חם מהתנור – פורסמו חמישיות האולסטאר

אתר ה-NBA פרסם הבוקר (שישי) את החמישיות למשחק האולסטאר הקרוב, שישוחק ב-17 לפברואר בשעה 3:00 שעון ישראל. החמישיות למשחק הן:

מזרח:

יאניס אנטטקומפו (פורוורד, מילווקי באקס, קפטן): כרגע יאניס מוביל את מילווקי לעבר המקום הראשון במזרח עם 26.5 נק', 12.6 ריב', 5.9 אס', 1.4 חס' ו-1.3 חט' למשחק וזו ככל הנראה העונה הטובה ביותר בקריירה (הדי קצרה) של הפורוורד הצעיר. זו תהיה הופעתו השלישית באולסטאר, והפעם הראשונה בה הוא מוביל את הקונפרנס המזרחי בהצבעות.

קיירי אירווינג (גארד, בוסטון סלטיקס): הגארד הנהדר נבחר בפעם החמישית למשחק הכוכבים לאחר שהעמיד ממוצעים של 23.5 נק', 6.9 אס', 4.8 ריב' ו-1.7 חט' למשחק עד כה העונה. כרגע הוא מוביל את קבוצתו למקום החמישי במזרח וסיים במקום הראשון בהצבעות מבין כלל הגארדים במזרח.

קמבה ווקר (גארד, שארלוט הורנטס): כוכבה של שארלוט ככל הנראה חווה את עונתו הטובה ביותר בקריירה, כרגע הוא קולע 25 נק', מוסר 5.7 אס', מוריד 4.2 ריב' וחוטף 1.3 חט' למשחק ומוביל את שארלוט אל המקום השביעי במזרח. נכנס לחמישייה על אף שסיים שלישי בלבד בהצבעות האוהדים בזכות הצבעות השחקנים והעיתונאים, זו תהיה ההופעה השנייה שלו במשחק.

קוואי לנארד (פורוורד, טורונטו ראפטורס): סיים שני בהצבעות מבין כלל הסנטרים והפורוורדים במזרח, ובמקום השלישי במזרח אחרי יאניס וקיירי. הפורוורד הנהדר של הראפטורס מוביל אותם אל המקום השני במזרח כשמה שמבדיל בינם לבין הבאקס הוא אחוז הנצחונות. הוא מעמיד ממוצעים של 27.6 נק', 7.9 ריב', 3.1 אס' ו-1.9 חט' למשחק עד כה העונה, וזו תהיה הופעתו השלישית במשחק.

ג'ואל אמביד (סנטר, פילדלפיה סבנטי-סיקסרס): סיים רביעי בכמות ההצבעות במזרח ושלישי מבין הפורוורדים והסנטרים. מוביל את פילדלפיה לעבר המקום השלישי בקונפרנס עם 27.2 נק', 13.3 ריב', 3.5 ריב' ו-2 חס' למשחק. זו תהיה ההופעה השנייה שלו במשחק.

מערב:

לברון ג'יימס (פורוורד, לוס אנג'לס לייקרס, קפטן): הכוכב של הלייקרס נבחר פעם נוספת לאולסטאר ויהיה הראשון אי פעם שיבחר בק-טו-בק את קבוצתו. ג'יימס הקדים את שאר שחקני המערב בבחירות לאחר שהעמיד העונה 27.3 נק', 8.3 ריב', 7.1 אס' ו-1.3 חט' למשחק. ג'יימס סובל כרגע מפציעה המונעת ממנו לשחק, ובהיעדרו הלייקרס נפלו מהמקום החמישי במערב אל המקום התשיעי. זו תהיה ההופעה ה-15 שלו במשחק.

סטף קרי (גארד, גולדן סטייט ווריורס): הגארד של הווריורס נבחר בפעם השישית למשחק, זאת לאחר שהעמיד 29.3 נק', 5.6 אס', 5.2 ריב' ו-1.2 חט' למשחק עד כה העונה. סיים ראשון מבין הגארדים בהצבעות למשחק ונמצא עם קבוצתו במקום הראשון במערב.

ג'יימס הארדן (גארד, יוסטון רוקטס): ה-MVP לעונת 2017-18 נבחר למשחק לאחר שהוביל את הרוקטס אל המקום החמישי במערב תוך שהוא משיג 36.3 נק', 8.3 אס', 6.6 ריב' ו-2.1 חט' למשחק. על אף שבבחירות האוהדים סיים שלישי מבין הגארדים במערב (אחרי קרי ודרק רוז) נכנס אל החמישייה בזכות הצבעות השחקנים והעיתונאים, זו תהיה הופעתו השביעית במשחק.

קווין דוראנט (פורוורד, גולדן סטייט ווריורס): הוא וקרי הינם השחקנים היחידים שנבחרו לחמישייה ומגיעים מאותה הקבוצה, מעמיד ממוצעים של 28 נק', 7.4 ריב', 6 אס' ו-1.1 חס' למשחק עד כה ונמצא עם קבוצתו במקום הראשון במערב. על אף שסיים רביעי בלבד בהצבעות האוהדים מבין הפורוורדים והסנטרים (אחרי לברון, דונצ'יץ' וג'ורג') במערב נכנס לחמישייה בזכות הצבעות העיתונאים והשחקנים. זו תהיה הופעתו העשירית במשחק.

פול ג'ורג' (פורוורד, אוקלהומה סיטי ת'אנדר): סיים שלישי מבין הפורוורדים והסנטרים במערב בכמות ההצבעות. מעמיד עד כה ממוצעים של 27 נק', 7.9 ריב', 4 אס' ו-2.3 חט' למשחק ונמצא יחד עם קבוצתו במקום השלישי במערב. זו תהיה הופעתו השישית במשחק.

הבחירות בין יאניס ללברון ייערכו בשביעי לפברואר, ויועברו בשידור חי.

לפוסט הזה יש 32 תגובות

  1. באולסטאר אין חלוקה לגארדים, פורוורדים וסנטרים אלא יש חלוקה לפרונטקורט ובקורט. לכן לפעמים יכולה לצאת חמישייה ללא סנטר בהגדרה (כפי שניתן לראות אצל המערב העונה) או חמישייה ללא SG בהגדרה (כפי שקרה במזרח).

 1. תודה רבה פשוט מדהים.
  במערב דיוויס וראסל לא בחמישייה
  ובמזרח קיירי בעונה צולעת ווקר (בעונה נהדרת) בפנים
  זה בלבד אומר הכל.

   1. הוא התכוון לכך שהמזרח חלש מהמערב באופן בולט גם בגזרת הכוכבים, ולא רק מבחינת הקבוצות (אם כי זה שני הדברים לרוב הולכים ביחד..).

  1. קיירי בעונה צולעת?
   אהרון, אתה צריך לצפות בקצת יותר ממשחקי הסלטיקס.
   הוא אחד מהגארדים הכי יעילים בליגה. 57.3% אפקטיבי, 41.5% מהשלוש.
   להשוות את ווסטברוק בגרסתו הנוכחית (44.5% אפקטיבי, 24.2% מהשלוש) לקיירי זה משעשע.

  2. כדי שתבדוק את עצמך לגבי קיירי! הוא מהרכזים הטובים ביותר בליגה גם העונה והשלקן הטוב ביותר של הסלטיקס וחווה עונה נהדרת כצפוי ממנו.

   1. ?
    לבוסטון ולת'אנדר יש בדיוק את אותו המאזן (30 – 18),
    שזה, דרך אגב, רחוק מלהיות מאזן צולע.
    ההבדל בין ווסטברוק לקיירי (ברמה הקבוצתית, מעבר לפערים האדירים ביעילות), הוא שלקיירי אין את הפריבילגיה להיות בינוני (שחקן בקבוצה כמו ג'ורג', שמשחק ברמה של MVP)

    1. ושכחת שלקיירי יש את הפריבליגיה להיות במזרח. לא רוצה לדעת איפה בוסטון היו ממוקמים עכשיו אם היו משחקים ביכולת שהם שיחקו איתה העונה. וקיירי היה בינוני בהרבה משחקים, מצחיק איך שוכחים מהר

     1. שמעון,
      מה שמשעשע זה שלמרות שלת'אנדר היה לו"ז קל יותר מלבוסטון (לת'אנדר היה הלו"ז ה-10 הכי קל, לסלטיקס ה-13),
      ולמרות שעם מאזנים זהים, הת'אנדר ממוקמים גבוה יותר בקונפרנס שלהם מאשר הסלטיקס,
      אתה עדיין דבק במנטרות שפשוט לא קשורות למציאות.
      .
      הנתונים שהבאתי, אלו של קיירי וראסל, הם נתוני העונה כולה עד כה.
      לא של "החלקים המוצלחים".
      ומה לעשות, למרות לו"ז קשה יותר, למרות שאין לו שחקן כמו ג'ורג' כגב –
      קיירי נותן עונה טובה בהרבה מזו של ווסטברוק.

   2. אהרון הטענה המשתמעת שה"צליעה" היחסית של הסלטיקס היא בעיקר אשמתו שלי קיירי היא אחת המגוחכות שעלו כאן לאחרונה. אשמח אם תפרט במונחי כדורסל.

  1. במשחק על אמת אני גם. כי חמשיית המערב ככ רכה ו-4 שומרי קונוסים קרי הארדן לברון ודוראנט

   במזרח משחקים 3 שחקני ה-2WAY הטובים בעולם אמביד קאווי ויאניס שגם לא נופלים בהתקפה יותר מידי. וקיירי הווינר. אני איתך.

 2. כל הבחירות מוצדקות אם כי הייתי מכניס את אולדיפו במקום קמבה, אם כל הכבוד קבוצתו במאזן שלילי וזה עוד במזרח.

  אולדיפו מוביל את אינדי למקום 3, הגארד ההגנתי הטוב בליגה+18.5 נק למשחק

   1. מי מחליט? אתה אומר יותר ראויים, אני אומר כישרון כזה חייב להיות בסגל, לא היה כמוהו הרבה שנים…. אולסטאר זה הרבה יותר מרק ממוצע נקודות גבוה…

 3. בגלל שאין חלוקה ברורה, יצא שלמזרח יש חמישייה הרבה יותר הגיונית ולכן אני מעריך שאם זה היה מוגבל אליהן המזרח היה מנצח. אבל בהתחשבות בסגל הכללי המזרח הרבה פחות מוכשר. לא שמישהו הולך לשם כדי לשחק כדורסל…

 4. למרות החמישיה הלא-טבעית של המערב, בלי סנטר (AD), היא עדיין יכולה לנצח את חמיישית המזרח.
  פול ג'ורג' מתקזז עם קוואי. הם בכלל נראים אותו דבר בערך. הם לא יבדילו.
  שתי הפרימדונות, לברון ודוראנט, ייאלצו לעשות הגנה והם יודעים. עם יאניס זה יעבוד לא רע – הבעיה זה אמביד, חתיכת בעיה. ופה הקפטן יצטרך לגלות אחריות, לחזור לגיל 25, ולתת בשר בצבע.
  בכל מקרה היתרון הגדול הוא הגארדים. סטף והארדן. לא צריך יותר מזה, אולי 2 כדורים. עם כל הכבוד לקיירי (ויש), ולקמבה, סטף והארדן לבד זה מרשם ל-200 נקודות.
  תכנית המשחק, בתמצית: על כל דאנק של אמביד ויאניס, שלשה של סטף. או שלשה + עבירה של הארדן.

 5. מהרשימה הזו גם קל להרכיב את TEAM USA.
  שני זרים יורדים, נשארו 8. ווסטברוק במקום קמבה. AD וקאזינס לגבוהים. ועוד 2 מקומות אחרונים, שיילכו בהטלת מטבע לבאטלר/קליי, והשני לגריפין/אולדריג'.
  יוצא:
  סטף, הארדן, ראסל, קיירי, באטלר/קליי; לברון, דוראנט, קוואי, פול ג'ורג'; AD, קאזינס, גריפין/אולדריג'.
  רוסטר של 12 שהיה לוקח גם את הדרים-טים המקורי.

  1. אתה חי בסרט אין בקבוצה הזו אף גבוה ששוה קליפה לעומת הדרים טים, ואף אחד שיעצור את בארקלי…. חוצמזה שבירד בריא עושה סלט מכל הסגל הזה יחד

   1. היייתי מוכן לשים את הכל שהנבחרת של היום הייתה משמידה ב30-40 הפרש את הדרים אין של 92, היכולת כל כך עלתה שזה מצחיק.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט