אירועי דיומא – 21.07.2019

היום: קטע הטיפוס האחרון בפירנאים של הטור דה פראנס

כדורסל / עידן ארווץ

גמר אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 20

20:30, 5SPORT: נבחרת ישראל עד גיל 20 – נבחרת ספרד עד גיל 20 – זו השנה השלישית ברציפות שהנבחרת הישראלית עולה לגמר אליפות אירופה, והשנה האליפות גם מתקיימת כאן, בתל אביב. לפני האליפות אף אחד לא נתן לנבחרת שלנו סיכוי, והפסימיות התגברה עוד יותר לאחר ההפסד במשחק הראשון לסרביה. אבל ישראל, כמו ישראל, וכמו כל קבוצה של אריאל בית הלחמי, בחיים לא מוותרת. את שלב הבתים סיימה ישראל עם מאזן 1:3, כשההפסד היחיד היה לנבחרת סרביה, נבחרת שהגיעה לישראל כאחת הפייבוריטיות הברורות לזכות בזהב, שאתמול ירדה רשמית לדרג ב'. בשמינית הגמר, ניצחה הנבחרת בכחול לבן את מונטנגרו בקלות. כשהגיעה הנבחרת לרבע הגמר, הרבה אנשים עצרו לנבחרת הצעירה את המסע, לאחר שראו שהיריבה תהייה נבחרת ליטא. ליטא, שהייתה גם כן אחת הפייבוריטיות הברורות, גם הובסה על ידי ישראל בשלב רבע הגמר, ובחצי הגמר ישראל ניצחה את צרפת. היום, הנבחרת הישראלית יכולה לעשות היסטוריה ולזכות בבק-טו-בק, לאחר שגם בשנה שעברה זכו בגביע ובמדליית הזהב. עידו יצחקי העלה פריוויו לכל היום באליפות. אל אל ישראל!

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 15

קטע נפלא, בלתי צפוי ואינטנסיבי היה קטע 14 לטורמלה. ההיסטוריה של הטור ערבבה ישן וחדש, מתחרי GC נפלו כמו זבובים, ומעל לכל זהרה האומה המארחת. רמז למה שיקרה בהמשך קיבלנו עם ההתפרקות המסיבית של רומאן בארדה, עוד לפני העליה לטורמלה, התפרקות שעלתה לו באיבוד של כעשר דקות. תחילת העלייה לטורמלה כבר גבתה שני קורבנות נוספים בדמות אדם ייטס, כשבעקבותיו התפרק דן מרטין. אח"כ קיבלנו את הקטע הביזארי של היום, בו קבוצת מוביסטאר הכתיבה את הקצב מלפנים, והתוצאה – התפרקות של נאירו קינטאנה, המוביל של הקבוצה ב-GC עד לנקודה זו. אכן טקטיקה מעניינת של הקבוצה הספרדית. הקצב מלפנים התגבר ככל שנקפו הקילומטרים, כשמלפנים ראינו הכתבת קצב ע"י כוחות בלתי צפויים כיומבו ויסמה של קרוויזויק וגרופמאמא FDJ של פינו. כאן ראינו כבר את ריצ'י פורט ואת אנריק מאס נושרים מהקבוצה, ומעט אחריהם את יאקוב פוגלסאנג. התקפה של מאני בוכמן הגרמני בקילומטר האחרון גבתה את הקורבן הכי פחות צפוי של היום – גראן תומאס, מה שגרם לוולשי לאבד 36 שניות לבסוף. שם אחד שלא נזכר עד כה מתוך הנושרים הוא המוביל ז'וליאן אלאפיליפ, שהחזיק מעמד עם חבורת החוד, היכן שמטפסים טובים ממנו על הנייר נשרו מזמן. אלאפיליפ הגיע לכיוון קו הסיום עם חבורה מדוללת שכללה את קרויזוויק, פינו, בוכמן, לאנדה וברנאל (שלא סייע לתומאס), ואז שיגר פינו את המתקפה המכריעה. הצרפתי ברח לחבורת החוד, והמשיך לעבר הניצחון בקטע. הניצחון של הנסיך למוד האכזבות הוא השלישי שלו בטור, והוא בהחלט נראה בכושר מצויין. מאחוריו החגיגה הצרפתית המשיכה עם אלאפיליפ שתפס את המקום השני, בעוד מפגן מעורר השתאות של המוביל במירוץ, בעוד שקרוייזויק השלים את הפודיום. כך שבתום היום הסוער ביותר עד כה, קיבלנו עוד הגדלת פער של אלאפיליפ בראשות המירוץ, כשאחריו תומאס (2:02+), קרוייזויק (2:14+), ברנאל (3:00+), בוכמן ופינו (3:12+), אורן (4:24+), פוגלסאנג (5:22+), ואלוורדה (5:27+) ומאס (5:38+), .

*המלצת צפייה* קטע 15, האחרון לפני יום המנוחה השני, הוא הקטע המסיים של המירוץ באיזור הפירנאים. גם כאן נקבל סיום בעלייה, אך הוא יהיה השלישי בסדרה של שלושה טיפוסים קשים ודומים מדרגה 1 (הלפני אחרון למור דה פגר אף מזכה בזמני בונוס). בניגוד לסיום המוכר בטורמלה, הסיום כאן בפראט דאלבי מופיע בפעם הראשונה במירוץ. אחרי אתמול, כמה שאלות קיבלו תשובה ניצחת, בעוד שכמה אחרות נפתחו מחדש. בגזרת התשובות שניתנו, הרי ששאיפות הטור של מתמודדים כקינטאנה, פורט ואדם ייטס ספגו אתמול מכת מוות, וגם למתמודדים כפוגלסאנג ומאס יהיה קשה מאד לצאת מהבור הנוכחי. בגזרת השאלות הפתוחות עולה וצפה שאלת קבוצת אינאוס: האם תומאס רק סבל מיום רע, או שמדובר בתחילתה של מגמה? כנ"ל לגבי הקבוצה כולה, שאת חוסר הדומיננטיות שלה אנו לא רגילים לראות. ומה עם ההיררכיה בתוך הקבוצה, בכל הקשור לתומאס וברנאל? אשר לאחרים – האם פינו ימשיך בגישה האגרסיבית שמעלה אותו בסולם ההובלה במירוץ? האם המתחרים שמתחת לראדאר כקרוייזויק ובוכמן ימשיכו בטור המצויין שלהם? ומעל לכל – האם האגדה שנקראת ז'וליאן אלאפיליפ תמשיך להיכתב לנגד עינינו? כמה מהתשובות לשאלות אלה ודאי נקבל היום, במה שמתפתח לאחד הטורים הטובים שאנו מקבלים בשנים האחרונות. שידורים ביורוספורט ובספורט 5 ב-14:20.

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 87 תגובות

 1. תודה פאקו!

  נראה את מאס רוכב לאלפליפ? אתמול אלפליפ לא נראה כמתאמץ מדי וכל הזמן רכב סופר טקטי – כמה שיותר בתוך קבוצה גדולה של רוכבים אם אפשר ואחר כך מתחת לזנב של תומאס.
  תומאס עכשיו צריך להתמודד עם התגית של הפייבוריט – הרבה יותר קשה משנה שעברה, שאמנם הוא היה נהדר אבל לעניות דעתי לא היה זוכה בלי פרום והפחד שפרום מייצר בשאר הרוכבים.
  היום כבר נראה את אינוס מובילים רוב היום כי למוביסטאר אין סיבה יותר להוביל אני מניח?
  ונראה לי שדומלאן שובר את הטלוויזיה – הוא בטח מרגיש שהיה לו קל יחסית לזכות פה.

  1. ברור שמאס ירכב עכשיו עבור אלפיליפ. לא נראה לי שזו שאלה בכלל.
   צריך לזכור שההכנה של תומאס הייתה רחוקה מלהיות אידיאלית עם פציעה פחות משלושה שבועות לפני הטור.

  2. מי ששובר את הטלויזיה זה רוגליץ׳. אם היה מקבל כזה סיוע מקבוצתו בג׳ירו, הוא היה זוכה בוודאות. דומולאן דווקא לא כל כך בטוח. הנג"ש בטור הזה פחות דומיננטי, והקבוצה שלו עוברת טור מהבלהות.

  1. אני לא סותר אותך, אבל כן מוסיף שעל האיזואר+גלבייה אפשר להפסיד 5 דקות ולא תרעדנה אמות הסיפים.
   ורק לחשוב שבשנת 2010 זה קטע שכלל גם את אנגל וגם הסתיים בעליה.

  1. כולם לוקחים .
   ושאף אחד לא יספר כי סמים הם תכשירים לאסטמה….
   אך יש תמורה לאגרה , אני מתכנן לרכוש שילדת קרבון, הם לא סתם רוכבים ..

   הם רוכבים כדי שאקבל חשק לשפר את האופניים שלי.
   מי שרוצה הוכחות שלחתי לחבר צוות הוכחות..
   אם ירצה יפרסם…אם לא יפרסם אז אלה פיליפ יאלץ לנצח את הטור….
   אם לא יתפרק היום…

 2. כל רוכבי הדירוג הכללי שנשארו מאחור עד היום בבריחה עכשיו.
  אם לא היום אז מתי …?
  מתחיל להזכיר את הבריחה ההיא של קונטאדור את קינטנה שתפסה את פרום לא מוכן….בוולטה ההיא ..

 3. התחילו תחרותיות השחייה באליפות העולם במקצועות המים.
  יש שידורים בערוץ הספורט.

  כמו כן, היום בשעה 16.00 יש שידור של היום השני בתחרות האתלטיקה בלונדון במסגרת סבב ליגת היהלום.
  שידור ישיר בערוץ ספורט 1.

 4. 3 דקות …זהו הדבוקה הניםה דגל אדום…או אולי לבן…
  המובילים מנסים לשמור כוח להתקפות שעומדות להגיע מאחור ,קינטנה צקבל כארד בלאנד …להתקדם בדירוג.

 5. האתר מציג יךהנאת רוח הגב הצפונית 20 קמש.
  בהמשך המסלול( האתר מציג את המסלול והמיקום הנוכחי במפה רייס סנטר בתפריט ביחרו לייב טראק , מאפ ,) מסתובבים לכיוון הטיפוסים צפונה שם הרוח תהיה רוח פנים
  המוציאהנאת העוקץ מהיתרון המספרימשל הדבוקה.
  העוקץ עלול לעלות בעוד 4 דקות וזהו בדיוק המספר שקינטנה צריך .
  לכן קוויק סקיי ולוטו ינסו לרדוף בכל הכוח בהמשך ,ואז כאשר ינפחו את נשמתם כאשר
  מוביסטאר הפעם לא מתנדבת להכניס עבורם את הראש לגיליוטינה ,יגיעו ההתקפות על הצהובה פלוס תומאס ברנל גם מאחור .
  אחלה קטע ,היום תענוג .

   1. לא חושב. בטח אם יתקפו אותו היום כמו משוגעים, וזה בהחלט יכול לקרות (בפרט שרואים שמאס לא שם כדי לעזור). חוץ מזה מדובר במטפס לא רע. אם הוא מתפרק עכשיו (כשפאקינג ויוויאני עוד נמצא שם כדי לעזור), אז כנראה יש לו בעייה רצינית יותר.

   1. אכן כתבתי, אבל לא מדובר על זה כאן. רוכבים חזקים כמו קביאטקובסקי וקסטרובייחו (ואתמול גם פולס) מתפרקים בשלב הרבה יותר מוקדם מהצפוי. לא ממש קשור לפרום.

    1. חייב להגיד שנראה לי קשור לפרום. פרום היה הזה שלא מתפרקים בשבילו. זכור לי איך בttt הוא היה עובר אחורה לעזור לחמישי. זה מה שלברון גורם לאחרון השחקנים לעבוד בשבילו. גדולה של הגדולים ביותר

     1. לצערי אתה צודק.
      הם מפחדים מפרום ומעריצים אותו בו בזמן ,כולם שם להוציא הצכי ומיקלה לנדה היו שפוטים של פרום.
      ורק השניים הללו הירשו לעצמם לתקוף את.פרום ולכן
      הקבוצה דאגה להרחיקם מהר …

 6. א. לאן נעלם ברנאל? לא בדבוקה ולא ברכיבה…
  ב. תזכירו לי מי השדרים – איזה אקרמן אחד ועוד מישהו. מה התפקיד והרקע שלהם?

  1. וגם הוא בפיגור של שעה ועשרים, רק מראה כמה כוח צריך בשביל להתמודד (או לזכות אם אתה פרום) בשני גראנד טורס רצופים

   1. לא ממש …
    סיימון מטפס על,אך עוד לא רוכב גראן טורים טןב למרות הוולטה שניצח .
    קשור לנסיון ולקבוצה לא רק לכוח.

 7. General classification after stage 15

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 61:00:22
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:01:35
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:47
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:01:50
  5 Egan Bernal (Col) Team Ineos 0:02:02
  6 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:14
  7 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 0:04:54
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:05:00
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:05:27
  10 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:05:33

  איזה טור צמוד

 8. אני רואה כל פעם לא בלייב. לי נראה שאפשר לראות את הגדולה של פרום. כלום מזה לא היה קורה אם הוא היה שם. אינוס היו הרבה יותר חזקים, כי אתה חזק יותר שאתה עוזר לאגדה, וכל השאר הרבה יותר פחדנים. רק מזכיר כמה האיש הזה הוא אחד הטובים אי פעם.
  אחלה טור. פשוט אין מצב לדעת מי ייקח (תארו לכם שבשלב הזה פרום היה איפשהו בעשר הראשונים, בעיקר אחרי הגירו שנה שעברה)

  1. הבנו את הסגידה לפרום וללברון בסדר…
   יש באתר הזה גם כמה שעשו טקסי וודו נגד לברון ..
   אני מתחיל לחשוב כי מישהו בלבל בובות שיקוצים ,ופרום יצא נפגע….

כתיבת תגובה

סגירת תפריט