מעורב אמריקאי לשבת: ארה"ב-גרמניה בכדורגל ועוד / מנחם לס

כדורגל

הכדורגל בארה"ב בעלייה מתמדת. בנשים ארה"ב היט בטופ העולמי. בנערים (עד גיל 14) היא זכתה בטורניר עולמי שנערך בדיסני וורלד לפני 3 חודשים בהשתתפות בראזיל, ארגנטינה, אנגליה, ספרד, ואיטליה. באליפות העולם לגילאי 18 ארה"ב הגיעה לחצי הגמר.

רק בדבר הקובע באמת – גברים – היא עדיין מפגרת. השבוע ארה"ב הפסידה לבלגיה 2-4 במשחק שהיה קרוב יותר משמראה התוצאה. ביום ראשון היא משחקת בוושינגטון נגד נבחרת גרמניה המגיעה בהרכב מלא. כל שחקני הנבחרת האמריקאית משחקים בליגות הבכירות באנגליה, ספרד, גרמניה, והולנד. מאמן הנבחרת ג'ורגן קלינסמן הגרמני-אמריקאי (נשוי לאמריקאית, מתגורר בלוס אנג'לס, בעל אזרחות כפולה, ובן שקבוצות מקצועניות בבייסבול מתחילות להתעניין בו), כוכב הנבחרת הגרמנית בעבר ומאמנה, מודה שארה"ב עדיין מפגרת אחרי שאר העולם, "אבל כל מה שנחוץ לנו עתה הוא 2 שחקנים סופרסטארים מהסוג של לנדון דונובן, ואנחנו בדרך להוות יריב לכל קבוצה", לדבריו. "שוער יש לנו. טים האוארד הוא אחד מחמשת השוערים הטובים בעולם, וזאת התחלה טובה", הוא אומר, "אבל עד שלא נגיע לחצי גמר בטורניר עולמי כמו המונדיאול, אז עדיין לא הגענו. כמה זמן זה ייקח? 10 שנים? 8 שנים? אין לדעת. אבל אנחנו בדרך הנכונה כי למרות ההפסד לבלגיה, בחלקי משחק רבים היינו שווים לנבחרת הבלגית שהפתיעה במצויינותה!".

המבחן נגד גרמניה יהיה עוד שעור לאן האמריקאים הגיעו בכדורגל. כל שחקניהם האירופאים (כמה חסרו נגד בלגיה) חזרו, והשאלה היא כיצד יצליחו לשחק יחד ללא אימונים מספיקים. אין ברירה ואין זמן: החודש יש לארה"ב שלושה משחקים קובעים ביותר לנסיונה לעשות את המונדיאול. המשחק נגד גרמניה הוא בעל חשיבות עצומה בגלל סיבה זאת.

הוקי קרח

נשארו ארבעה. כל ארבעת הקבוצות שנותרו לגמר הקונפרנסים המזרחי והמערבי עושים מה-CONFERENCE FINALS "אליפות האלופות" כי כולן זכו בסטנלי קאפ בארבע השנים האחרונות: פיטסבורג פנגווין (עם שחקן ההוקי הטוב בעולם, קרוסבי) שהיתה אלופה ב-2009, שיקגו בלקהאוקס (שניצחה בהארכה את דטרויט; כתבתי קטע לפני המשחק) האלופה ב-2010, הבוסטון ברוינס אלופת 2011, והלוס אנג'לס קינגס האלופה של 2012.

וואללה איזה קרבות מתחילים מחר! לוס אנג'לס נגד שיקגו על אליפות המערב, ובוסטון נגד פיטסבורג על אליפות במזרח. אני יודע שבגלל ה-NBA כל העסק בהוקי נראה לכם משהו מעולם אחר, אבל הקרבות כאן ברמה שאף פעם לא היתה כמוה; הרייטינג בטיווי גבוה מהרייטינג של ה-NBA, והמתח בשמיים. 56 מהשחקנים שישחקו מחר עונדים טבעת אליפות. אף פעם לא שיחקו כל כך הרבה אלופים אחד נגד השני. ה-SALARY CUP שהליגה העתיקה מה-NBA (הקומיסיונר של ה-NHL היה סגנו של דייויד סטרן, ואף הוא יהודי) גרם לכך שלראשונה מאז 2005 תהיה קבוצה עם אליפות שנייה במאה ה-21. ה-PARITY, והחוקים החדשים עם עונשים חמורים ביותר לקרבות אגרוף על הקרח, שינו את כל המשחק: במקום קרב אגרופים כל 5 דקות, המשחק שוטף במהירות עצומה, וברמת הוקי שלא נראתה עד היום. המשחק כולו נמצא בעלייה מטאורית.

בייסבול

העונה ישנם כמה מספרים הסטוריים עם סכוי להישבר:

מיגואל קבררה מדטרויט טייגרס נותן עונת בייסבול לפנתאון. הוא שובר שיאים שנחשבו לבלתי ניתנים לשבירה. הוא לא מוכן להיעצר: כל פעם שהוא בא לחבוט ישנו סכוי לשיא חדש.

עונת הבייסבול היא רק בשליש הראשון שלה, וה-ALL STAR BREAK הוא רק עוד 6 שבועות, וכבר שיאים רבים עומדים להתנפץ כמו מנורת קריסטל הנופלת מראש התיקרה.  אלה שיאים שאולי אינם יקרתיים כמו שיא ההום-רס לעונה, אך לעכברי הבייסבול האמיתיים הם לא פחות חשובים.  הנה כמה מהם:

1. 187 RBI – המספר שהוא PROJECTED עבור קבררה, שאם יושג יהיה שני רק ל-191 של האק וילסון משנת 1930. אבל אם 187 הוא המספר הנבואי ע"פ קצב ה-RBI'S שלו, ניתן להאמין שהוא יהיה מסוגל לשבור את ה-191 עם קצת מזל. רק כדי שיהיה לכם מקור להשוואה, תארו לכם ששחקן NBA נמצא חודש לפני האול-סטאר עם ממוצע קליעות למשחק של 49.5 נק', כששיאו "שלעולם לא יישבר" של צ'מברליין הוא 50.4 נק' למשחק. רק שתבינו מה קורה כאן בבייסבול בשעה שאנחנו חושבים שרק NBA קיים בעולם הספורט האמריקאי המטורף והנפלא. אני לא מפסיד משחק של דטרויט בגלל הקבררה הזה. לא היה שחקן כמוהו שנים על גבי שנים. קבררה הוא מנצח ה-'טריפל-דאבל' מהעונה שעברה שלא השאיר הרבה מקום לשיפור. אז העונה הוא בקצב גדול אפילו יותר. כל מה שעליו לעשות זה להביא הביתה 48 ראנס יותר מאשר בשנת 2012 כדי לשבור את שיא ה-83 שנים הזה. הוא מסוגל לעשות זאת, רק שיניחו לו קצת ויתנו לו לשחק. מה שקורה כאן במדיה איתו זה טרוף מחלט.

2. המספר שהוא PROJECTED לאינפילדר של בולטימור אוריולס מני מקאדו ב-DOUBLES (חבטות המביאות אותו לבסיס השני) הוא 73. השיא – 67 – הוא משנת 1931. היו מחקרים רבים בנושא על "DOUBLES נגד HOME RUNS", ובהרבה משתנים ה-דאבל הוא קשה יותר אפילו מחבטת הכדור אל מעבר הגדר, כי לעשות דאבל, הכדור נשאר במגרש ועם הזרועות של שחקני היום המסוגלים לזרוק כדור בדיוק מהמם למרחק של 120-130 יארדס, הדאבל הופך יותר ויותר למבצע קשה ביותר. מקודו רודף אחרי שיא שהוא פי ארבע גדול מגילו (הוא בן 20). כל העיר בולטימור בטרוף מחלט על הדאבלים שלו. בחוצות אנשים התחילו לדבר "פעמיים": "אני רוצה פיצה עם פפרוני, עם פפרוני", ושלטי פרסום התחילו לצרוח "USE AT&T, AT&T", או "DRINK COLA, COLA". ראש העיר הופיע לראיון חשוב עם שני פפיונים, ובמשחק האחרון נגד היאנקיס ההמנון הושר פעמיים. זה מה שמייחד את ארה"ב משאר העולם: שמחת החיים ואהבת הספורט של העם!

3. 113 חבטות  EXTRA BASES  (דאבל או טריפל) של כריס דייויד , אף הוא מבולטימור אוריולס. זה ה-PROJECTED NUMBER שיעמידו במקום שלישי אחרי בייב רות' (119) ולו גריג (117) – חברה לא רעה להיות איתה. הישגו של דייויד הוא למעשה טוב אפילו יותר מהישגי בייב רות' ולו גריג, כי קמדן פארק, מגרשה הביתי של בולטימור, הוא קטן יותר מהמגרשים בהם עשו שני אייקוני הבייסבול את שיאיהם, וככל שהמגרש קטן יותר, האקסטרה בייסס קשים יותר!

4. 25 נצחונות, המספר המנובא לפיצ'רים ג'סטין מסטרסון ופטריק קורבין. הם לא מנסים לשבור שיא ש-"לעולם לא יישבר" – 59 נצחונות ע"י צ'ארלס "OLD HOSS" רדבורן מ-1884. היום פיצ'ר לא משתתף ביותר מ-30-35 משחקים אז כיצד ינצח 59? אבל בזמנים המודרנים השיא הריאלי הוא של הפיצ'ר דני מקליין – 31 נצחונות ב-1968.

5. 329 סטרייק-אאוטס, המספר ה-PROJECTED לפיצ'ר יו דרוויש. נשיא הקבוצה שלו בטכסס ריינג'רס נולן ריאן יכול לישון בשקט: האס שלו לא יצליח לשבור את שיאו של ריאן עצמו – 383 סטרייק-אאוטס!

6. 56 "SAVES" ע"י הפיצ'ר הסוגר של היאנקיס מריאנו ריברה. זה יעמידו במקום שלישי בכל הזמנים אחרי ה-62 של פרנסיסקו רודריגז וה-57 של בוביט טייגפן. הם היו בני 26 כשעשו מה שעשו. ריברה הוא בן 43, ובעונתו האחרונה ביאנקיס, כשהתואר "הסוגר הגדול בכל הזמנים" שמור לו לעולמי עולמים כי שני הצעירים עשו זאת שנה-שנתיים ונעלמו. ריברה מסתובב סביב ה-50-54 שנה-שנה, כבר 20 שנים!

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 20 תגובות

 1. ריבריה גם חזר הפציעה קשה מאוד
  קבררה הולך לזכות בטריפל קראון באק טו באק
  אני מאמין שדוייס ירגע וקבררה יעשה זאת שוב
  מצאדו וברייס הארפר אלו 2 צעירים שיגעו רחוק
  שלא לדבר על טראוט בלוס אנג'לס
  שים לב לכשלון של הקבוצות מלוס אנגלס
  כסף לא קונה לך אהבה וכנראה שלא נצחונות

  הריטניג של ההוקי גבוה בגלל לוס אנגלס שיקגו ובוסטון
  בNBA יש קבוצות משוק קטן מאד

  אחלה פוסט !!

 2. השינוי בשידור של ה hd שרואים סוף סוף את הדיסקית גם עשה פלאים עם הרייטינג של המשחק הזה..
  לפני זה לא הבינו בכלל מה קורה במשחק

 3. טים האוורד לא אחד מ-5 השוערים הטובים בעולם(גם לאחד מה-5 הטובים בפריימרליג), אבל בסך הכל שוער יציב באברטון.

  ליונייטד זה לא הספיק בזמנו אבל לאברטון הוא שוער אמין מאוד.

  1. עד כמה שהבנתי הקביעה על 'השוער החמישי בטיבו בעולם' היתה של קלינסמן, לא של מנחם. אז K-700, עם כל הכבוד לך, למי להאמין יותר? למאמן נבחרת ארה"ב ששיחק בנבחרת גרמניה, אימן אותה, ונמצא בבריטניה ובאירופה חצי שנה מהשנה בריצה ובדיקת שחקנים אמריקאים, או לך שלא ראה כנראה משחק אחד בחייו באירופה אן בריטניה?

 4. הכדורגל יעקוף את הNBA בתור הספורט הרביעי בחשיבותו בארה"ב בעוד 20 שנה. האמריקאים יודעים איך לדחוף ספורט, ישר מהאינקובטור. הNBA בצרות אלא אם יורידו את כמות המשחקים ויהפכו את הליגה לNFL סטייל

  1. אפלטון, ב-3 משפטים הראתה כמה חסר ידע אתה בנוגע לעולם בספורט האמריקאי. ה-NBA ממש לא בצרות יא אהבל. לפי סקר שנעשה לאחרונה, ה-NBA הוא הספורט השני בפופולריות בקרב אנשים צעירים ובמגמת צמיחה. עוד 10 שנים ה-NBA תהיה הליגה השנייה בפופלריות אחרי ה-NFL ללא עוררין.

   כדורגל בכלליותו נמצא במגמת צמיחה בפופולריות בארה"ב, אבל ה-MLS היא עדיין נון-פקטור. אמריקאים נמשכים לפריימר-ליג ולשאר הליגות באירופה. ולפני שמישהו יביא לי ממוצעי קהל באצטדיונים, גם קבוצות מיינור ליג ממלאות את האצטדונים שלהם, אבל זה לא אומר שהמיינור-ליגס הן אפילו פקטור בתודעה הספורטיבית הכללית בארה"ב. ה-MLS צריך להתיר את הרסן לגבי רף המשכורות, הם לא צריכים להחתים את הניימארים של העולם, מספיק שהם יצליחו לשמור את מיטב השחקנים האמריקאים בארה"ב.

   1. ה-NBA לעולם לא תעבור את הבייסבול. לא כשמשחקים 162 משחקים לקבוצה. הקהל ממלא את האיצטדיונים בבייסבול ב-2.3% יותר מבעונה שעברה בינתיים. הבייסבול בעלייה גדולה.

    1. פופולריות =/= כמה אנשים באים לאצטדיון. לפני 30 שנה כמות הקהל שהגיע למשחקים היה משהו כמו חצי ממה שמגיע היום, אבל לפני 30 שנה בייסבול היה הרבה, הרבה יותר פופלרי. הרייטינג משקף את זה.

 5. הכדוגל לא יעקוף את הNBA מהסיבה הפשוטה שעדין צעירים נמשכים הרבה יותר לכדורסל מגיל צעיר מאשר לכדורגל.

  אבל כן הכדורגל בתנופה אדירה ארה"ב יכולה להיות מעודדת בעיקר על הלחימה בטורנירים(גם אם הכדורגל לא גדול).

 6. מנחם, הרייטינג של ה-NHL בשום פנים ואופן לא גבוה יותר מזה של ה-NBA, בטח לא במהלך הפלייאוף ובטח לא במהלך העונה הרגילה. היה רק משחק אחד עד עכשיו בפלייאוף של ה-NHL שהיה לו רייטינג 18-49 גבוה מ- 1.0 (משחק 7 בין שיקגו לדטרויט), בעוד שלמשחק 5 בין מיאמי לאינדיאנה היה 3.7 רייטינג.

  1. עלה מממש קצת לדי קצת. אנשים פה לא מבינים את זה, אבל הוקי הוא ספורט אזורי בארה"ב שקיבל דחיפה חצי מלאכותית בשנות ה-90 ובגלל זה אנשים חושבים שהוא באותה רמה כמו ה-NBA.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט