יוסטון רוקטס – לאן?/ עידו רבינוביץ

יוסטון רוקטס – לאן?/ עידו רבינוביץ

 

"עשה מעשיך רק על פי אותו הכלל המעשי אשר, בקבלך אותו, תוכל לרצות גם כן כי יהיה לחוק כללי" – עמנואל קאנט.

על בסיס המשפט הזאת מבוססת כל האתיקה הקאנטיאנית. קוראים לו ה"צו הקטגורי", הוא דורש מהאדם ליצור אוניברסליזציה לכלל הערכים והנורמות שלו כך שיהיו אפליקטיביים תמידיים לאדם עצמו ולשאר בני האדם הסובבים אותו. בהסתכלות שטחית על האתיקה הקאנטיאנית, ניתן לחשוב כי היא שיטה טובה לאימוץ, חברה אוטופית של אנשים עם ערכים ועקרונות זהים ולא מתפשרים.

אולם, לאחר התעמקות קצרה בתיאוריה נשללת כל אפשרות לאימוצה. היא משאירה מקום מועט ביותר לאינדיבידואליזם ויכולה להיות משומשת כתירוץ לשכנוע אנשים בעקרונות שליליים, כפי שקרה עם הצורר הנאצי אדולף אייכמן שהושפע מאוד מרעיונותיו של קאנט והשתמש בצו הקטגורי כתירוץ לפעולותיו הנלוזות. שופט בית המשפט העליון האמריקאי, סטיבן ברייר, סיכם את הנושא במשפט עוצמתי אחד: "אף סט אחד ויחיד של חוקים לא יכול לגלם בתוכו את המורכבות של הקיום האנושי", הגישה הזאת נקראת מוראל פרטיקולרי, גישה המדברת על בחירת המוסר לפי מצב נתון בשל המורכבות של הקיום.

דריל מורי, הג'נרל מנג'ר של היוסטון רוקטס, דוגל דווקא בשיטה הקנטיאנית. ה"מורי-בול" שהתרגלנו אליו בשנים האחרונות לא זז מילימטר מהתוכנית המקורית, להיצמד לטהורות האנליטיקס ולזרוק כמה שיותר מחוץ לקשת או בצבע, גם אם ישנה זריקה טובה מחצי מרחק. בכל ענפי הספורט, האמריקאים בעיקר, מתקרבים יותר ויותר לאנליטיקס וסטטיסטיקות מתקדמות. זה התחיל מה"מאני-בול" של האוקלנד אייז, והמשיך עם טהרת המסירה בפוטבול וה"מורי-בול" בכדורסל. ההבדל המהותי בין מה שמורי עושה לבין מה ששון מקווי עושה עם הלוס אנג'לס ראמס למשל הוא המיתון. ישנם מהלכים/עמדות שאיבדו מחשיבותן במהלך השנים, ובצדק (כגון עמדת הרץ האחורי/מהלכי ריצה בפוטבול וזריקות מחצי מרחק בכדורסל), אמנם זה לא אומר כי הם הפכו למיותרים לגמרי. ראינו מה קרה בסופרבול האחרון כאשר הרץ הכוכב של הראמס, טוד גרלי, כמעט ולא עלה על המגרש בשל פציעה, מה שהיווה חלק מהסיבה לתצוגת הנפל ההתקפית של הראמס שהיו טובים באופן היסטורי בתחום הזה כל השנה. יותר מדי פעמים שחקני הרוקטס ויתרו על זריקה פנויה מחצי מרחק בשביל עוד מסירה, או ניסיון של סטפ בק איטי לכיוון השלשה מה שיצר זריקה קשה. הרוקטס האלו נבנו כדי לשחוט את הטיטאן מהמפרץ, הגולדן סטייט ווריורס. הם מנסים להילחם עם אש באש, ומורי לא מבין שאפשר לנסות לפעמים להוציא מטף כיבוי.

ביום שישי האחרון נגמרה העונה של הרוקטס לאחר הפסד במשחק השישי ביניהם לאותם ווריורס, יוסטון נתנו פייט נאה לאלופה כאשר כל משחק נגמר בהפרש 6 או פחות, אך ברגע האמת, במשחק הקריטי ביותר שלהם בשנה מול הקהל הביתי, ללא קווין דוראנט בצד השני, הם לא הצליחו לעשות את העבודה. חלון ההזדמנויות שלהם ממשיך להיסגר, והארדן לא יוכל להחזיק אותו פתוח לעוד זמן רב. אז מה הרוקטס צריכים לעשות כעת?

הפרסונל – מי נשאר ומי בחוץ?

בסגמנט הזה אתעסק בעיקר בשחקני המשנה במחזה, הרי ברור שאת השחקנים הראשיים משאירים.

שחקנים מרכזיים ללא חוזה לעונה הבאה:

אימאן שאמפארט:

שאמפ הראה חוסר עקביות במהלך הקריירה שלו, מה שלא השתנה גם ביוסטון. בסדרה מול גולדן סטייט הוא נתן כמה הופעות טובות וכמה הופעות נפל, בעיקר מבחינת התקפית. הוא הראה הרבה נכונות לשחק לפי השיטה עם 846. של אחוזי ניסיון שלשות, האחוז הגבוה בקריירה שלו בפער, במיוחד בפלייאוף. אחוזי הטרו שוטינג שלו לא ירדו בצורה משמעותית למרות שלא נחשב לצלף מחונן. שחקן סולידי עם הגנה חביבה שניתן להשאיר על שכר מינימום.

ג'ראלד גרין:

שחקן דומה לשאמפ, בעיקר בשל חוסר העקביות גם מצידו. הוא יותר מבוגר מאימאן ורואים את המגמה השלילית שהוא נמצא בה בזמן האחרון, מה שניכר עם הופעה זוועתית במשחק מספר שש האחרון. זה הזמן ללכת…

אוסטין ריברס:

אוסטין שחקן יותר עקבי מהשניים המצוינים לעיל וגם ממלא באופן מצוין את עמדת הרכז המחליף, השתלט על המשחק בסדרה כאשר ג'יימס הארדן נפצע בעינו וירד לחדר ההלבשה. מנהיג של היחידה השנייה, להחתים ובמהרה.

קנת' פאריד:

עוד שחקן סולידי שמספק ניצוץ מהספסל שמעטים יעשו במחיר הזה, משאיר גם בהתחשב בשוק החופשי.

דונאל האוס וגארי קלארק:

קיבצתי את שני אלו יחד מכיוון שהם לא שיחקו המון זמן למרות שהיו טובים בזמן ששיחקו, במיוחד האוס באופן מפתיע ביותר. אני הייתי משאיר את שניהם, הם צעירים ויכולים לגמרי להתפתח בתוך המערכת הזאת, לדאבוני אינני חושב שזה יקרה.

מי להביא:

ג'יי-ג'יי רדיק: הצלף המחונן של הסיקסרס מסיים חוזה והוא יהיה שחקן חופשי בלתי מוגבל בקיץ, למרות קשיים לסירוגין בפלייאוף, הוא מתאים כמו כפפה לתא הכפפות של הרוקטס.

טרבור אריזה: לא מה שהוא היה פעם, אבל אין ספק שהוא מתאים למערכת הזאת. אולי יחיה את הקריירה שלו.

דני גרין: מאוד דומה לג'יי-ג'יי רדיק, צלף מחונן אך יש פה את היתרון של ההגנה האיכותית יותר והניסיון במעמדים הגדולים.

חשוב לציין כי ליוסטון יש 9 חריגות טרייד (2 משמעותיות של מרקיס כריס וריאן אנדרסון בשווי של קצת יותר מ-3 מיליון לכל אחת), יש אפשרות סבירה מאוד כי הם יעבירו בחירות זניחות/זכויות על שחקנים בין לאומיים בשביל וטרנים ממועדונים שרוצים להפוך לצעירים יותר ולהיפטר מחוזים מיותרים.

שאלת כריס פול

הכוכב המזדקן כבר לא מי שהיה פעם, הפלייאוף הזה חקק סימן קריאה ענק על העובדה הזו. נכון, המסירות שלו לא קריספיות כמו פעם והשליטה בכדור רעועה יותר (בעיקר ברגעים מכריעים), אבל הבעיה המרכזית היא המנטלית. כמובן שפול הגיע כל כך קרוב לארץ המובטחת כמה פעמים אך לעולם לא שם רגלו בה, כתוצאה מכך הוא נכנס לראש של עצמו ומבצע שטויות שוטרן כמוהו יודע לא לעשות כגון הטכנית בסוף משחק מספר 1 והתפיסה ברגליו של דריימונד גרין לאחר דאנק. זה לא רחוק מגבולות ההיגיון שיש כבר רחשים בצד האדום של טקסס על העברה של מספר 3 בטרייד.

אופציה 1:

יוסטון מקבלת: טים הארדאווי ג'וניור, ג'יילן ברונסון, קורטני לי; בחירת סיבוב שני.

דאלאס מקבלת: כריס פול.

למה הטרייד הזה טוב ליוסטון: בשל העובדה שחלון ההזדמנויות הולך ונסגר, מורי מחליט לירות לכל עבר. הארדאווי ג'וניור יכול להיות גאנר בחמישייה או אפילו כשחקן שישי. ג'יילן ברונסון ילחם עם אוסטין ריברס על עמדת הרכז המחליף מה שישפר את שניהם, קורטני לי נמצא שם בשל ענייני שכר ובחירת הסיבוב השני היא מין ממתק אחרון מצד המאבריקס.

למה הטרייד הזה טוב לדאלאס: מזרז את תהליך הריבילד, יוצר שלישייה של פול-דונצ'יץ'-פורזינגיס שיכולה לפתות עוד שחקנים להצטרף אליה.

אופציה 2:

יוסטון מקבלת: זאק לווין, אוטו פורטר.

שיקגו מקבלת: כריס פול, איזיאה הארטנשטיין.

למה הטרייד הזה טוב ליוסטון: מעבה את הרוסטר עם שני שחקנים איכותיים במקום אחד בלבד, פורטר מושלם לשחק בעמדה 4 מהספסל וכמובן שזאק לווין תופס את מקומו של כריס פול כקלעי הבא לצד הארדן.

למה הטרייד הזה טוב לשיקגו: חוסכים כ-10 מיליון דולר ומביאים וטרן שאפשר לבנות מסביבו, בדומה למה שדנבר עשו עם פול מילסאפ או בוסטון עם אל הורפורד.

החוזה של פול בעייתי ולכן קשה למצוא קבוצות עם מספיק מקום בתקרת השכר, אז האופציות מוגבלות. הקבוצות יודעות את זה לכן למורי לא יהיה Leverage רב, אם יתמהמה יותר מדי יהיה מצב שלא יהיו לוקחים.

שאלת הסיכום: מה יקרה עם ה"מורי-בול"?

עם כל הביקורת שאני ועוד רבים אחרים העברנו על מורי ושיטותיו, הרוקטס היו אחת משתי קבוצות שהצליחו ממש להוות תחרות לווריורס (השנייה היא כמובן הקאבלירס של לברון). כמובן שיש דברים חיוביים בשיטה, אבל השימוש באנלטיקס כמו גוספל הוא מוגזם. השאלה היא האם מורי מוכן לוותר על חלק מהשיטה שלו ויותר חשוב, על חלק מהאגו שלו כדי לנסות ולשים את הקבוצה שלו במקום הטוב ביותר להצלחה?

קאנט מת כבר מאות שנים, הגיע הזמן לשחרר דריל.

לפוסט הזה יש 167 תגובות

 1. תודה על הסקירה עידו,
  יוסטון היתה השנה התחרות העיקרית על גולדן. הסדרה היתה שקולה לגמרי.
  מסכים עם רוב מה שכתבת, טרייד על פול יכול להיות טוב מאד להם. למשל מה שהצעת עם שיקגו, ישדרג אותם לדעתי, שלא לדבר על רדיק.
  זה הזמן שלהם ללכת אול אין על השנתיים האחרונות אולי שהארדן ברמות התקפיות הסטוריות

  1. בולשיט. הקליפרס השיגו את אותה התוצאה בדיוק מול הוורייורס. וזה עם קווין יסדר שהיה צריך 40-50 נק' כל משחק.

   חברים. השנה הוורייורס פגיעים. איגי וגרין מאד לא יציבים. והספלאשים נותנים משחק טוב משחק ממוצע. אפילו בתוך המשחק עצמו הם ייתנו רבע טוב וישנו את השאר. בלי קווין יסדר יש מצב שהקליפרס היו עוברים. ואני אופטימי מתמיד לגביי הסיכויים שלנו לקחת את הסדרה מולם.

   1. למה שטויות?
    יוסטון היו שקולים לגמרי ללוחמים 2-2 עוד קיפח אותם בעקבות משחק 1
    כשדוראנט יצא הם דווקא הורידו הילוך וקצת קפאו
    ***
    קליפרס?
    סידרה קלאסית של 4-0, פשוט במשחק השני ב 30 הפרש הלוחמים עברו לצחוקים וניסויים בספסל ושמטו בשלומיאליות את המשחק, כך שהיה 3-1
    אתה משווה בין שתי הסדרות?
    גולדן בלי דוראנט משנים סגנון וכולם משתפרים, כך שהדלתא שלהם לא גדולה, הם פחות טובים בלעדיו אבל לא בהרבה. אולי פורטלנד יקחו משחק, כשלילארד ומקולום יתפסו יום גדול, אם יהיה 4-2 זה הישג ענק, כמו לקליפרס

 2. כל הכבוד על ההשקעה אבל כל הבסיס מופרך.
  אף קבוצה לא תיגע בחוזה של כריס פול, החוזה הכי גרוע בליגה (ביחד עם ג'ון וול). זה בשר מת. בטח לא לתת במתנה ליוסטון את אוטו פורטר וזאק לווין! כאילו, מה נסגר? גם אוהדים לא מפנטזים ככה.
  חוץ מזה חולק על הנחת המוצא הסטנדרטית שלך, "לא נוגעים בכוכבים".
  אדרבא ואדרבא – הארדן על השולחן. אין מוצא ליוסטון אלא לעשות עליו טרייד ולבנות קבוצה מחדש.
  כי יוסטון חוסלה השבוע. זהו. גם מי שהשלו אתכם שיש לה סיכוי מול המפלצת (שלא היה לה מעולם), לא יוסיפו לספר יותר, יש לקוות, את הכזב הזה.
  יוסטון של הארדן ופול איננה. חדלה מלנשום. הלכה לעולמה. עלתה השמיימה. התוכי הזה מת.
  אין לקבוצה הזו שום סיכוי לאליפות. אין לקבוצה הזו אף לירה פנויה. הקיץ הקרוב יראה הרבה כוכבים נודדים, אבל אף לא אחד מהם יכול בכלל להגיע ליוסטון. כך שהיא מאבדת את האפשרות לשחק אותה בשנה הבאה עם איזה רכש נוצץ.
  כל זה – אם נשארים עם הארדן. dead end.
  הדרך היחידה היא לוותר עליו. גם עבורו, אחרי ששרף את השנים היפות בקריירה, אם זה עוד חשוב למישהו. וגם עבור הקבוצה והעתיד שלה. להתחיל מחדש.
  לפעמים נכשלים בהימור וצריך לדעת לקום מהשולחן. אז זהו. אין יותר מה להמשיך את הפארסה, זה היה הכי אול-אין, והפסידו. time to move on.
  (הפרחים כמובן ל-KD, שרמס גם אוקלהומה של ראסל, וגם את יוסטון של הארדן. משלושה יצא רק אחד).

 3. – "מי מת ומינה את אריסטו להיות מלך האתיקה?"
  – "…אפלטון"
  .
  הם היו ממש קרובים. שנתיים ברצף היו ממש קרובים. מרחק רגע משם. לא יודע מה עוד הם יכולים לעשות, וכמה ריאליות האופציות שהצעת, אבל הקאנטיזם המוריאני יחד עם מעט האילתור המותר (פול ודאנתוני), עשה הרבה לטובת יוסטון. לפחות יותר מהניטשיזם של אוקלהומה.

 4. מעולה!
  רק אוסיף מילה, את פיניקס של נאש ודאנת'וני זוכרים הרבה יותר מהאליפות של דטרויט אי שם בשנות ה2000, הם שינו את המשחק ונכנסו להיסטוריה, ההיסטוריה נכתבת כל יום בכל רגע וכן, גם בעונה הסדירה שכל כך נוטים לזלזל בה, יוסטון של הארדן את מורי כתבה פרקים שלמים בהיסטוריה של המשחק בעידן שבו הכל חוסה בצל כנפיה המוזהבות של המפרצית מקליפורניה.
  יוסטון צריכה להמשיך.

 5. מצויין, תודה רבה.
  אז יש לנו את קאנט ביוסטון, את ניטשה באוק' (על פי ליוס) ואת איין ראנד בגולדן. עושה רושם שבלי גיבוי של תיאוריה פילוסופית אי אפשר להגיע לשום מקום (לפחות מאז ימיה של מיאמי, שהלכה על הדוגמה הנוצרית, עם השילוש הקדוש)

 6. ניתוח מצויין. הערה קטנה – שיקאגו בחיים לא יתנו את אוטו פורטר. אם יוסטון תצליח להיפטר ממנו (חוזה גרוע אבל לא גרוע כמו ג'ון וול) זה יהיה רק לטובת קבוצה שהכוכבים שלה צעירים ועל חוזי רוקי, ולכן לא אכפת לה לבלוע את החוזה של פול. אם החוזה של פול נגמר לפני המקס של דונציץ אז דאלאס יכולה להיות רעיון מצויין. הארדן עם גורדון וטימי לידו יכולים להחיות את המותג. צריך גם מאמן חדש לדעתי, אבל לא יודע את מי הייתי מביא

 7. תודה עידו,
  לגבי הצעות הטרייד שהצעת,
  הטיים ליין של גם דאלאס וגם שיקגו,לא מתאימים לטיים ליין שאין לפול,
  הדרך היחידה להיפטר מהטעות הזאת,זה שחרור או לשלוח אותו עם בחירות ברבים,
  לא מאמין שיש ג'מ שיסכים לגעת בו עם מקל,אבל מה אני יודע?

    1. חחח, אם היה אפשר היית רואה את זה קורה על ימין ועל שמאל. ב-2011 כשחתמו על ה-CBA הקודם היה סעיף אמנסטי שפשר לחתוך חוזה אחד אבל היה ונגמר. הם לא יוכלו להוריד אותו מהתקרה שלהם ולא להביא מישהו במקום.

 8. קריאה תעמוג אבל הטריידים מופרכים לגמרי. אף קבוצה לא תיגע בפול. רדיק יקר מדי. יוסטון תצטרך לשלם מס מותרות, או לחכות. מה שמעודד זה תגובת הבעלים החדשים לתבוסה , שמרמזת על רצון לשינוי.

 9. מצויין. הרעיון של פול נועז אבל לא אופתע אם הרוקטס חשבו עליו. הארדן לא חייב עוד רכז לידו לדעתי למרות שאין הרבה שוק ל-cp3 עם החוזה הזה. אולי הניקס אם הם לא יצליחו למשוך פרי אייג'נט טוב. הייתי רוצה לראות את מרקוס מוריס בבוסטון – יכול להשלים טוב את טאקר וקפלה בקו הקדמי.

 10. קודם כל, מורי הוא ה-GM לא המאמן הוא אולי קובע מדיניות אבל לא זה שיגיד לשחקנים אם כן או לא לזרוק מהמיד ריינג'. החד ממדיות של ההתקפה של הרוקטס אינה נבועת מהויתור לכאורה על המידריינג' אלא מההסתמכות המוחלטת על משחק הבידודים (מה לעשות זה עובד).כריס פול – אחד מאבירי מסדר המיד-ריינג' האחרונים ממשיך לקבל אור ירוק לזרוק מכל טווח גם ברוקטס.
  אבל מה שבאמת חשוב הוא שהבעיה של הרוקטס השנה לא הייתה בהתקפה. או במילים אחרות – המורי-בול עובד והם שוב היו יעילים להחריד פשוט ההגנה שלהם העונה הייתה הרבה פחות טובה.
  מהבחינה הזו אני לא רואה סיבה שהם יפרקו את הקבוצה אלא ימשיכו לנסות. הבעיה היא שרוב ההצעות שלך להחתמות שחקנים לא ריאליות. איך הם ישאירו את ריברס? אפילו ה-MLE לא יספיק לדעתי. פאריד? לא שווה להם את ה-MLE ולא נראה לי יישאר במינימום (אולי כן לך תדע). רדיק? אין סיכוי שהם יוכלו להציע לו מספיק. דני גרין? אולי אם לא יקבל הצעות אטרקטיביות . חריגות הטרייד הן בהחלט כלי שימושי אבל אף אחת מהן לא גדולה מספיק כדי להביא מישהו באמת משמעותי. אלא אם יש לך הצעות?

   1. אז לאיזה חלק אתה רוצה תגובה?
    * כן יוסטון התקשו בתחילת העונה בגלל השינויים הפרסונלים.
    * כן היכולת של כריס פול בירידה.
    עכשיו למה שקרה בפועל מילה במילה….
    *אחרי האולסטאר ההגנה של יוסטון חזרה להיות כמו בעונה שעברה וגם בפלייאוף הם שוב הקשו מאד על הווריורס.
    * היכולת של כריס פול לא ירדה באופן דרסטי כל כך למרות שאתה צועק את זה בכל יום שני וחמישי. הוא היה פקטור מאד משמעוי בסדרה מול הווריורס ובלעדיו לרוקטס לא היה סיכוי להגיע בכלל לסדרה הזו.
    * בסופו של דבר הרוקטס לקחו סיכון שהיו חיביים לקחת כדי לשמר את הסיכוי שלהם. והנה מבזק – הסיכוי שלהם לא אבד. הם נעצרו באותו מקו בדיוק – אצל האלופה.
    * אני עדיין מחכה לשמוע איך הם היו מגיעים במצב יותר טוב לעונה הזו או לעונה הבאה (שהם מגיעים אליה בנקודת התחלה הרבה יותר טובה מהקודמת).
    * אני חושב ששכחת להכניס לינק לגאונות הבלתי נגמרת שלך שחזתה את כל מה שקרה איפשהו בפוסט כאן. אולי כדאי שתעשה את זה כדי שכולנו נוכל להתרשם.

    1. אוי לסתור את עצמך זה נחמד, צ’ה שכתבת שני תגובות לפני ״אבל מה שבאמת חשוב הוא שהבעיה של הרוקטס השנה לא הייתה בהתקפה. או במילים אחרות – המורי-בול עובד והם שוב היו יעילים להחריד פשוט ההגנה שלהם העונה הייתה הרבה פחות טובה.
     ״

 11. לא יודע מה יהיה אבל אם אני מורי אני מעיף לכל הרוחות את הארדן… איתו הוא לא ייקח שום תואר ברגע האמת אין לו את האופי והמנטליות אולי אם יהיה כינור שני ולידו עוד כוכב על אז יש מצב.. בכל מקרה את דאנטוני הייתי זורק ראשון וקאפלה היה צריך לשלם לי בשביל לשחק… יוסטון שברת לי את הלב

 12. לא ציינת את הגמישות שאין להם תחת תקרת השכר, ככה שלדבר על החתמות כמו של אוסטין ריברס, רדיק או גרין זה בעייתי.

   1. איך שאני רואה את זה רק טרייד על קאפלה יכול לגרום לשינוי משמעותי, כמובן שצריך קבוצה שתיקח אותו ומזל בשביל שזה גם ישפר את הקבוצה

     1. אם לא תהמר לא תרוויח, לא צריך סנטר שמרוויח הרבה מול ג"ס ובכלל בליגה של ימינו, זה קשה לביצוע ככה סתם אבל עקרונית בטווח הקצר עדיף להם שחקן כמו דני גרין וסנטר נגר בחוזה מינימלי יחד עם ננה ופאריד. בטווח הארוך אני לא רואה אותם מתמודדים על משהו גם ככה

     2. גילרי מי ייקח את קאפלה עם החוזה שלו? הוא לא שווה אפילו חצי ממנו. קבוצות יודעות במערב שהדרך לאליפות תעבור בגודלו סטייט ושם אין לו מה לתרום, בלי הארדן ופול הוא לא שווה גרוש. בכללי יוסטון צריכה מאמן זה הדבר החשוב ביותר ולהאריך את הרוטציה איך זה קורה רק אלוהים יודע

     3. כן ברוך, הבנו כולם לא שווים. כל מי שהיו לא שניים וחצי משחקים גרועים לא שווה כלום ונגר. אתה לא צריך להזכיר את זה כל פעם. גם לא את זה שאתה בודאות היית עושה עבודה יותר טובה מחצי מהג'נרל מנג'רס בליגה.

     4. לא מחצי ממש לא אמרתי את זה , סך הכל העבודה של מוריי במשך שנים הייתה מצויינת, אבל אני די בטוח שהייתי עושה עבודה טובה יותר מקולנגנלו דוק ריברס שהיה בעמדת הGM, מקונדו, מגיק ופלינקה … אפילו קופים היו עושים עבודה טובה מהם, הבעייה שיש הרבה פרוטקציות בליגה רוב הGM באו בגלל שהיו שחקני עבר מבלי שיש להם את הידע הדרוש והכלים הדרושים ומכאן באה הבעיה ובלי להעסיק את האנשים הנכונים (חלק מGM לא יודעים את תקנות תקרת השכר) , דנו על זה כבר בעבר רק לראות את המשא ומתן של הלייקרס והפליקאנס.או את ההתנהלות של הניקס במשך שנים. וזה הדבר האבסורדי ביותר שעסק ששווה מיליארד דולר מתנהל כמו מכולת שכונתית

     5. בחיי, זאק קולינס עם ה-3.6 מיל' לעונה עדיף על קאפלה איך שלא תסתכל על זה. הוא אפילו מביא קליעה מבחוץ.

     6. ברוך מכיוון שאתה חי בהזיה הזו אז תן לי להגיד לך באופן הכי ברור שיש – אתה היית גורם לבילי קינג להיראות כמו מנהל העונה.

     7. ג'ולרג' קאפה חתיכה מאד חשובה בפאזל של הרוקטס. המוריבול מבוסס הרבה מאד על נקודות מתחת לסל וקאפלה התאמה מושלמת ליכולות של הארדן. אי אפשר לקחת פלייאוף גרוע ולשכוח כל מה שהיה לפניו. למקרה וזה לא ברור – לא כל סנטר יכול לתת את מה שהוא נותן. זאק קולינס על חוזה רוקי וגם הוא יקבל בעוד שנתיים חוזה שכולנו נתווכח עליו.

 13. תודה טור טוב למרות שהרעיונות הזויים אפילו יותר מאוהד של בוסטון שבוע שעבר שרתה לקבל את קמבה על היווארד.
  .
  אף אחד לא יגע בפול הוא שחקן גמור ואחד החוזים הגרועים בליגה, כמו שכתבתי עונה שעברה שזה הייתה שירת הברבור של הרוקטס והרכב היה חייב להתפרק היה חייב לוותר עליו ולא להביא לו את החוזה הזה, גם קאפלה בלוף שעקץ את יוסטון, אין להם אפשרות להתחזק בכמה שנים הקרובות בשוק החופשי פרט לשחקני מינימום , והתקרה שלהם תהיה חצי גמר מערב בשנים הקרובות, השנה כל הכוכבים הסתדרו בסדרה בשבילם והארדן פשוט קרס במפגן לוזריות ועייפות אדירים .
  .
  דאונתני הוא לא גאון התקפי אין להם תרגיל אחד לרפואה אם יש לו את השחקנים הנכונים כמו הארדן ומאש זה יעבוד אם לא השיטה תיכשל, אין לו מושג בניהול רוטציות ושנה אחרי שנה השחקנים קורסים אצלו מהרגליים בפלייאוף .
  .
  טאקר וריברס לא יחזרו (טאקר יכול להוציא חוזה ל& מציון לעונה ומפונה בקבוצה אחרת על שם אריזה עונה שעברה), ריברס וגורדון גם יחפשו קבוצות ובעיקרוח הקבוצה גמורה
  רדיק לא יגיע אליהם בחיים.

  1. רק שטאקר על חוזה לשנתיים הקרובות אז כנראה שהוא יחזור. גם גורדון על חוזה ככה שההתעקשות שלך לפרק את הקבוצה לכל הרוחות לא בדיוק תלך.

   1. כן בדקתי עכשיו טאקר על חוזה יחסית נוח אבל אי אפשר לבנות על הגוף שלו שיחזיק במעמסה הזאת בטח בגיל שלו והסגנון משחק שלו, גורדון גם טוב שנשאר, אבל שוב עם פול זה עצם בגרון אני צריך להחזיר אותך לדיון שלנו שנה שעברה זה פשוט גאוני , בדיוק מה שכתבתי לך על איך יוסטון תראה הגנתית עם האבידות של אריזה על הקיץ הנוראי של הרוקטס עם החוזה של פול (טעיתי לגבי קאפלה בזמנו חשבתי שהוא חוזה טוב), שוב מילה ומילה מממה שכתבתי לך קרה
    http://www.hoops.co.il/?p=130696
    פשוט לקרוא ולהתענג

 14. לא נעים לומר אבל נראה לי שהניקס יקפצו על כריס פול.
  לא יודע מה יוסטון יכולה לקבל מזה אבל דולאן מספיק אהבל בשביל ללכת על זה
  🙂

  1. אחרי מה ששיקגו עשתה בעונה האחרונה,
   פורמן המג'נון גם מסוגל לקחת את פול.
   בלי חוסר נעימות,

 15. יוסטון צריכים להביא את אמביד וכולם מסודרים.
  הארדן יגיד שהוא בוכה רק כדיי להזדהות עם ג'ואל, ג'ואל יגיד שהוא שיחק גרוע כי הארדן הדביק אותו בכינים וכריס פול לא יהיה השחקן הכי שמן בקבוצה

 16. חריגות הטרייד של יוסטון זניחות.
  יצטרכו הרבה מזל כדי להביא מאחת מהן שחקן רוטציה, מה גם ששימוש בהן הוא דרמטי מבחינת הפיירול – דבר שיוסטון אלרגיים אליו.
  .
  חריגת המיד לבל זה הכלי המשמעותי היחיד שלהם הקיץ, ויצטרכו לבחור בין להשתמש בו על ריברס לבין להביא שחקן אחר.
  .
  הטריידים לא בכיוון של אף אחת מהקבוצות המעורבות (חוץ מיוסטון…).
  .
  להיפטר מפול זה המהלך היחיד, והיעד התיאורטי היחיד שאני רואה הוא מינסוטה –
  .
  פול ובחירת סיבוב ראשון 2020
  תמורת
  וויגינס ודיינג
  – מה שישחרר גם את קאפלה לטריידים נוספים לאיזון הסגל.
  אולי אפשר גם לדחוף איזה סיין אנד טרייד קטן של טוליבר כחלק מהדיל אם זה לא יעלה את יוסטון מעבר למס.
  .
  בגדול, המצב בקנטים.

 17. כל שנה יוסטון נעצרת באותו סיום. כמו חלום רע.
  לפי דעתי סוד ההצלחה שלהם זה גם סיבת הכישלון. אני מדבר על שיטת הבידודים. על פי השיטה הארדן עולה להתקפה וזורק לסל. מה שאומר שגורדון לא ייגע בכדור או שומפרט או ננה. שלושים ארבעים דקות לתוך המשחק כל שחקני המשנה יהיו קרים ואם החרא פוגע המאוורר כמו בארבע השנים האחרונות, הם יעופו.
  אין מצב שאיזה רודני הוד או אבן טרנר יצילו אותם בגלל שהם לא יראו כדור ויהיו קרים.
  בהתאם לשיטה השחקנים היחידים שיכולים להתאים לפזל זה שחקנים שיוצרים לעצמן או שחקני הגנה בלבד ואם כאלו התקרה שלך זה סיבוב שני .
  וזה שיש לך את כריס פול. המרכז הטוב בליגה. פשוט בזבוז של כשרון, על אנטי שיטה.

 18. הבנתי שננה מתכוון לפרוש, אז יש אפשרות לתכמן איתו ככה שלא יודיע בינתיים על הפרישה, יממש את אופציית השחקן שלו, ויתן ליוסטון חוזה מסתיים של 3.8 מיליון להשתמש בו בטריידים.
  קצת מסריח, יש סיכוי שהליגה עולה על זה ופוסלת, לא סביר שיקרה,
  ועם כל זה – עדיין אפשרי.

 19. הדיבור טרייד על הארדן, שמגיע דווקא ובעיקר מהכיוון של אוהדיי הרוקטס שהיללוהו
  זה הדבר הכי מטומטם ששמעתי/ראיתי אי פעם.. ואני קורא את השטויות של ברוך & שמעון כל לילה.
  .
  כדורסלנית – הארדן השחקן השנוא עלי בליגה.
  אבל אם מבודדים את האלמנט הדי לא חשוב הזה שנקרא "כדורסל" – אז הוא אחד מהאהובים עלי ביותר.
  לבחור יש נפש של ילד – פיראט. פיראט שחור הזקן. ולכן גם הכדורסל שלו "פיראטי".
  אבל שוב, אם מגלחים את הכדורסל הנכלולי שלו…
  נותר בסך הכל ילדון פיראט תם ומאוהב :
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=iLDVsHt15IA

  1. אף אחד לא אמר להטריד את הארדן, בסוף הוא טופ 5 בליגה והקבוצה לא יכולה להתחזק בלעדיו (פול וקאפלה לבד תוקעים 56 מליון), הממזר תסתכל בדיון שלי עם גילרי לפני עונה ללקק את האצבעות
   http://www.hoops.co.il/?p=130696

   1. באתר של המתחרים. קפצתי לבקר שם לרגע קט, בעיקר כדי ללגום את הדמעות..
    מה רבה היתה הפתעתי לגלות את כל עגלת יוסטון תוקעת סכין בגב של גדול שחקניה במילניום הנוכחי..
    .
    יש לו עוד 3 שנים. יעשה אליפות – טעית. לא יעשה – צדקת.
    בסופו של דבר זה עסק עם הימורים וסיכונים. חלקם מצליחים וחלקם לא.
    ואני מאלו שלא חשבו עוד מההתחלה שהעסק עם פול יעבוד, ואמנם הם לא זכו עדיין באליפות,
    אבל זה עובד יותר טוב משחשבתי.

    1. ממזר תראה את הדיון על החוזה של פול על הירידה שלו ביכולת החשיבות של אריזה ומבה אה מוטה להגנת החילופים, על התקרה של יוסטון השנה, על כל שהקבוצה נחלשה משמעותית בצד ההגנתי, חזיתי מילה במילה ואז יש את התגובה של גילרי מהיום
     ״בל מה שבאמת חשוב הוא שהבעיה של הרוקטס השנה לא הייתה בהתקפה. או במילים אחרות – המורי-בול עובד והם שוב היו יעילים להחריד פשוט ההגנה שלהם העונה הייתה הרבה פחות טובה.״

     1. אני לא צריך לראות את הדיון. אני זוכר אותו כמעט בעל פה.
      .
      ובכל זאת הצצתי בדיון.. הוא כתב לך שם שהוא מסכים בהחלט שזה חוזה נוראי,
      אבל סוג של ברירת מחדל, אני מניח שהוא התכוון להתחייבות.
      לכן השאלה היא יותר על החוזה הראשון עם פול – כן/לא.
      .
      תאמין או לא אני מאמין שגולדן היתה מתגברת גם על עילויים כמו אריזה, והבחור השני.
      זה לא שאוסטין החטיא 0/12..

     2. על ההגנה שנחלשה , על התקרה של יוסטון… יש נביא בעירו הכל היה צפוי וכתבתי את זה שחור על גבי לבן, בקטע שגילרי כמו רבים מאוהדי יוסטון לא קלטו עד כמה הקבוצה נחלשה

     3. ברוך הקבוצה לא ממש נחלשה. לא סתם הווריורס חגגו את הניצחון כאילו לקחו אליפות. הם התקשו בתחילת העונה אבל לפלייאוף הגיעו באותן כושר של העונה שעברה.

     4. ברור שיחגגו הם ניתחו אחרי שבאו מעמדת האנדרדוג על אחרי שכל אחד בתקשורת אמר שבלי הארדן עם היכולת שקרי והספסל מציגים זה לא באמת סיכוי, הקבוצה של שנה שעברה הייתה מנצחת את הסדרה זאת של השנה לא.

 20. קאפלה הוא עדיין אותו אולר שוויצרי
  שהשמיד הגנתית והתקפית את גובר, טאונס, אדאמס ובערך כל גבוה בליגה שלא קוראים לו דונקי ו… קוון לוני. LOL
  אותו קוון לוני.. שמרגע שהייט חפר עליו לפני כמה שנים שאלמלא פציעה היה ב טופ 10 פיק דראפט,
  אני מחכה בסבלנות של נזיר טיבטי עם התפרצויות זעם פה ו שם, שיהפוך ל רובוטריק
  בדיוק כשכבר אמרתי נואש באה לה מטמורפוזה ודווקא על השפיץ של האולר.
  בכל אופן.. קאפלה עוד צעיר ועוד נכונו לו חוזים מופרכים רבים.

 21. אוי זה פשוט תענוג ללקק את האצבעות רק לראות את הדיון משנה שעברה עם גילרי
  http://www.hoops.co.il/?p=130696
  הקטע שזה היה כל כך צפוי לגבי הרוקטס שאפילו ילד יכל לראות את זה , אבל גילרי זה מה שקורה שמסתמכים רק על סטטיסטיקה מבלי לצפות באמת במשחקים, פרטיטה צריך לקרוא את זה ולהציע לי חוזה בגיל 80

  1. ברוך נשמה..
   אני מזכיר לך שכתבת בעבר ש "סילבר מכר את יוסטון בגמר קונפרנס שנה שעברה"
   וכתבת שגם השנה הוא ימכור אותם, ומכר אותם כבר ב גיים 1.
   אז אם זו הקונספירציה, קצת אבסורד להעיר למישהו שההימור שלו על יוסטון לא עבד…

    1. עונה שעברה הם באמת יכלו לבכות, על השיפוט, בטח בגיים 7 אבל זה עדיין לא מצדיק 0-27, השנה לא היה להם את אותה הגנה וזה הסיבה להפסד בסדרה.

  2. אז זה שוב מה שיש לך להגיד – "לא רואים משחקים"?
   אז בוא תגיד לי מה נורא כל כך בעונה של הרוקטס. אותה התרסקות נוראית שצפית?
   ואני מזכיר לך שכל הדיון היה על החוזה של כריס פול שהם למעשה היו חייבים לתת לו בעקבות ההסכם (או לתת לו ללכת). אם אתה חושב שהרוקטס היו מאתגרים את הווריורס באיזשהוא אופן ללא כריס פול אז אתה יותר הזוי ממה שאני חשבתי.
   אתה מוזמן גם לעבור ולראות איזה עונות מצוינות באהא-מוטה ואריזה נתנו העונה בקבוצות אחרות.

   1. מה נורא ברוקטס? הם הפסידו ללא דוראנט וללא קאזינס ועם חצי יכולת של קרי, התרסק להם כל הציפיות בפנים, גם דאונתני הבין שנה כה הזאת הם לא יתאוששו מהר, זה היה צפוי חבל שוב שאתה סותר את עצמך במקום להגיד טעיתי ולהקשיב, להסתכל בתגובות מה נכתב, זה די מצחיק עידו רשום הכל שחוק על גבי לבן בדיוק מה שקרה עם יוסטון במהלך העונה.

    1. אכן שחוק על גבי לבן…
     ברור שקשה להתאושש מהפסד כזה.
     במה אני סותר את עצמי (אתה בטוח שאתה מבין מה זו סתירה)?
     טענתי אז שהדרך היחידה של הרוקטס להישאר רלבנטים היא להחתים את פול מחדש על חוזה שכם אני הסכמתי הוא מעל השווי שלו.
     הם אכן היו רלבנטים העונה ויישארו כאלה גם בעונה הבאה.

 22. אני רואה הרבה תגובות בסגנון 'יוסטון כשלה. לבנות מחדש' ובאופן כללי זו התחושה, שיוסטון לא הצליחו להגיע למטרה שלהם.
  אבל למה בעצם? כי הם לא הצליחו להביס את גולדן סטייט? אתם רציניים? נכון, זו הייתה הכוונה המוצהרת של מורי, והוא בנה את כל הקבוצה סביב העקרון הזה. אבל כולם כאן חשבו שהיחידים במערב שיכלו לפגוע בגולדן זה יוסטון. וזה נכון במידה מסויימת (למרות שלא הצליחו השנה). זו כבר הצלחה.
  צריך לזכור, אף אחד לא הביס את גולדן סטייט הנוכחית. אף קבוצה לא הצליחה לאתגר אותה בשנתיים האחרונות, ובצדק. מדובר בקבוצה עם שניים מחמשת השחקנים הטובים בליגה, ועוד שני אולסטארים משכמם ומעלה הראויים לחוזה מקס' (דריימונד ראוי רק על התפקיד שלו בגולדן ומה שהוא נותן להם, בכל קבוצה אחרת הוא פטריק בברלי גבוה). אף אחד לא מאתגר אותם ובהגיון מוחלט. אם ג"ס לא יזכו השנה זה נטו באשמתם ולא הייתי מהלל את פורטלנד או מילווקי על כך.
  יוסטון סיימה עונה שהתחילה חבולה ופצועה עם מאזן של 53 נצחונות (זהה לפורטלנד במקום השלישי), בהתחשב בתנאים שהיו להם מדובר בעונה סבירה, בוודאי לא כזו שמפרקים עונה בגללה. שיטת המשחק שלה בנויה בשביל הארדן ושחקני הכנף הבינוניים שלה, עם עוד קצת כישרון הם היו מתחרים על האליפות ***בעונת nba רגילה***.
  הנקודה הנוספת היא שאף קבוצה אחרת לא התחילה את העונה במטרה מוצהרת 'אנחנו נביס את גולדן סטייט', כי אף אחד לא באמת חושב שזה יקרה. המטרה היא להגיע עד אליהם, ומה שקורה אז כבר לא משנה. אם פגשת אותם בסיבוב שני, שלישי או גמר, זה לא משנה. אף אחד לא מצפה שתנצח אותם, רק שתיתן קרב ראוי בשישה משחקים. שבעה משחקים זה כבר וואו אבל אף אחד לא חושב לנצח אותם. בוסטון, טורונטו, מילווקי, פילדלפיה וכן הלאה לא ראו עצמם כאלופי הליגה אלא אלופי המזרח. אף אחד לא חושב שיאתגר אותם.
  אז מה אתם רוצים מיוסטון? כי הם ניסו? כי הם הצהירו כוונות? כי הם שנה שעברה באמת היו קרובים? מגיע להם רק כל הכבוד על זה, לא שום דבר אחר.
  תבינו, הליגה בהפסקה של כמה שנים. אין תחרותיות על המקום הראשון. נחכה עד שיתפרקו (בקרוב, אמן) או עד שמישהו יגבור עליהם במזל מוחלט. זה לא הסופר טים הראשון ולא האחרון, אבל עד הסופר-טים הבא- רק נחכה שהליגה תחזור להיות תחרותית באמת.

  1. כתבתי בדיוק מה שיקרה לרוקטס, הם נכשלו הם שיחקו מול קבוצה ללא דוראנט ללא קאזינס עם הספסל הקצר ביותר של הלוחמים, ונגד חצי קרי ביכולת ופשוט הפסידו במפגן לוזריות מדהים, לא היה פה שום סופר טים במשחקים 6-7 , וזה ההבדל בין לברון וקיירי שהיו לוקחים את זה לבין הארדן ופול (התמודדו עם קבוצה עמוקה משמעותית עם שחקנים בכושר טוב יותר במשחקים 6-7 מול גולדן סטייט) .

    1. עזוב שמעון אבל אנחנו לא מבינים (: , ברט בראון הוא מאמן מדהים וכל GM בליגה עשר רמות מאיתנו, אנחנו רק רפי הבנה שכל פעם צודקים

   1. אני לא חושב שאתם בהכרח טועים. במיוחד בקטע של ברט בראון…
    אני פשוט חושב שבסה"כ אי אפשר לראות את זה ככישלון, לפחות לא ככזה שגורם לפירוק של קבוצה ולבנייה מחדש. צריך לקחת אוויר ולהשתפר עד שגולדן סטייט תחזור להיות מה שהיא הייתה. כלום.
    האם הארדן ויוסטון פישלו במשחק 5 ו6? כן. אבל אני עדיין מאמין שגולדן הייתה לוקחת את אחד המשחקים גם אם יוסטון הייתה נלחמת, ולבסוף גולדן הייתה לוקחת את הסדרה. אין מה לעשות, גם בלי דוראנט מדובר בקבוצה הטובה בליגה, גם אם בפער קטן יותר.
    כל מה שאני אומר זה שלא צריך לפרק, יש להם מוצר שעובד יפה למרות שאני לא אוהב את הסגנון. הם צריכים להוסיף נפח לקבוצה בדוגמת שחקני כנף טובים ולא בינוניים כמו היום, והם ימשיכו להיות בדיון על המקום השני אחרי גולדן…

    1. תקרא את הדיון משנה שעברה , יוסטון הפסידו בגלל ההגנה כתבתי שהיא נחלשה, שפול ירד, ללא דוראנט הם ממש לא הקבוצה הטובה בליגה (אני מוכן להתערב על כל סכום שמילווקי לוקחת אותם במקסימום בשישה משחקים ללא דוראנט), הם גם לא מקום שני כמו שכתבתי שנה שעברה יוסטון זה קבוצה חלשה משמעותית מזאת של עונה שעברה, קליבלנד 2016 נצחה את גודלן סטייט עמוקה וטובה יותר (ללא דוראנט עם דוראנט זה סקאלה שונה).

     חלק מהתגובות שכתבתי שנה שעברה:

     ״אוקי והתרומה של אריזה במיוחד בחלק ההגנתי? יוסטון נחלשה מאוד בהגנת החילופים שלה, פול הזדקן בשנה אני לא רואה איך הקבוצה התחזקה״

     ״ומה קרה לו בסדרה? נפצע אז לתת לשחקן בן 34 חוזה כזה שנפצע סדרתי בכל פלייאוף או בכל עונה זה טמטום , לגבי הירידה של פול ביכולת הקטע העצוב שזה לא יהיה עוד שני עונות כבר העונה אני מאמין שהירידה הדרסטית תגיע כבר העונה (כבר 3 עונות מצפים לזה ממנו), לא היה שום סיבה לתת לו את החוזה הזה שבעצם החליש את הקבוצה .שהייתה צריכה לוותר על עוגן הגנתי כמו אריזה ומבה אה מוטה (שנעלב מיוסטון ועדיף לחתום בקליפרס).״

     ״הירידה של פול זה עניין של זמן, כבר שלוש שנים מחכים לה ולדעתי העונה תגיע באופן דרסטי.האבידה של אריזה בצד ההגנתי מאוד משמעותית לדעתי , והתוספת של כרמלו היא גרועה ומורי ויוסטון יחוו את זה על בשרם. אני לא רואה אותכם חוזרים לגמר המערב לצערי ״.

     אין לקבוצה אפשרות ללכת לבנייה מחדש הם צריכים לנצל את הארדן עד תום ולצערם אליפות בעידן שלו הם לא יראו בגלל הקיץ נוראי של שנה שעברה. זה היה צפוי וברור הגנת חילופים יכולה להתאפשר רק בעזרת פווארדים וגארדים ורסטיליים ליוסטון השנה
     לא היה כאלה זה הרבה יותר מתיאום .

   2. אכן כזה מפגן לוזריות שווריורס חגגו כמו שלא חגגו באף אליפות מאז הראשונה.
    תמשיך לקשקש על הגנת חילופים לא מתאפשרת בלה בלה בלה ותס כל שוב על הסדרה בה הרוקטס שוב הוציאו את הווריורס מתבנית המשחק שלהם.

    1. הרוקטס עונה שעברה עצרו את הווריורס עם דוראנט על שני משחקים מתחת ל95 נקודות. השנה אפילו לא פעם אחת שוב לסתור את עצמך עידו זה נחמד.

     1. עידו הטיעונים היו:
      1. שהגנה של הרוקטס נחלשה משמעותית – נכון תבדוק את הדפנסיב רייטינג שלה, שאיבדה של אריזה בצד הזה תפגע בהם.
      2. שפול בירידה דראסטית- פרט למשחק 6 איזה משחק הוא היא טוב בסדרה?
      3. שהתקרה שלהם זה חצי גמר המערב.
      .
      מה לא היה נכון בזה? הם הפסידו במשחק 6 לקבוצה חלשה משמעותית מזאת של עונה קודמת , הם הפסידו את הסדרה לקבוצה ללא דוראנט , ללא קאזינס עם חצי קרי ,הם נראו חסרים פחות עמוקים הרבה יוצר חלשים. מה לא נכון בזה?

     2. ההגנה באמת הייתה חלשה יותר בתחיל העונה (הרבה גם בגלל עזיבת עוזר המאמן) תסתכל מאז האולסטאר לרוקטס הייתה את ההגנה השנייה או השלישית בטיבה בליגה.
      התקרה שלהם זה חצי גמר מערב? יש לך את זה ביותר דמגוגי? אולי זה בגלל שהם פגשו את הווריורס?
      סדרה ללא דוראנט? חצי קרי? תגיד לי איפה אתה חי? קרי שיחק כל הסדרה, דוראנט החמיץ משחק וחצי.
      לך הם נראו יותר חלשים – לא לווריורס.
      להזכיר לך את הסדרה של העונה שעברה? כמה משחקים נגמרו בתבוסות? לא היה כאן משחק אחד שהרוקטס לא היו בתמונה.

     3. עידו הם עפו בחצי גמר?
      1. מה הייתה הסטטיסטיקה של קרי עד סוף משחק 5, היה להם הזדמנות לנצח את גולדן סטייט היה 68-67 אם אני לא טועה כשדוראנט נפצע, וקרי השחקן הכי חלש אצל הלוחמים, משחק הבא שוב ללא דוראנט וקאזינס, קרי עם 0 נקודות במחצית ועדיין לא פתחו ייתרון וספגו 118 נקודות 49% מהשדה 42% מ3. הם גם לא היו עוברים את פורטנלד/ דנבר. זה לא הם שרצו לפגוש את הלוחמים רעננים?

     4. כן הם הודחו בחצי הגמר. זה אומר שזו התקרה שלהם?
      מה הקשר לסטטיסטיקה של קרי? הוא היה על המגרש או לא?
      מה אתה בכלל מכניס את קאזינס לסיפור?
      תמשיך לעוף על עצמך. עדיין לא הסברת איך הם היו נותנים עונה טובה יותר בלי ההחתמה של פול.

     5. אני לא אתחיל את הדיון מחדש אבל הסברתי לך גם אז למה זה לא היה ריאלי.
      אם אתה חושב שאריזה הוא מה שהיה עושה את ההבדל אז באמת יש לנו פה בעיה

 23. סיכום כל המקובץ:
  יוסטון אין דיפ-שיט ===> המיטב שהיא יכולה לעשות זה לחכות כמה שנים, ואז נראה.
  זאת אומרת, סטגנציה ודעיכה. כי הרי יש לצפות שקבוצות אחרות, בטח במערב, רק יתחזקו. בטח עם נדידת הכוכבים הצפויה הקיץ.
  לכן אין מנוס אלא, כן – טרייד על הארדן.
  להחיש את הקץ הבלתי נמנע, כדי לברוא קבוצה חדשה.
  כריס פול לא יעבור. סביר להניח שגם לא קלינט קאפלה. רק הארדן, שהמנייה שלו עודנה בשיא, או קרוב לשם.
  צריך לקבל החלטה –
  אנחנו ממשיכים ללכת על עוד כמה שנות סן אנטוניו כאלה (והאuפי של יוסטון, הבעלים והמאמן הוא ההיפך מהאופי הכפרי-האיטי של הספרז, שמצידם אפשר עוד 100 שנה ככה, רק עם התפתחות איטית של צעירים מהגורן ומהיקב. ואין ליוסטון גם את מי לפתח. אין לה בחירות דראפט. פשוט אין לה כלום, בגלל המשכורות הענקיות שסותמות הכל).
  או: שאנחנו חותכים כבר היום, את מה שממילא יתפרק בהמשך, והוא יתפרק בצורה עוד יותר מכוערת. חותכים עכשיו כשהקבוצה יכולה להבריא יותר מהר. המתת חסד עכשיו עבור העתיד.
  trade harden.

 24. הדבר היחיד שיכול להציל ליוסטון עונה הבאה זה להנחית את אנתוני דיוויס תמורת קאפלה גורדון 8 בחירות דראפט ועוד.
  אף אחד לא יגע בחוזה של פול חברים אל תחיו בהזייה.
  מה המאבס צריכים את פול לעזאסל?? לוקה רכז הרבה יותר טוב.
  טרייד על פול אם יהיה יהיה רק שהוא יהיה חוזה נגמר

  1. מכל ההצעות המופרכות בעליל, דווקא כיוון ניו אורלינס נשמע קצת הגיוני. לא הרבה, אבל משהו לבוא איתו לשולחן.
   AD על גורדון וקאפלה? בערך. לא קאפלה – אף אחת לא תיגע בחוזה האיום שלו. תזכורת – עוד 4 שנים (!) על 16-20 מיל' לשנה.
   תיקון: AD על גורדון + חוזה המציאה של PJ טאקר. כסף-wise זה עובר. פלוס כמה בחירות דראפט להמתיק.
   עדיין זה סיכוי של 1 למאה, AD בטח יזכה להצעות יותר טובות. עדיין הדבר היחיד בערך שמורי יכול לגשת איתו, בלי שיצחקו לו בפרצוף, באמת הסיכוי שאחרי האחרון לעוד ריצה אחת של הארדן ביוסטון לטבעת החמקמקה.

   1. נותן לפליקנס בסיס של הולידיי, גורדון, אטואן מור, טאקר ורנדל, עם מקום פנוי בשכר להביא סמול-פורוורד טוב. משהו ללכת איתו הלאה אחרי הזוועות של העונה האחרונה.
    יוסטון תישאר עם הארדן, פול, ופרונט של AD וקאפלה. אין שוטינג גארד אז הארדן יצטרך לזוז לשם, וגם אין סמול נורמלי, אבל מי שמגריל את AD לא צריך להתלונן, בטח לא יוסטון. שוב – סיכוי קלוש אבל דבר עם מורי 🙂

    1. זה משהו שכבר הצעתי בעבר פה ודווקא הייתה חבילה נחמדה עם חוזים נגמרים שמפנים מקום גם לנא אבל החוזים הנגמרים עכשיו כבר לא תקפים אז החבילה פחות טובה. תראה בפוסטים על הטריידים שהיו פה

   2. אכן אול אין לשנה אחת עם דיוויס. בצירוף 8 בחירות דראפט. ריצה אחת אחרונה בטרם המועדון שוקע.
    גם פורטלנד חייבת להמר על זה ונראה לי שליליארד מאד לוחץ להביא את דיוויס ומאמין שפורטלנד מנהלים איתו מגעים לעונה אחת אפילו. ליליאד בשיא מקולום בשיא דיוויס בשיא זה קבוצה לאליפות בהחלט. מה גם שדיוויס סה החולשה הכי גדולה של הווריירס.
    מאד הייתי רוצה לראות את דיוויס בפורטלנד האמת לפני המעבר לאל איי כשחקן חופשי

    1. הלוואי פורטלנד. רק אין לה שקל… פשוט כלום. ובנוסף אינס קאנטר, הצ'יף אמינו, סת' קארי, רודני הוד משתחררים…
     פורטלנד כבר בצרות איך לשמור על הקיים, שום סיכוי להנחית סופרסטאר מהסוג של AD

 25. מאמר מצוין ודיון פורה בתגובות. תודה רבה עידו וכולם.
  .
  דעתי האישית – וואלה יא איבני, לא יודע.
  .
  פרישה מפתיעה של כריס פול שהחליט לרוץ לנשיאות תפתור חלק מהבעיות, השתלת קור רוח של קוואי בהארדן תפתור חלק אחר. שתיהן כנראה לא יקרו, והתקרה של יוסטון כנראה לא תגבה בעתיד הקרוב.
  .
  אפשר לחשוב על פתרונות שלא בהכרח יגביהו את התקרה אבל יכולים לזרז את התהליך בדמות טריידים עתירי סיכון בפני עצמם על חוזים קשים אחרים בליגה נוסח וויגינס ופתטימי שהוזכרו כאן. מורי כבר יחשוב על משהו, אז יקרו דברים, אבל הסבירות שישנו את התמונה בכללותה נמוכים.

 26. אני יודע שזה הבונטון העכשיו לקבור את יוסטון,
  לתאר את הארדן כלוזר,
  לסכם את העונה שלהם כאכזבה.
  .
  האמת היא שהם מרחק כלום מלהדיח את האלופה המכהנת, והפייבוריטית הברורה לזכייה באליפות.
  לפעמים הפער בין צל"ש ולטר"ש הוא שלשה אחת שנכנסת או שלא נכנסת. שריקה אחת שנשרקת או שלא נשרקת.
  .
  מה צופן בחובו העתיד?
  צריך לבחון את המצב בראייה לטווח הארוך, ולטווח הקצר.
  בטווח הקצר (שנה הבאה), שוב יוסטון יתמודדו על האליפות. ההבדל מהשנה הוא שיש מצב שגולדן סטייט כבר לא יהיו אותה קבוצה,
  מה שיגדיל את הסיכויים של יוסטון לצלוח את אותה משוכה שהכשילה אותם פעם אחר פעם בשנים האחרונות.
  .
  בטווח הארוך?
  א. ברור לי, כפי שזה היה ברור למורי, כפי שזה ברור לכל. החוזה של פול יהפוך למכשלה.
  הוא הוחתם במטרה למקסם את סיכויי הקבוצה בטווח הקצר. הרבה ברירות לא היו.
  ב. הארדן לא הולך לשום מקום. אם גם בשנה הבאה יוסטון לא יזכו באליפות, מורי ימשיך לנסות לבנות סביב הארדן קבוצה לאליפות,
  ימשיך לנסות לעשות "נוביצקי".
  יצליח או לא, זו שאלה טובה.
  .
  תודה עידו. יופי של פוסט!

  1. הכל טוב ויפה – רק איך מורי יכול לשפר ו"להמשיך לבנות סביב הארדן קבוצה לאליפות"? בתכלס. כי אותו דבר (רק פחות – חצי קבוצה הולכת) לא מספיק, גם אם דוראנט הולך, בטח עם כל התמורות שצפויות במערב. תן הצעות ממוחך הקריאטיבי…

   1. יעשה בדיוק את מה שהוא עשה השנה –
    יקושש חוזי מינימום ושחקני ביי אאוט. הקלף היחיד שיש לקבוצה זה ה-MLE.

 27. חברה כדורסל כדורגל זה ענף פשוט. זה לא מדעי האטום. כל כסיל יכול להיות מאמן וgm עם קצת מושג וצפייה במשחקים.
  לא צריך להיות גאון בשביל לאמן. דברים מאד בסיסיים זה כל הטקטיקות טכניקות ושטויות. עיקר העבודה זה יחסים בינאישיים ודינמיקה בקבוצה לא מעבר.
  אין פה גאונות.

  1. אתה פשוט חי בסרט. כמו כל מקצוע יש המון דברים שצריך לדעת וללמוד. המחשבה שלך שכל אדיוט מהרחוב יכול לאמן היא אחת ההזויות שלך ובלי עין הרע אתה פולט הרבה שטויות.

   1. מה צריך לדעת וללמוד? חחח רואים משחקים יש ספר תרגילים מה צריך לדעת? איפה נדרשת הגאונות?
    הכל בסוף זה כשרון בקבוצה. כמו פיל גקסון שבניקס המשולש לא עבד אבל עם מייקל פיפן קובישאק זה עבד😎
    עידו מדובר בענפים מאד פשוטים.
    סקאוט למשל יותר קשה מאשר מאמן כי הוא צריך לחזות עתיד.
    מאמן? צריך לדאוג לגיבוש קבוצתי ולהביא תרגילים מהספר זהו. פשוט ביותר.

    1. לגבי מנגר זה לא כזה פשוט יש חוקי תקרת השכר, יש את כל עניין הטריידים התעסקות עם חוזים… איזה תרגיל היה לדאונתני העונה, אני באמת חייב לשאול פרט לשים את הכדור אצל הארדן ופול בידיים? וקוראים לו גאון התקפי בדיחה

     1. מנגר לא צריך להבין כלום בתקרת שכר או חוזים. יש תחתיו צוות של מלא אנשים שזה תפקידם מלא עורכי דין ורואי חשבון.
      הוא נותן תרחיש הם אומרים לו אם אפשרי או לא. אני בטוח שככה זה עובד בליגה.
      אין מצב שמגיק יודע את מה שגילרי וגיא יודעים לגבי תקרת השכר אפילו לא חצי מזה. מוכן לשים כסף.
      אם תשאל את מגיק מה זה זכויות בירד הוא יגיד לך שזה סכויות על מכירת החולצות שלו.

    2. ברור שהם לא יודעים , יש כאלה שלא מעסיקים עוזרים מקצועיים, הדוגמאות הבולטות הם דוק ריברס שהיה GM ולא היה לו מושג בתקרת השכר, ודיוואץ המטומטם מה קינגס שאולי התחיל להבין כדורסל בשנה האחרונה, אבל עם כמות הבחירות שהיה לו הייתי מעמיד קוטנדרית.

   2. גם מוכר נעליים יכול להיות מאמן. פעם לא היה נדרש תעודה היום עשו את זה סתם בשביל שכל אחד לא יכנס אז כאילו צריך ללמוד קורס פרו. בדיחה.
    אריגו סאקי היה מוכר נעליים שלקח גביע אירופה לא למד ולא כלום.

   3. עידו גם טיירון לו עם לברון אצלו התקפה קטלנית בלעדיו התקפה נכה, יש הרבה מאמנים שאין להם מושג מה עושים, אם זה קיד שבא משנות ה90 במקום לרוץ עם הקבוצה ולהקיף את יאניס בקלעים (כתבנו על זה כל כך הרבה), כמובן שיש אנלטיקס היום אבל זה לא תורה מסיני.

    1. עידו לא ענית לי עדיין? ילד לא יכול להיות על הקווים במקום דאונתני ולעשות עבודה לא פחות טוב ? איזה תרגיל יש שם,
     .
     פרט לשים את הכדור אצל הכוכב ובידוד על יכולת אישית, עם הארדן זה עובד בלייקרס ובניקס לא כל כך בלי שחקנים מתאימים, סילי בילי באוקלהומה ראית את ההתקפה שלהם, הוא לא הצליח להשתלט על כוכבים, סקוט ברוקס , טיירון לו…

   4. לגבי אימון הוא טועה. צריך מושג בסיסי.
    .
    לגבי ניהול, בצורה שבה Gm מתמנים לתפקיד, הוא לא רחוק מהאמת.

     1. בהרבה מהמקרים בעלים מסונוורים
      לוקחים דינוזאור שהיה שחקן עבר בעל הילה/תהילה/קשרים בקהילה, בלי הרבה מושג בניהול.
      וכמו שכתבת ניהול זה מקצוע,
      ליכולת ניהול משא ומתן למשל, אין שום קשר ליכולת שלך לקלוע לייאפ.

     2. מגיק, אין לו מושג
      ריברס עד עונה שעברה בקליפרס אין לו מושג
      דיוואץ אין לו מושג
      פיל ג’קסון חסר מושג
      קולנגלו חסר מושג…
      מקונדו קוף מבצע עבודה טובה ממנו
      מיצצ קופאק דינוזאור שעבר זמנו לפני עשור…

     3. בשליפה
      הדוק, מגיק, הלוגו, אייזאה, איינג, קר, גקסון, לברון, צונסי רק היה צריך להגיד כן, החבר לקו האחורי של אייזאה (ברח לי השם)….
      .
      אתה ואחרים מוזמנים לזרוק עוד שמות למדורה.

     4. אהה, כי הוא שודר בשידור חי?
      כי כל ההדלפות והמידע שנזרק זה כל מה שקרה שם וככה בדיוק זה היה?
      כי אתה יודע בדיוק איך זה התנהל?
      די עייפת אותי. שמישהו כבר ייתן לך קבוצה שתעשה צחוק מעצמך.
      אני חותך.

     5. קאפקייק – נסיון בכדורסל חשוב לניהול מקצועי של קבוצת כדורסל (לא הכרחי אבל מועיל). לא כל השמות שהבאת נשאו בתפקיד.חלק לא גדול מהם גם הוא שחקן עבר בעל תהילה.

     6. רגע אתה חושב שהמסע ומתן בין הפליקאנס לליקרס התנהל טוב? , עם זה המטומטם של הפליקאנס שלא היה מוכן לדבר עם פלינקה אם זה מגיק שלא היה לו מושג איך להתנהל, זה היה בדיחה .
      .
      ברור שהדלפות באו משני הצדדים ויש משחק פסיכוליגי אבל זה כנראה המשא ומתן הגרוע בהיסטוריה, כזאת רשלנות מקצועית זה אבסורד.

     7. גילרי איך בדיוק ניסיון בכדורסל עזר למגיק לנהל את הקבוצה? מה בדיוק מועיל בלדעת לקלוע 3 משא ומתן וצוקי תקרת שכר, ראינו איך מגיק בנה את הלייקרס עם המובילי כדור שלו, למרות שכל העולם ואשתו ידע שלברון פורח רק בשיטה שמקיפים אותו בשלושות.
      אני אקח ציטוט של האשך ״לפעמים שלשוש זה רק שלשול״ , אתה עדיין לא קלטת כמה מפגרים יש בתחום הזה בטח בעמדות הבחירות.
      .
      לא ענית לי מה מסובך ואיזה שיטת אימון יש לדאונתני?
      ברור שנאמן צריך לעשות אנלטיקס וניתוח של ההגנה והתקפה חולשות ויתרונות של שחקנים שיטת משחק, עמדות חוזק, על איזה שחקן מתי לעבור בחסימה … אבל זה הרבה יותר פשוט ממה שנראה, הבעיה שלהרבה מאמנים אין יכולת להשתלט על כוכבים או להנחיל שיטת משחק, או שהם לא יודעים מהי שיטת המשחק הטובהס
      .
      בדוגמה לברט בראון כל מפגר יכול לראות שאמביד יעיל הרבה יותר בפוסט ועדיין הוא התחיל את רוב המהלכים שלו על קשת ה3, כל אידיוט יכול לראות שאמביד עושה פאמפ פייק ועדיין השחקנים של הראפטורס (איבקה וגאסול) קנו את זה פעם אחר פעם במקום להגיד להם לעמוד מטר ממנו (נרס). זה שהם לא מריצים כמעט פיקאנדרול זה חטא , ובכללי יש להם 4 מהלכים בספר.
      .

     8. בירד, הרכז האלכוהוליסט של גולדן מהדרים טים, דיוואץ'…
      תזרוק גם אתה שמות אל תתבייש..
      .
      כתבתי – תהילה/קשרים בקהילה..
      .
      ניסיון בכדורסל יכול להיות מועיל, ויכול להיות מאוד מאוד מזיק
      מהרבה סיבות כמו חוסר רלוונטיות לכדורסל של היום, המחשבה שאני מבין יותר מכולם, חוסר פתיחות לאלמנטים חדשים שנכנסים (אנליטיקס) ועוד.
      .
      בקיצור סוג של בונוס.. בהקצנה –
      שר תחבורה מורה לנהיגה לשעבר.

     9. קאפקייק, יש דוגמאות ויש דוגמאות. הנסיון בכדורסל חשוב כי לדוגמא קח את דרל מורי שאנחנו חורפים עליו כאן. אחת הבעיות שלו הייתה להבין שיש חשיבות גדולה להמשכיות. וכימיה קבוצתית. כאן למישהו שמגיע מהמשחק יש יתרון. גם כשאתה מדבר על פתיחות לאלמנטים חדשים יש יתרון למישהו מתחום הכדורסל שמבין את היתרונות והחסרונות שלהם. בכלל GM מנהל את החלק המקצועי כלומר אמור להרכיב את הקבוצה – ידע בכדוורסל בהחלט חשוב. ברור שזה יכול גם להזיק. אני רק מסביר למה לרוב ה-GM בליגה יש איזשהו נסיון בכדורסל.

     10. ברוך, איזה קטע ב"עייפת אותי אני חותך" לא היה ברור?
      אתה חושב שלך יש שיטות משחק ויכולת להנחיל אותם יותר מלמאמנים בליגה או יכולת לבנות קבוצה יותר טוב מחצי מה-GM בליגה כי אתה יושב מספיק זמן מול הטלוייזיה.
      בסדר יאללה. תישאר בלה-לה לנד שלך אני לא אפריע לך.

     11. אתה מתרחק מנקודת הפתיחה של הדיון שלנו – אני דיברתי על הצורה והדרך בה gm מתמנים לתפקיד,
      השמות שלהם הם לא האישיו, זה רק הסימפטום לאיך שהחלטות הרות גורל בקבוצות הליגה מתקבלות.
      ונכון שלא כל בשמות שהבאתי היו gm בפועל, אבל כם אלו דלא נשאו בתפקידים ניהוליים, לעיתים אףמעל ה gm, ומבלי שום ניסיון או יכולת ביצועית.
      יש בעיה של ניסיון כדורסל בהנהלה ?תביא יועץ עם רקע כדורסל, אבל לא על חשבון הניהול. תפריד ותבדיל בין העוגה לקצפת ולדובדבן
      כאמור הgm בליגה הוא לא האישיו, אלא דרך קבלת ההחלטות.
      דוגמא – שארלוט. הנה לך גדול שחקני הכדורסל אי פעם…
      לא gm ולא מאמן, אבל הוא האחראי בפועל, בן אדם עטור ניסיון כדורסלני עם טונות של ידע על כימיה כדורסלנית עד לרמת המולקולות, הוא כם בטוח ידע לבחור בדראפט…
      האשטג קוואמי בראון כוכב עליון.
      בוא ניקח מגיק שילמד את מורי
      איך יוצרים כימיה כדורסלנית הרי מדובר ברכז הגדול אי פעם, הוא בטוח גם יודע משהו על נשיאה באחריות, ותפקוד מול התקשורת.. ויחסים פתוחים עם הgm שלו. ועכשיו שמגיק הלך יבוא הראמביס עם אשתו, חברתה הטובה של גני הבעלים ותראה לנו איך דברים באמת מתנהלים מאחורי הקלעים
      או לארי בירד עוד מועמד לראשמור, ברח איך דדמע שפול גורג בורח בעצמו. מה אגיד לך… הם ילמדו את מורי.
      שוב, יש למורי חסרונות ? למי לא.
      יש מחסור בידע כדורסלני, תמנה אנשים נכונים, ברור שצריך ידע מהתחום בסוף מדובר על קבוצת כדורסל. אבל אל תהפוך את הפירמידה, אל תהפוך את הטפל לעיקר וההפך.

    1. פרוטקציה, רק לראות את דיוואץ בתחילת הקריירה חחחח, או ריברס ללא המושג בחוקי תקרת השכר, על הניקס ופיניקס ולייקרס שמעת? אימון בפועל זה יותר מסובך אבל גם יש טמבלים

    2. מעולם לא אמרתי שלא צריך מושג בסיסי. להיפך אמרתי שצריך בסיס. אשתי למשל לא יכולה לאמן בnba. אבל רוב האנשים בהופס יכולים להיות מאמנים מצויינים ברוב הקבוצות. לא יודע כמה לברון יקשיב למישהו מהופס כמאמן שלו אבל ברוב הקבוצות יש סיכוי טוב.

  2. מילווקי באקס 2018:
   מאזן 44 – 38, התקפה מדורגת 9 בליגה. הגנה מדורגת 19. מקום 20 בקצב המשחק.
   .
   מילווקי באקס 2019:
   מאזן 60 – 22, התקפה מדורגת 4 בליגה. הגנה מדורגת 1. מקום 2 בקצב המשחק.
   .
   ההבדלים?
   4 השחקנים המובילים בקבוצה בנקודות למשחק הם אותם שחקנים מהעונה שעברה.
   השינוי המהותי הוא בעמדת המאמן –
   בשנה שעברה אלו היו קוד ואחיו פרנטי שאימנו את הקבוצה.
   השנה זה בודנהולצר.

     1. שמעון אני מת לראות אותך בכל התפקידים – מגיע כGM רואה שהקבוצה במקום האחרון "אוקי אז הטמבל הזה לא יודע כלום מהחיים שלו" רואה ששום דבר לא הולך מוריד את החליפה חולץ את נעלי האלגנט ושם את מדי הקבוצה "עכשיו נראה אותם מול מישהו שהוא גם GM גם מאמן אבל גם שחקן" רואה שלא הולך מעיף את הסגל ומשכפל את עצמו ב15.
      אגב בכל הדיון כאן איתך וברוך אני עם עידו לגמרי (ברוך בחיית הפעם אל תעלב לי ותגיד שאני סותם לך את הפה)
      אריזה זה מה שהיה עושה את השינוי בהגנה? איך למשל אתם מסבירים את הירידה החדה בהגנה של פורטלנד עם אותו הסגל (נכון סת' קרי הגיע אהה אגב הוא מגן הרבה הרבה יותר טוב מאחיו) ברור שפול חוזה לא טוב אבל בהתחשב בסיטואציה אז מה הייתם עושים כGM – מציע לכם לעשות סטארט-אפ על של "שיקוי הווינר" אני בטוח שלפחות 29 מקבוצות הליגה יעופו עליו

     2. שמעת על הפציעה של נורקיץ? הסיבה לירידה ביכולת ההגנתית, תראה את הדפנסיב רייטינג לפני שהגיע לקבוצה , ואחרי שנפצע די דומים.

   1. נו יופי לא אמאתי שכל אחד מאמן טוב. יש מאמנים כסילים מה שמוכיח בדיוק טת טענתי שכל טמבל יכול לאמן. סה מה שאמרתי גיא.

    אגב זה לא שבאד גאון אין גאונים יש מאמנים אהבלים כמו קיד כמו בראון כמו דונובן כמו ברוקס.
    באד? עושה את העבודה שלו

    1. עזוב איזה שיטת אימון יש בדיוק לדאונתני, מה ההבדל בינו לבין ילד בין 5 ששם את הכדור ביד של הכוכב ואומר לו לפעול? שמעון צודק יש הרבה מאמן כסילים בליגה ברט בראון הוא אחד מהם, גם דאונתני ששנה אחרי שמה כמו רובוט חוזר עליהם,

   2. בודנהולצר מאמן העונה ובקלות, מה יש לדבר בכלל, מטמורפוזה של הקבוצה, קליבלנד2, יאניס כוכב העתיד. ההווה. וכל זה בסגל די meh בסך הכל.
    אבל מה אכזרי? הפסד (לא בלתי סביר) לטורונטו, והוא חוזר בדיוק למקום בו היה עם אטלנטה 22-60, 4 אולסטארים + דמארה קארול, זו בכולה נבחרה כשחקן החודש במזרח. הרבה מחמאות, אפס תוצאות.
    שלא לדבר על ג'נטלמני צפוי בגמר.
    מבחן התוצאה נו. וב-NBA הוא כמעט חזות הכל, כי תכלס לא מתמודדים על שום דבר אחר. ע"ע יוסטון. למות או לכבוש את ההר. זה המשחק.

 28. יוסטון צריכים לחכות עוד עונה לפניי פירוק.
  שנה הבאה הווריורס יהיו כנראה ללא דוראנט ואז מספיק פציעה של סטף/קליי או אפילו סדרה חלשה שלהם ויסטון קרובה מתמיד לעבור אותם.
  וחוץ מזה בקיץ לפעמים קוראים ניסים…אולי הניקס יסכימו לתת את זאיון וכמה בחירות דראפט תמורת כריס פול והקרנית של הארדן שנשארה על הפרקט באורקל.

 29. שנה הבאה פחות או יותר כל הnba עומד להישתנות דורנט + שנים שלושה כוכבים אירין יעזובו את הקבוצות שלהם, זה דווקה יתן יוסטון היזדמנות אחרונה לאליפות (אגב לא חושב שהעונות האחרונות נחשבות לכשלון). אחרי זה יניס ואמביד ישתלטו על הליגה …

כתיבת תגובה

סגירת תפריט