אירועי דיומא – 22.06.19

כדורגל / ניר מועלם :

קופה אמריקה – בית א' , מחזור 3 :

22:00 פרו – ברזיל : מחזור הסיום של בית א' כאשר המצב הוא כזה שגם ברזיל וגם פרו תלויות בעצמן, כאשר ניצחון של כל אחת מהן מעלה אותן לשלב הבא, במידה והן יסיימו בתיקו ברזיל תעלה לרבע הגמר מהמקום הראשון או השני כאשר פרו כבר לא תהיה תלויה בעצמה ותצטרך שונצואלה לא תנצח את בוליביה ביותר מ-2 שערים. פרו נבחרת טובה מאוד שלא הרבה מחשיבים אותה כאחת כזו אבל יש לה כישרון רב בחלק הקידמי ואילו ברזיל מגיעה אחרי תיקו 0-0 מול ונצואלה שגרם להרבה שריקות בוז מהקהל והפעם הם יודעים שאסור להם לפשל. הימור – יהיה משחק מאוד קיצבי ומעניין, אני דווקא לא מהמר כאן על ניצחון של ברזיל ואני אפילו חושב שיש סיכוי לניצחון של פרו אך אני אהמר על תיקו.

22:00 ונצואלה – בוליביה : משחק מאוד חשוב לונצואלה אבל שימו לב שגם בוליביה יכולה בסיטואציה מסוימת לעלות עדיין לרבע הגמר. אם ונצואלה מנצחת היא עולה בוודאות לרבע הגמר אם כי יכול להיות שהיא תנצח והמשחק המקביל יסתיים בתיקו ואז יהיה שיוויון נקודות בין פרו, ברזיל ו-ונצואלה אבל אז יכריע הפרש השערים בין ונצואלה לפרו, תיקו כאן ו-ונצואלה כבר לא תהיה תלויה בעצמה והיא תצטרך לקוות שהיא בין שתי הנבחרות שהשיגו הכי הרבה נקודות מבין השלוש שנמצאות במקום השלישי, מנגד אם בוליביה מנצחת היא תקפוץ למקום ה-3 עם 3 נקודות אך עם הפרש שערים מאוד בעייתי ולכן סביר להניח שלא תוכל לעלות לרבע הגמר אך עדיין יש לה סיכוי. ונצואלה מגיעה אחרי 0-0 מול ברזיל וגם 0-0 מול פרו והיא הנבחרת היחידה שמשחקיה לא היו שערים עד כה(לא הישג כזה מרשים), מנגד בוליביה חטפה 3 שערים גם מברזיל בפתיחה וגם מפרו במחזור האחרון אך לפחות היא התנחמה בשער זכות. הימור – ונצואלה למרות הפציעות מהמשחק האחרון, עדיין יותר איכותית מבוליביה ואני מאמין שהיא תנצח את המשחק, ועקב ההימור שלי על המשחק המקביל היא תצטרך הפרש שערים גבוה שלדעתי לא תצליח להשיג ולכן היא תסיים במקום ה-3 אך תעלה לרבע הגמר.

גביע הזהב – בית ד' , מחזור 2 :

00:30 גואינה – פנמה : גויאנה מגיעה אחרי הפסד 4-0 במחזור הפתיחה לארצות הברית החזקה ואילו פנמה מגיעה אחרי 2-0 על טרינידד וטובאגו. הימור – אני לא ארחיב על המשחק יותר מידי כי לטעמי זהו ניצחון ברור של פנמה שהרבה יותר איכותית מגויאנה והיא תנצח בהפרש של 2 שערים ומעלה. אחרי הניצחון פנמה תעפיל לרבע הגמר.

3:00 ארצות הברית – טרינידד וטובאגו : ארצות הברית היא אחת הנבחרות החזקות של הטורניר והיא מגיעה אחרי 4-0 על גויאנה ואילו טרינידד נמצאת בדרג הביניים של הנבחרות הפסידה במחזור הפתיחה לפנמה 2-0, ואני מאמין שנראה את ארצות הברית מנצחת גם את המשחק הזה אבל אל תופתעו אם יהיה לה קשה יותר והיא תנצח עם הפרש פחות מרשים כי טרינידד היא נבחרת איכותית יותר מאשר גויאנה בה נתקלה ארצות הברית במחזור הפתיחה. ארצות הברית תעלה לרבע הגמר אחרי הניצחון היום.

טניס / אלכס דוקורסקי

טורניר האלה – חצאי הגמר

14:00: מתאו ברטיני (איטליה)-דויד גופן (בלגיה) (ערוץ 56, "5+") – האיטלקי בן ה-23, שמדורג במקום ה-22 בעולם (דירוג השיא בקריירה) נמצא בכושר טוב מאוד והתקדם רבות השנה. לפני שישה ימים הוא זכה בטורניר שטוטגרט (על הדשא, גם כן), שהתווסף לתואר בבודפשט (על החימר) בו זכה העונה (ובסה"כ השלישי בקריירה). גופן הבלגי, שפציעה מטרידה בקרסול דחקה אותו מהעשירייה הראשונה בה דורג לפני כשנתיים אל המקום ה-33, יכול להיות מעודד מטורניר טוב בפאריז (הרולאן גארוס) ומנצחונו אתמול על המדורג החמישי בעולם, אלכסנדר זברב.
שני השחקנים ייפגשו ביניהם לראשונה אי פעם.
16:30: רוג'ר פדרר-פייר-הוגו הרבר (צרפת) – המדרג מס' 3 בעולם ואלוף הטורניר 9 פעמים שיחק ביומיים האחרונים שני משחקים שהתארכו לכדי 3 מערכות צמודות, בשמינית הגמר וברבע, מול שני יריבים מאוד עיקשים – ג'ו וילפרד צונגה ורטברטו באוטיסטה אגוט, בהתאמה. היום הוא יפגוש לראשונה בקריירה את פייר-הוגו הרבר הצרפתי בן ה-28, שמדורג במקום ה-43 בעולם, וברבע הגמר הוא הוביל במערכה אחת על אלוף הטורניר משנה שעברה, בורנה צ'וריץ', לפני שהאחרון פרש עקב פציעה.

טורניר קווינס – חצאי גמר

15:00: ז'יל סימון (צרפת)-דניאיל מדבדייב (רוסיה) (ערוץ 57, "5 גולד") – הצרפתי בן ה-34, שמדורג במקום ה-38, מצטיין במשחק ההגנה שלו ובאופיו הבלתי מתפשר, שמתבטא במאבקו על כל כדור ונקודה. יריבו בן ה-23, שמדורג במקום ה-13, נמצא בדרכו אל העשירייה הראשונה והוא אחד השחקנים המוכשרים בסבב ומתאפיין, בין היתר, בהגשות חזקות ובחבטות כף יד עוצמתיות ומדויקות.
מיד אח"כ: פליסיאנו לופז (ספרד)-פליקס אוג'ר אליאסים (קנדה) – 19 שנה מפרידות בין הספרדי השמאלי הותיק בן ה-37, שמשחק בקווינס גם בזוגות יחד עם אנדי מארי, לבין הקנדי המוכשר בן ה-18, שמדורג במקום ה-21 בעולם, והספיק כבר להגיע לשני גמרים העונה ורשם הופעה בחצי גמר טורניר מסבב המאסטרס.
שני השחקנים הרשימו במשחקי רבע הגמר שלהם. לופז ניצח את מילוש ראוניץ' הקנדי, שמצטיין במשחקו על הדשא, והקנדי גבר על המדורג שישי בעולם, סטפנוס ציציפאס היווני.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור של שווייץ – קטע 8

קטע 7 היה קטע טיפוס קשה במיוחד, עם טיפוס מסכם ארוך ומייגע שגם כלל קטעי פאבה. כמו בקטע הקודם, ראינו גם כאן את המכונה של אינאוס מפעילה לחץ מטורף על הפלוטון, שבסופו מוביל הקבוצה, איגן ברנאל, פורץ קדימה. גם כאן, אף אחד מהמתמודדים על ה-GC לא היווה תחרות של ממש לקולומביאני הצעיר, והוא הצליח לזכות בקטע בהפרש של 23 שניות על אלו שהגיעו מאחוריו. הקרובים ביותר אליו אתמול היו הצמד של בחריין מרידה, דומניקו פוצוביבו ורוהאן דניס, שהגיעו יחדיו אל הקו. הקטע ביסס את ההובלה של ברנאל בצמרת המירוץ, והוא כרגע מוביל על דניס (41+), קונראד (1:13+), פוצוביבו (1:17+), הירט ובנוט (1:19+), מאס (2:07+), ארו (2:20+), רוץ' (2:23+) וספילאק (2:26+).

קטע 8 הוא קטע הנג"ש השני של המירוץ. כמו קודמו הוא שטוח לחלוטין, אך הוא ארוך יותר ומשתרע על 19 ק"מ. גם כאן המועמד מספר אחת לניצחון הוא אלוף העולם בנג"ש, רוהאן דניס. תצוגת נג"ש נוספת של האוסטרלי, בדומה לזאת שהביאה לו את הניצחון בקטע הראשון, יכולה גם להעלות אותו להובלה במירוץ. זאת, כתלות ביכולת הנג"ש של ברנאל היום. דניס יתמודד על הבכורה בקטע מול שענים כבודנאר, קסטרובייחו וקונג, בעוד ששאר מתחרי ה-GC ינסו בעיקר להפסיד כמה שפחות זמן. שידור בלינק הזה החל מ-16:40.

לפוסט הזה יש 17 תגובות

 1. רוט ד אסוטיניה קטע 3.
  מקווה שביטאתי את השם הדרך המערבית נכון.
  הקטע ארו לוצ'ון קטע באורך 173 ק"מ.
  לכאורה אורך סטנדרטי….
  רק שהוא כולל 5 טיפוסים מהם האחרון סיום בפיסגה .

 2. יירדים קצת ואז מטפסים ל אנציזן 10.4 ק"מ בשיפוע 7.5 אחוז ל 1556 מטרים פעם וחצי הגובה של צפת …
  הספיק לכם ,רגע עוד לא התחלנו….

 3. יורדים חזרה ומטפים טיפוס קליל ב 4.2 אחוז ל 622 מטרים….חפיף זו לא עליה….כמעט הגובה של האיניברסיטה בחיפה אבל…בקלילות….

 4. ועכשיו הכיף האמיתי נסיום יורדים ל 673 למרחצאות של לוצ'ון ועעשיו מה יום כיף…?
  לא ממש….
  10.1 קמ בשיפוע של 8.8 כמעט 9 אחוז ל 1372 מטרחם…
  קאע רגוע בלי הרים גבוהים ….קלי קלות כל אחד יכול…
  פותח הימורים כמה זמן ייקח להם לסיים…
  אני מהמר על 5:15 שעות לפחות…

 5. לא מצאתי מעקב חי ברשת אחרי המירוץ.,סייקלינג טודיי טוענים שהם עוקבים לא ראיתי כלום שם.
  אחרי הטור השוויצי יש מעקב חי בסייקלינג ניוס , ובטיז סייגלינג למי שרוצה.
  אך הפירחנאים בשלב זה נדארו יתומים…
  אז לפחות אהמר כי גיא ניב ינצח את הקטע היום….
  ונראה מה יקרה …
  וברצינות נראה כמ זהו קטע מטפסים יותר מאשר קטע מתגלגל.
  אך הוא עדיחן לא ברמת הרים גבוהים ממש .
  המועמדים לניצחון הם אוראן וולוורדה כאשר לולוורדה תמיכה חזקה יותר ושליטהנבקבוצה.
  הכל תלוי ברבוצה ,וולוורדה נראה בכושר .
  אם יחזיק מעמד בחבורת החודנ נראה שהוא בכושר
  אזי הקטע והמירוץ שלו .
  אם לא כז יש סיכוי טוב לאוראן ודאנבאר .
  או כמובן …גיא ניב…

 6. התקפה בסיום ,אוראן וסוסה איוום סוזה קולומביאני
  בורחים לולורדה בשיפועים החזקים , מגיעים ל 7 שניות הפרש ,ולורדה מחכה להתמץנות השיפוע מ 12 אחוז למשהו סביר עבורו סביב ה 7 אחוז , ושם סוגר את הפער ועובר להוביל למרות מאמציו של סוזה לברוח , 200 מטרים לסיום מוקדם מדי ולורדה פותח בספרינט סיום סוזה נשאר צמוד ,50 מטרים מאוחר יותר פותח מבערים ולורדה מצליח להישאר על הגלגל שלו אך לא יותר מכך , אוראן נופל אחורה .
  סיום סוזה מנצח ולורדה ואוראן מסימים 2 3 .
  דאנבאר נשאר רחוק מאחור.
  תמונת ההיבלה משתנה אך ולורדה שומר על הצקום הראשון .
  איוון סוזה מצטייר כתגלית הבאה .

 7. תוצאות נגד השעון בטור השוויצרי מאד מפתיעות.
  לא מפתיע כי דניס מאבד 19 שניות , ראינו היחלשות דומה בנגד שעון בגירו אצל קופץ הסקי שסיים שלישי אבל…
  מארק סולר מאבד 42 שניות ,הרבה יותר מדי עבור הרוכב המוכשר הזה.
  קסטרו וייחו אלוף ספרד מאבד 1:59:מה זה ?
  פאביו ארו מאבד 2:02 ,זה לא פאביו אפילו לא צל שלו.
  האם הניתוח הצליח ?
  איגאן ברנאל מאבד 39 שניות תוצאה מצוינת למטםס על.
  ווינר אנקונה מאבד 49 שניות למיטב זכרוני מה זה , המטפס הפך לשען ? תוצאה מדהימה.
  קרלוס בטנקור עם + 59 שניות , תוצאה נפלאה, משהו מצוין קורה במוביסטאר בודאות .
  ניירו קינטנה עברתי על חצי מהתוצאות עוד לא הגעתי אליו…

   1. ניירו בכלל לא משתתף סתם ליכלכתי ….
    מחילה איש יקר….
    ווילקו קליידרמן מוביל קבוצה עם תוצאה עלובה בנגד שעון כנל רומן קרוזינגר ,וכאמור רוחאן דניס סבל מאפקט פרימוז ,מסקנה רכיבת שעון
    נהדרת.אינה ערובה לניצחון בגראן טור כנגד מטפס על שרוכב נגד שעון בצורה סבירה.
    יש כמה תוצאות שוות איזכור אך קצרה היריעה בסך הכל זה עדיין לא אתר אופניים …
    ומחר יום חדש…
    בסך הכל יום מירוצים נהדר ומעניין .

 8. ברזיל בשירות ארגנטינה.
  הניצחון 0-5 של ברזיל על פרו
  סגר את בית 1 הנה הטבלה
  1. ברזיל 7 נקודות ויחס 0-8 (עלתה כמובן לרבע).
  2. ונצואלה 5 נק' ויחס 1-3 (אף היא עלתה לרבע).
  3. פרו 4 נק' ויחס 6-3 (בהמתנה)
  4 בוליביה 0 נק ויחס של 9-2 (הודחה) .

  אשר לפרו היא צריכה לראות מה בבתים האחרים.
  תיקו מחר בין ארגנטינה לקאטר תעלה אותה בוודאות וכן אי ניצחון של פראגוואי על קולומביה.
  גם אי ניצחון יפני על אקוודור יעלה את פרו.
  בשורה התחתונה רק הכרעה בין ארגנטינה לקאטר וכן ניצחון פרגוואי על קולומביה וניצחון יפני ידיח את פרו
  אא"כ יפן תנצח בדיוק 0-1 ואז המאזן בינה לפרו יהיה שוויון מוחלט (במקרה שכזה איני יודע מה יקבע את העלייה האם הגרלה או הדירוג העולמי …אם זה הדירוג יפן תעלה).
  כך או כך התבוסה של פרו הבטיחה וודאית לארגנטינה העפלה לרבע הגמר במקרה של ניצחון על קטאר בראשון בערב.

  1. אם המאזן זהה לגמרי – נקודות, יחס שערים, ומספר שערים שנכבש – מקיימים הגרלה…
   אני הייתי מעדיף את דירוג ההוגנות (חישוב צהובים ואדומים), אבל בקופה הולכים בדרך האכזרית, וזה מאוד יכול לקרות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט