על הפנים / מנחם לס

מיאמי היט היא קבוצה בתהליך גסיסה

את הכותרת הזאת, המילים האלו, לא כותב אוהד בפניקה. הן נכתבות ע"י אוהד חושב, יודע, ובעל נסיון. אני רוצה להודיע קבל עם ועידה לאוהדי ההיט (המעטים מאד!) באתר, ולשונאיה (הרבים מאד!): מיאמי מאבדת את זה. ההפסדים האחרונים שלה לדטרויט 99-109, ואמש לבאקס 85-104 לא באו במקרה, והם תחילתה של תופעה: מיאמי היא קבוצה נמוכה מדי, והיא תתחיל להפסיד יותר ויותר לקבוצות בינוניות גבוהות, ואז יתחילו ההפסדים לקבוצות הטובות הגבוהות.

אני אומר זאת עכשיו, ותזכירו לי חופשי-חופשי בעתיד אם אני טועה: אם לא יקרה טרייט חשוב שאני עומד להציע בסוף המאמר, מיאמי לא תצליח להגן על תוארה, ולא תחזור לטופ בשנים הבאות. האליפות האחרונה היתה ONE TRICK PONY!

למרות מה שרבים מכם חושבים, ב-NBA כל קבוצה יודעת בדיוק מה לעשות. אולי מאמניה הם לא יותר ממארגנים וקובעי רוטציה ופסקי זמן, אך מאחוריהם נמצאת מערכת שלמה של מוחות כדורסלניים עם טכנולוגיה מתקדמת ביותר, ולמאמן ניתנות מערכות דטה עם הוראות מדוייקות ביותר על מה קורה. לכל קבוצה ישנו מנכ"ל ונשיא שהם בעלי ידע עמוק ביותר, וצעירים מ-MIT וקאל טק שיושבים עם המחשבים, עם הסימולציות, ועם הסינמטוגרפיות, ומשרטטים-מתכננים, ומתכנתים דברים שהם מעל בינתנו. אריק ספואלטרה היה אחד מהם בזמנו.

כל חולשה של כל קבוצה מובאית לידיעת המאמן עם הוראות מדוייקות והצעות מדוייקות כיצד לנצלן. במשחק הבא נגד אותה קבוצה כבר הכל ידוע, ומה שקורה עתה הקבוצות מתחילות לדעת בדיוק – אפילו אם עדיין לא שיחקו נגדה – מה חולשותיה, וכיצד לשחק נגדה.

בקשר להיט החולשה כה ברורה שאפשר לזרוק את כל המחשבים, סימולציות, וסרטי סינמטוגרפיה לפח, ולסכם במילים פשוטות: מיאמי היט היא אחת הקבוצות החלשות ביותר בכל הליגה תחת הסל. אין לה אף גבוה בעל מסה שיכול להשתלט על אזור הצבע תחת הסל. אין לה אף שחקן מעל 2.10 שלא קוראים לו דקסטר פיטמן בגובה מעל 2.10 ומשקל של מעל 250 פאונד (110 ק"ג), וגם 250 פאונד זה משקל נוצה נגד כמה קבוצות.

להיט נוצרה בעייה רצינית נוספת: קלעי השלשות שלה ריי אלן ומייק מילר לא מסוגלים לקלוע יותר (אמש הקבוצה כולה קלעה 4 שלשות מ-13, 30%), לא בגלל שהיא לא רצתה לזרוק יותר שלשות, אלא בגלל שהצעירים מ-MIT הגישו בדף ההצעות הוראות מדוייקות לא לעזוב את ריי אלן ומייק מילר לשנייה, ושרטטו למאמן מערכי הגנה קבוצתית לדאוג שהם לא יהיו משוחררים לזריקות דאונטאונים. מי שחזה במשחקי ההיט האחרונים, הם לא מנצחים יותר בשלשות. גם ריי אלן וגם מייק מילר (ואליהם מצטרפים מריו צ'אלמרס וג'ונס, שכמעט לא משחק יותר) ממהרים מדי בזריקותיהם, ואין להם את הזמן שהיה להם בעבר לזריקות. דברים מסוג זה מתוקנים ב-NBA ע"י מאמנים "לא אינטיליגנטים" כפי שכמה מכם חושבים, כי מאחוריהם נמצאת מערכת שלמה של מוחות שקובעת להם מה לעשות.

אמש לברון קלע 26, דוויין ווייד 24, בוש 12, וכל שאר השחקנים ביחד קלעו 23 נקודות, כשצ'אלמרס הקלעי הגבוה ביותר מחוץ ל-'שלישיה הגדולה' עם 5 נק'. לבאקס קלעו 25, 19, 18, 16, 14, ו-10. בעוד שלהיט אין אף שחקן שמשחק שהוא מעל 2.10, לבאקס יש את סמואל דאלמברט, דרו גודן, ג'אש הנסון, ארסן איליסובה, ג'ואל פרצבילה, לארי סנדרס ואקפה אודו. הם היו אמש טנק שרמן ששם משקלו על ג'יפ קטן.

בעבר חשבתי לתומי שמיאמי מפסידה לקבוצות 'חלשות' כמו דטרויט ומילווקי כי היא מחכה רק לפלייאוף; כי היא חסרת מוטיבציה נגד 'הנמושות'; כי היא אלופה המראה את שריריה רק נגד הת'אנדר והלייקרס של העולם. וכן, כי היא למדה מהפלח לשמור את כוחות שחקניה לסוף, לפלייאוף, ולא להתעסק בקטנות עכשיו.

את כל הטענות הללו אפשר היום לזרוק לזבל. תאמינו לי שאריק ספואלטרה והשחקנים קיבלו צו מפט ריילי לשחק עד הסוף עם כל מה שיש ולהביא הביתה רק נצחונות!

 

אז מה הבעייה? הם לא מסוגלים יותר אפילו אם הם מנסים! הם נמוכים מדי, קלים מדי, ומלבד שלושה שחקנים אין להם כעת שחקנים שהם יותר מ-"ממוצע מינוס" ברוסטר. צ'למרס הוא לא הפוינט גארד המתקדם לעבר האשילון העליון של הגארדים כפי שחשבתי; האסלם נמוך מדי לשחק תחת הסל, המקום היחיד שהוא יודע, והזריקה מחצי מרחק נעלמה לו; לבטייה הכדורסל מתחיל להיגמר בגלל הגיל והמאמצים העליונים של העבר; מייק מילר עם גוף הרוס מדי; ולריי אלן הדלק ניגמר.  הדבר היחיד שעלול להצילם עתה הוא טרייד שיביא להם שחקן גבוה מעולה עם אוטוריטה תחת הסל. האוטוריטה שלו תביא בטחון לשאר השחקנים, וכל אלה שהגדרתי כ-"ממוצע מינוס" יתחילו להשתפר.

הנה מה שאני מציע!

1. מיאמי מציעה לקליבלנד איזה 5 שחקנים שהיא רוצה מלבד 'השלישייה הגדולה' עבור אנדרסון וורג'או. קליבלנד לא צריכה פוינט גארדים אז היא לא תיקח את צ'אלמרס וקול ביחד; אולי היא לא תיבחר באף אחד מהם.

2. מיאמי מציעה למג'יק איזה ארבעה שחקנים שהיא רוצה עבור ניקולה ווצ'ציק.

3. מיאמי מציעה למילווקי איזה שלושה שחקנים שהיא רוצה עבור סמואל דאלמברט, אבל רק אחד מהשניים הכוללים את צ'אלמרס וקול.

.4. מיאמי מציעה לדטרויט אותו דבר שהציעה מילווקי פלוס בחירת דראפט סיבוב ראשון עבור אנדרה דראמונד.

אין דרך אחרת.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 51 תגובות

 1. מנחם, למיאמי יש מסה ויכולת. הם משחקים בהילוך שני כי עכשיו רק דצמבר. עד אפריל כל הקבוצות הקטנות יקרסו, והגדולות יכסחו אחת את השנייה בדרך לתואר.

  הסיבה שמיאמי מפסידה=ימים חלשים של הצוות המסייע ודווין וויד. בוש וג'יימס נותנים משחקים מצויינים כמעט בדרך קבע, וויד הוא יום אסל יום בסל, והצוות המסייע לפעמים מפשל. לדעתי ראשרד לואיס צריך לשחק הרבה יותר, כי הוא שחקן ורסיטלי שיכול להכניס לא מעט נקודות לקבוצה. עד האליפות השנייה שלנו,

  LET'S GO HEAT

  1. דקסטר פיטמן-129 ק"ג
   ג'וש הרלסון-125 ק"ג
   לברון ג'יימס-113 ק"ג, השחקן עם הנתונים הפיזיים ביותר בליגה, יכול לשמור על כל שחקן.
   ג'ואל אנטוני-111 ק"ג של שרירים
   האסלם-107 ק"ג

   חוץ מזה, מבחינה הגנתית, בסדרות הפלייאוף הם חזקים מאוד:

   גארדים שומרים-צ'למרס, וויד.

   גבוהים שומרים-ג'יימס, בוש, אנטוני, לואיס.

 2. מה שאני לא מבין מנחם,זה מה השתנה משנה שעברה,הרי אותם בעיות היו להם שנה שעברה,לאורך כל הפלייאוף הם לא שיחקו עם גבוה דומיננטי והם זכו באליפות,מה עוד שראינו רק שבוע שעבר במשחק חשוב(מול אוקלהומה) שהיא היריבה הכי חזקה שלהם שהם כן יכולים שהם רוצים,ונקודה אחרונה תראה לי קבוצה אחת במזרח שמסוגלת לתת להם פייט(אולי רק ניו יורק אבל גם לא נראה לי)

  1. כתבתי, ONE TRICK PONY והסברתי: למדו כיצד לשחק נגדם. גם השנה הנוספת פגעה מאד במייק מילר, האסלם, בטייה, וריי אלן. בטייה לא נתן משחק טוב אחד העונה, ודווקא נגד הת'אנדר להיט היה יותר קל כי גם הת'אנדר היא קבוצת 'סמולבול' למעשה כי גם פרקינס וגם קוליסון אינם סנטרים דומיננטים.

  2. דווקא קבוצות יותר בינוניות כמילווקי, אינדיאנה, דטרויט – שלכולן פרונט קורט הרבה יותר גדול ומסיבי – יעשו למיאמי בעיות רבות בסיבוב הראשון, וכשדריק רוז יחזור לשיקגו, וכשדברים יתחילו להסתדר יותר בבוסטון, לא תחסרנה להם יריבות.

   1. אני מסכים איתך שקבוצות בינוניות יתנו להם יותר פייט אבל אני עדיין לא רואה את אחת הקבוצות הללו מצליחות לנצח את מיאמי בסדרה של 7 משחקים,ועד כמה שאני זוכר מילר שנה שעברה בכלל לא היה פונקציה עד סדרת הגמר ששם הוא התפוצץ.אני עדיין חושב שבפליאוף במידה והשלישיה יעבירו הילוך,לא תהיה ברירה לקבוצות האחרות והם יצטרכו להמר על אחד מיורי השלשות ואם הם יתפסו יד אז הלך על הקבוצה,ודבר אחרון וזה אני אומר לצערי קבוצה שמשחק בה לברון תמיד תהיה מועמדת לאליפות

  1. לואיס לא מגן מדהים, אבל נגד שחקן נמוך בעמדה 3 (ג'ורג' או טרנר בסיבובי הפלייאוף הראשונים), הוא נותן מיס מאץ' אפקטיבי ביותר. חוץ מזה, מבחינה טקטית, הרכב שכולל אותו בסמול פורוורד מנטרל סמול בול.

 3. אני אתייחס לעניין הטריידים –

  אי אפשר סתם להציע 4 שחקנים עבור שחקן.
  לקבוצה יש מקסימום של 15 שחקנים שמותר לה להחזיק בסגל, והיא לא יכולה לעשות טרייד של 1 עבור 2 או יותר אם כבר יש לה 15 שחקנים (רוב הקבוצות מחזיקות 14), ואז לשחרר שחקנים שהגיעו בטרייד כדי להגיע למינימום 15.

  (אולי פעם אם יהיה לי כח אני אכתוב מאמר על חוקי הטריידים בליגה)

  בקיצור, טריידים כאלה הם לא הגיוניים ואפילו לא חוקיים, ואפילו עוד לא נכנסתי לעניין ה"ערך" של השחקנים…
  (כלומר ששום דבר שיש למיאמי בסגל חוץ מ 3 בגדולים לא יעניין את קליבלנד תמורת וורג'או, את אורלנדו תמורת ווצ'ביץ', או את דטרויט תמורת דראמונד…)

  הטרייד היחידי שיש בו הגיון וסיכוי מסויים הוא הטרייד עבור דאלמברט שנמצא מחוץ לרוטציה במילווקי, מסיים חוזה, ויעזוב ללא תמורה עוד כמה חודשים.
  האמת היא שאתמול בדיוק חשבתי על הטרייד הזה, אבל גם כאן יש יותר מדי בעיות – למיאמי אין חוזים מספיק גדולים (וגם קצרים) כדי לאפשר טרייד כזה לפי חוקי הליגה – שהבאקס יסכימו לקחת תמורת דאלמברט.
  את צ'אלמרס מיאמי לא יכולים לתת, אפילו את קול אני לא חושב שהם יכולים – והוא גם לא מרוויח מספיק כדי להיו גורם משמעותי באיזון המשכורות שהכרחי בטריידים.

  אז למרות שכאן הרעיון הוא נכון, הביצוע כמעט בלתי אפשרי.

  הנה כמה אפשרויות לטריידים בין 2 הקבוצות האלה שלדעתי כן יכולים לעבוד עבור שתיהן מבחינת משכורות, אורך חוזים, סגלים, וכו' –

  (והבאקס הם בהחלט שותפים טובים לטרייד עבור קבוצה שמחפשת גבוהים):

  1. מייק מילר ודקסטר פיטמן תמורת דרו גודן וג'ואל פריזבילה.

  2. מייק מילר, ג'ואל אנתוני, ובחירת סיבוב ראשון 2013 (למיאמי אין את שלהם – יש להם את של פילדלפיה במידה ופילי יהיו בפלייאוף), תמורת דאלמברט ואודו.

  3. פריזבילה תמורת פיטמן ובחירת סיבוב שני

  האפשרויות לא מלהיבות, אבל למיאמי פשוט אין מה להציע.
  הנכס הכי אטרקטיבי שלהם זה בחירת הדראפט (שהיא מוגנת לוטרי).
  והחוזים היחידים שהם יכולים לצרף אליה הם או קטנים מאד, או חוזים שאף אחד לא רוצה (מילר).

  1. דדי, אתה כבר איזה 5 פעמים כתבת "אם יהיה לי כח אז יום אחד אכתוב…". תפסיק בבקשה לאיים עלינו. או שתעשה או שתשתוק. אתה חושב שלי יש כוח לכתוב כל יום 2 מאמרים? אבל אני עושה זאת. לך אין כל חובה לתרום למרות שאתה איש צוות שעד עתה תרם מאמר אחד בפרי-סיסון. אז או שתעשה או לא, אבל אנא הפסק להבטיח לנו ולא לעשות.

   עכשיו לדברים הספציפיים:

   1. הכל חוקי בהחלט כי הקבוצה שתסכים לקחת "איזה 5 שתרצה" תגיד למיאמי את מי שהיא רוצה, ואז מיאמי תגדיר אותם כשחקני הטרייד ויהיה טרייד של ורזאו עבור בטייה, מילר, לואיס, פיטמן, וג'ואל אנטוני.

   2. למיאמי ישנם 15 שחקנים ברוסטר. אז יהיו לה 11 (יתנו 5 ויקבלו אחד).

   3. אתה חושב ש-"שום דבר לא יעניין את קליבלנד" ואני חותם לך שהם מסכימים על המקום לטרייד שהצעתי.

   4. אותו דבר אורלנדו

   5. אותו דבר דטרויט.

   6. אותו דבר מילווקי.

   7. על כל העניינים הכספיים אפשר להסתדר כשבעל ההיט הוא בעל הקבוצה העשיר ביותר מכולם (אני לא בטוח; אולי מרק קיובן יותר עשיר) והוא מוכן להוציא כל כסף שיידרש.

   8. אם הסגנון שלי היה תקיף במקצת הסיבה היא שאני באטלנטה כל השבוע וסובל מכאב גב נוראי.

   1. מנחם – תרגיש בנח עם הסגנון. גם לי הרבה פעמים אין כח להתייפיפויות (למרות שאני תמיד משתדל להיות מנומס למי שמנומס אלי).

    אבל מה שכן – אני פשוט אומר אמת – אם יהיה לי כח.
    אני לא מבטיח, אני בטח לא מאיים, אני אומר את מה שעובר לי בראש.
    גם לא ביקשתי להגדיר את עצמי כאיש צוות.
    אני מאד מאד מעריך ואפילו מעריץ את הזמן והאנרגיות שאתה משקיע בכתיבה, אבל אנחנו אנשים שונים, עם חיים שונים, וזה מצבי כרגע – אם ארגיש שיש לי כח, אכתוב.
    ואם זה מפריע – לא אגיד את זה יותר ואם זה יקרה – זה יקרה.

    עכשיו לענייננו –

    1-2. זה טרייד לא חוקי.

    לקליבלנד לצורך העניין (כי הזכרת את ורג'או) – יש 15 שחקנים בסגל.
    הם יצטרכו לשחרר 4 שחקנים (ולהמשיך לשלם להם) כדי לעשות טרייד של 5 עבור 1 עם מיאמי.
    אין שום קשר לאיך מיאמי תגדיר את השחקנים האלה.

    נשמע לך סביר שזה יקרה ?

    3. קליבלנד בשום אופן לא תסכים, והאמת היא שמיאמי גם לא יציעו הצעה מביכה כזו.

    ורג'או הוא אחד הסנטרים הטובים בליגה העונה, אולסטאר בטוח, נמצא בשיא הקריירה, וגם חתום על חוזה מצויין לשנתיים נוספות תמורת 9 מיליון לעונה – שזה בדיחה לתפוקה שלו.

    רק לפני שבוע כתבת על ה"טרייד הענק שמתבשל" של ורג'או תמורת קווין לאב (!), והיום קליבלנד אמורים להסכים לטרייד שלו עבור חבורת שחקנים בינוניים מינוס, הרבה אחרי שיאם, לא בעלי חוזים אטרקטיביים במיוחד, ושאם תחבר את התפוקה של כולם תגיע אולי לחצי ממה שורג'או נותן ?
    למה ?
    דן גילברט קיבל זעזוע מח ועכשיו רוצה לעזור ללברון ולהרוס את הסיטואציה הנפלאה שהוא יצר בקליבלנד ?
    אוקיי…

    4. ווצ'ביץ' מאורלנדו – הדבר הכי טוב שאורלנדו קיבלו עבור דווייט הווארד.

    – סנטר גדול, צעיר, מוכשר, זול לשנתיים נוספות, שנותן מספרים טובים והוא מתמודד רציני ביותר לתואר השחקן המשתפר של העונה.

    אז שוב – קבוצה שהולכת לבנייה מחדש תיתן את הנכס הנהדר, הפרודוקטיבי, הזול, והנדיר הזה עבור חבורת גיל הזהב הסופר בינונית שאתה מציע להם ?
    תן לי סיבה אחת שזה משרת אותם…

    5. דראמונד מהפיסטונז – אחת ההפתעות הכי נעימות של הדראפט האחרון. הימור גדול שהצליח בגדול.

    עוד כמה שנים רק דייויס ולילארד יוכלו להצדיק את זה שנבחרו לפניו.
    נחשב אולי לשחקן הכי לא מוכן בחלק העליון של הדראפט – ולמרות זאת כבר תורם תרומה יפה ונמצא בדרך הבטוחה להיות מפלצת של ממש.
    כמובן שגם נמצא על חוזה רוקי – אז לפיסטונס יהיה אותו בגרושים ל3 שנים נוספות…

    דטרויט מתים עליו, מדובר בעוד קבוצה בתהליך בנייה שהנכסים היחידים שברור להם שהם לוקחים הלאה מהסגל הנוכחי הם רייט, מונרו, ודראמונד – אז עכשיו יוותרו על הילד הסופר מבטיח הזה שכבר מראה מה הוא יודע לעשות בגרןשים תמורת "חבילת באטייה/מייק מילר" של מנחם ?
    נו באמת…

    6. דלמבארט ממילווקי – כבר אמרתי שזה הטרייד היחיד שהצעת שעקרונית יש לו סיכוי מבחינת אי הנחיצות שלו לקבוצה הנוכחית שלו, אבל הבאקס לא ירצו את החוזה של מייק מילר, ושוב מיאמי תצטרך לתת יותר מדי שחקנים (ובחירת דראפט כדי שלבאקס תהיה בכלל סיבה לעשות את הטרייד) בכדי שיהיה אפשר לקרוא לתסריט כזה ריאלי – בגלל מה שהזכרתי בסעיפים 1/2.

    יש סיכוי תיאורטי שהבאקס ישחררו את דלמבארט או את פריזבילה בהמשך העונה, אבל דווקא העובדה שמיאמי – יריבת פלייאוף אפשרית של הבאקס – תהיה המועמדת המובילה להחתים אותם, אולי תמנע מזה לקרות.

    7. העניינים הכספיים לא קשורים לנכונות של הבעלים.

    – הם קשורים לחוקי הליגה שלא מאפשרים לקבוצה לתת יותר מ 3 מיליון דולר במזומן בכל הטריידים שלו במשותף בעונה אחת, וסכום כזה בטל בשישים לעומת ה 13 מיליון שמייק מילר אמור להרוויח בשנתיים הבאות – שלא לדבר על המשמעויות של המקום בתקרת השכר שהוא יתפוס לבאקס.

    דאלמברט מסיים חוזה העונה, אז למילווקי פשוט אין מה להרוויח כספית (או מבחינת מקום בתקרת השכר – להיפך) מאף טרייד אפשרי עם מיאמי.

    8. הכי חשוב – תרגיש טוב !

 4. טרייד שיביא אחד מהגבוהים של ניו אורלינס נשמע לי הכי הגיוני: רובין לופז או ג'ייסון סמית' יתאימו מאוד להיט. השאלה היא מה יש להיט לתת לניו אורלינס? נוריס קול בעד ג'ייסון סמית'? הגיוני.

  לפי הטרייד מאשין עובד: קול, ג'ואל אנתוני וטוביאס האריס בעד ג'ייסון סמית' וקסבייר הנרי!

 5. מנחם לא יודע איך לאכול אותך נשבע לך.

  בפלייאוף אחרי שני הפסידם לאינדיאנה הודעת לכולם שמיאמי לא תיקח אליפות כי היא נמוכה מדי וההמשך ידוע.

  אתה מתרגש מכמה הפסדים בעונה הרגילה?? תן לי לחדש לך מיאמי תפסיד עוד לא מעט משחקים, נו אז?

  האם אחרי 6-7 נצחונות רצופים תחזור לזמר לנו שהם הכי טובים?

  1. אני חוזר על עצמי, ואם הזמר לא נעים לך, עבור לערוץ אחר: אני כמעט אף פעם טועה בענייני כדורסל, ואני מודיע לך שללא טרייד בומבסטי מיאמי – לצערי – לא הולכת רחוק העונה.

 6. ברור…

  (וסתם לסבר את האוזן – שלשום למיאמי לא היה את ווייד, ואתמול זה היה משחק רביעי בחמישה לילות… זה לא שאין בעיות או סימני שאלה, אבל מכתירים פה אלופות וקוברים גורלות של אחרות על בסיס שבועי – ובתחילת העונה אפילו יומי… 🙂 ).

 7. מנחם, אני מסכים שמיאמי לא משחקת כמו אלופה כרגע. אבל לפני פחות משבוע היא ניצחה את הקבוצה עם המאזן הטוב בליגה ורצף של 6 ניצחונות. אז נכון שאולי יש טרייד שמתבקש כדי לקבל שחקן גבוה שיקח ריבאונדים. אבל בשביל לקבל את וורג׳או אתה תיגמור חצי סגל..
  ואני אפי׳ חושב שאם מיאמי הגיעה למאזן הזה בלי ׳להתאמץ׳ אז השמיים הם הגבול, ובדיוק כשצ׳אלמרס נכנס קצת לכושר. וויד עושה רושם טוב. לא הייתי ממעיט ביכולת של מיאמי במיוחד כשיש לה ווינר כמו וויד ואת לברון ג׳יימס שידפוק כרטיס בפלייאוף!

  1. כל מה שאני אומר לך זה שמיאמי בצרה רצינית העונה, וזה יתגלה יותר ויותר ככל שהעונה תימדך. אתה חושב שאני רוצה שזה יהיה ככה? אבל חזיתי במשחק אמש וראיתי קבוצה גמורה. אפילו מייק דנליבי היתל בגבוהים של מיאמי. זה היה ממש עצוב לראות. ולברון הוא לא מייקל. אם מייקל היה במיאמי במקום לברון לא הייתי מעז לכתוב זאת.

   1. גם אני ראיתי ת׳משחק של אתמול, (אם כי באיכות פחות טובה משלך..) וראיתי שהמשחקים כולם, ולא משנה נגד מי, תלוי במיאמי. כמו אתמול שהיא שיחקה הגנה חזקה רק ברבע השלישי. וכמו ההבדל בין הרבע הראשון לשני נגד דטרויט (והמשותף להם זה הדקות שלברון משחק ואחרי זה נח, מעניין!) ואם ההגנה נמצאת, רק הם צריכים לרצות לשחק הגנה, זה כבר פחות מדאיג!!!

   2. לא שאני חושב שאין בעיות במיאמי (לא אני היללתי אותם כל העונה – זה היית אתה), אבל מה שראית אתמול זו קבוצה ששיחקה משחק רביעי – ועוד משחק חוץ – בחמישה לילות.

  2. אגב אם כבר הזכרת זה מעניין ששיקגו בשנות ה 90 הצליחו להיות טובים בלי גבוה דומיננטי (עם כל הכבוד להוראס גרנט או דניס רודמן). אולי הבעיה היא בכלל של סקאוטינג ואימון? יכול להיות שיש יותר מפתרון אחד ולא צריך טרייד בומבסטי אלא גבוהים יותר אתלטיים או עם יותר מאסה שיעשו בעיקר הגנה ויתפסו מסירות לדאנק?

   1. לשיקגו היה שחקן ששמו מייקל, והוא מרסק את כל הנוסחאות הנמקובלות בעצמו. לברון הוא לא קובי לצערי. ולשיקגו תמיד היה סנטר גבוה טוב לפחות אחדג, ואפילו שניים טובים, ואפילו שלושה וארבעה: קרטרייט, סטייסי קינג, וויל פורדו, ביל וונינגטון, ג'יימס אדווארדס, לוק לונגלי, ג'ון סאלי, ג'ק היילי מה אתה מדבר "לא היו להם גבוהים מלבד רודמן וגראנט? למיאמי אין אף אחד טוב בסנטר כמו אלה שהזכרתי בשיקגו, ולשיקגו היו 3 מהם ב-י-ח-ד כל עונה.

 8. אני טוען שהכל במיאמי הצגה.

  הם משחקים על בקרת נזקים, מנסים לשמור על הבריאות לכל אלה שהחלקים בגוף אצלהם גם ככה רופפים והעיקר להגיע כשירים לפליאוף כדי למנוע כל מיני נפילות כמו שהיו להם בתחילת הסדרות מול אינדיאנה למשל או בוסטון.

  אם הם יקחו אליפות? לא יודע, צריך להיות קבוצה מיוחדת מאוד כדי לעשות בק טו בק, אבל מיאמי היא קבוצה מיוחדת, היא הגיעה שנתיים ברציפות לגמר ולקחה בעונה האחרונה.

  שחקנים ששואפים להיות מהגדולים ביותר(ולברון שואף להיות שם) לא מפספסים בדרך כלל צ'אנס כשהם כבר על הגל.

  מנחם מגזים כאילו מיאמי פתאום נראית כמו דטרויט או וושינגטון.

  היה מספיק לי בשבוע שעבר לראות איך אוקלהומה פתאום נראית אותה אוקלהומה הססנית שפגשה את מיאמי בגמר אשתקד כדי להבין שלא השתנה הרבה.

  מיאמי אותה מיאמי, לקבוצות במזרח לא יהיה פתרון אליה בסדרה שלמה ומנחם הוא סתם היסטרי שאוהב לייצר דרמות.

  1. K-700, זה אתר שלי ואם אני רוצה ליצור דרמות, אני אצור דרמות, ואם אני היסטרי אז אני היסטרי. אני אעשה באתר הזה כרצוני, ואתה יכול לחזור לדהבאזר מתי שתרצה.

   אבל דבר אחד אני לא עושה: אני לא כותב מה שאני לא חושב ומאמין בו. אף פעם לא כתבתי בכוונה ליצור דראמה והיסטריה שיביאו כגולשים חדשים לאתר, ואם ככה אתה חושב, אז איבדת הרבה מהכבוד שהיה לי אליך.

 9. מנחם צודק, אני אומר את מה שהוא אומר כבר שנתיים! מול קבוצה כמו הלייקרס, ממפיס, מינסוטה ההיט לא הין לוקחים אליפות בחיים

  1. אני מדבר על ההווה והעתיד. לא העבר. הנה בא לנו עוד חכמולוג קיבוצניק שחי עכשיו בביג סיטי וביקר בחדר ההלבשה של הניקס והוא חושב שזה עשה ממנו מומחה עלאק, ומאחר והוא שיפשף כתף עם איזה סטיב נובאק הוא רוצה ללמד עכשיו אותנו כדורסל. למיאמי ניגמר הבנזין לצערי, וכרגיל אני הראשון שמגלה זאת.

   1. מנחם, אוהב אותך !!!
    אתה ענק.
    תגיד- זה שהתאמנתי אצל מולי קצורין, אלי קנטי ודודי נוסבאום זה מוסיף או גורע ממעמדי?

 10. מיאמי עדיין תיקח אליפות. קשה למצוא קבוצה שיכולה להעמיד על המגרש שני סטופרים הגנתיים (על ווייד ולברון) ועוד לנצח סידרה נגדם. והשנה כבר אי אפשר לעזוב בפינות את ריי-ריי וגם מייק מילר נראה יותר טובה מעונה שעברה. צ'אלמרס נראה כאילו הוא מבליח פה ושם, אף פעם לא החשבתי אותו לרכז גדול וגם לא עכשיו.

  האכזבה שלי העונה היא נוריס קול. ראינו כבר שיש לו כישרון התקפי לא דל וגם הגנה אנרגטית, אז מה קורה איתו?!

 11. הניקס הם ללא ספק הקבוצה הכי מרשימה במזרח עד עכשיו מבחינתי – במיוחד אם מתחשבים בזה שהם עושים את זה בסגל חסר ולא מעט פציעות – ולא רק אמארה ושאמפרט הידועים.

 12. שלום לכולם.
  מנחם, אם יורשה לי להביע דעה, אני חושב שעליך לכבד אותנו מעט יותר. איננו תוקפים אותך אישית, אלא את הכתבה שכתבת, והרי זה לגיטימי להתווכח ולגיטימי גם לא להסכים, לא? בשביל זה אנחנו כאן. לפני זמן מה כתבת שספולסטרה גאון שהמציא סגנון חדש, סמול בול, ועכשיו אתה כותב שללא גבוה הם אבודים. חשבתי שאתה אוהב לעורר פרובוקציות (ובינינו, מי לא?) ואני יודע שאתה מאמין במה שכתבת, גם אני מחליף דעה לפעמים, זה לגיטימי, אבל למה אתה מתעצבן כשמגיבים לך? הרי יש לך חוש הומור, אז למה להתעצבן? לכל אחד יש מה לומר ובשביל זה מתווכחים. אני למשל חושב שאנתוני והאסלם שומרים טובים
  וחושב שיש מעט קבוצות שיכולות לסכן באמת את ההיט במזרח. הכל תלוי במאצ'אפ מול המערב בגמר. היחידה שאולי יכולה לסכן את מיאמי במזרח היא שיקגו. וגם זה קלוש. הניקס? זקנים מידי לצערי. אני גם חושב שאם נצמדים לאלן ובטייה ומונעים שלשות לוויד או לברון אין בעיה להסתדר עם כל שומר בליגה באחד על אחד, כך ששמירה כזו יכולה לשחק גם לטובת מיאמי. בפועל מביאים עליהם עזרה ולכן ספולסטרה פוצץ את הרוסטר בצלפים. לסיכום, הכל תלוי ברגליים של וייד. אם הוא יהיה טוב כמו בשנה שעברה הם ילכו חזק. לדעתי יפסידו בגמר למערב.
  אבל הם לא קבוצה גמורה כי הפסידו אתמול, ממש לא.

  1. אתה צודק, אבל הסגנון ההתקפי שלי היום הוא בגלל שהגב שלי הורג אותי וזה הכל בגלל לחצים על שלמיאמי אין גובה ושהם נראו אמש כמו הפועל חולון. נכון שכתבתי שספואלטרה 'גאון', אבל הוא כנראה לא כזה גאון בלי שחקן גבוה עם מסה, כי סמולבול יכול ללכת עד גבול מסויים, והוא ייכשל אם אין פוינט גארדים שפוגעים כבר כמה שבועות, וכל קלעי השלשות פתאום הזדקנו השנה בצורה מסיבית. זה קורה בכדורסל כמו שזה קורה בחיים (גם לי זה יקרה תוך כמה שנים): אתה מתדרדר בקביעות אך בצורה כמעט בלתי נראית, עד שבא הבום הגדול. ישנם לי חברים בני 78, 79, שהם בסדר. ופתאום מגיעים לגיל 80, 81, ואז באה "הנפילה הגדולה" כשאדם מזדקן בשנה אחת כמו בעשר השנים לפני כן. לדעתי זה מה שקורה העונה לריי אלן, מילר, האסלם, ואני מקווה שבקרוב מאד יקרה לסטיב נאש.

   אבל אקבל עצתך ואהיה יותר סבלני. אבל שים לב שעליתי רק על הגולשים-חברים שלי באתר – דדי, הפלח מהנגב (K-700) והקיבוצניק מגונן (שפתאום מרגיש גדול בתפוח הגדול – אלעד רבין) – ולא על גולשים חדשים או פחות קבועים. מה שאתה יכול לעשות עם חברים אתה לא עושה אם מכרים חדשים.

 13. מנחם זה דיבורים בעלמא , אתה כמו כולנו יודע טוב מאוד שכדורסל מתחילים לשחק קצת אחרי אמצע אפריל , עד אז זה אוננות (אקסקיוז מיי פרנצ').

  1. עמרם, עוד לא היתה קבוצה שהגיעה ממעמד של נמוך ממקום שלישי (אולי אפילו פחות ממקום שני) במזרח או במערב לנצח את האליפות. אם מה שאתה אומר זה נכון, מדוע אף פעם לא קמה לתחיי ממקום ששי, נניח, שמשך כל העונה 'לקחה הכל בקלות', לנצח את האליפות? אז זה לא כל כך נכון מה שאתה אומר.

   1. די מנחם אפילו גדול הפסימיסטיים לא יאמין שההיט לא יסיימו באחד משני המקומות הראשונים במזרח.
    (אם אני זוכר נכון החלום היה היחיד לקחת אליפות בלי שום יתרון ביתיות באף אחת מארבעת הסדרות)

 14. מנחם בעיות גב גורמות למצב רוח נוראי (יש לי ארבע פריצות דיסק!),
  כך שאני מדבר מניסיון, זה משגע את הבנאדם! תרגיש טוב.

 15. הנה טרייד גאוני – קובי וגאסול למיאמי ולברון ובוש ללייקרס!
  ועכשיו ברצינות – אני גם לא מבין מה הפכת את חברבורתיך תוך כמה חודשים, הבעיות במיאמי היו ידועות גם שנה שעברה וזה משהו שנלקח בחשבון תמיד, אף קבוצה אינה מושלמת והגדולה של הכוכבים הגדולים, אלה שמתיימרים להיות כוכבים בעונה הרגילה היא לחפות על אותן מגרעות בפלייאוף. לברון עשה את זה מצוין שנה שעברה, נראה מה יקרה השנה, ואני אחזור על מה שאחרים כתבו כאן – זה כולה עונה רגילה, אנחנו אפילו עוד לא הגענו לאולסטאר, כמו שאני לא מתרגש מהרצף המטורף של הקליפרס, או לחילופין היכולת של כרמלו, אז (לצערי יש לאמר) אני לא ממש לוקח ברצינות הפסד של מיאמי, כי כרגע עם איך שהמזרח העלוב נראה, אין שום סיבה שהם לא יגיעו שוב לגמר.
  אם הם יקחו או לא – השאלה מי תגיע מהמערב, מה שכן בהנחה והם לא לוקחים – איפה לברון ימדד בהיסטוריה?

 16. לא יודע כמה ממה שכתבת נכון וכמה שיגעון של רגע מלווה בכאבי גב –
  אבל אני מחזיק אצבעות שאתה צודק!
  רוצה לראות את אימפריית הרשע נופלת ואת "המלך" ערום!

 17. מנחם, אני בהחלט בונה על מה שכתבת, אבל לא בכזאת נחרצות פתאום. ז"א אמרתי כאן כבר כמה פעמים, שOKC בפירוש מתחזקים לעומת שנה שעברה (גם הכוכבים המובילים שהם צעירים וגם התוספות לסגל), ומיאמי לא במיוחד (בלי לזלזל בריי אלן שעוד יכריע משחקים בפליי-אוף), וכמו שאמרת זאת מערכת לומדת ולכן אני מקווה שOKC יצליחו השנה לנצח בגמר לעומת שנה שעברה. מכאן ועד למאמר שלך עוד הדרך רחוקה. כי ברור שיש עדיין יש יכולת לצוות המסייע של מיאמי, וברור שהשלישיה יכולה להרוג את כל מי שבא נגדם. קצת נסחפת. ועוד לא דיברנו על קבוצות אחרות שהתחזקו בצורה מרשימה כ"כ כפי שאנחנו רואים.

 18. למרות כל הדברים שכתבת למיאמי לא יהיו את הבעיות האלה כי מכול הקבוצות שיכולות לנצח אותה בשבעה משחקים(זאת אומרת בלי אינדיאנה,מילווקי, קליבלנד,פילדלפיה) אין אפילו קבוצה אחת עם גבוה דומיננטי(לשיקגו יש נואה שהוא טוב אבל הוא לא כך גבוה אז לא תהיה בעיה גדולה להסתדר איתו)חוץ מהלייקרס שאם יעלו לגמר מה שאף אחד לא מאמין שיקרה יכולים לנצח את מיאמי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט