לייקרס 2.0: הכישלון באתחול היהלום שבכתר ה-NBA – בקסטר הולמס / תרגום Smiley

לייקרס 2.0: הכישלון באתחול היהלום שבכתר ה-NBA – בקסטר הולמס / תרגום Smiley

לייקרס 2.0: הכישלון באתחול היהלום שבכתר ה-NBA

מאי 28, 2019

בקסטר הולמס / כתב בכיר ב-ESPN

מאמר מקורי: http://www.espn.com/nba/story/_/id/26821790/lakers-20-failed-reboot-nba-crown-jewel

בשבועות שלאחר שעונת 2016-17 של הלוס אנג'לס לייקרס הסתיימה באמצע אפריל, כאשר הארגון נכשל להגיע לפלייאוף כבר שנה רביעית ברציפות, יותר מ-30 מאנשי צוות הלייקרס – רובם מפעולות הכדורסל – התאספו במתקן האימונים של הקבוצה באל סגונדו, קליפורניה.

לפניהם עמדו רוב פלינקה וארווין "מג'יק" ג'ונסון, שהוצגו בצורה רשמית במרץ 2017 בתור ראשי הניהול החדשים של הלייקרס – עם ג'ונסון, שחקן אייקוני מעידן שנות ה-80 של קבוצת ה"שואוטיים", המכהן כנשיא פעולות הכדורסל, ופלינקה, שהתפרסם בכך ששימש בתור סוכנו של קובי בראיינט, כג'נרל מנג'ר.

לאף אחד מהם לא היה ניסיון ניהולי במשרה שכזו אבל הם נבחרו על ידי הנשיאה והבעלים ג'ני באס, שפטרה את מי שהיה הג'נרל מנג'ר במשך זמן רב מיץ' קופצ'ק, ובאופן נפרד, את אחיה ג'ים בפברואר 2017.

מפגש זה ישמש כאחד מנסיונותיהם הראשונים של פלינקה וג'ונסון להתייחס לצוות פעולות הכדורסל באופן יותר רשמי – ולעשות רושם לגבי סגנון הניהול שלהם.

לפי דבריו, ג'ונסון הביע התלהבות לגבי המשימה שהוא ניגש לקראתה, אבל הוא גם הבהיר שהוא לא מקבל תירוצים או טעויות, ואלו שלא משדרים על אותו הגל עם ההנהלה החדשה ועם המשימה שלהם יכולים לעזוב, וזה על פי שישה אנשי צוות שהיו נוכחים.

בהצבעתו למעלה, לעבר משרדו, ג'ונסון העביר את הנקודה שלו. היה לו ערימה גדולה של קורות חיים המונחת על שולחנו – "אלפים" מהם, נזכרים מספר אנשי צוות שכך הוא אמר – והוא יכול היה להחליף כל אחד מהם בכל זמן.

"זה היה הלם", אומר אחד מאנשי צוות האימון של הלייקרס שהיה נוכח. "אם אתם הולכים להיות בעסק הזה,אתם מביאים מספיק לחץ על עצמכם. אתם לא צריכים עוד לחץ, במיוחד לא ממי שאמור להיות בן ברית".

המסר קבע את הטון למה שרבים מאנשי הצוות מתארים כהתנהגות אגרסיבית של ג'ונסון במהלך השנתיים הבאות. "אם הטלתם בו ספק או משהו, התגובה שלו הייתה תמיד בטון מאיים", אומר אחד מאנשי הצוות הניהולי שהייתה לו אינטראקציה ישירה עם ג'ונסון. "הוא השתמש באיומים ובריונות כדרך להראות סמכות".

כאשר פלינקה וג'ונסון עלו לעמדותיהם, היה דיבור על התחלה חדשה, תחילת החזרת הגדולה של הלייקרס. העידן הזה אפילו קיבל מותג מלוטש: לייקרס 2.0.

אבל העידן הזה היה עם חיים קצרים, שהגיע לשיאו עם התפטרותו הפתאומית של ג'ונסון במסיבת עיתונאים ב-9 באפריל. הוא הזכיר "דקירה בגב" ו"לחישות" כסיבות לעזיבתו הפתאומית. במהלך של שנתיים, מה שנראה כניסוי אמיץ של ההנהלה נכשל.

במהלך הפגישה שערכה קרוב לשעה עם עיתונאים במסדרונות הסטייפלס סנטר דקות ספורות לפני שהלייקרס שיחקו את משחקם האחרון של העונה – הפסד – ג'ונסון העיר מספר הערות פושרות על יחסיו עם פלינקה, שעכשיו יהיה לבדו בניסיון להטות את הדרך החדשה קדימה עבור הקבוצה.

ארבעים ואחד יום לאחר מכן, הערותיו של ג'ונסון לגבי פלינקה יתחדדו. בהופעתו ב-First Take של ESPN, ג'ונסון הודה כי הצביעות וההונאה הגיעו מלא אחר מאשר פלינקה, הג'נרל מנג'ר שלו.

"התחלתי לשמוע, 'מג'יק, אתה לא עובד מספיק קשה. מג'יק לא במשרד'", ג'ונסון אמר בתוכנית. "אנשים מסביב למשרדי הלייקרס היו אומרים לי שרוב אמר דברים … אז התחלתי לקבל שיחות מחברים מחוץ לכדורסל שאמרו שעכשיו הדברים האלה נאמרים להם מחוץ לכדורסל, עכשיו זה לא רק במשרדי הלייקרס יותר".

השיחה המשיכה, אבל סטפן איי. סמית מ-ESPN רצה לחזור חזרה להערות לגבי הדקירה בגב.


האם מג'יק ג'ונסון מרגיש נבגד, ואם כן, על ידי מי?" סמית שאל.

"אם אתה הולך לדבר על בגידה", ג'ונסון השיב, "זה רק עם רוב".

על המגרש, הלייקרס פספסו את הפלייאוף בעונתו הראשונה של לברון ג'יימס עם הקבוצה, מסיימים את הרצף שלו עם שמונה הופעות רצופות בגמר ה-NBA. למעשה כל הכישרונות הצעירים של הלייקרס הוזכרו בפומבי בשיחות הטרייד עבור הסופרסטאר אנטוני דיוויס, דבר שיצר חוסר אמון בין השחקנים האלה להנהלה – ובין השחקנים האלה ובין ג'יימס. ג'ונסון ופלינקה הרשו לצוות הניהול של ג'יימס גישה שנחשבה ליוצאת דופן על ידי רבים מהאנשים מסביב לקבוצה וברחבי הליגה. והמתח שהחל להיבנות בתחילת פברואר בחדר ההלבשה התפוצץ. כל זה שם את הארגון במצב של אי סדר כמעט מתמיד, כפי שהדבר הוצג בערב של משחק העונה הרגילה האחרון שלהם, כאשר ג'ונסון התפטר מבלי להודיע לאף אחד בארגון, כולל באס. שלושה ימים מאוחר יותר, המאמן לוק וולטון והארגון הסכימו להיפרד.

לאחר עזיבתו של וולטון, החיפוש אחר מאמן חדש, אותו הוביל פלינקה, הוכח כלא יציב – כאשר שני המועמדים הבכירים של הלייקרס – טיירון לו ומונטי וויליאמס – דוחים את העבודה לפני שפרנק ווגל הסכים (וויליאמס לקח את אותה המשרה אצל הפיניקס סאנס, והמשא ומתן של הלייקרס עם לו, שנאמר שהוא המועמד הבכיר, לא צלח לקראת סיום התהליך). מספר אנשי צוות מתארים את ההשפעה של המהלכים האלה כמה שהשאיר את הארגון במצב של "הלם" ו"בלבול".

על פי קרוב לעשרות אנשי צוות בעבר ובהווה, החל משוכרי סוויטות יוקרתיות ועד לשוכרי משרדים, בנוסף למקורות בליגה ואחרים המקורבים בקבוצה, הלייקרס תחת ג'ונסון ופלינקה סבלו מתפקוד לקוי, על ומחוץ למגרש. המקורות הללו, שחששו מפעולות תגמול ולא היו רשאים לדבר בפומבי, תארו את פלינקה ואת ג'ונסון כמנהלים שביצעו החתמות חד צדדיות של שחקנים חופשיים, עוררו גל של חקירות לגבי טמפרינג וקנסות, ביקרו אנשי צוות, כולל את וולטון, ויצרו תרבות בתוך הבית שהרבה אנשי צוות ותיקים בעבר ובהווה תיארו כהתהמרות בקולגות, מעוררת פחד והובילה להרגשה של חרדה חמורה מספיק ככה ששני אנשי צוות סבלו מהתקפי פניקה.

כפי שאמר למקורביו כוכב לשעבר בלייקרס באופן פרטי, "זה מטורף לחלוטין שם".


Image may contain: 2 people, people smiling
רוב פלינקה ומג’יק ג’ונסון יצרו הלך רוח “מזעזעת” בפגישת הצוות הראשונה של הלייקרס.

ב-26 ביוני, 2018, ג'ונסון ופלינקה התאספו יחד במתקן הקבוצה כדי להציג את בחירות הדראפט האחרונות שלהם. כשהם יובים זה לצד זה, לצד מוריץ' וואגנר וסבי מיכאיליוק, שני המנהלים חלקו התלהבות לגבי הלייקרס החדשים שלהם. ואז, מאוחר יותר במסיבת העיתונאים, ג'ונסון יצר כותרות: הלייקרס יחתימו כוכב בשוק השחקנים החופשי הקיץ או בזה שאחריו, הוא אחר – או שהוא יתפטר.

"אם איני יכול לספק, אני הולך מכאן בעצמי", הוא אמר. "[ג'ני באס] לא תצטרך לפטר אותי".

כיצד הוא יעשה זאת? "אני מג'יק ג'ונסון".

פחות משבוע לאחר הצהרתו של ג'ונסון, קלאץ' ספורטס, הסוכנות המייצגת את לברון ג'יימס, הכריזה שמי שהיה ארבע פעמים ה-MVP ושלוש פעמים אלוף יחתום בעסקה של ארבע שנים בשווי 154 מיליון דולר כדי להצטרף ללייקרס. פלינקה קרא להחתמה של ג'יימס "האישור הסופי למה שאנחנו בונים כאן", בזמן שג'ונסון אמר שלוס אנג'לס התקדמה ב"צעד ענק" לקראת חזרה לפלייאוף ולגמר.

בעקבות החתימה של ג'יימס, הנהלת הלייקרס, עסקה במשימת בניית הסגל מסביבו, בתפיסות זריזות של שחקנים ותיקים – הגארדים ראז'ון רונדו ולאנס סטפנסון, הסנטר ג'אבל מקגי והפורוורד מייקל ביזלי. ההחתמות קיבלו ביקורת פומבית, אם כי פלינקה הגן עליהם. וג'יימס, אשר התייעצו בו לעסקאות הללו, אישר.

גם צוות המאמנים וגם אחרים הקשורים לפעילויות הכדורסל אמרו שפלינקה וג'ונסון בצעו את ההחתמות בזמן שבקושי ואפילו בכלל לא התייעצו עימם, אפילו ויתרו על איסוף מידע מאנשי צוות שעבדו בעבר עם חלק מהשחקנים שאותם הם החתימו. מספר עובדים למדו על החחתמות דרך דיווחי המדיה. הדובר של הלייקרס אמר שפלינקה וג'ונסון התייעצו עם כולם במשרדי ההנהלה אבל ההחלטה בסופו של דבר היא שלהם.

"לכולנו הייתה את אותה התגובה כמו שהייתה בעולם הכדורסל, כאילו מה לעזאזל אנחנו עושים?" אמר ל-ESPN חבר אחד בצוות האימון של הלייקרס. "לא רק שאנחנו לא משיגים קליעה, אלא אנחנו משיגים כל מקרה ראש שיש בכדורסל ונשאר בשוק".

"כולנו היינו מבולבלים", אמר איש צוות בהנהלה. "לא היה בזה כל הגיון".


Image may contain: 5 people
רק עשרה משחקים לתוך העונה, מג’יק ג’ונסון ביקר את לוק וולטון בפגישה סגורה.

פלינקה וג'ונסון לא שכרו את וולטון. הם קיבלו אותו בירושה. ועדיין, ביום שהם הוצגו בתפקידיהם החדש, ג'ונסון אישר כי שחקן הלייקרס לשעבר שהיה קודם לכן עוזר מאמן בגולדן סטייט (וכיהן בתפקיד זמני כמאמן הראשי בחצי מעונת 73 הניצחונות ב-2015-16), כשהוא קורא לוולטון "האיש הנכון לתפקיד".

בספטמבר, חמישה חודשים לאחר שהלייקרס סיימו במאזן 47-35 בעונתו הראשונה של ג'ונסון עם הקבוצה, ג'ונסון אמר לעיתונאים שהוא דורש סבלנות עבור וולטון, כשהוא אומר, "אל תדאגו אם תהיה לנו התחלה רעה". אבל ב-30 באוקטובר, כאשר הלייקרס במאזן 5-3, ג'ונסון ביקר את וולטון בפגישה בדלתות סגורות, שפרטיה התפרסמו בפומבי על ידי כתב ESPN אדריאן ווז'נרובסקי.

וולטון, לפי חברים בצוות האימון ומקורבים אליו, לא הבין מדוע הארגון משנה את המסר שלו 13 ימים לתוך קמפיין 2018-19.

בנובמבר, הקומישינר של ה-NBA, אדם סילבר, ומאבריק קרטר, שותפו העסקי הותיק של לברון, נפגשו לארוחת צהריים. סוכנו של ג'יימס, ריץ' פול, ישב בשולחן ליד, ובנקודה מסוימת, ניגש אל סילבר והתלונן לגבי וולטון, אמרו מספר מקורות המכירים את המקרה ל-ESPN. פול אמר שהוא לא מאמין שוולטון הוא המאמן המתאים עבור הלייקרס. סילבר משך בכתפיו לגבי ההערה ושאל את פול לדעתו על מיהו המאמן המתאים. פול הציע את טיירון לו.

פול גם נתן שידעו על כך גם דרך שיחות בערוצים אחוריים, כולל עם עיתונאים, שהוא לא היה בהסכמה לגבי וולטון. פול ביקר את הצורה בה וולטון חילק דקות לשחקנים ועל החמישיות הלא מתאימות שלו, שהיו בחלקם כתוצאה מפציעות והשעיות. חברים בצוות האימון של הלייקרס היו מודעים להערות האלו ותהו אם הפגישה המתוחה של ג'ונסון עם וולטון נוצרה בעקבות השפעתו של פול.

שמאמן ראשי ב-NBA יתמודד מול ביקורת מצד סוכן או מקורבים של כוכב זה לא דבר נדיר, וגם כן זה לא היה חדש עבור מאמן ראשי להתמודד עם הלחץ של ג'יימס בסגל. זה גם לא נדיר עבור קבוצות בכל ספורט מקצועני – ובוודאי לא ב-NBA – לעשות התאמות עבור סופרסטארים. לדוגמא, שלושה אנשים הקרובים לג'יימס נמצאים ברשימת העובדים של הלייקרס כעובדים: רוברט בראון, שתפקידו הוא קצין ביטחון, רנדי מימס, המחזיק בתואר של מנהל אדמיניסטרטיבי, תוכניות השחקנים ולוגיסטיקה, ומייק מנכיאס, עם התואר של מאמן אתלטיקה ומקשר לתוכניות האתלטיות. כל השלושה נמצאים גם היו ברשימת השכר של הקבוצה עם ג'יימס בקליבלנד.

עדיין, תחת פלינקה וג'ונסון, הלייקרס החלו לתת יותר גישה – ולמתקני הקבוצה ומסביב למתקן – לסוכני שחקנים משר ההנהלה הקודמת, אמרו אנשי צוות במשרדי ההנהלה, חברי צוות המאמנים, סוכנים ושאר מקורות הקרובים לקבוצה. מנהל אחד בלייקרס שיבח את השינוי, באומרו שהלייקרס היו מאחור ולא נתנו לסוכנים רמה בסיסית של גישה מאשר מה שמרשים בקבוצות אחרות.

וכאשר פול, המייצג את גארד הלייקרס, קנטוויוס קולדוול-פופ בתקופה שקדמה לחתימתו של ג'יימס, היה נראה במתקן במהלך עונת 2017-18, נוכחותו גרמה לאווירה לא קלה בין צוות המאמנים ואחרים הקרובים לוולטון שידעו כי הלייקרס גם כן רודפים אחר לקוחו הגדול ביותר, ג'יימס.

"זה היה ברור לנו שהוא מבצע סקאוטינג [על יכולתו של וולטון כמאמן ראשי] – ולוק היה מודע לכך", אמר חבר אחד בצוות המאמנים של הלייקרס שהיה נוכח במתקן.

באותה העונה, קולדוול-פופ היה רשאי להתאמן ולשחק עם הקבוצה בזמן שהיה במאסר של 25 ימים בכך שהפר את תנאי תקופת המבחן שלו בהאשמות של נהיגה תחת השפעה – החלטה, שנאמר על פי אנשי צוות בקבוצה, גרמה לחוסר מנוחה בתוך הארגון. קולדוול-פופ היה רשאי לעזוב את מרכז המעצר של משטרת סיל ביץ' כדי להגיע לאימונים ולמשחקי הלייקרס בקליפורניה כחלק מתוכנית של עבודות שירות, אבל הוא לא הורשה לעזוב את המדינה, מה שגרם לו להחסיר משחק אחד בקליבלנד, אחד במיניאפוליס ושניים ביוסטון. בסך הכל, קולדוול-פופ החמיץ ארבעה משחקים בזמן עונש המאסר שלו אבל שיחק בתשעה. כשהוא פותח בכל אחד.

"כל אחד [אחר] היו נותנים לו חופשה פרטית או השעייה", אמר מישהו החבר בצוות המאמנים.

"הייתה לי בעיה גדולה עם זה", אמר מנהל במשרדים של הלייקרס.

כאשר נשאל מדוע קולדוול-פופ משחק בזמן הזה, דובר הלייקרס אמר שהם פשוט עוקבים אחר פסק הדין של השופט לשחרורו. אנשי צוות בארגון ומקורבים לקבוצה אמרו שהם האמינו שזה היה בגלל שהלייקרס ניסו לעשות טובה לקלאץ' במאמציהם להחתים את ג'יימס כשחקן חופשי בקיץ שהתקרב.

אנשי צוות האימון ואחרים הקרובים לקבוצה אמרו ל-ESPN כי המשיכה להיות נוכחות מוגברת של פול ושל קלאץ' ספורטס בדרכים שנראו להם באופן מוזר. למשל, שלושה מקורות בלייקרס המכירים את פרטי הנסיעות של הקבוצה אמרו בנפרד ל-ESPN שפול טס במטוס הצ'רטר של הקבוצה במספר אירועים העונה, מהלך שמנהלים אחרים, ג'נרל מנג'רים אחרים ב-NBA וסוכנים אחרים בליגה אמרו שהוא לגמרי לא רגיל – ואם לא חסר תקדים.

פול לא הכחיש ל-ESPN שהוא טס במטוס הצ'רטר של הקבוצה, אבל גם אמר שהוא עשה כך כאשר ג'יימס שיחק בקליבלנד ובמיאמי. מקורות אשר היו בטיסות הצ'רטר במקומות האלה מערערים על טענה זו.

דובר הלייקרס אישר שפול טס במטוס הצ'רטר של הקבוצה, אבל הבהיר כי זה קרה רק פעם אחת – בכיוון אחד מחוף לחוף – לאחר שפול הסתבך עם טיסותיו. הלייקרס לא פירטו מתי טיסות אלו קרו אבל אמרו כי וולטון קיבל את ההזדמנות למנוע מפול גישה לצ'רטר, אבל הוא נמנע מלעשות את זה.

וכך גם הייתה התפיסה בקרב צוות המאמנים של הלייקרס שפול רוצה להדיח את וולטון. וכמה שחקנים גם כן האמינו, לפי חברים בצוות המאמנים וסוכני שחקנים, שקלאץ' ספורטס הולכים לבצע איתם כדי לקבל תמורתם סופרסטאר. עם ההנחות הללו, שחקן לשעבר בלייקרס מתאר את נוכחותו של פול בצ'רטר הקבוצה כ"אווירה הרסנית".

"מאמנים ידעו שפול מנסה להביא לפיטורם, ושחקנים ידעו שריץ' מנסה להביא לכך שיועברו בטרייד", אמר סוכן עם קשרים ללייקרס, שכינה את נוכחותו של פול במטוס כ"הרסנית".

בהינתן הגישה לקלאץ', סוכנים יריבים – אפילו כאלה המייצגים שחקנים אחרים בסגל – אמרו שהן חוששות לאפשר ללקוחות צעירים להצטרף ללייקרס, בפחד שיגייסו או יחלטו אותם.

מדוע התרחשו כל האירועים הבודדים האלו או שאפשרו להם להתרחש הפך להיות נושא השיחה במספר דרגים בארגון. הקונצנזוס הכללי? היעדר הניסיון בחלק של ההנהלה.

"רוב ומג'יק מעולם לא עשו את העבודה הזו, לא היה להם מושג כיצד לעשות זאת, במיוחד שלא עם החברה האלה [מקלאץ' ספורטס]", אמר מנהל אחר ב-NBA שעבד בעבר בקבוצה אחרת עם ג'יימס.

כאשר קיבל פנייה מ-ESPN, פול דחה כל האשמה כלפיו מלבד טיסה במטוס הצ'רטר. פול סירב להגיב בפומבי מעבר להכחשות האלו, וסיפק במקום זאת הצהרה: "אני מבין את העמדה בה אני נמצא. אני מכבד את כל אלה בתעשייה שלנו. בסופו של יום, כל מה שאני יכול לעשות זה להמשיך לעשות את העבודה עבור הלקוח שלי. זהו זה. איני יכול לדאוג לגבי משהו שמישהו יחשוב, על פי תפיסתו. כל מה שאני יכול לעשות הוא לעבוד קשה ולהמשיך במורד השביל שבו אני נמצא".

אדם מנדלסון, יועץ תקשורת ותיק של ג'יימס, גם כן סיפק הצהרה: "הגישה וההשפעה של ריץ' היא לא שונה מהרבה סוכני עילית אחרים. זהו נרטיב נוח להגיב בצורה אנונימית שזה ייחודי אליו. אבל כל אחד ב-NBA יודע שככה עובד משחק התקשורת ב-NBA".


See the source image
נסיונות הלייקרס להשיג את אנטוני דיוויס לקראת סיום מועד הטריידים לא התקבלו יפה בחדר ההלבשה.

מספר ימים לפני סיום מועד הטריידים ב-7 בפברואר, כאשר כל כך הרבה שחקנים מעורבים בשיחות הטרייד עבור אנטוני דיוויס, הלייקרס סבלו מהתפוצצות המתיחות שהייתה בחדר ההלבשה לאחר ההפסד בגולדן סטייט. דייב מקמנמין מ-ESPN דיווח שוולטון ביקר שחקנים ספצפים – מייקל ביזלי וג'אבל מקגי – במשחק אנוכי, והשחקנים האלה ענו בחזרה למאמנם.

בסופו של דבר, לאחר שבועות של שמועות, לא היה הסכם מקובל עבור דיוויס, אבל ההשפעה שכל כך הרבה שחקנים היו מעורבים בשיחות הטרייד פגעו בכימיה של הקבוצה, זאת לפי המאמנים, סוכנים ואחרים הקרובים לקבוצה.

מספר חברים מצוות המאמנים ומקורבים ספציפית לשחקנים אמרו שהאמון של השחקנים בהנהלה התנדף לחלוטין – וכי השחקנים האלה גם הרגישו, אם זה נכון או לא, שג'יימס היה שותף.

"החברה ידעו שאין שם אמון", סיפר חבר אחד בצוות המאמנים של הלייקרס ל-ESPN לפני שהעונה הסתיימה. "החברה ידעו [שההנהלה] החדשה התכופפה לגמרי לעולמו של הסוכן והיו רגישים לחלוטין ליחסים החד-צדדיים האלו עם החברה האלה שהם פחות או יותר שלטו בכל מהלך בגלל שהם 'ציידים גדולים במשחק'".

מהר לאחר סיום מועד הטריידים, ג'ונסון פגש את הקבוצה בפילדלפיה, והמסר שלו לקבוצה נפלה על אוזניים ערלות, לפי מספר חברים בצוות האימון ואחרים המקרובים לקבוצה. ואי שביעות הרצון לא הסתיים שם. לפי מספר אנשי צוות, אלו אשר בתוך הארגון היו מיואשים מדבריו של ג'ונסון לתקשורת בפילדלפיה באותו היום.

"תפסיקו לחשוב כי החברה האלה הם תינוקות בגלל שזאת הצורה שאתם מתייחסים אליהם, "ג'ונסון אמר אז. "הם מקצוענים. כולם. וזאת הדרך בה הליגה הזו עובדת. הם יודעים את זה, אני יודע את זה – ככה זה עובד".

ג'ונסון גם כן אמר שהוא מאמין שניו אורלינס פליקנס פעלו שלא בתום לב במהלך המשא ומתן על דיוויס. "אנחנו יודעים את זה בעיקרון בסופו של היום, מה שקרה, קרה", הוא אמר.

אחד מצוות ההנהלה של הלייקרס אמר: "מה לא היה בתום לב? אנחנו הצענו משהו והם דחו זאת. זה מאוד יהיר מצידנו".

בינתיים, ספקות רבות נותרו בארגון הלייקרס בנוגע ליכולותיהם של פלינקה וג'ונסון להתוות דרך בין כל המחלוקות.

כפי שאותו איש צוות בהנהלה אמר לפני התפטרותו של ג'ונסון, "אני לא חושב שיש לנו תוכנית".


ב-10 במרץ, 2017, ביום בו הוא הוצג כג'נרל מנג'ר החדש של הארגון, פלינקה נשאל לגבי עקומת הלמידה התלולה בתפקידו החדש.

"הארגון הזה מעסיק 200-250 עובדים", פליקנה אמר. "והעבודה שלנו היא לוודא שכל חברי הצוות האלו מתפקדים במכונה משומנת היטב וביחד".

ג'ונסון, שישב ליד פלינקה, הוסיף שהם ביצעו הערכות עבור כל אחד בארגון. "אנחנו הולכים לראות אם יש לנו את האנשים הטובים ביותר", הוא אמר, "ובתקווה שיש לנו את זה בבית, ואם לא, אנחנו רק צריכים להשיג את האנשים המתאימים".

כפי שג'ונסון ופלינקה בישרו, השינויים הלכו בעקבותיהם. לפחות עשרות מאנשי צוות מתוך הארגון עזבו, דמויות הכוללות לא רק אנשים מתוך פעולות הכדורסל וצוות המאמנים אלא גם אנשי אימון אתלטיקה, אנליסטים, עוזרי מנהלה, איש הציוד של הקבוצה וראש מערך האימון האתלטי.

במדריך המדיה של הלייקרס ל-2016-17, הרשימה של העובדים מנתה 72 אנשי צוות שאינם חלק מקבוצת הבעלות. הדמויות לא כוללות שחקנים, מעודדות, אנשי ביטחון, ילדי כדורים, מתמחים, יועצים חיצוניים, שדרי הקבוצה, שחקנים ומאמנים בקבוצת ליגת הפיתוח, בין השאר. הם גם לא ככלו את ששת חברי משפחת באס הרשומים בתפקידים שונים בתקופתם בארגון. מתוך 72 האנשים האלו, לפחות 27 מהם, נכון לתאריך הזה, כבר לא נמצאים עם הארגון, תחלופה של 37.5 אחוז.

כמה מנהלים בארגונים אחרים ב-NBA – כולל ג'נרל מנג'רים – הביאו פליאה על מספר העוזבים, אפילו עבור שינוי בארגון המסודר ברמה גבוהה מאוד.

"זה כאילו לומר שאף אחד שם לא טוב", אמר ל-ESPN מנהל באחת ההנהלות של ארגון מתחרה.

דובר הלייקרס אמר שהקבוצה כרגע מעסיקה בערך 300 אנשי צוות אבל הוסיף כי אין לו נתונים מדויקים הזמינים מיד על כמות העוזבים מאנשי הצוות או שהוחלפו מאז שפלינקה וג'ונסון הועסקו.

השינויים התחופים הגדילו את נפח העבודה עבור מספר חברי צוות – ובאחד המקרים למשל מ-2017, אשת צוות ותיקה נקראה למשרד של ג'ונסון ופלינקה לאחר שעשתה טעות, לפי מספר אנשי צוות בהווה ואחרים שמכירים את התקרית. הטעות, מקורות מסרו, כוללת ארגון שירותי הסעה למתקן הקבוצה למועמד בדראפט.

"אני לא סובל טעויות!" ג'ונסון צעק עליה. "אני לא עושה טעויות".

ג'ונסון גם הבהיר, לפי מספר מקורות מאנשים המכירים את חילופי הדברים, שאם אשת הצוות תעשה עוד טעות אחת, היא תפוטר.

במשרד, העובדת התנצלה ולאחר מכן, מחוץ למשרד, החלה לבכות, לפי מספר מקורות שהיו עדים לתקרית. בחודשים שלאחר מכן, היא סבלה מעליה בהתקפי חרדה ופניקה. היא קיבלה תרופה כנד החרדה, עזבה את הלייקרס לאחר יותר משני עשורים עם הקבוצה, והחלה מספר שבועות של טיפול, אמרו מספר אנשים המעורים בפרטים. היא נתנה הודעה על כך ה-18 בדצמבר, 2017, אותו היום בו הפרישו את שתי הגופיות של קובי בראיינט.

מנהל בלייקרס אמר שגם הוא סבל מהתקפי פניקה והיה צריך לקבל תרופות כנגד חרדה. "בכל יום שהלכתם לשם קיבלתם את ההרגשה האיומה הזו של חרדה", המנהל אמר. "בשנה האחרונה, איני יכול לומר לך כמה התקפי חרדה היו לי מהח** שהתרחש שם".

מספר אנשי צוות בהווה ובעבר שהיו באינטראקציה ישירה עם ג'ונסון תיארו את הדואליות המרשימה של אישיותו. חבר צוות לשעבר הבחין כי כאשר ג'ונסון היה נוכח, היה תמיד שאלה את מי העובדים יפגשו היום: האם זה יהיה מג'יק? או שזה יהיה ארווין? המצלמות אהבו את מג'יק, זה הכריזמטי, אבל גם היה את ארווין, שהיה מסוגל להיות מניפולטיבי ואימפולסיבי.

"זאת הייתה נסיעה ברכבת הרים מעלה ומטה איתו", אמר חבר אחד בצוות המאמנים.

אנשי צוות בעבר ובהווה ספרו ל-ESPN כי ג'ונסון, שיש לו עניינים עסקיים מחוץ ללייקרס, נעדר לעיתים תכופות, לפעמים מופיע רק פעם אחת בשבוע או כל שבועיים. אבל, היו אנשים שאמרו, שכאשר ג'ונסון היה שם, הוא יכול היה להפגין במוחצנות את נוכחותו.

"הוא מגיע אל המעריצים עם אהבה גדולה וחיוך", אומר מנהל אימון כושר לשעבר שהיה באינטראקציה ישירה עם ג'ונסון. "אבל הוא לא – הוא זורע פחד".

דובר הלייקרס אמר כי ג'ונסון לא ננזף על התנהגותו הלא מקצועית במקום העבודה וששום תלונה רשמית לא הוגשה. ה-NBA גם לא קיבל אף תלונה לגבי ג'ונסון באמצעות המוקד החסוי שלה או כל דרך אחרת, אמר דובר מטעם הליגה, או שהליגה לא חקרה את הלייקרס במהלך שתי העונות האחרונות בעניינים הקשורים לאווירה במקום העבודה.

מספר אנשי צוות בלייקרס, גם בהווה וגם בעבר, אמרו שהם לא הרגישו בנוח ללכת למחלקת משאבי האנוש של הקבוצה עם תלונות בגלל שהם פחדו ממעשי תגמול והיו בספק אם התלונות יכולות להשפיע. מספר חברי צוות אמרו שלפי הרגשתם הם מתארים קונצנזוס כללי במשרד.

בזמן שהיה עם הקבוצה, ג'ונסון סירב לבקשה להתראיין עבור הסיפור הזה. מאז שעזב, הוא דחה בקשה נוספת. אבל בלילה בו ג'ונסון התפטר, הוא דחה בפומבי כל התנהגות לא מקצועית עם העובדים.

"מעולם לא זלזלתי באף אחד, וגם אף פעם לא עשיתי משהו רע", ג'ונסון אמר. "עכשיו, האם אני קשוח? לעזאזל, אני כן. אתם עובדים עבורי, אני תובעני. זה מי שאני. אבל גם באותו הזמן, אני הוגן".


Image may contain: 1 person
הג’נרל מנג’ר של הלייקרס פלינקה ממוכר טיפה בתור גוזמאי.

בהצגתו במסיבת העיתונאים במרץ 2017, פלינקה התהיר, "אני טיפה גוזמאי מטבעי".

במהלך העונה, פלינקה ציטט מספרי הקודש. הוא השווה את הצטרפותו ללייקרס ל"הארי פגש את סאלי". הוא דיבר על קמפינג במונטנה עם קובי בראיינט. הוא דיבר על כך שראה ילד במחנה פליטים סורי הלובש גופייה של קובי בראיינט. הוא כינה את קובי בראיינט "כוכב הצפון" ואמר שהשפעתו של בראיינט על הקבוצה הייתה כמו הסוכר הנמס בקפה: "ברגע שזה שם, זה שם לנצח".

הוא פעם אחת כינה את הרכז לונזו בול "טרנסצנדנטי" והזכיר אותו לצד סטיב ג'ובס וביל גייטס. הוא השווה את הפוטנציאל הצעיר של הלייקרס לטיילור סוויפט. לאחר החתמתו של קולדוול-פופ, פלינקה שוב הזכיר את התנ"ך. במסיבת העיתונאים לאחר החתמתו של ג'יימס, פלינקה הרכיב משקפיים והחל לקרוא מספרו של פאולו קואלו "האלכימאי", וציין כי ג'יימס קרא זאת ובראיינט גם כן נתן לו עותק.

הנטייה של פלינקה "לספר סיפורים", ספרו מספר אנשי צוות ל-ESPN, נתפסת כהעמדת פנים – במקרה הטוב.

סיפור אחד שרץ ברחבי הארגון התפתח במרץ 2018, כאשר דווין "דה רוק" ג'ונסון פגש את הקבוצה במתקן האימונים של הלייקרס כחלק מסדרת "Genius Talks" של הארגון.

כשהוא עומד ליד ג'ונסון, פלינקה סיפר סיפור על לקוחו לשעבר, בראיינט.

"הייתה פעם אחת כאשר קובי, שעבדתי איתו למשך 18 שנים, חזר לשחק במדיסון סקוור גארדן, והוא בדיוק ראה את 'האביר האפל'", פלינקה אמר. "ברור, שאתם גם כן ראיתם את הסרט הזה, והוא ככה, 'הי, תחבר אותי לארוחת ערב עם הית' לדג'ר, בגלל שהוא ממש נכנס לתוך התפקיד. אני רוצה לדעת איך הוא היה שם מנטלית'. אז, הוא אכל ארוחת ערב עם הית', והוא דיבר כיצד הוא נכנס לתוך התפקיד".

"וקובי השתמש בחלק מזה עבור המשחק שלו מול הניקס".

"האביר האפל", שוחרר באפריל 2008, שמונה חודשים לאחר שלדג'ר נפטר. מקור עם גישה ישירה לפרטים אומר ששום סידור שכזה לא התקיים ושום ארוחת ערב לא התרחשה.

סיפור נוסף קרה ב-21 ביוני, 2018, כאשר אנשי הצוות של הלייקרס התאספו במתקן האימונים שלהם עבור הדראפט של אותה השנה. ללייקרס היו שני "חדרי מלחמה" מוכנים בתוך מתקן האימונים שלהם: ג'ונסון ופלינקה היו באחד. מנהלים במשרד, סקאוטים ואחרים שעזרו להעריך את המועמדים היו בשני, לפי מספר אנשי הקבוצה שהיו נוכחים.

כאשר הלייקרס התקרבו לבחירה שלהם במקום ה-25 בסיבוב הראשון, אנשי צוות בחדר המלחמה השני ציפו – ולפי איש צוות אחד מפעולות הכדורסל שהיה נוכח, היו נרגשים – שהם יבחרו את הפאוור פורוורד של ווילאנובה, אומרי ספלמן, שהיה המדורג הגבוה ביותר שנותר על לוח הדראפט של הלייקרס, לפי מספר מקורות של אנשי הקבוצה. במקום זאת, הלייקרס לקחו את ואגנר, הפורוורד ממישיגן. מקורות אמרו שבתוך חדר המלחמה השני, סקאוטים ושאר אנשי צוות צפו בבחירה בטלוויזיה והיו בהלם.

מאוחר יותר, פלינקה אמר לאנשי צוות שהוא שמע דברים שליליים לגבי ספלמן ושהוא שוחח על העניינים עם פורוורד הלייקרס ג'וש הארט, ששיחק בוילאנובה לפני ספלמן. הארט, הוא אמר, הסכים שהיו דאגות. אנשי צוות נדהמו, וחלקם אמרו שזה מייצג עוד החלטה חד צדדית הנעשית על ידי פלינקה או ג'ונסון ללא התערבות של דמויות מפתח שבאופן רגיל היו חלק מרכזי בהחלטה. "עבורו ללכת בחשאיות על שחקן וללכת מאחורי הגב של כולם, זאת הבעיה", אמר חבר אחד בצוות המאמנים.

זה גם מייצג את מה שאמרו מספר אנשים מצוות פעולות הכדורסל כמקרה אחד מתוך רבים בהם פלינקה מיהר לומר שאחרים – כמו סוכנים או שחקנים – היו בחלקם או בעלי אחריות מלאה למספר החלטות, מה שאנשי צוות האמינו היה דרכו של פלינקה להדוף את האשמה ולא לקחת בעלות או אחריות.

חלק מאנשי הצוות אפילו חיפשו את מי שפלינקה אמר שאיתו הוא דיבר, רק כדי לאשר מתי שיחות שכאלה קרו. בזאת למשל, מקור המקורב להארט אמר שהשניים דברו בקצרה, משהו כמו פחות מדקה, והארט סיפר כי לספלמן יש מוסר עבודה נהדר, אבל הוא מודאג מכושרו (דובר הלייקרס אמר כי פלינקה וג'ונסון התייעצו עם כולם בהנהלה אבל שההחלטה במי לבחור בסופו של דבר נופלת עליהם)

ידוע גם שפלינקה יושב בפגישות המאמנים לפני המשחק ובמחצית, משהו שחברי צוות ומנהלים אחרים במשרדים – כולל ג'נרל מנג'רים – אמרו כי זה לא דבר רגיל עבור ג'נרל מנג'ר ב-NBA.

"זה מוזר מנקודת מבטם של השחקנים", אמר חבר בצוות המאמנים של הלייקרס ל-ESPN. "השחקנים לא מסוגלים להיפתח ולדבר באופן חופשי, בגלל שיש בחור בחדר שאמור לשלוט בעתידם, אז למה שיפתחו ויהיו כנים וירגישו בנוח שזה מה שנדרש להיות באותו הרגע?"

איש הצוות תיאר את הפגישות האלה ואמר, "זה מאוד שקט שם".

לפחות באחת, וולטון שוחח על העניין עם פלינקה, אומר לו שנוכחותו הייתה, לפחות, לא דבר נוח, אמרו חברים בצוות האימון. וולטון גם הדגיש לפלינקה שכאשר הוא כיהן כעוזר מאמן בגולדן סטייט, הג'נרל מנג'ר של הווריורס בוב מאיירס לא ישב בפגישות שכאלו. פלינקה השיב לוולטון שהוא שוחח עם מאיירס – ושעכשיו מאיירס, בשנים שמאז עזיבתו של וולטון את גולדן סטייט, יושב בפגישות אלו. מקורות בתוך ובסביבת ארגון הווריורס ספרו ל-ESPN שמאיירס לא עושה דבר כזה.

לפי מספר מנהלים בליגה, הזרימה ונכונות המידע – לסקאוטינג, עסקאות פוטנציאליות, שחקנים חופשיים, הדראפט, כוח אדם – הוא בעל חשיבות עליונה בבניית הקבוצה, אבל אנשי צוות בהווה ובעבר בלייקרס, כמו גם אחרים המקורבים לקבוצה, הביעו חששות רציניים לגבי יכולותיו של פלינקה. פלינקה, דרך דובר הקבוצה, דחה מספר ניסיונות להתראיין עבור הסיפור הזה.

"אנחנו חושבים, לעיתים תכופות יותר מאשר לא, שהוא לא אמין", אמר חבר אחד בצוות המאמנים. "זה ככה בכל הארגון".

ג'ונסון, בתגובותיו ל-First Take ב-20 במאי, התייחס למוניטין של פלינקה, באומרו, "כאשר לקחתי את העבודה, אתם יודעים כמה סוכנים התקשרו אלי ואמרו שאתה צריך להיזהר [מפלינקה]?"

ההערות האלו הגיעו מספר שעות לפני שהלייקרס הציגו את פרנק ווגל כמאמנם הראשי החדש. כשהוא נמצא מול שורה של כתבים, פלינקה קרא להאשמות של ג'ונסון "מצערות" ו"חסרות בסיס", כשהוא מוסיף, "הן פשוט לא נכונות".

כאשר נשאל האם הוא חושש מהתפיסה ברחבי הליגה שאי אפשר לבטוח בו, פלינקה אמר: "העבודה שלי היא לא לדאוג מה אנשים אחרים חושבים או אומרים לגבי כאדם. העבודה שלי היא לעשות את העבודה ומה שהכי טוב עבור הארגון, ושם אני מתרכז".

"כולנו יודעים שבספורט כאשר אתה מנצח, דברים נהדרים נאמרים. וכאשר אתה מפסיד, השטויות והשליליות יוצאים החוצה. זה פשוט הטבע של העסק הזה. ועכשיו, אנחנו מגיעים מעונה שבה הפסדנו".


תחת מנהלים אחרים בלייקרס, ספרו אנשי צוות ומנהלים בהווה ובעבר בקבוצה ל-ESPN, שהקבוצה עקבה באדיקות לאחר החוקים של הליגה, תוך דגש על סקירה של התדריך השנתי של ה-NBA כדי לוודא שהנהלים רשומים על הלוח.

לפי אנשי הקבוצה, הסטנדרט הזה נעלם כאשר ג'ונסון ופלינקה נכנסו לתפקידם – וזה הפך להיות ברור כאשר הקבוצה ננזפה שלוש פעמים בפחות מ-12 חודשים על טמפרינג.

תחילה, ה-NBA הזהיר את הלייקרס לאחר שג'ונסון מצמץ והעיר לגבי פול ג'ורג' במהלך הופעה ב"תוכנית של ג'ימי קימל!" באפריל 2017. ג'ורג' היה תחת חוזה באינדיאנה פייסרס, וה-NBA אוסר על קבוצות להתערב במצב החוזים אצל קבוצות אחרות עם השחקנים שלהם, כולל הערות פומביות על עניין בשחקן או הודעה לסוכנו של השחקן על עניין מצד הארגון.

הפייסרס הגישו אישומים בגין טמפרינג כנגד בלייקרס באוגוסט 2017, והליגה מצאה כי פלינקה יצר קשר עם סוכנו של ג'ורג'. ה-NBA קנסה את הלייקרס ב-500,000 דולר, קנס הטמפרינג הגבוה ביותר בהיסטוריה של הליגה. לאחר מכן, הלייקרס, בהצהרה, נשבעו שהם יהיו "סופר ערניים" בעתיד.

ואז בפברואר 2018, הלייקרס נקנסו ב-50,000 דולר על הפרה של חוקי הטמפרינג כאשר ג'ונסון שוחח על כוכב מילווקי באקס, יאניס אנטטוקומפו, בראיון עם ESPN.

שנה לאחר מכן, ג'ונסון אמר כי כוכב פילדלפיה 76, בן סימונס, "פנה אלי, לא ישירות, אלא אל הלייקרס כדי לברר אם אנחנו יכולים להיפגש ביחד בקיץ הזה".

ההערה של ג'ונסון לגבי סימונס עוררה חקירת טמפרינג, אבל ה-NBA מאוחר יותר הודיעה שהלייקרס לא עברה על חוקי הליגה. עדיין, ההערה הותירה בהלם אנשי צוות, אמרו חלק מהם, לא מעט בגלל העונשים שכבר הוטלו עליהם בעבר.

"זה הרגיש ועדיין מרגיש כי הם הזיזו כל אחד מהמעגל הפנימי שלהם שיכול היה לדעת את החוקים ויכול היה להיות לו האומץ להתעמת איתם ולומר, 'הי, אנחנו לא יכולים לעשות את זה'", אמר אחד מהחברים בצוות האימון.


See the source image
מאז עזיבתו של מג’יק ג’ונסון, רוב פלינקה מדווח עכשיו ישירות לג’ני באס.

ג'ני באס מאמינה בגורל.

אם להיות יותר ספציפי, כך סיפר ל-ESPN מקור המאורע בעבודה הפנימית בלייקרס ושהיה בקשר ישיר עם באס, שבאס האמינה שג'ונסון היה אמור להיות בתפקידו, שפלינקה אמור היה להיות בשלו, שג'יימס נועד להיות בלייקרס, וכל מי שכבר לא נמצא עם הארגון לא אמור להיות שם.

"זה כאילו שהיא כאילו בהכחשה מוחלטת", אמר מקור לפני ההתפטרות של ג'ונסון. "אבל היא לא נותנת לדברים את המשקל הראוי להם ואת תשומת הלב, לפי דעתי, כפי שהיא צריכה".

דרך דובר הקבוצה, ג'ני בס דחתה מספר בקשות לראיון.

חבר אחד בצוות האימון אמר שיש להם "100 אחוז ביטחון" שבאס מכירה את החששות הכלליות שבתוך הארגון, ומוסיף כי הם מודעים לאנשי סוד ספציפים – כולל האחים ג'סי וג'ואי באס, אשר שניהם עובדים בארגון – שהם "שבאופן עקבי מספרים לה את הדברים".

עדיין, מספר מנהלים יריבים ב-NBA שמו לב לטבע הייחודי של הלייקרס – שהם בבעלות משפחתית, ארגון המופעל על ידי משפחה, האחד ויחיד מסוגו בליגה. והטבע המשפחתי של הארגון יכול להיראות דרך אלו שהוא מעסיק. הקבוצה העסיקה רבים מאלה שהיו עם קשרים עמוקים אליה בעבר, כמו פלינקה, ג'ונסון, וולטון, ג'רי ווסט ומיץ' קופצ'ק.

מנהלים יריבים הגדירו את הנטייה הזו יותר כחולשה מאשר כחוזקה, במיוחד לגבי פלינקה וג'ונסון, כשהבחינו כי הם נבחרו במיוחד לא בגלל הניסיון שלהם או ההתאמה אלא עבור הקשרים לבאס ועם הלייקרס.

מספר אנשי הקבוצה, כמו גן אחרים המקורבים לארגון, הביעו ספק על האפשרות שהקבוצה תשנה את דפוס פעולת "משפחת הלייקרס" או שיפוץ של התרבות בעצמה. כפי שאמר מקור אחד המקורב לצוות האימון לגבי באס, "היא קיבלה את זה שזה מי שהם".

בקשר לגורלו של פלינקה, אנשי מנהלה, חברים בצוות האימון ואחרים המקורבים לקבוצה מצביעים על הכוח וההשפעה הנמצאים אצל לינדה ראמביס. התואר שלה בלייקרס הוא מנכל"ית פרויקטים מיוחדים, אבל ראמביס, אשתו של הלייקרס לשעבר קורט ראמביס, ידועה יותר בתוך ובקרב הארגון כנראה בתור חברתה הטובה ביותר של ג'ני באס ואשת סודה. ולינדה ראמביס, אמרו חברי צוות, כבר הרבה זמן הייתה נלהבת ותומכת של פלינקה בגלל סיבות שחלק מאנשי הצוות אמרו כי הם לא לגמרי מבינים. "אף אחד לא מבין את זה", אמר חבר אחד בצוות האימון.

בחלק מהמעגלים מסביב ל-NBA, לינדה ראמביס מתוארת כ"בעלת הצללים" של הלייקרס, תואר אותו תיאר איש צוות בהנהלה כמשהו שראמביס נהנית ממנו, וציין: "היא אוהבת את זה", ובנוסף ש"היא שולטת ועושה מניפולציות על ג'ני". קורט ראמביס – יועץ כדורסל בכיר ללייקרס וחבר קרוב לפיל ג'קסון, מאמנה לשעבר של הלייקרס והארוס לשעבר של ג'ני – ישב בפגישות המאמנים של הקבוצה במהלך העונה, דבר שיצר אווירה מתוחה. אנשי צוות כבר חשדו שהוא ידווח בחזרה ללינדה וגם לפלינקה ולבאס, אבל דובר הלייקרס התעקש שוולטון הזמין את קורט ראמביס לפגישות האלה.

במהלך העונה הכאוטית הזו, מקורות המקורבים לוולטון תארו את המאמן "מתוסכל", בין השאר בגלל חוסר היציבות מסביבו. לאחר אימון שנערך לפני יותר מחודש לפני סיום העונה, וולטון, שידע שכנראה שהוא יפוטר לאחר העונה, נשאל על ידי צוות המאמנים שלו אם לא עדיף לו לעזוב את הקבוצה ואת חוסר התפקוד שלה, כך לפי מקור אחר בקבוצה.

מקורבים לוולטון אמרו שהוא רצה לגרום לזה לעבוד ממש עד לסיום והיה מוכן להישאר אם ההנהלה הייתה בוחרת להשאיר אותו. אבל וולטון גם ידע – ואמר לצוות שלו בתגובה לשלאלה לגבי עתידו – שעזיבת הלייקרס צריכה להילקח בחשבון. וולטון הצטרף לסקרמנטו קינגס ב-13 באפריל, יום אחד לאחר שעזב את הלייקרס. שבוע אחד לאחר שהקינגס הכריזו על העסקתו, וולטון נתבע על ידי עיתונאית שהאשימה אותו בתקיפה מינית בזמן שוולטון שימש כעוזר מאמן בגולדן סטייט ווריורס.

לפני עזיבתו של ג'ונסון, באס אמרה: "מבחינת החלטות כדורסל, אני תמיד אעדיף את מג'יק. הוא הביא את החזון של סוג הקבוצה שאותה אנחנו הולכים לבנות וחזון כיצד הולך להיות הכדורסל של הלייקרס. ואני חושבת שאתם יכולים לראות את זה".

פחות משבוע מאוחר יותר, ג'ונסון הכריז על התפטרותו בלי לומר תחילה לבאס. לאחר שדיבר עם עיתונאים למשך יותר מ-40 דקות, ג'ונסון צעד לכיוון רציף ההעמסה של הסטייפלס סנטר, כשהוא אומר, "עכשיו, אני צריך לראות אם הבוסית נמצאת כאן".

באס טרם הגיעה.

ג'ונסון המשיך לחכות, מדבר עם עיתונאים. בסופו של דבר, נאמר לו שבאס לא הולכת להגיע. היא לא התייחסה לעיתונאים ביום שלאחר מכן במהלך ראיונות סיכום במתקן הקבוצה. כאשר הקבוצה הודיעה על עזיבתו של וולטון, שמה הושמט מההודעה. במקום זאת, זה כלל ציטוט מפלינקה. וכאשר הקבוצה הציגה את ווגל כמחליפו של וולטון, היא לא הייתה נוכחת ולא הייתה זמינה לכתבים.

בהסתכלות לאחור ליום בו הלייקרס מינו את ג'ונסון לתפקידו, באס, בהצהרתה, התייחסה לאביה המנוח והפטריארך של הקבוצה, באומרה כי היא מאמינה שהמהלכים שלה "יחזירו את הלייקרס לגבהים שד"ר ג'רי באס דרש ואשר להם האוהדים שלנו מצפים".

ג'רי באס נפטר בפברואר 2013. בשש העונות שמאז, במהלכן ג'ני באס בעיקרון הייתה אחראית על הארגון, הלייקרס, עם 329 הפסדים, בשוויון עם הניו יורק ניקס נמצאת במקום הראשון ב-NBA.

"אני מרגיש כמו כל מי שכבר לא נמצא שם, כמה עצוב שזה נשמע שהם כבר לא נמצאים שם, שזאת ברכה", אמר איש צוות לשעבר. "זה לא מקום טוב להיות בו. זה לא מה שד"ר באס רצה שזה יהיה".

לפוסט הזה יש 17 תגובות

 1. כמה גועל נפש, יא רבנן!
  הוואטס-אפ שלי עליהם עשה איתם חסד!
  איזה אפס המג'יק!
  וכל זה עוד בלי להתייחס לפיל בחדר – השיקוץ הגדול, שפילו כאן נשאר מאותרג.
  .
  תודה רבה סמיילי

 2. סמיילי תרגום ענק. פשוט חרפה מה שקורה בלייקרס, הניהול והבעלים שואפים לאפס וזאת הסיבה שהשיקוץ עושה במקום כבשלו. ליבי על הלייקרס כי פשוט אין להם כלום וגם לא יהיה בעתיד הנראה לעין.

 3. מעולה סמיילי
  נראה שהלייקרס הולכים ראש בראש עם הניקס על ההנהלה הגרועה ביקום
  אבל דולאן לא פרייאר…. לא יפסיד בלי מאבק
  🙂

 4. תודה סמיילי
  למרות שהכל כבר סופר והושר ונגרס לעייפה
  כאוהד אין לי אלא לקוות שהשנה נראה פלייאוף
  לפחות

 5. תרגום ענק. ענק. ארוך. זה שהפסקתי באמצע זה לא כי לא מעריך את עבודת התרגום המעולה שלך, אלא כי פשוט זה כבר מייגע לקרוא על הארגון הכושל הזה.

 6. נפלא סמיילי (התרגום שלך, לא מה שהולך שם). לא מפתיע לאור כל הדברים שפורסמו, אבל מוסיף עוד הרבה.
  ואת הפסקה הבאה הייתי צריך לקרוא כמה פעמים כדי לוודא שקראתי נכון:
  "בנובמבר, הקומישינר של ה-NBA, אדם סילבר, ומאבריק קרטר, שותפו העסקי הותיק של לברון, נפגשו לארוחת צהריים. סוכנו של ג'יימס, ריץ' פול, ישב בשולחן ליד, ובנקודה מסוימת, ניגש אל סילבר והתלונן לגבי וולטון, אמרו מספר מקורות המכירים את המקרה ל-ESPN. פול אמר שהוא לא מאמין שוולטון הוא המאמן המתאים עבור הלייקרס. סילבר משך בכתפיו לגבי ההערה ושאל את פול לדעתו על מיהו המאמן המתאים. פול הציע את טיירון לו."

 7. חחח
  ..
  התירגום עושה חסג עם גונסון פלינקה ובאס.
  מדטבר בברדק מושלם שהוא בתירגום מרוסית…..
  שורה תחתונה למזלם של הלייקרס הם עדיין לא הגיעו לתחתית ,והם הולכים לצלול השנה עמוק עמוק .
  דייוויס עומד לקנא במי שנשאר בניו אורלינס חחח,אולי יבקש טרייד באמצע העונה.
  אם אפשר היה, אז היה צריך לפטר את באס .
  איזה בלונדה…

 8. קראתי עכשיו את החלק האחרון ו…
  מה רוצים מג'ני באס ?
  אז מה אם היא משוגעת ?
  ננסח רייגן ניהלה כך את אמריקה בזמל זבעלה הנשיא היה חצי מחוסר הכרה…
  אז מה אם ננסי היתה משוגעת…
  מה היא ניהלה את ארה"ב לא טוב?
  הלייקרס מנוהלים כפי שקבוצה משוגעת שבעלת הבית שלה משוגעת צריכה להיות מנוהלת….
  פלינקה , לברון ריץ.פול ,קורט ראמפיס , ואיך קוראים למשוגע ההוא …אהה לאנס סטיבנסון
  משחק…
  אף אחד לא צריך לבוא בטענות, צריכים לשבת ולחכות בשקט לפשיטת הרגל של האירגון..
  .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט