מעורב הופס ליום שלישי: סיקסרס היא הקבוצה מס' 1 בליגה / מנחם לס

 

1. הייתכן ש-JOURNEYMAN כטוביאס האריס הפך את הסיקסרס לקבוצה הטובה ביותר בליגה (בינתיים רק בפוטנציאל)?

*

מהי ההגדרה של JOURNEYMAN?

JOURNEYMAN הוא 'שחקן טיולים'.  שחקן עם תרמיל על הגב שאף פעם לא קונה בית כי הוא יודע שתוך עונה או שתיים הוא עובר לקבוצה אחרת.

היו JOURNEYMEN ששרדו בליגה 12 ו-15 שנה ועברו 7 או 8 קבוצות.

לא הייתי מגדיר את טוביאס האריס JOURNEYMAN טיפוסי. אבל שחקן שעבר 7 קבוצות ב-8 שנות ליגה חייב להיראות חשוד בעיני מומי.

הוא הגיע לליגה ב-2010-11 ומאז שיחק במילווקי, אורלנדו, דטרויט, אורלנדו, דטרויט, קליפרס, ועתה בסיקסרס. הממוצע שלו לקריירה הוא 15.3 נק' למשחק (העונה בינתיים 18.0 נק' למשחק) עם 5.9 ריב' ממוצע.

האם לכתוב עליו לנאורה, חובבת כדורסל על הכיפאק שפעם כשהיינו בני 13 היתה חברה שלי, ופעם כשפגשתי אותה בביקור בארץ ביקשה שאודיע לה על "כל מקרה חשוב שקורה ב-NBA"?

I DON'T THINK SO.

ועדיין, השחקן הזה שנראה כאילו אף אחד לא רצה אותו, פתאום הפך לכוח שלדעתי – אם ברט בראון יצליח לארגן את היחידה הזאת למכונה יעילה – יהווה את הרבע קילו שיזיזו את המאזניים לכיוון פילדלפיה, נגד כל אחת, כולל הווריורס (שאמש ניצחה את מיאמי היט בגלל שיפוט ביתי איום שנתן לדוראנט, קרי, ת'ומפסון, והשאר 26 הליכות לקו לעומת 8 של מיאמי!).

המאמר הזה נעזר במאמר של קירק גולדסברי בדיאגרמות וסטטיסטיקות.

בואו אדיד זאת בברור ובשפה שאפילו שמעון יבין: החמישייה בן סימונס, ג'יי ג'יי רדיק (כפי שהוא משחק העונה!), ג'ימי באטלר, טוביאס האריס, וג'ואל אמביד, היא החמישייה  החזקה בליגה.

ייתכן ואם תעשו 'אחד נגד אחד' הווריורס יעלו עליהם 2-3 בגלל סטף, ת'ומפסון, ודוראנט, אבל (סימונס + רדיק + באטלר + האריס + אמביד) היא טובה מ-(קרי + תומפסון + דוראנט + גרין + קאוזינס).

שני המשחקים האחרונים של הסיקסרס הראו את הפוטנציאל האדיר בקבוצה הזאת.

הנה רק חלק:


כמעטו ללא אימונים החמישייה – ואז המחליפים – החלו להיראות כדבר הבא ב-NBA. לפילדלפיה אין כל תאגיד מאחוריה, אבל עם "ROCKY" היא מוכנה ללכת נגד כל תאגיד.

וכן. טוביאס האריס היה חתיכת הפאזל האחרונה שפילדלפיה היתה צריכה. מ-JOURNEYMAN הוא הפך למכונת כדורסל BONA FIDE שהסיקסרס היתה צריכרה. הטבלין האחרון במרק.

לגלות לכם משהו שלקחתי מ-ESPN? טוביאס קולע 20+ עם TRUE SHOOTING % (במשחקיו בפילי) וישנם רק 9 בכל הליגה שעושים זאת:

I' James Harden, Giannis Antetokounmpo, Stephen Curry, Kawhi Leonard, Kyrie Irving, Karl-Anthony Towns, Kevin Durant, Buddy Hield and Harris

אלה לא JOURNEYMEN. אלה אשכרה כוכבים. הארטיס הפך לאחד מה-VOLUME SCORERS הטובים ביותר בליגה והוא מנצל את ה-2.06 מ' שלו על המילימטר האחרון..

הנה הסקורינג צ'ארט שלו:

 

אבל ה-CHART הזה מגלה רק חלק מהסיפור.

מה שטוביאס האריס הפך להיות – ואת הכבוד והתודה צריכים לתת לדוק ריברס – זה שחקן פיק-אנד-רול מעולה. עם ריברס הוא למד להיות חלק מהסקרינים הרבים וזה הפך לחלק אינטגרלי ממשחקו שאף פעם לא היה לו. הוא אף פעם לא נחשב ל-'טוב מספיק' להיות החלק המרכזי של פיק-אנד-רולים.

עכשיו עם ג'ואל אמביד?

אלוהים מה שבראון יכול לעשות עם הצמד.

אוהדי הווריורס צריכים להתחיל להתפלל למשהו, כי תשובה לפיק-אנד-רול של אמביד והאריס לא תהיה להם. מי שראה את ה-33 נק' שלו (ב-11 מ-19) נגד הסאנס – אחוז גבוה מהם בפיק-אנד-רול, ראה שחקן חדש ביצירה חדשה שהפכה אותו מסתם עוד אחד לבעל משקל ועוצמה רציניים ביותר ב-NBA.

אני מאמין שהטרייד שלו היה הטרייד החשוב והקובע מכולם.

הטבלה הבאה (תודה ל-ESPN) היא חשובה ביותר. היא מראה את השימוש (בעיקר בהאריס) בקליפרס בפיקים, ובשימוש בפיקים בסיקסרס שהוא היה כמעט שליש בכמותו.

 

*

האריס הגיע לסיקסרס שחקן חדש לחלוטין. הוא הפך העונה לפורוורד הרביעי באקטיביות שלו ב-BALL HANDLING

עם בן סימונס וג'ימי באטלר האפשרויות הן אין סופיות.

אני איבדתי תקווה בבוסטון. הפוסט הבא יסביר למה. אני הולך עתה עם סיקסרס כקבוצה שהיא כבר הטובה ביותר ב-NBA אבל ייקח לה עוד חודש חודשיים להוכיח את צדקתי!

2. יותר מסתם קלקול קיבה בעיר השעועית.  הרעלה!

*

יש לי חדשות לא נעימות עבור הדוקטור רזי. משהו מסריח בכימיה של הסלטיקס ואני אפילו לא צריך להזמין בדיקות מעבדה מה גורם לסירחון.

כל מה שעלי לעשות זה להיכנס לחדר ההלבשה שלהם.

אבל מאחר ואני גר בערך 1,200 מייל משם, החלטתי להסתמך על האינטרנט. מכל הכיוונים ומכל הזוויות מופיעים היום ספורי זוועה על מה שקורה בחדש ההלבשה של הסלטיקס.

מה שלא ידעתי הוא מה שגארי וושבורן מגלה בבוסטון גלוב: ה-ISSUES בחדר ההלבשה אינם חדשים הם, וכאן מתגלה החולשה של המאמן בראד סטיבנס: הוא רגוע מדי, שקט מדי, יורם מדי, ומסכים מדי.

גארי כותב על 'LACK OF COHESION' …

הוא כותב על 'LACK OF PERSONAL CHEMISTRY'…

הוא כותב על 'HIGH TENSION'…

הוא כותב על "LACK OF FUN'…

הוא מסביר שאין בין השחקנים חוט מקשר ('LACK TIGHT BOND')

אין צעקות. אין קללות. אין מכות.

כל מה שיש זה CO-EXISTENCE.

גארי כותב:

he #Celtics locker room issues aren't that big of a surprise to some NBA folks I talked to today. The consensus is that the players aren't necessarily beefing but they aren't that close. It's like they are trying to coexist politely, and it's not working.

— gary washburn (@GwashburnGlobe) February 10, 2019

*
הנה מה שמוריס אומר: "אף אחד לא הולך עם ראש שפוף אחרי שמשמיטים הפרשים של 20 נק' ללייקרס ולקליפרס (https://www.boston.com/sports/boston-celtics/2019/02/10/marcus-morris-boston-celtics-calls-out-teammates-clippers. אין כיף, ואין הבדל גדול באווירה כשמנצחים וכשמפסידים.
*
והדבר המוזר ביותר: איך זה שלא שומעים מהמאמן? מה דעתו בקשר למה שהולך? מה תכניותיו? הוא ממלא פיו מים כאילו היה איזה חנוט מצרי. גולם אילם.
*
אני אקח דבר אחרי דבר ואדסקס אותם בניפרד:
*
1)ראשית, מוריס, הבוסטון גלוב, ואתרי המדיה השונים המבקשים מטאטום בן ה-20, בראון בן ה-22, ורוזייר בן ה-24 "להקריב". מה הם רוצים שצעירים כאלה 'יקריבו'? זה שונה מלבקש מקווין גארנט, פול פירס, או ריי אלן 'להקריב' כששיחקו בבוסטון. הקריירות שלהם היו מבוססות; החוזים לזמן ארוך חתומים. 'הקרבה' היתה רק עניין של הקרבת מספר זריקות, מספר דקות משחק, או מה שמבקשים מבני אדם המשחקים כדורסל מקצועני 'להקריב'.
אבל מה רוצים מהצעירים האלה שטאטום מבוגר רק בשנה מדני אובדיה ובגיל של יובל זוסמן? כל שחקני מכבי ת"א מלבד זוסמן ואובדיה מבוגרים מהם לפחות בשנתיים. אלה צעירים שחושבים על עתידם. הם חושבים על החוזה הבא שלהם. הם יודעים שהם רק PAWNS בלוח השחמט של הסלטיקס ודני איינג' לא יקדיש דקה אחת למחשבה מה טוב לעתידם אלא רק מה טוב לעתיד הלייקרס.
*
אז באיזו חוצפה פונים לצעירים אלה שלא יודעים עדיין בין ימינם ושמאלם, ומבקשים מהם 'להקריב'. לדוגמא טרי רוזייר. תחילה ניבאו לו עתיד של 'אול סטאר' ופתאום חותכים בדקותיו כי קיירי אירוינג משחק. בסדר, אלה החיים ב-NBA אבל שלא יבקשו מהצעירים האלה 'להקריב'.
*
2) כיצד לא שמענו מילה אחת מגורדון הייוארד?
*
מה יש לו לומר על מה קרה למשחקו? היש לו מה לומר בעניין? האם הוא עדיין סובל מהפציעה? האם צורת המשחק לא מתאימה לו? האם קיימים אי-אלה חיכוכים בינו לבין שחקנים אחרים? מה הוא היה מציע שישנו, שישפרו? או אולי הוא עצמו לא יודע בדיוק מה טבע הירידה ביכולתו? אין דבר טוב יותר מלהיפתח לחברי הקבוצה, למדיה, לקהל. אולי עם בני הקבוצה והמאמן היו דיבורים. זה היה עוזר עשרות מונים לו גם הקהל, ואנחהו במדיה, היינו יודעים WHAT THE HELL IS GOING ON.
*
3) מתי בראד סטיבנס, החנוט המצרי הצעיר יפתח סוף סוף את פיו וייראה כבן אדם? אני לא מבין מה ההערצה שיש לכמעט כל הגולשים עליו כמאמן. הוא נראה אותו דבר, מתנהג אותו דבר, שפת גופו שווה, ואין בו כל הבדל בנצחון מפואר או תבוסה משפילה.  הוא היצירה האלוהית לאדישות, סטואיות, שלווה, אטימות, התנכרות, חוסר יזמה, חוסר פעולה, נייטרליות. אני מנסה לחשוב על עוד מילים. אולי אפילו לא איכפת לו לטיפוס המוזר והמשונה הזה.
*
למה הוא לא מסביר את דעתו על מה הולך? למה הוא לא עוזר לנו להבין?
*
לך תדע. אולי אין לו מה לומר.

הוא המאמן הכי פלגמטי שראיתי מאז הגעתי הנה ב-1961!

הצנינות שלו משדרת צנינות לשחקנים. במקום שייצא מדעתו על הקווים ויהיה חלק מהמשחק הוא מתנהג כאילו המשחק הוא לא עניין שלו.

אתם יודעים כמה נקודות שווה מאמן מהטיפוס כמו פופ על הקווים?

אני לא יודע מדוע שכרו אותו ואני לא יודע מדוע מחזיקים אותו.  הוא הגיע ללא כל נסיון להסתדר ולאמן שחקנים בוגרים, מולטי-מיליעונרים, יותר עשירים ממנו, ואל הורפורד כמעט בגילו.הקבוצה, הקהל, האוהדים הרחוקים כדוקטור רזי ודוקטור מל, המסורת, המורשה – לכולנו מגיע טיפוס חי, מתלהב, מלהיב, מלהיט, אמוציונלי, וסוחף ולא גוש קרח כמו בראס סטיבנס.

 

3. למג'יק חיים של מומי MESSAGE קשה לשחקניו! (אבל הוא צריך להאשים רק את עצמו!)

 טוב.

לכל, זמן; ועת לכל-חפץ, תחת השמים.  {פ}

ב        עת ללדת,        ועת למות;
עת לטעת,        ועת לעקור נטוע.
ג        עת להרוג        ועת לרפוא,
עת לפרוץ        ועת לבנות.
ד        עת לבכות          ועת לשחוק,
עת ספוד         ועת רקוד.
ה        עת להשליך אבנים,        ועת כנוס אבנים;
עת לחבוק,         ועת לרחק מחבק.
ו        עת לבקש         ועת לאבד,
עת לשמור        ועת להשליך.
ז        עת לקרוע        ועת לתפור,
עת לחשות        ועת לדבר.
ח        עת לאהב         ועת לשנא,
עת מלחמה        ועת שלום.  {

עת להתבדח ועת להיות רציניים.
*
אז הגיע הזמן להיות רציניים עם הלייקרס, ולהבין שישנה שם בעייה. בעייה רצינית.
*
מג'יק רצה שהקבוצה תדע שישנה בעייה.

*

אני לא יודע מדוע הוא בחר לדבר אל שחקני הקבוצה דרך המדיה, אבל בשבת, בפילדלפיה, הוא ביקש מהמדיה,

  stop treating Los Angeles’ players like “babies.”

כולנו יודעים ש-5 מהם עמדו לשחק היום בפליקנס אם הטרייד עם THE BROW היה מוסכם ע"י הפליקנס. איש לא ידע שדל דמפס סתם משתעשע עם הלייקרס, וכל עולם הכדורסל.

לדעתי מגיע לו עונש רציני על כך אבל אני לא יודע אם הוא עבר על איזה שהוא חוק או איסור.

מג'יק אמר:

“Quit making this about thinking these guys are babies because that’s what you’re treating them like,” Johnson told reporters in Philadelphia on Sunday. “They’re professionals. All of them. And this is how this league works. They know it, I know it — that’s how it goes.”

מה הוא מבלבל במוח?

רק שלשום רון טחן כתב על הקשיים, החששות, המהפך בחיים ועוד ועוד של שחקנים שלפתע מועברים מקצה אחד של המדינה לקציה השני (http://www.hoops.co.il/?p=149008).

אז מה מג'יק מבלבל את המוח? כמובן שצעירים בני 20 לא רגילים לשנות את חייהם מהיום למחר, והם נמצאים במתח לא רגיל וחוסר בטחון, בשעה שמנכ"לים שמנים יושבים במשרדיהם ומשחקים בגורלם.

הוא המשיך:

“So we’ve got to move forward, and we are moving forward. They played outstanding against Boston. Give them credit. And we want to play well today and continue on. This is a part of the league. You’ve got a good side of the business that we get paid to be professional basketball players, and there’s deals like this,” Johnson added.

4. מיאמי היט הפסידו לווריורס רק בגלל שיפוט עויין

*
בואו נהיה ברורים בנקודה זאת כדי שלא יקנסו אותי. לא הפסדנו לגולדן סטייט בגלל השופטים. אבל הפסדנו בגלל שהם הלכו לקו 26 פעמים, ואנחנו הלכנו לקו 6 פעמים.
*

5. השחקן הטוב ביותר ממדינת מונטנה

*

מונטנה הקטנה אינה בית חרושת לשחקני כדורסל.

הטוב ביותר שצמח משם הוא פיל ג'קסון – THE ZEN MASTER – מדיר לודג' שנולד וגדל בחווה בקצה מרוחק של המדינה. הוא התפתח להיות ROLE PLAYER בניקס, איתם זכה גם באליפות.

כמובן שאת שמו הוא עשה כמאמן (11 טבעות עם הבולס והלייקרס), אבל גם כשחקן הוא היה די חשוב באליפות של הניקס.

6. כיצד שחקני NBA נראו בצעירותם

מג'יק בן ה-15:

7. לניקס אין בושה: בפרומושיון לכרטיסי העונה (העלאת מחיר 18% בגלל הציפיות) הם שמים את קווין דוראנט!

 

8. תמונות מהאולימפיאדה

*

*

*

*

*

*

*

9. עד שלא יוכח אחרת, זהו ה-MARLIN הקטן ביותר שאי-פעם נתפס!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 12 תגובות

 1. לפי מה שהבנתי מכל התגובות, הוא לא מעביר שום משרד מהמפרץ, לתפוח הגדול.
  מדובר בהתרחבות, הם כולה עוברים לבניין יותר, שגם ככה היה ממוקם בניו יורק.
  .
  בלי שום קשר אם הוא עובר או לא,
  זו הזדמנות מצויינת עבורו
  לנצל את ההייפ של חוסר הוודאות,והמעבר לכאורה, ליצירת קשרים בחוף המזרחי,
  זה יהיה יותר קשה אחרי שיתברר שהוא לא עבר…
  .
  עצה לכולם, קחו את המידע שדדי זורק לכם בערבון מוגבל.
  מדובר בספינולוג, לא במקצוען. מקצוען נשאר אובייקטיבי, ולא נותן לרגשות להשתלט עליו.
  אותו אחד שיצר ספין על מעבר של KD לאל איי טרם הסאגה עם המפרץ..
  אותו אחד שדיווח לנו שPG13 באל איי עובדה מוגמרת, ולכן שווה לשמור את אינגראם…
  אותו אחד שקבע כי הטרייד של AD לאל איי סגור וחתום, ונשארו רק הפרטים הקטנים..
  כשדמפס בכלל לא סופר את מג'יק..
  .
  לגביי הקאפסנייק,
  רוצה להישאר ? תפאדל.
  רוצה ללכת ? סלאמתק…

  1. תיקון

   "לפי מה שהבנתי מכל התגובות באתרים השונים, הוא (kd) לא מעביר שום משרד מהמפרץ, לתפוח הגדול.
   מדובר בהתרחבות, הם כולה עוברים לבניין חדש, שגם ככה היה ממוקם בניו יורק."
   .

 2. "..אפילו ששמעון יבין.." מנחם אתה איש נאלח. נראה שגם אתה פיתחת אובססיה לשמעון. לא מפסיק לעקוץ אותו במעורבים…(כאילו בצחוק..).

  לא סתם אף אחד (כמעט) לא הגיב..
  רד ממנו.

 3. אם היה מדובר באיזה "פרידמן" ולא "טבדי" לא היית מרשה לעצמך. גזען. תגיד תודה שהוא מגיב פה. הופך את האתר להרבה יותר מעניין וכייפי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט