בוסטון שרדה מותחן ואינדיאנה גנבה לקאבס את הביתיות בסיקור יום ראשון הענק / תומר שנאן

בוקר נהדר לכולם, ליל משחקים מצוין עבר עלינו הלילה. כשגולת הכותרת היא הנצחון המטורף של הפייסרס על הקאבס, והניצחון הקבוצתי של בוסטון על מילווקי לאחר ההארכה. בשאר המשחקים אוקלהומה סיטי הצליחה להתמודד היטב עם המשחק הקבוצתי הנהדר של יוטה. והרוקטס הצליחו לשמור על הביתיות נגד מינסוטה למרות משחק פושר של כריס פול.

בוסטון סלטיקס (1) 113 – מילווקי באקס (0) 107:

אחד מהמשחקים היותר מעניינים שהיו/יהיו בסיבוב הראשון ככל הנראה.

לאורך כל המשחק היינו עדים לשינויי מומנטומים, שעל כל ריצה של בוסטון מילווקי עונה באחת משלה. ולאחר כל ריצה של מילווקי בוסטון ממהרת לרוץ בעצמה ולנטול את ההובלה.

זה התחיל עם ריצה של הסלטיקס לקראת סוף הרבע הראשון-תחילת הרבע השני, שקבעה יתרון 12 למארחים. מילווקי ענתה בריצה משלה, ו-04:21 דק' לסוף המחצית דאנק של פארקר קבע יתרון 10 לבאקס.

בתחילת המחצית השניה היינו עדים למעין "שלב גישושים". כששתי הקבוצות לא מצליחות לקחת את היתרון, והתוצאה עומדת על תיקו רוב הזמן. ואז הסלטיקס התעוררו, ועם ריצה בהנהגתם של הורפורד, טייטום, מוריס ובראון קבעו 86-76 לבוסטון 04:27 דק' לסיום המשחק. גמור? תחשבו שוב.

מילווקי פתחה בריצה משלה, ו-11.1 שניות לסיום שלשה של ברוגדון השוותה את התוצאה כשהתוצאה היא 96 לכל. ואז הגיע טרי רוזייר. ועם 0.05 שניות לסיום קבר שלשה לאחר סטפ-בק שלא היה מבייש את ג'יימס הארדן, וקבע יתרון 99-96 לבוסטון. גמור?! תחשבו שוב!!

0.05 שניות לסיום, הגיע כריס מידלטון עם המהלך הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=Rj-OKLoXnZk

99-99 בתום הזמן החוקי, הולכים להארכה!

בהארכה למילווקי כבר לא נותרה תחמושת, והסלטיקס קלעו זריקת עונשין, אחרי זריקת עונשין, אחרי זריקת עונשין, וקבעו את תוצאת המשחק. 113-107 לבוסטון בסיום!

אצל בוסטון לא פחות מחמישה שחקנים סיימו את המשחק עם 19 נק' ומעלה, כשהבולט ביניהם היה הורפורד עם 24 נק', 12 ריב', 4 אס', 2 חט' ו-3 חס'.

את מילווקי יאניס ומידלטון השאירו בתמונה לאורך רוב המשחק. כשהגריק פריק מסיים עם 35 נק', 13 ריב', 7 אס' ו-3 חט', ומידלטון מסיים עם 31 נק', 8 ריב', 6 אס' ו-2 חט'.

את הסיקור המלא והמפורט של המשחק תוכלו למצוא בסיקורו של ניר לוין מהגארדן, ההנאה מובטחת.

קליבלנד קאבלירס (0) 80 – אינדיאנה (1) 98:

את המשחק הזה אני חושב שהגיים-טראקר של אתר הליגה יוכל להסביר בצורה הטובה ביותר:

קליבלנד לא הובילה אפילו פעם אחת לאורך כל המשחק. וככה, לא רק שאי אפשר לנצח, אי אפשר אפילו לקחת דברים לשימור להמשך (למעט ההופעה של לברון, בה ניגע עוד מעט).

אינדיאנה הפגינה קשיחות הגנתית לצד משחק התקפי זורם ויפה לעין לאורך רוב המשחק. כשלמעט בתחילתו, ולקטע מאוד קצר בתחילת הרבע הרביעי ההפרש לא ירד מ-10 לטובת האורחים. שהצליחו לגנוב את הביתיות לקבוצה שנחשבה בעיני לא מעט אנשים לפייבוריטית במזרח.

אצל קליבלנד אף אחד למעט לברון (24 נק', 10 ריב' ו-12 אס') ולאב (9 נק' בלבד, אבל עם 17 ריב') לא הגיע היום למשחק.

לעומת זאת, אצל אינדיאנה, הסיפור היה אחר לגמרי. אולדיפו (32 נק', 6 ריב', 4 אס' ו-4 חט'), מיילס טרנר (16 נק' ו-8 ריב'), בוגדנוביץ' (15 נק' ו-6 ריב') ולאנס סטיבנסון (12 נק' ו-5 ריב'). כל אלו סיימו עם ספרות כפולות בעמ' הנק' אצל הפייסרס. שאם ניתן לשפוט אותם ע"פ המשחק הזה, צפויים לתת לקליבלנד מלחמה לא רעה בכלל על מקום בחצי הגמר האזורי.

אוקלהומה סיטי ת'אנדר (1) 116 – יוטה ג'אז (0) 108

מי שפתחה יותר טוב את המשחק זו דווקא יוטה. כש-9 נק' של מיטשל וארבע נק' של גובר הובילו את הג'אז ליתרון 16-4 כשנותרו 6 דק' ו-48 שניות לסיום הרבע הראשון. ואז פול ג'ורג' התעורר, ואחריו גם ווסטברוק, ואוקלהומה נטלה את ההובלה 35.1 שנ' לסיום הרבע בזכות שלשה של כרמלו. ומשם היא כבר לא הסתכלה לאחור.

ככל שהזמן עבר הפער בין אוק' לג'אז הלך וגדל, כשג'ורג' מנצל שלל מיס-מצ'ים בכדי להגיע ל-36 נק' באחוזים מצוינים. לאורך רוב המשחק בלט הסגנון הסוליסטי של אוקלהומה, שמסרה רק חמש אס' בכל המחצית הראשונה!

במחצית השניה ג'ורג' המשיך להופיע בצורה נהדרת. הן בצד ההתקפי והן בצד ההגנתי. ראסל חימם את הידית גם כן, ו-03:20 דק' לסיום ליי-אפ של אדאמס קבע 109-91 ל-OKC. יוטה עוד הצליחה לצמצם את הפער ל-6 נק' בלבד כשנותרו 40.8 שנ' לסיום המשחק, אך זה היה מעט מדיי ומאוחר מדיי. 116-108 לת'אנדר בסיום!

אולם, לא הכל ורוד באוקלהומה, משום שג'ורג' ספג פציעה, ירד במהלך הרבע הרביעי, ולא חזר למגרש לאחר מכן.

מעבר לג'ורג' גם ווסטברוק בלט לטובה אצל הת'אנדר עם 29 נק', 13 ריב' ו-8 אס'.

אצל הג'אז מיטשל סיים עם 27 נק' באחוזים נהדרים (50% מהשדה, 42.9% לשלוש), אליהן הוא גם הוסיף 10 ריב'.

יוסטון רוקטס (1) 104 – מינסוטה טימברוולבס (0) 101

משחק בו התוצאה הסופית מעט משקרת.

יוסטון הובילה לאורך רוב המשחק, כשההפרש נע לרוב בין 4 ל-10 נק' לטובתם של הרוקטס. אולם, משחק לא טוב של פול (בלשון המעטה) איפשר למיני להישאר בתמונה, ואף לקחת את ההובלה לפרקים ברבעים השני, השלישי ולפרק זמן קצר מאוד ברביעי.

ברבע הרביעי יוסטון כבר הובילה 99-91 כשנותרו שלוש דק' ושבע עשרה שניות לסיום המשחק. ואז יוסטון מעט נחנקה, החטאה רדפה איבוד שרדף טעות קריטית בקבלת ההחלטות שהובילה לזריקה רעה/עוד איבוד. ופתאום מינסוטה מצאו את עצמם במרחק של שלוש נקודות מיוסטון, כשנותרו 14.9 שניות לסיום. פול איבד את הכדור, והטימברוולבס הלכו אל באטלר. אך האחרון החטיא את הזריקה שלו, והמשחק נגמר. 104-101 לרוקטס בסיום!

מי שהצטיין אצל יוסטון במשחק, היה ג'יימס הארדן. שהגיע השנה במטרה להוכיח שהוא יכול להוביל קבוצה את לגמר הליגה, ואף לקחת איתה אליפות. האיש עם הזקן סיפק ערב מדהים של 44 נק', 4 ריב', 8 אס' ו-2 חט'. מי שעזר לו לסגור את המשחק היה קלינט קאפלה הנהדר, שסיים עם 24 נק' ו-12 ריב'.

אצל מינסוטה מי שבלט לטובה הוא לא אחר מאשר אנדרו וויגינס, שקלע 18 נק' והוריד 6 ריב'. טיג גם לא היה רע בכלל, וסיים עם 15 נק', 9 ריב' ו-8 אס'.

לפוסט הזה יש 62 תגובות

 1. מברוק על הסולו תומר! אתה עושה את זה מצוין גם לבד.
  מכל הלילה העמוס הזה תפסה לי את העין בעיקר ההופעה החיוורת של כריס פול. והאמת היא שהופתעתי כמה שהתבאסתי ממנה.
  בפעם הראשונה בקריירה שלו בא לי שהוא יהיה טוב וינצח וייקח אליפות.

 2. ראיתי רק את שני המשחקים המוקדמים, בוסטון לדעתי תעבור את הבאקס אבל תצא מהסדרה בשן ועין, המשולש רוז'יר-הורפורד וטייטום שלא נראה כאילו זה הפלייאוף הראשון בחייו היה מצוין אתמול.
  אינדיאנה פשוט הוכיחה קשיחות ולא חששה מהקאבס , עדיין חושב שקליבלנד תעבור אותם אבל חוסר האונים שלהם אתמול מול הפיזיות של אינדיאנה היה מביך אמש.

  1. זה לא רק ההתמודדות עם הפיזיות. הקבוצה עצמה נראתה לא מחוברת למציאות, הם פיגרו ב-20 הפרש וזה לא הזיז להם בשיט. הצוות המקצועי של הקאבס חייב לעשות משהו לגבי זה, לא הגיוני שזה המאמץ שתקבל מקבוצת פלייאוף

   1. קצת מאוחר מדי לנאומים מטלטלים בחדר ההלבשה. אם זה הראש שאיתו הם נכנסים לחלק הכי חשוב של העונה, משהו משובש שם לגמרי.

 3. ראיתי עכשיו את התקצירים הארוכים של אוק יוטה ויוסטון מיני

  אוק יוטה

  ראיתי את כל הנקודות של דונובן מיצל ושום נקודה הוא לא קלע על ראסל (אלא על ברואר ואברינס) במשחק ובתקציר רואים מידי פעם שראסל שמר עליו, מישהו יכול לפרט על ההגנה של הציטה או שמיצל נבהל רק מלראות אותו מולו ושיחרר כדור ישר? היו מהלכים שלו מול ראסל? מחכה לתשובה ממי שראה ושם לב.

  רוביו חוסל ע"י הציטה, 13 נק (27.8% מהשדה)- אחרי זה יגידו שראסל לא שומר חח או שהוא שומר כמו לברון.

  פול גורג התחפש להארדן והיה חולני, וואו איזה שלשות!!!

  יוסטון- מיני

  מיי גוד מה שהארדן עשה שם. יש לי כינוי חדש להארדן:
  LORD OF THE DANCE

  וואו איך שהתעלל בבאטלר ורוז, רקד וריקד סטפס כמו קרי בשיאו, וואו היה תענוג לראות את זה. הארד-און

  1. ווסטברוק כמעט ולא שמר על מיטשל, לרוב אלה היו ברואר, אברינס או ג'ורג'.

   נגד ג'ורג' מיטשל התקשה (ג'ורג' הוא אחד מהשומרים הטובים בליגה לדעתי), אך עם ברואר ואברינס הוא הסתדר לא רע. ו-ווסטברוק לא ניטרל את רוביו, רוביו פשוט תפס יום לא טוב, אבל הוא כן עבד בהגנה הרבה יותר ביחס לעונה הסדירה.
   מה שהרג את יוטה הפעם היו מהלכי האחד על אחד של ג'ורג', שתפס משחק מטורף ואני מקווה שהפציעה שלו לא רצינית. זה לא נראה טוב כשזה קרה

   1. אתה מתכון רוביו היה רוביו ופשוט לפני זה הוא תפס ימים טובים? 🙂
    חלק מהחוכמה בשמירה זה לתת לגרועים בקליעה לזרוק (כן סי גי מקולום).

    פרט לי מה היה עם אדמס? ראיתי פה בתגובות שגובר קצת הטריד אותו?

    1. רוביו השתפר משמעותית העונה, אם ראית את יוטה משחקים היית אמור לשים לב לכך. וזה שווסטברוק נתן לו לזרוק זה הימור שלא היה משתלם בכל ערב נתון אחר לדעתי.

     באשר לאדאמס, במחצית הראשונה הוא מאוד התקשה, אך בשנייה הוא כבר השתפר והתרגל לפיזיות. בכל זאת, לא קל לשחק נגד שחקן כמו גובר

  2. +1
   מודה שלא ראיתי את יוטה-אוק׳ ככה שאני לא יכול להעיד על ההגנה של ראס. מה שכן ראיתי זה את יוסטון-מיני, ומהבחינה הזאת באמת אין הבדל ממה שרואים בתקציר המלא – הארדן פשוט עשה סלים מתי שהתחשק לו.
   אחת מהופעות הפלייאוף הכי טובות שלו שזכורות לי (אם לא הכי טובה אפילו!)

 4. פעם ראשונה שאני רואה משחק שלם של קליבלנד העונה. מספר תובנות:

  השמועות על העדר הגנה היו נכונות.

  השמועות על לברון מוקף צלפים התבררו כמוגזמות.

  לא נראה היה שמישהו שם מעוניין לנצח או אפילו לשחק כדורסל. זוהו מספר רגעים של אינטנסיביות מצד נאנס ג'וניור, כנראה חשב שהוא עדיין בלייקרס (פרטים באוטוביוגרפיה שיוציא בקרוב – "געגועי לקוז")

  כל הכבוד לאינדי – רצו, הגנו, קלעו, ממש שיחקו כדורסל, ולא איבדו את הצפון כשהפער הצטמצם.

  ואף על פי כן – הלברונים יעברו את הסיבוב בהצלחה.

  תודה רבה תומר

 5. תודה תומר על הסיקור.
  אני מתחיל לחשוב שאולי טורנטו באמת יהיו מסוגלים לעבור את לברון.
  מה שלי היה בולט לעין במשחק זה שאם בשנים הקודומות,לברון היה עושה הכל אבל כל שחקן אחר ידע בדיוק מה לעשות ברגע שהוא יקבל את הכדור וכמובן היה את קיירי שידע לעשות דברים לבד,מאז המהפך זה פשוט נראה שכל השחקנים מסתכלים על לברון ולא מרגישים חלק מהמשחק ושהם מקבלים את הכדור הם פשוט לא יודעים מה לעשות איתו.וכמובן ההגנה הנוראית.
  ומילה טובה על אינדיאנה פשוט אדירים כל הכבוד להם,משחקים בלי פוזה,תכליתי ופשוט נראים נפלא,אני לא זוכר עוד מקרה כזה שקבוצה ויתרה על הסופרסטאר שלה ותוך שנה נראים הרבה יותר טוב בלעדיו מאשר איתו

 6. המזרח יותר חלש אבל משחקים יותר מרתקים- לפחות זה

  קליבלנד מאוד חלשה וזה לא צריך להפתיע מי שראה קצת העונה, צפיתי נצחון של אינדיאנה בדרך ל-2:4 בסדרה, ולפי מה שנראה אתמול במשחק לברון בדרך החוצה

  גם מילווקי מחרידה בהרבה רגעים… אם המאמנים היו מתחלפים זה היה סויפ לטובת הבאקס בהפרש ממוצע 20

 7. תומר עולה למגרש לבד ונותן עבודה. כל הכבוד.תקווה שגורג לא יעדר,חלאס עם הפציעות האלה די כבר.
  מינסוטה קבוצה טיפשה, איך טאונס לוקח 9 זריקות?יאללה סוויפ והביתה

 8. לא השתכנעתי שיוסטון מאיימת על הלוחמים.
  אם קרי חוזר בכושר סביר והלוחמים משחקים חזק ולא יוצאים מריכוז.
  בהנחה שכולם בריאים, הלוחמים נותנים לטילים סוויפ בפנים.

   1. זה תמיד היה התרחיש ההגיוני, רק הליגה ותקשורת הצליחו להכניס לאוהדים שיש עניין והכל פתוח. אף אחד לא רוצה לדרדר את הרייטינג

  1. החשש היחיד שלי הוא מצב הברך של סטף.
   בלי סטף בריא ב-100% זה לא ג"ס, ואת זה יוסטון יכולה לעבור.
   לצערי הניחוש שלי בבראקט מסתמך על כך שנראה סטף כמו ב-2016 ושזה לא יספיק.

 9. תודה על הסיקור המצויין
  הפוקר פייס של אולדיפו תפס אותי.
  אחרי שלשה מהגיהנום או אחרי ששרקו לו פאול…. לא מניד עפעף.
  הבחור בא עם מטרה מול העיניים 🙂

 10. OKC צריכים להיות מודאגים לדעתי. ויוטה צריכים לקבל מהמשחק הזה בטחון שהם יכולים לקחת את הסדרה. יוטה נתנה משחק מצוין בבית של היריב, ורק יום קליעה מטורף מש3 של PG וגם אברינס, הביאו את הנצחון לOKC. גובר היה ביום סביר ולא יותר, רוביו ביום קליעה גרוע (חוץ מזה משחק מעולה), קראודר ופייבורס בהופעה סבירה בלי התעלות, ועדיין יוטה הייתה במשחק כל הזמן. וליוטה יש שיטה ומאמן והרבה יותר יציבות מאשר OKC. אני דווקא לאחר המשחק הזה מתחיל להמר על יוטה.

  1. לדעתי הפוך
   רק PG13 העלה הילוך. אדאמס, ברואר, גראנט וכו' היו הרבה מתחת למצופה.
   יוטה תתקשה לשחק טוב יותר ול OKC יש עוד איפה להשתפר

 11. תודה,נהדר. המשחק הראשון בבית הוא בד"כ הבעייתי, לא רואה את יוסטון מתקשים יותר מידי נגד מיני. ואללה ירחמו על הקאבס.

 12. הארדן הזה כזה קטלני. אבל לשים את וויגינס עליו זה בדיחה. אני צפיתי שבאמת יהיה סוויפ בסדרה הזאת, אבל האמת באטלר היה ביום גרוע בקליעות, ממש, וטאונס ממש לא זרק מספיק, ומיני הייתה במשחק עד הסוף, ככה שהם לא יצאו פריירים. מיני קבוצה ביתית, עם מאזן חיובי של 31-10 בבית, לעומת 17-24 בחוץ. הבדל דרמטי (יוסטון כמעט באותה רמה בבית ובחוץ…) ככה שנראה שהם יצליחו לקחת איזה משחק או שניים בבית, לפני שיפסידו את הסדרה.

  1. אין ספק שמדובר מדיי להכריז על ניצחון בסדרה ובטח שבוויפ של הרוקטס על מיני. במיוחד לאור הנקודות שציינת על מינסוטה.
   אני בטוח שאחרי 14 שנות אלות, הקהל הביתי ידחוף אותם כמה שיותר כשהסדרה תגיע למינסוטה. אני אישית ניבאתי 4-2 לרוקטס, ואם יפסידו פחות מ-2 זאת תהיה הפתעה עבורי, ולא להפך.

 13. ערב כדורסל מהנה ביותר. שרק ימשיך כך.

  ואם כבר מדברים- בתחושה שלי הספרס הולכים להפתיע היום.
  "מארק איט אייט, דוד".

  1. חייב במקרה הזה לציין שלפחות במקרה שלי הציפור נוהג להסב את תשומת לבי לטעויות הגהה וביטויים בעייתיים בסיקורים, ואני מודה לו על זה.

 14. תודה על סיקור מעולה.
  1. הסיפור במשחק של אינדי-קאבס הוא היעדר נסיונות קליעה מהשדה ללברון במשך 8 וחצי דקות בפתיחה! אין לי הסבר לזה, אבל אפשר בקלות להבין את האפקט של זה.
  2. לברון יבוא חם במשחקים הבאים, יתקוף את הסל מוקדם, יפעיל לחץ נוראי על ההגנה של אינדי, ימלא את אינדי בעבירות, ידביק את החבר'ה שלו בטירוף והסדרה תתהפך מהר מאוד. קורבר גם יתעורר. זאת התחזית שלי.
  3. אי אפשר שלא למות על קווין לאב – השפן של אנרג'ייזר – תמיד עובד על 100 אחוז. ראסל של המזרח.
  4. אוק' סיטי עברה משוכה גבוהה, תרתי משמע. היה קצת הלם בהתחלה ויוטה פתחו בסערה, אבל אוק' התעשתו והגיבו מהר.
  5. ג'ורג' הראה אתמול עד כמה פרסטי גאון. הוא לא ייתן משחק כזה בכל יום, גם לא בכל יומיים, אבל בדיוק בשביל זה הביאו אותו – לתת ערך מוסף של כוכב על בפלייאוף.
  6. מחכים לכרמלו (ראה סעיף 5). אתמול נתן נקודות חשובות במשבר בחצי הראשון ועבד יפה בהגנה ובריבאונד.
  7. יוטה לא צריכים להיות מעודדים – אוק' איבדה אתמול הרבה מדי (הגנה קשוחה של יוטה בשילוב עם משחק מפוזר וחסר אחריות בהתקפה), זה לא יקרה כל יום.
  8. אדאמס חייב להתקיף את גובר בפוסט, בבידוד, לדחוף תחת וללכת לטבעת. כשגובר עם עבירות, רואים שמש.
  9. ראסל במשחק סולידי אתמול, התעורר קצת ברבע הרביעי. גם תורו יגיע.
  תהיה סדרה קשה.

  1. לגבי 1 – אתה צודק והם גם התחילו כשהוא הרבה פחות נוגע בכדור. לדעתי רצו שישמור כוחות. בכלל הוא נראה קצת עייף והסל הראשון או השני שלו היה כשקיבל כדור במתפרצת בגלל שלא ירד להגנה.

 15. יופי של סיקור ליופי של משחקים.
  אני חולק עליו לגבי וויגינס. הוא היה פח בשני צידי המגרש.
  מיני צריכים להיות מעודדים במשחק הזה. כשיעשו ניתוח לוידאו הם יראו שרוב המשחק טאונס היה במיסמצ׳.
  פול כמעט הפסיד את המשחק הזה במו ידיו.

 16. אנדרו וויגינס לא שכח לשחק. הוא חייב קיץ אולדיפואי בו לא רק יעבוד על גופו אלא בעיקר על משחקו. לאחר מכן שיגש לתיבס ויבקש טרייד. שיגיע אפילו לנטס אבל הוא SG שחייב מאמן שיודע מה לעשות איתו. הקריירה שלו עוד לא נגמרה אבל היא לא יכולה להמשיך בטיברבולס.

 17. אני רוצה שיעשו סיטקום על סטיבנסון ולברון.

  לברון: "לאנס! אתה יכול כבר לנקות את הטינופת שהשארת בכיור? קווין לאב שוב שבר את היד והוא משאיר אצלי את הילדים ג'ורדן, לארי וטיירון. אני רוצה להכין להם את המנה המפורסמת שלי, קונדור אט פאסה, במקום כל הפסטה שהם התרגלו לאכול, ואני לא יכול כשהכיור נראה ככה… ולמה אתה מתנהג כמו רכבת קיטור?"
  סטיבנסון: "צ'ו צ'ו".
  לברון: "אתה נושף לי באוזן?"
  סטיבנסון: "כן".
  לברון: "איי, איי, אמא, שופטים, פלגרנט".
  סטיבנסון: "הכיור נקי, אתה יכול לקום כבר".
  לברון קם מיד ורץ עם כוונה למקרר ופותח אותו.
  לברון: "זה שלך?"
  סטיבנסון: "בוגדן!"
  בוגדנוביץ': "בויאן. מקרר ריק עכשיו".

כתיבת תגובה

סגירת תפריט