זה מה שנשאר / מאנו דה מאן לשעבר מיקי

זה מה שנשאר / מאנו דה מאן לשעבר מיקי

טוב, אז היות שהמעקב היומיומי (ליל-לילי, למעשה) אחרי המיקומים במערב מורט את עצבי, החלטתי לקחת את העניינים לידיים ולקבוע בעצמי, וכבר עכשיו, מה יהיה סדר הקבוצות בפלייאוף המערבי.

לאור הרגיעה העצומה שחשתי עם השלמת המשימה אני מבקש לשתף אתכם בידיעה החשובה הזו, ללוות אותה במספר נקודות מעניינות, וכמובן לעורר דיון סוער על התחזיות השונות.

גיבשתי תחזית בנוגע לכל המשחקים שנותרו לכל שמונה הקבוצות, והבדלתי בין משחק בית לחוץ. התייחסתי גם לבק-טו-בק, אבל זה לא כל כך קריטי מאחר ואין הרבה משחקים כאלה אז לא ציינתי זאת בטבלה.

ומכאן, לתחזית:

 1. לוחמים – מרבית המשחקים שנותרו להם קלים למדי, למעט דנבר וקליפרס. לדעתי ינצחו בכולם למעט המשחק האחרון בממפיס שבו המקום הראשון כבר יובטח ולכן יעלו עם הנוער. יתכן שיהיה הפסד דומה גם במחזור הלפני אחרון בניו אורלינס, ומאותן סיבות, אם יצליחו להבטיח את המקום הראשון גם לפני כן. למעשה, לפי התחזית שלי בהחלט אפשרי שזה יקרה עוד קודם לכן ואז יתכן גם הפסד ל-LAC. שורה תחתונה – הלוחמים יעלו מהמקום הראשון, ואם זה יקרה מוקדם יחסית LAC עשויה להרוויח מכך.
 2. דנבר – נותרו לה יחסית הרבה משחקים (10) וחלקם קשים להפליא – אחרי המשחק מול דטרויט הם יוצאים למסעון חוץ קצר אך אינטנסיבי ביוסטון ובאוקלהומה, חוזרים הביתה לנצח את וושינגטון, יוצאים להפסיד ללוחמים במפרץ, ושוב חוזרים הביתה לקבל את פניהן של סאן אנטוניו ופורטלנד, כל זאת כדי לטוס אחר כך שוב לפורטלנד, להגיע ליוטה ולקנח, סוף סוף, מול מיניסוטה בבית במחזור האחרון. זו חתיכת סטרץ' לא פשוטה בשום שלב של העונה, ובוודאי בסופה כשרוצים לשמור קצת אנרגיה לפלייאוף. לכן בתחזית שלי הם מנצחים רק 6 מתוך ה-10. השאלה למי יפסידו ואת מי ינצחו יכולה לקבוע הרבה למתמודדות האחרות ברשימה.
 3. יוסטון – 8 משחקים, חצי מהם קשים מאד (מילווקי, קליפרס ואוקלהומה בחוץ, דנבר בבית), פעמיים סקרמנטו, ועוד שני ניצחונות על טנקיסטיות. כמו דנבר גם יוסטון תאבד שני משחקים לדעתי, וגם כאן השאלה למי יפסידו ואת מי ינצחו תקבע הרבה למתמודדות האחרות ברשימה.
 4. פורטלנד – באופן מפתיע למדי, אותי לפחות, הפציעה המחרידה של נורקיץ' לא צפויה לדרדר את פורטלנד לתחתית הטבלה, ולפי התחזית היא מנצחת ב-6 מתוך 9 המשחקים שנותרו לה, בעיקר תודות ללו"ז קל למדי, שמאפשר לה להפסיד פעמיים לדנבר ולשמוט משחק נוסף ועדיין לסיים רביעית עם 52 ניצחונות. כמובן שהעדרו של נורקיץ' ישפיע על הפלייאוף ולכן למרות המקום הרביעי פורטלנד הפכה ליריבה המועדפת על שאר המתמודדות.
 5. יוטה – לו"ז סביר שכולל מספר קבוצות שאינן אמורות להוות בעיה אבל גם את שרלוט בבית. מה שכן, שני המחזורים האחרונים של יוטה יהיו מעניינים – דנבר במחזור הלפני אחרון, כשיתכן שהאחרונה עדיין לא תבטיח לעצמה את המקום השני, והקליפרס בחוץ במחזור הסיום. בכל מקרה, מהמקום החמישי ואילך ההפרשים הם מיקרוסקופיים ולכן כל משחק של יוטה יקבע האם תתמודד עם פורטלנד או עם אחת משלוש הראשונות, אז אני מאמין שלמרות הצורך במנוחה נראה הרבה מוטיבציה במשחקים של יוטה, בעיקר בשניים האחרונים.
 6. ספרס – לו"ז נוח למדי. צריך לא להפסיד (כלומר לנצח. אין תיקו בכדורסל) לשרלוט בחוץ, ואחר כך פשוט לא לשמוט ניצחונות (כלומר לא להפסיד. כלומר לנצח. אין תיקו בכדורסל, נודניקים) למעט אחד לדנבר בחוץ. משימה סבירה בהחלט שנראה שאפשר לעמוד בה גם עם מינון דקות לשחקנים מובילים.
 7. אוקלהומה – לו"ז לא נעים שכולל את אינדי ודנבר בבית, את מילווקי בחוץ במחזור הסיום ואת יוסטון בבית במחזור הלפני אחרון. למרות הכושר הלא משהו שהם נמצאים בו אישרתי לאוקלהומה להפסיד רק ליוסטון בבית ואף הסכמתי שינצחו את מילווקי בחוץ בהנחה שהמשחק כבר לא ישפיע על הדירוג של מילווקי. ראו צ'ופרתם! ועדיין, רצף ההפסדים האחרון מביא את אוקלהומה לפלייאוף רק מהמקום השביעי, עקב נחיתות מול הספרס בטבלת המאזן הפנימי בין הקבוצות.
 8. קליפרס – אחרונים ובאמת חביבים יצאו הקליפרס, מצד אחד הקבוצה לא מפסיקה לנצח, מצד שני יש להם לו"ז קטלני שכולל את מילווקי וגולדן בחוץ (הפסד כפול), יוסטון בבית (הפסד) ויוטה בבית במחזור האחרון (ניצחון והופעה הירואית נוספת של סוויט-לו, שימו לב להטעיה על רוביו בזריקה האחרונה).

ועוד שתי נקודות מעניינות:

9. מאזן פנימי – העסק מורכב להפליא: לספרס יש יתרון על אוקלהומה והקליפרס וחסרון מול יוטה. יוטה, באופן מפתיע, הצליחו להפסיד לאוקלהומה 4 פעמים השנה ולנצח פעמיים את הקליפרס, כך שגם אם יפסידו לקליפרס במחזור האחרון עדיין ייהנו מיתרון על הקבוצה הבכירה מלוס אנג'לס. ואוקלהומה בשיוויון 2-2 מול הקליפרס.

10. המחזור האחרון מתקיים ב-11 באפריל. בשלוש בלילה (שעון כפר מעש) יתקיימו במקביל המשחק של הספרס (מול דאלאס) ושל אוקלהומה (במילווקי), ושעתיים וחצי לאחר מכן ישחקו לפנינו יוטה והקליפרס בעיר המלאכים. לנוכח ההבדלים המזעריים הצפויים בין הקבוצות הללו, וטבלת המאזן הפנימי המורכבת, זה הולך להיות חתיכת מחזור סיום לדורות – בהחלט יתכן שרק אחרי שנית הסיום של המשחק האחרון במחזור האחרון יקבע הסדר הסופי של 4 קבוצות לפחות. שימו שעון ל-11 באפריל חברים.

מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

נדיר שמישהו יהפוך לדוגמא עבור הקולגות שלו. עוד יותר נדיר שמישהו יהפוך לדוגמא עבור אנשים בכלל, ובשבילי, זה מאנו. כשאני רואה את מאנו משחק כדורסל, אני רואה לא רק איך שחקנים צריכים לשחק כדורסל אלא גם איך אנשים צריכים להיות. תודה רבה מאנו על הדוגמא וההשראה.

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. אז זהו? עשית ממאנו מין מלאך, וללא בושה החלטת לקרוא לעצמך מאנו??? אז אולי אני אתחיל לקרוא לעצמי מייקל?

  דבר אחד אני בטוח: הווריורס מפסידים לפחות 3, לא אחד!!!

 2. תודה רבה מיקי!
  לפי התחזית שלך הלוחמים משייטים לגמר בלי להתאמץ יותר מדי. הקליפרס ואז יוטה/פורטלנד. כל קבוצה היתה חותמת על פליאוף זה.
  עם כל הכבוד למחזור הסיום השנה, בשנה שעברה במערב היה מאבק מטורף בין 5 קבוצות על מיקומים בתחתית הפליאוף אם אני לא טועה כולל משחק בין מיני לדנבר על עליה ישירה.

 3. גולדן יהיו מול אוק וינגבו אותם בסוויפ

  דנבר מול הקליפרס וינגבו 4 1

  יוסטון מול הספרס ילך למלחמת עולם והטילים עושים 4 3 ואפילו נצחון של הספרס לא יפתיע אותי בכלל.

  יוטה יסיימו 5 או 4 וינגבו את פורטלנד בסוויפ

  גולדן ינגבו את יוטה בסוויפ

  דנבר עושים 4 3 אדיר על יוטה

  גולדן עושים 4 2 על דנבר

  גולדן עושים 4 2 על פילי

 4. גולדן על קליפרס סוויפ
  דנבר על אוק סוויפ
  יוסטון ספרס 4 3 לספרס
  יוטה פורטלנד פורטלנד ב6 משחקים
  גולדן סוויפ על ספרס
  דנבר סוויפ על פורטלנד
  דנבר ב7
  דנבר סוויפ על הסלטיקס בגמר.
  יוקיץ mvp גמר עם תצוגות שווילט היה מקווה אליהן

 5. תודה מאנו. סדרת פה שתי סדרות סיבוב ראשון חזקות מאוד עם יוסטון-ספרס ודנבר- אוקהומה. (ספרס ממקום 6 עוד יעשו גמר מערב בטעות)

 6. תודה רבה מאנו (גם על הטור, אבל בעיקר על התמונה של הבוס, בלי קשר להוא שלידו או לאישה של הבוס מאחורה)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט