פריוויו 2017/18 – וושינגטון וויזארדס / יובל שחם

בעונה האחרונה: 49-33, רביעית במזרח. הודחה בסיבוב השני של הפלייאוף מול בוסטון (4:3)

אולם: קאפיטל וואן ארנה (לשעבר ורייזון סנטר) המכיל 20,308 מושבים

מאמן: סקוט ברוקס מתחיל את עונתו השניה בקבוצה. העונה הראשונה הייתה די מוצלחת, אבל מברוקס כמו משחקניו יש ציפייה להגיע שלב אחד רחוק יותר בעונה הקרובה.

שחקנים שהגיעו:

מייקל יאנג – חתם בתחילת יולי על חוזה דו צדדי עם הוויזארדס (יבלה מחצית מהזמן בג'י ליג). רוקי מאוניברסיטת פיטסבורג.

מייק סקוט – עוד פליט אטלנטה הוקס שיוצא לליגה. סקוט חווה עונת נפל בשנה שעברה, אך הוויזארדס מקווים שיוסיף להם קצת עומק לספסל החלש שלהם.

ג'ודי מיקס – לאחר עונה מלאה בפציעות במדי אורלנדו חתם הקיץ מיקס בוויזארדס. ממש כמו מייק סקוט, המטרה של וושינגטון כאן היא זהה – להוסיף עומק לספסל. מיקס הוא גארד שיודע לעשות נקודות ואם הוא ייתן לבראדלי ביל 10 דקות לנוח בשקט וושינגטון עשתה החתמה טובה.

דווין רובינסון – חוזה דו צדדי. רוקי מאוניברסיטת פלורידה.

דונאלד סלואן – לאחר עונת נדידה מוצלחת עבורו בסין, דונאלד סלואן חוזר לליגה הטובה בעולם. בפעם שעברה שהוא שיחק זה קרה בברוקלין המפוארת. סלואן יקווה לעונה טובה יותר עבורו ועבור קבוצתו החדשה.

טים פרייזר – הגיע מניו אורלינס סביב הדראפט בעבור בחירת הסיבוב השני של הוויזארדס (היחידה שהייתה להם). פרייזר כמו רוב הרכישות של הוויזארדס השנה אמור לספק בעיקר אוויר בטוח לנשימה לג'ון וול ובראדלי ביל.

שחקנים שעזבו:

טריי בורק – לא הוצע לו חוזה חדש. כרגע שחקן חופשי.

ברנדן ג'נינגס – הרכז הדי מושמץ הגיע במרץ לקדנציית סיום עונה די קצרה בוויזארדס. עזב הקיץ לליגה הסינית.

בויאן בוגדנוביץ' – לאחר תקופה מצוינת בוויזארדס הקלעי המחונן הצטרף לפרויקט הכושל באינדיאנה. שיהיה לו בהצלחה

ממשיכים בקבוצה

ג'ון וול, בראדלי ביל, מרצ'ין גורטאט, אוטו פורטר, קלי אוברה, יאן מהינמי, שלדון מק, דניאל אוצ'פו, מרקיף מוריס, כריס מקלו, ג'ייסון סמית, תומס סטורנסקי.

חמישיה צפויה: ג'ון וול, בראדלי ביל, אוטו פורטר, מרקיף מוריס ומרצ'ין גורטאט.

 

אז מה היה בקיץ ומה יהיה העונה?

אתחיל מהסוף – אני חושב שעם כל מה שקרה במזרח ובליגה בקיץ האחרון, הקיץ של הוויזארדס עבר מתחת לראדר. אני חושב שלוושינגטון היה קיץ טוב מאוד באופן יחסי.

לאחר עונה של 49 ניצחונות (הכי הרבה מאז ששמם השתנה ל'וויזארדס') וושינגטון סיימו אותה בפוזיציה מוכרת מהשנים האחרונות – הדחה בסיבוב השני של הפלייאוף.

עבור הוויזארדס זה כביכול לא מבשר טובות, אבל אני חושב שאוהדיה וצוות האימון צריכים להסתכל על העונה שחלפה בפרספקטיבה קצת אחרת. צריך לזכור את השיפור האדיר שהיה לבראדלי ביל השנה (במיוחד בפלייאוף), מגמת ההשתפרות המתמדת של ג'ון וול והעונה הטובה שנתן אוטו פורטר. וחשוב גם לזכור – אם לא הופעה מטורפת והזויה כאחד של קלי אוליניק, וושינגטון היו מוצאים עצמם בגמר המזרח ויש אומרים שהיו נותנים פייט טוב יותר ללברון וחבורתו מאשר הסלטיקס.

בקיץ האחרון וושינגטון ביצעו שני צעדים מאוד משמעותיים שבישרו על העתיד של הפרנצ'ייז הזה – החתמתם של ג'ון וול ואוטו פורטר על חוזים ארוכי טווח.

בוושינגטון להרבה זמן. ביל, וול ופורטר.

במקרה של וול היה זה צפוי שיקבל את מה שמגיע לו ויחתום על סופרמקס (170 מיליון דולר ל3 שנים שיחלו מיד לאחר החוזה הנוכחי שלו). במקרה של אוטו פורטר הייתה התלבטות גדולה האם הוא שווה את הכסף (בטוח שישנם עדיין אוהדים שחושבים שלא), אבל לבסוף הוא הוחתם על חוזה של 106 מיליון דולר ל-4 שנים. כך נסתם הגולל והוויזארדס יילכו בשנים הקרובות על הטריו וול\ביל\פורטר. אחלה של טריו צעיר.

בעקבות השינויים, הסגל של הוויזארדס הוא השלישי הכי יקר בליגה היום, רק מאחורי גולדן סטייט וקליבלנד. וושינגטון כבר 8 מיליון דולר מעבר למס המותרות ודברים הולכים להיעשות עוד יותר יקרים עבור הוויזארדס בעתיד הקרוב. סימן קל לדאגה.

בווישנגטון ודאי כבר מתכננים את ההיפרדות ממרצ'ין גורטאט ב2019 (חוזה של בערך 25 מיליון דולר לשנתיים הקרובות) מה שיפנה את הכסף להארכת החוזה החתומה והעצומה של ג'ון וול באותה עונה.

ב-2019 אמורים להיות לוושינגטון ארבעה שחקנים חתומים שיהוו את השלד של הקבוצה – וול (37.8 מיליון), פורטר וביל (27 מיליון כל אחד) ומהינמי (15 מיליון). הוויזארדס חצי ייבנו מחדש וייפרדו משחקנים בדמות גורטאט ומוריס להם ייגמר החוזה, מה שמביא אותי לשאלה מעניינת – האם כדאי להיפטר מהם כבר העונה? בדגש על גורטאט.

החלק השני של הקיץ מעבר להארכות החוזים התרכז בלפתור בעיה משמעותית שהייתה לוויזארדס בעונה החולפת – הספסל.

בוושינגטון היו חייבים ליצור עומק בספסל (דבר שכנראה גרם להם בעונה שעברה להפסיד לסלטיקס) ואני לא בטוח שהם הצליחו לעשות את זה הקיץ (למרות שהם אולי מאמינים). אני גם לא חושב שוושינגטון סיימו לטפל בבעיה הזאת.

למרות הפרידה מהעומק היחיד בערך שהיה להם (בוגדאנוביץ') וושינגטון ייצרו עומק מסוים בעיקר איפה שהם הכי היו צריכים – עמדת הגארד.

תמונה נדירה: וול, ביל, מוריס וגורטאט על הספסל. לא קרה מספיק שנה שעברה.

בראדלי ביל וג'ון וול היו פשוט גמורים במהלך הפלייאוף. הם שיחקו הרבה יותר מדי דקות וכך אי אפשר לנצח.

טים פרייז'ר שהגיע מניו אורלינס אמור להיות יציב יותר מג'נינגס המושמץ שעזב וגם ג'ודי מיקס אמור לספק נקודות בדקות המעטות שיקבל. נוסף אליהם מייק סקוט בעמדת הפורוורד שהגיע מאטלנטה והכישרון של קלי אוברה שנשאר. אבל אם אתם שואלים אותי – זה ממש לא מספיק.

זו עוד סיבה שאני חושב שבמידה והוויזארדס מוכנים כבר עכשיו לבנות על מהנימי – שווה לוותר על גורטאט ולהביא עבורו עזרה לספסל. זה יכול להיות קריטי לעונה של וושינגטון.

הוויזראדס הם כנראה היום הקבוצה השלישית בטיבה במזרח אחרי קליבלנד ובוסטון. היתרון שלהם יהיה בהמשכיות. כשקליבלנד ובוסטון ייאלצו להתחבר מחדש ולחבר את כל החתיכות הנוספות שלהן, בוושינגטון ימשיכו את הריצה מהעונה שעברה ויוכלו למצוא את עצמם בסיום העונה הרגילה במיקום טוב ואפילו בפסגה. כבר למדנו שעבור קליבלנד זה לא משנה, אבל גם זה משהו עבור וושינגטון.

מבחינה טקטית הוויזארדס וברוקס ירצו לשפר העונה דבר אחר מרכזי שהם אינם מצטיינים בו – הגנה.

בעונה שעברה וושינגטון היו אחת מ-12 קבוצות ההגנה הגרועות ביותר בליגה. לא דבר שיכול להביא אותך רחוק בליגה הטובה בעולם.

נקודת האור – זו הייתה העונה ההגנתית הטובה ביותר עד כה של סקוט ברוקס בקריירה שלו…

אם יצליח ברוקס לשפר עוד קצת את משחק ההגנה של קבוצתו (עונה שניה וההיכרות של השחקנים עם השיטה תעזור) וושינגטון אמורים להשתפר דרמטית. במיוחד במשחקי החוץ שלהם.

כששאר הקבוצות בנויות גם לעכשיו, אבל גם לעתיד עם כישרונות שמצפים מהם להתפתח לאט לאט, הוויזארדס בנויים לנצח מבחינתם כאן ועכשיו.

אין להם צעירים בוסר שאמורים להתפתח בשנים הקרובות (סטייל ג'יילן בראון וטייטום) ויש להם את הבסיס שכבר חווה מלחמות עד זוב דם בפלייאוף.

יש להם את הכישרון, יש להם את הניסיון, יש להם את היכולת. הם רק צריכים להביא את זה לידי ביטוי ולעשות עוד קפיצת מדרגה. אם לא יצליחו לעשות אותה בשנתיים הקרובות, הבלאגן בוושינגטון יתחיל.

הערכה שלי: מעל 50 ניצחונות.

 

לפוסט הזה יש 41 תגובות

 1. תודה

  לדעתי השנה הם בגמר המזרח. לא היה חסר הרבה וגם בשנה שעברה הם היו מגיעים לשם ואוליי נותנים פייט יותר גדול מבוסטון לקבס.

 2. עומק.
  זה חסר בעונה שעברה,
  ועכשיו זה עוד יותר חסר.

  בעונה שעברה וושינגטון קלעו יפה מבחוץ,
  אבל הם רק 16 בליגה בכמות השלשות שלהם.
  הסיבה?
  יש קלעים מוכשרים בקבוצה. רק שיש קצת מהם.
  כאשר החמישייה מתחלפת, אין מי שייקלע.
  היה את בוגדנוביץ', אבל הוא עזב.
  פרייזר ומיקס?
  כבודם במקומו מונח,
  הם לא קלעים משני משחק.

  קבוצות נטולות עומק,
  להם יש תקרה נמוכה יותר, ושבירה יותר (חשש פציעות).
  לכן אני לא רואה איך הם מצליחים העונה להעפיל לגמר המזרח –
  ועבור קבוצה כל כך יקרה,
  זה כישלון.

  תודה, יובל.

 3. אחלה יומן. הכל תלוי בפציעות. הקפיצה הגדולה של ביל השנה היא בעיקר הודות להיעדר פציעות משמעותיות באופן יחסי (קצת מזכיר את הסיפור של אריק גורדון). אם ימשיכו באותו קו, סיבוב שני זה המינימום אליו יגיעו.

  1. אין לנטס מספיק מקום מתחת לתקרת השכר בשביל טרייד שכזה.
   הם צריכים להעביר לפחות 11 מיליון בחזרה לוויזרדס בשביל טרייד עבור מהינמי.

 4. כמו בעונה שעברה יש להם יופי של חמישיה אבל אין ספסל. עם זה הם יתקשו להגיע רחוק ואני גם לא רואה איך הם יכולים להשתפר. גם במבט קדימה ארבעת החוזים שציינת סוגרים להם כבר את תקרת השכר ל-2019 ולך תבנה ככה קבוצה.
  בקיצור נראה לי שיסיימו את מאזן ניצחונות דומה (בהנחה שאין פציעות לאחד מה-3) וגם בפלייאוף יגיעו לאותו מקום.

 5. תודה יובל על הפריוויו.
  אני חושב שתקרת הזכוכית שלהם תהיה חצי גמר המזרח.
  יש להם שחקנים טובים מאוד. (וול אול סטאר, בראדלי ביל לא מספיק יציב בעיניי בשביל להיות אול סטאר על בסיס קבוע).
  אבל השאלה היא מה קורה עם יתר החמישיה.
  אם אוטו פורטר ישדרג את עצמו לאול סטאר, הם יתקדמו. אחרת הם נשארים במקום.
  הקו הקדמי שלהם, נחמד, אבל בינוני פלוס, לא מעבר לזה.

 6. תודה יובל, יופי של סקירה לפני העונה.
  מסכים עם רוב האנשים כאן לגבי התקרה של הקבוצה והתקיעה להמשך.
  לדעתי עשו טעות עם החוזה של פורטר ונמצאים במצב דומה לזה של פורטלנד.
  אולי יקבלו הצלה ומהימני שהיה פצוע שנה שעברה פתאום יהפוך להיות מפלצת. על זה הם בונים לדעתי.
  ואיחלתי לבחורים בהצלחה…

 7. לא ממש מחזיק מהקבוצה הזאת. בעיקר נהנים מהחולשה של הקונפרנס.

  הספסל נשאר בעייתי מאד בעמדות החוץ ואפילו נחלש, אבל הם בטח ישפצרו קצת כשיגיעו שחרורי הוותיקים של אחרי תום מועד ההעברות כמו שעשו עם בוגדנוביץ' בעונה שעברה.

  אני כן מצפה לראות (עוד) התקדמות יפה של אוברה שהוא הפוטנציאל הגדול לשדרוג הקבוצה, ואולי אם מהינמי יפתיע ויתאושש מהפציעה שלו, אז גם לוושינגטון תהיה סוף סוף איזו שהיא אופציה להגנה על הטבעת.

  אני מניח שהם המועמדים של רוב האנשים למקום 3 בקונפרנס, אבל לדעתי לא יהיה להם מספיק כדי להתמודד עם ההוריקן דרגה 5 שמתפתח במילווקי.

  מקום 4 במזרח.

 8. נהדר, תודה רבה.
  הבעיות והחוסרים ברורים ונכתבו מעליי, והייתי מוסיף צפי לדעיכה של גורטאט. הוא לא מראה סימני התקדמות והאיום של מהינמי על מקומו בחמישיה יכול להוריד אותו לגמרי.
  הספסל לא קיים, ההגנה חלשה, הקשר הבעייתי בעבר בין וול ובעל עדיין צריך להוכיח יציבות, בעיקר שפורטר הצטרף לחבורת המיליונרים. בוושינגטון המשמעות עשויה להיות שהוא דורש זכות הצבעה, אחוזי החזקה בכדור ובזריקות, ולגיטימציה להתמרמר באופן פומבי כשדרישותיו אינן מתמלאות.
  לצרף את זה לנטייה של ברוקס להגיד אמן לכוכבים, ומקבלים פוטנציאל נפץ.
  על הנייר, יש סיכוי לגמר מזרח.
  כשמכניסים את הגורם האנושי, יש גם מקום לדאגה.

 9. קבוצה טובה למזרח, אבל גמר אזורי הוא התקרה של הקבוצה, ולא נראה לי שישיגו את זה. כל התקרה הסתומה תפריע להם להחתים את בוגי בקיץ הבא, אם כי זה עדיין אפשרי. זה המהלך שיכול להקפיץ את הקבוצה קדימה לדעתי

  1. זה המהלך שאני הייתי מוכר לוול במקום להחתים את פורטר. אין מצב להחתים את בוגי עכשיו, לפחות לא נראה לי. אשמח אם אחד ממומחי התקרה ישרטט תסריט שבו זה אפשרי להביא גם את קאזינס וגם להשאיר את השלושה

   1. עומר מוזמן לתקן:

    החוזים של גורטאט ומוריס נגמרים בסוף 2018/19, ככה שאפשר להעביר את שניהם ויהיה להם ערך לקבוצות שירצו להגיע לרצפת השכר. גורטאט יועבר בטח עם בחירה, מוריס חוזה מעולה ביחס למה שמספק ויכול להתאים מאוד לפורטלנד אם היא עדיין תחפש סטאר בפאוור פורוורד.

    ככה פינינו 21 מיליון דולר. יש גם את תומאש סטרובניסקי שהוא עוד 3.5 מיליון ואפשרויות שחקן של ג'ייסון סמית' וג'ודי מיקס, אבל הם כנראה יממשו אותן וישארו בקבוצה.

    הם יוכלו לפנות 21-24 מיליון לבוגי, אבל זה אומר שהוא יקח הנחה בשבילם ומוותרים על אובורה ג'וניור. פחות ריאלי שיצליחו להעביר את מהנימי, עם 48 מיליון דולר ל-3 שנים ומעט מאוד תמורה. אם איכשהו מצליחים להפטר ממנו, יש להם 40 מיליון מתחת לתקרה והוא יכול לקבל מקסימום כשמסביבם שחקנים על חוזים קטנים, אבל מאוד לא סביר.

    1. במצב הזה אז פשוט לא יקרה. קאזינס לא יקח הנחה. איזו סיבה יש לו?
     נשארו עם התקווה שמהימני יהפוך למפלצת.
     ושוב, איחלתי לבחורים בהצלחה…

    2. לא יודע איך אתה מגיע ל-40 מיליון. גם אם מעיפים את שלושת החוזים שאתה מדבר עליהם עדיין יהיה להם מתחת ל-30.

    3. זה לא כזה פשוט.
     צריך קבוצות עם מקום מתחת לתקרת השכר בשביל לקלוט חוזים כאלו,
     וכיום מקום מתחת לתקרת השכר זה מצרך נדיר.

     בנוסף –
     גם אם דרך נס יצליחו הוויזרדס לפנות את אותם 40 המיליון (הדרך היחידה – למצוא שותפות לטרייד שמוכנות לקלוט את אותם חוזים תמורת חוזים נגמרים), אז עדיין יהיו להם רק 14 מיליון פנויים להציע לקאזינס.

     או במילים אחרות –
     לא יקרה.

 10. פריוויו טוב מאוד. הספסל שלהם עדיין חלש מאוד ורק הדרדר (אין מחליף לבוגדנוביץ) ושנה שעברה הייתה חריגה לדעתי. מקום שישי העונה במזרח

 11. קבוצה עם יופי של חמישייה וספסל בעייתי.
  פציעות היו עקב אכילס של הקבוצה בשנים האחרונות והתקווה שיתגברו על זה ויחוו עונה בריאה.
  הספסל עדיין בעייתי ורק אוברה הוא שחקן משמעותי (כל עוד מהימני פצוע פרייזר זה נחמד אבל צריך לעשות קפיצת מדרגה).
  הולכים להיתקע עם החוזים הגבוהים ולוותר על הקו הקדמי. אם גורטאט זה מובן (למרות שלא מראה זאת מדובר בשחקן מבוגר) אז מוריס זה אופציה שחבל לוותר עליה.
  כנראה ששוב יגיעו להפסיד בחצי גמר המזרח

 12. מחזיק מהם מאוד (ואין אוהד בוסטון של יכול לתת להם כבוד, לאור מה שהם העבירו אותנו בפלייאוף הקודם). בשנה שעברה היתה להם חמישייה שהיתה בפירוש יותר טובה משל בוסטון. בוסטון עברו אותם בסופו של דבר בזכות שתי יתרונות – המאמן והספסל (והרבה מזל). אמנם הם לא הביאו שום שחקן משמעותי אבל הכוכבים שלהם בעלייה ואם כולם בריאים (וזה ׳אם׳ גדול בהנתן ההסטוריה של וול וביל) אז הם בלי שום ספק יראו שיפור.
  הם שמו את הביצים שלהם לשנים הקרובות בסל אוטו פורטר, ולדעתי זה דווקא הימור לא רע בכלל. הוא בגיל מצויין (מסונכרן מעולה עם וול וביל), קולע מצויין (43% מהשלוש!!), ובשנה הבאה הוא בקלות יהיה שחקן של 16 ו8 (הוא כבר שחקן של 13.5 ו6.5, זה לא שיפור בשמיים) בשנים אחר כך השמיים הגבול. אם הוא עושה עוד קפיצה קטנה יחסית אז הוא גם יכול לקבל יותר דקות עם החמישייה השניה ולפתור את בעיית הספסל הנעלם.
  עוד שחקן שלא מקבל הרבה כבוד כאן (או בכלל) זה מרקיף מוריס. עושה קצת מהכל ובעיקר מוסיף להם ערסיות ורוע. יש מצב שגם אותו אפשר לנסות עם החמישייה השניה קצת יותר בשביל לאזן את העניינים בין המחליפים לפותחים.

  1. אוטו פורטר הוא לא שחקן יוצר, אלא יותר שחקן לידכוכבים שנהנה מתנועה ללא כדור, משחק ריצה ומבטים פנויים.
   הסינכרון עם החמישייה השנייה צריך להיות עם וול או ביל, ככה שיש שחקן מטרה עם החמישייה השנייה. גם מוריס, שיכול ליצור לעצמו, זאת אופציה טובה.
   אבל עיקר הכוח של הוויזארס זה החמישייה הראשונה, ותפקיד הספסל הוא רק לשמור על המשחק עד שהחמישייה חוזרת (אלא אם יגיע שחקן שישנה זאת או שאוברה יתן קפיצת מדרגה).

   1. הפוטנציאל שלו בשמיים – אם הוא לא היה יודע להוריד כדור לרצפה ולהביא נקודות בעצמו לא היו משלמים לו כל כך הרבה (למרות שג׳יי ג׳יי רדיק היה חולק עלי פה). הוא הרבה, הרבה יותר מעוד 3 אנד די.

 13. חמישייה נחמדה שיכולים אפילו לסחוב עד לגמר הליגה , נראה כאילו וול סוף סוף עשה תקפיצה ולוקח אחריות , במקומם מחכה בסבלנות לעשות טרייד שיקפיץ תקבוצה , כולם זמינים לטרייד חוץ מוול .
  חבל שלא ניסו איזה טרייד בקיץ להנחית את ג'ורג או מלו , מילה טובה לסקוט ברוקס שכן הצליח להשפיע על הקבוצה לטובה אחרי שכולם חשבו שבהצלחה של אוקלהומה לא היה לו חלק כלל.

 14. תודה רבה על הפריוויו
  המזרח אוי המזרח ,אני בספק אם היו עושים פלייאוף במערב
  ג'ון וול דורך במקום בקבוצה הזו וחבל

 15. אל תשכחו שיש להם את השלישייה חתומה ל-4 שנים והם שמרו על את בחירות סיבוב ראשון שלהם לשנים הקרובות. תיאורטית הם יכולים להתחזק איפה שצריך בשנים הקרובות רק על בסיס בחירות דראפט, ובכל אופן הם יכולים להשתמש בבחירות כנכסים לטרייד. ההחתמות האלה לא נעשו כדי להצליח כאן ועכשיו. הם נעשו במחשבה שהקבוצה תגיע לשיא עוד 2-3 עונות. אני מאמין שהם ימצאו את הדרך להשלים את הפזל בטווח הזה.

 16. חבל על אוברי שלא מקבל מספיק דקות בקבוצה כשרון מטורף משתי צידיי המגרש , עכשיו הייתי שולח במקום הפליקנס תבחירת סיבוב ראשון לא מוגנת תמורתו ,בנוסף גם יליד העיר

 17. התאכזבתי מהפריוויו שנכתב בצורה מעט יבשה ובטח לא על ידי אוהד, או לפחות עם קצת פלפל ו/או חוש הומור (מאוד אהבתי את הפריוויווים של ויינברג עם חוש ההומור והתסריטים השונים).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט