הטור של מל ליום ד': האם כולם אשמים? (או אף אחד?) / מנחם לס

האם  הטופ-אשלון של הגולדן סטייט הם לא יותר מכנופיית תאווי אדונות ושליטה מחלטת?

(ג'ו לייקוב ובוב מאיירס)

 

האם הטופ-אשלון – השכבה השלטת – בגולדן סטייט ווריורס, אשמה ברורה בפציעה החוזרת של קווין דוראנט שעלולות להיות לה השלכות חמורות ביותר בעתידו כשחקן?

אני לא מדבר רק על הבעלים וה-CEO ג'ו לייקוב. אני מדבר גם על הבעלים החלקיים, על בוב מאיירס המנכ"ל שלא יכול היה לעצור בדמעותיו (דמעות צער אמיתי או דמעות תנין?), ואתם יכולים להכניס את סטיב קר למשוואה ללא ריפרוף עין אחד. הוא בנזונה רודף עליונות, כוח שליטה, וכיבוש כמו הגרועים מהם. הוא רק נראה 'ילד טוב לבנון' (מקום הולדתו בתעודת הלידה).

לייקוב אמר כבר לפני כמה שנים לניו יורק טיימס ש-"אנחנו נמצאים שנות אור לפני שאר הליגה בתכנון, בארגון, והצורה בה אנחנו עושים דברים".

..http://www.nytimes.com/2016/04/03/magazine/what-happened-when-venture-capitalists-took-over-the-golden-state-warriors.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&clickSource=story-heading&module=second-column-region&region=top-news&WT.nav=top-news&_r=2)

הניו יורק טיימס כתב את המאמר כבר ב-2016 כאזהרה מה עלול לקרות לליגה "כשקפיטליסטים עשירים כקורח וחסרי מצפון כ-VULTURES (עופות אוכלי טרף) מוכנים לעשות הכל עבור הנצחון".

כולל לתת לשחקן שלא שיחק 33 משחקים לעלות במשחק הראשון שלו – ולא סתם משחק אלא משחק לחיים או למוות – ולתת לו לשחק 11 מתוך 14 הדקות הראשונות???

כמובן שהכל נעשה בהסכמת הרופאים. גם רופאי הקבוצה הם חלק מ'כנופיית הטרף'.  משלמים להם משכורות עתק כדי שיתקנו כל שבר או תחלואה כמה שיותר מהר, ועדיין לא נוצר אף חוק שיגדיר כמה זמן על שחקן לבלות בריהביליטציה אחרי פציעה מסויימת כי אין פציעה הדומה בדיוק לכל פציעה אחרת.

כמובן גם שאיש לא 'הכריח' את דוראנט לשחק. אבל איזה ספורטאי עליון יסרב לחזור מפציעה ולשמש כגואל של הקבוצה שניכנסה לצרות עד גובה צווארה?

הכל נכון.

אבל ישנה עוד אמת: פציעות כאלה קרו ויקרו בספורט לשחקנים שאף פעם לא נפצעו באותו אזור לפני כן. אין אף אדם בעולם שיצליח להראות את הקשר בין פציעתו החוזרת של דוראנט לפציעתו הראשונה.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 126 תגובות

 1. בשורה התחתונה – ההחלטה סופית הייתה של דוראנט והוא בחר לשחק וידע מה הסיכונים וההשלכות
  היה לו את כל המידע הרפואי, מהצוות של הווריורס ומהצוות הפרטי שלו – שקלל את הכל ובחר לשחק. זה הגוף שלו והוא בסופו של דבר מרגיש איך הגוב שלו מגיב לפעולות.
  הבעיה שחימום או אימון כזה או אחר זה לא אינטנסיביות של משחק (בטח שלא משחק בגמר) וכל תנועה לא נכונה, עם משקל על המקום השברירי והרגיש יכול לגרום לפציעה וזה מה שקרה.
  במקרה של הדקות והמנוחה, אני מניח שקר והצוות היו קשובים לדוראנט ושאלו אותו כל הזמן איך הוא מרגיש.
  אפשר היה לראות בכמה מהלכים שלדוראנט אין כוח ברגליים. פעם אחת בזריקה מאזור העונשין שהלכה קצר, כמה פעמים שהוא לא הצליח לעבור בכדרור את השומר שלו כשהוביל כדור.
  .
  הסימנים היו על הקיר והפציעה לצערי קרתה.
  לדוראנט אסור היה לשחק – גם אם זה אומר לאבד את האליפות.
  אבל בשורה התחתונה דוראנט החליט לשחק כשהוא יודע מה ההשלכות. לצערו ולצער כולם הוא נפצע באכילס.
  .
  ב-98 (?) ברזיל שילמו על דבר כזה בגביע העולם שהתעקשו לשחק עם רונלדו.
  .
  השחקנים בווריורס אומרים שהבעלים וכולם שמים את הבנאדם לפני הכל בארגון, אתה פשוט מנסה ליצר פרובוקציה בכוח שאתה קורה להם רודפי בצע ותאווי שליטה

  1. סמיילי, אני לא יודע באיזה חור אתה גר, אבל אילו גרת כאן וראית הערב את ה-PTI ושאר התכניות שאירחו כל מיני אנשים החושבים בדיוק כמוני, גם לך היה מובן הלחץ ששמו עליו.

   1. ברור ששמו עליו לחץ. הווריורס היו בקבר ובאו לשמש תפאורה לאליפות ההיסטורית של הראפטורס.
    כולם ישבו לו על הראש.
    פשוט עושה רושם שלדוראנט מאוד קל להיכנס לו לראש (מקרי הטוויטר וכאלה)
    .
    הצוות שמסביב לדוראנט היה חייב לעמוד על שלהם ולאסור עליו לשחק – כולם ידעו מה ההשלכות. אני בלי שום הכשרה רפואית ראיתי את זה קורה.

  2. המידע הרפואי שהיה לדוראנט לא היה נכון.
   .
   שמעת איזה ״מידע״ היה לסטיב קר על זה שדוראנט לא יכול להחמיר את הפציעה אם ישחק ?
   .
   אין שום סיבה בעולם לחשוב שלדוראנט ולמועדון היה מידע אחר.

   1. לא שמעתי יותר ממה שכתוב באתרי האינטרנט.
    .
    אני מניח שלדוראנט יש את הצוות הרפואי שלו, ולקבוצה יש את המידע שלה.
    אני אומר שכולם ידעו מה הסיכון בלהעלות אותו לשחק וידעו מה יכולות להיות ההשלכות – שלצערי נגמרו בפציעה.
    .
    בסופו של יום, ההחלטה הסופית היא של השחקן (קוואי בגלל זה נמצא בראפטורס)

     1. אולי לא היה לו את כל המידע
      ידע את הסיכונים וההשלכות – אני מניח שכן. הוא לקח סיכון (כמו הווריורס) וזה עלה להם במה שזה עלה להם.
      .
      גיילן רוז (שאני לא יודע באיזה מדד אמינות הוא נחשב) דיווח איזה יום לפני המשחק שהאימון של דוראנט היה נוראי והוא לא כשיר ואז פתאם הוא עולה לשחק וכולם מתפלאים שהוא נפצע… תמוה בעיני.

     2. איזה סיכון דוראנט לקח או חשב שהוא לוקח אם הרופאים אומרים לו שהוא לא יכול להחמיר את הפציעה שלו אם הוא ישחק ?

     3. איך זה מסתדר לך שדווח שהאימון שהוא עשה היה נוראי ויומיים לאחר מכן הוא 100%?
      זה הכל דיווחים שנראים לי כרגע משמועות שכולם מחפשים סקופים ואת מי להאשים.
      .
      מניח שדוראנט הרגיש שהוא לא כשיר. מפתיע אותי שהוא לא השתמש גם בצוות הרפואי שלו (אני מניח ששחקן ברמתו מחזיק צוות רפואי משל עצמו).
      .
      לי, ללא שום הכשרה רפואית מלבד קורס מע"ר בצה"ל היה ברור שלשחק איתו זה לסכן אותו בפציעה חמורה יותר. בטח שכל הדיווחים היו שהוא לא כשיר ואז… פוף… אין לו הגבלת דקות…
      .
      איך אתה מסביר את כל מה שקרה שם?

     4. מה הקשר בין אימון נוראי ולא להיות כשיר לזה שאומרים לך שאתה לא יכול להחמיר את הפציעה שלך אם תשחק ?
      מה יש להסביר פה ?

 2. יפטרו את ה ש.ג. – את הרופאים.
  אבל המועדון, השחקנים, והתקשורת הם אלה שיצרו את האוירה סביב מה זה יאמר על דוראנט אם הוא לא ישחק.
  .
  הסיכוי היחיד שלהם איכשהו לצאת מזה פחות או יותר הוא לתת לדוראנט הארכת חוזה קובי סטייל.

  1. אתה לא חושב שלתת לו הארכת חוזה קובי סטייל זה בדיוק מה שהם רוצים במידה והוא חוזר באותו מצב ?
   אני באמת חושב שבמידה והפציעה שלו קלה זה הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות להם .
   במידה והם זוכים באליפות אחרי שהוא לבדו החזיר להם חיים חדשים לנצח את הסדרה וכולם יגידו שזה בשבילו ואין מצב שיעזוב.
   במידה והם לא זוכים כל מי שחושב שגולדן יותר טובה בלעדיו יכול לוותר מראש על הטיעון הזה ,העובדות בשטח פשוטות דוראנט=אליפות , והוא יכול להישאר כמציל וכאחראי לשושלת הגדולה בהיסטוריה ( זה אפשרי שהוא ישאר והם יזכו בעוד 2 אליפות אפילו במידה ולא יזכו השנה)

   ועכשיו שיש סימני שאלה על הבריאות שלו לקבוצות אחרות האם עדיף ללת לו מקס או אחר, בתחילת הפלייאוף חשבתי שיש סיכוי של 10% שהוא ישאר, עכשיו לדעתי זה 95% ואני נותן לזה 5% רק כי הוא קצת דביל

   1. דוראנט אחרי קרע באכילס זה לא דוראנט.
    .
    הוא יממש את האופציה שלו ויעלה להם למעלה מ 120 מיליון דולר בעונה הבאה בלי לשחק.
    הכי ״טוב״ עבורם זה לחכות ולראות איך הוא יחזור, אבל בסיטואציה התקשורתית שנוצרה ובמיוחד בין שחקני הליגה, המועדון הזה לא יתאושש אם לא יעשו צעד כלכלי דראסטי ולא הגיוני כמו לתת לו הארכת חוזה ענקית.

   2. מלובני,
    יום שישי הקרוב, צהריים, ירושלים. אתה מוזמן בכיף, הבירה עליי…

   3. אני חושב שג.ס בלי דוראנט טובה מג.ס איתו אבל וזה אבל גדול הוא יותר טובה בלעדיו כאשר הוא כלל לא בסגל ומפנה מקום ל 3-4 סטנדרטי סטייל בארנס /אריזה + כמה שחקני רוטציה .
    היום ותשימו לב לזה ג.ס בלי דוראנט אבל גם בלי 3 נורמלי אחד בסגל ובלי שחקני המשנה .
    לכן חשוב כאן להתמודד עם הטענה הבסיסית שאומרת שלבסיס הזה של שלישיית קליי ,קרי וגרין היה עדיף בלי דוראנט ושחקנים משלימים במקום דוראנט .

    1. ממש מסכים אהרון

     זו נקודה מאד חשובה, לקבוצה הזו מאד חסר בלי דוראנט מספר 3 שיודע לקלוע, זה היה הופך את החיים של טורנטו לסיוט

     זה כנראה המפתח לסידרה וזו כנראה הסיבה שבגללה טורנטו עדיין תנצח…אלא אם קר שולף איזה שפן (קוק?)

  1. לדעתי קאוואי לא עזב בגלל הפציעה – זה הולך מעבר לזה – הפציעה מבחינתו הייתה רק הזדמנות, הוא רצה לצאת מסאן אנטוניו, יום אחד נדע למה

 3. אתמול בבוקר מישהו כתב: מה כבר יש לדוראנט להפסיד? עניתי לו בתגובה את האכילס. לכל בר דעת שמתעסק בשיקום, ברור לחלוטין שאי אפשר להחזיר שחקן עם פציעה כזאת לאינטנסיביות של גמר. חזרה לספורט אחרי פציעה זה מדע בפני עצמו, יש טבלאות ונוסחאות של עומסים כרוניים מול עומסים אקוטיים, מנבאי פציעה ועוד כמישהו שמתעסק עם זה ביום יום חשבתי לפני המשחק שזאת טעות איומה להחזיר אותו. לצערי צדקתי. הוא לעולם לא יחזור להיות אותו שחקן למרות שהוא עדיין יוכל לחזור להיות טוב מאוד. האחריות היא לחלוטין על הצוות הרפואי, שחקנים ברמה הזאת כמעט תמיד רוצים לשחק, הם לא מדד.

 4. אני ראיתי את דוראנט בחדר ההלבשה ממש לפני שסגרו אותו. הוא נראה די מתוח, לא מי יודע מה בטוח, ושם את הרגליים במין שרוולים תרפיים מתקדמים כאלה שאמורים לעזור להחלמה. היה משהו סיזיפי בהבעת פניו וראיתי שיש לו כאב.

  1. מה שג"ס עשו איתו זה מעשה נבלה, לחצו עליו בלי סוף לשחק ואז הם מופיעים בוכים במסיבת עיתונאים. גועל נפש.

   1. מוש, אני יודע שאתה פיזיוטרפיסט. אז ישנה עוד בעייה: הווריורס לא הודו אף פעם שבפציעה הראשונה היה מעורב גיד האכילס. אני חשדתי בזאת מתחילה וכתבתי על כך שוב ושוב.

    1. מנחם, בשניה הראשונה של הפציעה היה ברור שזה בחיבור גיד שריר, הסתובבות הזאת אחורה כאילו מישהו דקר אותך הוא זרק עלייך אבן זה אחד הסימנים הכי אמינים ברפואת ספורט. ברגע שהוא לא חזר אחרי עשרה ימים היה ברור שמדובר בפגיעה רצינית. זה חוסר אחריות קיצוני לתת לשחקן לפתוח בחמישיה במשחק כזה ולשחק כל כך הרבה דקות, אינטנסיביות של משחק גמר לא דומה לשום דבר אחר. בעיני יש כאן רשלנות על גבול הפושעת של כל המעורבים בעניין כולל סטיב קר. אני לא אוהב את דוראנט אבל ממש כואב לי בשבילו, שחקן עם אופי קצת יותר חזק היה אומר להם ללכת להזדיין. הם שמו את טובת המועדון הרבה הרבה לפני בריאותו.

     1. חחח חדש לך ?
      אתה רציני או שאתה עושה את עצמך ?
      מה עשו עם כספי , לא שחקו אותו מפציעה לפציעה ואז זרקו אותו ?
      את דוראנט הם צריכים לשמור בריא ואת כספי לא .
      בעניין בכי הבכי אמיתי , כי כעת השושלת אחרי התביעה או הפשרה עם דוראנט נגמרה ,כסף לשלם לשחקני העל כדי שימשיכו לא יהיה.
      אז בגדול שוב למדנו כי צוחק מי שצוחק אחרון ,לו היו משאירים את. החמישיה ולא את דוראנט היום הם לא היו במעמד קבוצה אשר ע.ידה מאחוריה ….
      ואצא שקרן אם אגיד כי הכתובת לא היתה על הקיר כבר שנתיים .

     2. ממש ככה.
      מעניין אם במצב דומה בפיגור 3-1, יקיר המועדון והפנים של הפרנצ'ייז, סטף, היה באותו סטטוס של החלמה האם היו מסכנים אותו ?
      שנה אחרונה בחוזה.. סיכויים גבוהים שדוראנט היה הולך לקבוצה אחרת. מה שנקרא בעולמות הטינדר – דפקו אותו וזרקו אותו.

 5. מועדון דוחה הכי דוחה בהיסטוריה, כל השכבה השלטת שמה זה אנשים שחצנים שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת, כולל מאיירס עם הדמעות תנין, ודאי שהוא עציב שהוא נפצע אבל זה היה 50:50 שיפצע או 80:20 או 99:1 זה לא עקרוני, מה שעקרוני זה שהוא לקח הימור על חשבון הבריאות של קיידי. כל השכבה השלטת שמה זה שחצנים מגעילים מאיירס לייקוב סטיב קר סטפן קארי. מאחל לקיידי רפואה שלמה והצלחה בגופיה של קבוצה אחרת, התחלתי לחבב אותו לאחרונה.

 6. הלקח שהכוכבים הגדולים ילמדו ממקרה זה (מצטרף למקרי קאוויי/ספרס, ותומאס/סלטיקס) –
  הצוות רפואי של הקבוצה, זה סבבה לגמרי. שחקן, אם הוא יכול להרשות לעצמו, צריך לעשות "לברון". מאז הקדנציה הראשונה בקליבלנד, לא הייתה קבוצה שהצוות הרפואי שלה קיבל החלטה כלשהי לגביו. יש לו את הרופאים שלו, המטפלים שלו. הצוות של הקבוצה הוא בגדר "כוח עזר" במקרה הטוב, וההמלצות שלהם, הם בדיוק כאלו –
  המלצות.
  .
  הפציעה שלברון עבר העונה, לא קשה. הוא לקח את הזמן, וחזר אחרי תכנית אימון (שלמרבה הפלא הגיעה עם שקיפות מרשימה) וסרגל מאמצים מדוקדק.

   1. שאלה מצוינת. רוב מוחלט של שחקני ה-NBA לא מסוגלים להחזיק צוות רפואי כמו לברון.
    ה-"עמרי כספים" של הליגה, אותם ימשיכו לחתוך כאשר זה לא יתאים לקבוצה (כספי, כאשר "נחתך" משורות גולדן סטייט אחרי שנפצע, קיבל את מלוא השכר לעונה. אבל אין ספק שהעובדה שהוא היה חתום על עונה אחת בלבד פגעה בו).
    .
    זו הסיבה שארגון השחקנים במהלך דיוני ה-CBA משתדל תמיד ליצור מצב בו כמה שיותר שחקנים יצליחו לקבל חוזים ארוכי טווח.

 7. האחריות במקרה היא על מאיירס.
  הצוות הרפואי שבאחריותו ובניהולו אמר שדוראנט יכול לשחק. זה לא החזיק אפילו רבע אחד!!!
  אם ג"ס מבינים משהו בניהול מועדון והשלכות על תדמית, הם צריכים לפטר את מאיירס.
  יותר מכך, מהפציעה של דוראנט, הנפגעות העיקריות מלבדו הן ג"ס וסאן אנטוניו, וגם שאר קבוצות הליגה.
  היום ברור לכוכבים יותר מתמיד שהבריאות שלהם היא אך ורק באחריותם, והקבוצה לא דואגת להם.
  אם אחרי פאשלה כל כך ברורה, עולה סטיב קר, ולא לוקח אחריות, אלא אומר דברו עם מאיירס, אחר כך עולה מאיירס לדבר ובעצם, לא לוקח אחריות, אלא אומר אין את מי להאשים, ז"א שאין עם מי לדבר שם.
  בוכה? מתבכיין? למי אכפת? מנהל לא נדרש לבכות ואז להגיד שאין אשמים, הוא נדרש לאחריות על ההחלטות. כאן הוא לקח סיכון על גבו של דוראנט, וטעה, טעה מאד.
  כשכל העשן יתפזר, ובהנחה שהפציעה של דוראנט חמורה, כולם יבינו כמה תהליך קבלת ההחלטות כאן היה אינטרסנטי לטובת הקבוצה.
  כולם יבינו כמה קאווי צדק כאפשר לעצמו מנוחה מלאה, תוך שהוא מתעלם מלחצים של הקבוצה, חברים, אוהדים וכל השאר.
  שחקן רשאי לנוח כמה שהוא רוצה, עד שירגיש כשיר מספיק כדי לא לסכן את עתידו.
  שוב לתזכורת, כאשר שחקן רגיל, נגיד כספי נפצע, אם יש לקבוצה אפשרות, היא תחתוך אותו, או תעביר אותו בטרייד, ללא רחמים וללא נאמנות.

  1. צודק מאיירס וקר האשמים הראשיים, קיידי הושפע מכל כך הרבה לחצים. והקבוצה באינטרסנטיות ליבתה את האש והוסיפה למכתשי הלחץ, והימרה על בריאותו. מגיע לו עכשיו להחלים ברוגע שנה, ולקחת את ה31 מיליון.
   זה לא מקצועי זה לא מכבד את הספורט וזה לא מכבד את השחקן=האדם, שיחקו פה בקריירה ובבריאות של בן אדם. ואז בוכים ומספרים סיפורים, מקווה שיעופו ראשים על המחדל הזה. צריך לזכור שמדובר באירגון הכדורסל הדוחה בהיסטוריה שלא בוחל בכלום למען השגת הניצחון, טוהר הספורט זה מונח לא מוכר אצלהם. מגיע להם שקרה להם כזה מחדל, חבל לי שזה על חשבון קיידי או על חשבון בריאות של כל אדם. מיותר לציין שכולי תקווה שהם יפסידו את הסדרה.

   1. אם יש לא מגיע בספורט, אז עוד תואר לאירגון הדוחה הזה, שאלו הם ראשיו ופניו, זה הכי לא מגיע ביקום.

   2. הארגון הזה "הימר" על הקרסוליים של קארי שהיו לו את כל הסיבות לא לעשות זאת… וזה השתלם להם בגדול. והצוות הרפואי הזה (אני מניח) שיקם את הבריאות של קארי וגרם לקרסוליים שלו להיות חזקים.
    .
    אכן יש פה מחדל, אבל ארגון הדוחה בהיסטוריה – לא נראה לי.
    בסופו של יום ההחלטה היא של KD ולדעתי הוא ידע (לא צריך להיות גאון גדול) והבין שחזרה אחרי פציעה כזו ארוכה ישר לאינטנסיביות הזו היא בעיתית.
    הוא הרי התאמן, הוא הרי הרגיש אם משהו לא בסדר ברגליים שלו.
    .
    השאלה איך ולמה הצוות הרפואי דיווח לאחראים (המנהלים ולצוות האימון) ש-KD בריא ואין שום חשש. אם זה נכון, זה נראה כאילו מישהו לחץ על הצוות הרפואי לדווח משהו כזה. אני חושב שכולם ידעו מה הסיכון והחליטו לקחת אותו וזה התפוצץ להם בפנים.
    .
    KD, למרות האופציה 31 מיליון שלו וכנראה שיקבל מקס כי תהיה קבוצה שתהמר עליו… אני מניח שהיה מחזיר את הגלגל לאחור ולא עולה לשחק.

    1. לגבי הפיסקה האחרונה ודאי שהיה מחזיר את הגלגל אחורה אם ידע. הימר על הקרסוליים של קארי ויצא להם בינגו סבבה אין בעיה אבל לא דחקו בו לשחק פצוע. קיידי ידע את הסיכונים אני מניח, הבעיה זה מכבש הלחצים שהופעל עליו בראשות הנהלת הקבוצה שגרם לו לשקול בכלל לעלות לשחק במצבו, משמה זה כבר כדור שלג.. (כל מיני כתבות נוסח אם קיידי ישחק והווריורס יזכו באליפות יהיה ברור לכולם מי השחקן הכי טוב שלהם וכו׳, והרי ידוע שיש לו רגשי נחיתות וסרטים בראש).
     זה אירגון הספורט הדוחה בליגה, אירגון שמזלזל בתקנות הליגה שנועדו ליצור תחרותיות, שמזלזל ביריב על ידי שחצנות מתמדת. שמשחק מלוכלך (ע״ע דריימונד גרין), שניצחון בשבילו זה מעל הכל גם מעל בריאות של בני אדם. אירגון שמתמרן את התקשורת לפעול לטובתו בנושא רגיש כמו בריאות שחקן פציע כמו דוראנט. ואז עוד סטיב קר מיתמם, ומאיירס אומר שאין אשמים. אלו הן חלק מהסיבות שכיום זה אירגון הספורט הדוחה בהיסטוריה. אם תתחלף הנהלה מאמן סגל ודברים ישתנו אין לי שום בעיה עם הווריורס בכללי, רק בצורתם הנוכחית (סגל, הנהלה וכו׳)

     1. "אירגון שמזלזל בתקנות הליגה שנועדו ליצור תחרותיות"??? איך בדיוק???
      איפה הם עברו (אם עברו) על הנהלים – אם אתה מתכוון להחתמת דוראנט? נוצר מצב שהיה להם מקום בתקרת השכר והם, כמו אחרים, ניסו (וגם הצליחו) להחתים אותו.
      באיזה תקנות הם זלזלו – הרצון לשלם לכולם מקס ולחרוג מתקרת המס – התקרה גמישה והם מוכנים לשלם את הקנס העצום, בדיוק לפי החוקים.

     1. כוונתי הייתה לבחישות מאחורי הקלעים גם השחקנים הרומנטים שלהם ממדיכים הלאה. ורדי נראה לי אחד היחידים

  2. בסוף משלמים לו ארבעים מיליון לעונה כך שלגטימי לצפות ממנו שיקח סיכון בשביל הקבוצה (כן פועלי בניין לוקחים סיכון גבוה יותר בשביל הרבה פחות כסף כך שלדעתי לגמרי יצאתם מפורפורציות)

 8. נו מה אתם מוציאים את דוראנט טיפש. הוא ידע היטב מה יכול לקרות ולקח את ההימור. ההחלטה בסוף שלו הוא לא ילד ויש לו את הרופאים הטובים בעולם. חוסר מזל. יכל גם לצאת גם גדול עם להוציא אותם מ3 1 שהייתה מקנה לו תהילת עולם. החלטה שלו מודעת ומושכלת. פציעות קורות זה מה יש במיוחד שאתה עולה לשחק לא 100 אחוז.

  1. אין לי בעיה שידע ברור, גם שחקן שהחלים מפציעה חוזר עם חששות, הבעיה היא מכבש הלחצים בראשות הנהלת הקבוצה שגרמו לו לחזור, הפמפום שהוא יקבל מקוםבהר ראשמור אם יהפוך את הסדרה על פיה וכו׳ וכו׳…

 9. אף אחד לא אשם.
  כל מי שנמצא בביזנס הזה צריך לקחת בחשבון שחלק מהעסק זה לקבל החלטות תחת לחץ ושלפעמים ההחלטות האלה מסתיימות בכי רע.
  כל עניין ה'אשמה' הוא מיותר, פוגע ולא מוסיף דבר לאף אחד.
  כמו בכל תחום, כשעולים למעלה הלחץ גובר והחמצן נהייה דליל ולכן ההחלטות החשובות צריכות להילקח במישור, או במילים אחרות ברגעים המאוזנים ולא בשיא הלחץ אלא אם מדובר בעניין של חיים ומוות.
  כל אחד בסיפור הספציפי הזה קיבל את ההחלטה שלו והוא יחיה איתה – אין בכך אשמה.
  אני שב ומציע לכולם להקשיב היטב לראיון במסיבת עיתונאים אמש עם קליי ת'ומפסון. מנחם אוהב להשתמש בביטוי 'לא העפרון הכי מחודד בקלמר', אבל אני מוכרח להודות שכשהתבוננתי, הקשבתי והתרשמתי מהראיון עם ת'ומפסון אמש – ורק להזכיר לכולנו, הראיון נערך אחרי משחק אינטנסיבי ולא אחרי שנת צהריים הגונה וכוס תה עם עוגייה טעימה בשקט בבית – לא יכולתי שלא להעריך ולכבד את הגישה המנטלית המפוקסת שלו, ואת היכולת שלו לחשוב חיובי ולראות איך 'אח שלו' (כדבריו) ייצא 'חזק יותר' מכל הסיפור.
  בקיצור, עבורי לפחות, כל הסיפור הוא בכלל לא בטריטורייה של 'אשמה'. בעיניי הוא יותר בכיוון של 'איך כל אחד רושם בעיניי עצמו את הסיפור' – וזה, שוב בעיניי – לא פחות ממרתק, ורק לשם המחשה אפשר לראות את התגובות של מאיירס, קר, קרי ות'ומפסון באותה מסיבת עתונאים ולהבין איך העולם או נפש האדם פועלים בצורה שונה ומשונה מאדם לאדם.
  ורק אוסיף, לסיום, משפט אחד של מאיירס שהיה תמוה ומעניין כאחד בעיניי, לגבי דוראנט: "he is one of the most misunderstood person in the world" או משהו דומה. ושוב – רק אלוהים, אולי, יודע למה הוא מתכוון.
  אין אשמים. יש אנשים, יש בחירות, ויש תוצאות, לפעמים נעימות ולפעמים כואבות. השאלה איך מסתכלים על זה מכאן.
  יאללה, 22:35 כאן ואין משחק, אפשר לנוח.

   1. Read it again. I spoke about 'blame', not about 'responsibility'. There is a huge mental gap between the two. All of the people in that story are adults and therefore 100% responsible for the decisions they take or make. (I wrote this comment whilst driving the Uber so apologize for mistakes if there any)

  1. + 1
   מעבר לזה, אני חושב שדוראנט, קרי וקליי – חברים טובים. בכל העליות והירידות, בעיקר בסדרה המאתגרת מול יוסטון בשנה שעברה – כשקר וגרין ביקרו את דוראנט בפומבי – אף פעם – אף פעם – לא שמענו ציוץ של חוסר פירגון או עימות בין השלושה. הם תמיד נשארו נאמנים אחד לשני.

 10. בקיצור, המועדון לחץ עליו לשחק, הרופאים אמרו לו שהפציעה לא תחמיר אם ישחק, השחקנים היו "בהלם" שהוא בכלל לא שיחק במשחק 4 ומהכל ביחד הוא השתכנע לעלות וקרע את האכילס.
  ממש כתם שחור על הארגון שיוצא כאן תאב בצע וחסר מצפון, בסגנון "שישחק, גם ככה עונה הבאה הוא כנראה לא כאן".
  אגב, בכלל לא בטוח שלדוראנט יש "צוות רפואי" מקביל לצוות הרפואי של הקבוצה.
  מאיירס עם דמעות התנין שלו לא ישכנע אחרת. זה היה מופע מביך שלו בניסיון להסיר אחריות מהארגון.

 11. דוראנט הוא לא קורבן חסר ישע פה. גם אם הופעלו עליו לחצים.
  שחקנים ברמה הזאת משחקים בשביל תהילת עולם, ולא היתה לו אפשרות יותר טובה לזכות בתהילה ולהפוך לוויליס ריד משודרג. אז הוא לקח סיכון והסיכון התממש – אבל מה לעשות שעל כל אדמונד הילארי שמגיע ראשון לאוורסט יש עשרות ומאות שנופלים בדרך…
  כל זה לא מוריד מהאחריות של הצוות הרפואי שהיה חייב לעמוד על הרגליים האחוריות ולהגיד שאין מצב שהוא חוזר, ומשאר בעלי התפקידים ובראשם המאמן, הנשיא והבעלים שלחצו עליו ועל הצוות הרפואי.

 12. אני חושב שקצת יצאתם מפרופורציות. הבנאדם בן 30 לא בן 18. בגיל הזה להרבה מאוד אנשים בעולם יש כבר ילדים, דבר שדורש המון אחריות וקבלת החלטות עבור אחרים. דוראנט מרוויח, כמו כל הכוכבים בליגה, סכומי עתק. הוא לא מסכן ולא קורבן, יחיה טוב עד שארית חייו גם אם לא ישחק עוד דקה כדרוסל. כן הוא היה נתון ללחצים ובסוף החליט לשחק אז האחריות קודם עליו. לגבי השאר אני חושב שמאיירס צריך להתפטר או להיות מפוטר. מסיבת העיתונאים שלו היה אחד המופעים המביכים שנראו, איזה ביזיון. התביישתי בשבילו.
  כמובן שכל זה לא אומר שלא כואב לי עליו. בתור אחד שחולה על המשחק ועדיין יכול לשחק אותו, אין דבר שיותר מדכא אותי מפציעה שמונעת ממני לקחת את הכדור הכתום ולשים פעמי למגרש. בדיוק לפני שבוע נפצעתי בכתף ואני מושבת לכמעט חודשים. מאחל לו החלמה מהירה וישחזור כמה שיותר קרוב ליכולת שהייתה לו.

 13. מנחם אם אתה צודק (וזה חתכת אם) אז גס לא רק ארגון דורסני אחא גם טיפש מאוד הן בדמות תשלום לדורנט על עונה שהוא מושבת והן על זה שאף אחד לא ירצה לחתום שם.
  .
  נכון דורנט מולטי מליונר ועדיף להיות אומלל ועשיר מאומלל ועני. אז מה? הוא יהיה מושבת לפחות לשנה אם לא לכל החיים מלעשות את הדבר שהוא הכי טוב בו בעולם והדבר הכי אהוב עליו ושנותן לו משמעות.

 14. מה שברור בעקבות הפציעה של דוראנט זה שניו יורק ניקס צריכה לחשב מסלול מחדש בנוגע להחתמות הקיץ כי ברור בוודאות שלא דוראנט ולא קיירי יצטרפו אליה

 15. דוראנט שיחק כי הוא רצה לשחק! הוא לא הצליח להתאפק ולשבת בצד בזמן שהחברים שלו מפסידים את האליפות, כשהוא מאמין שהוא מספיק כשיר בשביל לעזור להם – כי בניגוד למה שהרבה חושבים – הוא כבר שלוש שנים שם, מחובר לחברים, לצוות ולהנהלה, זאת הקבוצה שלו וההצלחה שלה חשובה לו. הלחץ התקשורתי לא השפיע עליו, החישובים הקרים של קאוואי לא מתאימים לו.
  כמו שמנחם אמר, הפציעה הנוספת לא הייתה גזירת גורל ולא ידוע באמת עד כמה היא תלויה בקודמת.
  מעבר לזה, כמובן שהיה את הפיתוי "להציל" את הקבוצה במינוס 3:1 – לדעתי אין לו את מי להאשים וגם לא נשמע אותו עושה זאת.
  התוצאה טרגית אבל אי אפשר לדעת לאן זה יילך. ג"ס זה לא בוסטון, קרע חלקי זה לא קרע מלא, שנת מנוחה זה לא סוף פסוק (מייקל, קאוואי).
  בלי קשר לכלום, היה תענוג לראות אותו אתמול וכגודל התענוג, גודל הצער. אני מקווה בשבילו שהחבר'ה יידעו לשמר את המומנטום החדש ומקווה בשביל סטף שיזכה בתואר היחידי שחסר לו.
  באם-אר-איי ננוחם

 16. גולדן סטייט הוכיחו לצערי שהם אכן הארגון מספר 1. הם לקחו סיטואציה מורכבת עבורם שבה הם לא לוקחים אליפות השנה ובשנים הקרובות והפכו אותה על פיה. קודם כל, צריך לקבל שהם מבינים טוב מכולם את המגבלות של הספלאש, בעיקר של קרי, להוביל קבוצה לאליפות מול הגנה אינטנסיבית.
  הם יכלו להגיד אחרי הפציעה של דוראנט שהוא גמר את העונה ואז מקסימום הוא היה מפתיע לטובה (כמו קאזינס ולוני), אבל הם הפעילו מכבש לחצים לא אנושי על דוראנט עם רינונים על כך שהוא לא משחק כי הוא עומד להיות פרי אייג'נט ועם השוואות מקוממות לתומפסון "שמשחק עם פציעה".
  אני לא טוען שהם רצו שדוראנט ייפצע, אבל ברגע שהוא עלה לשחק הם ייצרו לעצמם מצב של win win. יצא שדוראנט נפצע אבל עדיין הם הרוויחו מהסיטואציה:
  – בטווח זמן הקצר, הם הצילו את הסיכוי לאליפות. הם עמדו לקגל 4-1 קליל מטורונטו. העלייה של דוראנט שינתה את המומנטום וגם נותנת סיכוי להמשך. מעכשיו זו לא רק סדרה של כדורסל אלא של נרטיבים וחוסן מנטלי. שם ללוחמים יש סיכוי.
  – בטווח זמן הארוך הם העלו דרמטית את הסיכויים שדוראנט נשאר – דוראנט היה בניקס. נקודה. עכשיו הלוחמים יעשו את המהלך הכי לא צפוי לכאורה ובפועל הכי צפוי, ויציעו לדוראנט סופרמקס. ואז במקום חצאת ארגון חרא שלא רואה את האנשים, הם ייצאו ארגון גדול שנותן חוזה עתק לשחקן עם פציעת אכילס. דוגמא ומופת לספורט. לדוראנט יהיה בלתי אפשרי במצבו לסרב לחוזה כזה.
  ואם כבר דוראנט אני לא מומחה בפציעות אבל די משוכנע שהפציעה באכילס לא מנמיכה אותו ולא פוגעת לו בכושר הקליעה. גם בחזרה שלו הג'אמפ שלו יהיה קטלני ולכן אני חושב שהוא יישאר כוח חזק בליגה, גם אם לא מספר 1 כפי שהוא היום.

  1. + 100
   הפכו אותם למפלצות בגלל דני איינג', הם יראו אחרת.
   אנשים שוכחים שדוראנט חיכה עד להזדמנות האחרונה, אם היה 2:2 הוא לא היה עולה, אבל מינוס 3:1 בחוץ זה משחק אחרון, נגמר וזהו, הלכה השושלת – אם הוא יכול לתרום אז למה לא לנסות?
   אני חושב שהטעות הגדולה הייתה בכלל במשחק עצמו, בשינוי הסגנון שלו ברגע שקרי יצא לנוח. עד אז הוא עמד וזרק ולקח כמה ריבאונדים, ברגע שהוא התחיל לכדרר מול סיאקם, הוא התחיל לסכן את עצמו – גם כאן – לדעתי – הוא התחיל להרגיש טוב ולא הצליח "להתאפק", והעלה את האינטנסיביות במשחק שלו.
   כל מי שאומר שודראנט שיחק בגלל לחצים – לדעתי טועה. הוא הרבה מעל זה. זאת הייתה ההזדמנות האחרונה שלו להציל את העונה, בשביל החברים אבל גם בשבילו. כפי שהצל כתב כאן למעלה – אין דבר ששחקן פצוע רוצה יותר מאשר לעלות למגרש. קאזינס חזר מפציעה חוזרת ומסכן את עצמו, קליי משחק עם מתיחה בשריר הכי גדול בגוף, לוני חזר אחרי שאמרו שהוא בחוץ. החבר'ה האלה משחקים פצועים, הם קשוחים והם תחרותיים. קאוואי זה סיפור חריג – לדעתי הוא ניצל את הפציעה כדי לברוח מטקסס; יום אחד זה יתברר.
   כל הפרשנים כבר "קרעו" לדוראנט את האכילס, כי זה דרמטי ומשיג קליקים – ואני אומר: בואו נחכה לאם אר איי.

   1. קרע בוודאות יש. השאלה היחידה היא האם זה קרע מלא או חלקי.
    מי שהתבונן בשריר הסובך שלו ברגע הפציעה (ניתן לראות בהילוך החוזר), ראה איך שהוא "קופץ". משהו כמו תריס גלילה שנקרעת לו רצועת התריס.

     1. גיד אכילס הוא הגיד העבה ביותר בגוף האדם. גם קרע חלקי יראה תוצאה דומה של "אפקט התריס".
      אני לא רופא, או אורטופד, או אפילו פיזיותרפיסט, אבל לא יכולתי שלא להבחין בכך שדוראנט הניע כף רגלו רגע אחרי הפציעה. כאשר זה קרע מלא, למיטב הבנתי, הוא לא אמור להיות מסוגל להניע כך את כף רגלו היות והשריר מנותק מהחלק האחורי של עצם העקב.
      בהחלט יכול להיות ואני טועה, והתנועה מקורה בשריר השוקתי (השריר הקדמי של השוק. מתחבר לעצם המסרק).
      או במילים אחרות –
      עד ל-MRI, הכל ספקולציה.

     2. תודה. כשראיתי את זה התגובה הראשונית הייתה שהשריר נקרע מהגיד. אני מניח שהעובי הוא מה שהופך את ההחלמה מהפציעה לבעייתית?

     3. מנחם יכול להסיר את זה טוב בהרבה,
      אבל אנסה לתת את 2 הסנט שלי –
      .
      הקרע הוא בדרך כלל בנקודה בגיד עליה אספקת הדם היא הנמוכה ביותר. לכן "קשה" לגוף להחלים בנקודה זו.
      זו הסיבה לתהליך החלמה ארוך יחסית, אבל לא הסיבה המרכזית לקושי שבשיקום מפציעה זו.
      הסיבה המרכזית היא שה-"ארכיטקטורה" של הגיד היא תולדה של ההרגלים שלו –
      התפקוד משפיע על המבנה. הליך הבניה מחדש של רקמת החיבור (גיד אכילס, במקרה הזה) מושפע ישירות מהתגובה של הרקמה ללחצים/עומסים (או לחוסר לחצים).
      זה אומר שתקופת ההחלמה מתחלקת ל-3:
      ניתוח. החלמה. פיזיותרפיה. החלק השלישי, הוא אולי המסובך ביותר. מי שעברו קרע מלא של גיד אכילס, סובלים מסיכון עצום לקרע חדש.
      הסיבה היא התכונות של הגיד. בתקופת ההחלמה, הגיד נבנה מחדש תחת תנאים של חוסר עומס. אחרי שהחלים, הוא לא מורגל לתנאים של עומס. אז צריך להתחיל תהליך ארוך ומייגע של שיקום שכולל שיקום של השריר, וכולל "תרגול" של הגיד כך שיתרחש תהליך של פירוק, ובניה מחדש של הרקמה, כך שתתאים ללחצים של ספורטאי מקצועני.
      .
      סביר להניח שאיש מקצוע יוכל להסביר טוב יותר (בהפרש) את הנושא.

     4. אם כל השלבים בוצעו נכון, שחקן יכול לחזור לעצמו.
      הדעה הרווחת בקרב רופאי הספורט כיום (ממה שיצא לי לקרוא) היא שזמן ההחלמה המלא הוא משהו כמו שנתיים.
      שנה אחת עד לרגע בו השחקן יכול לחזור לשחק (פחות או יותר. יש שחקנים שחזרו אחרי 10 חודשים),
      ואז שנה (לפחות) עד שהגוף חוזר לעצמו.
      הבעיה היא כאשר מדובר באתלט בן 30+
      שנתיים עבור שחקן אחרי גיל 30 זה אחוז אדיר ממה שנותר מהקריירה שלו.

    1. גיא הסביר זאת מצויין. אין מה להוסיף, מלבד שפלנטר פלקשיון נעזר גם בשרירים קטנים אחרים, ולמעשה כופף הברך הוא בכלל הבייצפס פמוריס. אז אפילו אם ישנה קריעה מחלטת של הגיד, ניתן לעשות פלנטר פלקשיון (אבל חלש מאד).
     לגבי שאלתו של עידו למה הפציעה הקודמת היא מוטעד לפורענות, אז התשובה שכשיש קרע חלקי, החיבור חזרה נעשה ע"י הגוף עצמו בתהליך החלמה. קריעה מחלטת זה סיפור אחר. זה דורש ניתוח, חיבור בין נחלקים שנקרעו, או אפילו "גיד מלאכותי" שמגביל את היכולת. אבל זה לא כמו "הלחמה". כשיש קרע והגוף 'מתקן' אותה, היא נשארת החולייה החלשה בשרשרת.

 17. בסופו של יום ההחלטה של דוראנט והוא יצא אהבל.
  גם לי היה ברור שהוא לא כשיר, ואותי אפילו לא קיבלו לקורס חובשים
  🙂

 18. עם כל הלחץ שהיה מופעל על דוראנט וגם כל מה שהיה רשום עליו באינטרנט שהם יכולים להיות טובים בלעדיו ושלא צריכים אותו, זו עדיין הייתה בסופו של דבר החלטה שלו, אף אחד לא יכל להכריח אותו לשחק אבל אין ספק שדחפו אותו לשחק.
  עכשיו הצעד החכם יהיה להפעיל את הסעיף של השנה הנוספת בחוזה ולנוח בבית ולעבור שיקום, אבל עד שאין תשובה לא נחרוץ גורלות.

 19. כולם נהיו רופאים, לכולם גם היה ברור (בדיעבד כמובן) שהוא לא כשיר, כי הרי ברור שכולם ערכו לו בדיקות מקיפות ועברו על כל הנתונים בקפידה ובמקצועיות…
  ברשותכם – אני אחכה ל-אם אר איי

  1. תגובה לגיא וגילרי מלמעלה (וגם לברץ' שבטוח שדוראנט אהבל, או לעגל מאתמול ששלח לדוראנט שיר מתוחכם ולעגני)

   1. התגובה שכתבתי לעידו, מתאימה גם לך –
    .
    גיד אכילס הוא הגיד העבה ביותר בגוף האדם. גם קרע חלקי יראה תוצאה דומה של "אפקט התריס".
    אני לא רופא, או אורטופד, או אפילו פיזיותרפיסט, אבל לא יכולתי שלא להבחין בכך שדוראנט הניע כף רגלו רגע אחרי הפציעה. כאשר זה קרע מלא, למיטב הבנתי, הוא לא אמור להיות מסוגל להניע כך את כף רגלו היות והשריר מנותק מהחלק האחורי של עצם העקב.
    בהחלט יכול להיות ואני טועה, והתנועה מקורה בשריר השוקתי (השריר הקדמי של השוק. מתחבר לעצם המסרק).
    או במילים אחרות –
    עד ל-MRI, הכל ספקולציה.

   2. השיר הזה הציג אותו כבחור טוב וגיבור מלחמה, לא פחות!
    אבל אין לו אופי במיל, ואת זה אנחנו יודעים כבר מזמן

 20. גולדן סטייט ארגון מבחיל מכל הבחינות.
  זה ברור שפה דחפו אותו להציל את התחת של כולם בפיגור 3-1. האחריות היא של כל הארגון מהצות הרפואי,המאמן קר הנוכל ועד למאיירס שצריך להכנס לכלא רק על ההצגה שלו.
  :
  דוראנט אף פעם לא היה שחקן פציע.
  גם יכול להשפיע על עהתיד שלו וגם יוריד משמעותית את הסיכוי של קבוצה עם שחקנים פציעים בנוסף לקורי ואיגדלה המזדקן.

  1. מאז 2015 (כולל) לא הייתה עונה בה לא החמיץ כמות דו ספרתית של משחקים (לא מנוחות יזומות – רצפים של משחקים שהוחמצו בעקבות פציעה).

   1. לפי מה קבעת שלא מדובר במנוחות\חופשות יזומות? זה מה שעושים בארגון כמו גולדן.
    בכל אופן לא זכור לי שהוא הפסיד בסדרת בפלייאוף בגלל פציעה.

    1. אתה באמת רוצה רשימה מלאה של הפציעות של דוראנט מאז 2014?
     אני לא מדבר על החמיץ יום פה, החמיץ יום שם (עדיף בבאק טו באק). אני מדבר על רצפים של 5+ משחקים שהוחמצו בעקבות פציעה (יש לו היסטוריה של פציעות בשריר הסובך).
     טוב שיהיה –
     .
     ב-2015 הת'אנדר לא העפילו לפלייאוף, ודוראנט לא שיחק במשך מרבית העונה.
     ב-2016, הוא היה בריא למדי. הוא החמיץ בנובמבר 6 משחקים בגלל מתיחה קלה בהמסטרינג (שרירי מיתר הברך).
     במרץ 2017 דוראנט נפצע בברך שמאל אחרי שזאזא נפל עליו. הוא החמיץ 19 משחקים רצופים.
     במרץ 2018 הוא סובב את הקרסול במשחק מול הסאנס. הוא החמיץ 6 משחקים רצופים.
     ויש את השנה בפלייאוף.
     .
     כאמור –
     פציעות. לא מנוחות יזומות.

     1. זאזא נפל עליו?אתה קונה את כל ההצגות של הגולדן סטייט-לא מדובר ביותר מחופשה יזומה בעונה הרגילה.


      מלבד 2015 אף אחת מהפציעות לא רצינית או מראה שמדובר בפצוע כרוני כמו דרק רוז,גרנט היל,מינג,פני,רוי וכ'ו.. שלא היו מסוגלים להתמודד פיזית בליגה הזאת.
      םציעה כזאת יכולה להפוך אותו לאחד כזה או בעצם לסיים לו את הקריירה בגלל חוסר האחריות של הארגון שהוא משחק בו.

 21. לא מבין כלום ברפואה בכלל ובפציעות ספורט בפרט, אבל מה שבלט לעין בפציעה של kd זה שבניגוד לפציעות "מפורסמות" חמורות שבהן ראינו לייב את הקרסול, הברך, העצם השוקית נשברים/ מתעקמים (ע"ע נורקיץ', פול ג'ורג', ליווינגסטון) – פה לא ראינו משהו דרמטי.
  לא נראה שהיתה תנועה חדה מדי, פעילות חריגה (אצל תומפסון למשל ראינו מתיחה משמעותית בזמן הפציעה, ממש שפגט), מה שמחזק את הסברא שלא מדובר בפציעה חדשה אלא בחזרה מוקדמת מדי מהפציעה הקודמת

  1. תיכנס לכתבה של דרקסטר, יש שם סירטון מהטוויטר של 2 שניות. רואים שם את שריר התאומים ברגע הקריעה כיביכול. זה לא ויזואלי כמו פציעות אחרות, אבל גם שם רואים איך השריר מאבד מהמתח שלו בשבריר שנייה.

 22. בול שיט.
  השחקנים הם גלדיאטורים מודרניים.
  רובם חסרי רקע ומושג ברפואה או בכלל.
  האירגונים כלומר הקבוצות הם קפיטליסטים צמאימדם הרעבים להצלחות על גב השחקנים .
  מרבית האוהדים ובעלי האתרים והמדעה בהתאם.
  כולם צמאי דם ורייטינג.
  לפני שנתיים כשקאוואי לא שיחק מול יוסטון אתה מנחם שאלת איפה קאוואי ,מה שחקם לא יכול לשחק
  פצוע ?
  זהו פלייאוף ,אין מחר .
  לפני מספר ימים שאלת איפה דוראנט ?
  והיום אתה שואל מי אשם ?
  אחלה שינוי כיוון בעלילה…
  האמת פשוטה כולם מחשבים חישובים לטווח קצר .
  לאף אחד לא באמת איכפת מהטווח הארוך ,לונג ראן
  בלעז…
  מי אשם ?
  מערכת הניצול הקפיטליסטית, היא האשמה.
  אך לא זהו העניין, העניין הוא השאלה מה עדיף היה לטווח ארוך :
  חמישה שחקנים נהדרים :
  מוריס ספייטס ,ליאנדרו ברבוסה ,אזילי ,בוגוט,והריסון ברנס,או כוכב על אחד ?
  חושב שאת התשובה נקבל במשחק הבא ובעונה הבאה.

  1. הקפיטליזם הנורא! זה שהפך את דוראנט מילד שחור לאם חד הורית משכונת עוני, בעזרת כשרון ועבודה קשה בגיל 30 הוא מחזיק הון של מאות מיליונים. מה אתה מציע? הלאמה של עוד דברים? עוד רגולציה? עוד שליטה?

   1. השאלה האם זו התמונה ?
    כל הבנים השחורים של אמהות חד הוריות בשכונות העוני הם דוראנט?
    כולם מרוויחים מאות מליונים ?
    מישהו דאג בזמן הסופה קתרין לפליטים שהסתתרו בסופר דום בניו אורלינס ?
    מישהו מנע שם את מקרי הרצח האונס והביזה ?
    למישהו איכפת מהכנופיות השחורות של רוכבי האופנועים שמסתובבות בגיטו ומחסלות ?
    מישהו זוכר כעת את שמו של אחיו של דיון וויטרס ממיאמי שנרצח על האופנוע שלו?
    הקפיטליזם דאג להעשיר את דוראנט …יפה באמת תודה רבה …

    1. עדיין לא מצליח להבין את ההתנגדות לקפיטליזם, ולמה הוא כל כך נורא. כנראה שזה לא הפורום המתאים לדיון אבל אגיב בכל זאת.
     אין קשר בין קפיטליזם למדיניות רווחה(ראה סקנדינביה וצפון מערב אירופה). להפך במדינות קפיטליסטיות יש יותר כסף כדי לממן זאת, יש יותר ציבור יצרני שמשלם מיסים שמאפשרים הוצאה ציבורית גדולה. וגם שם יש סדקים כשיש אוכלוסיה הולכת וגדלה שמוכנה לנצל את השיטה ולהתעלק על כספי המיסים.
     תרבות הנשק והגנגסטרים, שהשני בהחלט מוזן מהראשון, זה בהחלט מזעזע ואני אשמח שלא נאמץ זאת מהאמריקאים, שוב לא רואה קשר לקפיטליזם.
     אמריקה ומדינות קפיטליסטיות אחרות עדיין מאפשרים מובליות חברתית גבוהה(ראה מהגרים אסייתים, יהודים, ארמנים וכו' שעושים חייל), עשירונים תחתונים שם לא רעבים ללחם. ורמת החיים בטווח הארוך תמיד בעלייה.
     אלו לא מדינות מושלמות, אמריקה מדינה מלאה בבעיות, ועדיין לא רואה שיטה מוצלחת יותר כרגע, יש שיגידו שאמריקה כבר לא קפיטלסטית מספיק ומכאן הבעיות הרבות בשנים האחרונות.
     אני לא מבין איך אנשים בארץ בו זמנית יוצאים נגד רכבת ישראל, חברת חשמל, מכסי ייבוא, מיסוי גבוה לממן מגזר ציבורי עצום, התערבות ממשלתית ורגולציה בכל. ויחד עם זאת נגד קפיטליזם. לאן אתם שואפים?

     1. הפוך.
      סקנדיביה לחלוטין לא קפיטליסטית.
      בהחלט למדינות האירופאית יש זיקה לסוציאליזם לאנגלים יש מפלגה בשם הלייבור…
      יש כאן בלבול מושגים מסוים ,הקפיטליזם ובראשו טראמפ מתנגד נמרצות למדינת רווחה ראה מה עשה
      לתוכנית אובמה :
      אובמה קאר.

 23. אין ספק שגולדן סטייט התנהלו באופן הגיוני עם דוראנט, ונתנו לו לחזור לשחק רק כשהוא היה כשיר לשחק, לפחות באופן חלקי.
  בספורט מאוד מקובל שהכוכב משחק כשהוא מסוגל, גם אם הוא לא לגמרי כשיר, ואני מקווה שהקונספציה הזאת קרסה אמש, אבל אין ספק שעל קבוצה אחרת וכל שחקן אחר היו עושים אותו דבר.
  ראו במסיבת עיתונאים שבוב מאיירס באמת בהלם ודומע באמת, אולי כי הוא הבין שהוא זה שהיה צריך להבין שהקונספציה הזאת לא עובדת.
  האופן שבו הצוות הרפואי של גולדן סטייט יתייחס לדוראנט בשנה הקרובה הוא זה שיכריע האם הוא יחתום שם על חוזה ארוך טווח או לא. עם קאזינס אין ספק שהם עושים עבודה טובה, שלא לדבר על הברכיים של סטף.
  בקיצור, טעות קשה של כל מי שהיה מעורב בזה, אבל זאת טעות בדיעבד, שגם אם אנחנו האוהדים הבנו שזה עלול לקרות, בתוך הליגה אף אחד לא מודע לדברים האלו.

  1. זה ממש לא טעות בדיעבד, זאת טעות בזמן אמת שכל מי שמתעסק בשיקום ספורטאים יכל להצביע עליה בזמן אמת. הסיכון לא הזיז להם ומאיירס בוכה על חוזה מקסימום פלוס 120 מליון מס מותרות שהוא הולך לשים עכשיו על דוראנט שלא ישחק בשנה הקרובה.

 24. בסוף תמיד כולם מחפשים אשמים וחכמים בדיעבד
  אני אישית חושב שדוראנט לחץ לשחק ולא להפך , שהיה ממשיך בווריורס בכל מקרה , הבנאדם בסופו של יום רגיש התמונה של סטף במשחק אולי הכי חשוב על המורשת שלו יורד אחריו לחדר הלבשה , שהוא נסחב על ידי איגי לדעתי מספרת את כל הסיפור . גם הזון שהוא עלה בו לשחק זה לא היה מישהו שהכריחו אותו לשחק , בסופו של דבר צריך להבין כל הסופר טים בהיסטוריה שכן הצליחו היה בינהם גם חיבור מיוחד שביטל תאגו אחרת זה לא היה מצליח ,אתן רק דוגמא 1 : קווין מקהייל שיחק את הפליאוף לא משחק 1 את כל הפליאוף של 1987 על רגל שבורה בשביל הקבוצה וחיסל לעצמו תקרירה

 25. כולם אשמים, אבל האשם העיקרי הוא דוראנט.
  הוא ידע שיש סיכון, והחליט לקחת אותו כדי להיות המושיע שיחזיר אותם מבור של 3-1.
  ההימור לא השתלם, ועכשיו לצערו ולצער כל מי שאוהב את המשחק, המשך הקריירה שלו בסימן שאלה.

 26. עוד טיפה – קצת פרופורציות:
  הוזכר כאן מק'הייל ששיחק פלייאוף שלם עם רגל חצי שבורה, הוא לא היה היחידי, שחקנים שחקו פצועים גם בעבר, כולל כוכבים.
  מייקל עם שפעת,
  איזיאה הראשון שיחק צולע
  רונאלדו בגמר 98 אחרי (אולי) התקף והתמוטטות
  סטף בחצי ובגמר 2016
  לפני 200 שנה קרוייף שיחק במונדיאל עם יד שבורה תלויה על הכתף!
  קאזינס בעצמו חזר מוקדם מפציעה חוזרת של מיניסקוס
  מאנינג לא שיחק פעם עם שבר ברגל?
  לדוראנט היה גם כנראה חוסר מזל גדול

 27. אני חושב כי הסיפור רק מתחיל .
  חושב שתגיע תביעת ענק של דוראנט נגד האירגון
  במידה והם לא סוגרים חוזה עם דוראנט .
  הם מודעים לכך לכן הברירות שלהם הן:
  הראשונה חוזה ענק לדוראנט
  כי אין להם ברירה ,והשושלת הסתימה.
  השניה
  ללכת לבית המשפט בו השופטים עומדים להיכנס בהם .
  הברירה השניה תכריח אותם לחשוף את כל הלכלוך
  ההטעיה והדיסאינפורמציה הרפואית הם ישתדלו להימנע ממנה.
  אפשר להבנתי לחגוג במשחק הבא בסן פרנסיסקו
  את האליפות לטורונטו יחד עם נפילת האמפריה.
  להבמתי האמפריה החלה לדשדש מיד עם החתמת דוראנט ,אך התהליך לקח זמן.
  רק סמלי שהאמפריה התמוטטה איתו עם דוראנט ….ככה הקפיטליזם החזירי….מי שאוכל הכל ולא משאיר כלום לאחרים שלא יתפלא כאשר האחרים לא מסכימים לעבוד כדי למלא את הצלחות…
  ביי ביי גולדן ,בהצלחה בלייקרס קלייי.

  1. או שההפך הנכון :
   הם מרגישים אשם ונותנים לו סופר מקס , הוא יודע שלא יחזור אף פעם למה שהיה וכך נוצרת המכונה האולטמטיבית שראינו טעימה ממנה ל10 דק , שילוב של התנועה של הספלאש ברדרס אם דוראנט שיודע שהוא לא 100 אחוז ומוכן להשתתף בשיטה כספוט אפ שוטר הקטלני בהיסטוריה ומאריך לעצמו תקרירה .
   כנראה שבקרוב נדע

  2. איזה תביעה אחי?
   אתה חושב שג"ס הם כאלה סתומים שהם יעלו אותו לשחק מבלי לקבל את האישור שלו בחותמת ענקית על מספר ניירות מנוסחות על ידי עורך דין?

 28. מי שעולה לטוויטר בחשבון פיקטיבי ורב ריב אכזרי מול ילדים בני 12-14 לא מפתיע אותי שהוא עלה לשחק למרות הסיכונים.
  הבחור רגיש כמו חמאה,חי במרשתת ,שומע וקורא כל מה שכותבים ומדברים עליו ,הוא נעלב ונפגע מילדים קטנים.
  אפשר לעבוד עליו ולשחק לו ברגשות.
  ג"ס עשו עליו עבודת ריגול ושכנוע כבר במהלך משחקי העונה הרגילה של 2016 והצליחו להעבירו עליהם בסופו של דבר.
  אני מאמין שהאשם העיקרי הוא דוראנט אבל בגלל האופי הרגשי שלו הוא לא יכל לעמוד על שלו כאשר הוא שומע מכל מקום על כך שהוא לא ממש מתאמץ לחזור,שהוא רוצה להוכיח שהם לא יכולים בלעדיו.
  הוא שומע גם כל מיני לחשושים מהצד של קבוצתו והוא פשוט לא עמד בזה.
  .
  כמובן שהבכי של מאיירס הוא הפייק הגדול ביותר שנראה בטלוויזיה זה הרבה זמן,דמעות תנין (לא היו דמעות בתכלס..).
  קיצר האשמים לפי הסדר
  דוראנט
  הצוות המקצועי והרופאים
  התקשורת

 29. מנחם אתה גדול
  סטיב קר מתחמק מעוד פאשלה גדולה שלו, כמו ניהול המשחק הגרוע של גיים 7 ב 2016.
  כמה דקות לפני הפציעה דוראנט עלה לאייר בול בזריקה ממידריינג׳, חשבתי שמשהו לא בסדר במשקפים שלי
  עבר לי בראש שהוא משחק יותר מידיי לשחק שלא שיחק חודש
  בהתקפה הבאה הוא נפל וגמר
  גם אם דוראנט רצה לשחק (ואני מאמין שהוא רצה)
  זה התפקיד של המאמן לשמור על בריאות השחקן, גם דאנטוני ימח שמו שחק את קובי עד שנפל מהרגליים והאכילס שלו בגד בו

 30. סנט וחצי על דמעות: כשחקן מקצועי שנדרש לא פעם להגיע למצב של בכי, בעיני הביצוע של מאיירס היה בינוני. הוא התחיל נכון. המטרה היא להתאפק, לנסות לא לבכות, והמאמץ ל א לדמוע עושה את האפקט הרגשי. אבל לשם האמינות שבמאמץ הזה צריך דמעות אמיתיות שמנסות לפרוץ, ואת זה הוא לא עשה, והן לא היו שם מתחת. הוא ניסה לכסות על זה בפאוזות ובהרעדת הקול, שנעשו לא רע בכלל, אבל ללא לחלוחית אמיתית ודמעה-שתיים שאפשר לראות על הלחי האפקט נראה קצת מלאכותי. שורה תחתונה: חזרה לניסן נתיב שנה ג

 31. יותר מידי התלהמות וצביעות. כל קבוצה, בתנאים האלה (בחסרון 3:1 על במשחק קריטי על האליפות), היו מעלים למגרש את הכוכב, גם אם הוא יושב בכסא גלגלים. אפילו צ'ארלס ברקלי (אם הוא היה המאמן, הבעלים וכו'). טורונטו היו עושים אותו דבר, אילו קאוואי לנרד היה פצוע והסיטואציה היתה לרעתם.
  האימרה האמריקאית אומרת: הנצחון אינו הדבר חשוב – הוא הדבר היחיד החשוב! הצביעות של ברקלי ודומיו הינה עדיין צביעות!

  1. אתה יכול לראות תהבדל בגישה בין איזאה לבין שאר השחקנים לשעבר שמפרשנים הוא ושאק היחידים שהיו מרכזיים באליפות ויודעים מה זה אומר הוא עצמו שיחק על רגל 1 בגמר , לא צריך להקשיב לבארקלי הוא מקנא הוא היה נותן כליה בזמנו בשביל אליפות

  2. ממש לא נכון, לא חסר קבוצות שהפסידו אליפויות בגלל פציעות של שחקנים. הצביעות פה היא של המאמן קר וכל המערכת בגולדן סטייט.
   כולם מתעלמים ממקרה לוני אבל את מי מעניין לוני בכלל? אבל זה לא פחות גרוע מדוראנט.
   לסכן שחקן ואת הבריאות שלו ולהחזיר אותו מוקדם לא פחות גרוע משחקנים שלפני 30 שנה שיחקו בלי השגחה רפואית.

 32. ההתייחסות ל"קווין דוראנט" הבן אדם ושחקן בלבד היא לא רצינית! חשוב להבין "קווין דוראנט" וכדוגמתו הם עסק עם הכנסות של מאות מיליונים בחסויות ומשכורות בלבד. החלטה שלו לחתום במרקט כזה או אחר שווה למאות מילונים בכמה שנים (בערך הקבוצה, חסויות כרטיסים מרצנדייז וכו,'). "קווין דוראנט" זה חתיכת עסק שמעסיק יועצים, סוכנים, מאמנים זה השקעות זה פילונטרופיה עולם שלם של אסטרטגיה שמתוכנן 10 שנים קדימה.
  זה שהבחור החזיק חשבון פיקטיבי ובילבל בו את המוח עם כל מיני ילדים לא אומר שהוא קם בבוקר ומחליט אם לשחק או לא סתם ככה בסדרת גמר תוך כדי פציעה ועוד שהוא פרי אג'נייט שנה הבאה!! זה החלטה שמתקבלת עם הסוכן והצוות יועצים שמתבססת קודם כל על אסטרטגיה כלכלית שיווקית. מה נראה לכם שדוראנט עולה רק כי "הוא מתגעגע למשחק" ו"כי הוא רוצה לעזור לחברים".. אל תהיו נאיבים ועיוורים זה ביסנז ברור שהוא ספורטאי ברור שהוא רוצה להתחרות ברמות האלה וברור שאכפת לו מהקבוצה אבל בחיאת ראבאק יש פה עשרות מיליונים בחסויות ענינים של תדמית (חוזה מקס מקבל בכל מקרה גם אם לא ישחק) זה שווה מיליונים וזה היה החלק הכי משמעותי בהחלטה של הצוות שלו שישחק!
  עכשיו אם הדאבס אכן ביצעו מניפולציות באבחנת וניתוח הפציעה והונו אותו לשחק שהוא חושב שהוא בסיטואציה שונה ממה שהיה – זה חתיכת סקנדל עצום! להערכתי סיכוי נמוך שזה קרה מיכוון שבמקרה כזה הם חשופים לתביעות לא נראה לי שארגון רציני יתעסק בשיט הזה.
  מעבר לזה לא מבין את כל התלונות על הדאבס "ארגון דורסני" עלק תראו לי קבוצה בכל סוג ספורט שבמשחק הדחה בסדרת גמר ושלא תרצה שהכוכב שלה לא ישחק – אין חייה כזאת. אם הם לא שיתפו/עשו מניפולציה בחומר הרפואי זה פשע והם יחטפו תביעה של החיים אבל אם לא מה נראה לכם שהוא לא לקח את כל האפשריות בחשבון (כולל זה שבטח יש לו צוות רפואי שלו לחוות דעת שניה).. הוא עלה לשחק קודם כל בגלל שישב עם הצוות שלו והם החליטו החלטה כלכלית שהיא ברורה לגמרי: שווה לסכן את קווין מול חיזוק המותג של "קווין דוראנט"! ובמזל רע או לא מסתבר שלקחו החלטה הלא נכונה..
  אין לזה קשר לדאבס תפקידם לרצות שהשחקנים שלהם ישחקו (כמו כל קבוצה בליגה) במסגרת אישור רפואי שהם קליר אבל הם לא יכולים לכפות בטח לא על דוראנט לשחק בכוח זה הזוי לחשוב את זה כל הטענות של בארקלי וכו' זה הזייה כמו הטענות שהוא הוא עלה בגלל נרטיב בסושיאל מדיה – זה הכלכלה טמבל!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט