מעורב הופס ליום שני: חסרה לי כותרת לקטע מס' "1" / מנחם לס

1…(כותרת כאן לתמונת השער ולסרטון הבא):

2. סטן ואן גנדי על לברון שעבר את מייקל למקום רביעי ב-FG!

3. דנואל האוז – אחד השחקנים האלמונים שהם חשובים יותר מאשר נדמה (או ידוע) לנו!

דנואל האוז הוא אחד מאותם שחקנים שרק עכברים אמיתיים מכירים. שיחק באונ' יוסטון ומשחק ביוסטון רוקטס. משכורתו 3.8 מיליון – הלוואי עלי ועל שימון – שב-NBA היא משכורת מתחת לממוצעת..

הוא אחד מאותם שחקנים שהיה בעונה שעברה עם חוזה כפול השולח אותך ל-G או לליגה הגדולה לפי רצון המאמן. חוזה כזה הוא טוב לשחקנים מסויימים אבל לשחקנים כהאוס החוזה הוא חרב פיפיות. הוא חייב להיות בליגה הגדולה FULL TIME (מה שקורה לאחרונה) עם משכורת הוגנת לתוצרתו, כפי שאומרים החקלאים בנהלל.

הוא ניסה את מזלו, הפך לשחקן חופשי, והיום הוא עם חוזה רגיל, 11 מיליון ל-3 שנים. הוא שווה יותר, ואם הוא יחזיק מעמד עוד שנתיים, אני מאמין שהוא יוכר סוף-סוף ומשכורתו תהיה בהתאם כשיהפוך לשחקן חופשי.

תוצרתו העונה היא 10.4 נק' למשחק ב-30 דקות משחק. הוא עלה בחמישייה 29 פעמים מה-32 בהם שיחק , והוא קולע 38% מה-3!

תפקידו מתעצם כשהוא משחק עם ג'יימס הארדן והיריבה עושה עליו דאבל-טים. לרוקטס אין קלעי 3 מלבד הארדן שיכולים להעניש אותך על דאבל טים כזה, מלבד אריק גורדון של פעם. אבל אריק יותר פצוע מאשר בריא והוא נמצא בעונת פאנק של PER 6.25. הוא נון-פקטור העונה. פיג'יי טאקר ואוסטין ריברס שניהם יכולים לשים טריי מדי פעם אבל הם שניהם לא צלפי שלוש אמינים.

אני לא טוען שהאוס הפך פתאום לסטפן קרי, אבל ה-2.00 מ' הזה הוא, האמינו או לא, קלעי השלשות השני בטיבו אחרי הארדן, כי רועי ויינברג כבר דיבר על כך שכמה שראסל ווסטברוק ישליך פחות שלשות – כן ייטב לקבוצה.

אז מה אני מנסה לומר לכם? שהוא-הוא השחקן שיציל את יוסטון?

לא ולא.

אבל הוא FREAKING GOOD, מגן טוב מאד, שחקן חזק ממהסוג שנולד אלמוני וניכנס לקברו אלמוני, אבל באמצע עושה עבודה לא ראה, וחשוב שכולם יידעו על קיומו.

4. ומה קורה עם קם רדיש? (ניכתב לפני המשחק נגד הנטס בו קלע 20 נק' ב-29 דק' משחק!)

אני מבקש משימון שלא ינסה להצדיק או לבטל את בחירתו כשחקן לוטרי (בחירת 10 ע"י ההאוקס בדראפט האחרון).

הוא אחד מה-LATE BLOOMERS עם קבלות. אני יודע שהוא קולע בינתיים רק 8.0 נק' למשחק, אבל ישנם בעולם 7 מיליארד בני אדם שלא קולעים נקודה דפוקה אחת למשחק, ובטח שלא ב-NBA.

הוא אמיתי, והוא לא מנסזה להצטדק. "THEY MAKE IT LOOK TOO EASY ON TV", הוא אמר לפני משחק הערב נגד הנטס.

"להגיע מאונ' דוק ל-NBA הוא מעבר יותר קל לשחקנים מסויימים ויותר קשה לאחרים. אני מודה שלי הוא היה קשה. אבל אני מרגיש בטוח בעצמי יותר ויותר, ולראשאנה מאז התחלתי לשחק אני מרגיש בטחון לעשות את מה שאני מסוגל".

אני לא מתחיל לספר כאן את ההסטוריה של ה-2.03 מ' הזה. אזכיר רק שהוא שיחק בימישייה של ארה"ב תחת גיל 17 ותחת גיל 18, היה "מיסטר פנסילבניה בסקטבול", ובחמישייה של מקדונלד.

אז לוקח לו יותר זמן להסתגל לשחק כילד (הוא רק בן 19) בין מבוגרים. לא צריכים להזכיר לו שהוא (וטריי יאנג) היו חלק מהעיסקה שהביאה את לוקה דונציץ'. מי שלוקח את ה-31.7% שלו מהפארקט וה-25% מה-3 כדוגמה לכשלון של ההאוקס בבחירתו לא יודע על מה הוא מדבר.

קם הוא שחקן כדורסל מצויין. הדבר היחיד שהוא זקוק לו הוא זמן להתבגר ולהרגיש שייך. נראה מה יעשה אבדיה אחרי 3 חודשים ב-NBA.

הוא, קם רדיש, אמר אתמול ל'אטלנטה קונסטיטיושיון': "אני יודע מה חושבים עלי. זה לא מטריד אותי במיוחד. אני היחיד היודע מה אני מרגיש, ואני מרגיש בטחון הולך וגובר עם כל משחק. אין לך מושג מה זה ה-NBA עד שאתה לא נמצא שם. אני נמצא ב-NBA וממשחק למשחק אני מרגיש יותר נוח ומרגיש יותר בבית. I KNOW I CAN DO IT, ואני יודע שכל משחק שעובר מקריב אותי יותר ויותר לאן שאני רוצה להגיע. אני כאן להיות הרבה, הרבה שנים".

אני יודע דבר אחד על בטוח: הוא יותר אינטיליגנטי מהרבה שחקנים אחרים ב-NBA!

5. נצחון תשיעי רצוף!

6. דרוזן הפך ל-KILLER!!! (אפילו בני קבוצתו לא יכולים להסתכל על המהלך) וטורונטו? מין הפח אל הפחת!

7. נראה לי שלמלו בול יהיה בחירת הווריורס!

אגיד לכם למה הדראפט השנה – כפי שזה נראה עכשיו – הוא כל כך קשה לנבא: כי אף שחקן לא ברח קדימה ולא SEPARATED HIMSELF משאר החבורה. לכל מועמדי הדראפט השנה ישנם הרים וגבעות, עליות וירידות. לרוב הנבחרים הראשונים ישנן חולשות בולטות.

נכון להיום, אם אטלנטה בוחרת ראשונה היא תבחר אחד מ-4 או 5 שאני חושב עליהם, אבל אני יודע דבר אחד: בגלל טריי יאנג היא לא בוחרת בלמלו בול. הם שניהם אשפים ואתה לא יכול שיהיו לך שני אשפים באותה קבוצה.

מה שמכריח אותי להגיע למסקנה שהווריורס הבוחרת שנייה תיבחר בלמלו, ה-1.97 מ' עם אחת מיכולות המסירה המעולות מכולן.

הוא כוכב והווריורס רוצה כוכב למלא את נעליו של קווין דוראנט. לא ביכולת – דוראנט שחקן שונה לחלוטין מלמלו כמובן – אלא בהילה ובטאראראם שהוא מביא איתו. למלו יביא איתו את ה-ATTENTION שהווריורס איבדה.

למלו הוא כוכב נוצץ אבל אין לו קליעה, ועם סטף קרי וקליי ת'ומפסון קליעה הוא הדבר האחרון שהווריורס זקוקה לו. למלו מנסה לקלוע באוסטרליה ממרחקים שאסור לו לזרוק מהם, אבל הוא מתעקש לזרוק לבנים ובאוסטרליה אין מי שיאסור זאת עליו. בווריורס הסיפור יהיה שונה.

חישבו עליו כראז'ון רונדו גבוה. זה למלו. הוא הכוכב הצעיר שהווריורס חייבת להמשיך בשושלת!

8. קיירי אירוינג חזר לעשות שיא קריירה באחוז קליעה מהפארקט למשחק – 90.9%!

9. לא כתבתי לכם (למעשה זה היה בתגובה לפריוויו למשחק) שכשמיאמי מגיעה למדיסון סקוור גארדן, משהו מיוחד מעורר את הניקס וקהלה? סיפור מוכר וידוע.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 55 תגובות

   1. מנחם
    מתי ראית סרטון של שחקני הבאקס לאחרונה?
    יאניס לא עוזב את מילווקי גם עם 3 קרי יציעו לו חוזה מקס בג"ס.
    טוב לו עם האיילים והוא נשאר שם, אז תתרגל, אני כבר השלמתי עם זה.

 1. מנחם זוכר שהעלת פה טורים שדיון וויטרס יהיה כוכב? רדיש היא טיפש שחקן עם 0 איקיו ובינינו דוק? היכולות שלו זה לא משהו לספר לחברים של בזכרון יעקב.
  אמרתי לכם כבר ערב הדראפט התקרה שלו זה דיון וויטרס. זה לא שחקן שיהיה חלק חשוב בקבוצה נורמלית. ינדוד מפה לשם אחרי שההוקס יתייאשו ממנו. יגיע בטח לניקס או לפליקנס ואז אולי יעשה גוש גקסון.
  אגב אני מוכן לתת אותו בכיף על נוקס שיפרח בהוקס. דוק האם אתה נותן לי את קווין נוקס על רדיש?

  1. ראדיש עוד יפרח, יש לו תקרה גבוהה מאוד, אני רואה בו פול ג'ורג צעיר, לא כל שחקן פורץ שנה ראשונה, יש לו תסט כישורים להיות כוכב.
   בערב הדרפט סימנתי אותו יחד עם קולבר וייט ודאמוביה כבחירות המועדפות שלי שהפילקנס צריכים לקחת.
   אני עדיין מאמין ב 4 האלה, אחרי זאיון ומוראנט בלי ספק.

    1. קודם כל מחמיא שאתה זוכר את מה שאני אומר.
     לא תמיד כישרון מספיק, תלוי איפה נפלת ואופי של שחקן.
     ג'וש ג'קסון הוא פיספוס ענק שבגלל בעיות תנהגות לא מומש.
     במבה עדיין צעיר, עונה 2 שקבוצה שלא באמת נותנת לו הזדמנות.
     הזמן יגיד אם צדקתי או לא, מה לגבי לונזו ואינגרם הפלופים שאמרת שלא יצא מהם כלום.
     אינגרם עוד שנייה אולסטאר ולונזו מתחיל להראות כמו כוכב.

     1. לא יודע איזה כוכב לונזו ובדרך לאיזה כוכבות מדובר אבל בסדר…
      אינגאאהם? בדיוק מה שאמרתי לך תקרא את התגובות בטרייד של דיוויס.
      כוכב שיוביל לנצחונות הוא לא. אולסטאר? רק במזרח

   1. הוא מוכר חרא בסיטונאות כבר שנים אף אחד לא מאמין למילה שיוצא לו מהפה, והוא כבר שנים המאמן האוברייטד מכולם שגמר את הסוס

 2. תודה דוק.
  .
  הכותרת שאתה מחפש היא "טיזינג" .
  .
  רדיש הוא וואחד סימן שאלה אבל בניגוד לידידי המלומד – יודע כל שמעליי (אלא אם כן כבר הגיבו לו ואז הוא לא ישר מעלי) – אני חושב שהוא כן יכול להתפתח ואף להיות שחקן מוביל בליגה במידה והקליעה תתייצב (שזה חתכת סימן שאלה אבל לא חסרים דוגמאות לשחקנים שהתחילו מאוד מאוד חלש והצליחו בהמשך) יש לו ידיים זריזות והוא חוטף מצוין יחסית לרוקי (הלילה היו לו 5 חטיפות) ויש לו אתלטיות משובחת.

   1. חחחח גדול. שמעון אני מציע שתמצא תירוץ הזוי ככל שיהיה על מנת למחוק את הפוסט הזה בתואנות שונות.

    1. למה למחוק,? כל הכיף זה לראות את הפאדיחות והדברים הנכונים. הייתי שמח אם עוד אחרים היו מעלים בלייב בזמן אמת את תחסיותיהם אבל אנשים פה מתביישים.
     היו כמה אמיצים ששמו תחזיות בתגובות.
     אגב לוני ווקר עוד יהיה כוכב גדול פופ הורג אותו בספרס. ונוקס? מסכן נפל לניקס אבל בשום מצב הוא לא היה טוב מלוקה פאדיחה שלי.

     1. זה היה בציניות שמעון. לגבי נוקס ולוני ווקר – בהחלט יכול להיות השאלה היא למה אתה לא נוקט את אותה מידה של סייגים כאשר אתה אומר הפוך. נגיד עם רדיש שהוא עדיין לא בשל לחמישייה וזה קשה לשחק בכזה לחץ עבור שחקנים מסויימים כשהם כל כך צעירים..

   2. גיא אתה זוכר מה רשמת על לונזו בול ובן סימונס? מה אני רשמתי על וויגנס טייטום … כולנו טועים זה חלק מהכיף בלהביע דעה. מישהו בעולם האמין שקוואי לאונרד יהפוך למה שהוא היום? יאניס?
    .
    אני גם לא מתלהב מרגיש ולא בגלל הליגה עוד בעונה שעברה הוא איכזב בענק בדיוק, הוא התקשה להתבלט כשזאיון לצידו.

    1. אני בהחלט רשמתי המון שטויות בעברי. ועוד ארשום כאלו בעתיד. ההבדל הקטן הוא ש-
     א. אני לא קובר שחקנים טרם זמנם, כעיקרון.
     ב. אני לא פותח תגובות שלי עם "אמרתי לכם כבר ערב הדראפט…"

     1. אתה קובר שחקנים אחרי שהם מתו היית צריך 4 עונות בשביל בנדר את מה שכולם ידעו ערב הדראפט.
      אני לא מקבל מיליונים יש אנשים שמקבלים מיליונים על טעויות יותר מביכות כמו למשל לונזו בחירה 2 😂😂😂

    1. אז פשוט אל תנפנף ב"אמרתי לכם" ותשמור את התכריכים בארון לשעת הצורך אבל לא כל עוד הבנאדם חי ומתפקד.

     1. אתה יודע בכמה כן צדקתי? למה אתה לא מביא אותם?
      אני אוהב לומר דברים בזמן אמת מתי שסה קובע ולא בדיעבד זה כל הקטע. חבל שכל דראפט לא מוכנים לעשות פה פאנל חברים עם תחזיות ספציפיות. רק רועי עשה כמדומני ונתן ציון 4 להוקס על הבחירה בפלופ יאנג. השאר מפחדים. מה יש לפחד? אף אחד לא יכול לטעות יותר מהמנגרים בליגה בכל מקרה אז אנחנו במצב טוב.

      1. רגע אם אני לא קובע בפסקנות ומרשה לעצמי להגיד שאני לא יודע זה נקרא לפחד? זה לא פשוט נקרא חוסר וודאות וחוסר כלים אמיתיים להעריך דבר שאין לי מושג (וכנראה גם שלטובי המוחות אין מושג) איך להעריך אותו? אני יכול לשער וזה לרוב מה שאני עושה. – אחר כך גם אם אני צודק אני לא חושב שאני יכול להתגאות בזה כי זה יותר ניחוש מאשר הערכה מושכלת בלא מעט מן המקרים.

      2. ברור שזה ניחוש חגי החיים זה ניחוש ומזל. אם הכל היה ידוע…
       ובסוף יש שורה תחתונה והכל נמדד באחוזי הצלחה לאחר הניחוש

      3. רגע אתה רוצה להגיד שאתה מסתמך על מדדים מומצאים כמו אחוזי הצלחה?
       חחח, איש מחשב…

      4. קרעתי אותי עם ההשוואה לג'יאמים של הליגה…

 3. אגב חגי תסתכל איזה יופי פגעתי בדראפט הזה בטופ 10 שלי. למעשה כנראה חוץ מגרן גקסון במקום נוקס אני שלם עם העשירייה הזאת כעשר הכי טובים בדראפט.
  נוקס תותח הבעיה שלצערי הוא נפל למקום כמעט הכי רקוב בליגה ויקבר שם למוות.
  אגב אם אתם מחפשים פאדיחה הכי גדולה שלי זה דניס סמית בחירה 1 ופולץ 2. הרבה יותר מזה.

  1. שמעון אני ממש לא מחפש טעויות שלך – ברור שכולנו טועים ומן הסתם גם לא בהפרשים גדולים אחרת היינו עובדים בליגה בתור ג'רי ווסטים למיניהם. הבעיה היא בפסקנות/ נחרצות/ החלטיות שהדברים נאמרים.
   אני אומר שזו בעיה – זו לא באמת בעיה.. אבל זה פשוט עושה חשק להטריל אותך – ויש לציין שאתה לוקח את זה ברוח טובה.
   לגבי הבחירות שלך – שמת לרוב את מי שנבחר גבוה חוץ מווקר לדעתי. מן הסתם יצליחו יותר. אבל אנחנו לא נדע באמת עד שהחבר'ה האלה ירוצו איזה שנתיים שלוש בליגה ואז נוכל להעריך טוב יותר.

 4. חגי כימרדיש פשוט גרוע כמו שבנדר גרוע רואים את זה. איו קיו לא משתנה בגיל הזה. שהוא יהיה וויטרס גיא יגיד לי שחקן לגיטימי בליגה 😂
  מה אתה חושב שרדיש יגיע לאיזה רמה תגיד לי

  1. כמו שרשמתי לך למעלה – אני לא יודע. אני רואה שחקן אתלטי בטירוף שהוא ילדון בן 19 ששיחק לדעתי פחות מ30 משחקים עד כה, ונזרק ישר לחמישייה בקבוצה שכולה צעירה. זה מה שאני רואה. אני גם רואה קליעה בעייתית, ולקיחת זריקות בעייתית עם דרגת קושי מאוד גבוהה לכל שחקן, ובטח שלרוקי.
   אז אני לא יודע לאן זה יתפתח. אם הקליעה תתייצב על 35% ומעלה מהשלוש וקבלת זריקות טובה הוא יכול להיות 2 WAY מדהים. אם לא, אז הוא יכול להיות וויגינס/ וויטרס משונמך. להגיד מכאן שאני יודע בוודאות או אתה יודע בוודאות לאן זה ילך זו פשוט הזיה שמעון. אין לנו את היכולת לחזות את זה (אפשר לנחש אבל זה ניחוש כמו כל ניחוש – וזה ההבדל מתחזית מבוססת)
   לכן כשאתה מנפנף ב"אמרתי לך", זה זמן טוב להיזכר שהערכת/ ניחשת עוד דברים שבחלקם צדקת יותר, בחלקם צדקת פחות ובחלקם טעית לגמרי. ההבדל היחידי בנינו הוא שלאינטואציות שלי יש מבחינתי יותר אופי של ניחוש ואתה חושב שלאינטואציות שלך מבחינתך יש יותר אופי של נבואה. בשאר אנחנו די דומים.

   1. הלוואי שיהיה וויגינס. אם יצא וויגינס שיחק אותה וההוקס!שיחקו אותה. וויגינס זה בכלל בארט שגם עליו אני מרחם נפל לניקס יהי זכרו ברוך.
    ההבדל בין וויגינס לוויטרס עצום!!!

 5. מנחם תודה. טורנטו במאזן טוב מאוד ביחס לכמות המשחקים ששחקני חמישייה כולל השחקן שאמור להיות הבכיר שלהם סיאקם החמיץ…רחוקים מאוד מהפחת…
  כשהם בריאים מסוגלים לעשות שוב גמר אזורי.

  1. נכון על מה אני אגיב אם לא ראיתי דקה במכללות? אם שגא לא בחירה גבוהה ואתה בוחר עשר שחקנים…
   טוב יוצא לעבודה. נמשיך בפעם אחרת את משחק הכובעים

 6. סתם משהו מצחיק שראיתי בדיון בערב הדראפט ביני ובין אדיסו

  אדיסו:

  כולם או הרוב מפרשני ארה"ב קוטלים את אר ג'יי בראט ומשווים אותו לכרמלו אנתוני בסגנון המשחק (עוצר התקפות ומחרבן בקלאצ') אבל לדעתי הניקס סופסוף בחרו נכון אחרי שנים על שנים מאז פט יואינג (עם הבלחה של פורזינגס) של נפילות.

  נ.ב-
  קראתי באחת התגובות שלך שצוחק על אין הגנה של ניו אורלינס ולדעתי אתה טועה בענק.
  לניו אורלינס יש את הבאק קורט ההגנתי הטוב ביותר אחרי זה של ס"א בנוסף לזאיון שלדעתי יהפוך לאחד המגנים הגדולים ביותר בליגה (יכול להגן על כל עמדה) ככה שלניו אורלינס יש 3 מגנים מטורפים בחמישייה (בתקווה שהולידיי נשאר בקבוצה).
  מה שחסר להם זה קלעים.

  אנכי: לונזו בול לא מגן טוב. אז תוריד את זה ל-2. קשה לי להאמין שציון יהיה מגן עלית כבר בעונת הרוקי שלו. הולידיי יוטרד, זה רק עניין של זמן אבל נניח שהוא נשאר נשארת עם מגן אחד. תוסיף לזה את פילוסופיית גנטרי של אל תשמרו רק תרוצו למעלה והגנה זה הדבר האחרון שתראה שם. נראה העונה. חוץ מזה שאני לא רואה מצב בו לונזו הנגר אפילו שורד עונה שלמה בלי פציעה

 7. מנחם איזה מעורב מעולה. כל הכבוד.
  .
  דה רוזן wtf? מדהים.
  הספרס ניצחו בשבןע וחצי האחרון את מילווקי, בוסטון, טורונטו. וביום א' ב-22:00 יש להם את מיאמי…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט