Free No More 2018 – ניקולה יוקיץ / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2018 – ניקולה יוקיץ / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

 

ניקולה יוקיץ נשאר בנאגטס – $147,710,050 לחמש שנים – $29.5 מיליון לעונה:

זה אחד המקרים המעניינים של הקיץ, ואולי הכתבה שהכי ציפיתי ללכתוב בפרויקט השנה.

אני אתחיל מלדבר קצת אנליטיקס על יוקיץ השחקן, והאם הוא כזה שראוי לחוזה מקסימום או לא. נתחיל מזה שהסרבי הוא אחד הסנטרים הכי מיוחדים שהליגה ראתה אי פעם. בשתי העונות האחרונות שלו, כמות האסיסטים שלו פר 36 דקות היא לא פחות מהיסטורית. הנה רשימה של עונות מהמילניום הנוכחי עם לפחות 2000 דקות, מסודרות לפי המדד הזה:

וזו לא רק הכמות. יש מסירות שפשוט רק הוא מסוגל לעשות. ובניגוד להרבה שחקני "היילייטס" מוכרים – הסרבי מספק אותם בקונסיסטנטיות 2 או 3 פעמים למשחק – כל משחק:

עוד משהו שמבדיל אותו מלהיות סתם "שחקן היילייטס" – לאורך כל הקריירה הקצרה שלו בNBA, הנאגטס היו הרבה יותר טובים עם הסרבי על המגרש. מדד הRPM המוערך של ESPN – סוג של סטטיסטיקת +/- משוכללת – ממקם אותו 5, 6, ו9 בשלוש העונות האחרונות בהתאמה בכל הליגה. האחרים שהגיעו לטופ 10 בכל שלושת השנים האלה? סטף קארי כריס פול וראסל ווסטברוק – בהחלט רשימה מכובדת להיות בה.

בהקשר הזה חשוב לזכור שלמרות שהזרקורים החלו להיות מופנים ליוקיץ בעיקר השנה, הוא עושה מה שהוא עושה כבר שתי עונות כמעט מלאות ברציפות. אם ננטרל את עניין הדקות (ויחד עם כך את ההחלטה התמוהה של מייק מאלון לפתוח עם נורקיץ ולא איתו בתחילת עונת 2016-17), נגלה שהמספרים שלו פר 36 דקות נשארו די זהים לאורך השנתיים האחרונות:

על זה אפשר להסתכל בשתי דרכים. חצי הכוס המלאה היא שרואים שלא מדובר במקריות של עונה ספציפית, ויציבות כזו בגיל צעיר היא משהו מאוד נדיר בNBA – בעיקר עבור שחקן שנדרש להוביל קבוצה.

חצי הכוס הריקה היא שרוב מוחלט מהשחקנים בגיל הזה מראים שיפור בין העונות הראשונות בקריירה שלהם. סטטיסטית, זה השלב שבו מגיעות הקפיצות הרציניות במספרים, והשחקנים אמורים להתקרב לתקרת היכולת שלהם.

וזה החשש שלי עם יוקיץ. השיא האתלטי של שחקן NBA מגיע בממוצע בגילאי ב22-24, אבל שיא היכולת שלו מגיע בממוצע בגילאי 28-29. איך זה ייתכן? ובכן, האזורים שבהם שחקנים משתפרים בעשור הראשון שלהם בליגה הם בעיקר מיומנויות (יכולת כדרור, מכניקת קליעה), קריאת משחק (הגנה קבוצתית, תנועה ללא כדור, שליטה בקצב, יכולת התמודדות עם הגנות וחידושים) ומנטליות (התמודדות עם כמות המשחקים והדקות, עקביות, קלאץ). השיפור הזה בד"כ משמעותי יותר מהסטגנציה/הירידה היחסית ביכולת האתלטית, ולכן אנחנו מצפים משחקני NBA להשתפר עם הזמן.

אבל יוקיץ לא בדיוק נופל לתבנית השיפור הזו. הוא יכול להוריד קצת באיבודים או להתמודד יותר טוב עם שומרים פיזיים (אחת הבעיות הגדולות שנותרו במשחק ההתקפה שלו):

אבל מבחינת skills – הכל כבר די שם עבורו. הוא לא עומד להוסיף לשק איזו יכולת מסירה חדשה או יכולת קליעה חדשה כמו שהרבה ביגמנים עושים לאורך השנים – פשוט כי כבר יש לו את הדברים האלה. הוא גם קורא את המשחק נהדר כבר עכשיו. אלה כבר חלקים מהחבילה שהוא מספק כשחקן ושעוזרים לערך שלו לנאגטס.

מצד שני, הוא לא עומד להשתפר משמעותית מבחינת אתלטית – פשוט כי מבחינה פיזיולוגית דברים לא עובדים ככה וסגנון המשחק שלו לא מאפשר לו להעלות עכשיו 20 קילוגרם שריר ולהתבהם על שחקנים בפוסט – זה לא מה שהוא עושה.

לכן אני סקפטי לגבי גרף השיפור שלו אל מול שחקנים אחרים בגיל הזה – נניח ארון גורדון או זאק לאבין שנגיע אליהם בהמשך – וזה משמעותי בחוזה כזה.

וזה לפני שהזכרנו את ההגנה. הנאגטס דורגו במקום ה5 מהסוף בליגה השנה בדירוג הגנתי עם נתון ספיגה של 108.8 נקודות ל100 פוזשנים. כשמסתכלים על נתוני שיתוף הפעולה של יוקיץ עם שאר שחקני הנאגטס, מסתמנת מגמה ברורה. כששמים אותו ביחד עם ביגמן "אמיתי" בקו הקדמי – פאריד, פלאמלי, מילסאפ – מקבלים נתון הגנתי סביר. לעומת זאת כששמים אותו עם כל מיני סטרץ'-4 למיניהם (צ'נדלר, ליילס, הרננגומז), מקבלים הרכבים הרסניים הגנתית.

נכון שהנאגטס טובים יותר הגנתית איתו על המגרש מאשר על הספסל, אבל זה לא מספיק. הוא מאפשר ליריבים 67.9% בזריקות שהוא מגן עליהן בטבעת. מבין 36 שחקנים שהגנו על לפחות 300 זריקות כאלה בעונה שעברה, זה הנתון הגרוע ביותר. הוא גם השחקן השני הכי "מאותגר" בליגה בטבעת מבחינת כמות זריקות אחרי קארל אנתוני טאונס – עוד שחקן עם אותה הבעיה.

הוא כן משתמש בראש שלו גם בהגנה ומשיג הרבה חטיפות חכמות, והוא אחד מריבאונדרי ההגנה הטובים בליגה (אלמנט שנוטים להתעלם ממנו בהקשרים של הגנה), אבל לעיתים קרובות הוא לא מצליח להישאר עם הגארדים הטובים של הליגה אחרי שהוא מקבל אותם בחילופים – מה שגורם ליריבות לנצל אותו הרבה בהגנת פיק & רול.

יכול להיות שיותר זמן עם מילסאפ יפתור את הבעיה. עקב הפציעה של האחרון ראינו רק 868 דקות כאלה בעונה שעברה, אבל המספר הזה אמור לקפוץ העונה עם מילסאפ בריא, ובזמן הזה בעונה שעברה הם החזיקו דירוג הגנתי של 106.0 – קרוב מאוד לממוצע הליגה.

 

לפני שנגיע לציון, אני רוצה להסביר קצת את הסיטואציה המעניינת שהנאגטס היו בה עם יוקיץ. הוא נבחר בבחירה ה41 על ידיהם ב2014, וקיבל חוזה על סך 5.5 מיליון דולר ל4 שנים, כאשר השנה האחרונה של החוזה היא סוג של אופציית קבוצה.

מה זה אומר סוג של? ובכן, אם הקבוצה בוחרת להוציא את השחקן מהחוזה בשנה הזו, הוא הופך לשחקן חופשי מוגבל – כלומר הקבוצה רשאית להשוות כל טיוטת חוזה שקבוצה אחרת מגישה לשחקן, וכך באופן אפקטיבי (בהינתן שלא לקח את הqualifying offer שלו – מהלך מאוד לא נפוץ) מבטיחה שהוא יישאר בשורותיה לעוד כמה שנים טובות על חוזה חדש ומשודרג.

אבל אם הקבוצה בוחרת לשמור את השחקן על החוזה הישן, היא אמנם חוסכת המון כסף בשנה הזו (במקרה הזה כמעט 24 מיליון דולר), אבל בשנה הבאה השחקן נהיה שחקן חופשי בלתי מוגבל – כלומר כזה שיכול לחתום בכל מקום שהוא רוצה בלי ההגבלה שצוינה לעיל.

הסיפור הזה מעניין כשאנחנו באים לשפוט את סוגיית החוזה הספציפי הזה, כי יש פה מאזן אפשרויות אחר ממה שאנחנו רגילים אליו כשאנחנו בוחנים חוזים. בד"כ, הבחירה של הקבוצה שאנחנו שופטים הייתה האם לתת את החוזה הנידון (או משהו דומה לו במקרים מסוימים), או לוותר על השחקן לגמרי.

זה לא היה המקרה פה – שכן הנאגטס יכלו להשאיר את יוקיץ על החוזה המינימלי שלו גם לשנה הבאה, ועדיין להיות במושב הקדמי במירוץ להחתים אותו מחדש ב2019 עם היתרונות שהCBA נותן לקבוצה הביתית במשא ומתן (אפשרות למתן שנה חמישית בחוזה + קפיצות גבוהות יותר משנה לשנה. דיברנו על זה בכתבה עם פול).

ואני לא בטוח אם זה לא סיכון שהייתי לוקח – לפני שאני מתחייב על חוזה מקסימום לשחקן שמעולם לא היה אולסטאר ל5 שנים הקרובות, עם סגל שעוד לא הצליח להגיע לפלייאוף.

אני יודע שאני בדעת מיעוט פה. אני יודע שכולם עפים על יוקיץ ושהרוב מסתכלים על החוזה הזה כno-brainer. אבל משהו לא מסתדר לי בו כשחקן מקסימום. בין אי ההצלחה הקבוצתית (עם סגל יפה לידו) לבין פוטנציאל השיפור המוגבל לבין המגבלה ההגנתית העצומה שאמורה להיות הכוח של שחקן בעמדה שלו, אני לא רואה את זה.

זה לא חוזה נוראי – אתם עדיין תראו את הסרבי בסרטוני ההיילייטס כל שבוע והוא עדיין יתרום לנאגטס המון. אני פשוט לא חושב שזה יתורגם להצלחה הקבוצתית שהנאגטס מצפים לה מהשלד הזה, ובשנה השנייה או השלישית לחוזה הזה אנחנו כבר נראה סימני שאלה האם זה חוזה חיובי או לא.

FAR = 5


לפוסט הזה יש 105 תגובות

 1. כתבה מצוינת.
  לא מסכים איתך בתוצאה הסופית.
  גם אם זה הכל והוא לא ישתפר עוד (והוא כן רק בן 23 למרות על מה שנאמר) אני מאמין שבהעדר פציעות זה שחקן ששווה מקסימום (בטח את המקסימום של ה-25%). זה שחקן שאתה יכול לבנות מסביבו התקפה שלמה כמו שהם עושים ואם הוא לא מגן הוא לא יהיה הראשון ולא האחרון לקבל חוזה מקסימום למרות חסרון בהגנה (תראה את שלושת ה-MVP האחרונים).
  חוץ מזה לא רואה איזה ברירה הייתה לנגאטס כשבקיץ הבא יהיה להרבה יותר קבוצות מקום מתחת לתקרה ולא היה להם פרנצ'ייז פלייר מאז כרמלו אז להסתכן עכשיו ולאבד אותו תמורת כלום בקיץ הבא נשמע ממש מסוכן

 2. תודה עומר. אני לגמרי איתך בניתוח האפסייד של יוקיץ׳ ולגמרי מסרב להתרגש ממנו. חור נוראי בהגנה וכמה מסירות יפות ומהלכי היילייטס לא ישנו את העובדה שהוא לא פרנצ׳ייז פלייר. אולי סוג של מס׳ 3 בקונטנדרית כמו קאפלה או אדאמס או האייפל רק קצת יותר מוכשר. לראיה, אפילו לנאגטס לקח זמן לזהות שהוא עדיף על נורקיץ׳. אם אני במקום הנאגטס אני חוסך את הכסף השנה. לא רואה אותו מוותר בשנה הבאה על שנה חמישית בחוזה + שדרוג ולכן החתמה בינונית ומטה.

  1. הכל זה מחירי שוק. נגיד וניקו לא חותם את מי אתה מביא לקבוצה שלך ב-30 מיליון? מי יבוא לדנבר? מישהו טוב ממנו?

   אדמס מקבל 27 מיליון לעונה. יוקיץ טוב יותר ומוכשר יותר וצעיר יותר אז הוא בוודאי שווה 30. הוא אכן מתאים להיות 2-3 בקונטנדרית אז?

   יודע לכמה אגדות לא היה הגנה בכלל או חלשה? נאש, נוביצקי, קרי, הארדן. זה לא מפריע להם להיות שחקני טופ 30 היסטורים.

 3. פוסט מצויין עומר. מצד אחד קשה להתווכח עם מה שאתה כותב בנוגע לשיפור של יוקיץ׳, מצד שני, קבוצה אחרת הייתה נותנת לו מקסימום והוא הנכס הכי משמעותי של הקבוצה ככה שלקבוצה לא הייתה ברירה.

     1. עומר זה הרבה יותר מזה להשאיר שחקן כמו יוקיץ על חוזה מינימום כשאפשר וצריך לתת לו מקס זה יתבטא כהצהרת כוונות שלילית לשחקן, דנבר עשו בדיוק מה שהם צריכים הקיץ והמטרה שלהם הייתה להשאיר את הפרנצייז פייפר שלה שזה יוקיץ, זה מינימום FAR 8.

      למרות שהכתבה טובה לא התייחסת לתלות האבסלוטית של דנבר ביוקיץ שהוא המנוע והרכז של ההתקפה שלהם, נוסיף על כך שדיבר היא לא מקום משיכה לשחקנים ונגלה שהם יעשו אחלה החתמה.

     1. גם אם לא יתן תפוקה של 33 מליון דולר בעונה האחרונה סביר להניח שהוא יהיה לפחות קרוב מספיק בגיל 28 כדי שזה יהיה שווה את הסיכון (והם הצליחו להמנע מלתת לו אופציית שחקן על העונה הזו) אולי אפשר להוריד לו נקודה או 2 על זה שהוא לא NO BRAINER ברמה של ג'ורג' או לברון אבל לדעתי מגיע להחתמה לא פחות מ-8

     2. אולי כן ואולי לא, אבל אלה יהיו 33 מיליון מתוך תקרה הרבה יותר גבוהה…

      דנבר עשו מה שהיו צריכים כדי לשמור על השחקן הכי טוב שלהם.
      האלטרנטיבה היתה סיכון שאסור היה להם לקחת אם הם רציניים בנסיון לבנות קבוצת צמרת.

      8.

     3. אני לא חושב שהוא יכול להוביל קבוצת צמרת. בהינתן זה, אני מעדיף להתחייב אליו לפחות שנים ולא ליותר, או לדחות את ההחלטה לקיץ הבא. הכל נובע מהמסקנה הסובייקטיבית הזאת.

     4. אבל שווה לך לא לקחת את הסיכון ולשחרר אותו ? הרי הוא שחקן שיקבל מקסימום מקבוצה אחרת, השנה החמישית יכולה להתברר כבעייתית אבל זה לא הדיח ברייקר ללא לתת לו חמש שנים.

     5. עומר- אז מי כן יכול להוביל קבוצה? יש 6-10 שחקנים כאלו בכל הליגה ואיש מהם לא בדרך לדנבר אז מה עושים? נותנים מקס לשחקן הכי טוב שמעוניין להיות אצלך אם הוא צעיר ובריא וכשרוני.

 4. אוי עומר, יא פרובוקטור. למה להדליק ככה אנשים סתם, כולה יום שלישי ובקושי התחלנו את השבוע.
  דנבר השאירה את הפרנצ׳ייז הראשון שהגיע אליה מאז 2003 לחמשת השנים הקרובות. זה נכון שיכלו לחכות עוד שנה אבל להשאיר את הכוכב שלך מרוצה זה אף פעם לא רעיון רע וזה ייתן להם שקט תעשייתי. וזה לא שדוראנט וקארי עומדים בתור. בשנה הבאה הם יוכלו לחתוך את מילסאפ עם ה30 מליון שלו ככה שהם לא ממש חנוקים כלכלית.
  לגבי ה׳בעיה׳ שלו – המחסור באתלטיות וכיוב – זה רק מבטיח שאלא אם כן תהיה פציעה חמורה (טפו טפו טפו) צפוייה לו קריירה ארוכה מאוד והוא ימשיך לתרום יפה גם בשנות ה30 שלו. השקעה לטווח ארוך.

  1. בשילוב מצד אחד עם מה שכתבת עומר על המשך הצמיחה של יוקיץ' וההגנה שלו אל מול הכשרון והיחודייות ההתקפות שלו והעובדה שהחוזה לא סותם אותם כלכלית בזכות הקיץ המצוין של הנאגטס בצד הניהולי נותן לחוזה 7.

   1. לא ספרתי עונות אבל לא חסרים שחקנים ששיחקו ה מ ו ן שנים באותה הקבוצה. מרק גאסול, נוביצקי, דאנקן, ג׳ינובילי, ראס, פירס, קונלי… פאקינג יודוניס האסלם. ואם תלך קצת אחורה תמצא גם מלון, קובי, מילר, רובינסון, … ויש גם הרבה שהועברו לעת זקנה שלא באשמתם. אבל בכל מקרה, זה לא אומר שדנבר לא צריכים לנסות לבנות את הקשר ולשאוף שאכן הוא ישאר אצלם שנים ארוכות.

    בלי שום קשר, עומר, הסדרת כתבות הזו היא הדובדבן שנמצא על הטופ של כל הדובדבנים האחרים בעונת המלפפונים הזו. פשוט כיף אדיר. המון תודה על ההשקעה.

 5. מעולה עומר, וגם אם טיפלה החמרת, אני מבין את הכיוון שהלכת אליו בציון הזה.
  הליגה הולכת למצב שאת חוזי המקסימום "מבזבזים" רק על שחקנים שישנו את פני המועדון, ויקחו כ70% מהתקציב הכולל כשלד מרכזי. האם יוקיץ' הוא כזה שחקן?
  אין הרבה סנטרים ששווים מקסימום בליגה של היום. אמביד הוא היחיד שאני יכול לחשוב עליו שדומיננטי עד כדי שיהיה שלד לקונטנדרית. אולי KAT יגיע לשם. יוקיץ', עם כל הייחודיות במשחק שלו, הוא לא כזה.
  מצד שני, אני בטוח שהיו קבוצות שמוכנות לשלם את הסכום הזה, ולא היה להם הרבה ברירה כי לאבד אותו לא היה בא בחשבון, ולכן הציון הוא 7 אוטומטי.

 6. כתבה מעולה, הציון לא.

  יוקיץ' לא שחקן רגיל. רואים זה בהתקפה שלו (סנטר עם 6 אסיסטים ו-40% מהשלוש) וזה ככה גם בהגנה – הוא לא רים פרוטקטור אבל קורא מסירות נהדר וסוגר לריבאונד. לכן הוא לא עוגן הגנתי וצריך איזה מילסאפ לידו רוב הזמן, למרות שהבעיה היא לא בהכרח הוא בהגנה.

  שחקנים חופשיים גדולים לא מגיעים לדנבר וזה שהוא שחקן ביכולת גבוהה עכשיו זה דבר טוב, לא צריך בהכרח לשלם מקסימום על פוטנציאל ואז להתקע עם איזה וויגינס או פורטר. אני כן יכול לראות אותו מגיע לעונה אחת בכושר עדיף משמעותי. דריימונד גרין עשה את הקפיצה הזאת בגיל 24, יותר מבוגר מיוקיץ' עכשיו וזה בהחלט אפשרי. לדעתי שווה 8-9 בקלות

 7. יש משהו מעניין במה שאתה אומר.
  לי נראה שלא היה להם לאן ללכת עם זה, ציון 7 זה המקסימום.
  יוקיץ' הוא הטוב ביותר לדנבר, ודנבר לא תמיד תהיה הטובה ביותר ליוקיץ'.
  אני חושב גם שיש לו לאן להשתפר באספקט ההגנתי. ברגע שהוא יראה את ההגנה של היריבה עוד יותר טוב ובנונשלנט, אני חושב שבהגנה הוא יעשה את ההתקדמות המחשבתית בהגנה ואולי עוד כמה קילוגרמים של שרירים.

  תודה

 8. עומר אני רוצה להתייחס רק לצד הטכני של החוזה. אתה טוען שיוקיץ' לא שווה את הסכום שיקבל בשנה האחרונה , אבל זה פחות או יותר מה שיקבל גם אם יחתום על מקס בשנה הבאה מכיוון שתקרת השכר עולה בשיעור דומה לקפיצה משנה לשנה. כלומר זה הסכום שיקבל גם ככה בשנה הרביעית בחוזה ולא בחמישית.
  דבר שני הוא ה"סיכון" שיוקיץ' ייכנס לאחת מחמישיות העונה מה שיהפוך אותו זכאי לסופר מקס של 30%. לכן מכל זוית בערך היה עדיף לנאגטס להחתים אותו עכשיו ולא לקחת סיכון שהוע גם יוכל לברוח בשנה הבאה או שיצטרכו לשלם לו הרבה יותר.

   1. לחמישיית ההגנה כנראה שלא… אבל השנה KAT היה בשלישית ואם דיוויס או אמביד נפצעים הסיכוי שלו הופך למאד ממשי.
    כתבת לגלעד שאתה לא בטוח שהוא שווה 33 מיליון בשנה האחרונה של החוזה. אבל זה לא רחוק ממה שהוא יקבל על חוזה מקסימום בקבוצה אחרת באותה שנה (1.5 מיליון פחות בערך). אז אם הם מחכים הם נותנים לו את הצ'אנס לברוח או שהם משלמים לו בדיוק את מה שהיו משלמים באותה עונה ובשנה אחרי זה אפילו חוסכים (בהנחה שהוא עונה על הציפיות) כי אז כבר יהיה זכאי ל-30%.

    1. כרגיל לצערי הרב לא מסכים עם הטיעונים שלך עידו.לגבי הסיכון שיכנס לאחת מחמישיות העונה ולכן יהיה על 30% זו אפשרות אבל לא יכול לשמש הנחת עבודה כי ההסתברות נמוכה וזה סיכון שכדאי לקחת. מה שכתבת לגבי השנה האחרונה נכון בגלל העליה בתקרת השכר אבל בנתיים הם חסכו 25 מליון דולר השנה. ושוב אני מזכיר לך שבשנה הבאה הם היחידים שיכולים להבטיח לו חוזה חמש שנתי. יש ערך עצום לכל שנה כזאת כי זו מבחינו הכנסה בטוחה ולא תלויה בסיטואציה של פציעה או ירידה ביכולת. . זה נכון שיש שחקנים שלא יבואו לדנבר אבל הוא כבר בדנבר. הוא לא צריך לבוא לשם. לגבי זה שבעונה האחרונה הם לכאורה לא חוסכים (כי יחתימו אותו על חוזה ואז יהיה כבר וטרן וזכאי ל 30% זה סיכון שבהחלט הייתי לוקח כי זה אומר שהוא אכן הצליח בדנבר. אין לי בעיה להחתים שחקן שהוא וטרן ומוכח על חוזי מקסימום אבל לנצל את האופציה שיש לכל קבוצה להוציא שחקן אחד (או שניים אם השני הגיע בטרייד) מחוזה רוקי תוך כדי חוזה הרוקי ולתת מקס … לא אמורה להיות מנוצלת בהתנהלות פיננסית נכונה של קבוצה אלא אם כן אתה מחזיק לברון ביד או איזה דרק רוז. קבוצות נותנות את המקס המטורף הזה לרוקיס שעוד לא עשו כלום בליגה ויש לגביהם עדין סימני שאלה וזה רחוק מלהיות חכם בעייני. אני מסכים לחלוטין עם עומר FAR=5

     1. אני לא מבין למה אתה קובע בכזה ביטחון שהסיכוי של יוקיץ' להיבחר לחמיישית עונה הא כזה נמוך. אם ימשיך את קו השיפור שלו והנאגטס ייכנסו לפלייאוף זה יכול להיות די סביר.
      אתה אומר שהוא עוד לא מוכח? מה זה כן מוכח? לטעמי הוא הוכיח את עצמו.
      החיסכון של דנבר בעונה הנוכחית פחות רלבנטי (אם כי משמעותי) אבל הגישות שתעניין אותם היא דווקא יותר בהמשך.

     1. אני לא מבין למה "להסתכן" שיכנס לחמישיית העונה. אם אתה לא משלם העונה אתה פותח את עצמך לאופציות של
      א. תצטרך לשלם הרבה יותר בקיץ הבא
      ב. שחקן חופשי יכול ללכת לכל קבוצה אם פתאום קוואי ודוראנט לא באים ללייקרס והם זורקים עליו מקסימום אתה חושב שהוא לא ילך?
      ג. אף פעם לא חכם להשאיר את השחקן הכי טוב שלך לא מרוצה ולך תדע מה הוא יחליט משיקולים של העלבון ולאו דווקא כספיים

 9. אני, שהצדקתי פעם אחר פעם את ההחתמה להארכת חוזה של בוקר, אעביר ביקורת על החתמה של שחקן כמו יוקיץ'?

  נכון, יש אלמנט של סיכון בהחתמה. מה לעשות, דוראנט ולברון יש מעט מאוד בליגה.
  לפחות 8
  (7 בגלל ההבדלים בין משחקו בעונה שעברה למשחקו לפני שנתיים. נקודה נוספת בגלל שזו דנבר, ובגלל השקט שהחתמה שכזו מביאה לקבוצה).
  אני מקווה מאוד שיוקיץ' יוכיח לכל מי שלא כתב "10" , עד כמה הוא טעה.

  תודה, עומר. מצוין (כרגיל).

 10. שחקן נהדר, חכם, קבוצתי, מנהיג, ואבן הבניין המרכזית בקבוצה הצעירה של דנבר.
  הפלוסים גדולים בהרבה מהמינוסים, ובכל מקרה היו חייבים להשאיר אותו כי אם לא הוא אין להם כלום.
  לפחות 8.
  גם 10 היה הוגן בשלב הזה של הקריירה שלו.

 11. אחד השחקנים שהכי ציפיתי לקרוא עליהם בסדרת הכתבות.
  כל החוקים החדשים שנועדו "להגן" על הקבוצות הבינוניות פשוט מסנדלים אותם.
  שחקן כמו יוקיץ ממש לא שווה 30 מיליון דולר לעונה.
  מי בדיוק הסופרסטאר הנוסף שיצטרף אליו כדי לקחת את דנבר עוד צעד אחד קדימה?
  דנבר גזרה על עצמה בינוניות נצחית ואם פעם אחת יהיה אומץ לקבוצות להיות טיפה יותר עקשניות ועם חוט שדרה זה יעשה להן רק טוב.
  היה יותר נכון להציע 20 מיליון דולר לעונה ואם הוא חושב שהוא יכול לקבל יותר שיחפש את עצמו בשוק הפתוח שימצא איזו קבוצת טראש שתשלם עליו 30 מיליון ולאחל לו בהצלחה בחור החדש.

  ואולי זה יהיה צעד ראשון מבים כמה צעדים עתידיים שיחזירו את השוק למצב נורמלי כי לא יכול להיות ששחקן כמו יוקיץ ירוויח כמו דוראנט.

  חוץ מזה אני אישית לא משלם לסנטר מעל 15 מיליון ולא משנה איך קוראים לך. (תלוי איך מחשיבים את AD)

  אני עם עומר FAR 5-6 בערך

  1. אתה טועה, מצב השוק הנורמלי הוא ששחקן סביר מרוויח 20 מיליון, שחקן טוב מרוויח 30מיליון וסופרסטאר מרוויח 40 מיליון. אם כבר זה רק יעלה.

   המצב לעולם לא ישוב לקדמותו ואם יש מי שמשלם מה אכפת לי? לא יוצא מהכיס שלי.

   ג'אמל מורי יהפוך לסופרסטאר.

   אמרת איזה סופרסטאר יצטרף? אתה יכול לומר את זה על 25 קבוצות בליגה אז לא יתחרו?

   בשוק של היום יוקיץ בדיוק שווה 30, לא יותר ולא פחות.

 12. https://media.giphy.com/media/13iAt1Tc0kybpm/giphy.gif

  לא, רגע. אני אחזור.
  בטח שיש לו איפה להשתפר מבחינת Skills. כמו השחקן שהוא הכי דומה לו מבחינת צורת ההשפעה על המשחק (הם שני השחקנים שבאים מובנה עם שיטה שמשתפת את כולם), יוקיץ' עוד צריך ללמוד מקרי איך להשתלט על המשחק ולמוטט הגנות ברגעים הנכונים. הוא עשה את זה בריצה האחרונה לפלייאוף שנה שעברה.
  הריצה הזו נעצרה כשגיבסון התיישב לו על הכתף (לפעמים, ובעיקר בהארכה, קצת יותר מילולית מאשר לא) ומנע את המהלך כמעט היחיד שלו בפוסט (שהוא לא ריקוד בלט תוך העפת הכדור לשחקן פנוי). יש לו עוד הרבה מקום להתפתח בקליעה אחד-על-אחד גם מבלי להעלות 10,000 טון שרירים ולהתבהם על השומר שלו. גם פיידאוואי בסגנון נוביצקי יעבוד. או הדבר המוזר הזה:
  https://twitter.com/nuggets/status/954542172279160838
  הכי חשוב – הוא משחק כדורסל בצורה רצינית רק קצת יותר מארבע שנים. בטח שיש לו איפה עוד ללמוד מבחינת הבנת וראיית המשחק. הוא רק מתחיל ללמוד, רק שנקודת ההתחלה הזו כל כך גבוהה שכמעט לבדה היא הפכה אותו לשחקן מקסימום.
  ברור שתבנית השיפור של יוקיץ' לא תהיה רגילה. הוא ממש לא שחקן רגיל.

 13. אני נותן להם 8. יש אלמנטים שיוקיץ יכול לשפר, בעיקר בהגנה אבל כבר עכשיו הוא מוצר מצוין. מרגיש לי שיוקיץ שחקן שרוצים לשחק איתו יותר מאחרים בליגה. קצת הלכת קשה איתו ותיזהר מרועי, הוא לא יאהב את זה.

 14. אני חושב ש-6 זה נמוך מדי. הוא מאוד צעיר, גם אם תהיה לו נסיגה באתלטיות זה לא יהפוך אותו למוזגוב 2. יוקיץ שווה מקס 25, בטח שעבור קבוצה כמו דנבר.

  לתת לו לשחק בחצי חינם עוד שנה יהיה רעיון רע לדעתי. אתה לא משחק משחקים כאלה עם הכוכב שלך.

  סה"כ 8 לדעתי.

 15. טור שכל מגזין בעולם היה גאה להכניס. לפעמים עומר קצת נעלם לנו במשך השנה אבל הפוסטים האלה מכפרים על הרבה! לדנבר לא היתה ברירה. אסור היה להם לאבד אותו. אני רק לא בטוח בקשר למנטליות שלו. לפעמים הוא נראה כזה ילדון נון-צ'לאנט

 16. שחקן צעיר, כשרוני, מיוחד, סנטר מודרני עם יכולות פנומנליות, פרנצ'ייז בפוטנציה, ואפילו אם וכאשר ייפצע יש לו סט יכולות ייחודי שיישמר גם אחרי שיחזור ולא תלוי אתלטיות. נו בריינר.
  אתה לא מוותר על כזה שחקן כשהוא נופל לך לידיים, בטח לא אם אתה פאקינג דנבר.
  8-9 קל.

 17. כמו שכבר כתבו פה לפני, קצת קשה לדרג את כל המועדונים באותו סולם. עצם הקיום של מועדון NBA בדנבר זה לא מובן מאליו, ואם נפל לך כזה ג'וקר 🙂 לידיים אתה חייב להחתים אותו ולנסות לייצר בסיס תומכים ואוהדים שיתעניינו בך. מספיק כמה בני 7-10 שיתלהבו היום מיוקיץ' ויהיו להם אוהדים גם בשנת 2040, אמנם כאלה שכותבים פוסטים ממורמרים בהופס, אבל בכל זאת אוהדים…

 18. נימוקים מצוינים למסקנה אווילית (ואני מאוד אוהב את הטורים האלה דרך אגב)
  מעבר לזה שיוקיץ' מספק המון רומנטיקה לנאגטס ומביא שברים שמספרים מתוחכמים אף.פעם לא יצליחו לכמת,
  מתי בפעם האחרונה ראית שחקן חופשי ברמה גבוהה שבא לשחק מרצונו בדנבר? הכי הרבה שהם השיגו ב40 שנה זה פול מילסאפ וגם הוא נפצע.
  זה לא שדנבר הייתה מצליחה להביא מישהו בקליבר הזה אי פעם. זה לא רק היצע זה גם ביקוש (או הפוך?). בקיצור, 10

 19. גם אצלי זה 8-9.
  יוקיץ זה פוטנציאל להיות מארק גאסול, אתה דנבר ונותנים לך, לא תיקח?
  הוא צעיר ויש ולעוד המון מה להשתפר גם בהגנה וגם בהתקפה. הוא צריך להוריד משקל בדחיפות ולשפר את הניידות ואז הוא יעלה מדרגה שלמה. ממה ששמעתי עליו יש לו מנטאליות מצוינת כך שיש על מה לבנות.

 20. מצוין, וכתוב נהדר.

  אני מאוד אוהב את יוקיץ׳ ונוטה להסכים עם האסכולה שחושבת שהוא שחקן מיוחד. לטעמי, בהיעדר פציעות הוא יכול פתאום להפתיע אפילו עם פרס השחקן המשתפר (יש לפחות עוד מועמד אחד בקבוצה שלו). הבנת המשחק התיאורטית כבר שם ובהתקפה הוא כבר מביא אותה לידי ביטוי גם מעשית. בהגנה הוא לא רע כמו שניתן לחשוב למרות שיש לו הרבה מה לשפר בתזמונים ואגרסיביות. בכל זאת, הייתי נותן ציון יותר גבוה, אולי 7 או 8.

  אני מאמין בדנבר וממש לא אתפלא אם הם עושים פלייאוף. למעשה הדבר היחיד שאני לא בטוח לגביו זה את המקום של מי היא ״תיקח״ – מינסוטה, שמקפצת בין פח לפחת, או פורטלנד שתכלס אין לה ממש מה להציע השנה ביחס להתחזקות של בערך כל השאר במערב, ואם לא תביא איזה ג׳וקר לשולחן זה כנראה לא יספיק לה השנה.

 21. תודה עומר על עוד ניתוח מצוין.
  נתתי 8 וזה אחרי שהוצאת לי את האוויר מהמפרשים כי אני מאוד מחזיק ממנו. מקווה שהשנה הוא יצליח לסחוב את דנוור לפלייאוף בקרבות המטורפים שהולכים להיות עליו במערב.

 22. מי שטוען שאין אופציה אחרת ונותו ציון 9 לא מבין את המשפט שהוא כתב.
  אם מישהו נותר בלי מים ב 48 שעות ובגלל שרצה לחיות שילם מיליון דולר על בקבוק כי לא היתה לו ברירה אין מדובר בהחלטה נכונה או לא נכונה שעליה מגיע ציון.

  ציון מקבל מי שיש לו כמה ברירות ובחר באסטרטגיה מסוימת

 23. טור נהדר, תודה
  אני מושפע בקלות, אז נתתי לו 7, אבל זה יותר קרוב ל8. יש לו סט יכולות מדהים והוא בגיל הנכון, כל עוד רף המשכורות בליגה נשאר דומה, מגיע לו

 24. שמח שהצלחתי סוף סוף לעורר אי הסכמה, למרות שהציונים בסקר נמוכים בהרבה ממה שחשבתי.

  אני מדגיש – 5 מ10 זה לא ציון לחוזה נורא. זה אולי נראה ככה כי עוד לא נתתי ציונים נמוכים בפרוייקט, אבל זה לא בלייק גריפין או ג'ואקים נואה. זו פשוט הכרה בזה שהחוזה הזה לדעתי הוא לא סלאם-דאנק כמו שניתן לחשוב.

 25. אני הייתי נותן לדנבר 10 על ההחתמה שלו , שחקן שמשנה קבוצה .
  מבחינה סטטיסטית נותן תפוקה מצויינת .
  לא מחזיק ממנו פרנצייז פלייר אבל בהחלט מספר 2 אולטימטיבי , אוהב למסור לא אנוכי ונותן שואו.
  דנבר יכולים להיות דטרויט החדשה (לא בסגנון משחק ) קבוצה מצויינת בלי כוכב שפשוט כולם מצויינים (עדיין לא שם אבל יש את הכשרון להגיע לשם).
  השילוב עם מורי עוד יכול להיות תאווה לעיניים מצפה לעונה

 26. עומר מכיוון שאתה לא עושה הערכות אבל הדילמה המרכזית היא דומה ונהבדל נובע מהסיטואציה היחודית של יוקיץ' שהיה בחירת סיבוב שני – התיחסותך להחתמות של בוקר ויאניס בשנה שעברה.

  1. יאניס היה no-brainer מוחלט רק על סמך התקרה. לא שאלה בכלל. KAT יוצר גבולי אבל הייתי הולך על זה כשברור שלא בונים סביב באטלר אלא סביבו ויש לו עוד הרבה לאן להשתפר.

   1. ברור עכשיו שחייבים לשאול את השאלה. מה הופך את יאניס לנו בריינר אבל את יוקיץ' לא? יוקיץ' פחות שנים בליגה ובשנתיים האחרונות הם הובילו את המועדונים למאזנים זהים, מבלי להתחשב בכך שיוקיץ' לא פתח בהרכב בעונה הקדומה יותר והקבוצה השתפרה רק אחרי.

     1. תודה על התשובה.
      לא רואה את מה שאתה אומר. אחד פריק אתלטי, השני פריק שכלי וטכני. לשני יש בעיניי הרבה יותר מקום להתפתח. אני רואה את הראשון בתור "אם" ואת השני בתור "כן ו". כרגע, יוקיץ' ביוסאג' נמוך יותר משיג מדדים קרובים או טובים יותר משל יאניס, שאני לא מצליח להבין את ההחלטיות הזו. אבל אולי זו סתם הנקודה העיוורת הזו שבה אני לא מצליח להבין את ההתלהבות מהיווני.

     2. אז כתבתי בדיוק על זה בפסקה שמתחילה ב"וזה החשש שלי עם יוקיץ". שחקנים בד"כ לא מתפתחים יותר מידי פיזית אחרי חוזה הרוקיז שלהם אלא יותר מבחינת מיומנויות.

     3. נקודת ההתחלה של יוקיץ' במיומנויות כל כך גבוהה שמפחיד לחשוב לאן היא עוד יכולה להגיע. ויש לו עוד מקום להשתפר שם.
      לא אומר שזה מחייב ובטוח שיוקיץ' בעתיד יהיה שחקן יותר טוב, אלא שהפוטנציאל לדעתי עובד לטובתו.

  2. את בוקר לא הייתי מאריך. הוא אמנם ממש צעיר אבל אני ממש נמוך עליו כשחקן שיכול לעזור לקבוצה לנצח. הייתי מחכה איתו לקיץ הבא כשהוא חופשי מוגבל ורואה אם אני עדיין חושב שהוא שווה מקסימום.

   בדומה ליוקיץ, הרעיון שלי הוא שאם לא מדובר במקרה בטוח, עדיף לדחות את ההחלטה כמה שיותר.

 27. דנבר סירבה בשנה שעברה להציע טרייד על קיירי מתוך הנחה שהוא לא ישאר (העדיפה להציע על לאב) וכבר שנים מחתימה שחקנים בינוניים הרבה יותר על חוזים גבוהים (פאריד, מייסון פלאמלי,,).

  חוץ מזה שבשנים האחרונות כוכבים מוותרים על חתימה בקבוצת הבית ועל תוספת השכר עבור סיכוי לשחק עם עוד כוכביםס. עכשיו תדמיינו שליוקיץ' כשחקן חופשי מוגבל הייתה אפשרות לחתום בל.א

  1. בול מה שחשבתי. המשכורות כל כך גבוהות שההבדל בין חוזה מקס בקבוצה חדשה או נוכחית , הוא לא משנה חיים. כן, זה המון כסף, אבל יש להם כבר המון כסף. בל.א הוא גם היה עושה חיים וכסף מפרסומות.
   אז כן, סיכוי יותר טוב שישאר, אבל לא 100% וגם לא 80%. אסור לדנבר לקחת סיכון פה.
   בשביל הקבוצה הזו, זה 10. אולי 9.
   וזה הזמן להזכיר את אם כל החטאים של עומר. האריסון בארנס – FAR 9

     1. ברור. זה לא חוכמה להסתכל בדיעבד. אבל לטעמך זו באמת החתמה מאד מוצלחת או שיכלו להשתמש במקום הזה מתחת לתקרה יותר טוב?

 28. הצלחת למתן אותי עומר – כשראיתי את החוזה בכותרת התכוונתי לתת 8-9 ובאחרי הטיעונים שלך נתת 7….כל הכבוד.

  לא חושב שלדנבר הייתה ברירה.

 29. מצד אחד, אין הרבה סנטרים עם היכולות של יוקיץ'.
  מצד שני, כמו שרשמו, זה עדיין לא מתורגם להצלחה קבוצתית למרות שיש סביבו סגל טוב.
  אין יותר מדי סנטרים ברמתו בליגה, ולדעתי הוא שייך לרמה העליונה. אמביד כנראה רמה מעל כולם (יחד עם דיוויס עם הוא מחשיבים אותו סנטר).
  הנאגטס היו חייבים להשאיר אותו כי אין אופציה אחרת ולא יכלו להסתכן שיברח להם (אולי יכלו לשאת ולתת על סכום נמוך יותר).
  מאמין שהוא עוד ישתפר, כי החסרונות שלו הם דברים שאפשר לשפר אותם.
  החתמה טובה ומוצדקת.

 30. ניתוח מעולה . יוקיץ זה אחד השחקנים שאני הכי אוהב בליגה הוא שחקן מצוין ודנבר היתה צריכה להשאיר אותו. מצד שני עוד לא הוכיח כלום הקבוצה לא הצליחה לעשות פליאוף ואכן אינו מראה מגמת שיפור וחור הכנתי ( הוא חכם אבל you soft baby you soft תפור עליו לחלוטין).
  האופציה של דנבר להציע שנה חמישית ששווה מליונים פלוס הקפיצות בשכר היו משאירות אותו בדנבר אף שחקן שפוי לא יוותר על סכומים כאלה. אני גם מתקשה לראות אותו נבחר לאחת מחמישיות העונה אז הסיכון ששנה הבא יצטרכו לתת לו 30% ולא 25% קטן מאוד והייתי לוקח אותו.
  FAR=5 לגמרי. מדויק לחלוטין. . מסכים עם כל מילה שכתבת והניתוח מעולה

  1. לא מבין מה אתם מתקשים לראות אותו בחמישיית העונה השלישית? יש דיוויס ואמביד ואז מי? KAT שמיני כנראה לא יגיעו לפלייאוף ולכן אם דנבר נכנסת יוקיץ יבחר לפניו וזהו. קאזינס ישחק חצי עונה ויחתך בחצי במספרים שלו בגולדן. איזה סנטר בדיוק יקח לו מקום? אדמס? גובר? קאפלה?

   אומר זאת אם יוקיץ לא נכנס העונה לחמישייה השלישית זה כשלון שלו.

    1. גובר טוב בהרבה מיוקיץ???? יוקיץ כמה דרגות מעליו.

     גובר הוא חתיכת נגר שעומד בצבע כמו איזה בוק ובגלל הטיפשות של אוק חושבים שהוא איזה עילוי. הוא נע לאט, אין לו מושג בהתקפה.

   1. כל אחד ממי שכתבת אדמס גובר קאפלה (את קאזינס אני מוריד כי הוא לא שחק הרבה השנה) בעייני בעל ,יכויים הרבה יותר גבוהים להיכנס לחמישיות מאשר יוקיץ .

 31. תודה עומר על פוסט מצויין ומנומק הציון שלי להחתמה הוא 8 כי דנבר בדומה לפניקס (בוקר) רצתה שיוקיץ יידע שהוא המוביל שלה . יוקיץ צעיר ולדעתי עוד ישתפר חוץ מזה ששנה שעברה יש לדנבר נסיבות מקלות עקב המון פציעות של שחקני חמישיה ( מילסאפ , האריס ) לכן אני חושב שההחתמה מצויינת בסך הכל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט