בוסטון מנצחים בפילדלפיה, ההוקס מתגברים על הלייקרס – סיקור משחקי יום שלישי / דובי עופר

Image result for gordon hayward

 

הלילה ב-NBA, הלייקרס מפסידים באטלנטה, הספרס מחלצים ניצחון בממפיס, בוסטון ללא קיירי מרשימים בפילדלפיה, אנטוני דייויס שובת על המגרש בניו אורלינס, והווריירס עושים ליוטה את הטריק הרגיל.

אבל לפני כן, היסטוריה.

לבו של ריכרד וגנר בגד בו היום, 13בפברואר, לפני 126 שנה. מעבר להיותו מלחין ענק שהרשים רבים וטובים, כולל הרצל שלנו, היה וגנר גם אנטישמי שונא יהודים שאומץ בשמחה ע"י הנאצים יימח שמם. גם פרנסיס פורד קופולה התרשם, מהמוזיקה, לא מהתפיסות בנוגע ליהודים, ובחר לשלב את רכיבת הוולקיריות של וגנר באחת הסצינות הגדולות של "אפוקליפסה עכשיו" המופתי. הוולקיריות הנורדיות נהגו ללוות את הלוחמים לוולאהלה, אבל ספק אם אי פעם רכבו במחיצתם של מסוקי בל 205 ודיפנדרים וליוו את הסתערותם על כפר וייטנאמי, כפי שדרש מהi קופולה. הסצינה נפתחת עם תרועת חצוצרה, ריצה למסוקים ומוזיקה פסיכדלית אפוקליפטית, וממשיכה  בזריחה, ים, רקטות, מסוקים מתפוצצים ווייטנאמים מתעופפים באוויר, ובתווך שפע ציטוטים נפלאים ואין סוף קליעים מתעופפים, ולבסוף נפל"ם על קו העצים. אלה חמש עשרה דקות שאתם חייבים לעצמכם, גם אם צפיתם בהן כבר, ואפילו שוב ושוב. פתיחה אופטימית לבוקר, אתם יודעים.

אז וגנר נפטר היום לפני 126 שנים, ואנחנו משתמשים בזה כתירוץ לצפות בקולונל קילגור והדיוויזיה המוטסת מסתערים על וייטנאמים בגופיות וקלאצ'ים. תיהנו חברים.

 

אטלנטה הוקס (38-19) 117 – ל.א. לייקרס (29-28) 113

ההוקס, אחרי שלושה הפסדים רצופים וללא ג'רמי לין שנחתך, אירחו בביתם את הלייקרס ללא אנטוני דייויס, שהגיעו אחרי תבוסה מביכה בפילדלפיה. חייב להגיד שלראות את לברון במהלך המשחק הרגיש קצת שונה. יותר איטי, הרבה יותר מחושב, עוצר חדירה בשביל מסירה, וכשטוריאן פרינס נכנס לו על הפרצוף, ההוא שמכנה את עצמו מלך נראה פשוט איטי מדי, וקופץ בשלושים ס"מ נמוך מדי מול הסוסים הצעירים של הליגה. אז זה הסתיים בטריפל דאבל וסטטיסטיקה מרשימה, ולא היה רחוק גם מניצחון, אבל לברון של היום הוא שונה מזה של פעם, והסליחה עם מי שהבין את זה כבר מזמן, או חושב אחרת.

המשחק היה צמוד לכל אורכו, כאשר ברבע הראשון ההוקס מנצלים שיא מועדון של 10 שלשות ומובילים 32-38. הלייקרס לא מוותרים, חוזרים למשחק ובמחצית 65-69 לטובת האורחים דווקא. ברבע השלישי שוב שתי הקבוצות רצות ראש בראש, כשרק צמד שלשות של בייזמור ויאנג לקראת סיומו יוצרות את ההפרדה, ואל הרבע האחרון השתיים עולות ביתרון 5 למקומיים, 95-100.

שש וחצי דקות לסיום עומארי ספלמן צולף שלשה ומעלה את ההוקס ליתרון שיא, 101-110. מרגע זה נעלמים העננים בג'ורג'יה ובצורת מוכרזת באטלנטה למשך ארבע דקות כמעט. הלייקרס במאמץ רב דוחקים את עצמם למינוס 4, ואז 1:48 לבאזר, פרינס צולף שלשה, קובע 106-113, וסוגר את סיפור המשחק. לברון מצליח רק לצמצם, והוארטר מבטיח את הניצחון, 113-117 לטובת אטלנטה בסיום.

יאנג וקולינס קלעו 22 לראש לטובת המקומיים, כשהרוקי מוסיף גם 14 אס' ו-6 ריב' מרשימים, פרינס סייע עם 17, ו-וינס קרטר אחרי מנוחת קשישים במשחק הקודם מוסיף 11 נק' חשובות, 5 ריב' ו-3 אס' ב-24 דקות. אני אומר אמן על זה.

בצד הצהוב של הדברים לברון מרשים סטטיסטית עם 28 נק', 16 אס' ו-11 ריב', כשלצידו עוזריו הצעירים אינגראם את קוזמה עם 19 לאחד. מהספסל עלה צמד שני, רונדו וקולדוול פופ, שחלקו 26 נק'. הלייקרס יוצאים לפגרת אולסטאר בת שבוע וישחקו שוב רק ב-21 בפברואר, ביוסטון.

 

פילדלפיה 76' (21-36) 109 – בוסטון סלטיקס (21-36) 112

הסלטיקס הגיעו לפילדלפיה למשחק מול חמישיית המוות של הסיקסרס, שניצחה שניים ברצף מאז היווסדה, והוכיחה שיש לירוקים מה למכור גם ללא קיירי אירווינג, ומול אחת הקבוצות המפחידות בליגה. קיירי הוא אולי בורג משמעותי במכונה של סטיבנס, אבל בהיעדרו יורד מפלס העצבנות ונרגנות על הפרקט, ויש מי שיגידו שזה לטובה. אז אמנם רק 58% מהסלים הירוקים נקלעו מאסיסטים, אבל מהספסל עלה הסופרסטאר השני, גורדון הייווארד. כן, בהיעדרו של כוכב אחד צועד השני צעד קדימה וחוזר להזכיר למה רצו בו כל כך הירוקים, וכש-1:50 לסיום השלשה של גורדון צללה פנימה ונתנה יתרון לאורחים הלב התמלא גאווה ואופטימיות ירוקה. 26 נקודות היו להייווארד, עם הגנה משופרת ונוכחות מוגברת, ומי יודע, יכול להיות שתקופת הפריחה של הגורדון תימשך השנה אפילו עד יוני.

אחרי משחק שהיה צמוד לכל אורכו, צלף הייווארד את אותה שלשה מדוברת והעניק לאורחים יתרון 103-105. באטלר צמצם עם אחת מהקו, איבודים בשני הצדדים וסמארט מקבל את הכדור על הקשת. הטעייה, כניסה, ומולו אמביד. אלא שלג'ואל אין ממש רצון להתערב בנעשה, מאחר והוא גורר חמש עבירות. סמארט לא שואל יותר מדי שאלות וזה נגמר בדאנק מהדהד. באטלר מצמצם לאחד, הייווארד מהקו מגדיל לשלוש, האריס מחטיא שלשה ואת הריבאונד הופך אמביד לשתי נקודות. אבל כאן נגמר הסיפור. בסיום הסלטיקס מנצחים 109-112, ומוכיחים שהם לא נרתעים גם מהביקורת הפנימית של מרכוס מוריס, אלא משתמשים בה למוטיבציה.

הייווארד כאמור הוביל את המנצחים עם 26 מהספסל, כולל נקודות הקלאץ' בסיום, כשהורפורד עם 23, 8 ריב' ו-5 אס' וטאטום עם 20 ו-10 ריב' מסייעים.

בצד השני הוביל אמביד עם 23 ו-14 ריב'. באטלר עם 22 וסימונס ורדיק עם 16 כ"א ניסו לעזור, אבל הצלע החמישית האריס הסתפק ב-10 ב-4-14, מה שהסתבר שלא מספיק מול הסלטיקס הנחושים. סימונס, אגב, לא הקשיב לדוקטור ונמנע הפעם לקחת שלשה.

 

ממפיס גריזליס (35-23) 107 – סן אנטוניו ספרס (26-33) 108

שנייה לסיום, ביתרון 106-108 לטובת הספרס עמד ג'ארן ג'קסון ג'וניור על הקו לשתי זריקות. הרוקי יכול היה לקנות חלק קטן מעולם נחמד, אבל החטיא את הראשונה. את השנייה ניסה להחמיץ בכוונה, אבל לקרש היו תכניות אחרות, ו-JJJ תופס את הראש כשהאורחים מנצחים בנקודה.

ודווקא ממפיס התחילו כל כך יפה, עם יתרון 13 ברבע הראשון 20-33, ואופטימיות לקראת ההמשך. 12 הדקות האלה שייכות כולן לאייברי ברדלי עם 16 נקודות בביתו החדש. אבל סן אנטוניו, אחרי ארבעה הפסדים רצופים, לא התכוונו לתת ל-W להישאר בטנסי. מבול שלשות ברבע השני מגיע לשיא ארבע וחצי דקות למחצית כשגיי צולף מעבר לקשת מול האקסית ומעלה את האורחים ליתרון 46-47. הגריזליס אמנם משווים אחת לכמה דקות, אבל בכל פעם הספרס מוצאים גיבור תורן ופותחים פער קטן. בשניות הסיום, כפי שקראתם למעלה, ג'קסון ג'וניור מחמיץ ניסיון להשוות, והספרס מנצחים, סופסוף, 108-107.

אולדריג' ומילס מהספסל הובילו את האורחים עם 22 לראש, כשברטאנס עם 17 כולל 4-4 משלוש תומך. פאו גאסול לא שיחק מול האקסית של האח, אבל רודי גיי עם 15, 12 ריב' ו-8 אס' דווקא כן, והיטב. הספרס ינוחו עד ה-22 בפברואר.

בצד המארח המצטרפים החדשים בלטו, כשברדלי נותן תצוגת התקפה לא אופיינית ומרשימה עם 33 ו-6 באס' וריב', ו-ואלאנצ'יונאס עולה חזק מהספסל עם 26 ו-11 ריב'. אבל חוץ מהם היה רק הולידיי עם 11. זה כמעט הספיק, אבל רק כמעט.

 

ניו אורלינס פליקנס (33-25) 88 – אורלנדו מג'יק (32-26) 118

במשחק העצוב של הערב הביסה אורלנדו בקלילות מעליבה את ניו אורלינס בביתה. לאורך רוב המשחק נראו הפליקנס כמו פרויקט שבת בבוקר של ילד שנכנס למחסן בהחלטה לבנות מלונה, ויצא משם עם ערימת קרשי סיבית מנופחים מרטיבות מחוברים במסמרי עשר, וחתיכת בוץ דבוקה לו בצד. במקרה שלנו לחתיכת הבוץ הייתה גבה אחת.

אנטוני דייויס נראה לא מחובר, לא מעוניין, לא קשור ולא במשחק. את סל השדה הראשון שלו, אחרי שבע החטאות, הוא קלע בסיבוב שתי דקות בתוך המחצית, ובאותה מידה יכול היה להחטיא גם אותו. לאורך 24 דקות השוטטות שלו על הפרקט, תרם הכוכב הממורמר 3 נק' ב-1-9 מהשדה, יחד עם ששת הכדורים החוזרים שנפלו במקרה לידיו ושלוש חסימות לטובת ההיילייטס, כדי שייראה כאילו הגיע לעבודה גם היום ולא נתן את הכרטיס לחבר שיפתח לו שעון. וזה נראה בדיוק כמו שזה נשמע. הפליקנס לא נראו בעניין של לנצח מהרגע הראשון, וכששתי דקות לסיום הרבע הראשון הראה הלוח 9-36, זה כבר נהיה הרבה יותר ממעליב.

השחתנו מספיק מילים על העניין. זה נגמר בשלושים עגול, 88-118 לטובת המג'יק, ועוד 24 משחקים עד סיום העונה בהם הפליקנס צריכים לסבול את הפרצוף של אנתוני דייויס במדים המקומיים.

ניקולה ווצ'ביץ', ארון גורדון וג'ונתן אייזיק ניצלו את החלל מתחת לסל עם 25 ו-17 ריב' של הראשון ו-20 נק' של כל אחד מחבריו לקו הקדמי. אוואן פורנייה הצטרף להתעללות עם 22 לטובת המג'יק, שקלעו גם 40% מהשלוש.

מור עם 19 והולידיי 16 העמידו פנים בשביל המארחים העצובים, שהסתפקו ב-38% אומללים מהשדה. ג'ליל אוקאפור שהרשים להרף עין לפני כשבועיים הפך את הרוגע השקול שכה התרשמתי ממנו אז לרפיסות בטלנית שהסתכמה בשמונה נקודות צנועות ונוכחות חלקית בלבד בכל הנעשה מסביבו.

 

גולדן סטייט ווריירס (15-41) 115 – יוטה ג'אז (25-32) 108

בסופו של דבר הווריירס השיגו את הניצחון ה-15 ב-16 המשחקים האחרונים, ויוטה התרחקה עוד צעד קטן מהמקום הרביעי במערב, אבל נדרשה סיומת א -לה גולדן סטייט קלאסיק כדי להבטיח שהנקודות יישארו בסן פרנציסקו.

אחרי רבע ראשון ביתרון ביתי ברור של 14-25 שינסו הג'אז מותניים ולמשך שני הרבעים הבאים היוו יריב שקול ומעלה לאלופים. למעשה, בתחילת הרבע הרביעי הובילו האורחים ביתרון נאה יחסית, 84-91. אבל אז קרה מה שקורה פעמים רבות כל כך במצבים האלה. סטפן קרי שכח את הפתיחה המגמגמת, קליי תומפסון התעלם מהאצבע שנקע מוקדם יותר במשחק, דוראנט המשיך להיות דוראנט ללא לאות, וקאזינס תרם בכל אספקט. התוצאה הייתה ריצת 4-21, שניצחון בצידה. הגדיל לעשות הרוצח המחייך מספר 30, ב-5:20 לסיום, ביתרון 95-97 לווריירס, החליק פנימה שתי שלשות ברצף, והוסיף עוד ליי אפ בדרך לריצת 0-8 פרטית שהפכה שתיים לעשר עוד לפני שהספקת להגיד קריתקעאותםשוב. האח תומפסון ראה שחוגגים בלעדיו והוסיף שלשת דגשים משלו, וביחד עשו את זה הבראת'רס הפרש בלתי ניתן למחיקה. קצת עיטורים משני הצדדים, ובסיום 108-115 לטובת הווריירס. יוטה ייצאו מכאן למנוחה של שבוע, הווריירס ימריאו צפונה למשחק בפורטלנד. אין מנוחה לרשעים.

באגף הקלעים דוראנט הוביל את המקומיים עם 28, כשקרי מוסיף לבסוף את חמש השלשות שלו, מתוך 14 ניסיונות, בדרך ל-24 נקודות. מילא ארבע חטיפות, אבל הדרדק המחייך הוסיף גם שתי חסימות מפתיעות. לתומפסון, כאמור, לא הפריעה האצבע הנקועה לקלוע 22, וקאזינס תרם מכל וכל עם 12 נק', 10 ריב', 5 אס' ו-2 חטיפות. איגודלה עלה מהספסל עם 13 לטובת הווריירס שהסתפקו ב-13-41 משלוש, 32% דלים משהו. עבורם.

בג'אז בלט מעל כולם מיטשל עם 25, כשרוביו עם 16 מצטרף. רודי גובר לקח ללב את הלגלוג של דריימונד גרין והיכה עם 16 ריבאונדים, שהצטרפו ל-13 נק'. פייבורס ואו'ניל מהספסל תרמו גם הם 13 כ"א.

 

 

בשבוע שעבר ציין בנג'ו ידידי את חיבתו לגיטרה, ואת ההשראה שהוא מקבל מחלק מהיצירות שאני משתדל להביא לכם בבקרים של ימי רביעי. חיבתו של בנג'ו למוזיקה, לדבריו, משתווה רק לחוסר החיבה של שכנתו לעניין. אז כששמעתי השבוע שבתוך "the story of the blues" של גארי מור מסתתר סולו גיטרה הבלוזי הגדול בהיסטוריה הרי תבינו שלא יכולתי שלא לאתגר את סבלנותה של השכנה, נכון?

עכשיו, גארי מור נראה, נשמע ומנגן כאילו אלוהים נישק לו את מיתרי הקול והאצבעות, ודרך לו על הפרצוף בדרך החוצה. עסקה לא רעה, בהתחשב בכך שרוברט ג'ונסון נאלץ למכור את נשמתו לשטן תמורת הכישרון.

בכל מקרה, קחו שבע דקות של בלוז, שיותר משלוש מהן מוקדשות לגיטרה של גארי מור, שאשכרה מדברת לו מתחת לאצבעות. אז לאוהבי הבלוז, ולשכנה של בנג'ו באהבה.

 

מילה לסיום, ברשותכם. בשבוע שעבר זרקתי מילה על נחל צאלים. כתושב ערד אוהב מדבר, הנחל הכביר הזה הוא הMSG שלי. המגרש הביתי בחצר האחורית, שבו אני מרגיש בבית. אתמול, כמו בשבוע שעבר ובשבוע שלפניו, הרחקתי כמה קילומטרים מערד, עברתי את כפר הנוקדים ונכנסתי בדרך עפר טובה לכל רכב שהביאה אותי עד מצפה גורני, ובו נקודת תצפית על שם איתמר איליה, לוחם השייטת תושב ערד שנפל באותה פעולה ארורה בלבנון. מאותה נקודה נחל צאלים נראה כמו אחד היפים בנחלי העולם, לעיניי הבלתי משוחדות כמובן. חצי שעה של ירידה אימתנית במעלה נעמה ואתם מוצאים את עצמכם יותר מחצי קילומטר מתחת לנקודה בה התחלתם, עמוק בתוך הטבע, ובריכות נעמה. משם אפשר לעלות במעלה הנחל לכיוון בריכת צפירה, ולחזור לנקודה בה התחלתם. בעלי הכושר וחסרי השכל ימשיכו מזרחה, יירדו במעלה ענבה הארוך, יחזרו מערבה במעלה הנחל, סביב גיא סלעים וגיא בהק, או בתוכם, יתרשמו מעין נמר והמפל המהמם, יגיעו לבריכות נעמה ויעלו את מעלה נעמה התמים בשמו בלבד. יום טיול שלם.

בנוגע לחניה, אני נוהג להשאיר את הרכב במצפה גורני עם חלונות מעט פתוחים וללא חפצי ערך, והבדואים מבינים את הרמז ומניחים אותו לנפשו.

אז אם שאלתם את עצמכם מתי ולאן, והתפנה לכם יום לטיול, אתם יותר ממוזמנים. כדאי לכם, הבריכות צלולות ומזמינות, ויש אפילו מעט זרימה וחמורי פרא שמסתכלים עליך כאילו התפרצת בלי הזמנה לישיבת הנהלה של הניקס.

Image result for ‫נחל צאלים מצפה גורני‬‎
נחל צאלים בהישג יד…

דובי

אנטומולוג, אגרונום, עובד סוציאלי ומטפל. גר בערד עם בת זוג + 3 ילדים, כלבה, וחיות.

לפוסט הזה יש 123 תגובות

 1. טיישון פרינס היה אחלה שחקן, והבלוק שלו היה אפילו יותר גדול מזה של לברון, אבל נראה לי שהפרינס הנוכחי שמככב בליגה זה טוריאן

   1. מצד אחד זה דווקא חוסר דיוק חביב, אולי היה אפשר להשאיר… מצד שני טוריאן עדיין שחקן טיפה אלמוני, ואם הוא מצליח להצר את צעדיו של המלך אז בוא וניתן לו את הכבוד

     1. Amicus Plato, sed magis amica veritas.
      אוהב אני את אפלטון, אך יותר אוהב אני את האמת, כתב אריסטו והתכוון שנאמנותו לאמת גוברת אפילו על אהבתו למורו ורבו.

  1. הגישה דרך גורני ארוכה מעט, אבל פשוטה יחסית, כשמגיעים מלמעלה. אפשר להיכנס בדרך הפחות טובה שיוצאת מול כפר הנוקדים ומגיעה ישירות לברכת צפירה, או מלמטה דרך ים המלח, ולהשאיר את הרכב בחניון צאלים.

  1. פול פירס הימר עליהם לפני פילי שהם בקנקון לפני הפלייאוף והוא מצטרף אליהם 🙂

   קשה לי לראות את ג'ואיש מוני מפספס פלייאוף…

 2. 23-25 נותרו לסיום העונה ויש כבר מגמות רציניות ומיקומים סגוים פחות או יותר.

  מערב

  על מקום 8 יאבקו הקינגס והלייקרס כמו בימים הטובים והן ינגפו בסוויפ ע"י גולדן.
  על מקומות 6-7 יהיו יוטה והספרס שהולכות לסדרות מול דנבר ואוק. יוטה כנראה תסיים 6 כי יש לה לוח קל מאד עד הסיום. צפוי שוב אוק יוטה, זמן לנקמה אין ברואר וכרמלו שמיצל יוכל לחגוג וצריך להחזיר את הכבוד האבוד של אוק ושלי מעונה שעברה ולנגב חזק את הונילים. הסיכויים הכי טובים של אוק זה מול פורטלנד, לייקרס ויוטה לעבור סיבוב. מקווה שלא יתקלו בפופ והמתים המהלכים שלו.
  דנבר כנראה מול הספרס-יופי של סידרה צפויה לנו, חזיתי סידרה ביניהן גם בפריוויו העונתי בסיבוב הראשון 🙂
  יוסטון ופורטלנד יהיו 4-5 והארדן מבסוט, אין יריבה יותר בנויה לסוויפ מפורטלנד ולחגיגות הסטפבק שלו. עם ביתיות או בלעדיה יוסטון נותנים לפורטלנד בין הסוויפ לג'נטלמני.
  דנבר אוק כנראה יהיו במקומות 2-3 אם לא יקרו מאורעות חריגים במאבק שילך ביניהן ולקראת אולי אחלה סידרה בסיבוב 2.

  מזרח

  באקס 1 וראפס 2 די סגור. מה גם שנשאר להן לוח קליל ומביך עד לסיום.
  פילי לדעתי תתן ריצה ותסיים 3
  בוסטון 4
  אינדי 5
  מקומות 6-11 עדיין יש מאבק על 3 כרטיסים בין 6 קבוצות נטס, שארלוט, היט, פיסטונס, מגיק, ווש שכולן יכולות להיכנס ויקבלו בין הסוויפ לגנטלמני בסיבוב 1

  1. שמעון קבל כפיים על ההתעקשות שלך לגבי יאנג.ראיתי אותו מול הלייקרס ובהחלט תענוג לעיניים.הילד יודע למסור ברמה הגבוהה ביותר.
   בכלל קטע קצת מוזר כי אין ספק שלוקה הרבה מעל כולם אבל כל אחת מהשלוש שויתרתה עליו לא מרגישה ממש מופסדת.
   והערת אגב מעצבנת הלייקרס בחרו 3 פעמים ברציפות בחירה 2 וכולם לא משהו בלשון המעטה ועד שכנראה הם לא היו נופלים במה שלא היו בוחרים(כל עוד זה אחד מהחמישייה)אז אין לנו בחירת דראפט גבוהה 🙁

   1. פיניקס הלכו על אייטון וגם היום הייתי הולך עליו. זה שהמאמן וההנהלה שם בענף הלא הנכון זה לא אשמתו.

    הקינגס הלכו אם דיארון פוקס והילד ולא חשבו שצריכים גארד או שלוקה יהיה טוב מהם.

    ההוקס למעשה עשו את ההימור שלהם ואני איתם גם היום.

    דיאנגלו ראסל לא כזה גדול. חברה כולה ליגה א מזרח הוא מככב. שחקן נחמד אבל לא מגיע לו האולסטאר האמת.
    וזה אומר אחד שערב הדראפט אמרתי שהוא יהיה כמו הארדן. יצאתי רפה הבנה קצת אבל לפחות הוא לא יצא פלופ מוחלט 😁

 3. אז בוסטון נראים יותר טוב בלי קיירי… הפתעה הפתעה (בעיקר למי שלא ראה את סדרות הגמר בשנה שעברה).

  אני מת על קיירי, הוא אחד השחקנים הכי חביבים עלי בליגה, אבל נראה שהוא התחיל לקחת יותר מדי שיעורים מלברון, ווסטברוק והארדן על איך מגיע זכר אלפא ומשתלט על המשחק הקבוצתי עד כדי השמדתו המוחלטת.

  תראו את הלייקרס בלי לברון – נכון הם עדיין לא מנצחים בלעדיו, אך המשחק שלהם נראה קבוצתי, שוטף, משתף, עם טקטיקה ואסטרגיה. תראו איך אוקלהומה משתפרת כשווסטברוק מחליט לתת את הבמה לג'ורג' ולעזור לו, תראו את יוסטון כשהראדן לא קולע רק 50 נקודות אלא ממש משחק עם השאר, והדוגמאות ממשיכות בקבוצות אחרות. למעשה בעשור האחרון כל האליפויות כמעט היו תוצאה של משחק קבוצתי טהור ולא אנוכי (ווריורס, סן אנטוניו, בוסטון) או משחק של 2-3 שחקנים גדולים שמשתלבים במארג קבוצתי ולא מחסלים אותו (מיאמי, לייקרס).

  1. דבריך אומרים שלברון במיאמי לא הרב את המשחק הקבוצתי. וזה נכון גם לקליבלנד. לכל האלופות כל השנים היה משחק קבוצתי ורךיבלנד לא היייתה זוכה באליפות ומקבלת סוויפ מהלוחמים בכל הגמרים ביניהם אם לא היה לקאבס משחק קבוצתי!!!

  2. אתה מעלה כאן נושא מאוד חם אצל אוהדי הסלטיקס.

   חייבים לדבר על קיירי.

   בלי שום ספק השחקן הכי טוב של בוסטון ובהפרש. הירוק היחידי שנמצא בליגה של הגדולים באמת. בייצי שור וספק נקודות מהטובים בליגה. מאני אין דה בנק.

   מצד שני עושה רושם שמדובר ב, איך לומר זאת בעדינות, טמבל. ולא סתם טמבל שמאמין שהעולם שטוח, אלא טמבל רגשית, שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו או איך להתנהל עם אנשים אחרים (שלא לדבר על איך להוביל אחרים). אני לא יודע אם זה מדגם מייצג אבל הסלטיקס נראו אתמול די טוב בלעדיו. כשמחברים את זה לפלייאוף של השנה שעברה אז עולות שאלות.

   אז מה עושים עם קיירי?

   שאלה טובה שאין לי ממש תשובה עליה. הוא שחקן בקליבר שלא היה לנו מאז גארנט בשיאו. שחקן שבונים עליו קבוצות. לא מוותרים על זה כל כך בקלות. מצד שני, טמבל.

 4. תודה רבה על הסיקור הנפלא.
  עצוב לראות את מה שעושה אנטוני דיוויס עבור ניו אורלינס, אני מבין שאין לו חשק אבל הוא עדיין מקבל משכורת מהם אז לפחות שיעשה את המינימום, יש לו עוד חודשיים לסוף העונה , תן 20 משחקים טובים ולך למקום אחר. למה הוא רוצה שיזכרו אותו ככה?

  1. דמפס הרס 2 קבוצות בהתעקשות שלו לעשות דווקא.במקום לומר ללייקרס מהתחלה שדיוויס השנה לא עובר בטרייד ולקחת את דיוויס הצידה ולהגיד לו תקשיב השנה אנחנו לא מעבירים אותך,שנה הבאה תקבל את הטרייד.הוא שיחק משחק של להכניס אצבע בעין של מג'יק ואילו התוצאות

   1. אצטט פה את ריצ'רד ג'פרסון, דווקא חבר של לברון:
    "The Pelicans weren't negotiating in good faith? That's a joke. Rich Paul and the 'LeBron camp' orchestrated this and put the Pelicans in a bad way. They didn't start this process in good faith."

    1. אז מה אתה אומר או ג'פרסון למעשה אומר בגלל שהלייקרס היו חארות אני אהיה יותר חרא מהם ולעזאזל ההשלכות.יכל לסגור את הסיפור בצורה הרבה יותר יפה ובעיקר היה מועיל לקבוצה שלו.עזוב רגע את השביתה האיטלקית שAD עשה.תחשוב למשל איזה רעל הוא יטפטף בחדר ההלבשה,יש סיכוי שהוא יהרוס את הקבוצה מבפנים

     1. אם מישהו שורף לך את הבית, ואז בא לנסות לקנות אותו ממך, אתה תרצה להיות זה שמסיים את הסיפור יפה?
      הפליקנס נכנסו לסיפור כשכל הכוח בצד של הלייקרס, ולא הייתה להם שום אפשרות להרוויח. עכשיו הכוח קצת זז לכיוון שלהם, למרות התערבות הליגה (וגם כי מג'יק לא שיחק היטב עם הקלפים שהוא חילק לעצמו).
      מבחינה "עסקית", בסופו של דבר הכל יורד למשהו אחד – האם הלייקרס יציעו אותו דבר בקיץ, כשבוסטון גם נכנסת לסיפור? דמפס כנראה מאמין שכן.

     2. שוב אין לי בעיה שהם מחכים לקיץ(יש לי אבל זה סיפור אחר) הבעיה שלי היא שאם מלכתחילה ולפי מה שמפרסמים זה היה התכנון שלהם מהתחלה,אז מראש לא היה פה משא ומתן רציני אלא מראית עין,ומראית עין לפי הבנתי רק בשביל לזמבר את הלייקרס ולהוכיח להם שהנה אתם הגדולים מושפלים מאיתנו הקטנים, ואם זה המקרה אז הם גם דפקו את הלייקרס (ודרך אגב אם הם בקיץ יסכימו על אותו דיל הם יקבלו שחקנים קצת יותר ממורמרים מאשר היו מקבלים אותם עכשיו)וגם דפקו את עצמם כי דיוויס מרגיש שלא רק עבדו בעל הלייקרס אלא גם עבדו עליו.
      רצו לחכות לקיץ סבבה תבהירו ללייקרס ולדיוויס שטרייד יתבצע אך ורק בקיץ ותסגרו את הסיפור,אבל הרצון להכניס אצבע לעין היה חזק מהם ועכשיו הם יתמודדו עם התוצאות

     3. ובאותה מידה, אולי אפילו יותר, אם הלייקרס וקלאץ' רצו את AD, הם היו יכולים לעשות את זה בצורה הרבה יותר טובה ולא לדפוק את עצמם ואת השחקנים שלהם, שיודעים שהם לא יותר מכלי, ודייוויס שיבוא ממורמר על כל הסיפור, בתהליך. ועכשיו הם צריכים להתמודד עם התוצאות.
      לפליקנס לא היה מה להרוויח משום צורה שהמשא ומתן היה הולך בה. ובכלל, היחיד שמדבר כרגע על המו"מ והאצבע הוא מג'יק, ויש לו אינטרס גדול מאוד להספין את הכשלון, מי באמת יודע מה היה שם ואם הפליקנס בכלל אמרו להם משהו מלבד לא? ההודעה הרשמית של הפליקנס לפני הדדליין הייתה שהם רוצים לעשות את הטרייד בזמן ובתנאים שלהם. זה לא מבשר טובות למו"מ המיידי עם הלייקרס.

     4. אין ספק שהלייקרס עשו טעיות וטעויות גדולות,אני לרגע לא מנקה אותם מהאשמה אבל זה עדיין לא שם את דמפס והפליקנס כצדיקים. יותר ממקור אחד אומרים שהפליקנס בכלל לא התכוונו מלכתחילה לעשות את הטרייד עם הלייקרס,אתה לא רוצה להאמין בזה זכותך אני בהחלט מאמין בזה.ושוב זה גם לגיטימי מבחינתם אבל היו צריכים לחשוב על התוצאות שמהלך כזה יגרום להם והתוצאה היא שחקן ממורמר שיעזוב את המועדון בסופו של דבר בטונים צורמים שלא לדבר על הנזק שהוא יכול לגרום בחדר הלבשה וניו אורלינס יתפסו כמועדון ששחקנים לא רוצים לשחק בו(ביחוד בימינו שהכוח של השחקנים רק הולך וגדל).אתה חוזר ואומר על התנהגות הלייקרס ואין לי ויכוח לגבי זה אבל אתה יודע יש משפט שאומר בכביש עדיף להיות חכם מצודק ופה זה בדיוק המקרה,עדיף היה להם מהתחלה להבהיר שהם לא מעוניינים בטרייד בזמן הזה והיו חוסכים להם את הכאב ראש שנגרם עכשיו

     5. הדבר היחיד שאני לא מאמין בו זה שהפליקנס לרגע הראו שהם מעוניינים בטרייד כרגע עם הלייקרס. המקור היחיד שאני רואה שאומר אחרת זה מג'יק.
      בכל מקרה דייוויס עוזב בטונים צורמים, וזו אך ורק אשמתו ואשמת קלאץ'.
      לא אמרתי שדמפס צדיק, רק שהוא לא עשה טעות מחרידה ומרסקת מועדון, בטח בהתחשב בתנאים שהכריחו אותו להיות בהם.

     6. לחוס זה לשרוף את הבית שלך ולהציע לך את המחיר הגבוה ביותר. לא היית לוקח? היית מוכר למישהו אחר בזול?

      נכון שהלייקרס דחקו אותם לפינה כמו הסנדק אבל הסנדק גם הציע לו הצעה שאי אפשר לסרב לה ביחס ליתר נחלופטת בשוק.

      נחיה ונראה תמורת מה דיוויס יעזוב ואז נהיה חכמים יותר. תחושה שלי דהוא הולך לקבל חבילה מאד מופחתת לעומת מה שיכלו לקבל.

      הוא העדיף lose lose מאשר win win אבל כנראה יש אנשים כאלו.

 5. מעולה, דובי תודה.
  לא יודע כמה צריך להחשיב לווגנר את היותו אנטישמי, לאור העובדה שכמעט כולם היו אנטישמים בזמנו, ואני לא בטוח שהוא היה קיצוני. הוא זכה לתהילת עולם בהקשר הזה בגלל הנאצים, אבל הם לא אימצו אותו בגלל הדיעות שלו בקשר ליהודים, אלא בגלל המוזיקה שלו, שלטענתם איפיינה את ה'נפש הגרמנית', מה שזה לא אומר. (ואלו היו 60 שניות טרחניות על וגנר, אנטישמיות ותפיסות שגויות. שובו אלינו בשבוע הבא, לתוכניתינו 'וולט דיסני- עכברוש אנטישמי, או סתם עכבר לבן פריבילגי?').
  נחל צאלים מקסים, ובשנים האחרונות יוצא לי להתארח לא מעט בכפר הנוקדים, אבל הMSG שלי (או הבוסטון גארדן, ליתר דיוק) היה ויהיה נחל צין, ובעיקר האיזור מתחת למדרשת בן גוריון. מי שמסיים עם ההמלצה של דובי, יכול לבלות גם שם שבת או שתיים

  1. נאה דרשת. גם כשהייתי מספר באהבה לסטודנטים על קונארד לורנץ ואיך יצר את האתולוגיה הייתי מקבל בחזרה טענות על אנטישמיות ותמיכה בנאצים. במקרה של לורנץ הסנגוריה הייתה פשוטה. שלחתי אותם לקרוא את הרע לכאורה ואת התפיסות שלו על תוקפנות בטבע.

  2. האווי, וגנר היה אנטישמי יוצא דופן גם לזמנו. הוא לא סתם לא סבל יהודים, הוא גם טרח לכתוב מניפסטים אנטישמיים, תחילה בעילום שם ולבסוף בריש גלי. ראש וראשון למניפסטים אלה הוא "היהדות במוזיקה" (בגרמנית זה נשמע עוד יותר גרוע: Das Judenthum in der Musik), שבו טען, בין שאר גידופים, שיהודים לא מסוגלים ליצור אמנות בעלת עומק ושהוא מאז ומעולם נגעל מכל מפגש עם יהודי. וגנר הוא ממבשרי האנטישמיות החדשה הרואה ביהדות גזע ולא דת. יהודי יכול להחליף את דתו, אך לא את גזעו, הוא תמיד יישאר פגום אליבא ד'וגנר. האנטישמים של כל הדורות מאז וגנר אימצו אותו בחום ללבם גם בגלל יצירותיו, וראשית כול בגלל דעותיו על יהודים. הדבר נכון שבעתיים לנאצים.
   עם כל זה, אני לא בעד חרם או איזהשהו איסור על השמעת המוסיקה שלו. אדרבא, מי שחפץ לשמוע חמש שעות של אופרה סטטית שלא הולכת לשום מקום מי אני שאמנע ממנו.

 6. בוסטון היא הקבוצה השנייה בליגה בפוטנצייה ולדעתי בפלייאוף היא תיהיה גם בפועל

  נחל צאלים מקום מדהים וזאת העונה להגיע
  חבל שזה ארבע שעות נסיעה ממני

 7. אח דובי דובי.

  בקשה קטנה. הקם מפלגה של איש אחד. כנס מסיבות עיתונאים ופשוט תדבר…כדורסל…מדבר…חיות…שיטות טיפול…
  את הקול שלי הרווחת. נכון, לא מספיק בשביל אחוז חסימה, אבל לפחות אצא בתחושה שהצבעתי לאדם ראוי.

 8. יופי
  עוד סתם מחזור שמראה שאם אמביד דומיננטי כמו שעשו ממנו פה אז אל אורפוד הוא קארים עבדול ג'באר.
  כמו שאמרתי פילי לא קרובה להיות סופרטים בגלל שרמבו באטלר והאריס על אותה עמדה. אין להם הרכב מנצח שיכול לקחת את המזרח.
  הסלטיקס יכולים לשחק הרבה יותר טוב בלי המנהיגות של ארוינג למרות הנתונים שגיא מביא לפה שכאילו הם קבוצה הרבה יותר טובה איתו.

  הלייקרס חייבים מאמן,כמה פעמים רשמו את זה מתחילת העונה?

 9. פילי משחקת בלי שום תוכנית משחק, תן לסימונס לרוץ ולמסור לרדיק או שתן לאמביד בפוסט, הם משחקים בתורות לא מנצלים שום מיסמאצ', ההפך הגמור מבוסטון שהיום היו נחותים בכישרון אבל עשו את כל הדברים הנכונים ושיחקו חכם.

  פילי נראית טוב אבל המאצ'אפים שלה מול ה3 האחרות במזרח הם בדיוק על החולשות שלה, גאסול ואיבקה יוציאו את אמביד מהצבע כמו הורפורד, יש להם גוף להגן מולו כמו הורפורד וביינס.

  כנ"ל מול מילווקי, לופז כבר חגג על אמביד השנה, ואמביד שהוא לא בצבע זה הזמנה למסיבה בשביל יאניס.

  הם צריכים למצוא פיתרון גם לרדיק, על כל מה שהוא נותן בהתקפה הוא נותן בחזרה כפול בהגנה, בוסטון עושים מהעניין הזה פרוייקט ואין שום סיבה ששאר הקבוצות לא יעשו כף בפלייאוף.

  לטעמי הם צריכים ללכת חזק בבייאאוט על שוטינג גארד פחות סמרטוטי מרדיק,ולתת לרדיק לעלות מהספסל.

  בLA הם נראים שבורים וגמורים, מג'יק עסוק בכל דבר חוץ מבקבוצה ובסופו של דבר החיוך המקסים שלו לא יחפה על הבעיות והעבודה הגרועה שהוא עשה עד עכשיו.

  הקבוצה נראית כמו אוסף של חלקים שלא מתחבר לא משנה כמה תלחץ אותם יחד,כולם אמרו את זה בתחילת העונה והוא התעלם מכך,הצעירים נראים שבורים ובצדק, והפתרון של מג'יק לחבק אותם ספק אם יעבוד.

  ודבר אחרון, שהוא רוצה הוא עדיין הטוב בפער מכל אחד אחר בליגה,אבל זה היה עצוב לראות את טריי יאנג מבקש חילוף על לברון בשביל לחגוג עליו בהגנה כל פעם מחדש.

  אני לא יודע אם זה בגלל שהוא שומר כוחות אבל לברון נראה בצד ההגנתי כמו צל כבר כמה שנים ואף אחד לא מדבר על זה,מידי פעם הוא יביא איזה בלוק מרהיב להיילייט אבל בכלל הוא פשוט חור שחור בהגנה.

 10. אני באמת מאשים הכי הרבה את מג'ק במצב של הקבוצה.
  עומד מולך מנהל דגנרט, עם בעלים שלא מבין בכדורסל ועם קבוצה שנכפתה על העיר…
  הייתי מצפה שיקרא את הסיטואציה טוב יותר.
  לו יש קלאס אבל לארגון שעומד מולך אין, ובמיוחד בעידן של היום שהכול ידוע.
  אם באמת הדיווחים נכונים ואני מאמין שכן לפי ההתנהלויות אז הפליקנס לא שמו על הלייקרס ובמצב כזה שצד אחד לא מעוניין בכלל להעביר את השחקן אלא רק מקשיב ולא מגיב אני לא מבין איך הלייקרס המשיכו לשפר את ההצעה.

  הרי זה לא משנה מה היו נותנים אלא אם כן זה לברון בעצמו כולל עוד כמה שחקנים הם היו מקבלים תשובה שלילית.
  והקטע המטורף הוא שהפליקנס ממש הצילו את מגי'ק מעצמו כי לתת 6 שחקנים +2 בחירות דראפט זאת התאבדות.
  אז המצב שנוצר הוא שששת השחקנים הכי טובים בלייקרס אחרי לברון יודעים שהם פיונים ומי יודע באיזו קבוצה ימצאו את עצמם בשנה הבאה.
  אני לא מאשים אותם בחוסר תפקוד והסטטיסטיקה היא לא רלוונטית ב NBA של היום. רק הניצחונות חשובים.

  עם כל הכבוד להצעה של בוסטון אני לא מאמין שטאטום= לונזו+אינגראם+קוזמה+הארט+רונדו+ביזלי+2 בחירות דרפאט שלא יבלבלו לי בשכל. וגם אם לא יישארו בקבוצה הרי יש להם ערך לא רע בשוק ואפשר לקבל תמורתם שחקנים טובים אחרים.

  כל הליגה יודעת שהלייקרס בלחץ עצום אחרי הפספוס עם PG13 , קוואי ועכשיו דיוויס

  1. אתה מאשים את מגיק? אתה יודע מי אשם. מגיק הוא רק מוחזק ע"י התאגיד. כל מה שקרה ויקרה בקיץ זה בית היוצר של התאגיד שעכשיו מנסים לערר את פילי עם בן סימונס ואת בוסטון עם מרקוס מוריס. מגיק זה רק השליח.

   טייטום עם יותר פוטנציאל מכל מי שציינת למעט קוזמה אולי.

   לונזו פלופ=נכסי טרייד בטרייד המשך
   אינגראהם בינוני=נכסי טרייד בהמשך או להשאיר אצלך בחמישייה
   קוזמה=פוטנציאל אולסטר הנכס הכי טוב
   הארט-שחקן בינוני בין חמישה/ספסל/נכס לטרייד המשך
   רונדו-מבוגר גמור לקראת הסוף נ"א זרקו אותו בחינם אין להם מה לעשות איתו יעזוב סוף שנה
   ביזלי-פח זבל
   2 בחירות דראפט- אם הם לא 2023 ו-25 אז הם לא שווים כלום, בחירות נמוכות עם סיכוי אפסי למשהו. ב-2025 יש סיכוי אבל הימור.

   בקיצר אתה נותן לי קוזמה+שחקן חמישייה אינגראהם וכל היתר זבל

   טייטום=פוטנציאל סופרסטאר
   רוזיר=שחקן חמישייה כמו אינגרהאם
   היוורד=חוזה כבד אבל אולי יחזור לעצמוויהיה להם שחקן טוב

   ככה צריך להסתכל על זה. טייטום זה שובר שיוויון אבל איינג בחיים לא יביא אותו על שנה אחת של דיוויס.

   לכן הטרייד של הלייקרס היה הטוב ביותר ווהולם ביותר

   דבר שני הכל זה כוחות השוק הציעו עליו 6 שחקנים כי התאגיד לחוץ. אם לא היה לחץ ממנו יחכו ל2020 ויקבלו אותו בחינם

   1. שמעון
    הבוס תמיד אשם
    זה שיש לחץ של עובד גדול ככל שיהיה זאת עדיין אשמת הבוס
    תאמין שמג'יק לחוץ בדיוק כמו לברון.
    אבל מכיוון שכבר המושג מאחורי הקלעים לא קיים והמהלכים ברורים ושקופים יש נטיה לאנשים לעשות דווקא לשחק משחקי אגו וכוח- לכן כל מהלך שהלייקרס יהיו מעורבים בו ימררו להם את החיים, ויותר מזה ישמחו לדרוך עליהם בכל הזדמנות.
    ככה זה כמשלבים בין הלייקרס הארגון השנוא ביותר לבין השחקן "המאוס" ביותר.
    הגורל של שניהם קשור אחד בשני.

    כמ שאמרת יש כוחות שוק ואם פיניקס רוצה את לונזו אז הוא כבר לא פלופ ואפשר להביא תמורתו שחקן יותר מתאים לפליקנס.

    יותר מהפספוס על הסופרסטארים שרק אחד מהם היה שחקן חופשי למעשה, הלייקרס פספסו בענק עם אינגראם ולונזו בעיקר בגלל הערך שיכלו לקבל תמורתם בתזמון הנכון.
    כשאני אומר תזמון נכון אני בעיקר מתכוון למתי שהתחננתי להיפטר מהם חח
    חשבו שאינגראם יהיה פול ג'ורג'..
    וואלה איפה הוא ואיפה השני.
    אחד MVP והשני ממלא מקום בטריידים

    בערך שלהם לפני שנה היה מספיק גבוה כדי לקבל סופרסטאר בטרייד אחד ועוד שחקן חמישייה טוב בטרייד אחר

    ושוב אני חוזר זה למה סופרסטאר אחד שווה כל בחירת דראפט זוהרת או רוקי שיש לו פוטנציאל.
    רק רוקי סטייל דונובן מיצ'ל הוא בלתי ניתן להטרדה וגם זה בספק

    1. מסכים לגבי הסיפא אני חשבתי גם אז כמוך.

     הלחץ בלייקרס הוא רק מכיוון לברון. הרי מי חוץ מלברון לחוץ בלייקרס? כולם יפים ואמיצים צעירים. בשביל מגיק וגני באס מה זה 2020? עוד שנה כולה. אז מי לחוץ שם? עבור מי צריך להביא את דיוויס ולא לחכות ב2020 שהוא בחינם והוא בניגוד לכוכבים האחרים בכיס של לברון.

     הרי מנגר חכם מה עושה? מחתים כוכב חופשי בקיץ קיירי ואם הוא לא רוצה קמבה. בהנחה שקאווי ואחרים יגידו לא. אחכ עושה טריידים על לונזו ואינגראהם תמורת משלימים טובים ובחירות דראפט. ווקר הארט לברון קוזמה מגי עם ספסל יציב שכולם חתומים עד קיץ 2020 זה קבוצה נחמדה שתתמודד גבוה. לא תיקח אליפות או סגנות אבל סבבה יצרו כימיה. בקיץ 2020 מגיע דיוויס ואז זה ווקר הארט לברון קוזמה דיוויס. קונטנדרית עם 3 או 4 אולסטארים

     אז מי בלחץ? רק התאגיד. הוא הגורם לכל זה. מגיק הוא בוס רק בנייר. הבוס האמיתי הוא מס 23. מגיק זה רק הנציג שלו והפרונט מן

     1. ממש לר מסכים איתך במי הבוס האמיתי. מג'יק עולה על לברון בכל פרמטר אישי ועסקי. הוא באמת הגיע ללייקרס כדי להציל אותה והוא מבין את המצב של לברון לכן פועל בצורה הזאת. תאגיד שמאגיד בינתיים התאגיד הזה לא קבע כלום העונה ולא הזיז מילימטר ואם כבר רק הזיק. ריץ פול ניהל בצורה שערורייתית את הנושא עם דיוויס לאחר הפיצוץ ובמקום להרגיע את הרוחות רק הלהיט את המצב.
      בסופו של דבר אנחנו בליגה ודפוסי התנהגות שונים מלפני שנה אפילו.
      הכוח של לברון קטן ממה שהוא ואתה חושבים.
      ושנה הבאה ישתנו שוב הדפוסים.

     2. מג'יק עולה על לברון בכל פרמטר אישי ועסקי. לא הייתי אומר שמגיק הוא תאגיד או שיש לו JEWISH MONEY בכמויות של לברון.
      משפט שגוי. לברון הוא איש העסקים מס' 1 היום בליגה ושני רק למייקל מבחינת הכסף לדעתי.
      ללברון יש כוח גדול מאד אבל קשה להזיז חמור כמו דמפסטר ממקומו כנראה, לפעמים אין מה לעשות.
      מה יש למגיק להיות בלחץ אם לברון לא לוחץ אותו חזק? 2020 עוד שנה. דיוויס יגיע בחינם ולא תוותרו על קוזמה גם. מה רע? מה זה שנה? TRUST THE PROCESS

      אבל ללברון אין זמן לזה, הוא היחיד שבלחץ

     3. שמעון ללברון אין זמן לבזבז, זה ברור. אבל אתה טועה בקשר ללחץ עם דיוויס. הלייקרס יודעים שסופרסטאר אצלם ביד זו מניה בטוחה. הם מפחדים ממקרה פול ג'ורג' כלומר שדיוויס יושאל לעונהאחת או עונה וחצי ויראה שהחיים יפים. לעומת זאת אם הוא יהיה בל.א. הוא כבר לא יעזוב ואז יש להם אותו לחוזה חדש ל 5 שנים. ובגלל זה הם היו מוכנים למכור פול האוס, לברון הוא רק תוספת לזה.

    2. שמעון,
     אם אין לך מושג, תבדוק. זה לא מסובך.
     .
     ההון של מג'יק גבוה מזה של לברון. ובהפרש לא קטן בכלל.

     1. וואלה? הכיצד? הקסם עשה קסמים גם בהשקעות? לא ידעתי שהוא קליבר כזה. לברון חתם חוזה מיליארד דולר עם נייקי. בהיוון תזרים מזומנים להיום סכום חביב ביותר למגיק יש יותר מזה???

 11. תודה רבה על פוסט אול אראונד אדיר שכולל נקודות (הופס), ריבאונדים (גיטרות), אסיסטים (קולנוע) והגנה (הגנת הטבע).
  המצב בניו אורלינס הוא בדיחה עצובה. לא מקנא באוהדים שלהם (אוהבים אותך מולי!). לייקרס לא רחוקים מהם..מקווה שסקרמנטו ייכנסו במקומם לפלייאוף ואולי יעברו סיבוב איכשהו.
  נחל צאלים מקום מדהים. זכור לי שבשירות הצבאי ביליתי מספר חודשים בבסיס קטן ליד באלי"ש/מלי/בטח כבר החליפו שמות עוד כמה פעמים כמו רון ארטסט. כל פעם לפני יציאה הביתה היינו מחזיקים אצבעות שגשר/מעבר צאלים לא ייחסם מהשיטפונות מנחל שעולה על גדותיו וידפוק לנו את היציאה הביתה בכמה שעות. זה קשור לנחל צאלים עליו דיברת?

  1. לא נראה לי שיש קשר – שני צדדים שונים של קו פרשת המים. אני חושב שבמקרה שלך זה יותר קשור לקיבוץ צאלים.

  2. גשר צאלים הוא גשר אירי על נחל הבשור ונמצא בנגב המערבי. נחל הבשור מנקז אזור גדול מאוד ומעביר את כולו באותו "גשר" שהוא בסך הכל חתיכת כביש שקועה.
   נהגי משאיות כבדות נוטים לחשוב שהטונות הרבות של הכלי בו הם נוהגים מבטיחות יציבות, ושוכחים שבזמן שיטפון קרקעית הגשר מרוצפת בסלעים עגלגלים, שמפחיתים את החיכוך ומקלים על הנחל השוצף לסחוף אותם. התוצאה היא משאיות ששוחות בנחל ונהגים שיושבים על הגג ומחכים וחילוץ, במקרה הטוב.

  3. עמית, הוא במזרח ואתה במערב. נחל צאלים זורם מזרחה וולך יש סיוטים מגשר צאלים על נחל הבשור שזורם לצפון מערב ונשפך לים התיכון מערבית לעזה. הגשר נקרא על שם הקיבוץ.

 12. אחלה סיקור דובי
  הקטע מאפוקליפסה גם אחד האהובים עלי. ראיתי אותו עכשיו. שוב…..
  רושם לי את המסלול לרפרנס עתידי
  🙂

 13. אני לא בטוח שלגארי מור, מכוון הציטוט המפורסם של ג'ימי ראביט, אבל הוא תופס למוזיקה שלו ב-100%:
  .
  The Irish are the blacks of Europe. And Dubliners are the blacks of Ireland. And the Northside Dubliners are the blacks of Dublin. So say it once and say it loud, I'm black and I'm proud
  .
  תודה, דובי. סיקור נהדר!
  (וכן, גם אני מצביע למפלגת "דובי")

 14. הסתכלתי על לברון מול אטלנטה ולמרות הסטטיסטיקה השפת גוף שלו משדרת חוסר חשק.
  גם אם הלייקרס יגיעו לפלייאוף הם ינגפו 4-0 מול הלוחמים. וככה לברון מרגיש, ללא תקווה.

 15. תודה על הסיקור, שני השקלים שלי להערב:
  1. לא מבין את ההשוואות של פילי ללוחמים. אין להם סופרסטאר! רק אני רואה את זה? עם כל הכבוד לאמביד – שאולי יהיה – הוא עדיין לא שם, סימונס, רדיק, האריס רחוקים משם ובאטלר הוא חצי-קלאץ' ויש לו מאפיינים כאלה אך אין לו את היציבות – הנפשית והמקצועית. הוא כוכב, אך לא כוכב על. לטורונטו ולמילווקי יש סופרסטאר ולכן הן יגיעו לגמר המזרח. אם קיירי יחזור חזק – אולי בוסטון תשתחל לשם. זה משחק של כוכבים.

  2. מוזר המצב שלברון הגיע אליו – אני מניח שהתכניות שלו השתבשו. מקום 10 במערב לא היה בשום תכנית – ותירוצים, תסלחו לי, זה כמו חור בת… – לכולם יש. לברון לא נהיה צעיר, רואים על התנועה שלו, הגוף שלו לא יעמוד לאורך זמן במאבקי המערב וללא כוכבי-על לצדו, מסתבר שהוא לא ממש יכול להגיע לרמות הכי גבוהות מבחינה קבוצתית. השאלה – איזה כוכב על יחבור אליו – אם לא יבואו שניים, זה לא יספיק. לגבי מג'יק ופלינקה – קטונתי מלנתח אותם ואת מהלכיהם. נראה לי מצחיק לבקר אותם מכאן – מה אנחנו באמת יודעים?

  3. אנתוני דיוויס – WTF !? מה הסיכוי שנראה הצגה כזאת מכיוונו של דוראנט? קרי? הארדן? לברון? לא לשם הוא מכוון? אין שום תירוץ שיסביר את זה.

  1. ג'יימס לברון היה רגיל למזרח+2 אולסטארים+היה פעם צעיר יותר ואתלטי ועושה הגנה.

   היום הוא במערב+בלי אולסטארים+בלי הגנה ולא צעיר, הילד בן 34.

   הוא שהיה רגיל לקבל את כל רצונותיו וגחמותיו נתקל בהתנגדויות, פול גורג הבריז, ג'ני לא מוותרת על וללטון למרות שהוא עשה כל מה שיכל על מנת להעיף אותו מהקבוצה, דמפס הטיל לו וטו על דיוויס.

   המלך לא רגיל שמסרבים לו אז הלך לדבר עם סילבר ודאג שדיוויס ישחק 25 דק לערב לפי חוקי הREST (מה עם החוק הזה לגבי יתר השחקנים? ראיין אנדרסון על חוזה על, למה לא על המגרש? 🙂 )

   שמע שאיינג ופופ בחשו בקלחת, הרים טלפון למרקוס מוריס שיוציא את הכביסה המלוכלכת

   שמע פילי קיבלו אולסטארים התחיל לבחוש שם, נראה לי רוצה להגיע אלינו במקום סימונס, יהיו לו 3 אולסטארים, זה עדיין הוא לא חווה ויחזור למזרח.
   קיצר הוא אמר למג'יק יש לך עד 31.8.2019 להביא 2 אולסטארים אם לא אני הולך לפילי ואפצה אותך בסימונס. אל תדאג מג'יק
   We’re one and the same’. יש לך כוכב ל15 שנה.

   באטלר הולך להאכיל פה את הכובעים של כולם. דה שוט אמביד יותר כוכב בקאווי וקיירי. הבעיה בפילי זה רק צמד האוסטרלים.

   1. מסכים לגבי לברון, לא לגבי באטלר, חצי לגבי אמביד. באטלר שחקן נהדר אבל לא יכול להוביל ברמות הגבוהות כי הקליעה שלו לא יציבה, זה פוגע לו בביטחון בהתקפה ואי אפשר לבנות עליו שייתן תפוקה קבועה וידועה מראש. ראסל ווסטברוק למשל – הוא כוכב על – תמיד ייתן תפוקה, תמיד יקלע לכיוון ה-20 נק', תמיד יעשה בלאגן, תמיד יזרוק 17+ זריקות ותמיד יחטוף, ימסור ויקפוץ. באטלר? היום ככה, מחר ככה. זה ההבדל בין כוכב על לשחקן מעולה. יש לי בבית הרבה כובעים, באטלר לא יאכיל אותי אף אחד מהם, היה בטוח.
    לגבי אמביד – יש לו את הכלים, אבל משהו באינטנסיביות שלו מפריע לי – הוא יותר מדי מודע לעצמו בגיל צעיר מדי, יותר מדי פעמים מוריד רגל מהגז ביחס לגילו. מתעסק בנדל"ן לפני שקרע זוג נעליים. לא יודע, לא מרגיש לי שהוא הולך רחוק עם פילי, אולי במסגרת אחרת. אני לוקח את קאוואי לפניו, לגבי קיירי לא בטוח – כל הזמן נפצע.

   2. שמעון לברון היה פצוע 20 משחקים, איפה אוקלהומה היו ממצאים ללא גורג? מילווקי ללא יאניס? יוסטון ללא הארדן? אתה רושם נראטיב למרות שהוא רחוק כל כך מהמציאות, לפני הפציעה הלייקרס מקום רביעי במערב.

    1. א. לברון היה פצוע 3-4 משחקים ואחכ עשה שביתה לוולטון
     ב. פילי שיחקו בלי ראס כבר
     ג. ממפיס היו מקום 1 שלברון היה מקום 4
     ד. לברון היה באותו זמן 3 משחקים ממקום 9
     ה. דנבר כל הקבוצה הייתה פצועה ועדיין מקום 2
     ו. המאזן של הלייקרס גם עם לברון לא מדהים במיוחד.
     ז. אם לברון לא יעשה פלייאוף ויפסיד אותו ליוטה/סקרמנטו זה יהיה חתיכת חרפה ופגיעה רצינית במורשת שלו. יש הבדל בין מקומות 6-8 לבין לא להיכנס בכלל לפלייאוף.

     1. שמעון אתה יודע מה המאזן של דוראנט וקליי ללא קיירי וגרין 6-6? כל הקבוצה שלנו הייתה פצועה אתה מדבר על שני מנהלי המשחק של הלייקרס לברון ורונדו, לברון הוא שחקן ריכוזי בעוד ש דנבר משחקים הנעת כדור, תוציא את הארדן מיוסטון ל20 משחקים והם לא עושים פלייאוף תוציא את פול מאוקלהומה אותו דבר תוציא את יאניס מילווקי אותו דבר, לברון נפצע כיוון שהוא החליק נטו מזל רע, עזוב את השנאה לרגע בוא לא נמציא נרטיבים.

     2. ברוך לא ממציא כלום. מסכים איתך. אני תמיד אמרתי לייקרס קבוצה למקומות 5-6.

      אם הוא לא עולה לפלייאוף זה קלון

     3. לברון עשה את אותם משחקים במזרח אבל שם זה דרדר אותו למקומות 2-4 והוא היה מעלה הילוך ומנגב את המזרח.

      במערב המשחקים האלו שהוא עושה מוציאים אותך מחוץ לפלייאוף וחוץ מפורטלנד הוא לא הולך לנגב אף אחד. ינגבו אותו בבושת פנים למרות שOKC גם שלשלנים ברמה עולמית וכמו שראס נראה והחיבוקים שגורגי היה רגיל לחלק ללברון הם עלולים לחרבן ולעשות יוטה מולם אבל סיכוי לא גבוה.

  2. אך תקשיב לשמעון. הלייקרס קבוצה גבולית לפלייאוף, בדיוק כמו שחשבתי לפני תחילת העונה. אם כי הרבה זה בגלל הפציעה/מנוחה של לברון והסבוטאג' שנ"א עשו ללייקרס. אין לנם מוטיבציה לעשות שום דבר ובצדק.
   צורת המשחק של AD ביזיונית. אתה כזה כוכב ואתלט על, לפחות תיתן 10-15 נקודות בדקות שאתה על המגרש, לא צריך להתאמץ בשביל זה. 3 נ"ק זו ממש הצהרה.

 16. תודה דובי. הקטע עם החיילים האמריקאים באפוקליפסה עכשיו – אח, איזה טבח נפלא כמו שכבר לא עושים יותר
  🙁
  התמונה של נחל צאלים נפלאה, אין כמו מדבר בחורף.

 17. רעיון חכם לשים את הואלקיריות רגע לפני קריאת סיקור המשחקים. הייתי על קצה הכסא במשך כל זמן הקריאה, העיניים שלי רצו מצד לצד, ואני שמח להודיע שלבסוף הצלחתי לתפוס את הארנב.
  רק חבל שוואגנר לא השתמש במוזיקת צחצוח השיניים של טרי קרוז לסצנה שווה באפיותה למוזיקה. הואלקיריות לא יוצאות למלחמה, לא מנפנפות בחניתות, אפילו לא משתמשות בהן כדי לגרד אחת לשנייה בנקודה הקשה להגיע בגב. רוב השיר מתרחש באוברטורה, בזמן שהקהל מתיישב ומתווכח מי ישב למי במקום (ולאור המוזיקה הזו, אני בטוח שהריבים שנוצרו שם, על הכסא בשורה 22, שווים כמה אגדות נורדיות) ורק בסוף אנחנו פוגשים את הואלקיריות שמברכות אחת את השנייה לקראת יום חדש.

 18. עם כל הדיבורים על התאגיד, בסוף מתברר שלברון בא בכלל כדי לעשות על הלייקרס "קובי"…
  אבל ברצינות, אם לברון לא עושה פלייאוף זה יהיה ממש מוזר, ותכלס גם די מעליב אם אתה בקונפרנס השני (AKA מזפח)
  בראד סטיבנס כזה רובוט שאני מתחיל לחשוב שכל הבלאגן העונה זה רק חלק מהתוכנית שלו ושל איינג' כדי להגיע לפלייאוף בשיא

 19. נהדר דובי
  פתיחה נפלאה למשכילים, במוזיקה סיום פנטסטי עם יום טיול. נפלא בסביבה.
  ועל הדרך היה גם סיקור מצוין.
  תודה רבה.

 20. "עכשיו, גארי מור נראה, נשמע ומנגן כאילו אלוהים נישק לו את מיתרי הקול והאצבעות, ודרך לו על הפרצוף בדרך החוצה."
  בכיתי מצחוק.

  יופי של תוספת לגבי נחל צאלים, אכן מהיפים.

 21. עזבו אותי מהכדורסל של אתמול בלילה שלא היה משהו. העיטור המוזיקלי של דובי לסיקור היה שווה את הקריאה.

 22. התחזית שלי התהפכה לגמרי….
  חשבתי שהיונייטד ינצחו את פס"ז והסלטיקס יפסיקו בפילי והכל התהפך
  אם היו אומרים לי שהפולסא-דנורה של מנחם עובדת הייתי מעסיק אותו כמנחס של פילי לאורך מה שנשאר מהעונה 🙂
  כמו שאמרתי בבלוג, אני מסרב בינתיים להתלהב מהייווארד לפני שיתן 4 משחקים כאלה ברצף. עד אז הוא חשוד.
  לא אתפלא עם יסיים את המשחק הבא עם 3 נקודות בלבד.

  1. לא ראית מה שינוי השם של גיא גרם? טריידי בלוקבסטר במחוזות המזרח.

   מנחם וגיא הם היחידים שיכולים בפולסא דנורא לנגב את הלוחמים בפלייאוף. יודע מה נדרש?

   אחרי שהלוחמים מנגבים סיבוב 1 את לברון בסוויפ מנחם וגיא מעלים פוסט משותף רק לפני תחילת הסיבוב השני, כי יש לפולסא דנורא תוקף זמן (אולי אפילו עדיף להמתין לגמר המערב שלא יהיו סיכונים) בו הכותרת תהיה

   "גולדן סטייט ווריירס סוגרים את הליגה לעשור הקרוב"/מנחם לס וגיא פו פו פו פו

   ואז הם כותבים כמה שהם טובים, מדהימים, בלתי מנוצחים אחרי 8-0 על לברון והארדן. כמה האליפות תהיה קלילה, שהם עושים קרקס וכל הקבוצות ימתינו 10 שנים. וכו'

   זה הסיכוי היחיד IN GUY AND LESS WE TRUST

   1. הם גמורים, ביזבזו את התחמושת על דנבר ואוק׳ סיטי. אנשים פה לא מבינים מה זה קווין דוראנט. פו פו פו אנד פו זה צו הגורל

   2. לגבי גיא
    הוא צריך להיזהר ממני מאד כי אני מחכה לו בפינה……
    היה רשע ועכשיו הרים לי עם ה פו פו.
    אני רק מחכה שיעלה פוסט חדש של ידידנו גיא ואז אתנקם בו על כל הפו וגם על ה פו פו 🙂
    גיא, ראה הוזהרת!

  2. חבריקו – סיטי נגד פסז׳ בגמר, אמרתי מזמן (יש לי עדים), באיירן שלנו במבחן לא קל נגד הנחושים של קלופ. 6 קבוצות רוצות גביע, השנה זה פתוח מתמיד: סיטי, פסז׳, ריאל, בארסה, יובה וליברפול. אש

   1. סיטי לא יגיעו לשום גמר.

    איזה כיף שניימר פצוע אמבפה יכול להתפוצץ בשקט. ניימר=לברון בלי היכולת=הארדן בפלופים בלי היכולת

     1. ניימר=כרמלו

      רציני מה נסגר איתך הבחור לא מסוגל להוביל כלום. כולו בלוף יחצני מנופח.
      בחיים לא הייתי לוקח אותו לקבוצה שלי כבחירה גבוהה.
      בחירה 1 שלי זה אמבפה בעולם בלי מסי ורונלדו

     2. ניימאר הטוב בעולם בהפרש, כל החבילה – שליטה בכדור, מסירה, הבקעה, בעיטות חופשיות. הבעיייה היחידה שלו שהוא שברירי, רק פציעות מנעו ממנו לשלוט, אל תיתן להצגות להטעות אותך, גם הארדן שחקן קולנוע ועדיין טופ-3
      לאמבפה חסרה טכניקה, הוא מחפה על זה ביכולת פיזית פסיכית – אם לא יפתח טכניקה – ייתקשה להחזיק בצמרת לאורך זמן. היחידי שקרוב למסי ורונאלדו מבחינת היותו פנומן – זה ניימאר (אם כי לא כמוהם).
      מי תקח את האלופות? תן הימור

     3. דה שוט עכשיו אתה מטריל. לניימר יש רק טכניקה. הבקעה? האחוז האפקטיבי שלו כמו של ראס. צריך 10 מצבים מול השוער בשביל שער 1. לא מדבר על אימוני הליגה הצרפתית.

      אמבפה כבר היום שולט וישלוט יותר מניימר תהיה בטוח. עולה על ניימר בהכל, יש לו טכניקה מעולה.

      הכסף שלי מתחילת העונה היה על בארסה, נשאר איתם. בארסה פ.ס.ז בגמר אם לא יפגשו לפני, זה נראה לי מה שהימרתי מההתחלה, לא זוכר אבל זה ההימור שלי היום. מקווה שניימר לא יחזור להפריע לאמבפה, אולי בלעדיו יהיה גם גביע אירופה.

   2. בלי ריברי ורובן בשיאם לבאיירן אין מה למכור לצערי. עם כל הכבוד, קומן יכול להחליף את ריברי? בעעעעעע.

 23. ממש לא מובן הלחץ של הלייקרס על דייויס.
  יכלו להביא את גאסול או טוביאס האריס וכו'.
  או שבאמת לברון מכתיב רק אנשים של הסוכן, או שמנסים להביא שמות ולא לבנות קבוצה טובה.

 24. דובי ידידי הביולוג
  קודם כל היתה לי משפוחה באחת הווילות בערד עם נוף מהסרטים לוואדי.
  עזבו לפני 20 שנה בערך….
  וסתם סיפור קטן ונחמד לשבת
  בדוקטורט אחת התחנות שלי היתה בשפך התנינים של ג'יסר (אם כבר סיפרתי אז סליחה) שם הייתי מחנה את האוטו ורץ לפלטות כדי שתהיה לי נקודת תצפית על האוטו בגלל שחששתי מפריצות, זה גיסר עיוני.
  לפני אחת הנסיעות החלטתי להכין שלט בערבית שמספיר שהארנק הנייד והמפתחות עלי ולא כדאי לפרוץ.
  פניתי לידידה מורה לערבית שהדפיסה לי בוורד מודעה בערבית והדבקתי לחלונות האוטו.
  באחת הפעמים אני חוזר לאוטו בגיסר ורואה חבורה מהכפר מגיעה לאוטו. הם בדיוק קראו את השלט וכשהיגעתי הם התפוצצו מצחוק ואחרי זה אמרו שעשיתי בשכל שהכנתי את השלט 🙂

  1. מכיר את זה שהזמין כוסית בארבעים דולר ופתאום היה חייב להשתין? אז הוא השאיר פתק "ירקתי בפנים".
   כשהוא חזר הייתה שם תוספת.
   "גם אני".

 25. ג'ואל אמביד: "השופטים פאקינג גרועים" ועל משחקו: "אני אידיוט, לא הבנתי את הסיטואציה".

  אין עליו והשופטים היום הרגו את פילי במאני טיים עצרו כל ניסיון קאמבק בשריקות דונהי

 26. פילי זה אוסף אולסטארים ללא שיטת משחק. סימונס ואמביד צעירים, השאר לא חלק משיטה. בוסטון זו יחידה לוחמת, ניצחה בחוץ בלי קיירי, כשסמארט בפוזשן המכריע מטביע מול סל פנוי לגמרי.
  בראון לא יקח אליפות, אם סימונס לא ישתנה מהקצה לקצה אז גם הוא לא

  1. בראון יחרבן כי סימונס זה הבייבי שלו, הבחירה שלו בדראפט והוא דופק את כל הקבוצה כדי לנפח סטט לסימונס ולהכניסו למשחק האולסטאר וגם הצליח בזה.

   סימונס לא אולסטאר, על אולסטאר לא שומרים כמו שלברון שמר עליו. איתו פילי 4 שחקנים בהתקפה ובגלל שלדביל הזה אין קליעה פילי לא עושה פיק אנד רול. כל השיטה של פילי זה להניע כדור לרוחב במסירות בשביל סימונס ואז מישהו זורק.

   אם המאמן יושיב את סימונס או יטריד אותו=הודאה בכשלון

   הוא נעול על סימונס וחושב שהוא מגיק/לברון הבא בעוד הוא לונזו בול אתלטי וגבוה יותר.

   סימונס לא ישתפר יותר מידי, עם הגעת האולסטארים הוא הפך לאופציה 5 בהתקפה, כלומר הסיכוי שלו להפוך לכוכב גדול שואף ל-0.

   צמד האוסטרלים זה הסרטן של פילי הם חייבים לעוף יחד.

   1. בראנד עושה לבראון מצב של צל"ש או טר"ש, אם עם הקבוצה הזו הוא לא יצליח אז יש מצב שיחליפו מאמן. את סימונס בלי קשר שווה להטריד כי בעוד שנה צריך לתת לו חוזה מקס שהוא ידרוש או לראות אותו עוזב ללא תמורה

    1. אני ואתה יודעים את זה אבל שינינו יודעים שסימונס יקבל את המקס כנראה. יש לי תקוות שהתאגיד יקח אותו ללייקרס ויציל אותנו מלתת לו את המקס. מחזיק אצבעות. גו לברון גו תגאל אותנו מזה.

 27. דובי, תודה על הסיקור המושקע.
  הקטע מאפוקליפסה עכשיו הוא אחת הסצנות המרשימות שיש בקולנוע ובפרט המוזיקה של וואגנר שלא מנוגן בישראל מסיבות ידועות.

  לגבי הטיול שלך בנחל צאלים אז הנה קישור לשטפונות שהיו בשבוע שעבר בדרום ובפרט בבריכת צפירה (הסרטון האחרון). אין ספק שהדרום מרשים ביותר.
  https://travel.walla.co.il/item/3217661

  לגבי הרוקי המבטיח של ממפיס ג'ארן ג'קסון ג'וניור שהחטיא זריקות עונשין בסיום המשחק נגד סאן אנטוניו:
  הוא כתב מאמר בThe Players Ttribune ובו הוא מספר על משפחתו וחייו.
  Strictly Business
  Jaren Jackson Jr.
  https://www.theplayerstribune.com/en-us/articles/jaren-jackson-michigan-state-strictly-business

  אביו ואמו היו אתלטים בוגרי אוניברסיטת מישיגן שאת קבוצת הכדורסל שלה מאמן טום איזו (ושם הוא שיחק את שנתו היחידה במכללות).
  אמו היא בוגרת משפטים שממלאת כעת את תפקיד היועצת המשפטית של ליגת הנשים המקצוענית.
  הוא מספר כיצד ההורים שלו חינכו אותו לעצמאות מחשבתית תוך כדי התנסות במגוון תחומים. בקיצור, ילד טוב (ובן יחיד) אמריקה ובחור חמד ממש.
  אחת ההתנסויות שלו הייתה לא פחות ולא יותר לימוד שירים בעברית במרכז הקהילתי היהודי (JCC – Jewish Community Center )
  הנה הקטע:
  " My dad understood my excitement, though. He got it in a way that nobody else could. One of the things I love about my parents is that, even though they knew I had a talent for basketball, they let me discover my passion for it on my own. Growing up, I had a bunch of different interests. I swam competitively for a brief period. I got really into downhill skiing and survived plenty of falls. When I was little, I even learned how to sing in Hebrew at the local JCC. When I finally did focus in on basketball, my dad did everything he could to teach me how to play the game the right way. He taught me from his experience and helped me improve. He gave me helpful pointers and hard truths. I’ve always wanted to be just like him, so I tried to follow his lead however I could."

  1. שמע זה גדול מה שהוספת כאן! אלמלא הייתה כאן נערה שמחכה לתחילת הטיפול הייתי מתעמק יותר. אחכה בסבלנות כמה שעות ואתפנה לתוספת הנהדרת שלך.

 28. הדבר החשוב ביותר שקרה אמש הוא שגורדון הייוארד סוף סוף נראה כמו שהיה בג'אז, וכתבתי זאת שוב ושוב בבלוג החי.
  תודה דובי על אחלה סקירה ואחלה סיפורים

 29. מלא לפספס גמר מזרחי למעבר לעונה ראשונה במערב ולא לעשות פלייאוף, כמה רע זה מ1 עד 10 לנרטיב של הבחור ? 15 ?

  ומשום מה בעונה שהוא עוזב את המזרח , זה השנה הראשונה שאשכרה מעניין שם , צירוף מקרים אה?

  1. אתה צודק לגמרי. גם התעלמתי מהעבירה שלא הייתה של הורפורד על אמביד, והחלקתי את הטעות הגסה של אמביד כשבמינוס שלוש שניות לסיום הלך על שתיים במקום להוציא לשלשה. לו יכולתי הייתי צופה בכל המשחקים ועורך חמש פעמים את הסיקור.
   בכל מקרה אתה צודק, הורפורד כהרגלו היה מצוין מול אמביד, והוא אחד המפתחות החשובים של הסלטיקס מול הסיקסרס, בעונה הרגילה ויותר מזה בפלייאוף.

 30. שמע דובי אתה גדול.
  הפסקה המסיימת, ובעיקר המשפט האחרון ("אז אם שאלתם את עצמכם מתי ולאן, והתפנה לכם יום לטיול, אתם יותר ממוזמנים. כדאי לכם, הבריכות צלולות ומזמינות, ויש אפילו מעט זרימה וחמורי פרא שמסתכלים עליך כאילו התפרצת בלי הזמנה לישיבת הנהלה של הניקס.") הוא נפלא

  תודה רבה!!

  אגב – יוטה קלעו ברבע ה3 40 נק' (!) ובשני 30 נק'. זה אחרי רבע ראשון שבו הם קלעו 14 נק' בלבד

  1. אגב, באמת יש עדר חמורים שמפוזר ברחבי נחל צאלים. המקום הוא גן עדן לחיה החכמה והמקסימה הזאת, שזוכה ליחס כל כך לא הוגן בתרבות וביומיום.
   שם בוואדי יש להם מרעה, מים כל השנה ומצוקים מכל הכיוונים ששומרים מפני מנצלים ומתעללים למיניהם.
   אשרי החמור שחי שם.

 31. מעולה דובי, תודה רבה.
  .
  נצחון יפה של בוסטון. סחטיין.
  .
  הטנקינג היום זה לא הטנקינג של פעם – אטלנטה שצריכה להפסיד מנצחת את הלברונים שחייבים לנצח, וממפיס כמעט מנצחת את הספרס בסיטואציה דומה.
  .
  בראדלי ושאר התוספות של ממפיס עדיין לא הבינו איפה הם נמצאים – שיחקו מעולה.
  .
  לגולש אנתוני דייויס מומלץ טיול בנחל צאלים, להרגע קצת ולאסוף את עצמו לקראת המשך העונה. לא יפה לסיים בצורה כזו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט