היש מצב שקוואי השתקן הוא הפיקח והממזר מכולם? / מנחם לס

היש מצב שקוואי יותר "SMART" מכולם?

אז היום היה לי יום די עסוק עם חיפוש דירה באטלנטה – כן, הבת אפרת והנכדות עומדות על כך שנעבור לעיר של סקרלט או'הרה ב'חלף עם הרוח' להיות לידם בשנות ההתבגרות שלנו.
*
נראה. עובדים על זה.
*
אבל בינתיים, בנסיעה הביתה, פתאום נפל לי האסימון: היש מצב שקוואי לינארד, שבא לי לכנותו 'THE TURTLE' – קוואי 'THE TURTLE' לינארד -הבנזונה הזה משחק אותה 'שתקן' 'TURTLE' (צב), ואפילו 'מטומטם', בשעה שהוא עושה מה שהוא רוצה בליגה, ומנווט את דרכו בצורה כזאת שגדולים וטובים ממנו כמו מייקל ג'ורדן או לברון ג'יימס  לא יכלו לחלום אפילו על עיוותים גאוניים כאלה?
*
היש מצב שהוא החזיק את כל הליגה באשכים, לחץ מתי שרצה, באשך שרצה, ומהצד שרצה?
*
הוא בחר לעזוב את הספארס ולהיעלם לא רק מהעיר (סן-אנטוניו), ומהסטייט (טכסס), אלא מהמדינה כולה (ארה"ב) ולשחק בקבוצה נחבאת אל הכלים שם יוכל לתכנן את משחקיו, ימי המנוחה, שעות המסאג', ושעות המדיטציה.
*
שם, רחוק מכל עין בוחנת, הוא תיכנן כל צעד ושעל עד שזכה באליפות ה-NBA, בתואר ה-MVP, והכל כשהוא מסיים עם הגוף הבריא, הנינוח, הרגוע, והשאנן מכולם. והוא אולי השחקן הראשון בהסטוריה שבא, לקח אליפות, עזב, ואיש לא בא אליו בטענות!!!

*

הוא גם נתן לכולם לאכול אותה. הוא נתן לשמועות לפרוץ שחקים ולהעצים כמו מים הגואים מסכר פרוץ. שיחשבו שהוא עובר ללייקרס…שיחשבו על המעבר לניקס…לנטס להתחבר לדוראנט וקיירי…שיחשבו על הבן הנאמן שהחליט להישאר בטורונטו…

ואז הוא לא רק שבוחר בקליפרס, אלא מביא איתו את פול ג'ורג', ומשכנע את הפורוורד הזה שאמר שוב ושוב שהוא (ומשפחתו) "מצאו את הבית שתמיד חיפשו" באוקלהומה סיטי, ושם הוא "רוצה לסיים את הקריירה" לבוא איתו לקבוצה שלא היה אחד בעולם הכדורסל שהזכיר כאפשרות לפול ג'ורג'.

כשנודע שבחירתו היא הקליפרס, ושהוא מביא איתו את ג'ורג', רעדו הסיפים, כמו שאומרים החברים שלי מדימונה. בצ'יק הוא עשה מהקלוב המפסידני הזה שהתחילו להאמין שלעולם לא ייצא מבור הצואה – את הקבוצה החזקה ביותר בליגה.

אפילו סילבר ושאר הגנגסטרים ב-NBA חוגגים כי קוואי השתקן וחמוץ הפנים גרם פתאום ללוס אנג'לס להפוך לבירת הכדורסל של ארה"ב, עם דרבי שמעולם לא היה כמוהו בעיר המלאכים. היחיד שמתאבל ומיילל הוא לברון כשלפתע קוואי לקח את מקומו כדבר הגדול של אל.איי.

התאמינו שקוואי, במו פיו ובהודעה קצרה אחת, עשה מעצמו כוכב גדול מלברון? הוא עשה מלברון OLD NEWS. והבריחה של דוראנט השכיחה בכלל את הלוחמים שלאס ווגאס עשתה לה טובה כשהעמידה אותה במקום ששי במערב.

קוואי, במו ידיו – יותר נכון במוצא פיו, "קליפרס", גרם שוויון ב-NBA כפי שלא היה איזה 20 שנה. הוא עצמו רומם את ה-NBA מליגה של קבוצה אחת או שתיים לליגה פתוחה לכמה וכמה קבוצות, אבל שהקליפרס היא ראש החץ שלה!.

בלי לדבר הרבה, בלי לדעת קלקולוס – קלקולוס? למה שלא תדבר איתנו על 'שורש מרובע', דוק? – השתקן הזה עשה יותר עבור ה-NBA מכל שחקן או מאמן ברבע המאה האחרון.

מרגע בריאת העולם, הקליפרס היתה בצל של הלייקרס. קוואי 'הצב' – יותר מכל דבר אחר שניסו הקליפרס ובעליה לעשות – בחוכמתו ובאינטיליגנציה הרבה שלו הפטיר "קליפרס", ובהפטרת מילה אחת תיקן סדרי עולם.

הלייקרס שכרו את מג'יק…הביאו את לברון…הביאו את אנטוני דייויס…

קוואי לינארד בעצמו הביס את כל השמות הגדולים ועשה מהקליפרס מועמדת לאליפות.

אז אולי הוא שקט, אבל אני מתחיל להאמין שמאחורי מסך השתיקה נמצא מוח חד כתער. כמו שעשה מטורונטו אלופה, הוא יביא את הקליפרס לגמר ה-NBA, ואז ייקח אליפות.

הוא שירטט את דרכו…

הוא תיכנן את מעשיו צעד אחרי צעד..

הוא בישל את כל הסצינה….

הוא הוכיח לי שהוא איש מזימות שהאובייקט והמטרה שלו היו ברורים כבר לפני שנתיים כשהינדס את כל המריבה המסתורית שלו ושל פופ…

היתה לו מגמה, והוא ידע את מחוזו ויעדו הסופי…

והוא הגיע אל המטרה!!!

אם זה לא עושה ממנו את החכם, פיקח, תועלתי, וממזר בן ממזר יותר מכולם, אז מאומה לא יעשה.

היה זה TEXTBOOK של ערמומיות, קור-רוח, IQ, ויכולת מיוחדת לסתום את הפה ולתת לכולם לקשקש.

לא רק זאת. אלא הוא הצליח אפילו להישאר הגיבור והגואל של טורונטו לנצח בלי שהשאיר שונא אחד בטורונטו!

וואי, וואי, וואי. איך איך איך. כיצד 'הצב' שיחק אותה!!!

 

 

</

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 71 תגובות

 1. ברור קוואי הוא שיקוץ מהרמה הגבוהה ביותר, אבל הוא עובד בדרך שונה מלפלופ, לברון עובד דרך התקשורת בגיוס שחקנים בפאסיב אגרסיב ידוע לשמצה, קוואי שותק ובנתיים מנסה לשכנע כל כוכב בליגה שיסכים, הוא סיכם עם הקליפרס עוד בפברואר , ניסה למשוך את קיירי דוראנט כשראה שמשם לא תבוא הידוע החזיק את הלייקרס באשך שמאל באוויר אמר לאף אחד לא לדבר או שיפגעו הסיכויים בנתיים השוק התרוקן ואז משך את גורג כוכב תחת חוזה שרק נחתם תוך יריקה בפניה של אוקלהומה ותרבות הספורט והכניס את הלקרדה ללברון גאון. (לקח את המעבר של לברון ובוש צעד קדימה )

   1. חחחח בול קייזר סוזה. זה כינוי חזק יאללה מתעלה אפילו על הסייבורג.

    בטח שהוא תכנן הכל מל. השחקנים הטלו מנווטים הכל כפי שהם בדיוק רוצים. הוא מעולם לא חלם על טורנטו אבל גם אותם עזב עם אליפות אז האדיר את עצמו עוד יותר. קאווי רצה לייקרס לפני שלברון היה שם. ברגע שלברון הגיע הוא החליט על הקליפרס. הכל נסגר סופית בשנייה שווסט שחרר את האריס לפילי. השאר היה עניין של ספינים וזמן.
    גם דוראנט תכנן הכל ממזמן. לגביו טעיתי כי התעלמתי מכל הסימנים שהופיעו אצל קאויי קיירי ולברון שהיה ברור שהם בחוץ. כי אצל דוראנט היו מבחינתי שיקולים של להשתוות ללברון בטבעות פציעה ו50 מיליון דולר ואני נתתי להם משקל אבל תלמדו כולם לפעם הבאה. שכוכב לא מתחייב ואומר שהוא נשאר מחמיא למועדון שלו ורק שותק ורצים עליו ספינים תדעו שאין מצב שהוא ימשיך בקבוצתו הקודמת. דוראנט תמיד רצה על ברוקלין ולכן הוא צחק על הכתבים שדיברו על הניקס גם הוא לא האמין כמה הם דפוקים שאשכרה חשבו שהוא יבוא לזבל כמו הניקס ודולן.

    1. " קאווי רצה לייקרס לפני שלברון היה שם. ברגע שלברון הגיע הוא החליט על הקליפרס" –
     מה שאתה אומר נחמד, רק יש בעיה כי זה לא מסתדר עם מה שיצא עכשיו מהצד של קוואי:
     אם הטרייד על ג'ורג' לא מסתדר – קוואי היה חותם בלייקרס. חותם כמו גדול (או קטן). עם לברון, עם AD.
     .
     "הכל נסגר סופית בשנייה שווסט שחרר את האריס לפילי" –
     כאמור, שום קשר. המפתח היה הטרייד של הרגע האחרון עם אוקלהומה על פול ג'ורג'. מה האריס עכשיו?! האריס חדשות ישנות מאוד.

     1. ברור מה הוא יגיד שסיכמו לפני? לא סתם הוא ניסה לשכנע את דוראנט וקיירי לבוא לקליפרס חצי עונה, אני לא מבין את התקשורת הם חושבים שאנחנו מטומטמים הכל סגור מראש .
      .
      הGM של ברוקלין אמר שהם ידעו שדוראנט אצלם לפי התקשורת, בטח חחחחחח , בובי פורטיס אומר שכל הליגה ידעה שדוראנט בברוקלין אם קיירי כבר חצי שנה, מה אתה חושב שחקנים סוגרים דברים מהראשון ביולי? יש לפיות חודשיים לפני עבודה על חוזים תנאים…

      1. חחח ברור, מה הוא יגיד גייסתי את דוראנט בפברואר חחח ויקבל קנס? יותר אמין: ווג' הודיע לי שדוראנט וקיירי חתמו אצלי ומה זה שמחתי

     2. קאווי לא היה חותם בלייקרס בחיים כל עוד לברון שם. הוא לא היה נותן ללברון לנהל את לו את הקרירה. אם לברון לא היה שם הוא אכן היה מגיע ללייקרס.

     3. האריס זה הרגע בו קאווי סגר. לך פה לתגובות בזמן הטרייד על האריס ותעשה 1+1, זה הכי עדכני שיש. נראה לך שגרי ווסט היה משחרר את האריס את לאנדרי שאמט בלי שיש לו סגירה עם קאווי? חחחח.

      או שקאווי עד ה1 ביולי בילה עם בחורות, הדוד דניס אמר לו תשמע קאווי צריכים להחליט, קאווי התחיל לחשוב אמ… אמ… דניס בוא נעשה נייר PROS&CONS ונראה איפה מתאים. אמ… שומע יצא קליפרס, בוא נרים טלפון לדוראנט וקיירי אה באסה הם כבר סגרו ממזמן אמרו לי בנטס טוב מי נשאר… פול גורג.
      גורג'י שומע? מה יש לך באוק עפת סיבוב ראשון עם הציטה, שנינו יודעים שלא תגיע לכלום, בוא תבוא איתי ונגיד לבאלמר שאנחנו סגורים. חחח

      1. מה ששניכם מתארים פה, זה אוסקר לסרט אקשן מד"בי פנטזיונרי חחח פחחח גחחח
       נשמע מאוד יפה, איך קוואי סוגר הכל חודשים מראש, פול ג'ורג' מחכה בשקט, נותנים לזמן לעבור, מושכים את הליגה, שולפים את זה לכולם ברגע האחרון, פרסטי מציית, ווסט מציית, האליפות מצייתת – גם הסתדרה מראש בתכנון? – הכל זו מזימה מורכבת כל כך, עם כל כך הרבה חלקים שתלויים אחד בשני על הקשקש, לשום דבר אין שום הוכחה קלושה, אושן 11 כסף קטן מול זה…
       שיהיה. לפחות יהיה אוסקר לישראל.

      2. קוואי סגר עם קליפרס מפברואר רק שיביאו עוד כוכב והוא מגיע , אני אלך איתך לסדר כרונלוגי, הוא ניסה לגייס את דוראנט וקיירי, קיירי ודוראנט חתמו בברוקלין ב1 ביולי מתי הוא ניסה לגייס אותם ולאן? הרי הלייקרס יכלה רק אותו אותו דבר טורנטו מכאן אפשר להסיק שהוא רצה להגיע לקליפרס וסגר איתם כמה חודשים לפני.
       .

 2. איך היו קוראים פעם למה שכתבת, "דמיון מזרחי מפותח". לאל אללה.
  יש פה כל כך הרבה דברים מקריים ומזל, שבקלות היו נגמרים אחרת, בניגוד לתוכנית המסודרת שאתה מציג:
  .
  1. קוואי היה יכול להיתקע בסן אנטוניו עוד שנה אם פופ היה מתעקש עד הסוף.
  2. היה יכול להיות מועבר לקבוצה כמו הלייקרס מלכתחילה. או להיפך – לחור כמו פיניקס או מינסוטה. בלי שום סיכוי לאליפות.
  3. אליפות המזרח הגיעה אחרי כדור מזליקי על הטבעת של פילדלפיה, נשיפה והסדרה נגמרת הפוך.
  4. אליפות הליגה – אך ורק בזכות פציעה גומרת עונה לדוראנט. גם זה כמעט לא עזר, איזה בושה, לקוואי היו כמה משחקים חלשים בפינאלס. הפסידו אפילו לגולדן בלי דוראנט, הלוזרים.
  למרבה המזל של כולנו, בא אלוהים וסידר עוד פציעה גומרת עונה לקליי. היסטוריה בקנדה! היסטוריה של עכברים. כבר היום זה נראה בפרופורציה המתאימה.
  5. ועל זה מגיע המעבר לקליפרס. אם לא פרסטי טוב הלב, קוואי עובר ללייקרס. למה להמציא סיפור חדש? זה מה שהסתבר עכשיו: קוואי האמיץ היה מוכן לעבור *רק עם עוד סופרסטאר*. עלק "להיות מספר 1", עלק "לא סופר טים". קוואי עשה בדיוק את ההיפך. חלאס סיפורים. הוא לא איזה דוד נגד גליית. קוואי רוצה להיות גליית בעצמו. אה, לא בעצמו – גליית דו ראשי.
  6. יותר מזה: אם אין טרייד על פול גורג' – קוואי היום בלייקרס. נקודה. לשם בדיוק היה עובר, אם לא מסתדר הטרייד בקליפרס, אחרי שהחליט לברוח מטורונטו. להיות הכי גליית בעולם. תלת ראשי.
  .
  אז זה נורא יפה עכשיו לצייר תוכנית מסודרת מההתחלה ועד הסוף של איזה מאסטרמיינד שקול ומחושב. של מי שהלך לבדו הקטן נגד כל החזקים. נחוש להקים מעפר את הקליפרס האומללה ושנות מהיסוד את העיר לוס אנג'לס. רק שאין לזה הרבה קשר למציאות. היו פה הרבה מאוד מזל ונסיבות משתנות. אבל יותר מהכל –
  קוואי נחש בדיוק כמו כל האגו מניאקים האחרים מהלוול שלו. ככה זה עובד היום.

 3. לפי הבליצ'ר ריפורט הסלטיקס החתימו גם את בחירת הסיבוב השני שלהם, קרסן אדוארדס, אחרי שהרשים אותם מאד ב 4 המשחקים הראשונים של ליגת הקיץ. אוהדי סלטיקס טוענים שהוא גניבת הדראפט ושיהיה האיש השישי של הסלטיקס. תרשו לי לפקפק, לפחות לגבי תחילת הקריירה שלו. ברם, בילד יש משהו מיוחד ללא ספק.

   1. אחלה שחקן גובה לא אומר כלום. אין לכם גם רכז מחליף הילד יקבל צאנס

    1. וונמייקר לא רכז מחליף? בכל מקרה אני רואה באדוארדס משהו באמת מיוחד ביכולת הצליפה מהמרחקים הגדולים. זה ייקח זמן ויהיו נפילות בדרך אבל אני מאמין שאם ימשיך בסלטיקס הוא יצא פרוספקט. הוא מביא קליעה בשחרור מהיר, אספקט שלא ממש היה קיים בסלטיקס. תרה יאנג/בוקר לעניים? הזמן יגיד.

 4. באמת דוק, איך אתה כותב, "בחר ב טורונטו, משם יוכל לתכנן את המהלכים" וכו? שו בחר? מה בחר? מה, אנחנו לא יודעים מי בחר עבורו? וכמה הוא לא רצה להיות שם מהרגע הראשון? אז מה הסיפורים האלה עכשיו? מצחיק אתה. כתוב יפה בתור אגדה אבל שום קשר למציאות….
  ובקשר לקליפרס שפתאום נהיו הקבוצה מספר 1 בלוס אנג'לס – נו. בוא נראה. כבר היינו בסיפור הזה עם פרויקט לוב סיטי. זוכר איך זה נגמר, כן?

 5. אני חושב שהמיסתוריות והשקט של קוואי עושה אותו לאיש הכי מעניין בליגה.
  .
  למדתי טיפה על קוואי בתוכנית הבישול של "השף" איבקה .
  למדתי שהוא אוהב היסטוריה ומתמטיקה
  למדתי שהוא מתעניין בעברו ,כלומר בהיסטוריה המשפחתית שלו ,מהיכן באפריקה אבותיו הגיעו(יותר נכון הובאו) לאמריקה…
  זה לכשעצמו מעיד על ראש אחר מרוב השחורים בארה"ב שלא מעניין אותם היסטוריה עצמית (זה דבר מאוד חשוב לאדם לדעת מהיכן הוא בא לדעתי) .
  המון שחורים אבודים מהרבה סיבות ,ולדעתי אחת הסיבות המרכזיות היא איבוד זהות .
  .
  הבחור מופנם אך מאוד חכם ("אם לא כדורסל הייתי לבטח מתעסק במשהו עם מספרים" הוא אמר) .
  .
  הדוד שלו דניס גם לא איזה אהבל אלא אחד עם יותר מ20 שנה בתחום הבנקאות במנהטן וכנראה גם מכהן או כיהן כנשיא של חטיבת ספורטאי עלית באזור ניו יורק ,ככה שהוא יודע מה הוא בדיוק עושה כיועצו של בן אחותו.
  .
  לברון הוא ההפך מקוואי.
  לברון הוא סוג של מאפיונר פוזה שעושה הכל דרך התקשורת ,צועק "אני אני ואנוכי" "עשיתי,שילמתי,אמרתי….."
  קוואי לדעתי יותר מסוכן כי הוא לא צפוי,לא מכירים את דרך העבודה שלו,בעידן של האינטרנט והמידע הפרוץ רוב האנשים אפילו לא ידעו שיש לו בת זוג ובת (אומרים שיש לו 2 אבל לך תדע …).
  הוא והדוד עושים הכל בשקט ,בעורמה ובתחבולות וכמה שפחות אוזניים שומעות על הצעד הבא שהם מתכננים.
  זהו לדעתי יותר "בוס" מאשר כל מה שלברון עושה.
  ואם הוא לוקח את הקליפרס ,המועדון הכושל הזה ומביא להם אליפות אז אפשר כבר לזרוק אותו לתוך העשירייה הגדולה ביותר.
  ולא מעניין אותי הסטט' האישי מבחינת מספר נקודות/אסיסטים/ריבאונדים בקריירה
  .
  מישהו אמר פעם-
  “אל תטעה ותחשוב כי השקט הינו חולשה.
  אנשים חכמים לא מתכננים תוכניות גדולות בקול רם.”

  1. קוואי שחקן מצויין, והעניין שהפך העונה ל-FA, בתוספת לכך ששכל הכוכבים הסתדרו עבורו בשמיים, הפכה אותו לאיש השעה ב-NBA.
   אבל הוא ממש עדיין לא לברון (לא בקריירה, לא ביכולת ולא בהשפעה).
   .
   נכון שקוואי "עשה פה תרגיל" ללברון במשחק של לברון. אבל שקודם כל שקוואי יגיע להשגים של לברון, יש לו עוד הרבה מה ללמוד מלברון בכל הקשור להתנהלות בקריירה וההשפעה שלו על קבוצה וליגה שלמה. שלא לדבר שהקריירות של השניים עדיין רחוקות אחד מהשני.
   .

   1. הדבר היחיד שהייתי רוצה יותר מאליפות של הקליפרס זה אליפות לראס.

  2. ומכיוון שם מל הגדול חושב שיוסטון יאיימו על האליפות בשנה הבאה בעקבות הטרייד, אני מציע לך "to put your money where your mouth is" -מכוון בעיקר ללס הדגול
   נראה אם פעם אחת בחייו יהיה מוכן לעמוד מאחורי הדברים שלו.
   אז ככה: אני לא מאמין שהטרייד הזה יחזיק עד סוף השנה.
   אם כן,אין סיכוי בעולם שעוברים סיבוב שני במערב.

 6. דוק, זה לא אתה שכתבצת על הקוטאי הזה לפני שבוע! בדיוק:.
  "מי זה קוואי? אובר רייטד ברמות!".
  יותר מזה. על מעבר אפשרי ללייקרס כתבת:
  "מצדי שיעבור. הם יגמרו שם כמו שלישיית הגמדים מארץ עוץ".
  נו. אז לפי דבריך – מזל גדול ללייקרס שהוא לא הגיע! במקום שלישית הגמדים, עם האובר רייטד קוואי – הצטיידו בקבוצה חדשה עמוסה כל טוב. קאזינס, גרין, ברדלי, קוק, יש עוד כסף לאיגי… חגיגה.
  ואם בלייקרס האוברייטד הזה קוואי היה מייסד "שלישיית גמדים", עם לברון ו- AD, כן, שלא נשכח –
  אז מה הוא מייסד עכשיו בקליפרס? עם זובאץ' ובברלי. מה בדיוק?
  יא אללה. לברון הפסיק להתאבל וליילל נראה לי (לא שזה קרה, אבל שיהיה, הדמיון שלך), ועבר לצהלולי שמחה! למה? בזכותך מנחם. אתה חשפת לנו וללייקרס מי זה קוואי האמיתי. מזל שהוא לא שם! חחח.
  וזה מה שכתבת:
  http://www.hoops.co.il/?p=163456

  1. סתם?

   סתם ספוק בראש שמתחיל לעצבן אותי.

   בכל ה]וסט על קוואי אפילו במילה אחת לא הזכרתי את יכולת המשחק שלו. בזה הוא אוברייטד. בשכלו וערמומיותו הוא אנדרייטד.

 7. תודה רבה דוק, מצוין.
  זה שיקוץ מזן חדש, אנו במעבדה עוד לומדים איך לאכול את זה.
  אולי ניאלץ לחזור בזמן כדי לחסל את סקיינט. נראה.
  אני סומך על איש המדע שלנו שימצא פתרונים.

 8. עבור הקליפרס חצי מערב יהיה טוב. גמר מערב יהיה הישג פנומנלי. אליפות זה כבר פנטזיה. קלוש.
  עונה ראשונה לגמרי עם קבוצה שהשתנה מהיסוד. במיוחד כשמסתכלים מי בדרך: יוסטון. דנבר. סן אנטוניו. לייקרס. יוטה. גולדן סטייט. פורטלנד… תעבור על כל שם. כל משחק זה מלחמה. אפילו משחקים "קלים" במערב, אלה סקרמנטו, ניו אורלינס, דאלאס… מוות.
  עכשיו, כל זה עם הרוסטר הקצרצר בלי ספסל, בלי גבוהים ברמה, ועם המנוחות ו"חלוקת העומס" של קוואי? כשקוואי ופול ג'ורג' יצטרכו ללמוד לשחק ביחד כששניהם על אותה משבצת? עם הקללה של הקליפרס, ולהיות הקבוצה השנואה ביותר ב"בית" וב"עיר" שלה? הרבה יותר מדי על פחות מדי. אם יצליחו להיכנס לפלייאוף, והשנה להשתפר ולעבור סיבוב – זו מטרה ריאלית. יותר מזה, גדול עליהם. ואליפות היא באמת פנטזיה חסרת בסיס. אפשר להבין את ההתלהבות של חלק מהמדיה, אבל זו בדיוק אותה מדיה שממציאה סיפורים כל שני וחמישי על פנטזיות אחרות, כדי לייצר רייטינג.

 9. לא יאמן .
  כמה אי דיוקים.
  קאוואי לא עשה כלום מהקליפרס,מי שעשה הוא הבעלים !
  בשורת צעדים שבתחילה הפתיעו.
  שלב ראשון , בלייק השיכור הועף לדטרויט .
  שלב שני ,ויתרו על כריס פול,שחקן מצוין אך לאנהתאים למגמת ההצערה.
  שלב שלישי אוסטין ריברס נשלח .
  שלב רביעי ,ניתקו בין דוק ריברס למשרת המנהל הכללי.
  כעת השחקנים החלו להבין כי ביל באלמר הוא הבוס.
  בשלב החמישי נשלח רדיק החוצה והקבוצה
  קלטה את המסר רוצים שחקנים שנלחמים .
  כעת החלו שחקני הספסל לו וויליאמס והחברים להוכיח אופי .
  לקאוואי היו שתי ברירות ,ללכת לקבוצה שנמצאת במגמת עליה, או לזו במגמת ירידה.
  תשאלו כל משקיע בורסה מתחיל במי להשקיע.
  אף אחד לא ימליץ על השקעה בחברה במגמת ירידה.
  למעשה לקאוואי היתה רק ברירה אחת !

   1. תגיד מנחם אתה קורא את הדברים שאתה כותב ?
    אלו צעדים עסקיים נעשו בהסכמת קאוואי ?
    קאוואי הכתיב למיקרו סופט שינוייי איסטרטגיה ?
    קאוואי הכתיב למיקרו סופט את המעבר
    לתוכנת הפעלה 64 ביט ?
    או אולי ביל באלמאר קבע את האיסטרטגיה העסקית הזו ?
    על מה אתה מדבר בכלל ?
    יש לך איזה מושג באיזה קליבר עסקי באלמאר עבד ?
    באת ועשית ממנו איזה ילד שכפוף לשחקן מסוים ,על מה אתה מדבר ?

    1. כמה אי דיוקים…
     הבעלים של הקליפרס הוא סטיב באלמר, רצוי שתדע את שמו אם אתה כותב עליו כל כך הרבה
     הקליפרס שלחו את כריס פול בטרייד לפני בלייק גריפין , הסיבה היחידה שהוא נשלח בטרייד זה כי הוא היה פרי אייג'נט והחליט לעבור ליוסטון אז הקליפרס עשו סיין אנד טרייד כדי לקבל משהו חזרה , אם הקליפרס שהציעו לפול חוזה מקס לא היו עושים טרייד פול היה עוזב בתור פרי אייג'נט , רק חצי שנה אחר כן הם עשו טרייד על גריפין.
     גם רדיק היה פרי אייג'נט ויכל לעבור לאיזה קבוצה שרצה , אף אחד לא העיף אותו.

     לתורת השלבים שלך אין שום קשר למציאות

  1. שום "ברירה אחת". כל הפנטזיייה שאתם רוקמים פה נתקלת במציאות.
   ובמציאות קוואי היה עובר כמו טאטאלה ללייקרס, אם לא פרסטי הולך על פירוק מלא של אוקלהומה ומגיע לטרייד על פול ג'ורג'. הכל נשען כחוט השערה על הטרייד הזה. ואם לא? לייקרס.
   זה קוואי. "הברירה האחת" שלו היתה קבוצה מלאה כוכבים ב-LA. שתהיה קליפרס, ואם לא – אז לייקרס. נקודה.

 10. בחלומי התגלה אליהו הנביא, הוא עושה את זה די קבוע לאחרונה, ואמר לי מי יגיע לגולדן סטייט. במועד הטרייד הבא.
  באמת, איך זה שלא ראיתי לבד –
  דנילו גלינארי. ה-SF הכי טוב שנמצא על השולחן. עכשיו חסר כיוון וטעם באוקלהומה. טרייד, על ד'אנג'לו ראסל.
  תומפסון יחזור, והרכב של: סטף, קליי, גלינארי, דריימונד, ואיזה מטאטא – זו קבוצה חזקה.

  1. נקודה טובה. מצד אחד יש בזה הרבה היגיון מבחינת יכולת והתאמה לצרכים. מצד שני, הבחור נפצע הרבה ובעיקר, ג"ס זוממת על הגרייק פרייק, גלו יהיה שחקן חופשי בסוף השנה, במידה ויעזוב הם נשארים ללא נכס להחלפה. דרך אגב WCS אחרי השיפצור של ג"ס יהיה יותר מאיזה מטאטא

   1. אני לא הייתי בונה מעכשיו על יאניס, קצת מזכיר את החלומות של בוסטון על AD… עוד נורא רחוק. מה התכנון? לעבור את הקיץ הקרוב, במהלכו להאריך (אני מניח) לדריימונד שיבקש מקס' מן הסתם (ריצ' פול לא רואה בעיניים) – ואז, אני לא משוכנע איך זה יעבוד כספית עם 3 חוזי מקס', בעונה אחרי לפתות את מילווקי עם ראסל, על החוזה הנגמר של יאניס? זה בהנחה שיאניס לא מאריך שם עד אז… או לחכות ליאניס שיהפוך פרי אייג'נט, בקיץ עוד שנתיים? זה ממש לונג שוט, קיץ 2021, ומן הסתם במצב כזה כל הליגה תהיה על יאניס… מאיפה זה מגיע שהוא ירצה לבוא – כי הוא בחר את סטף ראשון באולסטאר?
    מה שכן, לגבי גאלו אתה מעלה נקודה טובה, אולי לא שווה לבזבז את ראסל על חוזה נגמר. מצד שני, אני מחפש SF מעולה אחר פנוי בקרוב, ולא מוצא. פורטר?
    אשר לקולי-סטיין, לא יודע, זה השחקן שהכי ביאס אותי בסגל המאוד נחמד של סקרמנטו בשנה האחרונה. הוא די עאמה. מי יודע, אולי קר יוציא ממנו משהו יותר טוב…

 11. תגיד מנחם אתה קורא את הדברים שאתה כותב ?
  אלו צעדים עסקיים נעשו בהסכמת קאוואי ?
  קאוואי הכתיב למיקרו סופט שינוייי איסטרטגיה ?
  קאוואי הכתיב למיקרו סופט את המעבר
  לתוכנת הפעלה 64 ביט ?
  או אולי ביל באלמאר קבע את האיסטרטגיה העסקית הזו ?
  על מה אתה מדבר בכלל ?
  יש לך איזה מושג באיזה קליבר עסקי באלמאר עבד ?
  באת ועשית ממנו איזה ילד שכפוף לשחקן מסוים ,על מה אתה מדבר ?

 12. תודה מנחם, נראה את קאוואי השנה במערב, אם ייקח ימי מחלה כל שבוע, זה ייגמר בלי ביתיות בפלייאוף.
  בעניין אחר, יש כתבונת נחמדה על סטף וקיידי בוואלה, עצוב לראות אותם מתפרקים אחרי שלוש שנים, אולי הדואו החזק ביותר בתולדות המשחק. חכמה, פירגון, התאמה ומעל הכל – קליעה! פו פו פו אנד פו, נגמר מהר מדי.

   1. לצערי לא, לא אוהב להתערב על כינויים, מוכן להתערב על בירה (כמו ששימי ריגר אומר, לא פגשתי בירה שלא אהבתי)

     1. זה מסביר כל כך הרבה…
      (בלי בשר? בלי בירות (ששוות משהו)? גם אני הייתי שורף צלבים…)
      .
      .
      .
      (סמיילי של אוהד סאנס ממורמר)

     2. יש כמה בירות ישראליות מעולות אבל יקרות (מלכה, נגב, אלכסנדר)
      הגרמניות העממיות מחליקות מעולה בגרון למרות שהן לא צלולות ודומות יותר למרקים של ימי הביניים (ויינשטפן, פאוליינר)
      הבלגיות קשוחות אפילו מרות (סטלה)
      ההולנדיות והדניות – כמו שחקני הכדורגל שלהן – לא מספיק מוערכות (טובורג, הייניקן)
      השחורות מרות, חמוצות או בטעם פירות, מת עליהן, הבעייה שהן חלשות מדי (מרפי'ס, גינס) או חזקות מדי (8% מהחבית של ויינשטפן בנמל תל אביב, מאוד מומלץ)
      סאן מיגל הספרדית ואסהי היפנית נותנות לך תחשוה שאתה מטייל בעולם אבל הן די סתמיות ולא נפוצות כל כך בארץ.
      גולדסטאר וקרלסברג כשרוצים לחסוך (או כשאין ברירה), אם הן קרות אז סבבה
      ויש כמובן גם את קורונה, בשביל הילדים 🙂
      אני בטוח שגיא מומחה גדול בהרבה ממני וגם אתה נראה אחד שמבין, ובכל זאת, בכל מקום שהייתי הקפדתי לשתות את הבירה המקומית וכפי שאמרתי, כל עוד זה קר – אז שימי ריגר וכו'…
      לגבי הבשר – אני לא יודע למי גיא התכוון אבל אני אכן לא אוכל בשר וממש על סף הטבעונות, תוסיף לזה הפסקת עישון והרי לך מתכון בטוח לאדם ממורמר…
      ביוסטון רוקטס 2019 ננוחם

      1. אני לא על סף הטבעונות אבל אוכל בשר לעיתים נדירות מאוד.
       בירה ברזל הישראלית הכהה גם לא רעה בכלל.
       לף בראון זאת אחת הפייבוריטיות.
       אוהב כהות באופן כללי בבירות, ובהירות בנשים.
       .
       גיא, אתה מזכיר לי את הבחור מהסירטונים האלה –
       https://www.youtube.com/watch?v=PwQns6vGfj4
       מומלץ לראות את כולם, קורע… ואולי תלמד מזה לקח…

      2. הלו תפסיקו להטיף פה לטבעונות מה זה הופס או עמותת תנו לחיות לחיות?😂

       אני אוכל בשר חופשי

      3. הכל טוב שמעון, לא הייתי חושב אחרת,
       קיירי אירווינג טבעוני…

      4. גולד סטאר היתה הכי טובה כשהתחלתי לשתות בגיל 10 בבת גלים עם האנגלים שנתנו לנו בירה, והיא הכי טובה עד היום (לצערי אני SOBER כבר כמעט 12 שנה)

 13. סליחה…פשוט נרדמתי באמצע הקריאה על קוואי והפנטזיה הנחמדה שפיתחת לעצמך…עונת מלפפונים כזאת מטורפת עוברת על הליגה ועדיין מדברים על קוואי

 14. הליגה לדעתי נראית רע עם כל הטריידים ההזויים האלו וכמות הכוח שיש לשחקן אחד.
  אי אפשר שלא להתלהב כשקמים בבוקר ורואים את החדשות האלו. הבעיה היא השווקים הקטנים שלא יכולים להתחרות במה שלמועדונים הגדולים יש להציע וחבל.
  זכותו של כל שחקן לבחור איפה ישחק. אבל למשוך בחוטים? פחות מתחבר

  1. שים לב לניו אורלינס,ממפיס ואטלנטה השנה!
   יראו פי כמה יותר טוב אם ימשיכו בקו הזה בשנה שנתיים הבאות.

 15. אני מעתיק לפה מה שכתבתי אצל רועי:אני חושב שהרוב יסכימו איתי שהנפגעים העיקריים מקדחת מעברי הכוכבים הראשיים הם אוהדי הקבוצות הקטנות. הפתרון שאני רוצה להציע מבוסס על מתן תמריץ מאד משמעותי לשחקן להשאר עם הקבוצה שבחרה בו בדראפט. חוזה מקסימום רגיל יוגבל ל 25 אחוז. אבל במידה והשחקן נשאר עם הקבוצה שבחרה בו היא יכולה לתת לו עוד 15 אוחזים ואלו לא יכללו בתקרת השכר ולא לצורך חישוב תשלומי המס. ההגיון שמנחה אותי הוא שקבוצה לא צריכה להענש על כך שבחרה טוב והצליחה לטפח שחקנים צעירים – אוקלהומה וגולדן סטייט הן דוגמאות טובות לך בעשור האחרון. לעומת זאת ללברון לפני המעבר למיאמי ולדיוויס לפני המעבר לליקרס היה תמריץ משמעותי להשאר בקבוצתם המקורית.

  1. אני לא מבין איך זה עוזר לקבוצות הקטנות ? העזיבה היא לא בגלל שהם לא מצליחים לשלם יותר (זו בדיוק המטרה של הסופרמקס).

   1. הבעיה העיקרית כרגע היא שנעשים צעדים חד צדדים , קבוצות עושות טרייד על איזה שחקן שהם רוצים בלי להתחשב מה השחקן רוצה ושחקנים מחליטים מה לעשות ביניהם ודורשים טריידים בלי להתחשב במה שטוב לקבוצה למרות שהם תחת חוזה.

    אפשר לעשות איזה פיצוי או קנס פיננסי במקרים כאלה , למשל שחקן שמועבר בטרייד בלי ידיעתו יקבל טרייד קיקר מסויים והמשכורת שלו תגדל כדי שיקבל פיצוי מסוים , ושחקן שדורש טרייד יקבל קנס והמשכורת שלו תפחת והקבוצה שהוא הכריח לעשות טרייד תקבל איזה הפחתה של תקרת השכר כדי שיוכלו להחתים מישהו אחר .

    1. נשמע מאד מעניין וצודק לדעתי!
     לפי ההגיון הזה הסלטיקס היו צריכים לקבל קנס על המעשה המגונה שאיינג' עשה בתומס, בראדלי וג'ה!

    2. לאמשהו שיזיז לשחקנים טופ 15. רי הם אלו שעושים את כל זה. קווין פאקן דוראנט וגימי פאקן באטלר ויתרו על 50 מיליון דולר!!! איזה קנס יזיז להם מיליון דולר???

     צריך להשאיר את זה ככה כי זה רק 15 20 שחקנים מתוך 400 בליגה. נכון שהם פני הלעגה אבל סה מה יש. גם ניימר גרינזמן ורונלדו כפו טריידים. אמבפה גם לזמן שאול בפסז.כסף לא מזיז למותגים האלו.

     המצב ישאר כפי שהוא דה פקטו.
     רוצים לשנות רק דראפט כל שנה. הרי האמא של היסוד התחרותי בארהב הוא הדראפט הוא נוצר רק בשביל זה. דראפט יטפל בכל חוליי הליגה. לא שיישמו את זה במציאות אבל אישית היתי ממש שמח אם היה את זה.

     המצב ישאר כפי שהוא הגדולים יכתיבו מה שבא להם כמו בכל העולם והקטנים יוטרדו לאיפה שלא בא להם. זה לא ככ נורא.

     מישהו פה כבר כתב להפוך את הפרי אייגנסי לריאליטי אבל לא בזמן אמת.תחשבו עם תחילת העונה יוצא הסרט דה דסיזן 4 קאוויס וואי. שם הכל הוקלט שיחות הסוכן הדילים הכל יהיה לזה רייטינג מטורף.
     מכונת הכסף

     1. שמעון דראפט כל שנה ולא יהיו סופר טימס דבר שרע לליגה, הליגה הצליחה הכי הרבה כשהיה כוכבים שמתאחדים בליגה עם דראפט כל שנה, ללברון אין סיכוי להיות עם דיוויס, לקוואי לא עם גורג שום סופר טימס משעמם מאוד, יוצר תחרותיות אפס עניין

 16. אין כאן העדפה מתקנת לקטנות אלא מתן יתרון עצום לקבוצה ולשחקן. הקבוצה לא תכנס לחריגות עצומות מעל לתקרת השכר – דבר שהפחיד את אוקלהומה וגרם להם להחליף את הארדן. השחקנים ירוויחו משמעותית הרבה יותר כסף אם ישארו בקבוצה המקורית. דוראנט למשל, כשעזב את אוקלהומה או דיוויס כשעזב את ניו אורלינס היו מותרים על סכומים הרבה יותר גדולים ממה שויתרו. כך גם במקרה המפורסם של שאקיל שעזב את אורלנדו ועבר לליקרס. נכון שגם במקרה שלקבוצה של קבוצה גדולה יש כוכבים שחקני בית היא תהנה מהיתרון הזה אבל הבעיה היא הנטישה של הכוכבים את הקבוצות הקטנות. הסופר מקס היה חשיבה בכיון הנכון אבל ראשית הוא לא נותן יתרון משמעותי דיו לקבוצת הבית ושנית הוא תוקע את הקבוצה הקטנה עם חוזה מפלצתי – ראה המקרה של ווסטברוק או גון וול ומקשה מאד על בנית סגל. בכלל כל מטרת הסופר מקס היתה לאפשר ללברון וכריס פול לקבל חוזים גדולים.

 17. קוואי מתמרן את כולם, אבל על הדרך רוכש אויבים. ייתכן שהוא גם פוגע במותג של עצמו. אני שואל ברצינות: מה רמת מכירות דגם הנעליים על שמו?

   1. היי טראסט פחות קשור לניו באחנס יותר קשור לזה , שהוא לא כריזמטי מחוץ למגרש לא מדבר ולא מעניין, זה הסיבה למה איר ג’ורדן הציע לו חוזה כזה מעליב, עזוב שאפשר לשנות את זה בשנייה אם צוות שיווק נכון. גם אף אחד לא קנה אנדר ארמור לפני קרי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט