מעורב PM ליום רביעי: כיצד קרי מנצח משחק ב-26 שניות! / מנחם לס

 

1. 40 שניות לפני החצי במשחק שהגדירו "לא כוחות" והווריורס מובילים רק ב-3. עכשיו 26 שניות לחצי. הגיע הזמן של סטף קרי. אותו חייבים לעצור ויהי מה כי הוא הדופק של הקבוצה.

אתם יודעים כמה זריקות לסל הבלייזרס לקחו כל המחצית הראשונה?

נסו 14.

רק אחד פחות מ-13 איבודי הכדור שלהם.

כיצד הבלייזרס פיגרו רק ב-3 עם 40 שניות לסיום החצי היא עובדה מדהימה.

ואז לפתע זה קרה: סטף קרי מקבל סקרין פשוט מקוון לוני ומגיע לשטח פתוח כמו ערבות הנגב. מתחילת המשחק פורטלנד לא הצליחה לערוך חילופים, ומשום מה קנטר קיבל כנראה הוראה לא לצאת החוצה ולנסות לחסום. אמש, כשלקרי היה קל לקלוע שלשות כמו לאיגודלה פאולים מהקו, זה היה איבוד לדעת:

*

*

SURPRISE!!!

סטף קרי קבר אותה!

ואז גולדן עשו עוד סטופ. קרי מבקש מלוני עוד סקרין. הפעם זה לא עובר כל כך חלק והוא נאלץ לעשות פייק של כניסה ואז למקולום היה זמן להגיע קצת קרוב, אבל 'קצת קרוב' לשחקנים רגילים הוא שטח פתוח לקרי והוא קבר גם אותה.

*

*

דפיציט של 3 פתאום הפך ל-9, וסטפן קרי הוסיף לאכזבה גם דכאון ושברון לב עם ההצגות שלו לקבל שהראו שהוא מין מוקיון שיכול לשים את כל הבלייזרס על גבו ולהעלים אותם.

משום מה לי הרגישו 6 הנקודות האלה כאובדן תקווה מחלט לבלייזרס. הרגשה שלא משנה מה הם יעשו, סטף יבוא ויתסכל אותם בצורה שמהחוץ נראית הדבר הקל ביותר לעשות.

כמובן קל עד שאתה מנסה לעשותו.

בשניות האלה הרגשתי "לא כוחות" וזהו.

רק עוד דוגמא קטנה אחת מהחצי השני להראות סקרין פשוט לקרי, ו-00 שיכול היה להגיע אליו לפני התחלת הניתור, אפילו לא מנסה:

*

*

ועוד דוגמה מהחצי השני כיצד חסימות אקסטרה פשוטות משאירות את קלעי השלשות הטוב ביקום חופשי לחלוטין, והביג מן למטה אפילו לא חולמים לצאת לעברו:

*

*

סטוטס בבעייה. את זה ידענו עוד לפני המשחק. אם קנטר יוצא לקראת סטף בזמן, דריימונד גרין יוצא מהפיק לעבר הסל, מקבל כדור ב-3 נגד 2, וקולע FLOATER, דאנק, או אם מישהו יוצא אליו, מסירה לגבוה אחר תחת הסל.

עניין של בחירת רעל. כמובן שעם יוסוף נורקיץ' הכל היה אחרת, אבל גם עם קווין דוראנט דברים היו אחרת.

אז מה יש לי לומר בקשר לדילמה הזאת?

אלף, ההגנה צריכה ללמוד טוב יותר כיצד להילחם בסקרינים. לא ייתכן שסקרין יהווה מין חומת סין שאין לפצחה. הסקרינים של הווריורס נראו במשחק הראשון כמו פקינג חומה. סקרינים בכדורסל קיימים מאז שג'יימס נייסמית' יצר לנו את המשחק הזה. תמיד מצאו להם פתרון. אז פתאום ב-2019 סקרינים עוצרים אותך כאילו היו קיר בטון מזויין?

אבל בית?אם אני מאמן אני לא נותן לקרי שיהיה לו FIELD DAY כמו במשחק 'חיובים'. הוא בנזונה מעצבן שאם הוא ב-GROOVE כל הקבוצה בגרוב, כל הקהל בגרוב, אמו מזיזה קצת את הכתפייה כך שהציצי השמאלי שלה ייראה בשני ממדים לנו צופי הטיווי הרעבים, והיא בגרוב, והשחיטה מתחילה. בהגנה אין טוב ללא רע. במקרה הזה סטוטס צריך להבין שעליו לדאוג דבר ראשון שסטף לא יוכל להתפרע עם שלשות חופשיות לחלוטין, ואז לחיות הכי טוב שאפשר עם התוצאה הזאת של להתרכז על סטף ע"י שליחת מגן נוסף אליו כשהוא משצ\תמש בסקרין ובדרך לבידוד. זאת התחלת האסון ועל האסון הזה הבלייזרס צריכה להתגבר דבר ראשון. אח"כ נראה איך להמשיך.

2. אהבתי את התשובה של סטוטס

 

3. כרטיסים לניו אורלינס נמכרים כלחמניות חמות

סטיב דלביצ'יו כבר היה הבוקר באולם ניו אורלינס. הוא מדווח על תורים ארוכים בקופות.

"מה ששחקן אחד יכול לגרום", הוא מדווח משם.

*

ה-2,000 כרטיסים עונתיים בשלוש שעות זה יותר מכפליים מ-987 הכרטיסים העונתיים שהיו להם. "הפליקנס מקווים ל-11,000 כרטיסים עונתיים ואולי ליותר" (https://larrybrownsports.com/basketball/pelicans-ticket-sales-team-winning-draft-lottery-video/495704

"לך תדע. אם AD מודיע שהוא נשאר אולי נעשה סולד אאוט בסיסון טיקטס", הוא אמר.

Jeff Duncan

@JeffDuncan_

In the hours immediately after the Zion news and up until 1 a.m. Wednesday, the @PelicansNBA took orders for approximately 2,000 new season tickets, twice as many as they did after earning the No. 1 pick in 2012 (Anthony Davis).

4. כולם חושבים שהיא בתו!

People Typically Think This Is His Daughter, But She's His Wife

*

אתר https://www.obsev.com/g/celebrity-couple-height-differences/703560/?utm_source=ob_nativo&utm_campaign=celebcoupleslay1c

שם את התמונה של דל קרי ואשתו סוניה במשחק אמש יושבים מאחורי סטיב קר, ולפי האתר מי שרואה אותם חושב שזה גבר ובתו (באותו גלגול האתר שם עוד 20 גברים "והבנות" שלהם (הם יכלו לשים גם את גייל ואותי, אבל אנחנו לא כאלה מפורסמים…

5. העמוד האחורי של דיילי ניוז הניו יורקי

People Typically Think This Is His Daughter, But She's His Wife

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 34 תגובות

 1. בושה וחרפה איך שססטוס שמר את קרי.
  אם הוא רוצה שסטף לא רק ישווה אלא ישבור את שיא השלשות בפלייאוף אז שימשיך כך.
  מול קליי אבל יותר סטף אסור לתת לו מבט חצי פנוי ל3, עדיף שיזרוק ל2 או ייתן יתרון מסויים להתקפה ביתרון מספרי אחרי טיפול גבוה עליו.
  זה לא בלתי אפשרי לעצור אותו, עובדה שנגד הקשוחות הוא תמיד מחפש את עצמו תוך כדי משחק ויש דקות שלמות והוא כמעט לא מורגש.

  1. צודק אתה וצודק מנחם. אסור להשאיר לסטף מרחבים כאלה ולהמר שהוא לא יתן הופעה. הפעמים היחידות בפליאוף שקבוצה איימה על המפלץ מהמפרץ זה כשהעמיסו על קרי באופן אגרסיבי ביותר בהגנה ולא נתנו לו לנשום, איגודאלה וגרין יכולים לנצח משחק שניים בסדרה, ואפשר לסמוך על דריימונד שיצבור טכניות ויפספס משחק 6-7.
   .
   כל זה בערבון מוגבל. איך אתם אוהבים להגיד: קווין יציל את המצב.. אם דוראנט גם בתמונה, האליפות בכיס ושום סכמה הגנתית לא תשנה, כי קיידי סטף והטוסטר, לצד שניי פליימקרים אדירים בדמות איגי ודריימונד זה חמישיה שאין מה לעשות נגדה בסדרה של הטוב מ-7

 2. מצוין תודה רבה מנחם … יכול להיות ששמירה הדוקה היתה יכולה לעזור אבל לא נראה לי שזה הקייס פה כי אם תשים עליו דאבל טים למשל הוא ימצא את השחקן הפנוי או אם יצא עליו אחד מהביג מנס ישאר מישהו פנוי בצבע. כל הליגה נמצאת בדילמה הזאת של איך שומרים עליו כבר כמה שנים. לדעתי בסוף התוצאה של המשחקים הטובים שלו מול הרעים זה פחות מה שהקבוצה השניה עשתה אלא יותר איך הוא הגיע מהבית למשחק. כשהוא בזון לא יעזור לך כלום בגלל זה הוא קרי. יוסטון ניסתה הרבה פתרונות במחצית השניה וקיבלה 33 על הראש. יחד עם זאת פורטלנד ככלל היתה שפוכה במשחק כי עברו סדרה קשה ולא נחו בכלל וזה השפיע גם על ההגנה – מאמין. שכבר במשחק הקרוב נראה הגנה קשוחה יותר כולל על סטף.

 3. הבלייזרס קיבלו 20 הפרש במשחק הראשון באוקלהומה וגם בדנבר. זה המנטליות שלנו כקבוצה במשחקי חוץ.
  ניצחנו את המשחק אחרי דרך תצוגת הגנה… חכו ליום חמישי,דברים ייראו אחרת.

 4. סטיב קר אמר את זה לפניי שנה וחצי: אין עוד שחקן שמשפיע על ההגנה של היריבה כמוהו אפילו לא ג'ורדן בזמנו. ( זה לא ציטוט).
  הסיבה לכך היא קודם כל הטווח ויעילות הזריקה שלו, שאין כמוהם, אבל מה שמבדיל אותו מקלעים פנומנליים אחרים זה יכולת המסירה והחדירה שהן גם מהטובות בליגה, ולכן סתם חילוף אגרסיבי או דאבל אפ מיד לאחר חסימה הם פתרון לא טוב נגדו.
  יש שניי פתרונות לקרי בעיניי, הראשון הוא להוציא אותו מהמשחק השוטף ע"י שומר חזק ממנו ואגרסיבי שגורם לו לאבד ריכוז בדרכים שונות (ראו ערך פטריק המחבל בברלי) ולתקוף אותו בלי סוף בהגנה כדיי לעייף אותו ולהוציא ממנו עבירות, כל זה ביחד אמור להוריד את הרמה שלו אבל לפעמים גם זה לא יספיק.
  הפתרון השני הוא פשוט לעלות את דוראנט בחמישייה ביחד איתו-עד היום זה הוכח כדרך הכי טובה לחנוק את קרי,אם כי עדיין אתה צפוי להפסיד.

  1. פיתרון יעיל לא פחות, גם נגד ג'ורדן ושאר כוכבי העל, גם כשהם בשיאם, הוא לירות בו ולגמור אותו מהר!!!

   בשנים של מייקל בשיקאגו נשאל מאמן וושינגטון על האפשרות לעצור את ג'ורדן והוא השיב שקולט 45 (סוג של אקדח) יעשה את העבודה…

 5. לדעתי פורטלנד לוקחת את הסדרה ועולה לגמר.
  משחק ראשון לא היה להם אוויר וסטוטס בחר להרדים את הווריורס.
  במשחק השני פורטלנד יחברו משחק טוב מאוד וינצחו על 12.
  ופה טמון הכלב- גולדן סטייט מסוף רבע שלישי של משחק 5 מול יוסטוןץ היתה בהיסטריה. סטף וקליי היו אדירים, וכרגע הלוחמים, ובעיקר האוהדים שלהם, בטוחים שזהו זה- חזרה הקבוצה הגדולה ומי בכלל צריך את דוראנט.
  א-ב-ל- כשפתאום יצוץ ההפסד והלחץ יגבר, שדי העבר יעלו. הם פתאום יגלו שאין את הסינור של קווין, הם לגמרי לבד.
  ואז פתאום יפסידו שוב במשחק 3, ושוב במשחק 4. הם יחזרו לנצח אחד בבית ויפסידו על הבאזר במשחק 6 משלשה של מאיירס לאונרד על הנמסיס שלו בוגי קאזינס שהוחזר בבהילות אחרי ההפסד במשחק 4.
  בקיצור, פורטלנד בשישה משחקים. סגור וחתום.

  1. תגובה מצויינת במובן הזה שהיא ברורה ומאורגנת ותחזית מאוד מסודרת.
   מציע שמי שמפסיד בהתערבות בינך לבין רפיקי יאכל את הכובע. אני מביא אחד כזה של בובי 💂‍♂️ ועוד אחד לגיבוי 💂‍♂️

  2. זה ביג של הלוחמים. אם הם ישחקו כפי שהם יודעים, הם צפויים לנצח ובפרט עם דוראנט חוזר אין לפורטלנד סיכוי.

 6. אגב מנחם, המשחק הוכרע לדעתי רק ברבע הרביעי כשהחמישיה של פורטלנד לא הצליחה לצמק פער של 9 מול הספסל של ג"ס.

 7. מיותר השורה על אמא של סטף. אבל טורממעניחן ובגדול מסכים. היתרון הגדול של קרי זה האיום, וברגע שכל הקבוצה השניה מתגייסת עליו בהגנה, או שמה עליו את השומר הטוב ביוצר והאגרסיבי, זה משחרר את קליי ואיגי,

 8. מנחם סוניה מוציאה ממך את המיטב!
  זה תיאור כל כך מדוייק
  "הוא בנזונה מעצבן שאם הוא ב-GROOVE כל הקבוצה בגרוב, כל הקהל בגרוב, אמו מזיזה קצת את הכתפייה כך שהציצי השמאלי שלה ייראה בשני ממדים לנו צופי הטיווי הרעבים, והיא בגרוב, והשחיטה מתחילה."

 9. התפיסה הניו יורקית הזו של "אנחנו מרכז העולם", ואיך "איבדנו" את ציון, שמעולם לא היה שלהם, היא בדיוק מה שגורם להם להיכשל כל כך הרבה שנים. לא מאמין שעיתונים בפיניקס או בקליבלנד היו מפרסמים שער כזה, למרות שהיה להם את אותו סיכוי. פשוט צריכים לקשקש פחות ולעבוד יותר. תודה רבה מנחם.

 10. יש כל כך הרבה מה לומר על המשחק אמש..
  אמנם תמצתתי את זה אמש במשפט אחד: "פלייאוף מנצחים בהגנה. כל היתר זה בונוס", אבל אשמח לפרט:
  1. גישה. קרוב ל20 שנה הבלייזרס לא הופיעו בגמר האיזורי. אפשר היה לחשוב ש'אחרי 20 שנה' הם יגיעו כמו פנתר שלא אכל שבוע. הם נראו כמו פנתר שצד לפני שעה קלה וכרגע נח. הטיעונים על ירידת מתח, עייפות, תשישות מנטלית לאחר משחק 7 מול הנאגטס בטלים ומבוטלים מיידית כאשר לוקחים את הנ"ל (20 שנה!!) בחשבון. הגישה של הבלייזרס למשחק – לפרטים הקטנים ולתמונה כולה – הייתה, איך לומר, מבישה. אין תירוץ לכך. אם הגישה לא תשתנה ב180 מעלות כבר בדקות הראשונות של המשחק הבא – אין להם מה לחפש בסדרה הזאת. הגישה הנדרשת – קשיחות מנטלית, לחימה חסרת פשרות, התאמות נכונות בהגנה, והתלהבות. כל המצרכים האלו חסרו להם במשחק 1.
  2. ג'ק ליימן כמשל. נבצר מבינתי מדוע השחקן הזה, שהיה טוב מאוד כששותף במהלך העונה (בעיקר בכל הקשור להיבט האגרסיבי של המשחק, כפי שהיה במשחק האחרון נגד הווריירס בגולדן סטייט לקראת סוף העונה הסדירה) לא מקבל דקות משחק בפלייאוף. הרי האלמנט שהכי בלט בחסרונו אצל הבלייזרס היה רוח הלחימה אז מדוע לא לנסות הרכבים שונים עם שחקנים שעיקר יכולתם הוא בצד ההגנתי? מוזר בעיניי ומעורר תהיות על סטוטס וקבלת ההחלטות המקובעת שלו. (ושוב – אני אוהב את הבלייזרס ומעריך את סטוטס)
  3. התלות בל' & מ'. כשלילארד ומק'ולם אינם במיטבם הבלייזרס לא מתפקדים. זאת סיבה נוספת מדוע הם צריכים לרכז את מירב ההשקעה שלהם בהגנה. ההתקפה תגיע כתוצאה מכך.
  4. קרי, גרין ות'ומפסון (וקצת איגואדלה). כשהחבר'ה האלה על הפרקט אפשר לצפות למשהו מעבר לבינוני במשחק. כשם לא – המשחק נהיה בינוני ואפילו משעמם. קוק, לוני, מק'יני, ג'רבקו ושות' – זה לא רמת גמר איזורי, עם כל הכבוד, וכל פעם שקר מאלתר חמישיות בכדי לתת מנוחה ל4 הנ"ל – ההפרש צונח מהר. נגד הבלייזרס במשחק ה1 זה איכשהו הספיק אבל מנסיון העונה הסדירה ותחילת הפלייאוף הזה – בכל פעם שקר יעשה נסיונות מוזרים שכוללים ספסול 3 מ4 הנ"ל – הוא צפוי לצרות.

 11. כרגיל מהנה לקרוא, מנחם.
  סטף הוא באמת עילוי – אני אישית נהנה לראות אותו משחק ועדיין לא התגברתי על כך שגולדן סטייט עברה את יוסטון בקלות יחסית ללא דוראנט. ייתכן שללא דוראנט סטיב קר היה צריך לחשוב על הקבוצה מחדש (וגם בילבל את ההכנות של הירביות) ובנוסף כל אחד פשוט נותן מעל ומעבר.
  לגבי ציון – אני אישית חשבתי שהוא היה מסוייג בתגובתו לגבי ניו אורלינס – כפי שציינו אחרים הוא רואה מה קורה עם בחירת הדראפט מספר אחת שלהם מ2012. הוא ביקש לצאת בחוץ (לא קשור לעובדיה יוסף). אני לא מאמין שAD ישאר, כי יש יותר מדי bad blood. אם כל הכבוד לציון, קשה להאמין שהוא (אפילו עם ,AD) יוביל את הפליקנס לאיזה גמר בשנתיים הראשונות ללא תוספת רצינית. שם המשחק כיום למרות הכל זה שלשות – זה מה שחיסל את יוסטון, זה מה שבעוכרי פילי (שחוץ מרדיק אין מתמחים רצינים לשלוש) וזה מה שעוזר למילווקי להיות מסוכנת מעבר לחדירות של יאניס. יש משהו בשלוש שפשוט מחסל את הרוח של היריב, כי לרוב זה בא עם פחות מאמץ מנסיונות חדירה.

 12. תאוריית ה'גולדן לא שווה כלום בלי קווין' שוב לא עמדה במבחן המציאות. הלוואי יוכיחו שאני טועה, אבל זה נראה שגם ללא קווין גולדן סטייט הקבוצה הטובה בליגה, גם אם בפער קטן יותר. קרי הוא המרווח הטוב בליגה, הוא גם מוסר טוב וקלע מחונן. אי אפשר לצאת אליו, אבל גם אי אפשר להשאיר אותו פנוי, וכמובן קליי ודריימונד וכו' וכו' הדברים ידועים.
  גולדן הולכת לאליפות נוספת בכל הכוח. אולי, רק אולי הבאקס יקחו אותם ל7 אם יאניס ייתן הופעה. אבל להפסיד בסוויפ או להפסיד ב-7 זה שאלה של כבוד, בשני המצבים חוזרים הביתה עם כלום

כתיבת תגובה

סגירת תפריט