך קלילבנד הטובה במזרח אך רחוקה …..מזרח ממערב תרתי משמע😊 אם הייתה במערב הייתה מסיימת שם בחתי הגמר האזורי.

 7. מגיע לסטיב קר הרבה קרדיט. הוא שיחק סמול בול החל מהרבע השני ודבק בו אפילו כשקרי היה בבעיית עבירות. למעשה הוא שיחק לא מעט עם הרכבי אולטרא-סמול בול שבהם משחקים שלושה גארדים במקום שני סמול-פורוורדס. לקאבס פשוט לא הייתה לזה תשובה.

 8. כשיש לך רכז מחליף בגובה 2 וקצת כמו לווינגסטון אין בעיה לשחק איתו בעמדה 3 בלי שתהיה נחיתות גובה ופיזיות מורגשת מדי

 9. הבעיה של קליבלנד היא בגזרת המאמן.

  זה שהוא משתיק את לברון מול המצלמות זה יופי טופי.
  אבל אין לו נסיון
  והוא לא התבלט בשליטה מרהיבה במשחק.
  לא היו לו הברקות.

  בקיצור. רוקי לגמרי.
  ונכון שעוזר המאמן הראשי שלו הוא כוכב לא קטן.
  אבל גם הוא חסר נסיון אימון.

  מזכיר את בני בן ה 13 שממש ממש משוכנע שהוא יודע הכל.
  הוא חכם לא קטן
  אבל חסר נסיון

 10. כולנו דיברנו על זה במהלך גמר המערב, לקאבס פשוט אין מאצ' אפ מול ג"ס, והמרוויח העיקרי מהעובדה הזאת זה דריימונד גרין שאם כל משחק של הלוחמעם היה נגד הקאבס הוא היה שחקן טופ 3 בליגה. הם פשוט לא מצליחים לעצור אותו ולא יודעים להתמודד איתו.

  מבלינה הגנתית תענוג לראות את הווריורס, מאז ההםסד במשחק 4 קיבלנו את ההגנה הנהדרת שידענו שיש להם, יש הרבה שחקנים ברמה גבוהה בהגנת 1 על 1 אבל יותר מזה החוכמה של ההגנה בטיעמינג של מתי להגיע לעזרה ושל רוטציות וחילופים הוא פשוט פנטסטי. גם קרי מוכיח בפלייאוף הזה שהוא שחקן הגנה טוב, נכון הוא לא מהטופ של הליגה אבל כשהוא רוצה הוא שומר טוב מאוד, לא מפחד לעמוד גם מול לברון ורק במשחק הזה הייתה לו בעיה של reach in שגרמה לו לבעיית עבירות.

  לגבי פריי זה באמת תעלומה. מצד אחד הוא מתקשה לבוא לידי ביטוי כי ההגנה של ג"ס כמעט לא מביאה עזרה וגם כשהיא מביא זה לא ממנו ומג'יי אר, מצד שני הוא הקלע השלשות הטוב בפלייאוף ולו חייב לנסות לשחק גם איתו.

  בהנחה ולאב לא משחק במשחק הבא לו חייב לחשוב על התאמה יצירתית. לדעתי הדרך היחידה שהם יוכלו לתת פייט היא שלברון ישמור על גרין ולו יהיה חייב לתת דקות משמעותיות גם למוזגוב וגם לפריי ולראות מי מהם מצליח להשפיע ( פיק&רול של לברון ומוזגוב כשפריי קיירי וג'יי אר מרווחים יכול לאתגר קצת את הגנת הלוחמים )

 11. כולם באים בתלונות ללו אבל אין לו הרבה ברירות.החטא הקדמון לדעתי שלברון וראה איך גולדן סטייט משחקים וראה איך בחלקים גדולים של השנה סן אנטוניו משחקים ואמר לעצמו אם הם משחקים ככה למה לא אנחנו?
  סך הכל יש לנו את לברון,קיירי שכמו קרי יכול לעלות לקליעה משום מקום ויש את לאב שאם רק נשחרר אותו לשלוש זאת מניה בטוחה,אחר כך יש את תומפסון שהוא גבוה שיכול לשמור גם על נמוכים כי הוא נייד.הקיצר לברון חשב שבהחלט יש לו את הכלים להתמודד מול הלוחמים.ולעניות דעתי זה מה שאמרו ללו,אנחנו הולכים לשחק כמו גולדן סטייט(ולפני שעידו מתקן אותי אז לפחות למראית עין),אנחנו במזרח נשייט,נשחק יפה נקבל מחמאות ואז נתפוס ביטחון ושיהיה לנו ביטחון אז בכלל נהיה בלתי עצירים

 12. עכשיו תורי לא להבין .
  ראינו את כל הדברים האלו בקאבלירס פרשים מהרגע שבלאט החל לאמן .
  מהרגע שבלאט עזב החלה מסכת טשטוש עובדות כל. השיוק בעולם עבד לצד המלך גריפין לו .
  אבל את בגדי. המלך. החדשים לא רואים כי המלך הוא עירום ותמיד היה כזה .
  רק שכאלו שחושבים שהם מבינים המציאו להם מציאות מדומה .
  החשוב שעושים שמח בחדר ההלבשה לפחות זה ….
  מוכרחים להיות שמח והגיע הזמן לשנות את השיטה הפרשים לא מתאימים לגמר ולא היו צריכים להגיע לשם.

 13. -רובי –
  ולמרות הכל לא צריך להספיד .

  כפי שצפיתי שלקאבס ייקח לפחות שניי משחקים להבין את ההבדל בין ג"ס שעברה תלאות וסדרות עם קבוצות ומהירות ברמה אחרת וגם שיחקה כך כל העונה .
  אז זהו זה קרה ולמען האמת המשחק היה צמוד ויותר ממה שנראה וכך גם במשחק הראשון .
  הקאבס הגלקטיקוס אמנם גליקטיקוס אבל הם מבינים שזה שהם מוכשרים מרוב קבוצות הליגה לא יעבוד להם בסדרה הזאת .
  בנוסף הסברתי לפניי כן שמוזגוב שלט לחלוטין בכל הפרונט ליין של ג"ס לפניי שנה דלי עצר את קארי בחלק מהמשחקים וכל השאר היו פשוט לוחמים ושחקנים הגנתיים טובים .
  נוסף על כך בלאט שאותו אני לא סובל הוא עדיין מאמן הגנתי טוב מאוד שיודע לשבש את משחקן של היריבות .

  עכשיו הקאבס הולכים הביתה וג"ס עדיין הראו בשניי המשחקים בעיה עם הקילר אינסטינקט שלהם .
  לפעמים זה נראה שפסיכולוגית הם רוצים שהיריבות יחזרו כדי שקארי ותומפסון יכריעו אותם בקלאץ' [כל ילד הריי חולם על הרגע שבו הוא יתעלה וינצח את המשחק] .

  במשחק הראשון ג"ס עשו חיקוי של המשחק הראשון מול אוקלוהומה אחד לאחד פשוט קליבלנד הלא מחושלת לא באה חדה כמו התאנדרס שעברו חישול באש מול ס"א .
  לא סתם קר שבר את הלוח שלו אני הייתי שובר אותו לקארי על הראש.

  לג"ס יש חולשות שאפשר לנצל אבל אי אפשר לגמול לשחקנים שנתנו את הגוף שלהם ועשו עבודה יפה בזה שמספסלים אותם חצי עונה והם בקושי שחקניי רוטציה ואז לצפות שבגמר הכל פתאום ייפתר מעצמו .

  שוב מדובר בגלקטיקוס מול קבוצה עם כוכבים . מצד שני לגלקטיקוס יש כבוד וכעת הם ישחקו בבית . יש לזה יתרון חשוב אם הם ימשיכו להתרכז בקארי ותומפסון ולהמר על האחרים סביר להניח שזה יעבוד להם כשהם משחקים בביתם .
  שחקניי המשנה של ג"ס [צךבד גרין ואיגי ] יתקשו לתפקד תחת כל הלחץ של הקהל .

  הם לא היו כל כך גרועים במשחקים כמו שזה נראה . פשוט חסרה להם זהות .
  הם שיחקו בקונפרנס מאוד גרוע בלי אף קבוצה ראויה וכך החדות והקצב יורדים .

  שלוש סדרות כאלה משקרות ואי אפשר להעלות רמה בבת אחת .
  עם הזלזול של ג"ס או נפילות המתח שלה איך שתקראו לזה והרצון של הליגה להאריך את הסדרה באמצעות השופטים יש לקליבלנד סיכוי לשנות מומנטום .

  ללא שום קשר רואים את ההבדלים הגדולים בין הקבוצות ואת חוסר ניסיונו של המאמן

 14. כבר כתבתי בפוסט החי. גמר הnba בשנים הקרובות יהיה okc מול גולדן. ותהיה אחלה יריבות.
  זוכרים את המשחק טקטיקו? שרק המרגל יכל להרוג את הגנרל? או קריפטון לסופרמן? אז ככה גולדן שוחטת את כולם אבל עם חולשה לokc. יהיה מעניין?
  והמזרח? טוב לטורים של הדוקטור ותו לא.

 15. ג"ס היא מצ'אפ בלתי אפשרי בשביל הקאבס (שהיו מנצחים את אוק' ואולי גם את ס"א). כל אחד יודע להוליך כדור ולמסור, כל אחד גם יודע לקלוע מרחוק אם צריך (טוב חוץ מליווינגסטון).
  אבל מה שניצח בלילה היה ההגנה של ג"ס שהיתה פשוט נפלאה. קליבלנד חייבת לחדור לסל ולמסור לשלשות בחוץ (קיירי שמעת?), ואם סוגרים את החודר לא לפחד ולהיסתפק בעצירה מהירה עם קליעת מיד ריינג'.
  ההימור על הקליעה מרחוק של גרין היה הימור חכם אבל הוא נכשל, מה לעשות.
  וקיירי חייב להתעורר ומהר.

  1. הקאבס די עושים את מה שאמרת. הם הגדילו באופן משמעותי את החדירות לסל וגם מוציאים כדורים החוצה לקלעים. הבעיה היא שהווריורס לרוב נשארים על הקלעים או עושים רוטציה מאד מהירה.

    1. חלק מזה קשור למה שרשמתי – הם לא מגיעים לזריקות טובות כתוצאה מכך בגלל ההגנה שלהווריורס. הקאבס התרגלו לקבל זריקות טובות כתוצאה מכך שההגנות מולן עד עכשיו החליטו או להתקפל באגרסיביות פנימה כדי לאטום את הצבע או לצאת חזק על קלעי השלוש. הווריורס לא עושים בחירה כזו מה שמאלץ את הקאבס לעבוד קשה יותר כדי לקבל מבטים פתוחים.
     זה רק חלק מהעניין כי לקליבלנד יש שלושה שחקנים שלא ממש צריכים להיות פנויים כדי לעשות נקודות. אז יש גם אלמנט של לתפוס ימים טובים יותר או פחות אבל גם בהחלט יש מצב שיש פה גם קטע מנטלי. כתבו כמה אנשים בתגובות שלברון מרגיש לראשונה שהוא לא דומיננטי ברמות בלתי עצירות. זו סיטואציה מאד לא פשוטה שגורמת לו ולקבוצה שלו להטיל ספק ביכולת שלהם מה שגורם לביצועים נחותים.
     המבחן האמיתי יהיה מול הקהל הביתי. אם גם שם הם לא יצליחו להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי אז הסדרה תיגמר מהר. אם הם יתעלו וינצחו את שני משחקי הבית האמונה בעצמם תחזור והסדרה תיפתח מחדש.

 16. אולי זה שלאב נפצע זה מה שיביא לקליבלנד נצחון אחד ויחיד בגמר החד צדדי הזה… הגנה מחרידה ובכללי שחקן מאוד אוברייטד.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט