קובי ויתר על הרבה כסף לחתום לשנתיים / מנחם לס

צעד גאוני או מטורף?

 מנחם לס

 

אני חושב שזה טרוף להבטיח לקובי 48.5 מיליון לשתי העונות הבאות, 2014-15, ו-2015-16. לפני שהוא חוזר לשחק ומוכיח את עצמו, ומגלה ברבים את יעילות גיד האכילס החדש שלו? אבל לך תדע מה הולך בחדרי חדרים. אולי התנאי של קובי בריאנו ללוס אנג'לס לייקרס היה "חותמים עכשיו, או אני מחפש לי קבוצה חדשה לעונה הבאה". במילים אחרות, אולי הוא שם ידו על ביצי הלייקרס, לחץ, לחץ, ולחץ, עד שנכנעו וחתמו.

החתמתו תשאיר מספיק כסף בקופה להחתים שחקן ככרמלו אנטוני, ואולי אפילו לברון ג'יימס, אבל לא ליותר.

כרמלו נשאל אמש מה דעתו על הסכמתו של קובי לוותר על איזה 8-10 מיליון בעונה הבאה, ולא לדרוש MAXIMUM LEVEL SALARY שהיתה עולה ללייקרס בעונה הבאה בלבד 32.7 מיליון – שמטרתה היתה להשאיר מספיק כסף בקופה לדוג עוד שחקן-על שאיתו קובי יוכל לקחת אליפות ששית ולהשתוות למייקל. הוא ענה: :"אין לי עכשיו קוף על הגב. אני מרגיש שאני סוחב גורילה. אני לא יכול לסבול זאת. לזה הגענו עם הניקס, אז אתם שואלים אותי על העונה הבאה? תנו לי קודם לסיים את העונה הזאת!". אבל הוא גם הוסיף, "כולם צריכים לחכות ולראות כיצד הלייקרס משחקת וכיצד קובי מצליח לחזור לכושרו!".

הוא למעשה דיבר עבור שוק שלם של שחקנים שיהיו שחקנים חופשיים בסוף העונה, כי הוא אינו היחיד שירצה לדעת – אם זה בכלל מעניין אותו – באיזה מין לייקרס מדובר בכלל. הבריאות של קובי וחזרתו להיות קובי שידענו – אם קיים בכלל סכוי שזה יקרה – יהיו גורמים לא פחות חשובים מכסף במחשבתו של כל שחקן חופשי בסדר גודל של כרמלו ולברון. הם לא יעברו לשום קבוצה – אם ירצו לעבור בכלל – אלא אם היא בעלת סכויים לאליפות.

המשכורת של קובי – 23.5 לעונה הבאה, היא בערך 40% מסף המשכורות של הלייקרס. סטיב נאש, רוברט סקרה, וניק יאנג מובטחים חוזה לעונה הבאה, וזה כסף נוסף ל-23.5 מיליון של קובי. כרמלו או לברון יצטרכו לרדת במחירם כדי לשחק בלייקרס.  פאו גאסול, סטיב בלייק, ג'ורדן פרמר, ג'ורדן היל, כריס קיימן, אקסווייר הנרי, וג'ודי מיקס יהיו שחקנים חופשיים שיצטרכו להסכים למשכורות של VETERAN'S  MINIMUM  אם ירצו שהלייקרס תחתים אותם כי אחרת הסטייה מהסף תהיה משמעותית, עם LUXURY TAX PENALTIES גבוהים, הדבר שהלייקרס מנסה לסיים.

כרמלו הודיע בפרוש: "אני אצטרך לראות כמו כולם. הבנאדם חוזר מפציעה רצינית מאד ועליו יהיה 'TO FIGURE THINGS OUT'. אני לא יודע איזה שחקן הוא יחזור להיות.אני בטוח שללייקרס ישנה תכנית והם יודעים מה הם עושים!".

אני כמעט משוכנע שהלייקרס החליטו על הצעד הזה שעשו – ו-48.5 מיליון לשנתיים עושה ממנו עדיין השחקן היקר בעולם הכדורסל – כדי להבטיח שקובי יפרוש כשחקן לייקרס. לא היה אף שחקן לייקרס כמוהו עם האליפויות והשנים באותה קבוצה. מג'יק נאלץ לפרוש בגלל וירוס ה-HIV בדמו, וקרים עבדול ג'אבר התחיל במילווקי. קרים הוא הפנים הראשיות של הלייקרס יותר מכל אחד אחר, והקהל שם לא היה מסוגל לעכל קובי כזה המסיים את הקריירה באורלנדו מג'יק, או – חס וחלילה, וחלילה וחס – במיאמי היט. אז לדעתי הסכום הענק הזה (אפילו שקובי הסכים לוותר על איזה 10 מיליון) היה שווה להם כדי להבטיח שקובי יסיים את הקריירה שלו כשחקן הלייקרס.

הנסיון לסיים את הקריירה עם עוד שני סופרסטארים (דווייט האוארד וסטיב נאש) נפל על פניו. הלייקרס מנסים לקום מהקרשים בנסיון אחד נוסף לדוג איזה כרמלו או לברון. מי יודע? אולי היו שיחות (אסורות!) ויש להם הבטחות משחקנים ככרמלו ולברון ש-"אם…אז…. את זה לא נדע כמובן.

בינתיים זה נראה לי כצעד נועז שיכול לתת ולהביא ללייקרס עוד אליפות או שתיים על קובי ועוד איזה סופר-סטאר, או צעד איום שיהרוס את הלייקרס שבמקום להקים קבוצה צעירה חדשה הם משקיעים 40% מהמשכורת על שחקן בן 35 עם 1,459 משחקים בברכיו ועם גיד אכילס שניתפר, צעד שיזכרו אותו לקלס ללייקרס עוד הרבה-הרבה שנים. 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 42 תגובות

 1. מחכה לדדי שיעזור לי להבין את החתימה
  אני כמובן בעד לחתום עם קובי אבל לא מובנת לי הפזיזות, למה לא לחכות לראות מה מצבו.
  בכל מקרה אני שמח שאני אראה אותו עוד כמה עונות
  השחקן היחיד ששווה לקום בשבילו בלילה.

 2. אני מקווה בשביל הלייקרס שכרמלו לא יוחתם בקבוצה
  שחקן כמו קווין לאב או דוראנט יכולים להמשיך את השושלת
  קובי ישבור את שיאו של סטוקטון (19) עם 20 עונות רצופות במועדון , שיא שבספק אם ישבר ( בהנחה שיקבע )
  לדעתי אם הוא יחזור בכושר סביר הוא ימשיך עוד עונה או שתיים מעבר לחוזה ,ישבור את קארים ויפרוש

 3. החוזה הזה די נועד לסתום את הגולל של מלו ללייקרס ולמען האמת אני די מבסוט מזה.

  מעדיף בכל יום קובי בן 35 על מלו בן 28.
  את הכסף שאפשר לתת למלו עדיף לנסות לתת עוד שנתיים ללאב או אולי בקיץ הבא לאולדריג'??

  אני מאמין בדבר אחד, שקופצ'אק חושב בצורה הכי לא צפויה שיש.
  התקשורת מפמפמת מלו, מלו ,מלו.
  דולן יוכל וישווה כל הצעה שנחשוב לתת על מלו ובסוף יעניק לו חוזה סטייל אמרה כדי להשאיר אותו שם.
  בכל אופן מלו זה כבר נראה הרבה זמן כמו הימור שלא שווה לקחת.

  לאב? הלוואי.

 4. מסכים עם המגיבים לפני. להשוות בין קובי לכרמלו זה לא רציני. קובי לט צריך סופרסטאר לידו. הוא צריך צוות עמוק ואיכותי. קובי הוא הסופרסטאר.
  אגב, זה גם ממצב את הלייקרס כמועדון עם תרבות ומסורת ספורטיבית שאין שנייה לה בעולם הספורט. בעולמם של הלברונים, והדוויטים והכרמלויים זה בלתי נתפס.
  מקווה שדוראנט ואוקלהומה ינהגו באופן דומה. אין לי ציפיות ממיאמי ביחס לדווין וויד. הם יעשו לו מעשה בוסטון בפירס כדי להשאיר את לברון על חוזה מקס.

 5. אף אחד לא יודע איך יחזור מהפציעה.
  כמה דקות יוכל לתרום ועד כמה תפגע האטלטיות שלו.
  הוא בפירוש כבר לא סופר סטאר, הייתי אומר שההפך
  הוא אנטי סופר סטאר, אחד כזה שיבטל, ישפיט ויהרוס את המוטיבציה של כל שחקן מרכזי אחר בקבוצה.
  לדעתי הלייקרס איתו יראו פחות טוב מבלעדיו.

 6. קודם כל נגיב פה שהאתר היה חסר ולפחות הצקנו קצת לרועי בפייסבוק.
  לעניין קובי אז האמת שאני לא יודע איך לאכול את זה,זה לא נראה צעד חכם ולי נראה שקובי בריאאנט מנסה מה שנקרא לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה,מצד אחד הוא אומר הנה ויתרתי על 10 מיליון דולר או משהו כזה,מצד שני הוא עדיין נשאר בעל השכר הגבוה ביותר ודי סותם את תקרת השכר של הלייקרס.עכשיו מה שאני לא מבין איך בן אדם תחרותי כמו קובי ודי אובסיסיבי לאליפות שישית בגדול די מוותר על זה בשביל עוד שנתיים להיות בעל השכר הגבוה ביותר,כנראה האגו ניצח ויכול להיות שכמו שMBK כתב המטרה האמיתית שלו זה לשבור את השיא של קרים.
  לגבי הלייקרס אני אומר כל הכבוד זה מועדון עם מסורת אמיתית וגם אם זה ידחה למועדון בשנתיים את שאיפות האליפות ככה מתנהג מועדון שמכבד את סמליו

 7. לפי דעתי זה היה בעיקר בשביל המותג של הלייקרס. כי בלי קובי ונניח שמלו לא בא אתה ברגע הופך לפילדלפיה זקנה…

 8. מגיע שאפו לדדי.

  כשכולנו שחטנו את דאנט'וני בכל הזדמנות אפשרית, כבר שתי עונות, הוא היחיד שהמשיך לגונן עליו ולהגיד שיש בו משהו, ושזו לא הייתה בעיקר אשמתו איך שהלייקרס נראו.

  מסתבר שהוא צדק!
  נראים כמו משהו השנה ולא פח האשפה שחשבתי!

  1. תודה אשך 🙂

   נכון שלא הייתי חלק מהעליהום, אבל האמת היא שלא ממש ידעתי או טענתי שדאנטוני טוב או רע, רק שהנתונים היבשים והנסיבות של העונה שעברה לא איפשרו לשפוט אותו כמו שצריך, ואם כן – אז הוא עשה דווקא עבודה לא רעה.

   העונה זה כבר סיפור אחר.
   הלייקרס בלי קובי ונאש זו הקבוצה עם הסגל הכי גרוע בליגה.
   נקודה.

   כל מאמן שלא רק מביא אותם למאזן כל כך מכובד, אלא גם גורם להם פשוט לשחק טוב ולהילחם בצורה כזו, זכאי לקרדיט אדיר.
   אני אפילו לא חלמתי שהקבוצה תיראה ככה ותנצח ככה – אפילו עם קובי.

   יותר מזה – מבחינת סדר משחקים, היה להם את אחד הקשים ביותר עד עכשיו מבחינת איכות הקבוצות שאיתם התמודדו.

   שאפו אדיר לדאנטוני, וללייקרס תהיה החלטה קשה מאד לגביו אם יחליטו ללכת על כרמלו, כי סביר להניח שאחד התנאים של מלו יהיו להעיף את דאנטוני.
   אם הקבוצה תמשיך ככה – קשה לי לראות את זה קורה.
   אבל בוא נראה אם הם בכלל מסוגלים להמשיך ככה…

   מה שמעניין במיוחד עכשיו זה כל הלכלוך שלאט לאט יוצא על הקבוצה של העונה שעברה ועל כמה רעל דווייט הווארד הכניס לחדר ההלבשה, וכמה זה הפריע לדאנטוני ולשחקנים.

   לדוגמה – אחרי הניצחון על הקינגס שאלו את דאנטוני על הקבוצה, אז הוא ענה שיש לו חבורה נהדרת של שחקנים שלא חושבים על עצמם, ובניגוד לעונה שעברה – אף שחקן לא רץ לחפש את טופס הסטטיסטיקה כשהמשחק נגמר…
   (וכל אחד ששיחק פעם כדורסל מכיר את אלה שעושים את זה ואיזה טיפוסים הם)

   זה רמז לאחד המשחקים בעונה שעברה כשלהווארד היו מעט מדי זריקות לדעתו, והוא רץ בכל חדר ההלבשה עם טופס המשחק ביד, נפנף אותו מול כולם, וקיטר בלי סוף…

   אבל סחתיין על האזכור אשך.
   ידעתי שיש סיבה שאתה אחד החביבים עלי כאן ! 🙂

  1. צודק. הנבואה שלך הייתה נראית לי מופרכת יותר מהפרופורציות של סרינה

   מסתבר שמומי יודע על מה הוא מדבר!

  2. מומי, הלייקרס עוד לא בפלייאוף כל כך מהר. חכה. שוווייה שוווייה! (אוי. שכחתי שאתה מדבר רק צרפתית-מרוקאית ופרסי, ולא יודע ערבית)

 9. מהלך טיפשי, הוא לא שווה את זה, היה צריך להסתפק ב-6 עד 10 מיליון. רק שלא יביאו את כרמלו כי שניהם ביחד זה בית משוגעים. אני מהמר שקיירי אירווינג ינתוב את הקאבס ויחבור אליו.

  1. אין שום קשר ידוע בין פציעה כמו של קובי לעומס בדקות משחק.

   אם אתה רוצה להתעקש – אז זה רק מגדיל את ההסתברות…

   וזה לא דאנטוני ששחק את קובי – זה קובי שהתעקש לשחוק את קובי.

 10. אלי אתה לא מבין את החתימה??…. על סמל כזה היה ראוי לשלם גם עוד 10 מיליון שחקן ענק ואם תרצה רוח המועדון לא נותנים לו לברוח ואגב אני מוותר על מלו

  1. אם קובי היה גבר, הוא היה חותם על 15 מיליון לעונה, ומשאיר ללייקרס כסף לשלם לשאר השחקנים בקבוצה היום, פלוס כוכב-על אחד שיביאו.

   1. אלי, ברצינות: כתבתי שהלייקרס שילמו לו מה ששילמו כדי להבטיח שהוא יפרוש כשחקן לייקרס. לאיזה הסבר מעל ומעבר להסבר הפשוט וההגיוני הזה אתה מצפה? הרי מבחינת כדורסל זה היה צעד בלתי אחראי לפני שראו אותן=ו משחק חודש שלם.

 11. לתומכי ומתפעלי ד'אנטוני,

  יש מאמנים היודעים להוציא מים מן הסלע אך לא יודעים להפיק יין מענבים.

  לתת דוגמאות ?
  פיל ג'קסון אכן לא יכל לאמן קבוצה כזו ולהגיע איתה להישגים הנוכחיים.

  ד'אנטוני לא יודע לאמן קבוצה טובה ולהפוך אותה לגדולה.

  השיטה שלו יכולה לעבוד עד גבול מסוים.

 12. הכל תלוי ברמת הכישרון.

  ובסגל הנוכחי – בטח זה שמשחק בלי קובי ונאש – אין מספיק כישרון.

  כשהיה לו כישרון, הוא הביא קבוצה עד לגמר המערב, ומבחינתי – גם הביא אותם לאליפות אם לא השערוריה של הורי, הספרס, וההרחקות.

  1. בחייאת ,

   היה לו מספיק כשרון בלייקרס שנה שעברה ובניקס לפני כמה שנים.

   מי שהיה אחראי על ההצלחות שלו בפיניקס היה נאש וקבוצה מותאמת

   כמו כפפה ליד לתיאוריית הריצה שלו.

 13. מה שעוצר את דאנטוני להצליח באמת זה ההגנה של הקבוצות שלו בעיקר בפלייאוף כשההתקפות ארוכות יותר, ההגנה עומדות טוב יותר מול הקבוצות שלו.

  מההצלחה עם פיניקס אני לא מסתנוור.
  היה שם את הרכז הגדול בתולדות המשחק בפיק של הקריירה שלו כשלידו על כל עמדה היו מונחים השחקנים הכי טובים לשחק עם סטיב נאש גם כן בתקופות הטובות של הקריירה שלהם.

  בניקס השקר נחשף.
  העונה כשאין לחץ והאווירה היא באמת של קבוצת מכללה ואף אחד לא מסתכל בזכוכית מגדלת+ אין האוורד המסרטן זה נראה בינתיים יותר טוב.

  אני באמת נהנה ממשחקים שלנו העונה גם בהפסדים צמודים ומעצבנים כמו אתמול.

 14. הפסדים מעצבנים כמו אתמול עלאק. הלייקרס היו במשחק רק בגלל 50% מה-3 ולא בגלל שום משחק מיוחד. תגיד תודה שלא היה 20 הפרש.

 15. גיליתי את האתר רק לפני כחודש וכשהוא פתאום נעלם, זה היה כמו שחברתי הטובה ביותר נעלמה לי. אוהבת את האתר הזה!

 16. אולי אני לא מבין משהו. אבל לקובי היה חוזה של 30 לשנה הבאה ועכשיו יש לו חוזה של 48 לשנה הבאה וזו שאחריה. נדמה לי שיש כאן תוספת של 18 מיליון ולא ויתור על שום כסף. וזה לא קשור למה שיש לו השנה.
  אז אלא אם כן פספסתי כאן משהו מהותי, קובי שיחק אותה והלייקרס לקחו סיכון גדול על שחקן מצויין אבל לא שווה יותר מ15-17 מיליון בשנה בתנאי שהוא בכושר טוב.

 17. שימי, אתה יודע כמה פעמים בקשתי מדדי לא להבטיח "בערב" כשהוא לא עושה מה שהבטיח? אני מזמן כבר לא שם לב ל-'הבטחותיו'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט