היום בו הדוד דרו גילה שקיירי ארווינג הועבר בטרייד – כריס פורסברג / תרגום Smiley

היום בו הדוד דרו גילה שקיירי ארווינג הועבר בטרייד – כריס פורסברג / תרגום Smiley

היום בו הדוד דרו גילה שקיירי ארווינג הועבר בטרייד

"זה היה רק שינוי באנרגיה": שבוע המתנה מוזר עבור קיירי ובוסטון

אוגוסט 31, 2018

כריס פורסברג / ESPN

מאמר מקורי: http://www.espn.com/nba/story/_/id/24505385/inside-week-uncertainty-kyrie-irving-officially-became-boston-celtic-nba

“איפה קיירי?"

הבמאי, צ'ארלס סטון ה-3 המשיך לחזור על השאלה כשהוא פונה לעוזר שלו במהלך צילומי "הדוד דרו" ("Uncle Drew") בקיץ שעבר, סרטו הראשון של קיירי ארווינג.

בכל מקרה, מישהו היה מוצא את עצמו רץ לכל כיוון בו נשמע כדור מקפץ.

הנטייה של ארווינג למשחקי כדורסל מזדמנים בין הסצנות הפכה לעניין גדול שסטון וצוותו חוו זמנים קשים שניסו להפריד בין ארווינג לבין אחיו ל-NBA.

"בנקודה מסוימת", סטון אמר, "היינו צריכים להחביא את הכדורים".

לפני שנה, באחת התקופות הכי גדולות של חוסר הוודאות בקריירת הכדורסל של ארווינג – מהזמן בו דלפו השמועות לבקשת הטרייד שלו בסוף ביולי לשבוע המוזר בו התעכבה העסקה ששלחה אותו לבסוף לבוסטון – ארווינג הסיח את דעתו בימים ארוכים על הסט ובכך ששבר את השגרה והתגנב למשחקי כדורסל מאולתרים מול כל מי שרצה לתת לו אתגר.

כשהוא מחופש במלואו לדמות הדוד דרו.

ארווינג לא רק מצא שלווה בפרויקט הוליוודי אלא היו גם, פשוט, משחקי הכדורסל הטהורים שעזרו לו בתקופות בהן הרגיש מדוכדך.

"הוא היה משחק כדורסל בין הצילומים ואני על הסט תמיד שואל 'איפה קיירי?'" סטון אמר. "אה, הוא משחק אחד-על-אחד מול הכפיל שלו".

"זה כמו [עם] ילד, 'קיירי, בוא לפה! בוא לפה!'… כאשר צילמנו את הסצנה בה [ארווינג יחד עם] החברה הוותיקים משחקים מול שחקניות התיכון, בין הצילומים הוא היה משחק מול הילדות. והיו הרבה דיבורי טראש כאלו במגרש כל הזמן".

"אז הייתי צריך להמשיך ולהתווכח איתו בעקביות כי אלוהים ישמור אם הוא היה שובר את הקרסול שלו במשחק אחד-על-אחד. אבל אז אחד הניצבים היה ככה, 'הי, אני אתמודד מולך', והוא היה פשוט, 'יאללה, בוא נראה אותך'".

"איפה קיירי? אה, הוא משחק אחד-על-אחד מול הכפיל שלו". במאי "הדוד דרו", צ'ארלס סטון ה-3

נאמר לסטון להגביל את פעולות הכדורסל של ארווינג, במיוחד לאחר שארווינג הגיע מעונה של 90 משחקים והופעה בגמר ה-NBA. הצוות יכול היה לצלם את ארווינג משחק כדורסל רק למשך שעתיים בכל יום.

אבל לגרום לארווינג לדבוק בתוכנית הזו התבררה כהרבה יותר מאתגרת מאשר הבעיות הברורות יותר של צילום סרט כדורסל עם איפור כבד בחלון הזעיר של פגרת ה-NBA.

סטון משבח את יכולתו של ארווינג להתרכז אפילו כאשר עתיד הכדורסל שלו היה תלוי באוויר.

"הוא לא הכניס [כל דרמה] לסט, הוא לא הביא זאת לתוך ההפקה ולמעשה הייתי די מופתע, כאילו, 'בסדר, ובכן, לעזאזל'", סטון אמר. "לא הייתי צריך לדאוג לגבי זה. היו לי יותר מדי דברים אחרים לדאוג לגביהם עם השחקנים, האיפור ושאר האלמנטים השונים שצריך לחבר יחדיו".

בזמן שארווינג, שחקן הקולנוע, יכול היה להסיח את דעתו שלו מחוסר הוודאות לגביו ב-NBA, בוסטון סלטיקס המשיכו להזיע בגלל האפשרות המתעתעת לעסקה הבומבסטית של פגרת הקיץ בה הדוד דרו מחליף את האימונית האפורה שלו למדי משחק של הסלטיקס.


Image may contain: 7 people, people smiling
הקיץ הפרוע הסתיים כאשר בוסטון הנחיתו שני כוכבים

עוזר הג'נרל מנג'ר של הסלטיקס, מייק זארן, צנח לתוך המושב בטיסתו מסן דייגו ללאס וגאס באמצע יולי, וסוף סוף הייתה תחושת הקלה. אולי בפעם הראשונה למשך כל הקיץ, קו הסיום למה שנראה כמתיחת הפנים הכי מסחררת לסגל ב-15 השנים שהוא עם הקבוצה נראה באופק. אבל לא כך היה.

זארן טס לסן דייגו בבוקר של ה-14 ביולי כדי להחתים לסלטיקס את השחקן החופשי גורדון היוורד על חוזה מקסימום של ארבע שנים, בשווי של 128 מיליון דולר. המהלכים הנחוצים שהיה צריך לעשות בסגל על מנת לפנות מקום בתקרת השכר עבור הייוורד גרמו לזארן להסתובב ברחבי ליגות הקיץ של סולט לייק סיטי וגאס וגאס כאשר טלפון נייד דבוק לאוזנו ומטענים ניידים תחובים בכיסיו.

אפילו כאשר זארן וקבוצת הסלטיקס של ליגת הקיץ חזרו לבוסטון למספר ימים מאוחר יותר, דברים לא היו פחות מסחררים. ב-17 ביולי, פול פירס הגיע למשרדו של נשיא פעולות הכדורסל, דני איינג', כדי לחתום על חוזה ליום אחד כדי לפרוש כחבר קבוצת הסלטיקס. במהלך שלושת הימים שלאחר מכן, בוסטון השלימה באופן פורמלי חמש מתוך תשע ההחתמות שלה בפגרה עם סמי אוג'יליי, ארון ביינס, קאדים אלן, דניאל ת'ייס וגרשון יבוסלה.

ואז, ב-21 ביולי, כאשר הצוות הניהולי של בוסטון היה מוכן להוריד הילוך, הופיעה כותרת שתפסה את העין:

קיירי ארווינג ביקש טרייד החוצה מקליבלנד

זאת הייתה חזרה לטלפון עבור זארן, ונעשתה שיחה למי שקודם לאחרונה לתפקיד הג'נרל מנג'ר בקליבלנד, קובי אלטמן, שאישר שקליבלנד מוכנים להקשיב להצעות טרייד עבור רכז האול-סטאר שלהם.

"אני די ציפיתי לאוגוסט שקט", זארן אמר.

המעגל הפנימי של צוות הניהול של בוסטון – איינג', זארן, מנהל צוות השחקנים ,אוסטין איינג' וראש מחלקת הסקאוטינג, דייב לווין, עם תשומת לב לנתונים הרבים מהמאמן בראד סטיבנס – היו בהסכמה שארווינג היה סוג השחקן שעל הקבוצה לרדוף אחריו.

"אני מרגיש שיש הזדמנויות שצריך להסתכל עבורן ולחקור, וקיירי היה אחת מההזדמנויות האלו, שפה אחד, בתוכנו כולנו הרגשנו שזה משהו שעלינו לעשות", אמר דני איינג'. "כולם, פה אחד, רצו לעשות זאת".

מה שהיה לאחר היה ריקוד שערך חודש בו הסלטיקס והקאבלירס שוחחו על הפרמטרים לעסקאות פוטנציאליות. אף על פי שהם היו בטוחים כי הצעות שלהם טובות בהרבה ממה שמישהו אחר יכול להציע בליגה, הסלטיקס ידעו בנוסף שיריבתם העיקרית באזור המזרחי צריכה להיות זהירה בעשיית עסקה איתם.

"בתקופת זמן של 20 שעות, זה עבר מ'אני לא חושב שזה יקרה', ל'לעזאזל, זה עלול יקרה'". מאמן הסלטיקס, בראד סטיבנס

לבסוף, בלילה של ה-21 באוגוסט, חודש שלם לאחר שהסיפור של בקשת הטרייד של ארווינג הופיעה, הקאבס והסלטיקס  התאפסו על עסקה: ארווינג בתמורה לאייזיאה תומאס, ג'ה קראודר, אנטה זיזיץ' והבחירה הנחשקת ביותר של ברוקלין נטס בסיבוב הראשון של דראפט 2018.

אבל אפילו שזה לקח זמן, עדיין הייתה תחושה של מעט הלם כאשר הכל יתחבר יחדיו.

"דבר ראשון, לא חשבתי [שהעסקה] תצא לפועל, ואז, בתקופת זמן של 20 שעות, זה עבר מ'אני לא חושב שזה יקרה', ל'לעזאזל, זה עלול לקרות'", סטיבנס אמר.

העסקה, מרגשת ככל שתהיה, עדיין השאירה את בוסטון עם רגשות מעורבים, במיוחד בגלל מה שתומאס נתן לקבוצה במהלך העונה המהפנטת של 2016-17 שבה הוא סיים חמישי במירוץ לתואר ה-MVP ונתן את כל גופו כדי לעזור לבוסטון להגיע לגמר האזורי, וכל זה בזמן שהוא מתמודד עם אובדן טרגי של אחותו הצעירה.

כאשר הסלטיקס והקאבלירס התכוננו לעסקה ב-22 באוגוסט, איינג' ביצע את השיחה קורעת הלב כדי להודיע לתומאס על העסקה הקרבה ובאה. זארן אמר שלא בטוח שהוא יכול היה לבצע את השיחה הזו, וגם סטיבנס אמר שהוא לא בטוח.

"קשת הרגשות הייתה באמת פראית כי לא היו מחשבות שאייזיאה תומאס יהיה חלק מהטרייד הזה", סטיבנס אמר. "חשבתי, עם אייזיאה, זה היה ממש קשה. אני מדבר על ההשקעה הרגשית שיש כמאמן וכשחקן, והעבודה המשותפת בכל יום, וזה למה אמרתי שאיני חושב לעשות את מה שעושים בהנהלה בגלל ההחלטות הקשות הללו – אני לא מקנא בהם".

"הדרך היחידה שבכלל אפשר לשקול לעשות דבר כזה הוא בגלל שהתמורה זה מישהו ברמה של קיירי. אבל זה לא הופך זאת ליותר קל".

וגם לא לאי הוודאות שמגיעה בעקבות זה.


See the source image
במהלך הצילומים של “הדוד דרו”, עתיד הכדורסל של קיירי היה תלוי באוויר

הצעקות הגיעו תחילה, שלאחריהם כמה סימני קריאה. סטון הסתובב בכסא הבמאי שלו לעבר המהומה ממש בזמן כדי לראות את ארווינג רץ במהירות דרך סט הדלתות של מועדון הלילה באטלנטה שצוות "הדוד דרו" בדיוק השכירו לצילומים באותו הלילה.

אחד מחבריו של ארווינג מיהר לתוך הסט בין הצילומים באמצע הלילה של סצנת הריקודים החשובה והתריע לארווינג שעסקת הטרייד עם בוסטון בדיוק הגיעה לסיכום לאחר שהסלטיקס המתיקו את הצעתם בכך שהוסיפו את בחירת הדראפט בסיבוב השני של מיאמי ב-2020 לחבילה המקורית.

שמונה ימים כואבים לאחר שהעסקה הראשונה דווחה, ארווינג היה סוף סוף חבר קבוצה בבוסטון סלטיקס.

"ממש פתאום אני שומע מישהו צורח, כאילו בחור פשוט צועק וצורח. ואז אני רואה את קיירי רץ באמצע רחבת הריקודים לאורך המועדון ודרך הדלתות", סטון אמר. "ואני כבר חסר תחושה מהמאמץ של הצילומים. אני פשוט מסתכל לעבר [עוזר הבמאי] ותוהה, 'מה קרה עכשיו?'"

ארווינג, שהתנהג באופן שקול לאורך כל צילומי הסרט, לא יכול היה שלא לצהול.

"עזבתי את המועדון שבו צילמנו והייתי צריך לשחרר לחץ לשנייה מהירה וזה פשוט היה שינוי באנרגיה", ארווינג אמר, שלאחר מכן הוסיף כי הוא עמד על שפת המדרכה וצפה בתנועת הרכבים כדי לנצור את הרגע ומה צופן לו העתיד בקריירת ה-NBA שלו.

לבסוף, ארווינג אסף את רגשותיו וחזר לרחבת הריקודים כדי לסיים את הצילום, אבל אלו שהיו על הסט סברו כי תנועות הריקוד שלו הפיקו תועלת מאותה אנרגיית שמחה שעסקת המעבר שלו הושלמה.

נייט רובינסון, ששיחק את בוטס, אחד מחבריו הגריאטרים של ארווינג בסרט, אמר שהתלהבותו של ארווינג הייתה ממשית והוא שמח לבשר לאנשי הצוות על הסט שהעסקה הושלמה והוא קרע באושר את מסכת האיפור שעל פניו לאחר הצילומים של אותו הלילה.

בזמן שלא היה כל רצון לאנשי ההנהלה של הסלטיקס ולא של הקאבלירס לחזור ולנתח את הסיבות לעיכוב, דני איינג' הודה כי היו זמנים בהם הוא היה ממש מודאג כי העסקה לא תצא לפועל.

"זה כאילו אתה באמת סוכן נדל"ן ומישהו הסכים לרכוש את הבית שלך, אבל עד שהניירות והבנק לא מוכנים, המכירה לא מתקדמת. וזה בערך ככה כמעט בכל עסקה שעושים בליגה".

"זה לא נגמר עד שזה נגמר".


בקיץ שעבר, טרי רוז’ייר חשש שהוא חלק מהעסקה הבומבסטית של ארווינג. עכשיו הוא זוכה לשחק מאחורי אחד הגארדים הטובים במשחק

כאשר השמועות החלו לצוץ על כך שהסלטיקס מחפשים עסקה עבור ארווינג, טרי רוז'ייר מיהר לטלפון שלו – כדי לכבות אותו.

"הייתי צריך לכבות את הטלפון שלי", רוז'ייר אמר כשהוא צוחק, נזכר בתגובה המהירה שלו לחדשות. "אם היו כוללים אותי, אז היו כוללים אותי. אני ממש לא רוצה לדעת לגבי זה עכשיו".

בהתחשב בכך שכמעט כל חבר קבוצה של הסלטיקס בשנה שעברה היה מעורב בטרייד הקיץ, זוהי דאגה מובנת.

ברגע שרוז'ייר היה בטוח שהוא לא חלק מהחבילת הטרייד של בוסטון, הוא היה מסוגל להדליק חזרה את הטלפון ולעכל את זה שהוא עכשיו הגיבוי של אחד הכוכבים הגדולים ב-NBA.

למרות שלא היה ביניהם שום קשר מוקדם, רוז'ייר וארווינג נהפכו במהרה לחברים, שני הגארדים אתגרו אחד את השני בתרגילי אחד-על-אחד לפני תחילת האימונים במחנה האימונים. מאוחר יותר בעונה, הצמד היה משחק בנמרצות את משחק החיקויים למהלכים לאחר האימונים במסעות החוץ, כאשר כל אחד נותן את מהלכי הכדרור הכי ראוותניים שלו שבסופם צעד וחצי, ומנסים לחקות אחד את השני.

ממש כמו על הסט של "הדוד דרו", נראה שארווינג אוהב ביותר את הרגעים הספונטניים האלו של הכדורסל.

הדרך בה ארווינג קיבל את השחקנים הצעירים של בוסטון הלכה הרבה מעבר מלתת לשחקני הללו ביטחון, במיוחד לאחר שהייוורד ולבסוף גם ארווינג נכנעו לפציעות מסיימות עונה.

"קיירי הוא בחור מיוחד, מנהיג נהדר", רוז'ייר אמר. "הוא גורם לך להרגיש ביטחון. הוא לא מתנהג כמו בחור שעבר והשיג כל כך הרבה. כאילו, אי אפשר בכלל לתאר זאת כי הוא כל כך צנוע והוא פשוט בחור נהדר ללמוד ממנו".

"הייתי צריך לשחרר לחץ לשנייה מהירה וזה פשוט היה שינוי באנרגיה". קיירי ארווינג על הרגע בו נאמר לו שהוא באופן רשמי בבוסטון סלטיקס

כמו רוז'ייר, ג'ייסון טאטום מיהר לטלפון שלו. רק שהוא בחר להתקשר לארווינג כדי לראות כיצד הוא מרגיש. טאטום היה בבוסטון, וסטיבנס אירח כמה מהשחקנים הצעירים של הסלטיקס בביתו לארוחת ערב כאשר השמועות החלו לטפטף על העסקה המתממשת ובאה.

"ברור, [ארווינג] היה ממש ממש נרגש", טאטום אמר.

טאטום וארווינג מיוצגים על ידי אותו הסוכן, ג'פרי ווצ'סלר מניהול ספורט 24/7, והסוכנות כל כך קטנה שארווינג לקח את כל הצוות לבהאמה בקיץ שעבר, מיד לאחר שטאטום נבחר בדראפט בבחירה ה-3. עם הקשר מאוניברסיטת דיוק, טאטום וארווינג חישלו את קשרי החברות שלהם אבל לא יכולים היו לדעת כי יהפכו לחברים לקבוצה במהרה.

אפילו שכוכבו האישי נמצא בזריחה, טאטום בן ה-20 נדהם איך זה מרגיש שיש כזה כוכב גדול כמו ארווינג בסגל.

"רק שיש לך סופרסטאר בקבוצה, רואים מה זה באמת", טאטום אמר. "איך הם מנהלים את הזמן שלהם, איך הם מנהלים את העסקים שלהם, מה הם עושים על ומחוץ למגרש. זה רק יכול לתת השראה למישהו כמוני בגיל כזה צעיר".

התוספת של ארווינג, במהלך הקיץ בו הקבוצה צירפה את הייוורד ובחרה בדראפט את טאטום, הפכה את בוסטון מקבוצה אובר אצ'יברית למתחרה לגיטימית על התואר. זה מדוע הסלטיקס לא היו יכולים לוותר על ההזדמנות להשיג את ארווינג בקיץ שעבר – לא משנה אילו מכשולים בדרך היו להשיג אותו.

"אני חשבתי שקיירי הולך להיות התאמה נהדרת וברור שאני עדיין מרגיש בדרך הזו", אמר דני איינג'. "באותו הזמן, [הטרייד] היה אתגר, כמו גם לכלול את אייזיאה ואת ג'ה, ותמיד יש את זה כאשר נמצאים באמצע של עסקה להשגת שחקן. זה החלק הקשה בתהליך".

"המחיר והתזמון, הם היו קריטיים. אני חושב שיש סיכון בכל עסקה שאנחנו עושים, אבל עם שחקן כמו קיירי, אני חושב שכולנו היינו מוכנים לקחת את הסיכון. ואנחנו שמחים שלקחנו".

לפוסט הזה יש 9 תגובות

  1. תודה רבה סמיילי, מרתק ומתורגם היטב (כרגיל).
    אני מאמין שגם קיירי וגם דוראנט יצטרכו לתקן את תדמיתם כאגו מניאקים ולחתום ביחד בניו יורק, ואם ישחקו ביחד שלא יהיו מלחמות אגו

  2. תרגום מצויין על מאמר שגרם לי לעצב. לא יודע למה. כנראה נזכרתי באייזיה תומאס ואיך לצעיר הזה הרסו קריירה שלמה.
    הרבה ממה שניכתב על האישיות המיוחדת של קיירי הוא נכון וידוע לי.
    ממש מצויין סמיילי.
    והתרגומים שלך הם עוגן ההצלה שלי לימים שאין בהם מספיק פוסטים באתר, ועל זה כולנו חייבים לך תודה גדולה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט