אלוף האלופים – לייקרס 00-02 – יוטה גאז 96-98 / MBK – זעפרני

שלב חצי הגמר האיזורי ממשיך והפעם עוברים לקונפרנס המערבי

בשבוע שעבר בוסטון 86 והדוק ריסקו את הבד בויז ללא דופי 222 מתוך 337 קולות הלכו עם הדוק ובוסטון תמתין בגמר המזרח למנצחת בין בוסטון של הסיקסטיז לבולס 96

השבוע דו קרב מזמן את MBK והלייקרס מול זעפרני והג'אז

הלייקרס הקיזה דם והדיחה את הספרס בסיבוב הקודם http://www.hoops.co.il/?p=55439 בעוד הג'אז ניצחה בקושי את הלייקרס עם שיא הצבעות ( כפולות) של כל הזמנים http://www.hoops.co.il/?p=56795

לייקרס 00-02- MBK

הגיע הזמן לומר זאת פונט שחור על גבי רקע לבן – לג'אז אין מקום בפרויקט הזה . היא אפילו לא הקבוצה הטובה ביותר שלא זכתה באליפות אבל חוקי הפורמט נותנים לדעת הרוב להחליט

אפשר להתחיל לציין באריכות את השיגי הלייקרס וכו וכו אבל ידוע שיום שישי הוא יום קצר אז למה להלאות אותכם לפני ארוחה אצל חמתכם ?

היה זה נפולאון בונפרטה ( שהיה אמנם יותר נמוך ממאגסי בוגס ) שאמר – תמונה אחת שווה אלף מילים

זה האיש שיעצור את שאק ?

שאקיל של 00 עד 02 היה לועס את אוסטרטג ( שהיה עלבון לכדורסל) ומשתשמש בסטוקטון כקיסם לשיניו

היוטה ג'אז היא קבוצה נהדרת אבל לצמד שאקובי היה הייתה את היכולת והרוע לעשות אליפיות גם האחד ללא השני להבדיל ממלון את סטוקטון שלא עשו זאת מעולם

9-0 זה מניין הטבעות של שאקובי מול סטוקטון ומלון ( שלא תטעו זה הצמד מהדגולים בכל הזמנים )

מבחינה היסטורית קבוצה שלקחה 3 אליפיות ברציפות מול קבוצה שעשתה זאת פעמיים ברציפות ( כמעט ) זה לא בר השוואה , מה גם שהלייקרס הייתה קבוצה פנטסית והמערב של תחילת המילניום היה יותר חזק מזה של סופו

ללייקרס היה כוח אש שהמורמונים לא יכלו לעמוד בו מלבד

מגיע המון כבוד והערכה למלון את סטוקטון אבל הצוות המסיייע שלהם היה צוות מפגע , להוציא הורנסק שום שחקן לא קרוב לספרות כפולות , אדם קיף וגרג פוסטר ? עם לוק של נערי מקהלה ? הורנסאק היה עוצר את קובי ?

אפשר לסמוך על ביג שוט הורי שהיה תוקע את השלשה הנכונה ברגע האמת או על דרק פישר שהיה מצר את צעדיו של סטוקטון , ריק פוקס לא היה מתקשה במיוחד מול ביירון ראסל

ג'רי סלואן גדול ככל שיהיה כשהיה מגיע למפגש מול פיל ג'קסון היא מוודא שיש עליו טיטול אחרת …. היה קצת לא נעים על הספסל

קבוצה שמחזיקה ברקורד הפלייאוף הטוב בכל הזמנים 1-15 , עונה רגילה של 15-67 ואת השחקן שהיה במשך 3 עונות הדומיננטי ביותר בתולודת המשחק ויאיר אומר לי אוסטרטג ?

אם להיות ריאלים לג'אז לא היה את הקצב לעשות זאת מעולם ובטח שלא בטורניר על טהרת הגדולה , הג'אז הייתה מגיעה בכל תחרות כסגנית אם קרל מלון ישמע שניצח טורניר כלשהוא הוא היה עולה על מטוס ארצה ומחתיפ את זעפרני על מופע קסמים בוואגס

ליאיר יש את ה-"טאלנט" בכתיבה אין ספק ! לא ידעתי שיש לו את זה בזאנר המדע הבדיוני . ביירון ראסל היה מצר את קובי ? אולי קובי של 2023 , קובי של 2003 המטיר 55 נקודות על הראש של ראסל ( שאמנם היה בויזארדס ) עם 9 מ 13 מדאון טאון , מהלך שגרם לראסל לחתום בלייקרס של 04 וגם אז כמו קרל מלון הם נכשלו לקחת אליפות מול הפיסטונס , ככה זה כשאתה לוזר זה מדבק

אוסטרטג מנסה להתמודד עם שאק ומורחק לאחר 2 דקות בלבד …..

זה הזמן לקול ההגיון – לייקרס !

יוטה ג'אז 98 – יאיר זעפרני

אז מה הופתעתם לראות את יוטה פה, נכון? לא באמת חשבתם שקבוצה שמעולם לא זכתה באליפות תצליח לעבור שלב ב'אלוף האלופים'. אבל זאת יוטה. אתם מסתכלים על הסגל של הקבוצה, רואים שני שחקני היכל תהילה נהדרים אבל מקשישים, קלעי אחד יציב ואוסף שחקנים שהמודל לחיקוי שלהם בחיים הוא סבא ג'פטו (נגרים יענו).אתם מסתכלים על הסקס-אפיל של הקבוצה ומוצאים חבורה שמעוררת עניין מועט יותר מ'פסוקו של יום' בערוץ הראשון. אתם מסתכלים על הכדורסל של הקבוצה ומגלים משחק שבלוני, צפוי ויותר חוזר על עצמו מתירוצים אחרי הפסדים של שחר פאר.

אלא ש…  בסוף העונה אתם מגלים שלקבוצה הזאת יש 62 ניצחונות עונה רגילה והיא רחוקה מרחק פסע אחד מלקחת אליפות מאחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה. אתם מגלים שעם כל הלוזריות שמיוחסת להם, מאלון וסטוקטון הם צמד שחקנים שניצחו 64% מהמשחקים בקריירה המשותפת שלהם ביחד, אתם מגלים שיוטה היא מפעל של ווינריות שפשוט לא תורגמה לכדי אליפויות.

אל תטעו חברים, ההישג הגדול ביותר של יוטה הוא היכולת להישאר למעלה במשך כמעט שני עשורים שלמים. עונת 97/98 שנגמרה בעבירת תוקף שלא נשרקה של ההוא שמכונה 'אלוהים' (הוא כונה כך רק בגלל שאנשים עוד לא זכו לראות אותו משחק בייסבול או מנהל קבוצת כדורסל)  הייתה רק הדובדבן שבקצפת של יוטה. הקרם ד'לה קרם. ההוקרה שהם יכולים להגיע הכי רחוק שאפשר. נו טוב, כמעט. ההבנה שלפעמים הדרך פשוט הרבה יותר חשובה מהתוצאה.

ועם הכוח הזה הבסנו את הלייקרס של 1972, קבוצה יותר חד פעמית מהגעה בזמן של רכבת בישראל. עם הכוח הזה שמבין שהחיים זה לא הוליווד וברוב המקרים דווקא עבודה קשה משתלמת, עם הכוח הזה שבגללו סן אנטוניו ספרס היא מועדון הכי מוצלח שיש ולוס אנג'לס לייקרס היא סתם שואו אוף מיותר, עם הכוח הזה שיודע ש'ההיסטוריה אמנם זוכרת את המנצחים אבל הסטטיסטיקה זוכרת את הפועלים השחורים" (י.ז, 2016), עם הכוח הזה ננצח גם את הלייקרס של 2000 – 20002.      

ואם לא בכוח הזה אתם רוצים להשתמש בשביל לתת את הניצחון ליוטה אז קחו בחשבון שאם בשלוש השנים המדוברות, שנים בהם יוטה הייתה כבר זקנה מתמיד, עייפה מתמיד וחסרת כשרון כמו תמיד, הצליחו הג'אז לנצח את לייקרס הגדולה של שאקיל ובריאנט ארבע פעמים, אז כנראה שאם היו מפגישים את הקבוצה הזו עם יוטה בשיאה זה היה נגמר בנצחון לטובת הג'אז. ולא, שום רוברט הורי לא היה עוזר…

אוסטרטג יצר את צעדיו של שאק ויחד עם ועידת הגבוהים על הספסל (אדם קיף, אנטואן קאר, גרג פוסטר) הם יעשו לו  האק דה-שאק כ"כ מרגיז שהוא יצטער על היום שהוא לא למד לקלוע את הפאוול המחורבן. קובי בראיינט ייקבל את בריון ראסל לפנים וייגלה איך זה להיות בצד השני של תקיפה מינית. רוברט הורי ודרק פישר ייגלו שמה שהם עוד לא למדו על שלשות, ג'ף הורנסק כבר שכח והפיק אנד רול של סטוקטון ומאלון יעשה בהגנת הלייקרס כאלו שמות שפיל ג'קסון כבר ייראה מרובעים לפני השינה במקום משולשים.

אני לא אומר שזה יהיה קל, אני לא אומר שזה יהיה פשוט אבל בתחבולות יוטה תעשה לה מלחמה ובסוף היא גם תנצח את הלייקרס הארורים 3-4 כסטוקטון משחיל שלשת ניצחון מול רון הארפר המופתע.

ואם זה לא ייקרה בגלל כדורסל או כוח, זה ייקרה בזכותכם קוראים יקרים, שתזכרו שהגיע הזמן שהצדק ייעשה עם הקבוצה הנפלאה הזו שקוראים לה יוטה ג'אז.

מנחם לס

בעל האתר ועורך ראשי

לפוסט הזה יש 97 תגובות

   1. הייתי בסולק לייק. שני בארים בכל העיר, וגם להם אתה לא יכול להיכנס אם אתה לא "חבר מועדון". לא דרמה, אתה עושה חברות על המקום ואז מכניס איתך את החבר שלך (היינו שני חברים מהעבודה שם ללילה אחד לפני טיסה חזרה). דווקא היה ערב מאוד נחמד שם על הבר. אבל באמת חור…

 1. מידן, כבר בהתחלה יש לך טעות:
  הגובה של נפוליאון היה 1.68 מ', 8 סנטימטרים יותר ממאגסי בוגס, והגובה שלו היה ממוצע לגמרי לזמנו.

  1. מיתוס
   הוא נמדד 5 פוט ו 2 אינטש שהם 1.57
   יש סברות שהוא לא היה כל כל נמוך אלא 1.68
   ממוצע או לא נפוליאון לא נודע בעודף גובה בשבילך – נמוך יותר מספאד ווב

 2. ללייקרס יש מאצ' אפ טוב יותר מול יוטה מאשר לכל שיקגו שתבחרו.

  בניגוד לשיקגו, ללייקרס הייתה מפלצת בצבע והם היו יודעים לשמור ולשרוט ומוקפים בשחקני קלאצ'.

  זה לא יותר מאשר 4-1, ויוטה היו קבוצה טובה אבל זה מאצ' אפ מהגיהינום בשבילם.

 3. זה לא ממש כוחות…
  את הסיבוב הקודם יוטה עברו כי רוב האנשים כאן לא ראו את הלייקרס של 72 בפעולה וכן ראו את יוטה.
  מול הלייקרס של 00, שיכולה בכיף ללכת כאן עד הסוף, אין להם את היתרון הזה.

  1. רק להבהיר, זה לא שאני חושב שיוטה לא הייתה קבוצה אדירה, אבל אנחנו מדברים כאן על מי תעלה לפיינל פור של הטורניר, ולשם הם לא שייכים.

 4. יוטה מול סאקטו שנשדדה על ידי הזברות?
  או אולי שאק אטאק וקובי בלאק ממבו ג'מבו קצת לוזרים ברגע האמת, מרוב סכסוכים מלוכלכים ושרצים בארון, עד שקבוצה פחות טובה מהם כן תעשה קצת יותר בלגן מאשר הציפיה האולטימטיבית שתחטוף סוויפ?

 5. לייקרס ב-6. יוטה הייתה מספיק טובה כדי לאתגר את שיקגו וגם את הלייקרס הם היו מותחים, אבל שאק באותן שנים לא היה מפסיד לאף קבוצה.

  1. אבל זה לא נכון. סאקטו בלי שערוריית טים דונהי וה-23 זריקות עונשין ללייקרס ברבע האחרון, היו מנצחים את שאק 4-2!

   עכשיו: מאלון + סטוקטון + הורנסק, מול וובר + פז'ה + ביבי? (טוב, גם קצת דיוואץ'). כל כך בטוח לאיפה הולך הכסף? אולי שאקובי זו הרבה תדמית הוליוודית, ובפועל קצת אוברייטד?

   1. הסיבה שיוטה לא צריכים להיות בתחרות היא 99'.
    הייתה להם הזדמנות לנצח שדה חלש, והם כשלו
    (הפסידו 2 – 4 לפורטלנד בחצי גמר המערב, אותה פורטלנד שאחר כך הפסידה 0 – 4 לספרס)

    1. יש לך טיעון, אבל קודם כל הוא בכלל לא מתייחס לזה שלי (אם שאקובי היו צריכים את הזברה המושחתת בהיסטוריה כדי לנצח את סאקטו, אז מה כל כך מחליטים אוטומטית שיוטה הגדולה לא הולכת אפילו חצי צעד קדימה מולם), ודבר שני עונת כשל נקודתית לא מוכיחה מספיק. אפשר לומר שהמורל בעיר המורמונים היה ירוד מידי אחרי ההינגפות מול ג'ורדן ולהקתו, בנוסף לגילם המבוגר יותר, ולכן אין מכך לטעון שיוטה ההיא, הגדולה באמת, לא נמצאת יותר על הבמה.

     1. אתה מסתכל על האליפות האחרונה שלהם, כשהם יותר שבעים ועם פחות אנרגיה. שנה לפני הם חיסלו את הקינגס עם 4-0.

     2. או אולי כשהקינגס עשו חשבון עם נסיון הפלייאוף שצברו, עשו שיעורי בית על איך לחסל את המפלצת, ואשכרה באו לעשות את זה?

     3. מה שהתכוונתי זה שאתה לא אמור להסתכל פה רק על שנה אחת. אתה מסתכל על הקבוצה הזאת כמושחתת וככזאת שלא אמורה לזכות כי מה שאתה זוכר זה את 2002. צריך להסתכל על כל 3 השנים שם הלייקרס בשנה קודם עברו את המערב הקשה רצח בלי הפסד אחד ושנה לפני סיימו עם מאזן של 15-67 וחוזרים ברבע האחרון מפיגור 15 במשחק 7 מול פורטלנד המדהימה בפני עצמה

     4. אני לא טוען הרבה אחרת. בעצמי שמתי את המזומן על הלייקרס. אבל א י טוען באמצעות סאקטו, שזה בכלל לא יהיה קרב חד צדדי, אלא אפילו נצחון רק במשחק השביעי. אנחנו מדברים על יוטה הגדולה בשיאה.

 6. לייקרס מנצחת בקלות! המדגם עד כה צודק… 88% ללייקרס
  שאקובי היו מהצמדים הגדולים בהיסטוריה! יוטה ניצחה בסיבוב הקודם שלא בצדק את לייקרס 72 באחת ההפתעות הגדולות בתולדות הליגה😃

 7. אני יודע שיש פה לא מעט אוהדי לייקרס, והלייקרס של שאקובי היתה באמת קבוצה אדירה, אבל שערוריית השיפוט בגיים 6 מול סקרמנטו (אחד השופטים היה המהמר הידוע לשימצה טים דונהיו) הוא כתם שמבחינתי לעולם לא ימחה מעל הקבוצה הזו.
  אגב, שנה אח"כ פורטלנד הצליחה לזרוק לפח 15 הפרש יתרון בגיים 7.
  היריבות בגמר מהמזרח היו יותר פח מהפח של מויש'ה אופניק. כשכבר הופיעה מולם קבוצה נורמלית בגמר, הפיסטונס, זה נגמר בהשפלה.
  שורה תחתונה- באמת זה מרגיש מגוחך להעמיד להצבעה קבוצה שלקחה ת'ריפיט מול קבוצה שהגיעה פעמיים לגמר, אבל מול שאר קבוצות העל ללייקרס של שאקובי אין מקום.

    1. לא הגזימו, מינימום פסקול של סרט דוקומנטרי על השואה…
     אני מסכים שעל פניו המשחק נראה מכור. היום עם כל הטוויטר והפייסבוק כזה דבר בחיים לא יעבור בשקט..

     1. המלודרמטיות האמריקקית היא לא העניין פה, אלא הביזיון הגדול שגם הסרט ששמת לא יצליח לטשטש באיפור כבד.

      האליפות היחידה בהיסטוריה עם כוכבית.

     2. השיפוט היה באמת ביזיוני. אין ספק שסקרמנטו נדפקו הרבה יותר מהלייקרס במיוחד ברביעי שהוא כידוע הזמן בו המשחק מוכרע. מכאן עד לכוכבית הדרך ארוכה.
      טים דונהי לא שפט במשחק הזה. לא משנה כמה פעמים יחזרו על זה, זה לא יהפוך לנכון פתאום.

     3. עוד דבר קטן. לא ברור לי למה אתה בוחר לדבר על "לטשטש באיפור כבד" על התייחסות אוביקטיבית ונטולת אינטרסיםשלא טוענת לרגע שהקינגס לא נדפקו.

     4. תחשוב על זה רגע. **גנבו** לקבוצה אליפות, שדדו אותם לאור יום בלי בושה. קצת מגוחך לומר שנכון, דפקו את הקינגס, בעיקר ברבע הרביעי, של משחק שהיה מעלה אותם לגמר, שלחו את הלייקרס שוב ושוב לקו, אבל **במשחק השיפוט היה גרוע לשני הצדדים**.

     5. הרבה מהפעמים שהלייקרס הלכו לקו היו על עבירות מוצדקות. גם בדקות ההכרעה היו שריקות רעות בכיוון השני.
      זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שלשופטים יש חלק מכריע בקביעת תוצאת המשחק. מכאן ועד ל"שוד" וכוכביות הדרך ארוכה.
      אני לא מסמן כוכבית על האליפות של סן אנטוניו בגלל שהשופטים דפקו את הסאנס. זה חלק מהמשחק שצריך להתמודד איתו

     6. כשתדבר באותה צורה על מיאמי ודאלאס ב2006 והספרס והסאנס ב2007 אז אתחיל לחשוב על להקשיב לך בקשר לסקטו והלייקרס, עד אז אתה סתם צבוע.

 8. יאיר גם פרגוסון וקרויף ביחד לא עלו מעלים את נבחרת ישראל למונדיאל .
  גם יועצי תקשורת מובחרים לא יעשו עכשיו את בוש נשיא ארה"ב.
  גם פיל ג'קסון לא יזכה השנה עם מכבי ביורוליג……
  וגם אתה לא תגיע עם יוטה הזו לגמר המערב למרות שעשית קסמים בטוריך עליה.
  ניפגש בקבוצות אחרות .
  אל תתפלא אם תקבל אחוזי גבינה לבנה דיאטית …כי זה באמת לא כוחות .

 9. ושוב אנצל את הבמה למחות על נוכחותה של יוטה בתחרות.
  לי אין ספק שאם כבר בוחרים קבוצה שלא זכתה באליפות זו צריכה להיות אחת מ-2:
  או הסאנס של נאש, או סקרמנטו של וובר (2 קבוצות שהודחו ע"י ששופטים מושחתים וליגה שהתחפשה לעיוורת)

   1. אני באמת מאמין שלסאנס ולסקרמנטו גנבו את האליפות.
    ולכן הן הסאנס של 93', והן יוטה של 97' ו-98' לא ברשימה שלי. הן פשוט הפסידו לקבוצה טובה יותר.

  1. פיניקס לא הייתה זוכה בכלום, וברוס 'קונג פו' בואן בסך הכל חסך מכולם השתלשלות דברים מייגעת. אני הייתי ממליץ עליו לפרס נובל לשלום ולכלכלה.

   1. אתה חושב שהם היו מפסידים לקליבלנד בפיינלס???
    מי שיש לו עיניים בראשו ראה שהסאנס שיחקו נגד הספרס, השופטים והנהלת הליגה. נקודה.

    1. מה לעשות. קארמת אמרה סטודמאייר. הבחור לעולם לא יזכה בשום תואר. אפילו אם היה עובר ביחד עם סטף קארי להפועל ירושלים, עדיין הם היו נעצרים מול מכבי ראשון.

    1. כל קבוצה צריכה שחקן דוגמת ברוס 'קונג פו' בואן, לחסל כל מיני טיפוסים מעצבנים כמו סטיב נאש או סטף קארי, שחושבים עם התחת הלבנבן שלהם (לצורך העניין עשיתי לקארי מייקל ג'קסון) ללהטט לנו כאן כמו רקדנית. אחת קטנה לאשכים ועוד נוגרה לפרצוף, והכל מסתדר.

 10. זה הלייקרס. אין ספק בכלל, עם כל הכבוד להסבר האיכותי של יאיר על הג'אז. למרות שבמפגשים ביניהן בפלייאוף בין 1997 ל-2002 יוטה ניצחה פעמיים (4-0 ו-4-1), הלייקרס הרבה יותר טובים. 3 אליפויות ברצף לעומת 0 מספר הכל.

 11. תודה רבה על סדרת הכתבות המעולה!
  אני חייב אבל לציין שהפעם הצבעתי (ללייקרס) עוד לפני שקראתי את הניתוחים.
  לא משנה כמה מילים יכולות לנתח יפה את יוטה של אותה תקופה, הלייקרס של 00-02 הייתה קבוצה חזקה מאוד, ויותר חשוב – אלופה.
  אם יוטה היו מצליחים לקטוע את השושלת של הבולס ולנצח את אותו גמר אז בהחלט היה פה קייס, אבל בסופו של דבר מדובר על סגנית חזקה מאוד, אולי אחת החזקות בהיסטוריה, אבל לא באלופה.

  1. אז שוב, שאלתי לעיל: אם כך מה זה עושה מסקרמנטו, קבוצה שאלמלא טים דונהי ו-23 הליכות לקו של הלייקרס ברבע הרביעי (לעומת 6!! של סאקטו), הייתה מנצחת 4-2 בסדרה והייתה זו שמטאטת את הנטס בגמר?

   אני בעצמי הצבעתי ללייקרס. במובנים מסויימים שאק הוא השחקן הדומיננטי בהיסטוריה. אבל כל ההייפ הזה מסתדר עם המציאות העגומה, שסקרמנטו הייתה טובה ממנה, והיה כאן את אחד ממקרי השוד הספורטיביים הגדולים בהיסטוריה, בניצוחו של שופט מושחת שישב אחרי כן יפה יפה בכלא?

   1. אני אנסה להסביר לך. קודם כל אתה לוקח עונה אחת מתוך השלוש ומסכים שבאותו משחק הם נשדדו אבל עדיין זה היה משחק אחד או לצורך העניין עונה אחת. אל תשכח שהלייקרס זכו 3 פעמיים ברציפות דבר שרק שיקגו הצליחו לעשות. ( בוסטון מבחינתי לא נחשב). ודבר שני אותה סקרמנטו נותנת בראש גם ליוטה בלי צל של ספק בכלל

    1. במידה ורואים את סאקטו כעדיפים על יוטה, אז בהחלט הנה התשובה.
     אבל אז צריך באמת לעשות כדבר גיא, להעיף את מאלון ולהקתו חזרה לעיר המלח, ולהניח במקומה במשאל הזה את סקרמנטו.

     1. מסכים אבל שוב זה מה שאז הקהל בחר. אני מבחינתי האישית הקבוצה הכי גדולה שראיתי במו עייני שלא זכתה באליפות היא פיניקס של בארקלי

   2. אם אתה רוצה לייצר קייס לפחות תדייק בעובדות – טים דונהי לא שפט את המשחק הזה.
    ואם כבר לדייק אז זה 9-27 בזריקות עונשין ברבע האחרון.
    ושוב כפי שציינתי השיפוט היה נורא לשני הצדדים. ברבע האחרון באמת סקרמנטו היו אלה שנדפקו בגדול.

   1. אתה יודע. לפני המילניום החדש, ובאג אלפיים המובטח שאף פעם לא הגיע, הם זימברו אותם פעמיים, אחת מהן סוויפ עם מטאטא קש של מכשפות מכוערות מימי הביניים. ונכון שקובי בלאק ממבו ג'מבו עדיין עשה במכנסיים כל ערב, אבל שאק כבר היה סופר אטאק עוד מימי אורלנדו.

    אז נכון שאתה צודק, אבל קארל פאקן מאלון וג'ון עין הנץ סטוקטון, בהחלט נותנים פייט מכובד, בטח בשיאם. סטוק התעסק בלהפעיל את המיילמן, לא לחפש איך לאנוס את אשתו.

 12. יאיר, גם אם תעלה את כל המורמונים על אוטובוסים ו"תנהיר" אותם לקלפיות (יאיר המנהיר) אין ליוטה סיכוי פה…
  אחלה כתיבה של שניכם !

 13. יאיר, אפילו אתה לא תשכנע שהיום זה לילה והלילה זה יום… 🙂
  MBK – זה הדו קרב הכי קל שיכלת לצפות לו. לא היית צריך לטעון שום דבר אבל בכל זאת הטיעונים שלך היו מעולים כמו תמיד 🙂

 14. אף פעם לא אהבתי את היוטה עז האלה, הוואן טריק פוני, עד שנפטרתי מהם בשנות ה-90 אתם מחזירים לי אותם??
  אין להם מקום בתחרות הזאת

 15. אם כבר קבוצה שלא זכתה באליפות ומגיע לה להיות כאן אז צריך ללכת על פיניקס של נאש. הספרס ניצחו אותם רק בזכות שופטים ואלימות יתר. פיניקס של נאש היא גירסא מוקדמת של גולדן סטייט שאנחנו נהנים ממנה היום.

   1. "דריסה" זה מה שהספרס עשו אחר כך לקליבלנד.
    מה שעשו לסאנס זו גנבה. גנבו מהם את הזכות להתמודד על האליפות.

    https://www.youtube.com/watch?v=QRp17FCifjc

    וככה זה נראה כאשר קבוצה אחת מנסה לשחק נגד שופטים מושחתים, ליגה אטומה, ויריבה שלא בוחלת מלנצל את המצב עד תומו.

    1. שופטים "מושחתים"? בולשיט כמו הבכיינות של אוהדי פיניקס על אלימות יתר,הקבוצה שלהם לא הזכירה במאומה את הווריורס של היום ובטח שלא את הצד ההגנתי של הספרס בזמנו.

 16. הרבה מדברים פה על 2002 ושנתנו לליקרס את האליפות. זה באמת נראה משחק מכור אבל זה היה משחק אחד ואם מתעקשים אז שנה אחת. תזכרו ששנה קודם הלייקרס עברו את המערב בפלייאוף עם מאזן 11-0 כולל סוויפ על אותה סקרמנטו (!!) ועוד סוויפ על הספרס עם דאנקן הmvp ועוד בלי יתרון ביתיות.

  חושבים שהלייקרס ההיא לא הייתה קבוצה כזאת גדולה בגלל שמה שזוכרים זאת השנה האחרונה שבה זה נראה שמכרו משחק אחד. אבל זאת קבוצה היסטורית שבשנת 2000 העמידה מאזן של 15-67 וחזרה מפיגור של 15 הפרש במשחק 7 בגמר המערב (מול פורטלנד שתאמינו לי הייתה לא פחות טובה מסקרמנטו ויוטה), הפסידה משחק אחד בכל הפלייאוף של 2001 (שיא כל הזמנים אם אני זוכר), וב2002 המושמצת חזרה מול סקרמנטו במשחק 4 מפיגור של 22 (בלי עזרת בשופטים) וניצחה את אותה סקרמנטו במשחק 7 בחוץ (!!) ושוב בלי עזרת השופטים.

  תנסו לא להיאחז רק בזיכרון האחרון של 2002 אלא גם להסתכל על כל 3 השנים

   1. ראיתי את המשחק הזה כמה פעמים. לא משנה יגידו לי אני בחיים לא אשתכנע שהמשחק הזה היה מכור. זה לא לגיטימי להסתכל על שריקות ספציפיות. צריך להסתכל על כל המשחק. ואם באמת המשחק היה מכור אז הם לא היו שורקים לטובת ביבי פאול שהשווה את התוצאה איזה 10 שניות לסיום הזמן בחוקי, ואם הם באמת היו מוכרים את המשחק אז הם היו שורקים פאול לטובת שאקיל במהלך האחרון

 17. יש לי שאלה רטורית למלומדים
  בהנחה שמלון וסטוקטון עוברים לבולס תמורת ג'ורדן ופיפן
  האם התוצאה היתה שונה ?
  אי אפשר להתעלם מכך שלבולס היו קוקוץ רון הארפר רודמן ולונגלי בעוד ליוטה היה צוות מסייע מאוד חלש
  שאלתי את השאלה הזו גם את הדוק , את תשובותו אפרסם בסוף הדו קרב

  1. תשמע רודמן זה שחקן שנוטים להמעיט בערכו אבל הבנאדם נתן חתיכת כוח לבולס וחוסר האנוכיות שלו השתלבה מצויין עם ג'ורדן ופיפן אם סטוקטון משחק בבולס אז זה אומר שהארפר משחק 2 וקוקוץ' 3 וורודמן ומלון משחקים 4-5, סוג של סמול בול מעניין אבל קבוצה יותר טובה בהחלט מיוטה. מנגד ביוטה אין הרבה ביירון ראסל? אוסטרטג? הורנאסק זה הכי הרבה שיש שם, לדעתי הבולס יותר חזקים במצב כזה , ההגנה שלהם טובה יותר ויש להם מאצ' אפ טוב יותר ושחקן קלאצ' כמו קוקוץ'. יחד עם זאת זה עדיין ג'ורדן ופיפן אז ככה שזה 7 משחקים.

    1. אני פעם חשבתי האם ג'ורדן הוא השחקן הגדול ביותר בכל הזמנים, לדעתי התשובה היא לא חד משמעית כי אם לוקחים את הבולס שלו ובמקום ג'ורדן שמים שם שחקן ענק אחר כמו כארים אז מקבלים קבוצה לא פחות מפחידה אולי יותר וכנראה כזאת שהייתה זוכה אף היא ב-6 אליפויות. רק דמיינו קבוצה עם הארפר, פיפן, קוקוץ', רודמן וכארים…המסקנה היא שג'ורדן זוכה ליחסי ציבור מדהימים והוא צרוב בזכרוננו כבלתי מנוצח האולטימטיבי אבל היו כנראה הרבה נסיבות מעבר ליכולת הזאת שהביאו את ההישגים האלה.

    2. מחליף רק את השחקנים
     לדעתי הצוות המסייע של הבולס היה 3 דרגות מעל יוטה
     לסלואן יש מניות בהצלחה לא פחות מאשר סטוקטון ומלון . איך דרון ווילאמס וקרלוס ארויו נראו שהוא אימן אותם ואיך הם נראים כשלא

     1. אוקיי. לא יודע איך סלואון היה מסתדר עם ג'ורדן, הזן מאסטר ידע לתקשר איתו. יש מצב שג'ורדן היה עושה לו דייויד בלאט…

 18. אפילו הכתיבה המצויינת של יאיר לא מצליחה לשנות את האמת העצובה: NO CONTEST.
  לי הדו קרב מאד מעניין כי רציתי לראות את מי עלי לנצח בקרוב בימינו.

 19. איזה נוח להאשים את הבולס ושיקגו.

  במקום לקשקש יוטה שמוטה אפשר לגלות שמה שמנע מיוטה לקחת אליפות זה לא רק שיקגו אלא שהם היו פשוט פחות טובים.

  הם הפסידו ליוסטון פעמיים ופעם אחת לסיאטל בפלייאוף המערבי.
  אנחנו מדברים על עונות של 55-60 נצחונות כן? ובחלקם יתרון ביתיות.
  בעונה לאחר האליפות האחרונה של שיקגו הם שוב סיימו בטופ המערבי אבל לא יכלו לעבור את פורטלנד.

  קבוצה טובה? – כן
  קבוצה גדולה?- ממש לא.
  קבוצה לוזרית?- העובדות מראות שכן.

  האם העובדות ימנעו מכמה מגיבים להשמיע אמירות מנותקות מהמציאות?- לא.

 20. איפה אני מוצא עורך דין טוב לתבוע את זעפרני שמנע מאיתנו דו-קרב של לייקרסיות סופר דומיננטיות ומוכשרות?
  ארור אתה יאיר!!

 21. גם שיקאגו לא תצליח מול הלייקרס.
  קובי ומייק יקזזו אחד את השני (או קיי יתרון למייקל)
  אבל מי יעצור את שאק מבחינת נקודות חסימות הפרעות בצבע וכדורים חוזרים ?
  אחת הקבוצות המושלמות (כמו בוסטון)

 22. דברי סיכום לקמפיין של יוטה (כמו שהדברים נראים 38 דקות לסיום, חטפנו סוויפ…) :
  ראשית, כמי שגדל על כדורסל ישראלי אני יודע להעריך את הזכייה במקום השני.
  שנית, כל אלה שמלעיזים בתגובות ומעוניינים לשנות את שם האתר ל׳אופס׳ בשל העובדה שיוטה העפילה לכאן ולא איזה לייקרס עלובה משנות ה70׳ הם או א. רפי הבנה בכדורסל, ב. חסרי הבנה ברומנטיקה ברמה כזו שאני מרחם על נשותיהם ג. לא מסוגלים לכבד תחרות הוגנת ד. כל התשובות נכונות.
  שלישית, כנ״ל לגבי מי שרצה את סקרמנטו ולא נתן לעובדה שיוטה ניצחה את הקינגס בשלב המוקדם לבלבל אותו. סקרמנטו? פיניקס של נאש? איפה הם ואיפה מלון וסטוקטון יהיו בדפי ההסיטוריה. נאש יכול לצחצח נעליים לרכז לבן גדול ממנו בהרבה וסטודמאייר הוא אולי אבטיח אבל בטח לא מלון.
  לסיכום, יוטה תישאר בליבנו לעד, בשבילי היא תמיד תהיה האלופה האולטימטיבית וכל מי שהצביע בעד שכרון הכוח המכונה לייקרס שיבושם לו בחיים הקפיטליסטים שהא מנהל.
  ודבר אחרון, סולט לייק סיטי זה אחלה מקום!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט